PDA

View Full Version : Sos ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΚΑΘΡΕΦΤΕΣ Hornet Abs 2008 !!



mantzou
13/05/2009, 22:14
Kαλημέρα στούς φίλους...Θα ήθελα να ρωτήσω σε κατόχους HORNET και μή αν έχουν το ίδιο πρόβλημα με εμένα ή τελικά το έχω μόνο εγώ!!! Πάνω από τα 65 χλμ/ώρα στο κοντέρ θολώνουν οι καθρέφτες προφανώς από το τρεμούλιασμα και χάνω την καθαρή εικόνα πίσω μου, με αποτέλεσμα να τα βλέπω όλα θολά !!! Το πήγα στον αντιπρόσωπο, όντως το παρατήρησε και αυτός το πρόβλημα (μάλιστα δεν μου είπε για 65 χλμ/ω αλλά 5.000 στροφές) και παράλληλα παραξενεύτηκε γιατί δεν το είχε δώσει ποτέ σημασία μέχρι τότε γιατί δεν πολυχρησιμοποιεί τους καθρέφτες όταν οδηγεί...αλλά και από άλλα HORNET που πούλησε κανένας δεν τον ενόχλησε...Επίσης αλλάξαμε καθρέφτες και απο άλλο HORNET και τα αποτελέσματα τα ίδια .Υπάρχει λόγος ανησυχίας ? Θα στρώσει με τον καιρό ή είναι κάτι σοβαρότερο ?Συμβαίνει και σε άλλες μηχανές εκτός HORNET?
Πάντα γεροί...:beer:

npat
14/05/2009, 00:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από mantzou
Υπάρχει λόγος ανησυχίας ? Θα στρώσει με τον καιρό ή είναι κάτι σοβαρότερο ?Συμβαίνει και σε άλλες μηχανές εκτός HORNET?


Κι ύστερα λέμε ποιοι βγάζουν το κακό το όνομα στους Χοντέους...

Ηρέμησε φίλε μου. Μηχανή είναι, εμβολοφόρο μοτέρ έχει, κραδασμούς παράγει, ε, όλο και θα θολώνουν λίγο οι καθρέφτες. Βάλε άλλους καθρέπτες ή μάθε να ζεις μ' αυτό. Αλλά προπάντων ΧΑΛΑΡΩΣΕ!

(Εκτός και αν οι κραδασμοί είναι τόσο πολλοί που αισθάνεσαι ότι θα σου φύγουν να σφραγίσματα. Σ' αυτήν την περίπτωση πέρασέ του κανά νίκελ, κρύψε επιμελώς τα λογότυπα και πούλησέ το για Χάρλευ---κερδισμένος θα βγεις)

:wave2:

mantzou
14/05/2009, 00:31
Είναι να μην αγχώνεσαι...καινούργια μηχανή και να θολώνουν στα 65 χλμ...? Να είναι 120 και πάνω το ψιλοκαταλαβαίνω, αλλά 65...λίγο κουλό μου φαίνεται.Τέλος πάντων απλά θέλω να ξέρω αν ισχύει γενικά κάτι τέτοιο ή εμφανίζεται μόνο σε μένα...? Thanks πάντως...:confused:

bentouza
14/05/2009, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από mantzou
Είναι να μην αγχώνεσε...καινούργια μηχανή και να θολώνουν στα 65 χλμ...? Να είναι 120 και πάνω το ψιλοκαταλαβαίνω, αλλά 65...λίγο κουλό μου φαίνεται.Τέλος πάντων απλά θέλω να ξέρω αν ισχύει γενικά κάτι τέτοιο ή εμφανίζεται μόνο σε μένα...? Thanks πάντως...:confused:

σου θολωνει στα 65 ή απο τα 65 κ πανω;

mantzou
14/05/2009, 21:48
Απο τα 65 και πάνω...

vangelis 64
15/05/2009, 00:12
Ε μην τρέχεις κι εσύ βρε παιδί μου σαν παλαβός,ηρέμησε λιγάκι!:lol: :lol:

Πάντως αγαπητέ,άμα ήταν μουσικό όργανο θα έσκιζε.Ξέρεις τι είναι να συντονίζει παντού;:rotflmao: :rotflmao:

Χίλια συγγνώμη για το καλαμπούρι,αλλά ενεμπνεύσθην.Κάνε ό,τι σού είπε ο npat(όχι αυτό με τα νίκελ):p :wave2:

bentouza
15/05/2009, 18:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από mantzou
Απο τα 65 και πάνω...

τοτε δεν ειναι κραδασμος απο τον κινητηρα.ειναι κατι αλλο.αν δεν ειναι μονο αεροδυναμικο(που θα το ψαξεις με αλλους καθρεπτες-τυπου κ ποιοτητας) καλο θα ηταν να το κοιταξεις μηπως ειναι κατι αλλο που συντονιζει..

mantzou
16/05/2009, 20:21
Mου αρέσει πάντως που έχετε ωραίο χιούμορ ...:rotflmao: Thanks για τα μηνύματά σας, αλλά απ’ότι κατάλαβα πρέπει να συμβαίνει μόνο σε μένα αυτό...ή συμβαίνει γενικά και σε άλλους? Να περιμένω να στρώσει ο κινητήρας γιατί έχει μόνο 500 χλμ ή να πάω να το κοιτάξω άμεσα? :beer:

LogOutGoRide
16/05/2009, 20:30
Πόσες φορές το έχεις γράψει; :rotflmao:

Σου έχω γράψει σχετικά. Επίσης με άλλους τρείς κατόχους Hornet που μίλησα δεν μου παραπονέθηκαν για κάτι τέτοιο.

Αν τελικά το βρείς το πρόβλημα πες το και απο 'δώ ,έτσι για να ξέρουμε :wave2:


Εδώ ήταν (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=79196)

mantzou
17/05/2009, 00:57
Η αλήθεια είναι ότι το ξαναέγραψα καταλάθος άλλες 2 φορές :blush: ... Πάντως δεν το έκανα εσκεμμένα...:hypnotize να σαι σίγουρος