PDA

View Full Version : Αλυσιδογράναζα R6



yamahabiker
13/05/2009, 10:42
Γείασας και απο μένα, πρόσφατα αγόρασα ενα R6 2003.

Εψαξα το φόρουμ για πληροφορίες πριν κάνω αυτό το post πολύ εξωνηχιστικά.

Για R6 διστυχώς δεν βρήκα κάτι.

Για service πηγαίνω στην αντιπροσωπία στην Yamaha Παπαγεωργίου στην Μιχαλακοπούλου.

Τιμη εργοστασιακού κιτ (αλυσιδογράναζα) γυρω στα 220-250 .

Απο την άλλη θα ήθελα την γνώμη σας αν μπορώ να βρω κάποιο κιτ με καλύτερη τιμή, να πω για βοήθεια σας οτι δεν κάνω απαιτητική χρήση, δηλαδή 1 φορά την εβδομάδα καθώς και οχι οριακά διότι είναι η πρώτη μου supersport μηχανή και θα πρέπει να παρακολουθήσω κάποια σεμινάρια, διότι οι παλιότερες μηχανές μου (Virago,scooter,παπί) δεν είχαν τις ίδιες απαιτήσεις.

Το φόρουμ σας με έχει βοηθήσει πολύ σε θέματα ένδυσης(online shops) και ασφάλειας καθώς και σε τεχνικά θέματα, Μπράβο σε όλους σας.

Ελπίζω να με κατατοπήσετε και σε αυτό.

Με Εκτίμηση,

Μιχάλης.

sapila racing
13/05/2009, 11:46
Αν ψάξεις θα βρείς αλυσίδα και γρανάζια αντίστοιχα με τα original Yamaha σε χαμηλότερη τιμή.
Ακετά καλός και φτηνός συνδυασμός είναι αλυσίδα DID με ίδιες προδιαγραφές της original και γρανάζια JT.

jfx
13/05/2009, 15:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από yamahabiker
Γείασας και απο μένα, πρόσφατα αγόρασα ενα R6 2003.

Εψαξα το φόρουμ για πληροφορίες πριν κάνω αυτό το post πολύ εξωνηχιστικά.

Για R6 διστυχώς δεν βρήκα κάτι.

Για service πηγαίνω στην αντιπροσωπία στην Yamaha Παπαγεωργίου στην Μιχαλακοπούλου.

Τιμη εργοστασιακού κιτ (αλυσιδογράναζα) γυρω στα 220-250 .

Απο την άλλη θα ήθελα την γνώμη σας αν μπορώ να βρω κάποιο κιτ με καλύτερη τιμή, να πω για βοήθεια σας οτι δεν κάνω απαιτητική χρήση, δηλαδή 1 φορά την εβδομάδα καθώς και οχι οριακά διότι είναι η πρώτη μου supersport μηχανή και θα πρέπει να παρακολουθήσω κάποια σεμινάρια, διότι οι παλιότερες μηχανές μου (Virago,scooter,παπί) δεν είχαν τις ίδιες απαιτήσεις.

Το φόρουμ σας με έχει βοηθήσει πολύ σε θέματα ένδυσης(online shops) και ασφάλειας καθώς και σε τεχνικά θέματα, Μπράβο σε όλους σας.

Ελπίζω να με κατατοπήσετε και σε αυτό.

Με Εκτίμηση,

Μιχάλης.



DID και γραναζια JT κι απο μενα.

Κοιτα στον αλεξόπουλο, καλες τιμες, και 99% ετοιμοπαράδοτο!

ledz
13/05/2009, 15:27
http://www.cyclesector.com/product_p/520kits-yamaha-r6-0308.htm

Παρακαλω... :smilea:

yamahabiker
14/05/2009, 13:40
Έψαξα αυτά που λέτε, όντως είναι καλύτερες οι τιμές και ετοιμοπαράδοτα.

Ευχαριστώ πολύ και πάλι.

:)