PDA

View Full Version : Απόπειρα κλοπής



castoras
13/05/2009, 19:11
Του παπιού μου, σήμερα το μεσημέρι και μες τα μάτια μου παρακαλώ!!!!!!!!

Το μικρό μου στόρυ έχει ως εξής:το μηχανάκι το αφήνω ακριβώς έξω από τη βιτρίνα του μαγαζιού μου(έχει μεγάλη εσωχή από το πεζοδρόμιο,οπότε και δεν ενοχλεί και το βλέπω συνεχώς),για μιας μες το μεσημέρι ακούω ένα περίεργο κοπάνημα,γυρίζω και βλέπω έναν τελειωμένο να προσπαθεί να σπάσει το κλείδωμα του τιμονιού.Αμέσως βάζω μια φωνή και πετάγομαι έξω να τον πάρω κυνήγι.Ο τύπος δεν είχε δει ότι είμαι στο μαγαζί και τρόμαξε όταν με είδε(είμαι και τρομακτικό στοιχείο!!! ).Καλώς ή κακώς ούτε καν τον ακούμπησα, απλά τον στόλισα με ότι ήξερα και δεν ήξερα.Τον λυπήθηκα τον παλιο@#$%#@ γιατί δεν μπορούσε ούτε να τρέξει να κρυφτεί.Από την άλλη όμως μετανιώνω που δεν το έκανα,γιατί στη συνέχεια της "βόλτας" του μπορεί κάποιος άλλος να κλαίει τώρα το δικό του μηχανάκι.

blueangel
13/05/2009, 19:15
:bigcry: :bigcry: Τι είπες τώρα ρε γαμώτο!!!Και τον άφησες έτσι:confused: :confused: Κακώς ρε φίλε δεν σου μιλώ να χειροδικήσεις αλλά τουλάχιστον ακινητοποίησέ τον και φώναξε αστυνομία για τα περαιτέρω :sick: ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ!!!!:beer:

OzZzZzY
13/05/2009, 19:19
κι αλλα "πεινασαν" κλεφτες δεν εγιναν :mad:

castoras
13/05/2009, 19:26
Να σου πω και για την αστυνομία λοιπόν.Κάθε μέρα τους είχαμε μες τα πόδια μας και καλά τους είχαμε γιατί είχαν μειωθεί τα περιστατικά .Εδώ και λίγες μέρες όμως τους έχουν πάει όλους στη Σοφοκλέους, που, η αλήθεια, είχε παραγίνει το κακό,με αποτέλεσμα εδώ και δύο μέρες να έχουμε 2 σπασμένα αυτοκίνητα και παραλίγο το μηχανάκι μου.Κοινώς πάλλαξαν "θέση" με τους αστυνομικούς και το κρυφτούλι συνεχίζεται.Το να τον ακινητοποιούσα εκείνη την ώρα μου ήταν δύσκολο γιατί εφνιδιάστηκα και πραγματικά τελευταία στιγμή συγκράτησα τα νεύρα μου και το χέρι μου,στο οποίο κρατούσα αρκετά μυτερό εργαλείο,μιας και δούλευα,οπότε ΄το πιο πιθανό θα ήταν να κάνω ζημιά

DimChios
13/05/2009, 19:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από castoras
Να σου πω και για την αστυνομία λοιπόν.Κάθε μέρα τους είχαμε μες τα πόδια μας και καλά τους είχαμε γιατί είχαν μειωθεί τα περιστατικά .Εδώ και λίγες μέρες όμως τους έχουν πάει όλους στη Σοφοκλέους, που, η αλήθεια, είχε παραγίνει το κακό,με αποτέλεσμα εδώ και δύο μέρες να έχουμε 2 σπασμένα αυτοκίνητα και παραλίγο το μηχανάκι μου.Κοινώς πάλλαξαν "θέση" με τους αστυνομικούς και το κρυφτούλι συνεχίζεται.Το να τον ακινητοποιούσα εκείνη την ώρα μου ήταν δύσκολο γιατί εφνιδιάστηκα και πραγματικά τελευταία στιγμή συγκράτησα τα νεύρα μου και το χέρι μου,στο οποίο κρατούσα αρκετά μυτερό εργαλείο,μιας και δούλευα,οπότε ΄το πιο πιθανό θα ήταν να κάνω ζημιά


Προσωπικα καταλαβαινω την κατασταση-θεση σου που μας περιγραφεις και με ωριμοτερη σκεψη...μπραβο σου που κρατηθηκες! Οντως το ευκολοτερο θα ηταν φανταζομαι να τον ξαπλωσεις κατω!
Με την αστυνομια ομως κατι επρεπε να κανεις ρε κολητε!
Δεν τους "λυπομαστε" ετσι ευκολα! Οπως ειπε και ο Ozzzy απο πανω... :winka:

:wave2:

XJR_Billy
13/05/2009, 19:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από OzZzZzY
κι αλλα "πεινασαν" κλεφτες δεν εγιναν :mad:

+1

Μαζί σου.:a013:

Leopsomo
13/05/2009, 20:38
Του εφεξε... Επρεπε ακομη ξυλο να ετρωγε...

Μπραβο για την ψυχραιμια σου... Μπορει και να εμπλεκες :beer:

makis206
13/05/2009, 22:32
Aπ'τη μια λες σκότωμα κι απ'την άλλη αν σου τύχει και δεις έναν ταλαίπωρο... μου έχει τύχει στο παρελθόν και δεν είναι και τόσο εύκολο, ούτε καν να φωνάξεις την αστυνομία.. είναι απ'τις στιγμές που μπορεί ο καθένας να σκεφτεί πόσο σημαντικότερη είναι η ανθρώπινη ζωή από κάτι άψυχο.. ναι σύμφωνοι, κι άλλοι πατώσανε και κλέφτες δεν έγιναν, φέρνοντας μάλιστα στο μυαλό κι αυτόν που θα κλαίει το μηχανάκι δεν το συζητάς καθόλου. Όμως είναι μερικές στιγμές και κάποιες εικόνες που καμμιά φορά σε κάνουν να πεις "άσ'το να πα'να γ@μηθεί..."

Μέσα στη ζωή είναι να μπαίνουμε καμμιά φορά σε διλήμματα που όπως κι αν αποφασίσουμε να πράξουμε στο τέλος, πάντα θα υπάρχει κάτι σωστό και πάντα κάτι λάθος μέσα στην πράξη αυτή..

Εννοείται πως δεν δικαιολογώ τον κλέφτη, απλώς δεν ξέρω μέχρι που μπορεί να φτάσει ο άνθρωπος όταν έχει πέσει πιο κάτω απ'τον ίδιο τον πάτο..

OzZzZzY
13/05/2009, 22:46
Απ' τη μια σκέφτεσαι να μην του ρίξεις κλωτσιά και πάει ακόμα πιο κάτω, απ' την άλλη η "ατιμωρησία" δεν είναι και ό,τι το καλύτερο.
Σκεφτόμαστε και λέμε ό,τι θα ήταν κρίμα ο castoras να το τράβαγε (να καλούσε αστυνομία κλπ.) μιας και ο άνθρωπος ήταν εξαθλιωμένος. Αν όμως το γεγονός είχε τετελεσθεί τότε οι κατάρες, τα μπινελίκια και τα "δηλαδή όποιος έχει ανάγκη κλέβει;;" θα πήγαιναν βροχή κι ας ξέραμε ότι ο δράστης είχε 1002 προβλήματα και ήταν είτε κλοσάρ, είτε "τελειωμένος..

husby
14/05/2009, 08:30
ΣΩΣΤΟ ΤΟ ΔΙΛΗΜΜΑ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΠΑΘΩΝ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΕΧΑ.ΠΑΝΕ 20 ΜΕΡΕΣ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΕΛΠΙΖΩ! Η ΣΤΕΡΗΣΗ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ.:mad:

Gandalf dr685sm
14/05/2009, 09:27
Είναι απόφαση της στιγμής και δεν μπορούμε να μπούμε στην διάθεση και στην ψυχολογία της , σε κατάσταση ηρεμίας που είμαστε τώρα.

Ο φίλος είπε πως κράταγε μυτερό αντικείμενο. Αν ο κλέφτης αντιδρούσε ίσως και να το χρησιμοποιούσε. Μπορεί ο κλέφτης να το είδε και να έκανε τον κακόμοιρο.

Σε κάθε περίπτωση ούτε μπράβο θα πω που τον άφησε , ούτε όμως θα κρίνω γιατί τον άφησε. Το ουσιαστικό είναι οτι και το μηχανάκι γλύτωσε και μπελάδες δεν είχε. Τώρα αν θα το ξανακάνει ο κλέφτης , ή οχι... τι να πω ρε παιδιά.

Συνήθως το κάνουν εξ επαγγέλματος και οχι εξ ανάγκης.. άρα μάλλον κάτι άλλο θα μπεί στο μάτι του.

Gandalf

DeadEye
14/05/2009, 14:14
Συγγνωμη ρε φιλε , με το συμπαθειο κιολας...

Καλα εκανες κ δεν τον εδειρες , αλλα να μην τον δωσεις στους μπατσους μ φαινεται μλκια...

Εξηγουμαι για να μην παρεξηγουμαι .. Ο εν λογο κλεφτης , ισως τοξικομανης ή οτιδηποτε αλλο εχει ο ταλαιπωρος , κ χρειαζεται λεφτα , με το που τον εδιωξες εσυ τι νομιζεις οτι θα κανει >?????

:nono:


Θα πει , υπαρχει τοση καλοσυνη στον κοσμο , κ τοση αγαπη , ας σταματησω να κλεβω. Αυτος που δεν με κατεδωσε μου ανοιξε τα ματια , ας γινω καλυτερος ανθρωπος ?!

Μακαρι ναναι ετσι αλλα αμφιβαλλω ...

Εγω πιστευω , οτι μιση ωρα κ μερικα χλμ πιο κατω καποιος ανυποψιαστος θα δει οτι λειπει η καλη του κ θα παθει το σοκ της ζωης του ... κ θα λεει 'μακαρι να τον επιανα τον πο@@στη στα χερια μου θα τον σκοτωνα ... '

:mad: :(

Ασε που το κλεφτρονι μετα απο ανακριση απο τα μπατσονια , μπορει να ομολογουσε οτι ειχε αλλα 5-6 μηχανακια κλεμμενα κ κρυμμενα, τα οποια θα επεστρεφαν στον ιδιοκτητη τους ..

:sad:

TOLISTOLAROS
14/05/2009, 14:18
Αστυνομία κατευθείαν.Καμμιά κλοπή δε γίνεται κατά λάθος,μόνο συνειδητά μετά από μελέτη και απόφαση.Ούτε έχουμε να κάνουμε με παιδιά 10 χρονών(που και εκεί ΔΕ δικαιολογείται).

castoras
14/05/2009, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από castoras
Το να τον ακινητοποιούσα εκείνη την ώρα μου ήταν δύσκολο γιατί εφνιδιάστηκα και πραγματικά τελευταία στιγμή συγκράτησα τα νεύρα μου και το χέρι μου,στο οποίο κρατούσα αρκετά μυτερό εργαλείο,μιας και δούλευα,οπότε το πιο πιθανό θα ήταν να κάνω ζημιά

Έξω από το χωρό καλά τα λέμε όλοι μας.Το θέμα είναι πως αντιδράς τη στιγμή που θα συμβεί κάτι.Το περιστατικό δεν κράτησε κανένα μισάωρο,αλλά μερικά δευτερόλεπτα,τα οποία είναι ικανά ακόμα και να κλείσουν σπίτι από μια λάθος αντίδραση
Mη σκάτε,είναι θέμα χρόνου το επόμενο περιστατικό έτσι όπως έχουμε γίνει σε εκείνη την περιοχή.Ίσως αντιδράσω διαφορετικά :wave2:

kokos08
22/05/2009, 18:50
Σκοτωμα θελει ο πουστης!!! Μας κλεβουν μηχανακια,μας ανοιγουν σπιτια,εχουμε παιδακια μικρα μεσα,κοιμομαστε μεσα,μας κλεβουν κινητα,αυτοκινητα,σκοτωμα στα καριολια!!!! Αλλα θα γινουμε εμεις κακοι και δολοφονοι στο τελος γιατι καποια μουνοπανα,η μαλλον οχι καποια,ολα τα μουνοπανα της καθε κυβερνησης μας εκαναν μια χωρα μπουρδελο,και απο εκει που αφηναμε τα κλειδια πανω τωρα κλειδωνομαστε κι εμεις οι ιδιοι μη μας κλεψουν και πουλησουν τα οργανα μας,οχι οτι θα πιασουν και τιποτα βεβαια με τοση τεκιλα που ρεει στο αιμα μας αλλα λεμε...!!:mad:

mats8282
22/05/2009, 20:54
Εγω θα πω παλι καλα που γλυτωσες το μηχανακι..Γιατι απλα ο,τι και να εκανες δεν θα ελυνες το προβλημα,ουτε θα απαλλασες την κοινωνια απο εναν κλεφτη.Δεν ειναι το θεμα ενα πρεζακι,τελειωμενος οπως λες..Τα πραγματα ειναι πολυ πιο περιπλοκα...

Ας πουμε οτι τον βουτας και φωναζεις την αστυνομια,ερχεται το περιπολικο τον περνουν και τον πανε μεσα....Θα ειναι <<παλιος γνωστος>> 99.99%,θα του ριξουν τις σφαλιαρες του,ενα ξεσκονισμα μην εκανε τιποτα βαρυτερο και την αλλη μερα θα τον αφησουν ελευθερο.

Διοτι υπαρχουν 100,000 χρηστες ΗΡΩΙΝΗΣ στην Ελλαδα εν ετη 2008.Ποσα ιδρυματα απεξαρτησης και ποσες φυλακες πρεπει να φτιαξουμε;Δεν γινεται....Ηδη ειναι το 42% του συνολου κρατουμενων...

Το προβλημα ειναι οχι απλα τεραστιο αλλα τραγικο και αυτα τα ατομα προκειμενου να εξασφαλισουν την δοση τους θα κλεψουν μηχανες,θα σπασουν φαρμακεια και ο,τι περναει απο το χερι τους....

http://www.skai.gr/articles/news/greece/Εξαπλώνεται-η-μάστιγα-των-ναρκωτικών/

Απλα...

Lilith_tzw
23/05/2009, 10:12
Παλι καλα να λες ετσι οπως εχουμε καταντησει.....!!!!!


:wave2:

Georgaras
23/05/2009, 10:40
Θα τον έθαβα εκείνη την στιγμή τον λακαμα... στα τέτοια μου αν με χωνανε μέσα. Σε άλλες χώρες τους κόβουν το χέρι επί τόπου, έτσι χρειάζεται με τα καθηκια.

Έλεος πια... Με έχουν κλέψει και εμένα και είναι γ@μησε τα το συναίσθημα που νιώθεις....


Δεν με νοιάζει τι ανάγκες έχει, και αν δεν έχει να φάει... ας πάει στην εκκλησία η σε αυτούς που μας κυβερνανε να του δώσουν φαί.


Και εγω εχω προβληματα, αλλα πρεζονι και κλεφτης δεν εγινα ποτε, και ουτε προκειται να γινω

zzr2005
25/05/2009, 16:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Georgaras
Θα τον έθαβα εκείνη την στιγμή τον λακαμα... στα τέτοια μου αν με χωνανε μέσα. Σε άλλες χώρες τους κόβουν το χέρι επί τόπου, έτσι χρειάζεται με τα καθηκια.



και στον πιτσιρικά που κλέβει μια κοκα-κολα στο περίπτερο του κόβουμε και αυτού το χέρι??
ή μηπως ενα δάκτυλο μονο...:confused:


βεβαια στις κλοπές αμελητέας αξιας μπορουμε να τους κοβουμε απλά τα νυχια...:rolleyes:

Georgaras
25/05/2009, 16:39
δες και παρακατω....


"Δεν με νοιάζει τι ανάγκες έχει, και αν δεν έχει να φάει... ας πάει στην εκκλησία η σε αυτούς που μας κυβερνανε να του δώσουν φαί.


Και εγω εχω προβληματα, αλλα πρεζονι και κλεφτης δεν εγινα ποτε, και ουτε προκειται να γινω"

zzr2005
25/05/2009, 16:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Georgaras
δες και παρακατω....


"Δεν με νοιάζει τι ανάγκες έχει, και αν δεν έχει να φάει... ας πάει στην εκκλησία η σε αυτούς που μας κυβερνανε να του δώσουν φαί.


Και εγω εχω προβληματα, αλλα πρεζονι και κλεφτης δεν εγινα ποτε, και ουτε προκειται να γινω"

και καλά έκανες...
αλλά η επισημανση σου δεν μου λέει και πολλά γιατι ξερουν καί άλλους που τα έλεγαν και έγιναν...
καθε άνθρωπος ειναι μια ξεχωριστή περίπτωση...

αλλά αν υιοθετησουμε βάρβαρες μεθόδους σωφρονισμού θα ήθελα να δω πως θα αντιδρούσαμε αν έκοβαν τα κεφάλια οσων υπερβαίνουν το όριο ταχύτητας ???

ααα επίσης στις χώρες που προανέφερες προς παράδειγμα εχουν και άλλους ωραίους νομους ...

"Ο Ποινικός Κώδικας του Ιράν επιβάλει την εκτέλεση δια λιθοβολισμού. Υπαγορεύει ακόμη και το μέγεθος της πέτρας, η οποία θα πρέπει να είναι αρκετά μεγάλη για να προκαλέσει πόνο, αλλά όχι και τόσο ώστε να σκοτώσει το θύμα αμέσως. Το άρθρο 102 του Ποινικού Κώδικα αναφέρει ότι οι άνδρες θα πρέπει να θάβονται μέχρι τη μέση και οι γυναίκες μέχρι το στήθος τους για να εκτελεστούν με λιθοβολισμό. Το άρθρο 104 αναφέρει για την ποινή για τη μοιχεία, ότι οι πέτρες που θα χρησιμοποιηθούν να πρέπει «να μην είναι τόσο μεγάλες ώστε να σκοτώσουν τον άνθρωπο με ένα ή δύο πλήγματα, ούτε πρέπει να είναι τόσο μικρές ώστε να μη μπορούν να οριστούν ως πέτρες."

να τους υιοθετήσουμε και αυτους.???
οι μισοι έλληνες να ειναι αθμενοι μεχρι της μεση στο Θεσσαλικό κάμπο.... :lol:

Υ.Γ. ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ για να μην ξεφευγουμε εγώ επικροτώ την αντίδραση του φίλου...γιατι και θα έμπλεκε αν παραφερόταν και τραυνατιζε το πρεζάκι και ουτως ή άλλως η αξια μιας ζωής ειναι σε καθε περίπτωση ανωτερη απο την αξία καθε αψυχου αντικειμενου...
όσο και αν μας πληγωνει η απωλεια σε κάτι που αποκτηθηκε με πολύ κόπο...

Georgaras
25/05/2009, 17:05
Μάλλον δεν σε έχουν κλέψει ποτέ.

Μόλις σε κλέψουν, έλα και ξανά πόσταρε.



Δεν έχουμε αστυνομία, δεν έχουμε κράτος, δεν έχουμε κυβέρνηση, δεν έχουμε νόμους.

Και φυσικά δεν θέλω να γίνουμε Ιραν ούτε και να γυρίσουμε 100 χρόνια πίσω.

Αλλά όταν σου λέει η αστυνομία .. "και να τον πιάναμε τι να του κάναμε και πάλι έξω θα τον αφήναμε" οπως εγινε στην περιπτωση μου...

Ε τότε αποδίδω εγώ δικαιοσύνη και του ρίχνω ένα γερό χέρι ξύλο.... και άμα θέλει μετά ας ξανά κλέψει....


Πες με βαρβαρο, δεν με πειραζει... αλλα αγανακτησα...

zzr2005
25/05/2009, 18:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Georgaras
Μάλλον δεν σε έχουν κλέψει ποτέ.

Μόλις σε κλέψουν, έλα και ξανά πόσταρε.



Δεν έχουμε αστυνομία, δεν έχουμε κράτος, δεν έχουμε κυβέρνηση, δεν έχουμε νόμους.

Και φυσικά δεν θέλω να γίνουμε Ιραν ούτε και να γυρίσουμε 100 χρόνια πίσω.

Αλλά όταν σου λέει η αστυνομία .. "και να τον πιάναμε τι να του κάναμε και πάλι έξω θα τον αφήναμε" οπως εγινε στην περιπτωση μου...

Ε τότε αποδίδω εγώ δικαιοσύνη και του ρίχνω ένα γερό χέρι ξύλο.... και άμα θέλει μετά ας ξανά κλέψει....


Πες με βαρβαρο, δεν με πειραζει... αλλα αγανακτησα...

μηχανή δεν μου εχουν κλέψει αλλα με εχουν κλεψει και ληστέψει μερικες φορες....
και πιστεψε με η ληστεια ειναι πολυ χειροτερη απο την κλοπή....

τωρα που εχω και εγώ προσωπική εμπειρία μπορώ να ξαναποστάρω???

....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...

Φίλε αν καταλαβαιναν τα πρεζακια απο ξυλο δεν θα υπηρχε κανενα προβλημα...
θα ειχαν στηριξει και την αποτοξινωση σε αυτη τη μεθοδο...θα τους εδερναν μεχρι να μην ξαναπιουν πρεζα...
το ξυλο ειναι προσωπικη εκτονωση απλα...και επικινδυνη μερικες φορες....

γνωστος μου βρεθηκε κατηγορουμενος στο δικαστηριο επειδη σαπισε πρεζακι που του εκλεβε το κασετοφωνο αυτοκινητου...

επίσης τα σοβαρά κλεφτρόνια καλύτερα παλι να μην προσπαθησεις να τα σταματησεις με ξύλο...για ευνοητους λογους....

καταρχην μπορει να βρεθεις και κλεμmενος και στο νοσοκομειο και κατα δευτερον πιστεψε ακομα και στην περίπτωση που τα σαπίσεις δεν χαμπαριαζουν...
αυτος που μπαινει στην παρανομια σιγουρα αντέχει στο ξύλο.....;)

Georgaras
25/05/2009, 23:29
Φίλε μου είναι προσωπικές οι απόψεις σου, και δεν το παίζω ο Γ@μαω και δέρνω, αλλά έτσι και πετυχω κάποιον την ώρα που με κλέβει, δεν πα να είναι οργανωμένος και να έχει άλλους 10 μαζί... θα ορμιξω λέμε και θα γίνει της πουτ@ν@ς.....

Η εγώ η αυτοί... τέλος..... θα πάρω αλλά και θα δώσω... θα μας φτάσουν σε σημείο να κοιμόμαστε αγκαλιά με το δίκαννο του παππούλη μας....


Ας τους μαζέψει η άχρηστη κοινωνία μας....


καλό σου βράδυ... δεν ξαναποσταρω είναι οι απόψεις μου, και δεν με ενδιαφέρει αν κάποιοι από εδω μέσα διαφωνούν.

TheFace
26/05/2009, 00:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από castoras
Του παπιού μου, σήμερα το μεσημέρι και μες τα μάτια μου παρακαλώ!!!!!!!!

Το μικρό μου στόρυ έχει ως εξής:το μηχανάκι το αφήνω ακριβώς έξω από τη βιτρίνα του μαγαζιού μου(έχει μεγάλη εσωχή από το πεζοδρόμιο,οπότε και δεν ενοχλεί και το βλέπω συνεχώς),για μιας μες το μεσημέρι ακούω ένα περίεργο κοπάνημα,γυρίζω και βλέπω έναν τελειωμένο να προσπαθεί να σπάσει το κλείδωμα του τιμονιού.Αμέσως βάζω μια φωνή και πετάγομαι έξω να τον πάρω κυνήγι.Ο τύπος δεν είχε δει ότι είμαι στο μαγαζί και τρόμαξε όταν με είδε(είμαι και τρομακτικό στοιχείο!!! ).Καλώς ή κακώς ούτε καν τον ακούμπησα, απλά τον στόλισα με ότι ήξερα και δεν ήξερα.Τον λυπήθηκα τον παλιο@#$%#@ γιατί δεν μπορούσε ούτε να τρέξει να κρυφτεί.Από την άλλη όμως μετανιώνω που δεν το έκανα,γιατί στη συνέχεια της "βόλτας" του μπορεί κάποιος άλλος να κλαίει τώρα το δικό του μηχανάκι.

Δεν σ' αδικω φιλος... μου ετυχε κι εμενα στο παρελθον παρομιο σκηνικο και αντεδρασα ετσι ακριβως οταν τυχαια εχω καταιβει να παω στο περιπτερο και επιστρεφοντας καθως εστριψα τη γωνια του σπιτιου μου, βλεπω ενα... κουφαρι:eyepop: , να ειναι σκυμενο στο παπι μου και να προσπαθει να λυσει τη sebring!

Μου αναιβηκε το αιμα στο κεφαλι:evil: ... καθως πλησιαζα αθορυβα με σκοπο ετσι οπως ηταν σκυμενος να τον αποκεφαλισω (κανονικα ομως!), παρατηρησα απο τις κινησεις του οτι ο ανθρωπος ηταν αρρωστος (πρεζακιας)... τι να σας λεω τωρα... μολις εφτασα απο πανω του ειχε βαρεσει νταγκλα του ειχε πεσει το "δεκαρακι" απο τα χερια και ψιλοκοιμοταν... τραγελαφικο σκηνικο πραγματικα!!!

Εχω παθει πλακα με αυτο που μου συμβαινει... τελικα αφου τον "ξυπνισα" και του ειπα να την κανει γρηγορα πριν αλαξω γνωμη και του τσακισω τα παϊδια, ο τυπος τρελαθηκε να με ευχαριστει (δεν μ' αφηνε να φυγω στο τελος!) λεγοντας μου μεσα στο λιωμα του ποσο ασχημα ενιωθε που η πρεζα τον ειχε φτασει σε αυτο το σημειο!

Αναιβηκα στο σπιτι φοβερα προβληματισμενος... τελικα ομως κοιμηθηκα σαν πουλακι:winka:

tyxeros
26/05/2009, 09:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από TheFace
Δεν σ' αδικω φιλος... μου ετυχε κι εμενα στο παρελθον παρομιο σκηνικο και αντεδρασα ετσι ακριβως οταν τυχαια εχω καταιβει να παω στο περιπτερο και επιστρεφοντας καθως εστριψα τη γωνια του σπιτιου μου, βλεπω ενα... κουφαρι:eyepop: , να ειναι σκυμενο στο παπι μου και να προσπαθει να λυσει τη sebring!

Μου αναιβηκε το αιμα στο κεφαλι:evil: ... καθως πλησιαζα αθορυβα με σκοπο ετσι οπως ηταν σκυμενος να τον αποκεφαλισω (κανονικα ομως!), παρατηρησα απο τις κινησεις του οτι ο ανθρωπος ηταν αρρωστος (πρεζακιας)... τι να σας λεω τωρα... μολις εφτασα απο πανω του ειχε βαρεσει νταγκλα του ειχε πεσει το "δεκαρακι" απο τα χερια και ψιλοκοιμοταν... τραγελαφικο σκηνικο πραγματικα!!!

Εχω παθει πλακα με αυτο που μου συμβαινει... τελικα αφου τον "ξυπνισα" και του ειπα να την κανει γρηγορα πριν αλαξω γνωμη και του τσακισω τα παϊδια, ο τυπος τρελαθηκε να με ευχαριστει (δεν μ' αφηνε να φυγω στο τελος!) λεγοντας μου μεσα στο λιωμα του ποσο ασχημα ενιωθε που η πρεζα τον ειχε φτασει σε αυτο το σημειο!

Αναιβηκα στο σπιτι φοβερα προβληματισμενος... τελικα ομως κοιμηθηκα σαν πουλακι:winka:

Αντε και καταφερνε και το ξεκλειδωνε το μηχανακι , τι θα εκανε μετα στην κατασταση του? Θα το καβαλουσε? Η θα ερχοταν κανενας αλλος νηφαλιος που περιμενε στην γωνια με κανα βανακι να το φορτωσουν? Γιατι σιγουρα το πρεζακι ειναι ο τελευταιο τροχος της αλυσιδας.... αλλους πρεπει να προσεχουμε.

TROOPER
27/05/2009, 12:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από blueangel
:bigcry: :bigcry: Τι είπες τώρα ρε γαμώτο!!!Και τον άφησες έτσι:confused: :confused: Κακώς ρε φίλε δεν σου μιλώ να χειροδικήσεις αλλά τουλάχιστον ακινητοποίησέ τον και φώναξε αστυνομία για τα περαιτέρω :sick: ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ!!!!:beer:

+1

devil's animal
27/05/2009, 13:23
καλο θα ηταν να του εδινες καμια ψιλη και να φωναζες τους μπατσους.
χωρις ατιμωρησια δεν βγαινει πουθενα.
δεν λεω οτι με την ανοχη μας γινεται οτι γινεται αλλα πρεπει να προσπαθουμε ολοι για να μειωθουν τα κρουσματα.


:beer: :beer:

kokos08
27/05/2009, 13:29
Σκοτωμα ρεεεε!!!!!
Απο τα φαναρια στο Πακιστανο που ακουμπαει το τζαμι του αυτοκινητου μου ενω του λεω χιλιες φορες ΟΧΙ μεχρι τον αρχ**α που θα παει να κλεψει την μηχανη μου!
Σαπισμα ρε τα καθικια!!!
Να μαζευτουμε ολοι και να του κανουμε burn out στο ΣΕΦ του πουστη που θα τολμησει να πειραξει την ξενη περιουσια που εκανα 3 δουλειες ταυτοχρονα για την αποκτησω. :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

idi
27/05/2009, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Εγω θα πω παλι καλα που γλυτωσες το μηχανακι..Γιατι απλα ο,τι και να εκανες δεν θα ελυνες το προβλημα,ουτε θα απαλλασες την κοινωνια απο εναν κλεφτη.Δεν ειναι το θεμα ενα πρεζακι,τελειωμενος οπως λες..Τα πραγματα ειναι πολυ πιο περιπλοκα...

Ας πουμε οτι τον βουτας και φωναζεις την αστυνομια,ερχεται το περιπολικο τον περνουν και τον πανε μεσα....Θα ειναι <<παλιος γνωστος>> 99.99%,θα του ριξουν τις σφαλιαρες του,ενα ξεσκονισμα μην εκανε τιποτα βαρυτερο και την αλλη μερα θα τον αφησουν ελευθερο.

Διοτι υπαρχουν 100,000 χρηστες ΗΡΩΙΝΗΣ στην Ελλαδα εν ετη 2008.Ποσα ιδρυματα απεξαρτησης και ποσες φυλακες πρεπει να φτιαξουμε;Δεν γινεται....Ηδη ειναι το 42% του συνολου κρατουμενων...

Το προβλημα ειναι οχι απλα τεραστιο αλλα τραγικο και αυτα τα ατομα προκειμενου να εξασφαλισουν την δοση τους θα κλεψουν μηχανες,θα σπασουν φαρμακεια και ο,τι περναει απο το χερι τους....

http://www.skai.gr/articles/news/greece/Εξαπλώνεται-η-μάστιγα-των-ναρκωτικών/

Απλα...



να σταματησει καποτε αυτο το παραμυθακι οκ???????

δεν ειμαστε μαλακες εχουμε και εμεις ματια και βλεπουμε!!!

δε πας φυλακη για χρηση ναρκωτικών ΠΑΣ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΕΜΠΟΡΙΑ ΝΑΡΚΩΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΩ ΕΙΣΑΙ ΠΡΕΖΑΚΙ (ΚΛΟΠΕΣ, ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ, ΛΗΣΤΕΙΕΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΕ ΑΝΥΜΠΟΡΟΥΣ ΓΕΡΟΥΣ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΧΕΣΤΕΣ....)

αν νομιζετε οτι ειμαστε εκπομπη reality που ο καθενας θα λεει το παραμυθακι και οι αποκατω θα λενε "φταιει η κοινωνία και η παιδεία κτλ κτλ" κανετε λαθος

ΑΝ ΤΟ ΠΡΕΖΑΚΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙ ΑΠΟ ΧΡΗΣΗ ΣΤΑ @@ ΜΟΥ ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.

ΑΛΛΑ ΑΝ ΠΑΡΑΝΟΜΕΙ ΝΑ ΕΦΑΡΜΟΣΤΕΙ Ο ΝΟΜΟΣ. ΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ "ΕΙΝΑΙ ΠΡΕΖΑΚΙ"??????

ΤΕΛΟΣ!

castoras
27/05/2009, 14:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi

ΑΝ ΤΟ ΠΡΕΖΑΚΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙ ΑΠΟ ΧΡΗΣΗ ΣΤΑ @@ ΜΟΥ ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.

ΑΛΛΑ ΑΝ ΠΑΡΑΝΟΜΕΙ ΝΑ ΕΦΑΡΜΟΣΤΕΙ Ο ΝΟΜΟΣ. ΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ "ΕΙΝΑΙ ΠΡΕΖΑΚΙ"??????

ΤΕΛΟΣ!

Νόμος δεν είμαι ούτε εγώ ούτε εσύ.Το νόμο κατά ένα μέρος τον εφαρμόζει η αστυνομία.Σωστα???
Ο διοικητής του αστυνομικού τμήματος της περιοχής λοιπόν, μας είπε ότι από κάποια ώρα και μετά δεν έρχεται ούτε με συνοδούς στα μέρη μας,γιατί έχει οικογένεια.Και όταν τον ρωτήσαμε τί θα γίνει αν υπερασπιστούμε μόνοι μας τις περιουσίες μας,είπε ότι αν δείρουμε κάποιον,θα βρούμε τον μπελά μας.

TROOPER
27/05/2009, 14:23
ε ρε γαμωτο...

κριμα που το κλεφτρονι-πρεζονι-αστεγος-αλλοδαπος δεν φοραει κοστουμι και γραβατα και το ονομα του δεν ειναι χριστοφορακος,λαλιωτης κλπ να τη βγαλει καθαρη.κριμα που κλεβει μονο 1 παπι,αμαξι,πορτοφολι και οχι ολα τα δεδουλευμενα μας τοσων ετων που εχουμε καταθεσει προκειμενου να αποφυγουμε τετοιες καταστασεις.
σκατα στα μουτρα μας.

μαγκες αυτους που εχετε του χεριου σας γουσταρετε να τους δειρετε,σκοτωσετε κλπ.

για τους αλλους κανουμε ολοι τα παγωνια ε...ατσα ρε μαγκια !!!!!!!!!

TROOPER
27/05/2009, 14:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από castoras
Νόμος δεν είμαι ούτε εγώ ούτε εσύ.Το νόμο κατά ένα μέρος τον εφαρμόζει η αστυνομία.Σωστα???
Ο διοικητής του αστυνομικού τμήματος της περιοχής λοιπόν, μας είπε ότι από κάποια ώρα και μετά δεν έρχεται ούτε με συνοδούς στα μέρη μας,γιατί έχει οικογένεια.Και όταν τον ρωτήσαμε τί θα γίνει αν υπερασπιστούμε μόνοι μας τις περιουσίες μας,είπε ότι αν δείρουμε κάποιον,θα βρούμε τον μπελά μας.

μηπως να δειρετε τον διοικητη πρωτα για να μαθει να ερχεται στη γειτονια σας?

idi
27/05/2009, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από castoras
Νόμος δεν είμαι ούτε εγώ ούτε εσύ.Το νόμο κατά ένα μέρος τον εφαρμόζει η αστυνομία.Σωστα???
Ο διοικητής του αστυνομικού τμήματος της περιοχής λοιπόν, μας είπε ότι από κάποια ώρα και μετά δεν έρχεται ούτε με συνοδούς στα μέρη μας,γιατί έχει οικογένεια.Και όταν τον ρωτήσαμε τί θα γίνει αν υπερασπιστούμε μόνοι μας τις περιουσίες μας,είπε ότι αν δείρουμε κάποιον,θα βρούμε τον μπελά μας.

το νομο τον εφαρμοζουν τα δικαστηρια

παμε παρακατω...

idi
27/05/2009, 14:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ε ρε γαμωτο...

κριμα που το κλεφτρονι-πρεζονι-αστεγος-αλλοδαπος δεν φοραει κοστουμι και γραβατα και το ονομα του δεν ειναι χριστοφορακος,λαλιωτης κλπ να τη βγαλει καθαρη.κριμα που κλεβει μονο 1 παπι,αμαξι,πορτοφολι και οχι ολα τα δεδουλευμενα μας τοσων ετων που εχουμε καταθεσει προκειμενου να αποφυγουμε τετοιες καταστασεις.
σκατα στα μουτρα μας.

μαγκες αυτους που εχετε του χεριου σας γουσταρετε να τους δειρετε,σκοτωσετε κλπ.

για τους αλλους κανουμε ολοι τα παγωνια ε...ατσα ρε μαγκια !!!!!!!!!




οκ κλασικος ελληνας... "εγω εκλεψα κυριε δικαστα αλλα οι αλλοι κλεψαν περισσοτερα!!!".....

TROOPER
27/05/2009, 14:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
οκ κλασικος ελληνας... "εγω εκλεψα κυριε δικαστα αλλα οι αλλοι κλεψαν περισσοτερα!!!".....

ασχετο !

idi
27/05/2009, 14:36
γιατι ασχετο ρε ασχετιδη?

δηλ λες οτι τα μεγαλα κεφαλια κλεβουν τα καρπουζια μας οκ!

αν καποιος κλεβει τα κερασια μας δηλ να μη τον πιασουμε και τον μπαγλαρωσουμε?

castoras
27/05/2009, 14:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
το νομο τον εφαρμοζουν τα δικαστηρια

παμε παρακατω...

Το νόμο κατά ένα μέρος τον εφαρμόζει η αστυνομία

Το παρακάτω ποιο είναι?????

Anty12
27/05/2009, 14:50
Δε μΕ λέτε ρε καλΟπαιδα...?

Τον οδηγό του λεωφορείου στην Σίνδο, που πέρυσι σκότωσε το μαλακισμένο το τρύπιο.... αυτό..... που πάνω στο στερητικό του, βούτηξε το περιπολικό από τους βλάκες, τον θυμάστε.....?
Η οικογένεια του σίγουρα....

Α στα διάλα με τα μπερδεμένα πια....δέρνουν την μάνα τους για ένα κατοστάρικο .....
Με το ζόρι τους τρύπησαν και μπήκαν στο τριπάκι.....?

TROOPER
27/05/2009, 15:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
γιατι ασχετο ρε ασχετιδη?

δηλ λες οτι τα μεγαλα κεφαλια κλεβουν τα καρπουζια μας οκ!

αν καποιος κλεβει τα κερασια μας δηλ να μη τον πιασουμε και τον μπαγλαρωσουμε?


δεν ειπα αυτο καρδια μου.

ειπα απλα οτι τον τσαμπουκα και εμεις με τη σειρα μας τον κανουμε εκει που μας παιρνει.εκει που δε μας παιρνει κανουμε το παγωνι.αυτο που με εκνευριζει ειναι το γεγονος οτι οχι μονο το παιζετε καμποσοι εκει που σας παιρνει,αλλα εκει που θα επρεπε να κανετε τον τσαμπουκα φορατε το λυρι σας και πατε για καλαμποκια (και βαθια μεσα σας ξερετε οτι το γεγονος οτι σας κλεψανε τα κερασια εγκειτε στο οτι κατι αλλοι πιο μαγκες απο σας σας κλεψανε τα καρπουζια.)

συμπλεγματα γιωργη μου ειναι αυτα.στα νεα ελληνικα λεγοντε κομπλεξ.

και για να μη παρεξηγηθω σαφως το δικαιο πρεπει να εφαρμοζεται.αλλα απεναντι σε ολους.

mats8282
27/05/2009, 15:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
να σταματησει καποτε αυτο το παραμυθακι οκ???????

δεν ειμαστε μαλακες εχουμε και εμεις ματια και βλεπουμε!!!

δε πας φυλακη για χρηση ναρκωτικών ΠΑΣ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΕΜΠΟΡΙΑ ΝΑΡΚΩΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΑ ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΩ ΕΙΣΑΙ ΠΡΕΖΑΚΙ (ΚΛΟΠΕΣ, ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ, ΛΗΣΤΕΙΕΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΕ ΑΝΥΜΠΟΡΟΥΣ ΓΕΡΟΥΣ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΧΕΣΤΕΣ....)

Το ιδιο λεω και εγω..Που ειναι η διαφορα σε αυτα που λεμε;


Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Το προβλημα ειναι οχι απλα τεραστιο αλλα τραγικο και αυτα τα ατομα προκειμενου να εξασφαλισουν την δοση τους θα κλεψουν μηχανες,θα σπασουν φαρμακεια και ο,τι περναει απο το χερι τους....

Αυτο που περναει απο το χερι τους δεν ειναι ο Ζαμπιδης,οι αδυναμοι ειναι ο ευκολος στοχος....Παμε παρακατω....


Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
αν νομιζετε οτι ειμαστε εκπομπη reality που ο καθενας θα λεει το παραμυθακι και οι αποκατω θα λενε "φταιει η κοινωνία και η παιδεία κτλ κτλ" κανετε λαθος

ΑΝ ΤΟ ΠΡΕΖΑΚΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙ ΑΠΟ ΧΡΗΣΗ ΣΤΑ @@ ΜΟΥ ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.

ΑΛΛΑ ΑΝ ΠΑΡΑΝΟΜΕΙ ΝΑ ΕΦΑΡΜΟΣΤΕΙ Ο ΝΟΜΟΣ. ΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ "ΕΙΝΑΙ ΠΡΕΖΑΚΙ"??????

ΤΕΛΟΣ!

Καταρχας,δεν ειπα πουθενα ποιος φταιει απλα παρεθεσα μια κατασταση και την τεκμηριωσα με νουμερα...Και τα ματια να κλεισουμε τα νουμερα θα ειναι εκει,οπως και οι τοξικομανεις...

Δευτερο,η εκπομπη ριαλιτι ειναι αυτο που λες..Για τον απλουστατο λογο οτι ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ να εφαρμοστει ο νομος..Πραγμα εντελως ΑΣΧΕΤΟ με το πως μεταφραζει ο καθενας το προβλημα των ναρκωτικων και τις αιτιες που οδηγουν στο λουκι..

Διοτι οπως ειπα στο ποστ που παρεθεσες για να απαντησεις,οι χρηστες ηρωινης στην Ελλαδα ειναι πλεον 100,000 συμφωνα με την αναπληρωτρια-διευθυντρια του ΕΣΥ, 30,000 συμφωνα με αλλους,ενω τα νουμερα που δινει ο ΟΚΑΝΑ ειναι 130,000 τοξικομανεις στην Ελλαδα.

Ο καθενας απο αυτους ειναι υποψηφιος εγκληματιας.Ειτε για την δοση του,ειτε λογω της στερησης,ειτε λογω της ιδιας της δοσης και των συνεπειων αυτης... Δεν ειπε κανενας το αντιθετο,αλλα ΕΙΝΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΟ οτι η συντριπτικη πλειοψηφια θα παραβιασει τον νομο για τους παραπανω λογους...Το 68% συμφωνα με την αστυνομια των <<καθημερινων>> εγκληματων ειναι απο ναρκωμανεις.

Με λιγα λογια,ο νομος μπορει να λεει ο,τι θελει αλλα οι φυλακες εχουν σκασει εδω και χρονια(42% των κρατουμενων ειναι ναρκωμανεις) ενω οι υποψηφιοι για εκει ειναι δεκαδες χιλιαδες ατομα...Η ουρα στον ΟΚΑΝΑ ειναι 6 χρονια και καθε χρονο εχουμε νεο αιμα στα ναρκωτικα...

Αδιεξοδο το οποιο δεν χωραει στα @@ κανενος..

dammed_kittin
27/05/2009, 17:13
.

dammed_kittin
27/05/2009, 17:14
.

dammed_kittin
27/05/2009, 17:14
.

dammed_kittin
27/05/2009, 17:15
.

dammed_kittin
27/05/2009, 17:16
.

liakaros
27/05/2009, 23:31
:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:

Ειλικρινα ας τις σβησει καποιος...οσο πετσι και αν ειμαι σαν ανθρωπος,οσο και αν ξερω οτι σε αυτα τα κρατη αυτη ειναι η τιμωρια, αυτο με το παιδακι δεν αντεχεται...

Κοπελια sorry αλλα εκανες μαλακια με ολο τον σεβασμο...:(

peskandritsos
28/05/2009, 09:05
Εγω να δωσω τα συγχαρητηρια μου στον καστορα που ορθα αντεδρασε ετσι και συγκρατηθηκε.
Σκεφτητε και την συνεχεια να ηταν κανενας ψυχακιας και καποια στιγμη αργοτερα (που ξερει και την διευθυνση εργασιας πλεον)να ηθελε να παρει εκδικηση μαζι με τα φιλαρακια του.
Ενταξει αν το ειχε κλεψει τελικα το παπι θα ηταν μια μεγαλη ζημια, και θα τον βριζαμε ολοι μαζι εδω μεσα και θα λεγαμε, α το κολοπαιδο να το επιανα στα χερια μου και τα υπολοιπα γνωστα.
Αλλα μερικες φορες καλο ειναι να δινουμε τοπο στην οργη γιατι οι συνεπειες μπορει να ειναι καταστροφικες.

dammed_kittin
28/05/2009, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από liakaros
:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:

Ειλικρινα ας τις σβησει καποιος...οσο πετσι και αν ειμαι σαν ανθρωπος,οσο και αν ξερω οτι σε αυτα τα κρατη αυτη ειναι η τιμωρια, αυτο με το παιδακι δεν αντεχεται...

Κοπελια sorry αλλα εκανες μαλακια με ολο τον σεβασμο...:(


φυσικα και θα τις σβησω
αρκει να τις ειδε κ ο georgaras
και να αναθεωρησε την αποψη του
οτι σε αλλα κρατη σου κοβουν το χερι ....
ο ισλαμισμος ειναι μια ακραια θρησκεια
κ δεν νομιζω οτι αποτελουν λυση αυτες οι αθλιοτητες....

Tpap
28/05/2009, 14:58
Δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς συζητάτε.

Ένας θα τον σάπιζε στα μπουνίδια,
ένας άλλος θα τον πυροβολούσε με δίκανο,
άλλος θα τον κέρναγε και μπύρα,
άλλος θα φώναζε την αστυνομία και θα περιμένανε αγκαλιά μεχρι να έλθει,
άλλος θα του άφηνε και ένα τιπ.

Άλλος πιστεύει στη τυφλή εφαρμογή του νόμου, άλλος προτιμά την αυτοδικία.


όσο για τον φίλο κάστορα, μάλλον ορθά τελικώς έπραξε... :wave2: :beer:

Georgaras
28/05/2009, 15:13
.

Georgaras
28/05/2009, 15:16
Καλο μεσημερι σε ολους

kokos08
28/05/2009, 16:33
Τι να λεμε ρε παιδια,μετακομισα σε μια πολυκατικια και παρκαρω το σκουτερ μεσα στο υπογειο γκαραζ με αυτοματες πορτες και και και...χλιδα και ανετο. 6 αυτοκινητα ολα κι ολα μεσα,τριτη μερα το παρκαρα σημερα και μαλιστα ακρη ακρη,καμια σχεση με τα αυτοκινητα,δηλαδη και τυφλος να εισαι εκει που το ειχα δεν μπορουσες να το ριξεις κατω,και ομως το πρωι το βρηκα κατω πεσμενο με κατι γρατζουνιες στα πλαστικα και ουτε ενα σημειωμα πανω με ενα τηλεφωνο ρε παιδι μου να μου πουν τι ειναι να μου το πληρωσουν,δεν ειναι και τιποτα τοσο σοβαρο,αλλα το εχω στην πενα και το ποναω.
Εκει μαλιστα θα παρκαρα και την μηχανη μου σε λιγες μερες για περισσοτερη ασφαλεια οπως πιστευα αλλα καλυτερα που δεν προλαβα γιατι αν μου την εριχναν και ειναι και καινουρια μιας εβδομαδας,θα παθαινα ανακοπη χαλαρα!
Τωρα τι να κανω??? ποιος θα μου πει πως να αντιδρασω αν τον βρω? Ειναι το γαμωτο! Θα δειξει!

TROOPER
28/05/2009, 16:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από kokos08
Τι να λεμε ρε παιδια,μετακομισα σε μια πολυκατικια και ...........

καταλαβαινω ΑΠΟΛΥΤΑ τι λες και εσυ και οι αλλοι.

το μονο που λεω εγω ειναι οτι αν βρεις ποιος σου την εκανε μπορεις:

1.να του σπασεις τα μουτρα (αν σε παιρνει)
2.να του μιλησεις οσο πιο ηρεμα γινεται,να του εξηγησεις οτι δεν ειναι σωστο αυτο που εκανε μπλα μπλα μπλα και να του ζητησεις να σε αποζημιωσει.αν αρνηθει να του κανεις μυνηση.

εγω απλα να σου πω οτι ειναι ανωφελο να προσπαθεις να μαθεις ενα γουρουνι να τραγουδαει.χανεις τον χρονο σου,ενοχλεις και το γουρουνι.

το να ξεσπασεις τα νευρα σου το καταλαβαινω (και εγω το κανω και το θεωρω λαθος μου) αλλα μην τρεφεις αυταπατες οτι το προβλημα θα λυθει.

περαστικα για το μηχανακι

kokos08
28/05/2009, 16:53
Ευχαριστω για τα περαστικα,τωρα το τι θα γινει δεν βλεπω φως,τιποτα δεν θα γινει,ολο λεμε αλλα αγγουρια,το εχω ξεχασει ηδη απο το πρωι. Δυστυχως δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα,ο καθε ανθρωπος ξεχωριστα πρεπει να αποκτησει συνειδηση γιατι αλλιως χαθηκαμε!
Μαλιστα μετα απο αυτο που επαθα μου πεταχτηκε ενας στα καλα καθουμενα διπλοπαρκαρισμενος,με 30 πειγαινα,κι αφου προλαβα και σταματησα ακριβως 1 εκατοστο απο την ροδα του και δεν χτυπησαμε μου λεει,αντε ρε περνα. Τι του λες!!
Εγω του ειπα ευχαριστω!
1ον : Γιατι δεν με χτυπησε
2ον : γιατι με αφησε να περασω
Ειδατε τι καλοι ανθρωποι υπαρχουν??? χεχεχεχε... χιουμορ και υπομονη guys! α! και προσοχη!!!

:beer: :beer: :beer:

TROOPER
28/05/2009, 16:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από kokos08
.......... Δυστυχως δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα,ο καθε ανθρωπος ξεχωριστα πρεπει να αποκτησει συνειδηση γιατι αλλιως χαθηκαμε!
...........

κρατηστε αυτο λοιπον και αφηστε τους φονους ολοι σας για αλλη μερα.μακαρι τα παιδια σας να μεγαλωσουν με αλλες αξιες και να φτιαξουν εναν καλυτερο κοσμο.

:beer: :beer: :beer:

υ.γ.οταν ερχομαστε μουρη με μουρη με το ενδεχομενο του θανατου ξεχναμε πολυ γρηγορα οπως διαπιστωσες και εσυ καταστασεις στις οποιες κατα τα αλλα ειμαστε ετοιμοι να βγαλουμε τον χειροτερο μας εαυτο

over & out.καλους δρομους.