PDA

View Full Version : Ξυπνατε γονεις...!!!!



Dirty_Gas
15/05/2009, 12:51
Είδα εχθες ενα πιτσιρικα στη μεσογειων με κατευθυνση μαραθωνα beach καβάλα σε ενα cbr?, zxr? δε θυμαμαι, 250cc ήταν παντως. πισω είχε το γκομενακι.

και απο ένδυση: καλοκαιρινη. βερμουδα, σαγιοναρα και γυαλι ηλίου.

και δωςτου σφηνες. τη μια πανω στην άλλη. και να πηγαίνει απο τερμα αριστερά στη λεωφορειολωριδα και αντε παλι πισω.

Στο φαναρι δε που σταματησε (γαμωτο αυτα τα φαναρια!!!) τελειοποιούσε το μαλλι μη παρεξηγηθει και απο το γκομενάκι.

Απορία: Έφτασε? Γύρισε σώος?

Και επανέρχομαι στο θεμα του τίτλου: ΞΥΠΝΑΤΕ ΓΟΝΕΙΣ!!! μην είστε αρνητικοί στο θεμα της μηχανης όταν ζητηθεί από το καμάρι σας. γιατί θα τη πάρει μόνος του. Καλύτερα να του τη πάρετε εσείς και να του μάθετε και 5 βασικά πραγματάκια όπως: βάζουμε και κανα κράνος, τουλάχιστον ενα τζινάκι και παπουτσάκια. και δε κάνουμε μαλακίες στο δρόμο.

Αυτά, και ο Θεός βοηθός!!!

ciric7
15/05/2009, 13:08
Συμφωνω απολυτα αν και δν ειμαι και πολυ μακρια απο την ηλικια του παιδιου που αναφερεις αλλα πρεπει να πουμε οτι καθε καλοκαιρι εχω βαρεθει να βλεπω τυπαδες "μηχανοβιους" με ζελε,ανοιχτο πουκαμισο και σαγιοναρα...Βλεπουν και κανουν τα παιδια!Σαφως οι γονεις κατα 99% πρεπει να τους μαθουν τα περισσοτερα αλλα αλλο να βλεπεις ενα εφηβο που δε σκεφτεται συνεπειες και αλλο ηλικιες 25+ να κυκλοφορουν ετσι και χειροτερα!!!

Road67
15/05/2009, 13:19
Η δική μου απορία είναι η εξής. Δεν προσπάθησα βέβαια και ποτέ να βάλω σαγιονάρα στην οδήγηση αλλά μαλακό παπούτσι έχω βάλει και δυσκολευόμουν. Πώς στην οργή κάνουν τις αλλαγές; :confused:

hidefnick
15/05/2009, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
Η δική μου απορία είναι η εξής. Δεν προσπάθησα βέβαια και ποτέ να βάλω σαγιονάρα στην οδήγηση αλλά μαλακό παπούτσι έχω βάλει και δυσκολευόμουν. Πώς στην οργή κάνουν τις αλλαγές; :confused:

Που να πάρεις και το Guzzi :D :D :D

Kotsis23
15/05/2009, 13:34
Αν το καλοσκεφτείτε,βάζεις τον λεβιέ μεταξύ του ποδιού και τις παντόφλας και δεν κουνάς καν το πόδι σου απλά το ανεβοκατεβάζεις και η παντόφλα τραβάει προς τα πάνω τον λεβιέ!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Lazio
15/05/2009, 18:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kotsis23
Αν το καλοσκεφτείτε,βάζεις τον λεβιέ μεταξύ του ποδιού και τις παντόφλας και δεν κουνάς καν το πόδι σου απλά το ανεβοκατεβάζεις και η παντόφλα τραβάει προς τα πάνω τον λεβιέ!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:




:a23: :a23: :a23: :rotflmao: :rotflmao:

Elle
15/05/2009, 18:55
:lol: :lol: :lol:
Μλκς! Να φύγει καμμιά παντόφλα στο δρόμο να δω μετά σόου, ο καραγκιόζης μηχανόβιος...
Ε ρε γλέντια :lol: :lol: :rotflmao:

Zeus_46
15/05/2009, 19:08
Το σύστημα λειτουργεί και με παντόφλα διχάλα ? ? ? ?

Εμένα πάντως πονάνε τα πόδια μου με οποιοδήποτε πατούμενο δεν έχει σκληρό ''ουρανό'' , τελικά πρέπει να το παραδεχτώ , μεγάλωσα και έγινα ακόμα ποιό φλώρος -τα πιτσιρίκια οδηγούν και ξυπόλητα και γράφουν και ταύτόχρονα μήνυμα στο κινητό ! ! !

Maira
15/05/2009, 19:49
Για την παντόφλα δίχαλο αλλά και για την πιθανότητα να σας φύγει η παντόφλα έχουμε την λύση!!!


Το είχα δει στην πράξη πέρσυ το καλοκαίρι αν δεν κάνω λάθος!

Παλικάρι δικάβαλο με TDM?? Δεν θυμάμαι. Διχαλάκι παντοφλίτσα και επειδή μάλλον δεν βόλευε, τις έβγαλε τελείως και τις έβαλε στα όργανα για να μην τις χάσει κιόλας!!! Για ένδυση δεν θα μιλήσω!!!


Τα παιδιά βλέπουν και κάνουν!!! Το θέμα είναι τι παραδείγματα παίρνουν!!!


:wave2:

johnnyestia
15/05/2009, 23:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira

Τα παιδιά βλέπουν και κάνουν!!! Το θέμα είναι τι παραδείγματα παίρνουν!!!


Έτσι ακριβώς. Το κακό είναι πως όσοι δεν οδηγούν μοτοσυκλέτες γενικά δεν γνωρίζουν τίποτα, με αποτέλεσμα να μην ξέρουν να συμβουλέψουν σωστά τα παιδιά τους.

Road67
16/05/2009, 12:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
Που να πάρεις και το Guzzi :D :D :D έλα κι εσύ ισοπεδωτικέ με τις φιμέ μεμβράνες :D θ' αγοράσω μπότες πυροσβέστη :lol: :lol:

metaltheo
16/05/2009, 12:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από ciric7
Συμφωνω απολυτα αν και δν ειμαι και πολυ μακρια απο την ηλικια του παιδιου που αναφερεις αλλα πρεπει να πουμε οτι καθε καλοκαιρι εχω βαρεθει να βλεπω τυπαδες "μηχανοβιους" με ζελε,ανοιχτο πουκαμισο και σαγιοναρα...Βλεπουν και κανουν τα παιδια!Σαφως οι γονεις κατα 99% πρεπει να τους μαθουν τα περισσοτερα αλλα αλλο να βλεπεις ενα εφηβο που δε σκεφτεται συνεπειες και αλλο ηλικιες 25+ να κυκλοφορουν ετσι και χειροτερα!!!

Επιδει και γω δεν ειμαι πολυ μακρια απο την ηλικια του τυπα, ειμαι της αποψης οτι καποια πραγματα τα εχεις μεσα σου, οχι οτι εμεις που μιλαμε τωρα δεν εχουμε κυκλοφορήσει ποτε ακρανοι αλλα ρε φιλε οχι με σαγιοναρα και βερμουδα μεσα στην αθηνα...... και διαφωνω καθετα με το "βλεπεις και κανεις" αυτο ειναι παρηγορια στον αρρωστο, "βλεπεις και κρινεις" ειναι το σωστο

posnightmist
16/05/2009, 12:44
πέρυσι τον Αυγουστο στην εθνική οδό Αθηνών - Λαμίας είδα τύπο να ταξιδεύει δικάβαλος με βαλίτσες και σαγιονάρα διχάλα πάνω σε μια R 1200 GS!!!!!!!:eyepop: :eyepop: :eyepop:





Κράνος πάντως φόραγε!!!:D

ciric7
16/05/2009, 15:55
metaltheo Συμφωνω βλεπεις και κρινεις εσυ και γω ομως κ γενικα οσοι προσπαθουν να ειναι σωστοι.Το παλικαρακι προφανως κ δν εχει κριση γ αυτο ειπα βλεπεις και κανεις...για τν συγκεκριμενο!metaltheo ...Τουλαχιστον το μαλλι το πετυχε?? Δε μας ειπε κανεις...:D

soteas
17/05/2009, 11:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
Η δική μου απορία είναι η εξής. Δεν προσπάθησα βέβαια και ποτέ να βάλω σαγιονάρα στην οδήγηση αλλά μαλακό παπούτσι έχω βάλει και δυσκολευόμουν. Πώς στην οργή κάνουν τις αλλαγές; :confused:

ποναει λιγο το δαχτυλακι αλλα οι αλαγες γεινωντε...


η κ@υλα η μεγαλη ειναι οταν εχεις τους λαιμους κοντα... τσσσσσσ!!!!!! τρελα!!!!

GAS NICK
17/05/2009, 12:14
Mηπως ητανε SIDI η παντοφλα???????:evil:

Don John
19/05/2009, 22:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από GAS NICK
Mηπως ητανε SIDI η παντοφλα???????:evil:

Και αν ηταν Bella?? (για τους πιο παλιους) ?? :lol: :lol: :rotflmao: