PDA

View Full Version : Συναγερμός



LogOutGoRide
11/05/2009, 21:23
Καλησπέρα
Είμαι στην αναζήτηση καλού συναγερμού μετά το τελευταίο πλιάτσικο στο Hornetάκι.
Έχει κανείς ή γνωρίζει κάτι για αυτόν; (http://www.moto-accessories.gr/greek/ProductDet.asp?PID=1787&CatID=394&CatPosition=388)

Πρέπει να κάνω κάτι γρήγορα, για τον λόγο αυτό περιμένω τις απόψεις σας

:wave2:

LatanG
11/05/2009, 21:39
Βάλε τον Elser lcd 2085 που έχει ακριβώς τα ίδια πράγματα και 2 χρόνια εγγυήση και προσωπικά εγώ δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα. Και έχει 250 ευρώ τοποθετημένος. Προσωπική άποψη πάντα:beer:

Μak
11/05/2009, 23:19
Έχω τοποθετήσει εδώ και 10 μέρες τον παρακάτω συναγερμό, αν και ακριβός οι πρώτες εντυπώσεις είναι άριστες.

http://www.moto-accessories.gr/Greek/ProductDet.asp?PID=758&CatID=394&CatPosition=388

LogOutGoRide
12/05/2009, 10:26
Σας ευχαριστώ :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

liakaros
12/05/2009, 13:44
Σαν κατoχος και γω του συγκεκριμενου, σου λεω βαλε τον με κλειστα τα ματια...

:beer: :beer:

vaspiou
11/08/2009, 20:40
επειδη και γω ψαχνω για τους συγκεκριμενους συναγερμους, τελικα ποιον εβαλες??

και απο τοποθετηση? πμ με καποιον απο Αθηνα αν ξερετε που τους βαζει...!

ευχαριστω!


:beer:

LogOutGoRide
11/08/2009, 20:45
Δυστυχώς δεν έβαλα ακόμα.
Είμαι όμως σίγουρος οτι αν έβαζα θα ήταν Scorpio

:wave2:

CBarbas
11/08/2009, 22:00
Γεια σας

Παιδια για να μην ανοιξω αλλο νημα, τα φωτα σας.


Ψαχνω και γω για συναγερμο και και καταληγω στο Scorpio.

Ψαχνωντας στο internet βρηκα ενα μαγαζι Θεσσαλονικη, εχει τον i500 αλλα οταν μου ειπε τιμη μου εφυγαν τα μαλλια... !!! "400" με περαστικα.

Ψιλοζαλιστηκα γιατι απο αναζητησεις που εχω κανει εχω δει εντελως διαφορετικες τιμες και μαλιστα διαβασα οτι καποιος στη Νεαπολη/Θεσ/νικης, τον βαζει με 290+40 περαστικα. Μιλαμε για διαφορα ετσι!



Λοιπον προς Θεσσαλονικης, καποια καταστηματα, συνεργεια με περαστικα βεβαια, για ερευνα αγορας?



Ευχαριστω

dond4le
13/08/2009, 16:52
Εγω λεω να παρω αυτον.

ειναι πολλα τα λεφτα για τον scorpio.
http://www.chrisdr.com/814.htm

vaspiou
13/08/2009, 18:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από dond4le
Εγω λεω να παρω αυτον.

ειναι πολλα τα λεφτα για τον scorpio.
http://www.chrisdr.com/814.htm



τον ειχα βαλει στο CB500 αυτον....μια χαρα. τηλεειδοποιηση κομπλε. λιγο ευαισθητος ηταν θυμαμαι.
Νομιζω και δεν πρεπει να ειχε και σκαλες ρυμθισεις...
Κοιτα 3 μηνες τον ειχα πανω οχι πολυ. Σε αυτους τους μηνες μεσα δεν ειχε βγαλει τιποτα.
Απο εκει και περα δεν μπορω εγω να σου πω κατι παραπανω.

Παντως κατασκευαστικα το κοντρολακι του ηταν πολυ καλο.

Εγω με "κοβω" προς Scorpion μερια...


:beer:

dond4le
13/08/2009, 18:55
Δεν εχει σκαλες ρυθμισης εεεε?????

Και αν δλδ εισαι σε καραβι που κουναει θα βαραει συνεχια εεεε???

Spyrious
13/08/2009, 19:19
Σε καράβι να στην κλέψουν και να στην πάνε που;

vaspiou
13/08/2009, 19:47
μα....ποιος βαζει αλαρμ στο καραβι ρε φιλε... τεσπα.

αμα κουναει δεν βαραει οχι... (μαλλον) τι να σ πω...


:beer:

dond4le
13/08/2009, 20:41
Στο καραβι κανουν την δουλεια οσο εσυ βγαζεις φοτογραφιες με την γκομενιτσα στην πρημνη και το παιζεις Di Caprio.........και μολις πιασει λυμανι για το ποτε φευγουν και δεν τους παιρνεις χαμπαρι.

Και εσυ ψαχνεις για μηχανη κατω απο τα φορτυγα νομιζοντας οτι στην ελιωσαν.





Κατι ξερω και ρωταω.

Σκαλες ρυθμησης ευαισθησιας κινησης εχει ο spy 5000m??????

vaspiou
13/08/2009, 20:56
ανατριχιαστικο αλλα στανταρ εχει γινει οπως λες....

μακρια απο εμας...

απο οσο θυμαμαι δεν εχει σκαλες ρυθμισης. Οταν πηγα να τον τοποθετησουν τον ρωτησα αυτον κει και μου απαντησε αρνητικα...
Eγω τον ειχα παρει απο ebay και ειχα παει σε εναν στην Καβαλας και τον εβαλε.
Ρε γαμωτο, τους μηνες που τον ειχα γ@μω φαινοταν, τωρα οπως προειπα δεν ξερω τι βλαβες βγαζουν αυτοι.
Αλλα γενικα απο την αρχη ειχα καποιες αμφιβολιες γιατι να εχει πιο χαμηλη τιμη απο τους αλλους...?
Για να καταλαβεις , εμενα δεν με πολυ ενδιεφερε μην μου την φανε την μηχανη γιατι δεν τα πειραζουν αυτα τα μοντελα. Τον ειχα βαλει γιατι μου την εριχναν κατω και δεν προλαβαινα να τους πιασω. Ετσι δεν πολυ εδωσα σημασια στην ποιοτητα και γιαυτο εβαλα αυτον. Τεσπα...

Οτι αλλο θες ρωτα με....

:beer: :beer:

dond4le
13/08/2009, 21:03
Για να πω την αληθεια εχω συναγερμο διπλασιας αξιας αλλα θελω να τον αλλαξω γιατι θελω να εχω monitor.

Ειπα να μου μεινουν και τα μισα λευτα να παρω και τπτ αλλο αλλα μαλλον στον σκορπιο θα καταλιξω και εγω.

vaspiou
14/08/2009, 02:32
τσεκαρε ebay!! ........κατι υπαρχει......


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

kprearis
14/08/2009, 23:09
Εγώ έχω τον Scorpio i500 στο VFR τα τελευταία 3 χρόνια και δεν έχει πάθει απολύτως τίποτα. Δεν μου αποφορτίζει τη μπαταρία όταν είναι ενεργοποιημένος καιρό χωρίς να χρησιμοποιώ τη μηχανή, δεν έχει πάθει τίποτα στο πλύσιμο, έχει μεγάλη εμβέλεια (εκτός από την ενεργοποίηση-απενεργοποίηση που δυσκολεύει όταν είμαι μακρυά και παρεμβάλλονται πολλά κτίρια). Επίσης, η εγκατάσταση είναι πανεύκολη. Για μερικά μοντέλα υπάρχουν ειδικά κιτ για να μην πειράζεις τα καλώδια. Στο δικό μου (μοντέλο 1998) δεν είχε, αλλά έχει κάτι κλιπσάκια που κάνουν τη δουλειά πολύ εύκολη και δεν χαλάνε τα καλώδια.
Έχει και δύο επιπλέον εξαρτήματα : ευαισθησία του συναγερμού όταν κάποιος απλά πλησιάζει τη μηχανή και immobilizer. Έχω μόνο το πρώτο εξάρτημα και δουλεύει μια χαρά (αν και το χρησιμοποιώ πάρα πολύ σπάνια).
Τέλος, η εξυπηρέτηση πελατών της εταιρείας είναι άψογη. Όταν παρέλαβα το κιτ ήταν δυστυχώς για το V-Tec και τελικά καταλήξαμε στη διαδικασία της εγκατάστασης μέσω mail με τα κεντρικά στην Αμερική. Φαντάζομαι, το ίδιο θα συμβαίνει και με τον αντιπρόσωπο στην Ελλάδα.

anti-fire
17/10/2009, 18:48
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ SPY?( OXI SPYBALL SKETO SPY)
EXEI ΤΗΛΕΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΣΤΑ 5000Μ ΟΝ - OFF KINHTHRA KTL.

borbos
29/10/2009, 18:42
boys τι λετε για τον spy ball
http://elektronik.gr/eshop/index.php?main_page=product_info&cPath=561_1127&products_id=683

εγω εχω ενα hornet του 2008 και μου βαλανε ενα πανω που ουτε στο internet δεν τον βρισκω...

panos77
13/11/2009, 00:06
me kleista ta matia...scorpio i900...

maria l
19/11/2009, 13:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από panos77
me kleista ta matia...scorpio i900... Καλησπέρα,ενδιαφέρεται ένας γνωστός για συναγερμό scorpio τελικά που υπάρχουν διαθέσμοι στην Αθήνα?

panos77
19/11/2009, 16:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από maria l
Καλησπέρα,ενδιαφέρεται ένας γνωστός για συναγερμό scorpio τελικά που υπάρχουν διαθέσμοι στην Αθήνα?


dokimase ston savidi stin kallithea....i antiproswpeia einai i elser hellas....egw pantws ton parigeila apo ameriki....sxedon stin misi timi....

goumis hornet
19/11/2009, 21:03
και ρωτησα σε ηλεκτρολογο για τον i600.

450 ευρω μου ειπε:confused: χωρις την εξτρα καλωδιωση και μπαταρια back-up
δηλαδη +25 εξτρα καλωδιωση+35ε μπαταρια back-up=
510 Ερυω........
αλλα με μπλοκο κινητηρα και περιμετρικο ρανταρ.
Οτι θελει ο καθενας ζηταει ή καλυτερα οσα του λειπουν:alien:

Το μοτο Σαββιδης δινει τον SR-i600 SWB 298 ευρω που περιλαμβανει περιμετρικο ρανταρ
και μπαταρια back-up+
30 ευρω μπλοκο κινητηρα+ 25 εξτρα καλωδιωση=353 ευρω.

Εχουμε μια σεβαστη διαφορα 157 ευρω.(χωρις τοποθετηση)
Καλα ποσο να πηγαινει η τοποθετηση.που αν καταλαβαινω καλα
πρεπει να ειναι ευκολη λογω της ειδικης καλωδιωσης που υπαρχει για καθε μηχανακι.
http://www.moto-accessories.gr/greek/ProductList.asp?CatID=395&CatPosition=388

Εδω ο SR-i600 SWB
http://www.moto-accessories.gr/greek/ProductDet.asp?PID=758&CatID=394&CatPosition=388

Βλεπω ομως οτι δινει ενα χειριστηριο και το δευτερο εχει 110ευρω:hypnotize
http://www.moto-accessories.gr/greek/ProductDet.asp?PID=686&CatID=395&CatPosition=388

Λοιπον εχει καποιος κανα ηλεκτρολογο που εχει τοποθετηση τον συναγερμο
και να εχει μεινει ευχαριστημενος;
Εχει παρει καποιος δευτερο χειριστιριο (μου ειναι απαραιτητο μιας και το CBR το παιρνει
και ο πατερας μου:wacko: )το οποιο ας μην εχει τηλεειδοποιηση για να ειναι πιο φτηνο;

:wave2:

panos77
20/11/2009, 01:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από goumis hornet
και ρωτησα σε ηλεκτρολογο για τον i600.

450 ευρω μου ειπε:confused: χωρις την εξτρα καλωδιωση και μπαταρια back-up
δηλαδη +25 εξτρα καλωδιωση+35ε μπαταρια back-up=
510 Ερυω........
αλλα με μπλοκο κινητηρα και περιμετρικο ρανταρ.
Οτι θελει ο καθενας ζηταει ή καλυτερα οσα του λειπουν:alien:

Το μοτο Σαββιδης δινει τον SR-i600 SWB 298 ευρω που περιλαμβανει περιμετρικο ρανταρ
και μπαταρια back-up+
30 ευρω μπλοκο κινητηρα+ 25 εξτρα καλωδιωση=353 ευρω.

Εχουμε μια σεβαστη διαφορα 157 ευρω.(χωρις τοποθετηση)
Καλα ποσο να πηγαινει η τοποθετηση.που αν καταλαβαινω καλα
πρεπει να ειναι ευκολη λογω της ειδικης καλωδιωσης που υπαρχει για καθε μηχανακι.
http://www.moto-accessories.gr/greek/ProductList.asp?CatID=395&CatPosition=388

Εδω ο SR-i600 SWB
http://www.moto-accessories.gr/greek/ProductDet.asp?PID=758&CatID=394&CatPosition=388

Βλεπω ομως οτι δινει ενα χειριστηριο και το δευτερο εχει 110ευρω:hypnotize
http://www.moto-accessories.gr/greek/ProductDet.asp?PID=686&CatID=395&CatPosition=388

Λοιπον εχει καποιος κανα ηλεκτρολογο που εχει τοποθετηση τον συναγερμο
και να εχει μεινει ευχαριστημενος;
Εχει παρει καποιος δευτερο χειριστιριο (μου ειναι απαραιτητο μιας και το CBR το παιρνει
και ο πατερας μου:wacko: )το οποιο ας μην εχει τηλεειδοποιηση για να ειναι πιο φτηνο;

...

:wave2:

..εμενα ο scorpio sri900 μου στοιχησε 260ευρω απο αμερικη...ηρθε μεσα σε 10 μερες....τοποθετηση στον ακη ...περιοχη καλλιθεα....πολυ ευχαριστημενος....αν θες να σου δωσω τηλεφωνο του...

goumis hornet
20/11/2009, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από panos77
..εμενα ο scorpio sri900 μου στοιχησε 260ευρω απο αμερικη...ηρθε μεσα σε 10 μερες....τοποθετηση στον ακη ...περιοχη καλλιθεα....πολυ ευχαριστημενος....αν θες να σου δωσω τηλεφωνο του...

Αν θες βαλε το λινκ που το παραγγειλες και το τηλεφωνο ή διευθυνση του μαστορα με π.μ.

Ευχαριστω πολυ





:beer:

LogOutGoRide
20/11/2009, 14:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από goumis hornet
Αν θες βαλε το λινκ που το παραγγειλες και το τηλεφωνο ή διευθυνση του μαστορα με π.μ.

Ευχαριστω πολυ





:beer:


Επίσης γραψε αν πλήρωσες τελωνείο :wave2:

panos77
20/11/2009, 16:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από goumis hornet
Αν θες βαλε το λινκ που το παραγγειλες και το τηλεφωνο ή διευθυνση του μαστορα με π.μ.

Ευχαριστω πολυ





:beer:

www.biohazardcycles.com....steile tous mail...sto stelnoun as a gift ,glitwneis telwneio....egw plirwsa 3 eyrw mono sto taxidromeio....
DREAM SOUND BY AKIS...SOKRATOUS 128 KALLITHEA...i topothetisi...poli kali douleia kai gnwstis apo scorpio sinagermous....

goumis hornet
21/11/2009, 06:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από panos77
www.biohazardcycles.com....steile tous mail...sto stelnoun as a gift ,glitwneis telwneio....egw plirwsa 3 eyrw mono sto taxidromeio....
DREAM SOUND BY AKIS...SOKRATOUS 128 KALLITHEA...i topothetisi...poli kali douleia kai gnwstis apo scorpio sinagermous....



:beer: :beer:

simeon
21/11/2009, 10:08
Ωραια και καλα ολα αυτα αλλα ο παραπάνω συναγερμος έχει ενα χειριστήριο. (όπως και αρκετοί αλλοι)
Αν δηλαδή το χάσω μου πέσει και σπάσει τι κάνω μετα? Πρέπει να τον ξηλώσω? πως φτιάχνεται καινούριο?
Δεν ξέρω αλλά μου φαίνεται πολύ παράξενο οσο καλοί συναγερμοί και να είναι... βέβαια να πληρώσω άλλα 100 για ενα ακόμη οταν εχω σκάσει παραπάνω απο 300 για τον αρχικο ειναι μεγάλη απατεωνιά (κατα την ταπεινή μου άποψη πάντα)

SAKIS21
27/12/2009, 19:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από panos77
..εμενα ο scorpio sri900 μου στοιχησε 260ευρω απο αμερικη...ηρθε μεσα σε 10 μερες....τοποθετηση στον ακη ...περιοχη καλλιθεα....πολυ ευχαριστημενος....αν θες να σου δωσω τηλεφωνο του...



Και με την εγγυηση τί γίνεται?

panos77
27/12/2009, 19:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από SAKIS21
Και με την εγγυηση τί γίνεται?


an theleis egiisi file m....dld kai ton skilo xortato kai tin pita olokliri....parto apo ellada diplasia timi.....na ksemperdepseis....aliws tha pareis to risko pou pira k gw gia mia agora apeksw k se periptwsi vlavis na tous to stileis pisw...

SAKIS21
27/12/2009, 19:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από panos77
an theleis egiisi file m....dld kai ton skilo xortato kai tin pita olokliri....parto apo ellada diplasia timi.....na ksemperdepseis....aliws tha pareis to risko pou pira k gw gia mia agora apeksw k se periptwsi vlavis na tous to stileis pisw...



Επειδή την έχω πατήσει με ρολόι από ebay γιαυτό το θίγω.
Δυστυχώς οι διαφορές στις τιμές είναι μεγάλες!!

panos77
27/12/2009, 19:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από SAKIS21
Επειδή την έχω πατήσει με ρολόι από ebay γιαυτό το θίγω.
Δυστυχώς οι διαφορές στις τιμές είναι μεγάλες!!


fisika kai einai megales ...stin ellada zeis....pantws na sou pw kai kati akomi...epeidi etixe na paw stin antiproswpeia tis scorpio edw stin athina....den nomizw na thes na dwseis diplasia timi gia tin egiisi...parto apeksw....kai enas ilektronikos magakos tis geitonias s vriskei oti provlima iparxei....ean xreiastei...

SAKIS21
27/12/2009, 20:13
Μέσα στην εβδομάδα θα πάρω το Hornet.Έλεγα να βγάλω τον συναγερμό

( http://www.metasystem.gr/products_moto_defcom3.asp )

από το παππί και να τον βάλω σαυτό.Μήπως όμως είναι λίγος μιας που το Hornet θα είναι στον

δρόμο??

Acanthor
26/05/2010, 05:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Μak
Έχω τοποθετήσει εδώ και 10 μέρες τον παρακάτω συναγερμό, αν και ακριβός οι πρώτες εντυπώσεις είναι άριστες.

http://www.moto-accessories.gr/Greek/ProductDet.asp?PID=758&CatID=394&CatPosition=388

Θα μας πεις τις εντυπώσεις σου από το συγκεκριμένο συναγερμό?
Μ'ενδιαφέρει κι εμένα αυτός.