PDA

View Full Version : Μου κλέψανε το τελικό



LogOutGoRide
10/05/2009, 20:15
Mivv Suono από Hornet 07.

Τελικά το κακό τρίτωσε. Σήμερα πριν από λίγο γύρισα με το αυτοκίνητο και είδα ότι το τελικό μου έλειπε .
Μάλλον κάποιος που έπεσε και χτύπησε το δικό του τελικό , γιατί έλειπε μόνο το τελικό χωρίς να πάρουν τον λαιμό ούτε τον αποστάτη.Τα βρήκα όλα κάτω.
Την προηγούμενη μέρα που είχαν ξηλώσει το αντίβαρο του τιμονιού το δεξί και το είχαν αφήσει κάτω και αυτό. Τώρα μου έμεινε ο λαιμός ο αποστάτης η τάπα και η ασφάλεια της τάπας.

:(

LogOutGoRide
10/05/2009, 20:20
Μπάσταρδε να το βάλεις καλά στον κώλο σου να ακούγετε ωραία.
Επίσεις σου εύχομαι (αν έπεσες ) να ξαναπέσεις

Gandalf dr685sm
10/05/2009, 20:34
μάλλον κάποιος στο έχει σταμπάρει αφου σου πήρε και αντίβαρο άλλη μέρα. Κάνε καμιά βόλτα γιατί μπορεί και να τα δείς πάνω σε άλλο μηχανάκι. Καλό είναι να του αλλάξεις και θέση απο εκεί που το βάζεις συνήθως.

Gandalf

LogOutGoRide
10/05/2009, 20:40
Στην πόλη μου κυκλοφορούν άλλα 3 hornet.
Μίλησα με την ασφάλεια και μου είπαν ότι τις τελευταίες 2 μέρες είχαν κλοπές σε μηχανάκια (είχε και ο ίδιος μηχανή) και συνήθως δεν είναι απο εδώ. Όσο να την πάω κάπου αλλού δυστυχώς δεν γίνεται.Συναγερμός θα με γλίτωνε;.Πάντως είναι τρομερά εύκολο να το βγάλεις σε 2 λεπτά

:(

LogOutGoRide
10/05/2009, 20:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
μάλλον κάποιος στο έχει σταμπάρει αφου σου πήρε και αντίβαρο άλλη μέρα

Gandalf

Δεν το πήρε το έβγαλε ολόκληρο μαζί με όλο το σύστημα μέσα απο το τιμόνι και το άφησε κάτω.

Buenaventura
10/05/2009, 21:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από honda kos
Μπάσταρδε να το βάλεις καλά στον κώλο σου να ακούγετε ωραία.
Επίσεις σου εύχομαι (αν έπεσες ) να ξαναπέσεις


Και λιγα λες....:mad: :mad: :mad:

LogOutGoRide
10/05/2009, 21:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Buenaventura
Και λιγα λες....:mad: :mad: :mad:

:sad:

Buenaventura
10/05/2009, 21:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από honda kos
Δεν το πήρε το έβγαλε ολόκληρο μαζί με όλο το σύστημα μέσα απο το τιμόνι και το άφησε κάτω.

Αυτο ειναι καπως περιεργο...Γιατι το εβγαλε αμα δεν ηθελε να το παρει...Μηπως εχεις τπτ λογαριασμους με κανεναν και σε στελνει κανενα μηνυμα...:confused: :confused: :confused:

LogOutGoRide
10/05/2009, 21:10
Δεν νομίζω, δεν ξέρω τι να πω.
:sad:

LogOutGoRide
10/05/2009, 21:11
Νομίζω πως κάτι δοκίμαζε :confused:

Gandalf dr685sm
10/05/2009, 21:54
ο συναγερμός σαφώς βοηθάει ...δεν το συζητάμε αυτό. Τώρα για το θέμα του οτι δεν μπορείς να μετακινήσεις την μηχανή, μπορείς να βάλεις μια κουκούλα... και αυτό λειτουργεί αποτρεπτικά.

Gandalf

LogOutGoRide
10/05/2009, 21:59
Μπορεί από αύριο κιόλας να φτιάξω ένα μεταλλικό ''κλουβί'' στην πυλωτή.

Ο συναγερμός θα είναι το επόμενο βήμα και μετά καινούργιο τελικό

Όταν ξεβιδώνεις μία βίδα και βγάζοντας ένα ελατήριο ,χτυπάει ο συναγερμός;

Buenaventura
10/05/2009, 22:06
http://www.youtube.com/watch?v=UzdwGS1vxXo

Lazio
10/05/2009, 23:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από honda kos
Μπορεί από αύριο κιόλας να φτιάξω ένα μεταλλικό ''κλουβί'' στην πυλωτή.

Ο συναγερμός θα είναι το επόμενο βήμα και μετά καινούργιο τελικό

Όταν ξεβιδώνεις μία βίδα και βγάζοντας ένα ελατήριο ,χτυπάει ο συναγερμός;


ο Καθε συνεγιαρμος εχει ευαισθησια οποτε τον ρυμιζεις καταλληλα ωστε να χτυπαει...... μονο που αν περναει κανα παπι με ελευθερη εξατμιση θα ξυπνας τη γετονια :lol:

banditgr
10/05/2009, 23:25
yparxoun vides asfaleias....opou xreiazete to diko tous eidiko karydaki gia na vgoun.Malista tis poulane gia e3atmiseis....giayto ton logo.Den 3erw pou...kapote ta eixe parei to mati mou

LogOutGoRide
10/05/2009, 23:37
Στο ''πακέτο'' δεν είχε βίδες ασφαλείας αλλά τις κανονικές.

Η σύνδεση στον λαιμό (δλδ απο την έξοδο του καταλύτη στον λαιμό) της Mivv γίνεται με έναν σφιγκτήρα οπότε...

Θα μπορούσε ο κάθε ένας να πάρει ότι θέλει πάνω απο την μηχανή.
Είναι να μην σου τύχει μάλλον.

Είχε άλλος ανάλογη εμπειρία;

LogOutGoRide
10/05/2009, 23:40
είναι πολύ απλό δυστυχώς

Mivv Suono (http://www.mivv.it/en/prodotti_video_apri.asp?cvp=1&lv=6/20/676/H038_SUONO_FITVIDEO.flv&np=HONDA%20-%20HORNET%20600)

F33L
11/05/2009, 03:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από honda kos
είναι πολύ απλό δυστυχώς

Mivv Suono (http://www.mivv.it/en/prodotti_video_apri.asp?cvp=1&lv=6/20/676/H038_SUONO_FITVIDEO.flv&np=HONDA%20-%20HORNET%20600)
η λυση προφανως ειναι συναγερμος καθως να την βαζεις σε ορατο μερος απο το μπαλκονι σου π.χ ..


Αρχικά δημιουργήθηκε από honda kos
Μπάσταρδε να το βάλεις καλά στον κώλο σου να ακούγετε ωραία.
Επίσεις σου εύχομαι (αν έπεσες ) να ξαναπέσεις
χαχαχααχ ελιωσα :rotflmao:

υ.γ κ μενα μου χανε κλεψει μερη απο συστημα δισκοφρενου brembo απο gillera για αλλο gillera φαινεται.. κ αναγκαστικα να κανω πατεντες που να βρεις ανταλακτικα οποτε μην πεις οτι δεν το χω νιωσει..

Aggelos_SV
16/05/2009, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από banditgr
yparxoun vides asfaleias....opou xreiazete to diko tous eidiko karydaki gia na vgoun.Malista tis poulane gia e3atmiseis....giayto ton logo.Den 3erw pou...kapote ta eixe parei to mati mou


Πολύ σωστός!H motomarket έχει στον κατάλογό της τέτοια μπουλόνια ασφαλείας ειδικά για εξατμίσεις.

Το καλύτερο βέβαια είναι να συγκολλήσεις (έστω και λίγο) το τελικό στους εργοστασιακούς λαιμούς,αν δεν είναι bolt on βεβαίως βεβαίως

devil's animal
16/05/2009, 15:18
κριμα...
:sad:

TheFace
16/05/2009, 15:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Πολύ σωστός!H motomarket έχει στον κατάλογό της τέτοια μπουλόνια ασφαλείας ειδικά για εξατμίσεις.

Το καλύτερο βέβαια είναι να συγκολλήσεις (έστω και λίγο) το τελικό στους εργοστασιακούς λαιμούς,αν δεν είναι bolt on βεβαίως βεβαίως

Σωστος ο φιλος για τις βιδες ασφαλειας!

Ειχε παρει κι εμενα το ματι στο μοτομαρκετ τις εν λογω βιδες και αν εκανα την κινηση για aftermarket εξατμησεις στο μηχανακι μου, θα τις εβαζα σιγουρα. Δεν θυμαμαι ακριβως τιμη αλλα μιλαμε για πολυ μικρο κοστος!

Αλλη μια πατεντα που μπορεις να κανεις (την εκανα παντα οταν φορουσα sebring στα παπια που ειχα πιτσιρικας!), ειναι να τροχισεις λιγο τις ακρες των παξιμαδιων ετσι ωστε να μην πιανει το κλειδι του επιδοξου κλεφτη :winka:

kouremenos
23/05/2009, 19:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από honda kos
Mivv Suono από Hornet 07.

Τελικά το κακό τρίτωσε. Σήμερα πριν από λίγο γύρισα με το αυτοκίνητο και είδα ότι το τελικό μου έλειπε .
Μάλλον κάποιος που έπεσε και χτύπησε το δικό του τελικό , γιατί έλειπε μόνο το τελικό χωρίς να πάρουν τον λαιμό ούτε τον αποστάτη.Τα βρήκα όλα κάτω.
Την προηγούμενη μέρα που είχαν ξηλώσει το αντίβαρο του τιμονιού το δεξί και το είχαν αφήσει κάτω και αυτό. Τώρα μου έμεινε ο λαιμός ο αποστάτης η τάπα και η ασφάλεια της τάπας.

:( μια από τα ίδια εγώ κλαίω ένα ακραποβιτσ τιτανιου .πάντως από τις κατάρες μου σίγουρα του έχει μπει στον κώλο του έως τώρα

mivvo
25/05/2009, 14:18
μακαρι να πιαστουν καποτε οι αλητες...