PDA

View Full Version : εμποδιο απο κορμο δενδρου



el patron
12/05/2009, 22:25
Eιναι σιγουρα απο τα πιο δυσκολα που μπορεις να κανεις με το adventure λογω βαρους
και ογκου ,το δοκιμασα μια φορα σηκωνοντας σουζιτσα ελαφρα αλλα το χερι μου
ανοιξε κατα λαθος το γκαζι παραπανω οταν πατησε ο πισω τροχος τον κορμο
και η μηχανη εκτοξευτηκε στον αερα ,εγω εφυγα απο την σελα και προσγειωθηκα
με τα ποδια κατω αλλα τα χερια μου εμειναν στο τιμονι γιατι δεν ηθελα να την αφησω
να ξαπλωσει κατω και πονεσει το μωρο μου, το αποτελεσμα ηταν οτι τελικα πονεσα
εγω στον ωμο:bigcry:
γιατι τα λεω ολα αυτα?
μακρια απο μεγαλους κορμους με το κτηνος η τουμπα ειναι σιγουρη.


163533

rsp
12/05/2009, 22:46
Να μου επιτρεψεις....Δεν ειναι σιγουρη η τουμπα!!! Θελει λιγο προσοχη στο ανοιγμα του γκαζιου και ηρεμες κινησεις!! Οχι βιασυνη!! Κοινως θελει προπονηση!!!!:wave2:

el patron
12/05/2009, 23:22
συμφωνω μαζι σου οτι ειναι θεμα προπονησης ,και θα ηθελα να προσθεσω οτι ο ελεγχος του
γκαζιου πρεπει να εχει χειρουργικη ακριβεια ,το περασμα αποτελειται απο 2 σταδια
στο πρωτο πρεπει να να σουζαρεις τοσο οσο ο τροχος ανεβει λιγο πιο ψηλα απο το εμποδιο
και αυτο ειναι λιγο πιο ευκολο απο την δευτερη κινηση που πρεπει ο πισω τροχος να σκαρφαλωσει ,ενω ο μπροστα ειναι στον αερα,αν αφησεις λιγο το γκαζι θα καρφωθεις με την μουρη η θα κανεις τραμπαλα με το καρτερ της μηχανης στον κορμο και τα ποδια στον αερα
αν ανοιξεις πιο πολυ τοτε οταν φυγει οτροχος απο τον κορμο θα φας καπακι .
βεβαια με το 530 το περναγα σχετικα ευκολα αλλα με το μεγαλο υπαρχει ρισκο


:beer:

KaTaNaS
13/05/2009, 09:20
:eyepop: αμαρτια το μηχανακι! :bawl:

OldMan
13/05/2009, 12:45
Νομίζω ότι χωρούσε να περάσει από δίπλα .... :confused:

TOLISTOLAROS
13/05/2009, 13:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Νομίζω ότι χωρούσε να περάσει από δίπλα .... :confused:
:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:

taxydromos
13/05/2009, 14:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Νομίζω ότι χωρούσε να περάσει από δίπλα .... :confused:

βεβαιώτατα χωρούσε!!!!αν είχε bmw..


:cool:


:bawl:

BELZEBOYLIS
13/05/2009, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
βεβαιώτατα χωρούσε!!!!αν είχε bmw..


:cool:


:bawl:


αν είχε bmw δεν θα πέρναγε απο δίπλα ! Θα άραζε ,θα έκοβε κομμάτια τον κορμό θα έβαζε φωτιά θα έφτιαχνε κάρβουνα ,θα πέταγε μπριζόλες απάνω και μην τον είδατε....

MikeG
13/05/2009, 14:12
Πάμε Γενικές για το χαβαλέ μας :winka:


by the way, περνάει :smokin:

rsp
13/05/2009, 14:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Νομίζω ότι χωρούσε να περάσει από δίπλα .... :confused:

μου εχεις λειψει μελισσουλα μου....:wave2:

taxydromos
13/05/2009, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
αν είχε bmw δεν θα πέρναγε απο δίπλα ! Θα άραζε ,θα έκοβε κομμάτια τον κορμό θα έβαζε φωτιά θα έφτιαχνε κάρβουνα ,θα πέταγε μπριζόλες απάνω και μην τον είδατε....


αυτα ειναι!!!:)


163575

gmeles
13/05/2009, 14:38
Τετοια κλαδακια το πολυ να μπερδεψουν στις ακτινες μου...:smokin: :smokin: :smokin: :smokin:

el patron
13/05/2009, 14:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Νομίζω ότι χωρούσε να περάσει από δίπλα .... :confused:

φιλε μου βεβαιως και μπορουσε να περασει διπλα ,αν ομως φτασεις σε σημειο που να μην μπορεις να
περασεις απο ενα σημειο λογω ενος κορμου και θα πρεπει αναγκαστικα να τον περασεις
και δεν μπορεις ,τοτε τι κανεις?
γυρνας πισω?
περνας και πεφτεις?
παρατας την μηχανη και φευγεις για βοηθεια?
και δεν νομιζω οτι απο ολους μας που παμε χωμα δεν εχουμε βρεθει σε δυσκολη κατασταση
περασματος καποιου σημειου ,οποτε η εξασκηση ειναι ο μονος τροπος που μπορει να σε
βοηθησει να γινεσαι καλυτερος:)

stefanos
13/05/2009, 15:06
:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:


163580

p@nos
13/05/2009, 15:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

εγω θελω να δω να κραταει ετσι κανα 1200gs adventure

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

stefanos
13/05/2009, 15:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
εγω θελω να δω να κραταει ετσι κανα 1200gs adventure

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Μπερδεψες τα χωματινα μηχανάκια με τα χωματουργικά μηχανήματα.
Νομίζω οτι είναι στην bmw τώρα πάντως.

STOYBI
13/05/2009, 15:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από gus950
φιλε μου βεβαιως και μπορουσε να περασει διπλα ,αν ομως φτασεις σε σημειο που να μην μπορεις να
περασεις απο ενα σημειο λογω ενος κορμου και θα πρεπει αναγκαστικα να τον περασεις
και δεν μπορεις ,τοτε τι κανεις?
γυρνας πισω?
περνας και πεφτεις?
παρατας την μηχανη και φευγεις για βοηθεια?
και δεν νομιζω οτι απο ολους μας που παμε χωμα δεν εχουμε βρεθει σε δυσκολη κατασταση
περασματος καποιου σημειου ,οποτε η εξασκηση ειναι ο μονος τροπος που μπορει να σε
βοηθησει να γινεσαι καλυτερος:)


Οταν θα φτασεις σε σημειο να φτανεις μαστοδοντο σε σημεια διελευσης μονο για ελαφρες κατασκευες τοτε εισαι αξιος τησ μοιρας σου η...... γυρνας πισω ( αν θελεις απαντηση στις παραπανω ερωτησεις σου....

Αληθεια σκεφθηκες ποτε αν την ωρα που περνας τον κορμο με αυτα τα πραγματα κανει το τσαφ ο πισω τροχος πεσει το μηχανακι στο πλαι ( πραγμα καθολου ασυνηθιστο για οποιον περναει κορμους ) και σου πιασει το ποδι αναμεσα στον κορμο και το μηχανακι...???

Το καθε πραγμα....την δουλεια του...!!!!!

Οπως δεν ευχαριστιεμαι εγω μια ατελειωτη φλαταδουρα με την ελαφρια κατασκευη μου αναμενομενο ειναι να μην ευχαριστηθεις εσυ το στραμπουληχτο κομματι ....



:wave2:

Road67
13/05/2009, 15:34
Εγώ πάντως κάνω και ανάποδη κωλοτούμπα περνώντας πάνω από κορμούς στα flash games :wacko:

950dim
13/05/2009, 16:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από gus950
Eιναι σιγουρα απο τα πιο δυσκολα που μπορεις να κανεις με το adventure λογω βαρους
και ογκου ,το δοκιμασα μια φορα σηκωνοντας σουζιτσα ελαφρα αλλα το χερι μου
ανοιξε κατα λαθος το γκαζι παραπανω οταν πατησε ο πισω τροχος τον κορμο
και η μηχανη εκτοξευτηκε στον αερα ,εγω εφυγα απο την σελα και προσγειωθηκα
με τα ποδια κατω αλλα τα χερια μου εμειναν στο τιμονι γιατι δεν ηθελα να την αφησω
να ξαπλωσει κατω και πονεσει το μωρο μου, το αποτελεσμα ηταν οτι τελικα πονεσα
εγω στον ωμο:bigcry:
γιατι τα λεω ολα αυτα?
μακρια απο μεγαλους κορμους με το κτηνος η τουμπα ειναι σιγουρη.

Οταν ερθει η ωρα να το πουλησεις,παρακαλεσε τους mods να σβησουν αυτο το threadακι...οκ; :wave2:

rsp
13/05/2009, 17:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Μπλα μπλα μπλα μπλα

:wave2:

Ειχα το ΚΤΜ 950 + 990, ειχα το WR 425 + 450f, Twra to BMW το σκεπτικο αν και αμα πεσει και που θα σε πλακωσει και απο που περναει....Δεν μου λενε τιποτα!! Κανενας απο εδω δεν το κανει επαγγελματικα, ολοι κανουμε το χαβαλε μας...Πας οπως μπορουν τα χερια σου να πανε, το μηχανακι απλα ακολουθει...Αν μπορεις να να πας ενα ΚΤΜ ή BMW μαστοδοντο στο στενο, θα το πας μεχρι εκει που μπορουν τα χερια σου, αναλογα θα πας και το μικρο...Το με τι θα πας καλυτερα και που...και παλι εχει να κανει με τι ευχασριστιεσε!!! Η λογικη ειναι το μικρο για στενα και το μεγαλο για φλαταδουρες, αλλα μεχρι εκει, και στην τρελα μας και την βλακεια μας την βαριεμαι τη λογικη!!:wave2:

Leopsomo
13/05/2009, 17:23
Ωραιος φιλε! Πιες του το αιμα! Για αυτο το πηρες! :beer:

el patron
13/05/2009, 21:10
εγω ειπα αν συναντησεις καποιο εμποδιο οτι πρεπει να εισαι προετοιμασμενος με λιγα λογια
προσωπικα εγω με το 950 που ειχα το πηγαινα οπου μπορουσα να το παω ,ειχα και το 530
για κανονικη εντουραδα και αγωνες ,τωρα με το 990 εκδρομικο enduro μιας και αυτη ειναι η χρηση του και στο πολυ χαλαρο.

STOYBI
13/05/2009, 21:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp μπλα...μπλα...μπλα...μπλα... ειχα μπλα...μπλα...ειχα..... μπλα...μπλα...
[[/B]

Eπειδη λοιπον δεν κανει κανεις τιποτα επαγγελματικα.....

Επειδη ολοι δουλευουμε την αλλη ημερα.....

Επειδη στην τρελα και την βλακεια πολλων εχω ζησει και εχω ακουσει πολλες καταστασεις......

Επειδη ισως δεν εχεις καταλαβει πως ειναι να σου πεφτει πανω σου ενα μηχανακι 200 κιλων και να προσπαθεις μεσα στον πονο σου να δωσεις σε καποιον να καταλαβει σε ποια ρεματια της παρνηθας βρισκεσε...

Επειδη το συγκεκριμενα μηχανακια δεν φτιαχτηκαν για να περνανε κορμους ( και ειδικα με τον αναβατη καθιστο )

Ευχομαι την βαρεμαρα σου για την ΛΟΓΙΚΗ.... να την κρατησεις μονο για τον εαυτο σου........ :wave2:

el patron
13/05/2009, 22:20
ευχαριστω πολυ για τα περι βλακειας και ηλιθιοτητας χωρις να με ξερεις
:confused:
στο βουνο βγαινω 15 χρονια και εχω πεσει αρκετες φορες ,και δεν ειμαι καποιος
που οδηγαω ασυνηδητα οπως νομιζεις ,αλλα δεν πειραζει να εισαι καλα φιλε μου

STOYBI
13/05/2009, 23:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από gus950
ευχαριστω πολυ για τα περι βλακειας και ηλιθιοτητας χωρις να με ξερεις
:confused:
στο βουνο βγαινω 15 χρονια και εχω πεσει αρκετες φορες ,και δεν ειμαι καποιος
που οδηγαω ασυνηδητα οπως νομιζεις ,αλλα δεν πειραζει να εισαι καλα φιλε μου

Γενικη απαντηση εδωσα στον rsp....

Και να σε ηξερα.... Το ιδιο θα θεωρουσα αλλα μονο τοτε και θα σε..... χαρακτηριζα προσωπικα ( Οποτε ως προς τους προσωπικους χαρακτηρισμους καπου με αδικεις...)

Το να οδηγεις ασυνηδειτα προσπαθωντας νε περασεις κορμους με το 990 πιστεψε με ειναι κατι που δεν πειραζει κανενα αλλον.. Ειναι καθαρα δικο σου προβλημα ( Οποτε καπου παλι με αδικεις....)


Το μεγαλο λαθος σου αφου αποφασισες να προχωρησεις σε μια τετοια ενεργεια με αυτο ( και οποιοδηποτε μηχανακι ) ηταν αυτο.........


gus950.....αλλα τα χερια μου εμειναν στο τιμονι γιατι δεν ηθελα να την αφησω να ξαπλωσει κατω και πονεσει το μωρο μου,

Το αποτελεσμα που περιγραφεις αμεσως πιο κατω...


gus950....το αποτελεσμα ηταν οτι τελικα πονεσα εγω στον ωμο γιατι τα λεω ολα αυτα? μακρια απο μεγαλους κορμους με το κτηνος η τουμπα ειναι σιγουρη.

Ειναι αυτο που υποστηριζω και εγω.......

Να εισαι και εσυ καλα......

:wave2:

sober
13/05/2009, 23:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από gus950
ευχαριστω πολυ για τα περι βλακειας και ηλιθιοτητας χωρις να με ξερεις
:confused:
στο βουνο βγαινω 15 χρονια και εχω πεσει αρκετες φορες ,και δεν ειμαι καποιος
που οδηγαω ασυνηδητα οπως νομιζεις ,αλλα δεν πειραζει να εισαι καλα φιλε μου

αν δεν καταλαβες καλα... ο στουμπι εκανε παραθεση στον RSP και οχι στα δικα σου λόγια! :wave2:


για εμένα, τα πάντα πάνε παντού... απλά κάποια πράγματα εκτος της πρωτης φοράς (που δικαιολογει μια υπερβολη) και με ενα πιο εμπειρο σκεπτικό δεν υπαρχει λόγος να γίνονται!

ο κορμός που περνάει η μοτο στη φωτο φαινεται τόσο παράξενο και τόσο αναίτιο όσο το R1 που εχουμε δει να μπαινει στη ζουγκλα και να κανει το γυρω του κοσμου με χωματινα λάστιχα!

περα απο μια φωτογραφιση για διαφημιση ή εντυπωσιασμο δεν βρισκω τον λογο!

:beer: :wave2:

makis206
13/05/2009, 23:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
ο κορμός που περνάει η μοτο στη φωτο φαινεται τόσο παράξενο και τόσο αναίτιο όσο το R1 που εχουμε δει να μπαινει στη ζουγκλα και να κανει το γυρω του κοσμου με χωματινα λάστιχα!

Η σαν το KLR650 που πηγαίνει με 150χλμ/ώρα χορεύοντας καρσιλαμάδες στη εθνική οδό λίγο έξω απ'το Ρέθυμνο..!


:D :D :D

KaTaNaS
13/05/2009, 23:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Η σαν το KLR650 που πηγαίνει με 150χλμ/ώρα χορεύοντας καρσιλαμάδες στη εθνική οδό λίγο έξω απ'το Ρέθυμνο..!


:D :D :D

πες τα βρε Μακουλη γιατι ο Κατανας εχει κανει καταληψη στο πληκτρολογιο και εχουμε μπλεξει τα μπουτια μας!!!:hypnotize :lol: :lol: :lol: :lol:


(Ζαχη..:winka: :wave2: )

makis206
13/05/2009, 23:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
πες τα βρε Μακουλη γιατι ο Κατανας εχει κανει καταληψη στο πληκτρολογιο και εχουμε μπλεξει τα μπουτια μας!!!:hypnotize :lol:

Βρε μήπως είναι ώρα ν'αφήσουμε τα πληκτρολόγια λέω εγώ ;:lol:


:p

KaTaNaS
13/05/2009, 23:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Βρε μήπως είναι ώρα ν'αφήσουμε τα πληκτρολόγια λέω εγώ ;:lol:


:p


τωρα εγω ποιος ειμαι; :hypnotize

:blush:

:lol:

:wave2:

makis206
13/05/2009, 23:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
τωρα εγω ποιος ειμαι; :hypnotize
:blush:
:lol:
:wave2:

Ναι, βρήκατε άνθρωπο να σας ξεμπλέξει...:rotflmao:

DimChios
13/05/2009, 23:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Ναι, βρήκατε άνθρωπο να σας ξεμπλέξει...:rotflmao:


μ αρεσει ομως ρε αδερφε που ξερεις τι σου γινεται!!!

:smokin:

Παιδακια...αφηστε τ πληκτρολογια που λεει και ο Μακης και τραβαντε καν τε τιποτα που δεν μπορω ουτε εγω ουτε ο Μακης στην παρουσα φαση!!!

:blush:


ΑΪΝΤΕ ΛΕΜΕ!!!!!!!!

:beer: :beer: :beer: :beer:

makis206
13/05/2009, 23:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Παιδακια...αφηστε τ πληκτρολογια που λεει και ο Μακης και τραβαντε καν τε τιποτα που δεν μπορω ουτε εγω ουτε ο Μακης στην παρουσα φαση!!!
:blush:

Κοίτα τι κάνει ο πονηρούλης για να μείνουμε τα δυο μας...!:a07:



:lol: :rotflmao: :lol: