PDA

View Full Version : Πάει και εγώ....



Σελίδες : [1] 2

fotisdragon
09/05/2009, 19:15
Με πνίγει ένα γιατί.... μια αδικία.....
5 χρόνια τώρα οδηγός, επί καθημερινής βάσης, δεν έχω ακουμπήσει ποτέ κανέναν...
Αγόρασα ένα CBR, πήγα πέρσι Σέρρες και μουρλάθηκα... Η μόνη μου έννοια το πότε θα ξαναπάω...
Δούλευα μόνο και μόνο για να φτιάξω το μηχανάκι όπως ήθελα, νά'μαι έτοιμος για πάνω...
Τζετ λοιπόν το μωρό, τζετ τα οικονομικά, κλείνω θέση και βρίσκω παρέα για πάνω.
Συναντιόμαστε χθες στην έξοδο της Ναυπάκτου μετά τη γέφυρα, φεύγουν μπροστά τα παιδιά με τα τρειλερ, βάζω κράνος,κουμπώνω πρώτη και ξεκινάω.
400 μέτρα μετά, ούτε μια στροφή δε πρόλαβα να πάρω, βγαίνει ενας αχαρακτήριστος απο ένα στενάκι με STOP, και ενω με είδε, συνέχισε...
Και τα είδα όλα κωλυόμενα................

700_Thespieis
09/05/2009, 19:20
:(

Eisai kala toulaxiston?

fotisdragon
09/05/2009, 19:39
Τον είδα που ξεμύτισε απο δεξιά και κοιτούσε και δεξιά, κλείνω γκαζι, κορνάρω μια, και κάνω λίγο αριστερά. Γυρνάει αριστερά,κοιτάει προς τα εμένα και ο μαλάκας αντί να φρενάρω για παν ενδοχόμενο σκεφτηκα οτι με είδε. Και τότε βγήκε όσο πιο αργά γινόταν, σαν ολη η κακία του κόσμου να μου έκλεινε το δρόμο λέγοντας "όχι ρε πούστη, δε θα πας Σέρρες"
Πιάνω φρένα σκεφτόμενος οκ το έχω, τι διάλο τα έβαλα τα υψηλής, αλλά είτε ήμουν πολύ κοντά πλέον, είτε επειδή τα φρένα ήταν κρύα και τα τακάκια καινούρια, δε πρόλαβα...
Πρέπει να τον χτύπησα κάπου στη ρόδα μπροστά, εκτινάχθηκα διαγώνια αριστερά κάνοντας φλιπ αλά Λορένθο, ευτυχώς δεν ερχόταν κανείς απο απέναντι.
Έσπασα τη κερκίδα του αριστερού μου χεριού (μάλλον επειδή είχα το χέρι στη κόρνα όταν τράκαρα ή επειδή έπεσα πάνω στο χέρι μου στη προσγείωση) και με το δεξί μου πόδι μάλλον ξήλωσα τη ζελατίνα όπως έφυγα.
Πονάω, ανέβασα και πυρετό για κάποιο λόγο, αλλα θα μπορούσε να είναι και χειρότερα...
(Μάγκες, ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ φοράτε κράνος)

700_Thespieis
09/05/2009, 19:42
:( Ευτυχως δε χτυπησες περισσοτερο,ετσι οπως ακουστηκε τουλαχιστον..

Οταν απο8εραπευτεις βαλε καμια φωτο απο τον εξοπλισμο εις γνωσιν προς 15χρονους..

Περαστικα:wave2:

sober
09/05/2009, 19:44
perastika aderfe :sun:

byron
09/05/2009, 19:48
Περαστικά φίλε. Υπομονή και αφού είσαι καλά εσύ, οι Σέρρες πάντα εκεί θα είναι.

SVX
09/05/2009, 19:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από fotisdragon
Και τότε βγήκε όσο πιο αργά γινόταν, σαν ολη η κακία του κόσμου να μου έκλεινε το δρόμο λέγοντας "όχι ρε πούστη, δε θα πας Σέρρες"



Ενας εναντιον ΟΛΩΝ ειμαστε.... Περαστικα ....και να ναι τελευταιο :alien:

filipp0s
09/05/2009, 19:52
Περαστικά ρε φίλε... κρίμα :sad:

nobody
09/05/2009, 19:57
κριμα ρε Φωτη,στενοχωρεθηκα ρε συ...

εσυ τουλαχιστον να εισαι καλα.ολα ταλλα γινονται.θα πας στις σερρες,μην ανησυχεις.

παντα κρανος,παντα εξοπλισμος!

dirtbird
09/05/2009, 19:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από fotisdragon

Πονάω, ανέβασα και πυρετό για κάποιο λόγο, αλλα θα μπορούσε να είναι και χειρότερα...
(Μάγκες, ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ φοράτε κράνος)

Φίλε περαστικά και όλα φτιάχνονται.

Aυτό με τον πυρετό αν και δεν είμαι γιατρός, δεν μΕ αρέσει και δεν νομίζω να άρπαξες καμιά πούντα καθώς πέταγες πάνω από το ζώο με το αμάξι.

Δεν πας να ξανακοιταχτείς πιο καλά γιατί έχω ακούσει αρκετές περίεργες ιστορίες.

Just to make sure....

:wave2:

edit: κι εγώ -στα νιάτα μου- σε ατύχημα με πολλές ομοιότητες όπου πέταξα, την είχα βγάλει με κάταγμα κερκίδας.

the who
09/05/2009, 20:35
Περαστικα ρε φιλε.Προσεξε αυτο που σου λεει ο βρωμοπουλος με τον πυρετο.Οι Σερρες ειναι μακρια σημερα αλλα θα ειναι κοντα αυριο.:wave2:

fotisdragon
09/05/2009, 21:02
Ευχαριστώ παιδιά για τη συμπαράσταση (άπειρα ευχαριστώ και στον Κοσμά και απο εδώ παρεπιπτόντως)
Πυρετό (μέχρι 38) απο χθές βράδυ, πήγα νοσοκομείο σήμερα και όλες οι εξετάσεις ήταν κομπλέ, ενα μυστήριο πράγμα, δεν έχω ανοιχτές πληγές η τιποτα τετοιο.
προσωπικά πιστεύω οτι είναι κανα κρυολόγημα ή απο το όλο σοκ, τώρα θα δείξει...
Αντε να δούμε σιγά σιγά τι θα γίνει με την ασφαλιστική

ΥΓ Το νου σας παιδιά, κυκλοφορούν πολλά ζώα, 2 μέρες στο νοσοκομείο τωρα είδα ΤΑ πράγματα...
Μάλλον πέθανε και ένα παιδί που τον χτύπησαν και έπεσε σε μια κολώνα σήμερα το πρωι, με έχουν τρομάξει πολύ όλοι...

blueangel
09/05/2009, 21:18
Φίλε μου περαστικά κατ'αρχάς και ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ρε γαμώτο!!!Από την αρχή αυτής της χρονιάς όλο τέτοια ακούμε εδω μέσα:sick: :( Μια συμβουλή επειδή δεν παίζουν με αυτά τα πράγματα,ο πυρετός είναι ΠΑΝΤΑ καμπανάκι του οργανισμού!Αν επιμείνει φίλε μου ψάξτο με αξονικές να δείς τι γίνεται μήπως είναι καμιά εσωτερική αιμοραγία και δεν το έχεις πάρει χαμπάρι ή δεν διερευνήθηκε όπως πρέπει από το νοσοκομείο...Και παλί περαστικά νάναι και σύντομα να αναρρώσεις πλήρως:wave2:

SVX
09/05/2009, 21:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από fotisdragon

400 μέτρα μετά, ούτε μια στροφή δε πρόλαβα να πάρω, βγαίνει ενας αχαρακτήριστος απο ένα στενάκι με STOP, και ενω με είδε, συνέχισε...


Μ'αυτον τον τυπακο δεν μας ειπες τι εγινε....? ηρθε η τροχαια?

McTalas
09/05/2009, 21:44
Αφου εσυ Φωτη εισαι καλα όλα τα άλλα περισευουν!!

Αντε περαστικα και σε λιγο καιρο θα εισαι και παλι μαχημος!!!


:beer: :beer: :beer:

strat
09/05/2009, 22:04
περαστικα μαγκα..

chemgr
09/05/2009, 22:13
περστικα φιλε,να κοιταξεις μονο τον πυρετο οπως ειπε και ο blueangel και παλι περαστικα!!!

castoras
09/05/2009, 22:25
Περαστικά και πάλι σιδερένιος να τραβήξεις προς τα Σέρρας!!!:wave2:

DimChios
10/05/2009, 00:19
Φιλε, μπορω να καταλαβω τη φαση σου μιας και περασα και περναω ακομα ταλαιπωρια κι εγω...


ΟΜΩΣ...


Εισαι καλα! Ισως να ταλαιπωρηθεις λιγο μα σκεψου αυτα που ειπες οτι ειδες μεσα σε 2 μερες στο νοσοκομειο!

Σκεψου και παρε δυναμη! Τα λεω για να τ ακουω κι εγω!

Κατι πολυ βασικο ομως! Οσο καλα κι αν φαινεται (που το ευχομαστε) να εισαι, ψαξου οσο περισσοτερο μπορεις να εισαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ οτι εισαι!
Μην αφηνεις στην τυχη ΤΙΠΟΤΑ!
Παρε και 2 και 3 διαφορετικες γνωμες και αν κατι περιεργο νιωσεις ψαξ το και μην το αμελησεις!
Εγω, αν ειχα μεινει στην πρωτη διαγνωση του δημοσιου νοσοκομειου που πηγα για πρωτες βοηθειες, ισως να ειχα μεινει χωρις ποδι!

Αυτα οσων αφορα εσενα!

Για τον εξοπλισμο μη το συζηταμε! Αλοιμονο σε οποιον, την εποχη που ζουμε, δεν καταλαβαινει τι εστι ΦΟΥΛ εξοπλισμος!

Με τον τυπο τι εγινε? Αποζημιωσεις κτλ?

Τελευταιο αν και επισης ξερω ποσο σημαντικο ειναι, το μηχανακι!
Οπως μπορεις να καταλαβεις...στεναχωριεσαι γιατι εισαι εδω και μπορεις να στεναχωριεσαι!
Αφου λοιπον μπορεις, θα μπορεσεις και να το ξαναφτιαξεις ή να παρεις αλλο με οποιες δυσκολιες πιθανα να υπαρχουν!
ΜΠΟΡΕΙΣ ομως, και αυτο ειναι το πιο σημαντικο!


Περαστικα σου!

:beer: :beer: :beer: :beer: :sun: :wave2:

Akatanomastos
10/05/2009, 10:15
περαστικα ρε φιλε και αγυριστα

υπομονη και θα κανεις βολτες στις σερρες

καλη αναρωση τωρα:wave2:

fotisdragon
10/05/2009, 11:00
Καλημέρα παιδιά, σας ευχαριστώ και πάλι, με βοηθάτε πολύ αυτές τις ώρες!
Ξύπνησα σήμερα χωρίς πυρετό ευτυχώς, τώρα θα δείξει.
Όταν έπεσα δε το πίστευα αυτό που εγινε, με είχε πιάσει σοκ θυμού, πάλι καλά που δε βγήκε ο γέρος απο το αμαξι θα είχε φάει μπουνιές. Χτυπιόμουν στην άκρη του δρόμου, τα παιδιά με τα τρειλερ έκαναν αναστροφή και γυρίσανε, και όλως περιέργως ήρθε σχεδόν αμέσως και ένα μπατσικό, δε ξέρω αν το καλέσαν τα παιδιά αλλά μάλλον τυχαία περνούσε.
Τα παιδιά προσπάθησαν να με ηρεμήσουν, να'ναι καλά όλοι τους, ήρθε και ένα ασθενοφόρο που ο Κοσμάς το ανάγκασε με φωνές να με πάει Ρίο, ευτυχώς, ήθελαν να με πάνε στο κέντρο υγείας Ναυπάκτου.
Ερώτηση χειρουργού μόλις μπήκα στα επείγοντα -Τροχαίο; , -Ναι , -Τι έγινε;, -Το και το
(Δείχνει τη στολή) -Αυτά τα φόραγες; (!!!!;;;;!!!!) -Εσύ τι λες, του λέω, να τα έβαλα μετά;
Τεσπα γίναν πολλά εκεί, ο ορθοπαιδικός ευτυχώς ήταν γαμω τα παιδιά και γαμώ τους γιατρούς, μου εκανε φοβερή ανάταξη. Έκανα ακτινογραφίες σε χέρι και λεκάνη, ολική αξονική τη πρώτη μέρα και χθές ξαναπήγα γιατί πονούσα στην υπερηβική περιοχή μου,λίγο πάνω απο τον δεξί μου όρχι, όταν έκανα κάποιες κινήσεις η όταν το ακουμπούσα. Έκανα αιματολογικές και υπέρηχο αλλα δε μου βρήκαν κάτι, πιθανόν είναι μυικό το θέμα, όπως στο πόδι μου, το οποίο έχει γίνει τούμπανο.
Βάζω φωτογραφίες να δείτε.
Αύριο με μεταφορική φέρνω το μηχανάκι και θα ξεκινήσουμε τα διαδικαστικά με την ασφάλεια.
Πολύ φοβάμαι οτι θα βγώ χαμένος στη τελική, αλλα θα δείξει...
ότι νεότερο σας λέω. ευχαριστώ και πάλι ρε σείς


163271

fotisdragon
10/05/2009, 11:04
Οι μπότες το μόνο πού έπαθαν ήταν αυτό, και αυτό επειδή εκεί το carbon το είχα ξύσει μαζί με τη γλίστρα οδηγώντας.
Λογικά κάνανε πολύ καλή δουλειά, ούτε γύρισε το πόδι μου ούτε κατάλαβα χτύπημα πουθενά


163272

fotisdragon
10/05/2009, 11:06
Και τα γάντια κομπλέ, μόνο ένα ελαφρύ κάψιμο έχω στον δείκτη μου (χωρίς το γάντι να έχει πάθει κάτι, φανταστείτε να μή τα φορούσα)


163273

fotisdragon
10/05/2009, 11:06
Ο δείκτης


163274

fotisdragon
10/05/2009, 11:09
Η στολή.... Είναι σαν να μήν έχει τίποτα, αλλα πιστέψτε με, δούλεψε υπερωρίες για να μη πάθω τίποτα....


163275

fotisdragon
10/05/2009, 11:10
Επάνω δεξί αγκώνας, με έσωσε το εσωτερικό προστατευτικό.
Εδώ αριστερός ώμος


163276

fotisdragon
10/05/2009, 11:14
Εδώ πίσω. Μόνο στις ραφές φαίνονται τα σημάδια.
Όποιος με κορόιδευε για τα λεφτά που χάλασα για τον εξοπλισμό ας σκάσει δια παντός παρακαλώ


163277

fotisdragon
10/05/2009, 11:16
Και τέλος, το κράνος....
Το συγκεκριμένο μου έσωσε τη ζωή 2 φορές....
Σημερα μόλις είδα οτί χτυπήθηκε και η ζελατίνα μπροστά.


163278

fotisdragon
10/05/2009, 11:17
Θυμάμαι να βρίσκω κάτω τουλάχιστον 3 φορές.
Δόξα και τιμή στην Agv


163279

mizz
10/05/2009, 11:43
περαστικά φίλε και σιδερένιος, ευτυχώς δεν έπαθες τίποτα σπουδαίο
ήσουν και φουλ εξοπλισμένος ευτυχώς
το τυπά κυνήγησε τον :mad:

alximistis
10/05/2009, 12:21
περαστικά φιλαράκι αν και περνάνε όλα μην αγχώνεσαι. Την έβγαλες σχετικά καλά :)
τα υπόλοιπα... ε οκ θα φτιαχτούν κι αυτά. Πάντα καλά :)

MikeG
10/05/2009, 12:26
Περαστικά & καλά και γρήγορα ξεμπερδέματα.

Ποτέ ξανά!


:wave2:

banditgr
10/05/2009, 12:55
perastika adelfe kai ola tha pane kala.
Prosfata eixa kai egw ena troxaia meta apo xronia kai me psilotraymatismo mou (spasmenh kleida).To oti telika tha xaseis lefta kai tha talaiporhtheis parta san dedomena apo twra.Mono kai mono pou tha angkasteis na plhrwseis ta antalaktika sou kai na perimeneis thn plhrwmh,pou tha kopsoun kati logw palaiothtas ta leei ola.Kai opws eipe enas filos...toulaxiston mhdenises to konter sou ! (statistika)

MitsosNaked
10/05/2009, 15:30
Περαστικά φίλε. Και ο εξοπλισμός έδειξε για ακόμη μία φορά την αξία του.

Τον Κ@ριόλη, σκίστον !!!

fotisdragon
10/05/2009, 17:34
Να και τα λυπητερά


163298

fotisdragon
10/05/2009, 17:35
Παει....


163299

fotisdragon
10/05/2009, 17:44
Ξέρει κανείς τι παίζει τώρα με τις ασφαλιστικές;;
Υπάρχει περίπτωση να πάρω αρκετά για καινούριο μηχανάκι;

DimChios
10/05/2009, 17:48
Πλαισιο πηρε?
Τιμονοπλακα ειναι οφ, τη βλεπω!

Αν καταφερεις να πας για ολικη τοτε εισαι σουπερ!

Σου ξαναλεω...ξερω οτι εχεις χαλαστει αλλα...προσεξε με!

ΣΤ @@ΔΙΑ ΣΟΥ!!!!

:wave2:

McTalas
10/05/2009, 18:30
Φωτη αυτα δεν ειναι τιποτα!!!
Αφου εσυ εισαι καλα...
Τωρα με τις ασφαλιστικες,
Εχεις το ΤΟΤΑ (ειναι το φυλο συμβάντων)απο την τροχαια?
περνεις τηλεφωνο τον ασφαλιστισου και τον ρωτας τις διαδικασιες, τσεκαρεις αν η ασφαλιστικη του υπαιτιου ειναι μεσα στον φιλικο διακανονισμο(ο οποιος ομως ισχυει για ζημιες εως 6.000?)
θα ερθει ο πραγματογνωμονας θα τσεκαρει τις ζημιες (και θα εισαι ΜΠΡΟΣΤΑ οταν θα γινει αυτο και θα σιγουρευτεις πως στα εχει σημειωσει ΟΛΑ!!!)
και μετα περιμενεις....
αν δεν φερει αντιρηση η αλλη πλευρα (των υπαιτιων) μεσα σε 2 μηνες εχεις καθαρισει (αν δεν βγει ολικη, που δεν το νομισω να βγει ολικη μονο με μπροστινο).
Πολυ σιμαντικο θα απαιτησεις απο τον πραγματογνωμονα να σου σημειωσει όλα τα μερη της μιχανης που εχουν χαλασει, αυτο πιανει και τα γδαρσιματα, δλδ ότι ειναι σπασμενο-γρατσουνισμενο κτλ θα στο κανει καινουριο!

αυτα και καλο κουραγιο ρε Φωτη εχει τρεξιμο η ιστορια!!!
αντε περαστικα και παλι!
:beer:

blackbusa
10/05/2009, 19:01
Για μεταχειρισμενα ανταλλακτικα δεν υπαρχει το παραμυθακι της παλαιοτητας....για τον φιλικο διακανονισμο (αν υπαρχει μεταξυ των ασφαλιων) σε πληρωνει η ασφαλιστικη σου...το μηχανακι για να το δει πραγματογνωμονας πρεπει να ειναι σε συνεργειο (βαζουν και τα εργατικα στο ποσο)....και παλι να κανεις τον σταυρο σου που δεν επαθες τιποτα....εγω μετα απο 2 μηνες και ακομα με ποναει ο ωμος και εχω ακομα χρονο μπροστα μου....

ΟΚΤΑΝΙΟ
12/05/2009, 10:22
Ρε συ Φωτη, εισαι καλα και μας γραφεις (εστω και μεν το ενα χερι). Τα σιδερα φτιαχνονται, αν και στη περιπτωση σου σε βλεπω με cbr600rr ABS :D

Aυτοι με το ασθενοφορο πολυ μαλακες ρε πουστη μου. Θα τον παμε στη Ναυπακτο.
Το Ριο δεν ειναι πιο κοντα ρε σεις?
Ναι αλλα πηραμε εντολη απο το εκαβ να τον παμε εκει
Και αν εχει ρηξη σπληνας, εσωτερικη εμοραγια κτλ κτλ θα το δειτε?
Ναι λεει ο εξυπνος, με υπερηχο φαινεται.
Εχει εκει που θα τον πατε υπερηχο?
Οχι λεει.... εχει ομως το Ριο

ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕς ΔΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΡΙΟ?

Φωτη, μολις ηρεμησω θα μιλησουμε και με ΠΜ να σου στειλω τις φωτογραφιες και να σου πω δυο πραγματακια για την ασφαλεια.

Road67
12/05/2009, 10:52
Τους αλήτες όποτε περνάω την Αντιρίου δοξάζω Το Θεό.
Τρέμω, προσέχω και κάθε φορά κάτι τυχαίνει. Έχω πλακωθεί στις μάπες πάρα πολλές φορές.

Περαστικά φίλε μου κι αγύριστα να είναι. Να είσαι καλά. Προσπάθησε να νιώσεις εσύ καλύτερα και ν' αποβάλλεις το θυμό σου. Αργά ή γρήγορα θα βρεθεί λύση και για τη μηχανή σου.

:beer:

road spirit
12/05/2009, 11:42
έλα ρε πούστη μου! :(

και έψαχνα να δω movistar στις Σέρρες, δεν έβλεπα....

περαστικά και καλά ξεμπερδέματα με τον τύπο

jimmis5
12/05/2009, 11:49
Κριμα ρε φιλε περαστικα οσο γινεται πιο γρηγορα και παντα προσοχη:mad: :mad: :beer: :beer:

alexxxcbr
12/05/2009, 12:25
Περαστικά φίλε Φώτη.Εσύ να είσαι καλά.Τα υπόλοιπα θα έρθουν.




:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

TOLISTOLAROS
12/05/2009, 12:30
Φώτη πίστεψέ με αφού δεν έπαθες τα χειρότερα καλά είσαι.Εγώ 1 χρόνο μετά δεν το'χω επισκευάσει εντελώς.
Ρε βάλτε σ'ένα thread sticky όλες τις φωτό που έχουμε ποστάρει οι βαρεμένοι

sapila racing
12/05/2009, 12:43
Φίλε μου σου εύχομαι περαστικά κι αγύριστα.

Σε αυτη τη φαση μην ανησυχείς για την μοτοσυκλέτα και την αποζημίωση, κοίτα να είσαι εσύ καλά και να το χωνέψεις.

Να δηλώσεις τον τραυματισμό σου και να ζητήσεις την ποινική δίωξη του αλλου οδηγού, είναι σημαντικό για την έκβασητης υπόθεσης.
Θα κρατάς αποδείξεις απο τα πάντα, ταξί, ιατροφαρμακευτικά κλπ και θα τα πληρωθείς όλα, και το κράνος και την φόρμα και τις μπότες και την μοτοσυκλέτα.
Ισως αργήσει λίγο αλλά θα τα πληρωθείς όλα αν δεν μασήσεις και επιμείνεις και είσαι διατεθειμένος να περιμένεις λίγο κι αν χρειαστεί να παει η υπόθεση στο αστικό δικαστήριο.
Αν εχεις και καποιον μάρτυρα που να το είδε ζωντανα ακόμα καλύτερα.

ΟΚΤΑΝΙΟ
12/05/2009, 12:47
Στο γυρισμο μετρησαμε την αποσταση.... δεν εκανες 400 μετρα, 200 μετρα μονο προλαβες :(


Και η μαλαια ειναι που σου λεει ο Κοσμας να φυγεις μπροστα και του λες οτι θα ακολουθησεις απο πισω, σα να λες παμε χαλαρα μη γινει καμια στραβη.

Στο ξαναλεω, εισαι καλα, τα σιδερα πανε και ερχονται :wave2:

fotisdragon
12/05/2009, 12:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
έλα ρε πούστη μου! :(

και έψαχνα να δω movistar στις Σέρρες, δεν έβλεπα....

Θα δείτε την επόμενη movistar fairing σε ενα 600RR 08, (το 09 με το ABS το έχουν 14000 οι φούστηδες), αν όλα πάνε καλά, γιατί μάλλον το δικό μου είναι off...
Ότι νέα έχω σας τα λέω, περιμένω συμβουλές απο εδώ ή με pm για τη φάση με τις ασφαλιστικές...
Σας ευχαριστώ και πάλι!


163487

fotisdragon
12/05/2009, 12:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΟΚΤΑΝΙΟ
Στο γυρισμο μετρησαμε την αποσταση.... δεν εκανες 400 μετρα, 200 μετρα μονο προλαβες :(
Και η μαλακια ειναι που σου λεει ο Κοσμας να φυγεις μπροστα και του λες οτι θα ακολουθησεις απο πισω, σα να λες παμε χαλαρα μη γινει καμια στραβη.

Ναι ρε λες και το ηξερα... κάτι δε μου καθόταν απ'τη Πέμπτη, αν θέλετε το πιστεύετε.
Ασ'τα, ότι έγινε έγινε. Εσείς περάσατε καλά τουλάχιστον;

vassilis88
12/05/2009, 13:50
fotisdragon πατρα εισαι? γιατι εχω πετυχει πολλες φορες ενα cbr movistar με το κρανος σου. τι να πω.. περαστικα ρε φιλε.. σου ευχομαι να σαι πανω κ στο επομενο td με καινουριο μηχανακι..

camen
12/05/2009, 13:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από vassilis88
fotisdragon πατρα εισαι? γιατι εχω πετυχει πολλες φορες ενα cbr movistar με το κρανος σου. τι να πω.. περαστικα ρε φιλε.. σου ευχομαι να σαι πανω κ στο επομενο td με καινουριο μηχανακι..
Ναι Πατρα ειναι το παλικαρι(ή απο την γυρω περιοχη)...
Φιλε μου, παρολο που ακομη δεν ετυχε να συναντηθουμε, ευχομαι ολοψυχα
ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ...!!!
Αφου εισαι ενταξει εσυ μην χαλιεσε για το μηχανακι(ξερω οτι ευκολα το λεμε εμεις που δεν μας αφορα)...
:beer: :beer: :beer:

fotisdragon
12/05/2009, 14:38
Ναι παιδιά, Πάτρα είμαι. Εμένα είχες πετύχει Βασίλη.
Να σκεφτείτε οτι λόγω του προαισθήματος που σας έλεγα δε κυκλοφορούσα για καμια βδομάδα,το μόνο που έκανα ήταν να τη πάω συνεργείο όσο πιο προσεκτικά γινόταν για τα αναγκαία, μην τυχόν και γίνει κάτι μέσα στη πόλη και χτυπάω το κεφάλι μου που έχασα το TD. Τι να πω, για πολλοστή φορά...
Πάντως παιδιά μόλις πάρω το καινούριο είστε όλοι καλεσμένοι για καφέ στη Μαρίνα (εννοείται κερασμένο)
Το επόμενο TD δε βλέπω να το προλαβαίνω, θα έχω το χέρι σε γύψο για κανα 2μηνο μάλλον.
Και δε ξέρω, πείτε με αχάριστο αν θέλετε, αλλά χαλιέμαι ρε παιδιά, δε νοιώθω θυμωμένος, νοιώθω τρελλά ΑΔΙΚΗΜΕΝΟΣ, 5 χρόνια κάνω διανομή και μου έχει γίνει ο κώλος ΝΑ για να έχω το μηχανάκι στη πένα να μπαίνω πίστα, αυτό το μηχανάκι όταν το κοιτάω δε βλέπω σίδερο, βλέπω μόχθο, ξενύχτια, τα σκατά του κάθε μαλάκα αφεντικού, του κάθε μαλάκα πελάτη, του κάθε παπάρα στο δρόμο, του κάθε κομπλεξικού που μου έλεγε 'τι ρίχνεις λεφτά στο μηχανάκι, τσάμπα πάνε' και τελικά γαμω το κερατό μου να δείς που είχε και δίκιο....
5 χρόνια τώρα, μια φορά έκανα λάθος κρίση και τη πλήρωσα πολύ ακριβά... (εχω μείνει και χωρίς δουλειά...)
Γι'αυτό είχα πλαντάξει στο κλάμα στην άκρη του δρόμου, δε το καταλάβαιναν μάλλον τα παιδιά, δεν έκλαιγα απο πόνο ή επειδή μου χάλασε το μηχανάκι ή επειδή δε θα πάω Σέρρες, αυτά όλα είναι τίποτα μπροστά στην αδικία που ένιωσα και νοιώθω...
Και βλέπω και κάτι μαλακισμένα να κυκλοφορούν ξεκράνωτα με κάτι Z και κατι FZ1 και να πηγαίνουν γαμιόντας στη Γεωργίου και στη Κορίνθου και δε σκέφτομαι 'γιατί να μη το πάθαινε αυτός και το έπαθα εγώ΄, δεν έχω τσαντίλα η κακία μέσα μου, σκέφτομαι μακάρι να υπήρχε τρόπος να τους εξηγήσω πόσο τυχεροί είναι που έχουν ενα μηχανάκι και γιατί ο άνθρωπος ανακάλυψε το κράνος, και πόσο άσχημα έχω νοιώσει που έχω δει 2 συντετριμμένες μάνες να χάνουν τα παιδιά τους και να οδύρονται και να λένε γιατί και γιατί....
Θέλω να μπορέσω να εξηγήσω σε όσους μου είπαν να μη ξανακαβαλήσω οτι, όχι, δε φταίινε οι δρόμοι, όχι, δε φταίνε τα μηχανάκια, όχι φίλε μου δε φταίει ούτε ο παππούς που παραβίασε το ΣΤΟΠ και ούτε με είδε ούτε με άκουσε που πήγα κορναριστός και έπεσα πάνω του, αλλα φταίει αυτή η ανυπέρβλητη Ελληνική ΜΑΛΑΚΙΑ που κουβαλάνε στο κεφάλι ορισμένοι....
Αλλά πως να τους το εξηγήσω ρε παιδιά απο τη στιγμή που δεν έχω πείσει τον εαυτό μου, που και να πάρω καινούριο μηχανάκι πλέον θα είμαι με ρελαντί μέχρι τη καφετέρια και τη δουλειά και για να πάω πίστα θα πάω μόνο με τρειλερ;;;
Πως απο τη στιγμή που ήθελα να πάρω τη κοπέλα μου να γυρίσουμε όλη την Ελλάδα φοβάμαι πλέον να ξεμυτίσω απο το τετράγωνο;;;;
Τεσπά πήρα φόρα και δεν είναι εδώ ο χώρος για αυτά ούτως η άλλως, σε λίγο θα πάω να φέρω και το μηχανάκι να το πάω στο συνεργείο, θα σας γράψω τι έγινε και τι μου είπανε...

camen
12/05/2009, 14:42
Φιλε μου δες αυτο http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=79973
Πιστευω θα καταλαβεις...:beer: :beer: :beer:
Εισαι ζωντανος και αυτο εχει σημασια...
Δες το και αλλιως,ο χαρος ειχε την ευκαιρια να σε παρει και δεν το εκανε...
Περασε η σειρα σου τωρα και ευχομαι να κανει δεκαδες χρονια να ξαναερθει...
Αν γινεται και εκατονταδες ακομη καλυτερα...
:wave2:

bros400pgm
12/05/2009, 20:23
Φωτηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη ηηηη

Μην μασας ωρε..................

Την κυριακη σκοτωθηκε ο ξαδερφος της γυναικας μου, εξαιτιας ενος παπαρα που μαλακιζοταν στην ακτη δυμαιων..................

Μην μασας σου λεω..............

Ετοιμασου ψυχικα και σωματικα.................Ο Νοεμβρης Ε Ρ Χ Ε Τ Α Ι
Και θα ειμαστε παλι πανω: εγω, οι Ζακυνθινοι (αχ κωλοπαιδα, δεν επρεπε να σας γνωριζα) και φυσικα και ΕΣΥ


Παμε παρακατω ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε
θελουμε κερασμα :hypnotize :hypnotize :hypnotize :hypnotize

Περαστικα σου κουλαδι


ps.Θα τα πουμε μεσα στην βδομαδα απο κοντα.....

DimChios
12/05/2009, 22:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από fotisdragon
Ναι παιδιά, Πάτρα είμαι. Εμένα είχες πετύχει Βασίλη.
Να σκεφτείτε οτι λόγω του προαισθήματος που σας έλεγα δε κυκλοφορούσα για καμια βδομάδα,το μόνο που έκανα ήταν να τη πάω συνεργείο όσο πιο προσεκτικά γινόταν για τα αναγκαία, μην τυχόν και γίνει κάτι μέσα στη πόλη και χτυπάω το κεφάλι μου που έχασα το TD. Τι να πω, για πολλοστή φορά...
Πάντως παιδιά μόλις πάρω το καινούριο είστε όλοι καλεσμένοι για καφέ στη Μαρίνα (εννοείται κερασμένο)
Το επόμενο TD δε βλέπω να το προλαβαίνω, θα έχω το χέρι σε γύψο για κανα 2μηνο μάλλον.
Και δε ξέρω, πείτε με αχάριστο αν θέλετε, αλλά χαλιέμαι ρε παιδιά, δε νοιώθω θυμωμένος, νοιώθω τρελλά ΑΔΙΚΗΜΕΝΟΣ, 5 χρόνια κάνω διανομή και μου έχει γίνει ο κώλος ΝΑ για να έχω το μηχανάκι στη πένα να μπαίνω πίστα, αυτό το μηχανάκι όταν το κοιτάω δε βλέπω σίδερο, βλέπω μόχθο, ξενύχτια, τα σκατά του κάθε μαλάκα αφεντικού, του κάθε μαλάκα πελάτη, του κάθε παπάρα στο δρόμο, του κάθε κομπλεξικού που μου έλεγε 'τι ρίχνεις λεφτά στο μηχανάκι, τσάμπα πάνε' και τελικά γαμω το κερατό μου να δείς που είχε και δίκιο....
5 χρόνια τώρα, μια φορά έκανα λάθος κρίση και τη πλήρωσα πολύ ακριβά... (εχω μείνει και χωρίς δουλειά...)
Γι'αυτό είχα πλαντάξει στο κλάμα στην άκρη του δρόμου, δε το καταλάβαιναν μάλλον τα παιδιά, δεν έκλαιγα απο πόνο ή επειδή μου χάλασε το μηχανάκι ή επειδή δε θα πάω Σέρρες, αυτά όλα είναι τίποτα μπροστά στην αδικία που ένιωσα και νοιώθω...
Και βλέπω και κάτι μαλακισμένα να κυκλοφορούν ξεκράνωτα με κάτι Z και κατι FZ1 και να πηγαίνουν γαμιόντας στη Γεωργίου και στη Κορίνθου και δε σκέφτομαι 'γιατί να μη το πάθαινε αυτός και το έπαθα εγώ΄, δεν έχω τσαντίλα η κακία μέσα μου, σκέφτομαι μακάρι να υπήρχε τρόπος να τους εξηγήσω πόσο τυχεροί είναι που έχουν ενα μηχανάκι και γιατί ο άνθρωπος ανακάλυψε το κράνος, και πόσο άσχημα έχω νοιώσει που έχω δει 2 συντετριμμένες μάνες να χάνουν τα παιδιά τους και να οδύρονται και να λένε γιατί και γιατί....
Θέλω να μπορέσω να εξηγήσω σε όσους μου είπαν να μη ξανακαβαλήσω οτι, όχι, δε φταίινε οι δρόμοι, όχι, δε φταίνε τα μηχανάκια, όχι φίλε μου δε φταίει ούτε ο παππούς που παραβίασε το ΣΤΟΠ και ούτε με είδε ούτε με άκουσε που πήγα κορναριστός και έπεσα πάνω του, αλλα φταίει αυτή η ανυπέρβλητη Ελληνική ΜΑΛΑΚΙΑ που κουβαλάνε στο κεφάλι ορισμένοι....
Αλλά πως να τους το εξηγήσω ρε παιδιά απο τη στιγμή που δεν έχω πείσει τον εαυτό μου, που και να πάρω καινούριο μηχανάκι πλέον θα είμαι με ρελαντί μέχρι τη καφετέρια και τη δουλειά και για να πάω πίστα θα πάω μόνο με τρειλερ;;;
Πως απο τη στιγμή που ήθελα να πάρω τη κοπέλα μου να γυρίσουμε όλη την Ελλάδα φοβάμαι πλέον να ξεμυτίσω απο το τετράγωνο;;;;
Τεσπά πήρα φόρα και δεν είναι εδώ ο χώρος για αυτά ούτως η άλλως, σε λίγο θα πάω να φέρω και το μηχανάκι να το πάω στο συνεργείο, θα σας γράψω τι έγινε και τι μου είπανε...


Σε καταλαβαινω οπως νομιζω και οι περισσοτεροι!
Και χαιρομαι που σκεφτεσαι και λειτουργεις ετσι...και παλευεις!

Επισης, ξερω οτι θα σε στεναχωρησω-θυμισω, αλλά σκεψου για αλλη μια φορα... :(

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=76187

Γι αυτο λοιπον σου ειπα πιο πανω...

:sun: :smilea: :wave2:

TOLISTOLAROS
12/05/2009, 23:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από fotisdragon
Και βλέπω και κάτι μαλακισμένα να κυκλοφορούν ξεκράνωτα με κάτι Z και κατι FZ1 και να πηγαίνουν γαμιόντας στη Γεωργίου και στη Κορίνθου και δε σκέφτομαι 'γιατί να μη το πάθαινε αυτός και το έπαθα εγώ΄, δεν έχω τσαντίλα η κακία μέσα μου, σκέφτομαι μακάρι να υπήρχε τρόπος να τους εξηγήσω πόσο τυχεροί είναι που έχουν ενα μηχανάκι και γιατί ο άνθρωπος ανακάλυψε το κράνος, και πόσο άσχημα έχω νοιώσει που έχω δει 2 συντετριμμένες μάνες να χάνουν τα παιδιά τους και να οδύρονται και να λένε γιατί και γιατί..
Ως πρώην παθών(δες εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=63368&highlight=%EA%E1%F4%DC%ED%F4%E7%F3%E5) ) σε καταλαβαίνω.

edit:Έσβησα κάτι που έγραψα επειδή δεν πρόσεξα καλά το ποστ του Φώτη

Επίσης μη θες να βάλεις μυαλό στους άλλους.Πες το μια,δυο και όποιος κατάλαβε κατάλαβε.
Αν λες την αλήθεια χύμα γίνεσαι κακός και σε κοιτάνε περίεργα.Η αλήθεια τσούζει και όπως είχε ένα μέλος στην υπογραφή του(την παραφράζω λίγο)

Μη λες αυτά που πρέπει ν'ακούσουν...
Πες αυτά που θέλουν ν'ακούσουν.

Τώρα για τα μαλακισμένα που πάνε τέζα στη Γεωργίου και στην Κορίνθου(τα ξέρω,Πάτρα σπούδαζα) είναι σίγουρο ότι την πατάνε πολύ συχνότερα και χειρότερα από σένα.Οπότε μην ασχολείσαι.
Επίσης αν θες να πείσεις τον εαυτό σου να ξανακαβαλήσεις αποδέξου το εξής:
Ακόμα και ρελαντί μέχρι την καφετέρια να πηγαίνεις πάλι ρισκάρεις.Εγώ με 40 την πάτησα...Έτσι είναι τα δίκυκλα σε δημόσιο δρόμο,δυστυχώς...
Ούτε αδικημένος να νιώθεις επειδή 5 χρόνια σου έγινε

Αρχικά δημιουργήθηκε από fotisdragon
ο κώλος ΝΑ για να έχω το μηχανάκι στη πένα να μπαίνω πίστα
Shit happens to anyone,έτσι απλά.Oταν μάλιστα must not happen(Νόμος του Μέρφυ).
Δες την όλη φάση σαν κίνητρο που θα σε πεισμώσει και θα σου δείξει τί ακριβώς θες απ'τα δίκυκλα.
Εγώ έτσι έκανα και κατάλαβα ότι θα βολτάρω επιλεκτικά όσο λιγότερο γίνεται,όταν πραγματικά μου κάνει κέφι,στα μέρη που θέλω,με ρυθμούς που δε θα με βάζουν σε κίνδυνο και κάνοντας το μηχανάκι όπως ακριβώς το θέλω(γι'αυτό θα τουμπανιάσω ένα απλο SV 10ετίας),χωρίς συνεπιβάτη(καμμιά ευθύνη για κανέναν),μόνο με δέρματα.10-15 ΤΕΤΟΙΕΣ βόλτες το χρόνο μου αρκούν.Για κάθε μέρα και για παρέα υπάρχει το αμάξι.
Γίνε καλά,πρόσεξε την αποθεραπεία σου και μη βιάζεσαι.

p@nos
13/05/2009, 00:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από fotisdragon
...


περαστικα ρε φιλε και αγυριστα!!!!και γω σε ειχα δει αρκετες φορες στην πατρα(το μονο Movistar πρεπει να ναι)...Μη σκας αφου εισαι οκ, τα κοκκαλα θα ξανακολλησουν, και το μηχανακι θα ξαναγινει καινουριο...
την ψυχολογια αστη να γινει οκ μονη της με τον καιρο...

:beer: :beer: :beer:








ΥΓ:Αυτα τα ''κωλοπαιδα'' που λες(FZ1 ασπρο και Ζ) οντως πρεπει καποια στιγμη καποιος να τους ψιθηρισει δυο φωνιεντα στο αυτακι :evil: :evil: :evil:
αλλα για να κυκλοφορανε τοσο καιρο ετσι σε μια μικρη πολη σαν την πατρα, θα χουν κανα μπαρμπα στην τροχαια :mad:

camen
13/05/2009, 00:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
περαστικα ρε φιλε και αγυριστα!!!!και γω σε ειχα δει αρκετες φορες στην πατρα(το μονο Movistar πρεπει να ναι)...Μη σκας αφου εισαι οκ, τα κοκκαλα θα ξανακολλησουν, και το μηχανακι θα ξαναγινει καινουριο...
την ψυχολογια αστη να γινει οκ μονη της με τον καιρο...

:beer: :beer: :beer:








ΥΓ:Αυτα τα ''κωλοπαιδα'' που λες(FZ1 ασπρο και Ζ) οντως πρεπει καποια στιγμη καποιος να τους ψιθηρισει δυο φωνιεντα στο αυτακι :evil: :evil: :evil:
αλλα για να κυκλοφορανε τοσο καιρο ετσι σε μια μικρη πολη σαν την πατρα, θα χουν κανα μπαρμπα στην τροχαια :mad:
Το ασπρο FZ1 ειναι γνωστο σε ολους βλεπω ε?!
Προχθες ημουν στην παλια εθνικη στο υψος του πανεπιστημιου αργα το βραδυ και με περασε με τουλαχιστον 120-140 στο κοντερ και ειχε και μια κοπελια πισω εννοειται ξεκρανωτοι και δυο!!!

p@nos
13/05/2009, 07:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Το ασπρο FZ1 ειναι γνωστο σε ολους βλεπω ε?!
Προχθες ημουν στην παλια εθνικη στο υψος του πανεπιστημιου αργα το βραδυ και με περασε με τουλαχιστον 120-140 στο κοντερ και ειχε και μια κοπελια πισω εννοειται ξεκρανωτοι και δυο!!!


kala περυσι το καλοκαιρι θυμαμαι ηταν με τη γκομενα στην εθνικη και εκανε σουζα που οριακα πηδαγε εφημεριδα(:rotflmao: ) σε ταχυτητες 150+, εννοειται ξεκρανωτοι, και με σορτσακι που ειναι σα ζωνη και το τυραντακι απο πανω που ουτε στο γυμναστηριο δε το βαζεις...
edit:τη διχαλωτη παντοφλα ξεχασα:lol:

ο βλακας που του το πηρε θελει πολλες μαπες:mad:

fotisdragon
13/05/2009, 09:24
Παιδιά γενικά μιλούσα, απλά ανάφερα Ζ και FZ επειδή είναι κλασσικά καγκουρό-μηχανάκια (αν και χαίρομαι που έχουμε σταμπάρει όλοι κάποια άτομα, η μαλακία φαίνεται, πως να το κάνουμε)

Τόλη, παρεξήγησες, αυτό ακριβώς είπα, οτι "δε σκέφτομαι 'γιατί να μη το πάθαινε αυτός και το έπαθα εγώ΄, δεν έχω τσαντίλα η κακία μέσα μου", και να φανταστείς αυτό είπε η μάνα μου στο γέρο που τράκαρα, οτι ήταν τυχερός που έπεσε σε μένα και όχι σε κανένα με tanktop και διχαλωτή σαγιονάρα

DimChio, δε τον έχω ξεχάσει ούτε πρόκειται να τον ξεχάσω ποτέ το Χρήστο (ήταν να έρθει και αυτός στο TD, τού χα φάει τα αυτιά να ξεκαυλώνουμε πίστα και όχι δρόμο....)

Λοιπόν, το movistar παιδιά και officially dead, έχει πάρει λαιμό. Ας ελπίσουμε να μη μου τα σκοτίσουν οι ασφαλιστικές και να μπορέσω να'μαι μαζί σας πάνω το Νοέμβρη με αυτό :D :


163549

Maira
13/05/2009, 10:08
Περαστικά και ποτέ ξανά!!!!


Καλό κουράγιο τώρα με τις ασφαλιστικές!!!!


Ελπίζω να βγάλεις άκρη σύντομα!!!!

shatz
13/05/2009, 11:31
Γεια σου Φωτάκη,

Μη μασάς φίλε. Τι να πω και εγώ που είχα και το 1000 το RR και μόνο 4 μήνες και δεν πήρα και φράγκο.

Το θέμα είναι ότι είμαστε εδώ και κάνουμε post.

Και μια που το έφερε η κουβέντα, γύριζα χτές από περιμετρική και στο τούνελ μέσα έχει σταματήσει ένα αυτοκίνητο που είχε χαλάσει και από πίσω ερχόταν μια οδική βοήθεια.

Και τι κάνει ο άρχοντας, βγάζει αριστερό φλας και βγαίνει στην αριστερή και μοναδική λωρίδα που υπήρχε και σταματάει εκεί.

Ευτυχώς άφησε 1 μέτρο και πέρασα.

Έκλεισε το τούνελ ρε παιδιά ο άνθρωπΑς!!!!

Τι να πεις μετά.

Όλα ξεκινούν από το ότι δεν νοιάζεται κανείς και για τίποτα.

Τέλος πάντων. Περαστικά και σιδερένιος. Και με ένα 2009 RR :)

Χαιρετισμούς

XJR_Billy
13/05/2009, 11:35
Αδερφέ περαστικά και στους δυό σας και γρήγορη επάνοδο. :beer: :wave2:

bros400pgm
13/05/2009, 14:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από fotisdragon


Λοιπόν, το movistar παιδιά και officially dead, έχει πάρει λαιμό. Ας ελπίσουμε να μη μου τα σκοτίσουν οι ασφαλιστικές και να μπορέσω να'μαι μαζί σας πάνω το Νοέμβρη


Φωτηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη

παρε mille ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε εεεεεεεεεεεεεεεεε

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Ετοιμασου για Νοεμβρη:sun: :sun: :sun: :sun: :sun: :sun:

TOLISTOLAROS
13/05/2009, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από fotisdragon
Τόλη, παρεξήγησες, αυτό ακριβώς είπα, οτι "δε σκέφτομαι 'γιατί να μη το πάθαινε αυτός και το έπαθα εγώ΄, δεν έχω τσαντίλα η κακία μέσα μου", και να φανταστείς αυτό είπε η μάνα μου στο γέρο που τράκαρα, οτι ήταν τυχερός που έπεσε σε μένα και όχι σε κανένα με tanktop και διχαλωτή σαγιονάρα

Ti μαλάκας..δεν πρόσεξα το δε ..
Φώτη με συγχωρείς,το κάνω εντιτ.
Σκίστον και ζήτα αποζημίωση για ηθική βλάβη...
ΥΓ:Πάρε το 1000άρι και τούρμπισέ το..:D :wave2:

DENNIS-CBR1000
13/05/2009, 16:57
ο Νοέμβρης κοντά είναι ρε Φώτη εσύ ν’ασε καλά
3 ΦΩΤΟ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΠΟΛΛΑ!


163591

DENNIS-CBR1000
13/05/2009, 16:58
...


163592

DENNIS-CBR1000
13/05/2009, 16:58
....


163593

fotisdragon
13/05/2009, 20:41
Ρε παιδιά, ο άλλος είναι γεννημέννος το '33!!!!!!! Που να με δει και τι να ακούσει.....
Πως επιτρέπουν σε τέτοια άτομα να οδηγούν ακόμα?

fotisdragon
13/05/2009, 21:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από fotisdragon
Ρε παιδιά, ο άλλος είναι γεννημέννος το '33!!!!!!! Που να με δει και τι να ακούσει.....
Πως επιτρέπουν σε τέτοια άτομα να οδηγούν ακόμα?

McTalas
13/05/2009, 21:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από fotisdragon

αστα φωτη!

και εμενα περσι ραμολιμεντο με εριξε...


τωρα το πως γινεται ειναι λιγο πολυ γνωστο!!!

ledz
14/05/2009, 01:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από bros400pgm
Φωτηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη

παρε mille ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε εεεεεεεεεεεεεεεεε

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Ετοιμασου για Νοεμβρη:sun: :sun: :sun: :sun: :sun: :sun:

Τον ψηνω να παρει Tuono!!! :p

cartman
14/05/2009, 10:28
Έλα ρε Φώτη περαστικά και αγύριστα ρε φίλε! Δυστηχώς έπεσες στον γέρο που δεν βλέπει-ακούει αλλά παράλληλα οδηγεί με την συγκατάθεση του κράτους...τι να πει κανείς!!

Για το μηχανάκι αν και ξέρω τους κόπους σου μην σκας...μηχανάκια θα έρθουν και θα φύγουν πολλά! Μόνο κοίταξε να πάρεις αποζημίωση όχι μόνο για υλικές ζημιές αλλά και για σωματικές, + αποζημίωση για τους 2 μήνες που δεν θα μπορείς να δουλέψεις...τράβηξε το μέχρι τέλους φίλε και ας καθυστερήσεις να αποζημιωθείς!

Περαστικά και πάλι και καλή τύχη!!!

:wave2:

@ngelos
14/05/2009, 14:45
Έλα ρε φίλε,κρίμα.:( Και ότι σας σκεφτόμουν προχθές που θα ανεβαίνατε για το trackday...
Δεν πειράζει όμως,αφού ήταν μόνο αυτά...
Δόξα το Θεό(όποιον πιστεύει ο καθένας μας)


Αρχικά δημιουργήθηκε από fotisdragon
να μπορέσω να'μαι μαζί σας πάνω το Νοέμβρη με αυτό :D :
Με το καλό να αναρρώσεις τώρα(και γρήγορα!)και σου εύχομαι να πάνε με την ασφαλιστική όλα καλά να πάρεις ότι γουστάρεις.Ακόμα και CBR...:D

:beer:

LOUKILOUK
14/05/2009, 16:19
Φιλραρακι περαστικα και αγυριστα. Τα σιδερα θα ξαναγινουν, εσυ κοιτα να φτιαξεις το χερι.
Κερκιδα και αναταξη μου φερνουν μνημες κακες... εισαι σιγουρος οτι δεν χρειαζεται και χειρουργειο το χερι? αν το καταγμα ειναι ενδοαρθρικο ξανατσεκαρετω οπωσδηποτε...!!!
Ελπιζω να αναρρωσεις γρηγορα... οπως και να εχει να θυμασε οτι το χερι θελει πολυ δουλεια και υπομονη μετα το γυψο... για ερωτησεις πμ...

Γεια χαρα
υ.γ. Εχω 5 βιδες και μια λαμα στην αριστερη κερκιδα (οχι απο τροχαιο... :confused: )και τωρα το χερι ειναι καλα, αλλα μιλαμε για πολυ δουλεια και πολυ προσπαθεια...

cityfly
14/05/2009, 21:12
περαστικά φιλαράκο


εσύ κοίτα αρχικά να είσαι καλά
όσο για το σπάσιμο και γω έχω λάμα και βίδες επίσης αριστερή κερκίδα, ούτε που το θυμάμαι τώρα πριν σχεδόν έξι χρόνια την έβαλα είναι ζήτημα να με ενόχλησε 3-4 φορές από τότε
δεν είχα τίποτα άλλο σε κανένα άλλο σημείο στο χέρι και έδεσε μια χαρά
για μετά το γύψο ό,τι απορίες ρώτα και δω θα σου πει κι ο γιώργος από πάνω αν θες θα σε κομπλέ
(και φυσικά θα σου πουν και οι γιατροί πιο έγκυρα)

fotisdragon
16/05/2009, 19:07
Ευχαριστώ παιδιά,
το κάταγμα δεν είναι στην άρθρωση, ευτυχώς, αλλα είναι πολύ κοντά και θέλει προσοχή
Χειρουργείο θα χρειαστώ αν τυχόν φανεί πως δεν κολλάει καλά το κόκκαλο.
Απο Δευτέρα πάλι ακτινογραφίες...

XJR_Billy
16/05/2009, 20:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από fotisdragon
Ευχαριστώ παιδιά,
το κάταγμα δεν είναι στην άρθρωση, ευτυχώς, αλλα είναι πολύ κοντά και θέλει προσοχή
Χειρουργείο θα χρειαστώ αν τυχόν φανεί πως δεν κολλάει καλά το κόκκαλο.
Απο Δευτέρα πάλι ακτινογραφίες...

Κάνε υπομονή φιλαράκι..:(

Κι εγώ ήμουν ενάμιση μήνα στο κρεβάτι με σπασμένο αστράγαλο από τετράτροχο ζώο που με τσάκισε. Εδώ και μιά εβδομάδα περπατάω και πάλι... με πολύ πρήξιμο και πόνους...

Όλα θα πάνε καλά φιλαράκι. Δυστυχώς υπάρχουν και χειρότερα...:( :wave2: :beer:

Aggelos_SV
17/05/2009, 12:25
Καλή ανάρρωση φίλε,σωματική και ψυχική!!:beer:

Πολύ καλά στα είπαν όλοι οι προηγούμενοι για αποζημειώσεις και λοιπές διαδικασίες.

Να σου πω λοιπόν κι εγώ τα δικά μου.Η ασφαλιστική του ΜΑΛΑΚΑ είναι πολύ μα πολύ πιθανό να σε "ρίξει" στην αποζημείωσή σου και καλά λόγω παλαιότητας του μηχανακίου και μπούρδες.Για τον τραυματισμό σου δεν έχω ιδέα τί μπορεί να σου δώσει...

Καλό θα ήταν να μιλήσεις με κάποιον δικηγόρο,αν δεν το έχεις κάνει ως τώρα,και αν δεις ότι με την ασφαλιστική δεν βγάζεις άκρη ή σου τα μασάνε , να κινηθείς ΑΜΕΣΑ δικαστικώς.

Θα πάρεις τα λεφτά σου σίγουρα μιας και αυτός έφταιγε 100%.Συν όλα τα χρήματα του εξοπλισμού σου,νοσήλεια,διαφυγόντα κέρδη από την περίοδο που ήσουν off,ηθική βλάβη κλπ κλπ.
Στην περίπτωση αυτή να ξέρεις πάντως ότι σίγουρα για ένα με δύο χρόνια θα είσαι στο περίμενε και θα πρέπει να οπλιστείς με πολλή υπομονή.Τα χρήματά σου θα τα πάρεις σίγουρα όμως και μάλιστα με το παραπάνω + τους τόκους υπερημερίας.

Μάζεψε τις αποδείξεις του εξοπλισμού σου και αν δεν τις έχεις,μπορείς να πάρεις χαρτιά από τους επίσημους Ελληνες εισαγωγείς που να αποδεικνύουν την αξία τους.Θα χρειαστούν σε περίπτωση δικαστηρίου.


Καλό κουράγιο κι έυχομαι σύντομα και πάλι στους δρόμους/πίστες
:wave2:

fotisdragon
26/05/2009, 20:40
Καταπώς φαίνεται, μου είπαν οτι το κόκκαλο εχει μια (οριακή) απόκλιση, αλλα δε μπορεί να χειρουργηθεί πια.
Γύψος μέχρι τις 25 Ιουνίου δυστυχώς... :(


164605

fotisdragon
26/05/2009, 20:41
Να ο λαιμός πως είναι κανονικά (σε μαύρο πλαίσιο)....


164607

fotisdragon
26/05/2009, 20:42
... και να πως έγινε ο δικός μου :( :(


164608

fotisdragon
26/05/2009, 20:47
Και αν θέλετε το πιστεύετε, μέχρι σήμερα δεν έχω καμία ανταπόκριση απο ασφάλειες για το πότε θα βρεθώ με πραγματογνώμονα!!
Παρασκευή παίρνω τη προανακριτική δικογραφία στα χέρια μου και αν δεν έχω βγάλει άκρη ως τότε κάνω μήνυση/αγωγή και μετά talk to my lawyer.... Αρκετά έτρεξα...
(Αν κάποιος έχει να προτείνει καλό δικηγόρο για τέτοιες υποθέσεις ας μου στείλει ένα πμ, δε ξέρω τι φρούτο δικηγόρο μου παρέχει η ασφαλιστική μου)

cartman
27/05/2009, 09:30
Πω πω ρε Φώτη σου έκοψε την τιμονόπλακα και τον λαιμό, πάλι καλά που είσαι οκ ρε φίλε!!!

Όσο για τις ασφαλιστικές τρέξε τους αλλά μην αγχώνεσε ρε φίλε, τα λεφτά σου θα τα πάρεις! Έυχομαι να γίνεις σύντομα καλά και να πάρεις πλήρη αποζημίωση ΚΑΙ για σωματική ΚΑΙ για ψυχική οδύνη! ;)


Υ.Γ: Ελπίζω να πήρανε το δίπλωμα από τον γέρο έτσι? :confused:

Lelos69
06/06/2009, 14:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από fotisdragon
Ρε παιδιά, ο άλλος είναι γεννημέννος το '33!!!!!!! Που να με δει και τι να ακούσει.....


:hypnotize Ai στο διαολο με τους σκατογερους πια..ΑΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ!!!

κωλοκρατος....:yuck:

fotisdragon
21/09/2009, 20:05
Τον ήπια παίδες. Έκλεισε η ασφαλιστική του γέρου και πάω μέσω επικουρικού...
Καλά 30ντα μου
:(

McTalas
21/09/2009, 20:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από fotisdragon
Τον ήπια παίδες. Έκλεισε η ασφαλιστική του γέρου και πάω μέσω επικουρικού...
Καλά 30ντα μου
:(
Μην σκας ρε Φωτη θα ξεμπερδεψεις !!
απλα θα παρει το χρονο του

felter
21/09/2009, 21:35
Περαστικα

DimChios
22/09/2009, 03:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από fotisdragon
Τον ήπια παίδες. Έκλεισε η ασφαλιστική του γέρου και πάω μέσω επικουρικού...
Καλά 30ντα μου
:(


Ω ρε πστ μου!!!!!

:sick:


Υπομονη ρε φιλε! Υπομονη γμτ!

nassosxlvbros
22/09/2009, 07:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lelos69
:hypnotize Ai στο διαολο με τους σκατογερους πια..ΑΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ!!!

κωλοκρατος....:yuck:

είναι στον άνθρωπο παίδες....και ο πεθερός μου είναι το '32 και οδηγεί κανονικότατα...από το 50κάτι που έχει δίπλωμα και δε του έχει συμβεί το παραμικρό!!!...όμως όλοι μας του λέμε πως σιγά-σιγά είναι καιρός να αφήσει το άθλημα....με βλέπω να του το κρύβω...:D

Εχετλαίος
22/09/2009, 12:31
O πατέρας μου, ενσυνείδητα, με το που έγινε 65 παρέδωσε το δίπλωμά του γιατί δεν ήθελε να προκαλέσει κάποιο δυσάρεστο γεγονός, όπως ο ίδιος λέει. Και μάλιστα ξεχέζει και συνομίληκούς του (70+) που επιμένουν να νομίζουν ότι τα αντανακλαστικά τους είναι άρριστα.
Εγώ, προσωπικά, δεν ξέρω κάποιον άλλο να έχει πράξει κάτι τόσο υπεύθυνο όσον αφορά στην οδική ασφάλεια.

AVATOS
22/09/2009, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από fotisdragon
Τον ήπια παίδες. Έκλεισε η ασφαλιστική του γέρου και πάω μέσω επικουρικού...
Καλά 30ντα μου
:(

...μην σε απασχολει κ πολυ αυτο.Οπως σου ειπαν κ αλλοι 8α τα παρεις...λιγο καθυστεριμενα...
πριν καμια 6ετια σε παρομοια δικη μου κατασταση εγιναν 3 αναβολες δικης για διαφορους
λογους και στην 4...ολα καλα.
συνολικα πληρωθηκα σε 1,5 χρονια.

λογικα με εσενα θα ειναι αρκετα πιο μικρος ο χρονος.

καλη αναρωση κ υπομονη!

shatz
22/09/2009, 19:22
Ρε Φώτη,

Ακουσα στις ειδήσεις ότι μπορείς να πάρεις τα λεφτά από την ασφαλιστική σου και μετά η ασφαλιστική σου θα τα πάρει από το επικουρικό.

Για τσέκαρέ το.

Χαιρετισμούς

TROOPER
22/09/2009, 19:46
φτουυυυυ....

devil's animal
22/09/2009, 20:21
υπομονη...
:sick:

TheFace
22/09/2009, 21:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από shatz
Ρε Φώτη,

Ακουσα στις ειδήσεις ότι μπορείς να πάρεις τα λεφτά από την ασφαλιστική σου και μετά η ασφαλιστική σου θα τα πάρει από το επικουρικό.

Για τσέκαρέ το.

Χαιρετισμούς

Για το συγκεκριμενο ασφαλιστης μου ειπε οτι για να ισχυει κατι τετοιο, θα πρεπει το συμβολαιο σου να περιεχει "καλυψη ζημιας απο ανασφαλιστο οχημα"... μεγαλο μπερδεμα λεμεεε

TheFace
22/09/2009, 21:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από fotisdragon
Τον ήπια παίδες. Έκλεισε η ασφαλιστική του γέρου και πάω μέσω επικουρικού...
Καλά 30ντα μου
:(

Συμπασχω φιλε...:sad:

Tomahawk
22/09/2009, 22:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από fotisdragon
Τον ήπια παίδες. Έκλεισε η ασφαλιστική του γέρου και πάω μέσω επικουρικού...
Καλά 30ντα μου
:(

Μα καλά 4 μήνες πέρασαν και δεν έγινε τπτ όλο αυτό το διάστημα με την αποζημίωση?

bros400pgm
23/09/2009, 13:27
Για μαλακες τους εχεις? Αυτοι ξερουν οτι θα κλεισουν, ενα χρονο πριν κλεισουν:eyepop: :eyepop: