PDA

View Full Version : Δελεαρ παπαλα....



Σελίδες : [1] 2 3

blackbusa
11/05/2009, 10:18
οπως με ενημερωσαν πριν λιγες μερες γιατι το εκλεισε η Νομαρχια η κατι τετοιο....αρα σημερα εχει καπου συναντηση???η μαλλον που θα γινει???αντε να οργανωθουμε γιατι εχουμε να ακουσουμε και ιστοριες απο 36ωρα και για κουλους που βρηκαν το φως τους.....και αλλα λοιπα παρελκομενα....

Για πειτε....:a014:

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:


EDIT....Τελικα σημερα θα παμε (καποιοιαπο οτι φενεται)στην Νεα Ερυθραια και μεσα στην εβδομαδα αποφασιζουμε για ποιο θα ειναι το νεο στεκι....η Vanda εχει βαλει και σχετικο χαρτη στην τριτη σελιδα....

απο Κηφησιας...Περναμε την Κηφησια και συνεχειζουμε οσπου να βρουμε τα φαναρια της Ερυθραιας(Σινεμα ''Αστερια'')....εκει κανουμε αριστερα επι της Χαριλαου Τρικουπη...μετα απο 200 μετρα βλεπουμε ενα ανοιγμα δεξια μας οπου υπαρχει μια διαγωνιος (Ηρωων Πολυτεχνιου)....ολο ευθεια σας βγαζει στην πλατεια (28ης Οκτωβριου)....

απο Εθνικη...Βγαινουνε στην εξοδο της κηφησιας στον Λαινοπουλο (προσοχη ΟΧΙ αυτη που λεει και Θρακομακεδονες)...στην πλατεια που θα βρουμε θα παμε δεξια (Ελαιων ειναι ο δρομος με το διαζωμα) και στα πρωτα φαναρια αριστερα και αμεσως δεξια (Χαριλαου Τρικουπη εχει και αυτη διαζωμα)...περναμε την Τατοιου και μολις δουμε ενα εμπορικο κεντρο στα δεξια μας (ΚΑΜΑΡΕΣ) μετα απο λιγο ειναι η διαγωνιος στα αριστερα μας...ειναι η διαγωνιος της Ηρωων Πολυτεχνιου...

αυτια....

Bikerted,Road Spirit και εγω κατα τις 8+....

:wave2:

blueangel
11/05/2009, 10:22
Οχι ρε γαμώτο και πρώτη φορά που πήγα πριν λίγες μέρες και σας βρήκα εκεί μου άρεσε πάρα πολύ:( Γιατί ρε παιδιά τί έγινε ρε γαμωτό???:sick:

gcrook
11/05/2009, 10:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από blueangel
Οχι ρε γαμώτο και πρώτη φορά που πήγα πριν λίγες μέρες και σας βρήκα εκεί μου άρεσε πάρα πολύ:( Γιατί ρε παιδιά τί έγινε ρε γαμωτό???:sick:

Η "κλικα", μαλλον εκανε τα κονε της...:smokin: :lol:

Tpap
11/05/2009, 10:27
όχι ρε γμτ...κρίμα. :(

DimChios
11/05/2009, 10:34
:eyepop: :confused:

KaTaNaS
11/05/2009, 10:37
Καιρος για αλλαγή! :wacko:

gcrook
11/05/2009, 10:42
Πλακα-πλακα εστω και για σημερα,δεν πεφτει καμια προταση να μαζευτουμε καπου,..και βλεπουμε;

DimChios
11/05/2009, 10:44
τωρα ρε γμτ που δεν εχουμε και μεσο να ερθουμε αλλου?

ΠΑΤΕ ΚΑΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΕΤΡΟ ΔΙΠΛΑ!!!!!!

:evil: :evil:

sniper
11/05/2009, 10:49
Αν ισχύει, κλείνει μια εποχή που ξεκίνησε το 2005 με συμμετοχές που κάθε Δευτέρα ξεπερνουσαν τα 40 άτομα αλλά με φθίνουσα πορεία.....

Δεν πειράζει, η ανανέωση πάντα κάνει καλό....

Να μάθουμε ακριβή ημερομηνία πάντως που έκλεισε να κάνει κάποιος τα σαράντα


:smokin:

DimChios
11/05/2009, 10:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
...να κάνει κάποιος τα σαράντα


:smokin:


Ναι γμτ! Και δεν εχω και το MSN της!

:sad:


Μονο το τηλ της!

:smokin:

TROOPER
11/05/2009, 10:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper


Να μάθουμε ακριβή ημερομηνία πάντως που έκλεισε να κάνει κάποιος τα σαράντα


:smokin:

τι καθικι !!!!:lol: :lol: :lol: :lol:

TROOPER
11/05/2009, 10:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
Καιρος για αλλαγή! :wacko:

+1:cool:

SnakeMJK
11/05/2009, 11:01
στο νέο στέκι λέω να ρθω κ εγώ καμιά φορά :p

makis206
11/05/2009, 11:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
Δελεαρ παπαλα....

Μόνο ο Τίφος θα πηγαίνει τώρα...:lol:

DimChios
11/05/2009, 11:13
Στη Maira το ειπατε?

:bigcry: :bigcry: :bigcry:

manhunter
11/05/2009, 11:15
Προσφέρω το μαγαζί του αδερφού μου, καφέ, στην πλατεία κάτω από την Γκράβα, Γαλάτσι σύνορα πατήσια...

Μερικοί το ξέρουν.
Μικρό και αποκλειστικά για πάρτη μας....

blackbusa
11/05/2009, 11:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από manhunter
Προσφέρω το μαγαζί του αδερφού μου, καφέ, στην πλατεία κάτω από την Γκράβα, Γαλάτσι σύνορα πατήσια...

Μερικοί το ξέρουν.
Μικρό και αποκλειστικά για πάρτη μας....

Ποιο ρε???στην πανω η στην κατω Γκραβα???Στην Χατζηδακη???δωσε διευθυνση και πες αν εχει χωρο για τις μηχανες σε ορατο σημειο....

:wave2:

gixxerpap
11/05/2009, 11:23
μπορούμε να το δούμε και αυτό, πάντως σήμερα μπορούμε να βρεθούμε στον αντώνη (maintenance) που έχουμε ξαναπάει αρκετοί!

η καφετέρια λέγεται centro cafe βρίσκεται στη νέα ερυθραία, έχει τραπεζάκια έξω, οι μηχανές είναι παρκαρισμένες στην κυριολεξία δίπλα μας!

ξέρω ότι δεν είναι λίγο μακριά για πολλούς, αλλά ο καιρός έχει ανοίξει, ευκαιρία για βολτίτσα!:sun: :sun: :sun: :sun:

DimChios
11/05/2009, 11:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
μπορούμε να το δούμε και αυτό, πάντως σήμερα μπορούμε να βρεθούμε στον αντώνη (maintenance) που έχουμε ξαναπάει αρκετοί!

η καφετέρια λέγεται centro cafe βρίσκεται στη νέα ερυθραία, έχει τραπεζάκια έξω, οι μηχανές είναι παρκαρισμένες στην κυριολεξία δίπλα μας!

ξέρω ότι δεν είναι λίγο μακριά για πολλούς, αλλά ο καιρός έχει ανοίξει, ευκαιρία για βολτίτσα!:sun: :sun: :sun: :sun:


ποσο παιρνει το ταξι για εκει?

:blush:

Tpap
11/05/2009, 11:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
ποσο παιρνει το ταξι για εκει?

:blush:

το GS σου. :rotflmao:

DimChios
11/05/2009, 11:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
το GS σου. :rotflmao:


γελασαμε!

:rolleyes:

makis206
11/05/2009, 11:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
το GS σου. :rotflmao:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

makis206
11/05/2009, 11:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
γελασαμε!
:rolleyes:

Αει ρε σοβάρεψες κιόλας :lol:

Tpap
11/05/2009, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
γελασαμε!

:rolleyes:

τι, ρε? μαλακία είπα?

μήπως περίμενες να πάρεις και ρέστα? :rotflmao: :bigcry:

Gandalf dr685sm
11/05/2009, 11:36
N.Ερυθραία είναι μέσα στα πόδια μου , οπότε σίγουρα θα δηλώσω παρόν.

gixxerpap.. .που στην Ερυθραία ακριβώς λες;.. εκεί που είναι μαζεμένες όλες πίσω απο την Εθνική τράπεζα;

Τώρα για μαγαζί γενικά, θα έλεγα να μπεί υπό σκέψη και το Zeppelin στο Γαλάτσι (εκεί ψηλά στα τουρκοβούνια)... και με το σκεπτικό οτι το καλοκαίρι έχει και μια ανάσα δροσιάς για τους περισσότερους χωρίς να χρειάζεται να κάνουν και ταξίδι είναι οτι πρέπει.

Gandalf

matsamitsou
11/05/2009, 11:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από blueangel
Οχι ρε γαμώτο και πρώτη φορά που πήγα πριν λίγες μέρες και σας βρήκα εκεί μου άρεσε πάρα πολύ:( Γιατί ρε παιδιά τί έγινε ρε γαμωτό???:sick:

ναι ρε γμτ ....


Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Ναι γμτ! Και δεν εχω και το MSN της!

:sad:


Μονο το τηλ της!

:smokin:
για πες ... παίζει να λες για μια φίλη ... :rotflmao:

manhunter
11/05/2009, 11:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
Ποιο ρε???στην πανω η στην κατω Γκραβα???Στην Χατζηδακη???δωσε διευθυνση και πες αν εχει χωρο για τις μηχανες σε ορατο σημειο....

:wave2:


Λεγεται ''Σκαραβαίος Καφέ'', και είναι στην πλατεία Χατζήδακη.

Σπύρου Λάμπρου 30.

Τηλ Επικοινωνίας 693 70 79 473

Και ο αδερφός μου πολλά χρόνια μηχανόβιος.

Έχει χώρο βέβαια, σε πολύ ορατό σημείο, μπροστά από τα τραπεζάκια που καθόμαστε.

Μπορείς να κάτσεις να πιες τον καφέ σου, κα ιαν χαιδεύεις την καλή σου άμα λάχει.

Αν θελετε, να πάμε 3-4 άτομα, να δούμε αν σας αρέσει

costas106
11/05/2009, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
N.Ερυθραία είναι μέσα στα πόδια μου , οπότε σίγουρα θα δηλώσω παρόν.

gixxerpap.. .που στην Ερυθραία ακριβώς λες;.. εκεί που είναι μαζεμένες όλες πίσω απο την Εθνική τράπεζα;

Τώρα για μαγαζί γενικά, θα έλεγα να μπεί υπό σκέψη και το Zeppelin στο Γαλάτσι (εκεί ψηλά στα τουρκοβούνια)... και με το σκεπτικό οτι το καλοκαίρι έχει και μια ανάσα δροσιάς για τους περισσότερους χωρίς να χρειάζεται να κάνουν και ταξίδι είναι οτι πρέπει.

Gandalf

Το μαγαζί που λένε τα παιδιά είναι στην πλατεία που βρίσκεται το Κεπ της Ν.Ερυθραίας, ακριβώς δίπλα σ'αυτό...
Όσο για το Zeppelin 2-3 φορες που περασα απ' έξω ηταν κλειστό.
Μάλλον κάποια ανακαίνιση γίνεται.

blackbusa
11/05/2009, 12:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas106
Το μαγαζί που λένε τα παιδιά είναι στην πλατεία που βρίσκεται το Κεπ της Ν.Ερυθραίας, ακριβώς δίπλα σ'αυτό...
Όσο για το Zeppelin 2-3 φορες που περασα απ' έξω ηταν κλειστό.
Μάλλον κάποια ανακαίνιση γίνεται.

το Zeppellin ειχε την τυχη του Δελεαρ...παπαλα και αυτο...

:wave2:

DimChios
11/05/2009, 12:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από matsamitsou
για πες ... παίζει να λες για μια φίλη ... :rotflmao:


Τραυματιας ειμαι, οχι μλκας!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

road spirit
11/05/2009, 12:24
άμα είναι να βρεθεί μαγαζί να αντικαταστήσει το δέλεαρ, να υπενθυμίσω κάποια πράγματα :

το δέλεαρ, χωρίς να είναι κάτι το ιδιαίτερο σαν χώρος (μάλλον το αντίθετο), είχε επιλεχθεί για τους εξής λόγους:
- άπλετος χώρος για πολλά μηχανάκια (οχι απλά 5-6, πολύ παραπάνω) και με άμεση οπτική επαφή
- χώρος για πχ 40 μαντράχαλους που φωνάζουν, ρεύονται, κάνουν δυνατά χαβαλέ, άρα επιπλέον θέλουμε ανοχή απο το καταστηματάρχη
- όσο πιο κεντρικό σημείο γίνεται προκειμένου να μοιράζεται η απόσταση εξίσου για όλους.

έχετε αυτά υπόψη όταν προτείνετε μαγαζι, που - αν κατάλαβα καλά - θα προορίζεται για μόνιμο στέκι Δευτέρας/αντικαταστάτης Δέλεαρ.

τώρα προσωρινά, το να πάμε πχ στου maintenance δε με χαλάει καθόλου, αλλά δεν ικανοποιεί το 3ο κριτήριο και είναι πολύς κόσμος που απλά δεν πρόκειται να περάσει ποτέ απο εκεί λόγω απόστασης και μόνο...

Μη ξεχνάμε ότι σαν στέκι Δευτέρας, είχε και το χαρακτήρα λόγο κέντρου (για κάποιους) : τελειώνω από τη δουλειά, δεν πετάγομαι εδω δίπλα στα γρήγορα για μια μπύρα, να δω και μερικούς φίλους? αυτό δεν θα μπορεί να συμβεί με ένα απομακρυσμένο μαγαζί, καθημερινή το τονίζω...

EVI
11/05/2009, 12:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από manhunter
Προσφέρω το μαγαζί του αδερφού μου, καφέ, στην πλατεία κάτω από την Γκράβα, Γαλάτσι σύνορα πατήσια...

Μερικοί το ξέρουν.
Μικρό και αποκλειστικά για πάρτη μας....


αντε παμε????Δε ξερω να ερχομαι εκει :blush: :blush: :blush: :blush: να με παρει καποιος μαζι του :blush:

Gandalf dr685sm
11/05/2009, 12:31
road spirit... κεντρικά πολύ δύσκολο να βρείς κάτι τέτοιο με τις ανοχές που περιγράφεις. Για παράδειγμα μερικά παιδιά απο το Motokafeneio.gr μαζί και εγώ επιλέγουμε ας πούμε το poderossa που ειναι στα εξάρχεια. Αλλά εκεί δεν είναι για πάνω απο 20 άτομα καθιζόμενους.

Τώρα για μεγάλο μαγαζί - κεντρικά και με τέτοιες ανοχές απο καταστηματάρχες .. δύσκολο... ίσως να έχει κάτι παράκεντρο όμως με περιοχές όπως Πατήσσια, Γαλάτσι κτλ που θεωρητικά είναι και κοντά στην Κυψέλη.

Υ.Γ. ΚΕΠ στην Ερυθραία;.. που ρε παιδιά;.. το μόνο ΚΕΠ που ξέρω στα Β.Π. είναι στην Κηφησιά. Εκτός και αν έγινε κανά καινούριο. Για δώστε πληροφορίες καθώς τα ΚΕΠ είναι κάτι σίγουρα καλό να γνωρίζουμε που είναι.

Gandalf

Gandalf dr685sm
11/05/2009, 12:33
a... και για Γκράβα κανένα πρόβλημα, μέσα .. να σας δώ και απο κοντά.. να θυμηθώ και παλιές εποχές που πήγαινα σχολείο στο συγκρότημα...:D..:D

Gandalf

EVI
11/05/2009, 12:34
να ψηφισουμε!!!!! εγω λεω για σημερα στου αδελφου του κυνηγου :beer:

blackbusa
11/05/2009, 12:39
ΜΑΣ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΟΙ ΜΙΣΟΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΜΙΣΟΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ....600 αναγνωσεις και απο τις 30κατι απανατησεις το 80% ειναι χαζοσπαμμινγκ....

θα ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ απο εδω και περα να γραφουνε μοναχα οσοι εχουν σκοπο να ερθουν και να πουνε σε ποιο μαγαζι θεωρουν καλυτερα να παμε....στου Αντωνη εχουμε ξαναπαει αλλα ειναι μακρυα απο το κεντρο....σε συτο του Κιμωνα στην Γκραβα ειναι πολυ κοντα στην διασταυρωση Πατησιων με Γαλατσιου αλλα δεν ξερουμε τι παιζει...

για εμενα ειναι το ιδιο γιατι δεν εχει καμμια σχεση το μαγαζι αλλα η παρεα...

:wave2:

road spirit
11/05/2009, 12:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
road spirit... κεντρικά πολύ δύσκολο να βρείς κάτι τέτοιο με τις ανοχές που περιγράφεις. Για παράδειγμα μερικά παιδιά απο το Motokafeneio.gr μαζί και εγώ επιλέγουμε ας πούμε το poderossa που ειναι στα εξάρχεια. Αλλά εκεί δεν είναι για πάνω απο 20 άτομα καθιζόμενους.

Τώρα για μεγάλο μαγαζί - κεντρικά και με τέτοιες ανοχές απο καταστηματάρχες .. δύσκολο... ίσως να έχει κάτι παράκεντρο όμως με περιοχές όπως Πατήσσια, Γαλάτσι κτλ που θεωρητικά είναι και κοντά στην Κυψέλη.

...
...

Gandalf

Δε διαφωνώ, είναι δύσκολο. Αναγκαστικά θα πάμε παράκεντρο ...

Gandalf dr685sm
11/05/2009, 12:40
Πατησίων με Γαλατσίου;... που είναι αυτό ρε παιδιά;.. έχω να περάσω και χρόνια απο τα σημεία!! Είναι δεξιά όπως ανεβαίνουμε ή όπως κατεβαίνουμε την Γαλατσίου;

Για δώστε μια δύο πληροφορίες ακόμα!

Gandalf

kalgeorge
11/05/2009, 12:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa

για εμενα ειναι το ιδιο γιατι δεν εχει καμμια σχεση το μαγαζι αλλα η παρεα...

:wave2:



ωωωωω....τι σας ειπεεε τωραααααα :smokin:






ε οχι και σπαμ αυτο....:mad:

MikeG
11/05/2009, 12:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
άμα είναι να βρεθεί μαγαζί να αντικαταστήσει το δέλεαρ, να υπενθυμίσω κάποια πράγματα :

το δέλεαρ, χωρίς να είναι κάτι το ιδιαίτερο σαν χώρος (μάλλον το αντίθετο), είχε επιλεχθεί για τους εξής λόγους:
- άπλετος χώρος για πολλά μηχανάκια (οχι απλά 5-6, πολύ παραπάνω) και με άμεση οπτική επαφή
- χώρος για πχ 40 μαντράχαλους που φωνάζουν, ρεύονται, κάνουν δυνατά χαβαλέ, άρα επιπλέον θέλουμε ανοχή απο το καταστηματάρχη
- όσο πιο κεντρικό σημείο γίνεται προκειμένου να μοιράζεται η απόσταση εξίσου για όλους.

έχετε αυτά υπόψη όταν προτείνετε μαγαζι, που - αν κατάλαβα καλά - θα προορίζεται για μόνιμο στέκι Δευτέρας/αντικαταστάτης Δέλεαρ.

τώρα προσωρινά, το να πάμε πχ στου maintenance δε με χαλάει καθόλου, αλλά δεν ικανοποιεί το 3ο κριτήριο και είναι πολύς κόσμος που απλά δεν πρόκειται να περάσει ποτέ απο εκεί λόγω απόστασης και μόνο...

Μη ξεχνάμε ότι σαν στέκι Δευτέρας, είχε και το χαρακτήρα λόγο κέντρου (για κάποιους) : τελειώνω από τη δουλειά, δεν πετάγομαι εδω δίπλα στα γρήγορα για μια μπύρα, να δω και μερικούς φίλους? αυτό δεν θα μπορεί να συμβεί με ένα απομακρυσμένο μαγαζί, καθημερινή το τονίζω...


Παρότι δε ζω Αθήνα & δεν με επηρεάζει αυτή η απόφαση σας, ας κάνω μια παρατήρηση.

Σε όλα τα παραπάνω που γράφει ο Γιάννης, προσθέστε και να έχει κάτι για μάσα π.χ club, ποικιλίες, etc.


:wave2:

road spirit
11/05/2009, 12:44
για σήμερα ότι κανονιστεί, όπου κανονιστεί είμαι μέσα αλλά χρειάζομαι ... μεταφορικό μέσο. Αν βρεθεί κάποιος να περνάει απο χαλάνδρι να με φορτώσει, έχει καλώς!

MikeG
11/05/2009, 12:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
για σήμερα ότι κανονιστεί, όπου κανονιστεί είμαι μέσα αλλά χρειάζομαι ... μεταφορικό μέσο. Αν βρεθεί κάποιος να περνάει απο χαλάνδρι να με φορτώσει, έχει καλώς!


SPAM ON!


Το βάλαμε φωθιά και το κάψαμε το Ιαπωνικό μπουρδελάκι ??:lol: :lol:


SPAM OFF!

VANDA
11/05/2009, 12:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm

Υ.Γ. ΚΕΠ στην Ερυθραία;.. που ρε παιδιά;.. το μόνο ΚΕΠ που ξέρω στα Β.Π. είναι στην Κηφησιά. Εκτός και αν έγινε κανά καινούριο. Για δώστε πληροφορίες καθώς τα ΚΕΠ είναι κάτι σίγουρα καλό να γνωρίζουμε που είναι.




Πλατεία 28ης Οκτωβρίου


163417

blackbusa
11/05/2009, 12:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Πατησίων με Γαλατσίου;... που είναι αυτό ρε παιδιά;.. έχω να περάσω και χρόνια απο τα σημεία!! Είναι δεξιά όπως ανεβαίνουμε ή όπως κατεβαίνουμε την Γαλατσίου;

Για δώστε μια δύο πληροφορίες ακόμα!

Gandalf

Απο αθηνα προς πατησια ενα στενο πριν φτασεις στην Γαλατσιου ειναι η Σπυρου Λαμπρου....νομιζω ομως οτι μονο κατεβαινει....τσεκαρετε στο viamichelin.com

:wave2:

road spirit
11/05/2009, 12:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
SPAM ON!


Το βάλαμε φωθιά και το κάψαμε το Ιαπωνικό μπουρδελάκι ??:lol: :lol:


SPAM OFF!

το μωρό μου ξεκουράζεται στις Σέρρες :winka:

MikeG
11/05/2009, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
το μωρό μου ξεκουράζεται στις Σέρρες :winka:


Θα ξανανέβεις μωρή ΚουλοΜαρία? Η μήπως βρήκες κανά "μωρό":a03: :a03: & θα τα συνδιάζεις και τα 2 τώρα....:smokin:

the who
11/05/2009, 13:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Τραυματιας ειμαι, οχι μλκας!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Σιγουρα?:p

the who
11/05/2009, 13:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Πλατεία 28ης Οκτωβρίου

Αν καταληξετε εκει ισως κλεψω μια ωριτσα.Νωρις εννοω κατα τις οκτω.


Κρουκη αν πας εκει κρατα και μια κοπια.:winka:

idi
11/05/2009, 13:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
αντε παμε????Δε ξερω να ερχομαι εκει :blush: :blush: :blush: :blush: να με παρει καποιος μαζι του :blush:

ναι καποιος να αντεχει το ξυλο χαχαχα

mikros boudas
11/05/2009, 13:07
παντως η ερυθραια ειναι πιο κοντα απ'οσο ακουγεται.
πας απο εθνικη,απο κηφησιας(που βολευει και η αττικη) και ειναι και διπλα η βαρυπομπη και η πεντελη για το "μετα" για τα ανησυχα νιατα....συγκοινωνια δε βολευει και πολυ(τρενο μεχρι κηφησια και μετα ταξι,περιπου 4 ευρω αναλογως κινησης!).η καφετερεια αυτη δεν ειναι μαζι με τις αλλες αλλα εχει χωρο για μηχανες
:beer:

kalgeorge
11/05/2009, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
Αν καταληξετε εκει ισως κλεψω μια ωριτσα.Νωρις εννοω κατα τις οκτω.


Κρουκη αν πας εκει κρατα και μια κοπια.:winka:

θα ερχομουν να σου κανω καζουρα μιας και γελασε το χειλακι μου οπως ειπες ;)...αλλα δεν θα ερθω:rotflmao:

Gandalf dr685sm
11/05/2009, 13:09
Παιδιά συμφωνήστε και δεν υπάρχει πρόβλημα (απο μένα τουλάχιστον) για καμία απο τις δύο. Η μία είναι μέσα στα πόδια μου (στον δρόμο για το σπίτι)... η άλλη σε περιοχή που έχω να πάω χρόνια πια και δεν θα έλεγα οχι να την ξαναδώ.

Ενα hint πάντως.. με την ζέστη που έχει έξω, προτιμώ να είμαι ειλικρινής κάτι πιο "ανοιχτό" σαν τοποθεσία.

Τεςπα.. οτι πείτε.

Gandalf

vangelis 64
11/05/2009, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
Σιγουρα?:p Εμ τι...ψέμματα; (http://www.youtube.com/watch?v=29_mj-fuR2k) :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

road spirit
11/05/2009, 13:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Θα ξανανέβεις μωρή ΚουλοΜαρία? Η μήπως βρήκες κανά "μωρό":a03: :a03: & θα τα συνδιάζεις και τα 2 τώρα....:smokin:

ναι ....









... από Οκτώβρη :lol:

manhunter
11/05/2009, 13:23
Λοιπόν...

Ξεκινάμε.

Το μαγαζί είναι μικρό μεν, αλλά με μεγάλο εξωτερικό χώρο.
Χωράει άνετα, έξω φυσικά, 50 μαντραχαλάδες.


Μπροστά ακριβώς στον δρόμο, πάντα ο αδερφός μου κρατάει πάρκινγκ, για 3-4 αυτοκίνητα.
Εκεί βάζουμε όσες μηχανές θέλουμε, καθώς και πάνω στην πλατεία.

Άμεση εννοείται οπτική επαφή.

Δεν έχει μάσα, πέρα από εκάστωτε μεζέδες, κατά περίσταση.
Αν ξέρει ότι κάθε Δευτέρα θα πηγαίνουμε, θα έχει κάποια πράγματα έτοιμα.

Επίσης, για μάσα, συνεργάζεται και με μία πιτσαρία, που έχει από γαμώ τα σάντουιτς και κλάμπ, μέχρι και τεράστιες πίτσες.

Ανοχή, τεράστια απλά.
Το μαγαζί θα είναι για πάρτη μας και μόνο.
Κάνουμε ότι γουστάρουμε.

Εγώ λέω, να πάει ένα κλιμάκιο, και να το δει.

Η διευθυνση είναι απλη.

Απο Γαλατσίου, όπως κατεβαίνουμε, στρίβουμε αριστερά στην Αγ Λαύρας.
Μετά από 40 μέτρα είναι στο δεξί μας χέρι μια πλατεία, στρίβουμε μέσα, και θα το δούμε μετά από 10 μέτρα στο αριστερό μας πάλι χέρι.

Αν έρχεται κάποιος από κέντρο, παίρνει την Δροσοπούλου, που τον βγάζει στην Σπύρου Λάμπρου πάνω. Μπορεί να την ανέβει ελάχιστα αντίθετα, ή να κάνει ένα τετράγωνο για να έρθει σωστά.


Πείτε μου απλά εγκαίρως, αν είναι για σήμερα και τι ώρα.

manhunter
11/05/2009, 13:30
Οριστε και χάρτης

Σκαραβαίος Καφέ (http://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=el&geocode=&q=%CE%A3%CF%80%CF%8D%CF%81%CE%BF%CF%85+%CE%9B%CE%AC%CE%BC%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%85+30,+%CE%91%CE%B8%C E%AE%CE%BD%CE%B1&sll=37.0625,-95.677068&sspn=31.28862,60.46875&ie=UTF8&ll=38.015573,23.738773&spn=0.00759,0.014763&z=16)


Σπύρου Λάμπρου και Κιθαιρώνος

kalgeorge
11/05/2009, 13:31
α εκει ειναι;;;
και το ψαχνα...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

manhunter
11/05/2009, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
α εκει ειναι;;;
και το ψαχνα...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Τι μαλάκας:lol: :lol: :lol: :lol:

kalgeorge
11/05/2009, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από manhunter
Τι μαλάκας:lol: :lol: :lol: :lol:

ε τωρα το εφτιαξες ρε :rotflmao:

vangelis 64
11/05/2009, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
α εκει ειναι;;;
και το ψαχνα...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: Πρόλαβες και την πέταξες,έτσι κουφάλα;Μη σε πούνε μουγκό.:rotflmao:

Maira
11/05/2009, 13:33
Πάει το Δέλεαρ αλλά δεν πειράζει!!!!



Άρα λοιπόν σήμερα θα τα πούμε Ερυθραία?

Υπολογίστε κατά τις 9-9:30! ΕΛπίζω να έχει μείνει κανείς μέχρι εκείνη την ώρα!!!!



:lol: :lol: :lol:

manhunter
11/05/2009, 13:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
ε τωρα το εφτιαξες ρε :rotflmao:


Μα για αυτο γελάω ρε
Γιατί πρόλαβες και το είδες


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

gcrook
11/05/2009, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
Αν καταληξετε εκει ισως κλεψω μια ωριτσα.Νωρις εννοω κατα τις οκτω.


Κρουκη αν πας εκει κρατα και μια κοπια.:winka:

Ναι θα παω μετα τις 8.

road spirit +:sad:

Λεωνίδας
11/05/2009, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Άρα λοιπόν σήμερα θα τα πούμε Ερυθραία? αποφασίσαμε με δημοκρατικές διαδικασίες βλέπω :lol: :lol:

road spirit
11/05/2009, 13:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Πάει το Δέλεαρ αλλά δεν πειράζει!!!!



Άρα λοιπόν σήμερα θα τα πούμε Ερυθραία?

Υπολογίστε κατά τις 9-9:30! ΕΛπίζω να έχει μείνει κανείς μέχρι εκείνη την ώρα!!!!



:lol: :lol: :lol:

και πως κατέληξες σε αυτό το συμπέρασμα? :lol:
εγω ένα μπάχαλο βλέπω για την ώρα :lol:



Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
road spirit +:sad: τι είναι τώρα αυτό?

manhunter
11/05/2009, 14:00
Ρε σημερα, να πάτε όπου θέλετε.

Και κανονιζουμε κλιμάκιο από έντιμους και αδιάθφορους κριτές , να πάμε από του αδερφού μου, να δείτε αν σας κάνει.

Και οι τιμές, θα είναι μπεργκέτι, που δεν θα το πιστεύετε.

Τραβάτε κατά πάνω σήμερα, και κανονίζουμε Τετάρτη, 5-6 άτομα, να πάμε.

kalgeorge
11/05/2009, 14:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από manhunter
Ρε σημερα, να πάτε όπου θέλετε.

Και κανονιζουμε κλιμάκιο από έντιμους και αδιάθφορους κριτές , να πάμε από του αδερφού μου, να δείτε αν σας κάνει.

Και οι τιμές, θα είναι μπεργκέτι, που δεν θα το πιστεύετε.

Τραβάτε κατά πάνω σήμερα, και κανονίζουμε Τετάρτη, 5-6 άτομα, να πάμε.

να σου πω κιμωνα...εγω μπορω να ερθω την ημερα που θα γινεται το τεστ;;;
ως γνωστο οι δοκιμες την testday ειναι ολες τζαμπε ετσι;;;:rotflmao:

gcrook
11/05/2009, 14:06
Ειλικρινα ρε παιδες δεν θα ηθελα να εχουμε παλι τα προπερσινα.:lol:
Αλλα...
Φερτε κατα νου το αν το Δελεαρ κρατησε τοσα χρονια επειδη σαν χωρος ειχε καποια θετικα (και αρνητικα δε λεω) και με βαση αυτα καντε τα κουμαντα σας.
Απλα υπενθυμιζω οτι οι Δευτεριατικες συναντησεις του μοτο,ειναι:

1) Για Ολους (και για..οσους)
2) Politically Incorrect (ξερετε...) :blush: (οχι αυτο που νομιζετε) :lol:
3) Με βαση την παρεα,..ελπιζω,και οχι το μερος.


Πενθω γαμωτη μου...:lol:

Maira
11/05/2009, 14:20
Καλά καλά, μπορούμε τουλάχιστον για σήμερα να συμφωνήσουμε Ερυθραία και βλέπουμε????



Γιατί δεν βλέπω να καταλήγουμε πουθενά!



:beer:

Λεωνίδας
11/05/2009, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Καλά καλά, μπορούμε τουλάχιστον για σήμερα να συμφωνήσουμε Ερυθραία και βλέπουμε????



Γιατί δεν βλέπω να καταλήγουμε πουθενά!



:beer: όχι, να ψηφίσουμε
εμένα με βολεύει καλύτερα Γαλάτσι :lol:

manhunter
11/05/2009, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
όχι, να ψηφίσουμε
εμένα με βολεύει καλύτερα Γαλάτσι :lol:


Eσύ θα είσαι μέσα στους κριτές ρε.
Θα έρθεις μέσα στην εβδομάδα, άλλη ημέρα, να κρίνεις το μέρος
Εννοείται ότι η δοκιμή είναι δωρεάν.....μέχρι ενός σημείου.

Νταξ??

Λεωνίδας
11/05/2009, 14:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από manhunter
Eσύ θα είσαι μέσα στους κριτές ρε.
Θα έρθεις μέσα στην εβδομάδα, άλλη ημέρα, να κρίνεις το μέρος
Εννοείται ότι η δοκιμή είναι δωρεάν.....μέχρι ενός σημείου.

Νταξ?? ποιου σημείου δε μας είπες :lol: :lol: :lol: :rotflmao:
θα 'χω να φάω 2 μέρες :evil:

TROOPER
11/05/2009, 14:50
νεα ερυθραια??????????

εγω λεω να παμε λαμια καλυτερα.

εγω εκτος παιδες .σορυ αλλα αμα ειναι να κοψω απο πειραια 40χλμ για καφε (μπυρα) για κανα 2 ωρες και δε παω σπιτι να τις πιω με το ρομπ ντε σαμπρ και τις παντοφλες καλυτερα...

καλα να περασετε.

filipp0s
11/05/2009, 14:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
..... με το ρομπ ντε σαμπρ και τις παντοφλες καλυτερα...


ΦΩΤΟ ΤΩΡΑ!!!:blush:


κατι τετοιο εννοΑς? :p


163425

gcrook
11/05/2009, 14:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
νεα ερυθραια??????????

εγω λεω να παμε λαμια καλυτερα.

εγω εκτος παιδες .σορυ αλλα αμα ειναι να κοψω απο πειραια 40χλμ για καφε (μπυρα) για κανα 2 ωρες και δε παω σπιτι να τις πιω με το ρομπ ντε σαμπρ και τις παντοφλες καλυτερα...

καλα να περασετε.

Μα γιατι....
Αφου θα ειναι καλυτερο απο το Δελεαρ.:smokin:

catmaster
11/05/2009, 14:59
Γιατί δεν πάμε κάνα Wild Thing ;;;;;


:eyepop: :wacko: :wacko: :wacko:

EVI
11/05/2009, 15:06
μεσα και σε wild thing εννοειτε...με τα μπουνια!!!!εγω ερυθραια ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΡΘΩ....ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΛΕΦΤΑ καποτε καποια μελη λεγαν οτι δε θελαν να φυγουν απο το δελεαρ γιατι δεν ειχαν μεσο και λεφτα....και ετσι δεν φυγαμε....τωρα?:o

idi
11/05/2009, 15:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
νεα ερυθραια??????????

εγω λεω να παμε λαμια καλυτερα.

εγω εκτος παιδες .σορυ αλλα αμα ειναι να κοψω απο πειραια 40χλμ για καφε (μπυρα) για κανα 2 ωρες και δε παω σπιτι να τις πιω με το ρομπ ντε σαμπρ και τις παντοφλες καλυτερα...

καλα να περασετε.

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

απο περιεργεια το κοιταξα και ο γουγλης ερθ το εβγαλε 30 χλμ να πας και 30 να γυρισεις.... γμστ 1 τεποζιτο θελουμε :lol: :lol: :lol:

blackbusa
11/05/2009, 15:31
τελικα (ας πουμε οτι) επιλεχτηκε για σημερα στην Ερυθραια να γινει....δηλαδη εγω ο Bikerted και ο Road Spirit θα ειμαστε εκει απο τις 8+...κατι ειπε και ο Παπ και η Μαιρα και ο Κρουκης (αν καταλαβα καλα)...μακαρι να μπορουσε να βρεθει λυση για ολους....την επομενη ελπιζω να ειναι καπου που να μπορουν οσοι περισσοτεροι...εχουμε αλλωστε μια ολοκληρη εβδομαδα μπροστα μας....


:wave2:

υ.γ. κοριτσια...ο πληροφοριοδοτης του Δελεαρ σαν στελνει τα χεραιτισματα του....:winka:

TROOPER
11/05/2009, 15:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Μα γιατι....
Αφου θα ειναι καλυτερο απο το Δελεαρ.:smokin:

δεν αντιλεγω αλλα θα ειναι και ολοκληρο ταξιδι !

:wave2:

reinmeister
11/05/2009, 15:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Γιατί δεν πάμε κάνα Wild Thing ;;;;;


:eyepop: :wacko: :wacko: :wacko:

:beer: :beer: :beer:

road spirit
11/05/2009, 15:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
τελικα (ας πουμε οτι) επιλεχτηκε για σημερα στην Ερυθραια να γινει....δηλαδη εγω ο Bikerted και ο Road Spirit θα ειμαστε εκει απο τις 8+...κατι ειπε και ο Παπ και η Μαιρα και ο Κρουκης (αν καταλαβα καλα)...μακαρι να μπορουσε να βρεθει λυση για ολους....την επομενη ελπιζω να ειναι καπου που να μπορουν οσοι περισσοτεροι...εχουμε αλλωστε μια ολοκληρη εβδομαδα μπροστα μας....


:wave2:

υ.γ. κοριτσια...ο πληροφοριοδοτης του Δελεαρ σαν στελνει τα χεραιτισματα του....:winka:

άνοιξε ένα άλλο θρεντ Πάνο για τη σημερινή συνάντηση, ας μείνει εδω συζήτηση κουβεντούλα για το τι θα κάνουμε με επόμενο - οριστικό - στέκι ...

gixxerpap
11/05/2009, 15:36
να χέσω εγώ moto και μηχανόβιους ... οι περισσότεροι που δεν έχετε μέσο, έχετε κάποιον να σας φέρει, μην ψάχνετε δικαιολογίες του κώλου ...
δεν είπαμε ότι θα είναι το μόνιμο στέκι, είπαμε να πιούμε ένα καφέ μιας και έκλεισε το μπουρδέλο ..

έχουμε μια βδομάδα μπροστά μας, να αποφασίσουμε για την άλλη δευτέρα...

TROOPER
11/05/2009, 15:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos650
ΦΩΤΟ ΤΩΡΑ!!!:blush:


κατι τετοιο εννοΑς? :p

ξερεις βλεπω...

:lol:

Λεωνίδας
11/05/2009, 15:42
έχει διόδια εκεί πάνω :confused:

TROOPER
11/05/2009, 15:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
να χέσω εγώ moto και μηχανόβιους ... οι περισσότεροι που δεν έχετε μέσο, έχετε κάποιον να σας φέρει, μην ψάχνετε δικαιολογίες του κώλου ...
δεν είπαμε ότι θα είναι το μόνιμο στέκι, είπαμε να πιούμε ένα καφέ μιας και έκλεισε το μπουρδέλο ..

έχουμε μια βδομάδα μπροστά μας, να αποφασίσουμε για την άλλη δευτέρα...

πια δικαιολογια ρε ζωρζ???

ξεκολα.

θα ειμαι στο κεντρο της αθηνας με το παπι.θα τελειωσω μαθημα 9 το βραδυ κουδουνι και θα τραβιεμαι στην αλλη ακρη της αττικης και μετα θα εχω να γυρισω κιολας με το παπι...δεν ειναι δικαιολογια και το ξερεις.

εν παση περιπτωση δεν ειπε κανεις οτι μιλατε για μονιμο στεκι.για σημερα μιλαμε ολοι.και δεν ειπαμε και τπτ αλλο απο ''καλα να περασετε οσοι πατε''.εγω θα προτιμισω μικρολιμανο.

:wave2:

McTalas
11/05/2009, 15:47
επειδη εχουν ερθει τα σουβλακια και πρεπει να κανω και ενα ντουζζζΖΖΖ :blush:
και δεν προλαβαινω να διαβασω,
ας μου ενα καλο παιδι που θα μαζευτειτε σημερις....

:D

gixxerpap
11/05/2009, 15:53
όταν ανεβαίνουμε και κάνουμε 1500 χλμ για πλάκα σε μια εκδρομη, οι μετακινήσεις εντός αττικής δεν συζητιούνται καν ...

Λεωνίδας
11/05/2009, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
όταν ανεβαίνουμε και κάνουμε 1500 χλμ για πλάκα σε μια εκδρομη, οι μετακινήσεις εντός αττικής δεν συζητιούνται καν ... τι λες ρε μάστορα εγώ χθες έκανα 80 και σκέφτηκα να το βάλω στα ταξιδιωτικά :lol: :lol: :lol: :rotflmao:

TROOPER
11/05/2009, 16:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
όταν ανεβαίνουμε και κάνουμε 1500 χλμ για πλάκα σε μια εκδρομη, οι μετακινήσεις εντός αττικής δεν συζητιούνται καν ...

οκ.μπορει να εχεις δικιο και εγω αδικο.λυπαμαι που δεν θα σας δω αυτη τη δευτερα :wave2:

gixxerpap
11/05/2009, 16:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
οκ.μπορει να εχεις δικιο και εγω αδικο.λυπαμαι που δεν θα σας δω αυτη τη δευτερα :wave2:

σιγά, μας πήραν τα ζουμιά ...

Λεωνίδας
11/05/2009, 16:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
σιγά, μας πήραν τα ζουμιά ... τα σηκώνει ο οργανισμός σου τα καντήλια ε :lol:

TROOPER
11/05/2009, 16:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
σιγά, μας πήραν τα ζουμιά ...

παρε


163431

gixxerpap
11/05/2009, 16:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
παρε
ωραίος χρωματικός συνδυασμός .... έτσι είναι τα πολυεστερικα?

TROOPER
11/05/2009, 16:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
ωραίος χρωματικός συνδυασμός .... έτσι είναι τα πολυεστερικα?

δε σου λεω γιατι θα σε ξαναπαρουν τα ζουμια :smokin:

KaTaNaS
11/05/2009, 16:17
Μαγαζι συμφορουμίτη υπάρχει και στο Δάσος Χαϊδαριου! :beer: :beer: :beer:

tai
11/05/2009, 16:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
Μαγαζι συμφορουμίτη υπάρχει και στο Δάσος Χαϊδαριου! :beer: :beer: :beer:


:confused: :confused:

KaTaNaS
11/05/2009, 16:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
:confused: :confused:

ζαχαροπλαστειο ΑΡΙΣΤΟΝ, με μπυρες, εκμεκ παγωτο , και σουβλακερί απο παρακείμενο εντουροντελιβερά! :lol:

tai
11/05/2009, 16:24
Ε! Να πάμε τοτε!:evil:

diddl
11/05/2009, 17:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
για σήμερα ότι κανονιστεί, όπου κανονιστεί είμαι μέσα αλλά χρειάζομαι ... μεταφορικό μέσο. Αν βρεθεί κάποιος να περνάει απο χαλάνδρι να με φορτώσει, έχει καλώς!

Πες που να περασω να σε παρω.:p