PDA

View Full Version : Ανακατασκευη kaze r



noe13
13/05/2009, 08:51
Εμπνευσμενος τον τελευταιο καιρο απο τις ανακατασκευες στο φορουμ λεω να φτιαξω και το δικο μου παπι που ειναι και το πρωτο μου μηχανακι!Ειναι το γνωστο σκυλι kawasaki kaze-r 1999!Επειδη θα χρειαστω αρκετα ανταλλακτικα μηπως μπορειτε να πειτε σαιτ για να τα βρω.Εκανα μια προχειρη αναζητηση στο ebay αλλα δε βρηκα τπτ!Επισης με ποια μοντελα μοιραζεται τα ιδια μηχανικα μερη?Αν δε κανω λαθος ειχε ομοιοτητες με το kriss modenas.Thanks!

nassosxlvbros
03/02/2015, 06:44
Προχώρα και μη φοβάσαι τίποτα! Και γω με ένα KazeR παλεύω αυτή την εποχή! Αν λέμε για το ίδιο "καζέρι" θα λέμε για το "ευρωπαικό" που λένε,με τα φλας στη ποδιά...Σε αυτό έχουμε ένα θέμα με τα ανταλλακτικά,αλλά μόνο στο θέμα των πλαστικών,ιδιαίτερα ποδιάς και φλάς Κατά τα άλλα το καζέρι μοιράζεται ανταλλακτικά με Modenas 115 (εκτός πλαστικών) και Suzuki shogun 115. ακόμα και από το παλιότερο κάζε ταιριάζουν σχεδόν τα πάντα.Στο φινάλε αν δε βρίσκεις,εμπρός πλαστικά βάζεις όλα τα πλαστικά από το παλιό (με τα φλας στο τιμόνι)και ξενοιάζεις....

υγ.Δε ξέρω τι ανωμαλία είναι αυτή...να βρίσκεις πλαστικά ετοιμοπαράδοτα για το παλιότερο και όχι για το νεώτερο....Στις φωτό ο πύραυλος....:)330697

330696

andreaspetr
03/02/2015, 18:29
μην ψαχνεις στο ebay,δεν θα βρεις και πολλα.
μπες μια στο car.gr και θα βρεις τα παντα.καινουρια και μεταχειρισμενα.
τα ανταλακτικα του καζε ειναι απο τα πιο φθηνα οποτε δεν εχεις θεμα.