PDA

View Full Version : yamaha wr250x ή suzuki dr-z400sm ιδού η απορία....



chrizZ
09/05/2009, 18:54
kαλησπέρα παιδιά .....είμαι καινούργιος στο χώρο και σκέφτομαι να πάρω την πρώτη μου sm μηχανή.Η χρήση που θα κάνω θα είναι καθημερινή μετακίνηση και κάποια στιγμή ελπίζω πίστα.Τώρα έχω ένα innova 54mm με κάποια έξτρα.Ποια από τις δύο προτείνεται και γιατί??μήπως κάποια άλλη σε αυτό το επίπεδο κυβικών-λεφτών??Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλά παντιλίκια.......

SVX
09/05/2009, 19:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από chrizZ
kαλησπέρα παιδιά .....είμαι καινούργιος στο χώρο και σκέφτομαι να πάρω την πρώτη μου sm μηχανή.Η χρήση που θα κάνω θα είναι καθημερινή μετακίνηση και κάποια στιγμή ελπίζω πίστα.Τώρα έχω ένα innova 54mm με κάποια έξτρα.Ποια από τις δύο προτείνεται και γιατί??μήπως κάποια άλλη σε αυτό το επίπεδο κυβικών-λεφτών??Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλά παντιλίκια.......

και τα δυο καλα ειναι ....ψαξε να βρεις κανενα μεταχειρισμενο για να μην ειναι ΔΙΚΙΑ σου η μεγαλη ΠΡΩΤΗ ΧΑΣΟΥΡΑ της μεταπωλησης .... ΚΑΙ για να μην καβαλας καινουριο με τον ΦΟΒΟ της πρωτης ΓΡΑΤΣΟΥΝΙΑΣ....


By the way Εσαι ανω των 18 ετσι? :smokin:

VIDAS
10/05/2009, 21:04
Καλο το 250 αλλα το 400 εχει περισοτερη ροπη , θα το φχαριστιθεις πιο πολυ νομιζω το 400 !
Παιζουν αρκετα drz400 σε πολυ καλες τιμες .
Αυτο αν ειναι ολα οκ απο διπλωμα κτλ , αν οχι και εισαι με διπλωμα μεχρι 34αλογα τοτε το 250αρι ειναι μονοδρομος . Το drz δεν οδηγηται με το μικρο 'Α .

MAG/FMX
10/05/2009, 22:34
πιστευω το drz γιατι μετα που θα θες περισσοτερο γκαζι, θα μπορεις να το αναβαθμισεις κ να στο δωσει.Ενω το wrx δε θαχει κ πολλα να σου δωσει η αναβαθμηση του.Αν θες ομως κ τελικες παρε fmx650 καθοτι πιο βαρυ.

DrBig
10/05/2009, 22:55
Η ισχυς ειναι μια μονο πλευρα σε μια μηχανη. Σε πολλες αλλες, οπως βαρος, ζυγισμα, αναρτησεις, κοστος χρησης και συντηρησης, το WR υπερτερει. Οσο για βελτιωσεις στον κινητηρα, οπου να ναι βγαινει ενα τουρμπο κιτ που το παει στα 44 αλογα με 2000$ περιπου.

http://www.youtube.com/watch?v=hYbiTKtlFd4