PDA

View Full Version : Ακυρωθηκε η συναυλια των Depeche Mode



Σελίδες : [1] 2

akis_1
13/05/2009, 07:50
Το ξερω οτι δεν ειναι νεο και οτι ταλαιπωριθηκαμε πολλοι απο μας για να παμε να τους δουμε απο κοντα αλλα καλο θα ηταν αν εχει ακουσει η ξερει καποιος αν θα ακυρωθει η αν θα γινει σημερα η συναυλια να ενημερωσει και και ολους τους υπολοιπους τι θα γινει.:sad:

Zid
13/05/2009, 07:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από akis_1
Το ξερω οτι δεν ειναι νεο και οτι ταλαιπωριθηκαμε πολλοι απο μας για να παμε να τους δουμε απο κοντα αλλα καλο θα ηταν αν εχει ακουσει η ξερει καποιος αν θα ακυρωθει η αν θα γινει σημερα η συναυλια να ενημερωσει και και ολους τους υπολοιπους τι θα γινει.:sad:

99% των περιπτώσεων ... δεν ξαναγίνεται η συναυλία!!! γιατί εχουν άλλες ημερομηνίες μπροστά ...

Eλπίζω τουλάχιστον να δώσουν τα χρήματα ολα πίσω... :mad:

makis206
13/05/2009, 08:03
Τόσος ντόρος, τόση διαφήμιση, άϊντέεεεε...

Μάθατε τον λόγο που ακυρώθηκε ;

menos
13/05/2009, 08:15
Στο Rythmos 94,9 εχει γινει πανικος με τα τηλεφωνα!! Τελευταιες 2 εβδομαδες τους διαφημιζαν σε καθε εκπομπη ανελλιπως και τωρα μιλανε για επιστροφη εισιτηριων και κατι παιχτηκε με διοργανωτες και και και... Οπως φαινεται, κρατηστε το εισιτηριο σας σε καλη κατασταση διοτι μαλλον που θα το επιστρεψετε...

nickmonstro
13/05/2009, 08:31
Εγώ άκουσα ότι κάποιον τρεχανε στα νοσοκομεία... Τώρα ότι και να λέμε το θέμα είναι ότι συναυλία δεν έγινε.Μακάρι όλοι οι άνθρωποι να πάρουν τα χρήματα τους πίσω.

SnakeMJK
13/05/2009, 08:54
Αφού έπαιξαν τα support συγκροτήματα, εκπρόσωπος της εταιρείας ανακοίνωσε στον κόσμο ότι ο Dave Gahan, παρουσίασε κάποιο σοβαρό πρόβλημα υγείας και ότι θα χρειαστεί να διακομιστεί στο νοσοκομείο. Σύμφωνα με την εκπρόσωπο, η συναυλία θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη (13/5) αν η υγεία του Gahan το επιτρέψει.

LARISEOS
13/05/2009, 09:18
ναρκωτικά ????? εχει ξαναγινει με τον ιδιο.........

ευτηχως δεν πηγα........

jorgevaldano
13/05/2009, 09:40
δύσκολα θα γίνει σήμερα, αν δείτε το πρόγραμμα παίζουν σε εξαντλητικό ρυθμό μια συναυλία κάθε δύο μέρες, αύριο παίζουν κων/πολη, το σάββατο βουκουρέστι, τη δευτέρα σόφια... πού να ξεστηθεί, μεταφερθεί και ξαναστηθεί τέτοιος εξοπλισμός τόσο γρήγορα... :confused:

τέσπα μακάρι να γίνει σήμερα για όσους ταλαιπωρήθηκαν χωρίς αντίκρυσμα χθες με τις κωμικοτραγικές συνθήκες πρόσβασης και αναχώρησης στη μαλακάσα

manhunter
13/05/2009, 09:46
Λοιπόν

Μεγάλη ταλαπωρία.
Έπαιξαν οι Puressence, και περιμέναμε να βγουν οι depeche, και βγαίνει ο τύπος και λεει την ανακοίνωση.

Στην αρχή δεν το πίστεψε κανείς, αλλα με την ώρα, καταλάβαμεότι ήταν αλήθεια.

Μεγάλη ταλαπωρία κατά την έξοδο.


Ηλία(captain), σε είδα μέσα, αλλά κατ ευθείαν σε έχασα,και δεν πρόλαβα να σου μιλήσω.


Πολύ δύσκολο, αλλά ελπίζω να γίνει σήμερα.

akis_1
13/05/2009, 10:14
Πριν λιγο φιλος μου ειπε οτι δεν τα βρηκαν στα λευτα γιατι ηθελαν να παρουν και προμηθεια απο τα εισητηρια και γιαυτο δεν βγηκαν.Αλλα παιζει να παιχτηκε και κανενα overdose..........

LARISEOS
13/05/2009, 10:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από akis_1
Πριν λιγο φιλος μου ειπε οτι δεν τα βρηκαν στα λευτα γιατι ηθελαν να παρουν και προμηθεια απο τα εισητηρια και γιαυτο δεν βγηκαν.Αλλα παιζει να παιχτηκε και κανενα overdose..........


standar overdose.........

Λεωνίδας
13/05/2009, 10:23
εμένα ο μπατζανάκης του ξαδέρφου της θείας μου μού είπε ότι έχει απαχθεί από εξωγήινους η γυναίκα του manager του συγκροτήματος και έχουν στεναχωρηθεί όλοι :rolleyes:

LARISEOS
13/05/2009, 10:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
εμένα ο μπατζανάκης του ξαδέρφου της θείας μου μού είπε ότι έχει απαχθεί από εξωγήινους η γυναίκα του manager του συγκροτήματος και έχουν στεναχωρηθεί όλοι :rolleyes:


xexexexexexexexe

και πηνανε τσιπουρα στον ΚΑΨΟΚΑΛΥΒΑ

:beer:

jorgevaldano
13/05/2009, 10:32
εντάξει αν αρχίσουμε να δίνουμε βάση στο τι λέει (--> υποθέτει) ο καθένας...

επίσημα μιλάνε για (διαγνωσμένη στο νοσοκομείο) γαστρεντερίτιδα

ίσως του κάθησε άσχημα ο πιτόγυρος

είναι και 47 χρονώνΕ...

dirtbird
13/05/2009, 10:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από manhunter
Λοιπόν

Μεγάλη ταλαπωρία.
Έπαιξαν οι Puressence, και περιμέναμε να βγουν οι depeche, και βγαίνει ο τύπος και λεει την ανακοίνωση.

Στην αρχή δεν το πίστεψε κανείς, αλλα με την ώρα, καταλάβαμεότι ήταν αλήθεια.

Μεγάλη ταλαπωρία κατά την έξοδο.


Ηλία(captain), σε είδα μέσα, αλλά κατ ευθείαν σε έχασα,και δεν πρόλαβα να σου μιλήσω.


Πολύ δύσκολο, αλλά ελπίζω να γίνει σήμερα.

ΔΕΝ πάνε ρε φίλε σε κοινωνικές εκδηλώσεις με τον ακατανόμαστο (πλήν ....ών) :D :D


Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
εμένα ο μπατζανάκης του ξαδέρφου της θείας μου μού είπε ότι έχει απαχθεί από εξωγήινους η γυναίκα του manager του συγκροτήματος και έχουν στεναχωρηθεί όλοι :rolleyes:

std overdose και ο ΕΤ....

:bigcry: :bigcry:

blackbusa
13/05/2009, 10:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
ΔΕΝ πάνε ρε φίλε σε κοινωνικές εκδηλώσεις με τον ακατανόμαστο (πλήν ....ών) :D :D



δεν λες καλα που δεν εβρεξε κιολλας???γιατι ενα συννεφακι πανω απο το TerraVibe εθεαθηκε...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Λεωνίδας
13/05/2009, 10:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
δεν λες καλα που δεν εβρεξε κιολλας???γιατι ενα συννεφακι πανω απο το TerraVibe εθεαθηκε...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: ρε του 'χετε βγάλει το όνομα του ανθρώπου...
εγώ ξέρω ποιος είχε να πάει συναυλία από τους Underworld (πάλι είχε ακυρωθεί) :evil:

manhunter
13/05/2009, 10:59
O Ηλίας έφταιγε τελικά???


Θα το πω στο παρεάκι που ήμουν,γιατι λένε εμένα γκαντέμη




:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zid
13/05/2009, 11:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
ρε του 'χετε βγάλει το όνομα του ανθρώπου...
εγώ ξέρω ποιος είχε να πάει συναυλία από τους Underworld (πάλι είχε ακυρωθεί) :evil:

Απο εκει λεφτά ειδες?? :bigcry: :lol:

mars696
13/05/2009, 11:02
Εγω θα προτεινα σε ολους οσους εχουν παρει εισητηρια και αν τελικα δεν γινει το live,μολις ανακοινω8ει μερος και ημερομηνια για την επιστροφη χρηματων,ΝΑ ΤΡΕΞΟΥΝ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ!
Ετσι την ειχα πατησει κι εγω σε ενα festival που θα γινοταν στην παραλια Αλυμου (in flames,children of bodom,anthrax,pain of salvation) πριν καποια χρονια,οπου εγινε επιστροφη μερικων χρηματων, μιας και ο διοργανωτης την ειχε κοπανησει κι εγω κλασσικα πηρα τα @@ μου!!!
ΑΑΑΑ και η εταιρεια διοργανωσης ηταν πολυ γνωστη.....:mad: :mad: :mad: :mad:

mikros boudas
13/05/2009, 11:04
coces ρε παιδια τι αλλο?μην κρυβομαστε...:uplate: :hypnotize

παντως δε παιζει να γινει η συναυλια γιατι εχουνε τουρ...τα λεφτα δε ξερω αν θα δοθουν γιατι κομματι της συναυλιας εγινε...το εισητηρια κατι τετοια γραφει απο πισω...

Zid
13/05/2009, 11:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από mars696
Εγω θα προτεινα σε ολους οσους εχουν παρει εισητηρια και αν τελικα δεν γινει το live,μολις ανακοινω8ει μερος και ημερομηνια για την επιστροφη χρηματων,ΝΑ ΤΡΕΞΟΥΝ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ!
Ετσι την ειχα πατησει κι εγω σε ενα festival που θα γινοταν στην παραλια Αλυμου (in flames,children of bodom,anthrax,pain of salvation) πριν καποια χρονια,οπου εγινε επιστροφη μερικων χρηματων, μιας και ο διοργανωτης την ειχε κοπανησει κι εγω κλασσικα πηρα τα @@ μου!!!
ΑΑΑΑ και η εταιρεια διοργανωσης ηταν πολυ γνωστη.....:mad: :mad: :mad: :mad:

Μμμμ γνωστή :nono: :rolleyes:

SnakeMJK
13/05/2009, 11:06
Ποιο ηταν το μονο τραγουδι που ειπαν οι Depeche Mode στην Αθηνα;

Enjoy the silence!

mars696
13/05/2009, 11:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Μμμμ γνωστή :nono: :rolleyes:


Η DIDI δεν ηταν???

Λεωνίδας
13/05/2009, 11:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Απο εκει λεφτά ειδες?? :bigcry: :lol: δεν είχα πάει εγώ ρε :wave2:

mikros boudas
13/05/2009, 11:10
παντως τα περσινα εισητηρια που κοιταξα τωρα λενε
α)για ματαιωση που παιρνεις τα λεφτα μεσα σε 15 μερες
β)για ακυρωση λογω ανωτερας βια(απεργιας,πολεμος με εξωγηινους κλπ) μετατιθεται η ημερομηνια ενναλακτικα τα λεφτα πισω
:rolleyes: τωρα χθες εγινε ενα μερος αλλα οχι το κυριο...

Zid
13/05/2009, 11:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από mars696
Η DIDI δεν ηταν??? Η didi δεν το σκάει πάντως... ασχετως αν εχει αναβάλει συναυλίες...


Ο συγκεκριμένος ηταν ιδιοκτήτης club cafe εξαρχειων... απ ότι θυμαμαι... :wave2:

Zid
13/05/2009, 11:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
δεν είχα πάει εγώ ρε :wave2:

Και εμείς που πήγαμε τι καταλάβαμε...



Υ.Γ αα ναι ηταν ο George... τον ειχα πετύχει :wacko:

mikros boudas
13/05/2009, 11:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Η didi δεν το σκάει πάντως... ασχετως αν εχει αναβάλει συναυλίες...


Ο συγκεκριμένος ηταν ιδιοκτήτης club cafe εξαρχειων... απ ότι θυμαμαι... :wave2: ειναι κομπλε ο ιδιοκτητης της didi,πολυ ξηγημενο ατομο....και γουσταρει πραγματικα να κανει ομορφα μουσικα πραγματα...και το εχει αποδειξει τα τελευταια 4 χρονια που εχουν ερθει ονοματα βαρβατα στην Ελλαδα... :beer:

mars696
13/05/2009, 11:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Η didi δεν το σκάει πάντως... ασχετως αν εχει αναβάλει συναυλίες...


Ο συγκεκριμένος ηταν ιδιοκτήτης club cafe εξαρχειων... απ ότι θυμαμαι... :wave2:



ΑΑΑΑ παω πασο τοτε! :wave2:
Η καταληξη ηταν η ιδια παντως...:mad:
:beer: :beer:

Λεωνίδας
13/05/2009, 11:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Και εμείς που πήγαμε τι καταλάβαμε...



Υ.Γ αα ναι ηταν ο George... τον ειχα πετύχει :wacko: αυτός που ήταν μαζί με τον George είναι ο γκαντέμης :lol:

LARISEOS
13/05/2009, 11:36
καπιος που ητανε χτεσ στην συναυλια και ψαγμενος με συναυλιες κτλ...λεει πως θα παρουναι πισω το 1/3 της τιμης!!!!!



fuck!!!!!!!!!!!!:eyepop:

αλλα δεν ειαι τπτ σηγουρο ακομα

BLUE SPACE
13/05/2009, 11:56
AGIO MALLON EIXA KAI DEN PIGA .:lol:

DEN YPARXEI THEMA XRHMATWN PAIDEIA
AYTOI TA LEFTA TOUS TA EXOUN PAREI PRO POLOU .

McTalas
13/05/2009, 12:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από mars696
Εγω θα προτεινα σε ολους οσους εχουν παρει εισητηρια και αν τελικα δεν γινει το live,μολις ανακοινω8ει μερος και ημερομηνια για την επιστροφη χρηματων,ΝΑ ΤΡΕΞΟΥΝ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ!
Ετσι την ειχα πατησει κι εγω σε ενα festival που θα γινοταν στην παραλια Αλυμου (in flames,children of bodom,anthrax,pain of salvation) πριν καποια χρονια,οπου εγινε επιστροφη μερικων χρηματων, μιας και ο διοργανωτης την ειχε κοπανησει κι εγω κλασσικα πηρα τα @@ μου!!!
ΑΑΑΑ και η εταιρεια διοργανωσης ηταν πολυ γνωστη.....:mad: :mad: :mad: :mad:
και γαμω τις συναυλιες!!!


αερας αμμο ολα μαζι!!

:lol: :lol: :lol: :lol:


λογικα θα παρετε τα λεφτα σας πισω οπως πχ ειχε γινει και με τους ρολινγκ στοουνς.
τωρα βεβαια δεν ξερω αν επειδη εγινε καποιο μερος της συναυλιας σας πουνε τιποτα κουφα...

akis_1
13/05/2009, 13:00
Aφηστε τα παιδια μολις ανακοινωσε ο red οτι δεν θα γινει να δουμε τι θα κανουμε τωρα με τα λευτα που δωσαμε.....:sad: :yuck: :bawl:

noe13
13/05/2009, 13:38
Εγω δεν ξερω αν θα εχουν τα μουτρα να ξαναρθουν οι μπ@στ@ρδοι!Κουβαλησαν κοσμο απο Κρητη,Θεσσαλονικη και απο του δι@ολου τη μανα κι αυτοι ακυρωσαν τελευταια στιγμη!Κανονικα θα επρεπε να αποζημιωσουν βενζινες και ξενοδοχεια!Και κουτσοι να ηταν επρεπε να παιξουν!

lilipoua
13/05/2009, 13:55
εδω (http://www.didimusic.gr/) η ανακοίνωση απο DIDI MUSIC :(

el_hymador
13/05/2009, 13:58
Αυτα παθαινεις στη ψωροκωσταινα που τη "τιμουν" τα μεγαλα ονοματα μονο οταν ειναι ενα κλικ πριν το εφαπαξ...


Δεν προκειται να δουμε μεγαλη συναυλια ποτε, τουλαχιστον οχι απο συγκροτηματα που βρισκονται στο ζενιθ τους...ειναι απλο...

οσο για τους Depeche Mode, πιστευω οτι το ονομα τους, τους ταιριαζει περισσοτερο απο ποτε πλεον...

Zid
13/05/2009, 13:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από noe13
Και κουτσοι να ηταν επρεπε να παιξουν!

Ναι !!!Και θα έβγαινε με καμια φαρυγγιτιδα να τραγουδήσει και θα ακουγες death metal αντι για depeche... xaxaxaxa :bigcry:

zzr2005
13/05/2009, 14:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Η didi δεν το σκάει πάντως... ασχετως αν εχει αναβάλει συναυλίες...


Ο συγκεκριμένος ηταν ιδιοκτήτης club cafe εξαρχειων... απ ότι θυμαμαι... :wave2:

ποια DIDI ?
οπως λεει και ο φιλος ο π@π@ρας ο μακης απο τον ΔΙΌΝΥΣΟ CAFE ήταν...:lol:
παντελώς άσχετος με το χώρο ειχε μυριστει λεφτά και εκανε ανοιγματα...
ειχε φερει τους CANDLEMASS αν θυμαμαι καλά...του πήγε καλά και εκανε το άνοιγμα

δεν του έκατσε και πήρε τα π@παρια μου μολις τα συγκροτήματα του ζήτησαν προκαταβολικά λεφτά για μια συναυλία που είχε μηδενική προπώληση....:lol:

Zid
13/05/2009, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
ποια DIDI ?
οπως λεει και ο φιλος ο π@π@ρας ο μακης απο τον ΔΙΌΝΥΣΟ CAFE ήταν...:lol:
παντελώς άσχετος με το χώρο ειχε μυριστει λεφτά και εκανε ανοιγματα...
ειχε φερει τους CANDLEMASS αν θυμαμαι καλά...του πήγε καλά και εκανε το άνοιγμα

δεν του έκατσε και πήρε τα π@παρια μου μολις τα συγκροτήματα του ζήτησαν προκαταβολικά λεφτά για μια συναυλία που είχε μηδενική προπώληση....:lol:

Τον ίδιο λέμε :winka:

makis206
13/05/2009, 14:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από lilipoua
εδω (http://www.didimusic.gr/) η ανακοίνωση απο DIDI MUSIC :(

"Σύντομα θα υπάρξει νέα ανακοίνωση που θα αφορά είτε νέα ημερομηνία διεξαγωγής της συναυλίας των Depeche Mode, είτε την οριστική ακύρωση της.

Η διοργανώτρια εταιρεία παρακαλεί να κρατήσετε τα αποκόμματα των εισιτηρίων σας τα οποία είτε θα εξασφαλίσουν την είσοδό σας σε περίπτωση νέας ημερομηνίας, είτε για την εξαργύρωση αυτών σε περίπτωση οριστικής ακύρωσης. "

Απ'τη μια λες οκ, ο κόσμος δεν χάνει τουλάχιστον τα λεφτά του.. απ'την δεν αναφέρουν αυτούς που ταξίδεψαν για να τους δουν, θα "αναγκαστούν" να ξαναπλερώσουν τα γ@μησίατικα των πλοίων, τρένων, αεροπλάνων κλπ ή θα μπορούν να πάρουν πίσω τα λεφτά του εισιτηρίου σε περίπτωση που θα οριστεί νέα ημερομηνία για τη συναυλία και δεν θελήσουν να ξαναταξιδέψουν ;

:smilea:

MikeG
13/05/2009, 14:08
Να γράψω κάτι γενικό, το οποίο εγώ πιστεύω.

Σε τέτοιου είδους συναυλίες , που έρχονται κολόγεροι για να κάνουν την αρπαχτή τους (το συγκρότημα & η εταιρία διοργάνωσης) δε δίνω ούτε 1 euro. Το λιγότερο που μπορώ να πω είναι ότι είναι κοροϊδία, για να μη γράψω τίποτα χειρότερο. Άσε που ξενερώνεις κάργα αν ακούσεις πως παίζουν Live σε σχέση με τα original tracks.

Αν γουστάρουν και δεν είναι μόνο τα φράγκα, να έρθουν ρε μάστορα όταν είναι στο απόγειο της καριέρας τους, όπως πχ Killers, Editors, Franz Ferdinand (αφού είμαστε στο χώρο του P.A [public aduio] & όχι σε events με djs).

& επιτρέψτε μου να χαρακτηρίσω όλο αυτό το κόσμο που σκάει τα 30 και 40 euros για κάτι τέτοιους τελιωμένους, απλά κορόιδα (χωρίς παρεξήγηση μάγκες).

Επειδή έχω μια 7ετια στη πλάτη, εργαζόμενος σε P.A & γνωρίζοντας μερικά λίγα πράγματα παραπάνω, οι εταιρίες παραγωγών κάνουν αυτές τις μαλακίες, αφού ο κόσμος πάντα τους τα σκάει. Έτσι δε πιέζονται να φέρουν αυτό που μουσικά σήμερα είναι top.


Αυτά & φιλάκια. Χωρίς καμιά διάθεση διαμάχης παιδιά, απλά άποψη.





p.s Δε μπορεί ρε αδερφάκι μου με κάποια κομμάτια που έβγαλες πριν 15 χρόνια να έρχεσαι σήμερα να μας τα πεις και να πληρώσουμε τα κέρατα μας. Δε σχολιάζω το πόσο σέβονται το κοινό τους. Το είδαμε με τη γαστρεντερίτιδα.

Χίλιες φορές καψούλια, ηλεκτρονικά, djs etc, αλλιώς τρεχάτε στα εξωτερικά για καλό πράγμα.


:beer: :beer:

el_hymador
13/05/2009, 14:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Να γράψω κάτι γενικό, το οποίο εγώ πιστεύω.

Σε τέτοιου είδους συναυλίες , που έρχονται κολόγεροι για να κάνουν την αρπαχτή τους (το συγκρότημα & η εταιρία διοργάνωσης) δε δίνω ούτε 1 euro. Το λιγότερο που μπορώ να πω είναι ότι είναι κοροϊδία, για να μη γράψω τίποτα χειρότερο. Άσε που ξενερώνεις κάργα αν ακούσεις πως παίζουν Live σε σχέση με τα original tracks.

Αν γουστάρουν και δεν είναι μόνο τα φράγκα, να έρθουν ρε μάστορα όταν είναι στο απόγειο της καριέρας τους, όπως πχ Killers, Editors, Franz Ferdinand (αφού είμαστε στο χώρο του P.A [public aduio] & όχι σε events με djs).

& επιτρέψτε μου να χαρακτηρίσω όλο αυτό το κόσμο που σκάει τα 30 και 40 euros για κάτι τέτοιους τελιωμένους, απλά κορόιδα (χωρίς παρεξήγηση μάγκες).

Επειδή έχω μια 7ετια στη πλάτη, εργαζόμενος σε P.A & γνωρίζοντας μερικά λίγα πράγματα παραπάνω, οι εταιρίες παραγωγών κάνουν αυτές τις μαλακίες, αφού ο κόσμος πάντα τους τα σκάει. Έτσι δε πιέζονται να φέρουν αυτό που μουσικά σήμερα είναι top.


Αυτά & φιλάκια. Χωρίς καμιά διάθεση διαμάχης παιδιά, απλά άποψη.





p.s Δε μπορεί ρε αδερφάκι μου με κάποια κομμάτια που έβγαλες πριν 15 χρόνια να έρχεσαι σήμερα να μας τα πεις και να πληρώσουμε τα κέρατα μας. Δε σχολιάζω το πόσο σέβονται το κοινό τους. Το είδαμε με τη γαστρεντερίτιδα.

Χίλιες φορές καψούλια, ηλεκτρονικά, djs etc, αλλιώς τρεχάτε στα εξωτερικά για καλό πράγμα.


:beer: :beer:


+1

makis206
13/05/2009, 14:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
Αυτά & φιλάκια. Χωρίς καμιά διάθεση διαμάχης παιδιά, απλά άποψη.

Με τέτοια φιλάκια δεν θα μπορούσαμε να παρεξηγήσουμε κιόλας.. :lol:

Σε γενικές γραμμές συμφωνώ αν και τους Maiden άχτι τό'χω να τους δω μια φορά από κοντά, κι ας είναι ο Έντυ με "Π" δε γ@μιέται..:lol:

zzr2005
13/05/2009, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Με τέτοια φιλάκια δεν θα μπορούσαμε να παρεξηγήσουμε κιόλας.. :lol:

Σε γενικές γραμμές συμφωνώ αν και τους Maiden άχτι τό'χω να τους δω μια φορά από κοντά, κι ας είναι ο Έντυ με "Π" δε γ@μιέται..:lol:

κάθε χρονο ερχονται ρε....:lol:
πήγαινε και το πολύ πολύ μην περνεις εισιτηριο. ο μισος κοσμος τσάμπα μπαινει στο terravibe...:lol:

SnakeMJK
13/05/2009, 14:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
ο μισος κοσμος τσάμπα μπαινει στο terravibe...:lol:

+1

είναι κάτι παραπάνω από εύκολο, λόγω της περιοχής !

makis206
13/05/2009, 14:47
E όχι ρε παιδιά, αν είναι να πάω θα πληρώσω κανονικά. Σαν να κλέβω γηροκομείο θα αισθάνομαι..

:lol:

arisk
14/05/2009, 07:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Αυτα παθαινεις στη ψωροκωσταινα που τη "τιμουν" τα μεγαλα ονοματα μονο οταν ειναι ενα κλικ πριν το εφαπαξ...


Δεν προκειται να δουμε μεγαλη συναυλια ποτε, τουλαχιστον οχι απο συγκροτηματα που βρισκονται στο ζενιθ τους...ειναι απλο...

οσο για τους Depeche Mode, πιστευω οτι το ονομα τους, τους ταιριαζει περισσοτερο απο ποτε πλεον...
Tο όνομα Depeche Mode προέρχεται από γαλλικό περιοδικό μόδας( πρώτα κυκλοφόρησε το περιοδικό) και στα Αγγλικα μεταφράζεται ως Fashion news.

http://www.eightyeightynine.com/music/depeche-mode.html

arisk
14/05/2009, 07:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG


Σε τέτοιου είδους συναυλίες , που έρχονται κολόγεροι για να κάνουν την αρπαχτή τους (το συγκρότημα & η εταιρία διοργάνωσης) δε δίνω ούτε 1 euro. Το λιγότερο που μπορώ να πω είναι ότι είναι κοροϊδία, για να μη γράψω τίποτα χειρότερο. Άσε που ξενερώνεις κάργα αν ακούσεις πως παίζουν Live σε σχέση με τα original tracks.

& επιτρέψτε μου να χαρακτηρίσω όλο αυτό το κόσμο που σκάει τα 30 και 40 euros για κάτι τέτοιους τελιωμένους, απλά κορόιδα (χωρίς παρεξήγηση μάγκες).

Επειδή έχω μια 7ετια στη πλάτη, εργαζόμενος σε P.A & γνωρίζοντας μερικά λίγα πράγματα παραπάνω, οι εταιρίες παραγωγών κάνουν αυτές τις μαλακίες, αφού ο κόσμος πάντα τους τα σκάει. Έτσι δε πιέζονται να φέρουν αυτό που μουσικά σήμερα είναι top.


Αυτά & φιλάκια. Χωρίς καμιά διάθεση διαμάχης παιδιά, απλά άποψη.


p.s Δε μπορεί ρε αδερφάκι μου με κάποια κομμάτια που έβγαλες πριν 15 χρόνια να έρχεσαι σήμερα να μας τα πεις και να πληρώσουμε τα κέρατα μας. Δε σχολιάζω το πόσο σέβονται το κοινό τους. Το είδαμε με τη γαστρεντερίτιδα.

Χίλιες φορές καψούλια, ηλεκτρονικά, djs etc, αλλιώς τρεχάτε στα εξωτερικά για καλό πράγμα.

:beer: :beer:

Φίλε τους συγκεκριμένους τους είδες να παίζουν; Ήσουν μέσα σε κάποια από τις 3 προηγούμενες εμφανίσεις τους στη χώρα μας; Ή αναφέρεσαι γενικά και αόριστα;
Οι "τελειωμένοι" έβγαλαν καινούριο άλμπουμ πριν ένα μήνα.Και τέλος πάντων συγκροτήματα που εμπίπτουν στην κατηγορία που αναφέρεις είναι π.χ. οι δεινόσαυροι Duran Duran που ήρθαν 15 χρόνια μετά από το ...θάνατό τους.
Δεν υποστηρίζω τον πρεζάκια αλλά δεν τεκμηριώνεις τίποτα από αυτά που λες.
Φιλικά πάντα.

byron
14/05/2009, 07:58
Μετά την Αθήνα οι Depeche Mode ακύρωσαν και την προγραμματισμένη για την Πέμπτη συναυλία τους στην Κωνσταντινούπολη λόγω ασθένειας του Ντέιβ Γκάαν. Πληροφορίες θέλουν τον φρόντμαν του συγκροτήματος να μεταβαίνει στις ΗΠΑ για θεραπεία. Στον «αέρα» και οι εμφανίσεις σε Ρουμανία και Βουλγαρία...

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=1013432&lngDtrID=253

jorgevaldano
14/05/2009, 07:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG

Δε σχολιάζω το πόσο σέβονται το κοινό τους. Το είδαμε με τη γαστρεντερίτιδα.


τι ακριβώς είδαμε με τη γαστρεντερίτιδα;; έχεις κάποια απτά στοιχεία ότι δεν είχε γαστρεντερίτιδα, ή πιστεύεις πως έπρεπε να βγει να τραγουδήσει με ορό και πάμπερς;

για την επικείμενη συναυλιάρα των ac/dc τι γνώμη έχεις;

el_hymador
14/05/2009, 08:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από arisk
Tο όνομα Depeche Mode προέρχεται από γαλλικό περιοδικό μόδας( πρώτα κυκλοφόρησε το περιοδικό) και στα Αγγλικα μεταφράζεται ως Fashion news.

http://www.eightyeightynine.com/music/depeche-mode.html


Γιατι εχω την εντυπωση οτι σημαινει "εφημερη μοδα;"

el_hymador
14/05/2009, 08:03
Τι ειδους γαστρεντεριτιδα ειναι ευτη που χρειαζεται να παει κανεις στις ΗΠΑ για να γινει καλα;

:confused:

:lol: :lol: :lol:

Zid
14/05/2009, 08:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Τι ειδους γαστρεντεριτιδα ειναι ευτη που χρειαζεται να παει κανεις στις ΗΠΑ για να γινει καλα;

:confused:

:lol: :lol: :lol: Σκέψου οτι λόγω χρόνιας χρήσης ουσιών ο οργανισμός τους είναι ψιλο σμπαράλια...
Οι περισσότεροι αντιμετωπίζουν σοβαρά προβλήματα υγειας οσο μεγαλώνουν και οι αμυνες των οργανισμών τους ειναι σε τραγική κατάσταση....


Πάντως αφού ακυρωσαν και τις επόμενες συναυλίες ... αυτό απο μόνο του δείχνει τη σοβαρότητα της καταστασής ...

akis_1
14/05/2009, 08:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Με τέτοια φιλάκια δεν θα μπορούσαμε να παρεξηγήσουμε κιόλας.. :lol:

Σε γενικές γραμμές συμφωνώ αν και τους Maiden άχτι τό'χω να τους δω μια φορά από κοντά, κι ας είναι ο Έντυ με "Π" δε γ@μιέται..:lol:

Kαι αυτοι δεν πανε πισω το εχουν ριξει στην εμπορικοτητα και ερχονται καθε χρονο να τα παιρνουνε χωρις να εχουν να παρουσιασουν κατι καινουργιο στα τελευταια τους αλμπουμ κατα τη γνωμη μου.Φιλικα ετσι.......

akis_1
14/05/2009, 08:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Σκέψου οτι λόγω χρόνιας χρήσης ουσιών ο οργανισμός τους είναι ψιλο σμπαράλια...
Οι περισσότεροι αντιμετωπίζουν σοβαρά προβλήματα υγειας οσο μεγαλώνουν και οι αμυνες των οργανισμών τους ειναι σε τραγική κατάσταση....


Πάντως αφού ακυρωσαν και τις επόμενες συναυλίες ... αυτό απο μόνο του δείχνει τη σοβαρότητα της καταστασής ...

+10000 για να μπορεσουν να ανεβασουν τον κοσμο πρεπει να ''ανεβουν'' πρωτα αυτοι και μετα απο τοσες συναυλιες που κατανταει ρουτινα για αυτους...καταφευγουν σε τετοιες λυσεις χωρις να σκευτονται τις επιπτωσεις που θα εχουν στον οργανισμο τους αργοτερα και ετσι να τα αποτελεσματα..........

makis206
14/05/2009, 09:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από akis_1
Kαι αυτοι δεν πανε πισω το εχουν ριξει στην εμπορικοτητα και ερχονται καθε χρονο να τα παιρνουνε χωρις να εχουν να παρουσιασουν κατι καινουργιο στα τελευταια τους αλμπουμ κατα τη γνωμη μου.Φιλικα ετσι.......

Δεν διαφωνούμε :winka:

:beer:

DrBig
14/05/2009, 09:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από arisk
Tο όνομα Depeche Mode προέρχεται από γαλλικό περιοδικό μόδας( πρώτα κυκλοφόρησε το περιοδικό) και στα Αγγλικα μεταφράζεται ως Fashion news.

http://www.eightyeightynine.com/music/depeche-mode.html

To mode (modus) σημαινει 'κατασταση' Θα ελεγα οτι Depeche Mode ειναι 'κατασταση βιασυνης'?

mikros boudas
14/05/2009, 12:09
Depeche Mode means Fashion News or Fashion Update. The confusion arises from someone remembering their high school French: the verb 'se dépêcher' means to hurry, which is probably where the 'fast' originates (thanks to Lawrence Koch for explaining the French translation and the source of the error). So, Depeche Mode is named after the magazine and that name roughly translates as Fashion News. To the right is a picture of the magazine. :beer:

http://www.eightyeightynine.com/music/depeche-mode.html

jorgevaldano
14/05/2009, 12:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
Depeche Mode means Fashion News or Fashion Update. The confusion arises from someone remembering their high school French: the verb 'se dépêcher' means to hurry, which is probably where the 'fast' originates (thanks to Lawrence Koch for explaining the French translation and the source of the error). So, Depeche Mode is named after the magazine and that name roughly translates as Fashion News. To the right is a picture of the magazine. :beer:

http://www.eightyeightynine.com/music/depeche-mode.html

άλλο το πού αναφέρεται ή πώς προέκυψε, κι άλλο το τι σημαίνει

η παραπάνω εξήγηση δεν μας ξεκαθαρίζει πού κολλάει το "Depeche" στην, δήθεν, "ορθή μετάφραση" "fashion news"

MikeG
14/05/2009, 12:17
Μερικές σύντομες απαντήσεις με την άποψη μου.

Έχω δει live τους Depeche Mode -> Ας ερχόταν το 93 πχ όχι το 2003...


Το ίδιο ισχύει και για τους AC/DC, αν τώρα όπως λέτε θα είναι συναυλιάρα, το 80 τι θα ήταν?



Επίσης επετρέψτε μου να αμφιβάλλω αν αυτό ήταν "γαστρεντερίτιδα", όπως επίσης δε γουστάρω (σιχαίνομαι για την ακρίβεια) που όλοι αυτοί δυστυχώς είναι πιο τελιωμένοι & από το τελευταίο πρεζάκι της Ναυαρίνου.


:wave2:

jorgevaldano
14/05/2009, 12:23
εγώ τους είδα στο tour μετά το Songs of faith and devotion και ήταν πολύ καλοί

τώρα δεν τους θεωρώ τελειωμένους, απλά βρίσκονται στη δύση τους

το "συναυλιάρα" για τους ac/dc το έγραψα ειρωνικά



δικαίωμά σου να αμφιβάλλεις για τη γαστρεντερίτιδα

ωστόσο το ότι ακύρωσαν κι άλλες συναυλίες ταπώνει όσους τους έβριζαν για ψέμματα περί προβλήματος υγείας

MikeG
14/05/2009, 12:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από jorgevaldano


δικαίωμά σου να αμφιβάλλεις για τη γαστρεντερίτιδα

ωστόσο το ότι ακύρωσαν κι άλλες συναυλίες ταπώνει όσους τους έβριζαν για ψέμματα περί προβλήματος υγείας


Προφανώς υπάρχει πρόβλημα υγείας, όχι όμως γαστρεντερίτιδα.... :winka:

mikros boudas
14/05/2009, 12:28
ανοιξε το λινκ και δες,γι αυτο το παρεθεσα

Zid
14/05/2009, 12:33
Παλιά ολοι κλαίγοντουσαν γιατί δεν ερχόντουσαν bands στην Ελλάδα τα παλιά τα χρόνια ... τώρα περάσαμε στο άλλο άκρο .. γκρινιάζουμε οτι έρχονται στη δυση της καριέρας τους... χεχε:bigcry:


Μην λεμε οτινάναι .... άλλο depeche mode που εχουν ερθει 2 φορές με album που ακόμα ακουγονται αλλα και βγάζουν κομμάτια αξιοσέβαστα που χτυπανε τα chart ... ΄


και άλλο Ιron Maiden και κατι group που δεν εχουν βγάλει album εδω και 20 χρόνια ή και να έχουν βγάλει κάτι πρόσφατα έχουν βγάλει μια ΠΑΤΑΤΑ και μιση ...

Mη θυμηθούμε εποχες πριν το 96 που βλέπαμε maximum 3 live ολα κι ολα το καλοκαίρι.... :rolleyes:



Καλύτερα πολλά ... παρά καθόλου :)

jorgevaldano
14/05/2009, 12:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid


Mη θυμηθούμε εποχες πριν το 96 που βλέπαμε maximum 3 live ολα κι ολα το καλοκαίρι.... :rolleyes:



αυτό ισχύει για το είδος μουσικής που αρέσει σε ΣΕΝΑ

από το 86 και μετά ο ρυθμός συναυλιών ροκ ΕΚΤΟΞΕΥΤΗΚΕ (και όχι από το 96)

αρχικά στο κλαμπ-22, μετά στο Ρόδο

Zid
14/05/2009, 12:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από jorgevaldano
αυτό ισχύει για το είδος μουσικής που αρέσει σε ΣΕΝΑ

από το 86 και μετά ο ρυθμός συναυλιών ροκ ΕΚΤΟΞΕΥΤΗΚΕ (και όχι από το 96)

αρχικά στο κλαμπ-22, μετά στο Ρόδο


το Ροδον το καλοκαιρι έκλεινε... αρα μιλάς για χειμώνα....

Tην εκτόξευση πως την ενοεις? (για μπάντες παντα ) για τι χώρο μιλάς ?





:confused:

jorgevaldano
14/05/2009, 13:11
ναι για χειμώνα στο ρόδο , το καλοκαίρι γίνονταν αλλού, για παράδειγμα τον ιούνιο του 86 στο βεάκειο του πειραιά με 4 συγκροτήματα, ή και στο λυκαβηττό

αναφέρομαι σε ανεξάρτητη σκηνή

SnakeMJK
14/05/2009, 13:18
απ ότι διάβαζα ακυρώθηκε και η συναυλία στην Κων/πολη και πάνε και για άκυρο κ οι επόμενες τους (ρουμανία, βουλγαρία)...

ψόφησε ο dave εντελώς όμως...

DimChios
14/05/2009, 13:20
ΣΤΑ Π@Π@ΡΙΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ DEPECHE!!!!

:mad:




























H Σασα Μπάστα να ναι καλα!

:smokin:

el_hymador
14/05/2009, 13:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από SnakeMJK
απ ότι διάβαζα ακυρώθηκε και η συναυλία στην Κων/πολη και πάνε και για άκυρο κ οι επόμενες τους (ρουμανία, βουλγαρία)...

ψόφησε ο dave εντελώς όμως...


Παλια οι ροκερς ηταν πιο ανθεκτικοι ρ.π.μ. Iggy Pop, Lou Reed, Keith Richards....τωρα χαλανε ευκολα, εχει πεσει η ποιοτητα τους...:sad:

jorgevaldano
14/05/2009, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από SnakeMJK
απ ότι διάβαζα ακυρώθηκε και η συναυλία στην Κων/πολη και πάνε και για άκυρο κ οι επόμενες τους (ρουμανία, βουλγαρία)...

ψόφησε ο dave εντελώς όμως...

ε μα του δώΚανε προχωρημένο πιτόγυρο και δεν μπόρεσε να τον επεξεργαστεί...

ήταν θέμα γονιδίων τελικά... :lol:

mikros boudas
14/05/2009, 13:25
παλια τα ναρκωτικα ηταν αγνα...απο καθαρα προιοντα!τωρα μπηκα στο εμπορια οσοι θελουν να κανουν αρπαχτες και χαλασε η αγορα.
οσο αστειο κι αν ακουγεται ετσι ειναι!!!!καμμια σχεση το κοκο που επαιρνε ο κιθ ριτσαρντς με το σημερινο!

DrBig
14/05/2009, 13:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
παλια τα ναρκωτικα ηταν αγνα...απο καθαρα προιοντα!τωρα μπηκα στο εμπορια οσοι θελουν να κανουν αρπαχτες και χαλασε η αγορα.
οσο αστειο κι αν ακουγεται ετσι ειναι!!!!καμμια σχεση το κοκο που επαιρνε ο κιθ ριτσαρντς με το σημερινο!

Συμφωνω, αν και ειμαι σε θεση να μιλησω μονο για τα ψυχεδελικα :eek:

SnakeMJK
14/05/2009, 13:37
καλα και αυτός ο dave από τον πρώτο τυχόντα στην ομόνοια ψώνισε;;; :p :lol:

mikros boudas
14/05/2009, 13:40
ε του τα φερανε!μειωση εταιρικων εξοδων!τα βαπορακια με λιζιν θα τα εχουνε:rotflmao: :rotflmao:

arisk
14/05/2009, 21:46
Φαντάσου να έχεις τον κόσμο στα πόδια σου και να πέφτεις στην πρέζα.Πόσο τελειωμένος μαλάκας πρέπει να είσαι:sad:

DrBig
15/05/2009, 08:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από arisk
Φαντάσου να έχεις τον κόσμο στα πόδια σου και να πέφτεις στην πρέζα.Πόσο τελειωμένος μαλάκας πρέπει να είσαι:sad:

Συμφωνω απολυτα, την στιγμη μαλιστα που υπαρχουν τοσο ωραια και φυσικα ναρκωτικα, οπως μανιταρια, σαλβια ντιβινορουμ, και πολλα αλλα....

doctor x
15/05/2009, 08:46
οχι αλλο purresence!!!!!!!

Zid
15/05/2009, 09:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από doctor x
οχι αλλο purresence!!!!!!! :bigcry:

jorgevaldano
15/05/2009, 09:25
εντάξει πώς κάνετε έτσι... μετά κλείσανε τους puressence και, μετά το απαραίτητο condemnation, ο κόσμος απόλαυσε τη σιωπή

Corvo
15/05/2009, 09:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από jorgevaldano
εντάξει πώς κάνετε έτσι... μετά κλείσανε τους puressence και, μετά το απαραίτητο condemnation, ο κόσμος απόλαυσε τη σιωπή

τι αλλο να θελει και να επιζηταει κανεις ντε??:lol: :lol: :lol: :lol:

jorgevaldano
15/05/2009, 10:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Corvo
τι αλλο να θελει και να επιζηταει κανεις ντε??:lol: :lol: :lol: :lol:

αναμένουμε απο τους διοργανωτές την πιστή εφαρμογή του policy of truth

AVATOS
15/05/2009, 10:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
Συμφωνω απολυτα, την στιγμη μαλιστα που υπαρχουν τοσο ωραια και φυσικα ναρκωτικα, οπως μανιταρια, σαλβια ντιβινορουμ, και πολλα αλλα....


:winka:

dez
15/05/2009, 10:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από jorgevaldano
ναι για χειμώνα στο ρόδο , το καλοκαίρι γίνονταν αλλού, για παράδειγμα τον ιούνιο του 86 στο βεάκειο του πειραιά με 4 συγκροτήματα, ή και στο λυκαβηττό

αναφέρομαι σε ανεξάρτητη σκηνή
ενω ο Zid αναφερεται στους Scorpions και τους U2...:rolleyes:

για πες λοιπον για την πληθωρα συναυλιων της "ανεξαρτητης σκηνης" τα παλια χρονια

dez
15/05/2009, 10:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
ειναι κομπλε ο ιδιοκτητης της didi,πολυ ξηγημενο ατομο....και γουσταρει πραγματικα να κανει ομορφα μουσικα πραγματα...και το εχει αποδειξει τα τελευταια 4 χρονια που εχουν ερθει ονοματα βαρβατα στην Ελλαδα...

πως φαινεται οτι τον ξερεις τον ανθρωπο


Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
παλια τα ναρκωτικα ηταν αγνα...απο καθαρα προιοντα!τωρα μπηκα στο εμπορια οσοι θελουν να κανουν αρπαχτες και χαλασε η αγορα.
οσο αστειο κι αν ακουγεται ετσι ειναι!!!!καμμια σχεση το κοκο που επαιρνε ο κιθ ριτσαρντς με το σημερινο!

μερικες φορες καλυτερα να μασαμε παντως...

jorgevaldano
15/05/2009, 10:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
ενω ο Zid αναφερεται στους Scorpions και τους U2...:rolleyes:


δεν ξέρω πού αναφέρεται ο ζιντ

πάντως για να γράφει για ξεραΐλα ως το 96, στην ανεξάρτητη σκηνή ΔΕΝ αναφέρεται ;)



Αρχικά δημιουργήθηκε από dez

για πες λοιπον για την πληθωρα συναυλιων της "ανεξαρτητης σκηνης" τα παλια χρονια

ναι άλλη δουλειά δεν έχω... :wave2:

noe13
15/05/2009, 10:38
Ακουσα σε ενα σταθμο οτι η επισημη θεση των Depeche mode ειναι οτι λυπουνται για τη συναυλια και οι κατοχοι των εισιτηριων να μην τα πεταξουν μεχρι να δουν τι θα κανουν!!!

Zid
15/05/2009, 10:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από jorgevaldano

πάντως για να γράφει για ξεραΐλα ως το 96, στην ανεξάρτητη σκηνή ΔΕΝ αναφέρεται ;)


Πάντως τη πληθώρα συναυλιων που την ειδες μέχρι το 96 ? :confused: και δεν εχω καταλάβει τι ενοεις ανεξάρτητη σκηνη?:look:

:wave2:

Zid
15/05/2009, 10:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από noe13
Ακουσα σε ενα σταθμο οτι η επισημη θεση των Depeche mode ειναι οτι λυπουνται για τη συναυλια και οι κατοχοι των εισιτηριων να μην τα πεταξουν μεχρι να δουν τι θα κανουν!!!

Αφου λυπούνται... τώρα ησύχασα :p

jorgevaldano
15/05/2009, 11:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Πάντως τη πληθώρα συναυλιων που την ειδες μέχρι το 96 ? :confused: και δεν εχω καταλάβει τι ενοεις ανεξάρτητη σκηνη?:look:

:wave2:

δεν έχει πολύ νόημα να σου παραθέσω λίστα συγκροτημάτων που αγνοείς ή δεν γουστάρεις

μένω σ' αυτό που σου είπα χθες: ανάλογα με τι μουσική ακούς, η συναυλιακή κατάσταση στο ελαδιστάν άλλαξε διαφορετική χρονιά, για σένα το 96, για μένα το 86

για άτομα που γουστάρουν τα εντελώς εμπορικά ονόματα, ίσως άλλαξε πριν 1-2 χρόνια που ήλθε η σακίρα, και κορυφώθηκε όταν ήλθε η θείτσα μαντόνα

dez
15/05/2009, 11:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από jorgevaldano
δεν έχει πολύ νόημα να σου παραθέσω λίστα συγκροτημάτων που αγνοείς ή δεν γουστάρεις

μένω σ' αυτό που σου είπα χθες: ανάλογα με τι μουσική ακούς, η συναυλιακή κατάσταση στο ελαδιστάν άλλαξε διαφορετική χρονιά, για σένα το 96, για μένα το 86
αντι να υποθετεις τι γουσταρουμε ή/και αγνοουμε, θα μπορουσες να μας εχεις πει 2-3 ενδεικτικα συγκροτηματα

jorgevaldano
15/05/2009, 11:25
green on red
dream syndicate
hoodoo gurus
fleshtones
robyn hitchcock
wipers


οι παραπάνω ΜΟΝΟ την άνοιξη του 86


εντάξει τώρα;

edit: άνοιξη 86 και 87 μαζί, και παραλείπω και άλλα ονόματα που είτε δεν πήγα είτε πήγα αλλά δεν τα θυμάμαι

Zid
15/05/2009, 11:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από jorgevaldano
δεν έχει πολύ νόημα να σου παραθέσω λίστα συγκροτημάτων που αγνοείς ή δεν γουστάρεις

μένω σ' αυτό που σου είπα χθες: ανάλογα με τι μουσική ακούς, η συναυλιακή κατάσταση στο ελαδιστάν άλλαξε διαφορετική χρονιά, για σένα το 96, για μένα το 86

για άτομα που γουστάρουν τα εντελώς εμπορικά ονόματα, ίσως άλλαξε πριν 1-2 χρόνια που ήλθε η σακίρα, και κορυφώθηκε όταν ήλθε η θείτσα μαντόνα

Και πάλι ομως δεν υπήρξε εκτόξευση ρε φιλε...... από το 86 και μετά... :wave2: Εγώ μιλησα γενικά για τις συναυλίες.. event....



Τώρα τι ακούει ο καθένας ποτέ δε ξέρεις ;) :wave2:

jorgevaldano
15/05/2009, 12:14
όπως νομίζεις :wave2:

Sabre
15/05/2009, 12:21
:lol:

Τίποτα το αξιόλογο ε?

:rotflmao:


Απο το 1987 μόνο στο ΡόδονLive! : Creeps, Paul Roland, Yo La Tengo, TV Personalities ,Mission,Christian Death,Pixies,Ramones

επίσεις:

Nick Cave - τακτικός επισκέπτης

Cure

Siouxsie & The Banshees



Απο 1990 και μετά:

Fall, Giand Sand ,Residents, Droogs, Jesus and Mary Chain, Bevis Frond, Damned,Inspiral Carpets και πάρα πάρα πολλοί άλλοι.

:beer:

:rotflmao:

VANDA
15/05/2009, 12:26
Έχει κι εδώ μερικές παλιές... (http://ellinika80s.blogspot.com/2009/04/blog-post_08.html)




κι εδώ... (http://www.mixgrill.gr/kg46el_synayliesksenwnsygkrotimatwnstinellada.html)

Zid
15/05/2009, 12:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sabre
:lol:

Τίποτα το αξιόλογο ε?

:rotflmao:


Απο το 1987 μόνο στο ΡόδονLive! : Creeps, Paul Roland, Yo La Tengo, TV Personalities ,Mission,Christian Death,Pixies,Ramones

επίσεις:

Nick Cave - τακτικός επισκέπτης

Cure

Siouxsie & The Banshees



Απο 1990 και μετά:

Fall, Giand Sand ,Residents, Droogs, Jesus and Mary Chain, Bevis Frond, Damned,Inspiral Carpets και πάρα πάρα πολλοί άλλοι.

:beer:

:rotflmao: Ναι οκ.. και εγω εχω πάει σε ορισμένα απο αυτά... και σε αλλα τοσα.. :smokin:

Ξεφύγαμε off topic΄ομως και ξανα εξηγώ.. οτι μιλάμε για όγκο συναυλιων σε μια χρονια :wave2:

jorgevaldano
15/05/2009, 12:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sabre
:lol:

Τίποτα το αξιόλογο ε?

:rotflmao:


Απο το 1987 μόνο στο ΡόδονLive! : Creeps, Paul Roland, Yo La Tengo, TV Personalities ,Mission,Christian Death,Pixies,Ramones

επίσεις:

Nick Cave - τακτικός επισκέπτης

Cure

Siouxsie & The Banshees



Απο 1990 και μετά:

Fall, Giand Sand ,Residents, Droogs, Jesus and Mary Chain, Bevis Frond, Damned,Inspiral Carpets και πάρα πάρα πολλοί άλλοι.


πέστα ρε φίλε... είδα σε ελάχιστα χρόνια το 90% όσων ήθελα να δω...

βάλε και Celibate Rifles, Died Pretty, New Christs, Pere Ubu, Pixies, Tuxedomoon, Blaine Reininger , Dead Can Dance....

:beer: