PDA

View Full Version : MotoGP GRAND PRIX DE FRANCE



pan_ski
16/05/2009, 06:06
free practice No1

πάλι βροχή στο τέλος...

1 Andrea DOVIZIOSO ITA Repsol Honda Team Honda 1'36.136 282.574
2 Casey STONER AUS Ducati Marlboro Team Ducati 1'36.194 287.846 0.058
3 Randy DE PUNIET FRA LCR Honda MotoGP Honda 1'36.293 285.412 0.157
4 Chris VERMEULEN AUS Rizla Suzuki MotoGP Suzuki 1'36.301 274.529 0.165
5 Dani PEDROSA SPA Repsol Honda Team Honda 1'36.476 274.181 0.340
6 Valentino ROSSI ITA Fiat Yamaha Team Yamaha 1'36.751 285.865 0.615
7 Jorge LORENZO SPA Fiat Yamaha Team Yamaha 1'37.024 265.878 0.888
8 Marco MELANDRI ITA Hayate Racing Team Kawasaki 1'37.024 281.763 0.888
9 Loris CAPIROSSI ITA Rizla Suzuki MotoGP Suzuki 1'37.224 280.446 1.088
10 Colin EDWARDS USA Monster Yamaha Tech 3 Yamaha 1'37.269 269.058 1.133
11 Toni ELIAS SPA San Carlo Honda Gresini Honda 1'37.270 266.403 1.134
12 James TOSELAND GBR Monster Yamaha Tech 3 Yamaha 1'37.738 263.994 1.602
13 Mika KALLIO FIN Pramac Racing Ducati 1'37.800 271.016 1.664
14 Sete GIBERNAU SPA Grupo Francisco Hernando Ducati 1'37.875 279.286 1.739
15 Nicky HAYDEN USA Ducati Marlboro Team Ducati 1'38.032 279.503 1.896
16 Alex DE ANGELIS RSM San Carlo Honda Gresini Honda 1'38.323 268.123 2.187
17 Yuki TAKAHASHI JPN Scot Racing Team MotoGP Honda 1'38.639 275.019 2.503
18 Niccolo CANEPA ITA Pramac Racing Ducati 1'39.116 258.311 2.980

harvester
16/05/2009, 09:25
ρε τον μελαντρι.το δευτερο ντουκατι παντα ειναι μεγαλη μπαχατελα.
και μην μου πειτε οτι μονο ο στονερ το παει γιατι και ο capirex οταν ηταν το πρωτο ντουκατι παπαδες εκανε και οταν καβαλησε το δευτερο δεν μπορεσε να το τσουλησει.
ουσιαστηκα ο Loris ηταν αργος μονο οταν οδηγησε το δευτερο ντουκατι σε κανενα αλλο μηχανακι ακομα και οταν αλλαξε εταιρεια, το ιδιο και ο Melandri.
Αν νομιζετε οτι ο στονερ ειναι ο μοναδικος που μπορει να κανει αυτο το κατι παραπανω τοτε μαλλον ξεχνατε πως παλευε ο λορις με το θεριο.
Τι επαθε μετα δηλαδη ο λορις? απλα πιστευω οτι δεν ασχολειτε η ομαδα με τους δευτερους, βεβαια αυτο δεν μπορω να το αποδειξω παρα μονο αν ο στονερ γινει δευτερος.
οταν ομως βλεπω τον στονερ να εξαρταται τοσο πολυ απο την λεπτομερεια και οταν δεν την εχει δεν μπορει να κανει κυριολεκτικα τιποτα τοτε μαλλον οι δευτεροι οδηγοι δεν εχουν πολλες λεπτομεριες στα δευτερα ντουκατι ή μαλλον δεν εχουν αλλους ανθρωπους να δουλεψουν για τις λεπτομεριες που προκυπτουν. Σε καμια αλλη ομαδα δεν εχει τοσο αποκλειση το πρωτο απο το δευτερο μηχανακι.

δεν ειναι θεμα οδηγου οτι παει παντα το πρωτο ντουκατι γιατι ο ιδιος οδηγος που πηγε το πρωτο μετα δεν μπορεσε καν να το οδηγησει.
μαλλον δεν εχουν την δυνατοτητα να υποστηριζουν δευτερο οδηγο

pan_ski
16/05/2009, 20:32
οι fan του vale μερικές φορές έχουν πλάκα...αστεία πράγματα, πρώτο - δεύτερο ducati είναι μία θεωρία που ακούγεται μόνο από άτομα που θέλουν να υποτιμήσουν την αξία του stoner. ξεχνάνε μερικοί ότι όταν ο stoner ήρθε στη ducati ήταν δεύτερος οδηγός, και ο capirex ερχόταν από μία χρονιά που θα μπορούσε να είχε στεφθεί πρωταθλητής αν δεν είχε το ατύχημα με τον gibernau. στην πορεία της σεζόν του '07 δέχομαι ότι η ducati τον αναβάθμισε σε πρώτο οδηγό αφού έδειξε ότι ήταν σοβαρός υποψήφιος για το πρωτάθλημα. Πάντως τις πρωτες του εντυπωσιακές εμφανίσεις (Losail, κλπ.) ήταν ακόμα ένας οδηγός προσπαθώντας να αποδείξει ότι αξίζει κάτι καλύτερο. δεν υπάρχει απολύτως τίποτα που να υποστηρίζει ότι τα δεύτερα ducati υπολείπονται.

όταν δεν του κάθεται η μηχανή δεν κάνει κυριολεκτικά τίποτα? στο jerez/motegi που δεν είναι πίστες του (όπως και το leman) είχε σεβαστή παρουσία, δε μπορεί να κερδίζει πάντα, στο κάτω κάτω είναι και οι άλλοι πιλότοι. Αν καβαλούσε ο vale οτιδήποτε, από yamaha έως hayate και ο δεύτερος δεν έβγαινε καν δεκάδα θα λέγανε όλοι ότι είναι ο θεός και οδηγάει το χρέπι. Εδώ το λένε για το '04 που ήταν στη yamaha με άπειρο budget και τον burgess για μηχανικό και ο checa βγήκε 7ος.

το σχετικο ερώτημα είναι τι θα έκανε ο stoner με ένα yamaha ή με ένα honda, και εγώ πιστεύω ότι θα ήταν πολύ ανταγωνιστικότερος. Μπορεί να κάνω και λάθος, πιστεύω πως κάποια στιγμή θα μάθουμε αφού η honda θα του ρίξει πολλά λεφτά για να φύγει. Σε κάθε περίπτωση θεωρώ χαζό να προσπαθούνε μερικοί να βρούνε δικαιολογίες για την ανταγωνιστικότητα του stoner λες και δε δικαιούται άλλος οδηγός να είναι γρήγορος λόγω ταλέντου παρά μόνο λόγω κάποιων ειδικών παραγόντων (ιπποδύναμη, λάστιχα, ηλεκτρονικά, πλαίσιο και δε ξέρω εγώ τι).

Ας κάνουνε ένα γκάλοπ στους οδηγούς motogp για το ποια είναι η καλύτερη μηχανή, πιστεύει κανείς ότι θα έβγαινε η ducati του stoner? ή αν ρωτήσουμε τους υποψήφιους spies, bautista, simoncelli κλπ για motogp, τι νομίζεις θα διάλεγαν?

vangelis 64
17/05/2009, 01:33
1 D Pedrosa (Sp) Honda 1:33.974
2 J Lorenzo (Sp) Fiat Yamaha 1.33.979
3 C Stoner (Aus) Ducati 1.34.049
4 V Rossi (It) Fiat Yamaha 1:34.106
5 A Dovizioso (It) Honda 1:34.300
6 C Edwards (US) Tech 3 Yamaha 1:34.330
7 C Vermuelen (Aus) Suzuki 1:34.676
8 L Capirossi (It) Suzuki 1:34.839
9 M Melandri (It) Kawasaki 1:35.008
10 R de Puniet (Fr) Honda 1:35.399
11 T Elias (Sp) Honda Gresini 1:35.431
12 J Toseland (GB) Tech 3 Yamaha 1:35.524
13 N Hayden (US) Ducati 1:35.682
14 M Kallio (Fin) Pramac Racing 1:35.741
15 Y Takahashi (Jpn) Scot Racing 1:35.774
16 A de Angelis (RSM) Honda Gresini 1:35.785
17 N Canepa (It) Pramac Racing 1:36.136

Άλλος ένας ενδιαφέρων αγώνας αναμένεται,:)

Corvo
17/05/2009, 01:39
μακαρι να δουμε ενα ωραιο αγωνα αυριο!
ολα αυτο δειχνουν!

TheFace
17/05/2009, 02:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από pan_ski

το σχετικο ερώτημα είναι τι θα έκανε ο stoner με ένα yamaha ή με ένα honda, και εγώ πιστεύω ότι θα ήταν πολύ ανταγωνιστικότερος.

Εγω θα αντεστρεφα το ερωτημα επισης... τι θα εκανε ο vale με μια ducati... ειδικα με αυτη που πηρε το (μοναδικο) πρωταθλημα ο stoner και εγινε "θεος" που δεν νομιζω να αμφισβητει κανεις οτι ηταν ΚΛΑΣΕΙΣ ανωτερη απο την τοτε Μ1 του γιατρου!!!

Δεν θελω να υποτιμησω τον stoner (το μελλον ειναι μπροστα του!), αλλα μην τα ισοπεδωσουμε κι ολα...

pan_ski
17/05/2009, 08:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από TheFace
Εγω θα αντεστρεφα το ερωτημα επισης... τι θα εκανε ο vale με μια ducati... ειδικα με αυτη που πηρε το (μοναδικο) πρωταθλημα ο stoner και εγινε "θεος" που δεν νομιζω να αμφισβητει κανεις οτι ηταν ΚΛΑΣΕΙΣ ανωτερη απο την τοτε Μ1 του γιατρου!!!

Δεν θελω να υποτιμησω τον stoner (το μελλον ειναι μπροστα του!), αλλα μην τα ισοπεδωσουμε κι ολα...
και εγώ θα ήθελα να δω τον vale με ducati, πίστεψέ με. πιστεύω πως αν πάει ο stoner στη honda ίσως δούμε τον vale να κλείνει εκεί την καριέρα του. για το '07 συγχέεις το κλάσεις ανώτερη στην ευθεία με το κλάσεις ανώτερη γενικώς. το ότι το ducati είχε απίστευτο γκάζι το '07 είναι αναμφισβήτητο αλλά καλώς ή κακώς χρειάζεται να στρίψει κιόλας και οι σφικτές πίστες δεν ήταν (και σε ένα μικρότερο βαθμό είναι ακόμα) ακριβώς το φόρτε του. +10kmh τελικές είχε και ο melandri πέρσι, δεν είδα να τον βοηθάει και πολύ όμως...

ο rossi είναι από τους μεγαλύτερους οδηγούς που πέρασαν ποτέ, δεν υπάρχει αμφιβολία γι αυτό, είναι διαφήμιση για το άθλημα αλλά αυτό δε σημαίνει ότι μπορεί να χάσει μόνο υπό 'ειδικές συνθήκες'. θεωρώ άλλωστε πως φέτος είναι το φαβορί πάλι για τίτλο, δείχνει πολύ σταθερός, γρήγορος, συγκεντρωμένος και με ένα yamaha που ξυρίζει. το ενδιαφέρον νομίζω του πρωταθλήματος θα αρχίσει από καταλωνία και μετά που θα πάμε σε πίστες όπου ο stoner είναι πολύ ανταγωνιστικός και θα δούμε καλές κόντρες

sapila racing
17/05/2009, 10:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από pan_ski
και εγώ θα ήθελα να δω τον vale με ducati, πίστεψέ με. πιστεύω πως αν πάει ο stoner στη honda ίσως δούμε τον vale να κλείνει εκεί την καριέρα του.

Δεν υπάρχει ούτε μια πιθανότητα να δούμε τον Rossi στην Ducati κατα τη γνώμη μου, κι αυτό γιατί η Ducati εχει μια διαφορετικη φιλοσοφία, ως προς την προετοιμασία και τον σχεδιασμό της αγωνιστικής μοτοσυκλέτας.
Με άλλα λόγια αυτοί φτιάχνουν την μοτοσυκλέτα καιο ο οδηγός την οδηγεί, δεν κατευθύνει τον σχεδιασμό, κάτι που ο Vale δεν θα δεχθεί ποτέ.
Ο Vale με το team του (Burgess και λοιποί) πάνε πακέτο και στήνουν την μοτοσυκλέτα όπως θέλουν, και στην Yamaha πήγαν γιατί ήξεραν οτι θα εχουν την ελευθερία που ήθελαν :winka:

Τωρα για το αν ο stoner είναι οδηγάρα, είναι και παραείναι, αλλά το Ducati εχει σχεδιαστεί με βάση αυτόν και μόνο και αυτός είναι ο λόγος που πτωτοκλασάτοι οδηγοί εν μπορούν να το πάνε με την καμμία.
Τωρα που πήραν τον Bayliss για οδηγό δοκιμών, ελπίζω οτι θα μπορέσουν να βρούν τι φταίει και να γίνει λίγο πιο universal το Ducati.

byron
17/05/2009, 10:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Δεν υπάρχει ούτε μια πιθανότητα να δούμε τον Rossi στην Ducati κατα τη γνώμη μου, κι αυτό γιατί η Ducati εχει μια διαφορετικη φιλοσοφία, ως προς την προετοιμασία και τον σχεδιασμό της αγωνιστικής μοτοσυκλέτας.
Με άλλα λόγια αυτοί φτιάχνουν την μοτοσυκλέτα καιο ο οδηγός την οδηγεί, δεν κατευθύνει τον σχεδιασμό, κάτι που ο Vale δεν θα δεχθεί ποτέ.
Ο Vale με το team του (Burgess και λοιποί) πάνε πακέτο και στήνουν την μοτοσυκλέτα όπως θέλουν, και στην Yamaha πήγαν γιατί ήξεραν οτι θα εχουν την ελευθερία που ήθελαν :winka:

Τωρα για το αν ο stoner είναι οδηγάρα, είναι και παραείναι, αλλά το Ducati εχει σχεδιαστεί με βάση αυτόν και μόνο και αυτός είναι ο λόγος που πτωτοκλασάτοι οδηγοί εν μπορούν να το πάνε με την καμμία.
Τωρα που πήραν τον Bayliss για οδηγό δοκιμών, ελπίζω οτι θα μπορέσουν να βρούν τι φταίει και να γίνει λίγο πιο universal το Ducati.

+990
Tουλάχιστον αυτό είχε πει και ο ίδιος στη βιογραφία του. Είναι γνωστό ότι η ducati τον είχε πλησιάσει όταν έφευγε απ΄τη Honda.

Corvo
17/05/2009, 11:06
ναι οντως και εγω αυτο ξερω!Η Ιταλικη εταιρια τον προσεγγισε οταν ηταν να φυγει απο την honda αλλα δεν ηθελε λογο της διαφορετικης φιλοσοφιας!

+1 σε αυτα που ειπε ο sapilas!

devil's animal
17/05/2009, 11:11
προβλεπω "πολεμο" μεταξυ των teammates Lorenzo και Rossi για το 1-2 παλι και τον Stoner να τρεχει για το ξεροκοματο της 3ης θεσης.

ο pedrosa θα κανει καμια μαλακια και θα τον περασουν απο πανω....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

t10vr
17/05/2009, 11:21
http://www.justin.tv/dimoni

Για οσους αρεσουν και οι μικρες κατηγοριες

Λεωνίδας
17/05/2009, 13:55
για να δούμε :D
αν και προβλέπονται τούμπες :look:

vangelis 64
17/05/2009, 14:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
για να δούμε :D
αν και προβλέπονται τούμπες :look: Δεν έτρωγες σκ....:rotflmao:

Viva Marco!!!!:a20: :a20: :a20:

DimChios
17/05/2009, 14:58
ΩΡΑΙΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΡΕ ΠΣΤ ΜΟΥ!!!

:a25: :a25: :a23: :a23:

t10vr
17/05/2009, 14:59
Ωραιος αγωνας.Μπραβο στο Λορενθο περισσοτερα στο Μελαντρι.Μανιασμενος ο Πεντροσα.Ροσσι και Ντοβιτσιοζο δυψανε για εκδικηση.Το Μουγγελο ειναι κοντα:smokin: ,

Λεωνίδας
17/05/2009, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Δεν έτρωγες σκ....:rotflmao:

Viva Marco!!!!:a20: :a20: :a20: ναι εγώ του φταίω :lol:

giorgos_t
17/05/2009, 15:09
Με απογοήτευσε ο Dovi. ...
Θεωρώ οτι μπορεί πολύ καλύτερα

t10vr
17/05/2009, 15:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos_t
Με απογοήτευσε ο Dovi. ...
Θεωρώ οτι μπορεί πολύ καλύτερα

Το πιστευω και εγω αυτο.Τον θεωρω ισοδυναμο με τους Ισπανους

devil's animal
17/05/2009, 15:28
ΡΕ ΤΑ KAWASAKI ΣΠΕΡΝΟΥΝ!! :smokin:

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:



πραγματικα πολυ συναρπαστικος αγωνας...

ο γιατρος μονο καφε δεν ηπιε στα box..:lol:

μπραβο στον κοντουλη για το θαρρος και το θρασος του να κανει προσπεραση στο τελευταιο γυρο και ιδιαιτερα οταν εχει τοσα δευτερολεπτα διαφορα απο τον τριτο.
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:


η διαφορα τους τωρα ειναι γελοια: 66, 65, 64!!
:beer: :beer: :beer:

makis206
17/05/2009, 16:05
Πολύ ωραίος αγώνας αν και ξενέρωσα με τον γιατρό, Λορένθο και Μελάντρι όλα τα λεφτά ! Ο Πεντρόσα είναι παλικάρι και το απέδειξε ακόμα μια φορά.

Το πρωτάθλημα παίρνει φωτιάααααα !!!


:beer: :beer: :beer: :beer:

el_hymador
17/05/2009, 16:16
Lorenzo!!!!

:beer: :beer: :beer: :beer:

el_hymador
17/05/2009, 16:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Πολύ ωραίος αγώνας αν και ξενέρωσα με τον γιατρό, Λορένθο και Μελάντρι όλα τα λεφτά ! Ο Πεντρόσα είναι παλικάρι και το απέδειξε ακόμα μια φορά.

Το πρωτάθλημα παίρνει φωτιάααααα !!!


:beer: :beer: :beer: :beer:


εσυ δες τα π.μ. σου...

makis206
17/05/2009, 16:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
εσυ δες τα π.μ. σου...

Κι εσύ τα δικά σου :lol:


:winka:

giorgos_t
17/05/2009, 16:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Το πρωτάθλημα παίρνει φωτιάααααα !!!
[/B]

Αυτό. ΑΥΤΟ.:a54:

idi
17/05/2009, 19:36
ΤΟ ΠΟΥΛΕΝ ΜΟΥ ΑΠΛΑ ΕΔΕΙΞΕ ΤΑ @@ ΤΟΥ ΣΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑ, ΣΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΜΠΑΤΖΕΤ, ΣΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤH ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΦΟΥΤΣΑΣ



FORCA MARCO :a25: :a25: :a25: :a25: :a25: :a25: :a012: :a012: :a012: :a012: :a012: :a012: :a012: :a012: :a012:

marmel.gr
17/05/2009, 19:44
μα τι ομορφο που ειναι αυτο το Μ1 να το βλεπεις ξαπλα σε καθε αγωνα εκει που του αρμοζει...:D

sapila racing
17/05/2009, 20:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από marmel.gr
μα τι ομορφο που ειναι αυτο το Μ1 να το βλεπεις ξαπλα σε καθε αγωνα εκει που του αρμοζει...:D

Δεν πας να κάνεις κανα παντιλίκι με την ψόφια την πισωκούνα σε καμμια πλατεία?
Αιντε μπρος!


μπράβο στο Melandri τους εχει κανει ρόμπα!

pan_ski
17/05/2009, 20:22
τρομερός ο marco, βρήκε επιτέλους ένα μηχανάκι που να μπορεί να αναδείξει το ταλέντο του γιατί πέρσι ήταν για λύπηση. φαντάσου να είχε και εργοστασιακή υποστήριξη ή ένα πιο ανταγωνιστικό μηχανάκι...ο αγώνας δε με τρέλανε, το highlight ήταν το κυνήγι του pedrosa το οποίο έδειξε στοιχεία μεγάλου οδηγού, αλλά το πρωτάθλημα πήρε κυριολεκτικά φωτιά!!! στο mugello, αν και vale territory, νομίζω θα γίνει μάχη και δε θα είναι εύκολο για τον vale να επαναλάβει τα επιτυχή περάσματά του από εκεί

giberrluck
17/05/2009, 20:22
ΧΤΕΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΥΡΙΟ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΛΑΚΑ!! ΔΕΝ ΕΠΕΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΞΩ ΤΕΛΙΚΑ.....


163837

MikeG
17/05/2009, 20:28
http://www.youtube.com/watch?v=x8eEe-4n7dM

sergiosm
17/05/2009, 20:38
Pos. Rider Nation Team Points
1 Jorge LORENZO SPA Fiat Yamaha Team 66
2 Valentino ROSSI ITA Fiat Yamaha Team 65
3 Casey STONER AUS Ducati Marlboro Team 65
4 Dani PEDROSA SPA Repsol Honda Team 57
5 Marco MELANDRI ITA Hayate Racing Team 43
6 Andrea DOVIZIOSO ITA Repsol Honda Team 43
7 Colin EDWARDS USA Monster Yamaha Tech 3 35
8 Chris VERMEULEN AUS Rizla Suzuki MotoGP 31
9 Loris CAPIROSSI ITA Rizla Suzuki MotoGP 27
10 Randy DE PUNIET FRA LCR Honda MotoGP 26
11 Toni ELIAS SPA San Carlo Honda Gresini 21
12 Alex DE ANGELIS RSM San Carlo Honda Gresini 20
13 James TOSELAND GBR Monster Yamaha Tech 3 17
14 Mika KALLIO FIN Pramac Racing 16
15 Nicky HAYDEN USA Ducati Marlboro Team 9
16 Sete GIBERNAU SPA Grupo Francisco Hernando 8
17 Yuki TAKAHASHI JPN Scot Racing Team MotoGP 8
18 Niccolo CANEPA ITA Pramac Racing 3


http://www.motogp.com/en/Results+Statistics

Aggelos_SV
17/05/2009, 21:03
Συμπαθητικός αγώνας :)

1) Ο Μarcoς ΔΕΝ ξέχασε να καβαλάει.Αν και θα τον γούσταρα όπως στο Philip island το '06 αλλά ας όψωνται τα κωλο800άρια:evil:

2)Ο ΔΔ είχε γλωσσέψει τη μπέρδα του σε μια φάση και στα προσπεράσματα πέταγε τα ονόματα των αναβατών που προσπέρναγαν αντί για αυτών που προσπερνιώντουσαν :cry:

3)Τον γλειφιτζουράκια δεν τον πήγαινα που δεν τον πήγαινα καθόλου,μετά την συνέντευξη στον ΔΔ αποτελειώθηκε στα μάτια μου τουλάχιστον.Πολύ στημένος ρε παιδί μου...θέλει να το παίξει "χαβαλές" και λαοφιλής σαν τον Rossi αλλά δεεεεεν.Να δείτε που έχει προσλάβει image maker...Καλά αυτό που είπε για τους 300...οι Σπαρτιάτες ήταν καλοί ...αλλά και ο άλλος πολιτισμός ήταν καλοί...:bigcry: ... όποιος το είδε ελπίζω να "πιάνει" τι εννοώ...Τέσπα...άποψή μου είναι,την γράφετα στα @@ σας αν θέλετε

4)Αυτός ο Τζιμπερνάους τί ρόλο βαράει δεν έχω καταλάβει ακόμα.Από το 2004 είναι "τελειωμένος"...πώς καταφέρνει κι επιβιώνει μέσα στις ομάδες δεν θα το καταλάβω ποτέ

el_hymador
17/05/2009, 21:12
Φοβου το Rossi και χυμες τρωγοντας...:a024:

Τα ιδια λεγατε και περισυ, οτι θα ειναι δυσκολα για τον Rossi και εχει πεσει η αποδοση του και μαλλον γερασε και εχασε το ενδιαφερον του κτλ-κτλ...τελικα ειδατε ποιος το πηρε...

Ο μονος που πραγματικα μπορει να κοντραρει -κυριολεκτικα και μεταφορικα- τον γιατρο ειναι ο Lorenzo!

...μου εκανε μεγαλη εντυπωση το πως διαχειριστηκε σημερα τον αγωνα, δειχνει να οριμαζει...

ο Pedrosa εχει συνδρομο Gibernau και το κουνελακι εχει συνδρομο Biaggi χωρις τη γκρινια βεβαια...

Για τον Melandri πραγματικα μπραβο, αλλα μην τρελαθουμε κιολας....επρεπε να γινει τσι πουτανας για να παρει μια δευτερη θεση με το ΚawaΣακη - this is our night.

Και η μισοριξια ας μην χερεται πολυ γιατι ετσι και παρει ο Dovizioso το ιδιο μηχανακι με αυτον θα τον βλεπει με τα κυαλια...

Γεωργιου speaking...






:beer:

el_hymador
17/05/2009, 21:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
Συμπαθητικός αγώνας :)

1) Ο Μarcoς ΔΕΝ ξέχασε να καβαλάει.Αν και θα τον γούσταρα όπως στο Philip island το '06 αλλά ας όψωνται τα κωλο800άρια:evil:

2)Ο ΔΔ είχε γλωσσέψει τη μπέρδα του σε μια φάση και στα προσπεράσματα πέταγε τα ονόματα των αναβατών που προσπέρναγαν αντί για αυτών που προσπερνιώντουσαν :cry:

3)Τον γλειφιτζουράκια δεν τον πήγαινα που δεν τον πήγαινα καθόλου,μετά την συνέντευξη στον ΔΔ αποτελειώθηκε στα μάτια μου τουλάχιστον.Πολύ στημένος ρε παιδί μου...θέλει να το παίξει "χαβαλές" και λαοφιλής σαν τον Rossi αλλά δεεεεεν.Να δείτε που έχει προσλάβει image maker...Καλά αυτό που είπε για τους 300...οι Σπαρτιάτες ήταν καλοί ...αλλά και ο άλλος πολιτισμός ήταν καλοί...:bigcry: ... όποιος το είδε ελπίζω να "πιάνει" τι εννοώ...Τέσπα...άποψή μου είναι,την γράφετα στα @@ σας αν θέλετε

4)Αυτός ο Τζιμπερνάους τί ρόλο βαράει δεν έχω καταλάβει ακόμα.Από το 2004 είναι "τελειωμένος"...πώς καταφέρνει κι επιβιώνει μέσα στις ομάδες δεν θα το καταλάβω ποτέ


3) Ελα μωρε...βασιστηκες στη μεταφραση που παρα ηταν ελευθερη....για τη ακριβεια εβριθε ποιητικης αδειας αλλα μη το κανουμε θεμα!

Lorenzo!!!!

DarKeGo
17/05/2009, 22:14
Gamo to 8eo mou, mia fora de to eida kai epese o doctoras 2os o Meladri,kai to skai den exei replay to vrady, pou na gamiko...

an de to ksanadw 8a kerdisei o stoner me disqualifier...:eek: :eek:

pan_ski
17/05/2009, 23:58
ο lorenzo έκανε καταπληκτικό αγώνα από όλες τις απόψεις, για να κερδίσεις υπό αυτές τις συνθήκες ήθελε και καθαρό μυαλό και ήταν εντυπωσιακά ώριμος. κρίμα για τον vale, αν και καθαρά δικό του λάθος, είναι κρίμα να πέφτει κάποιος στον αγώνα. Τουλάχιστον έκανε το πρωτάθλημα πιο ενδιαφέρον. νομίζω πως ο vale αν και φαβορί για τον τίτλο, έχει πλέον ίσως σοβαρότερο ανταγωνισμό από τον ομόσταυλό του και δεν είναι μόνο ο stoner στο προσκήνιο. Αργά ή γρήγορα θα διασταυρώσουν τα ξίφη τους (vale-lorenzo) και η μάχη θα είναι άκρως ενδιαφέρουσα...

idi
18/05/2009, 10:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador

Για τον Melandri πραγματικα μπραβο, αλλα μην τρελαθουμε κιολας....επρεπε να γινει τσι πουτανας για να παρει μια δευτερη θεση με το ΚawaΣακη - this is our night.
:beer:

TH 5H ΘΕΣΗ ΣΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΩΝ ΤΗΝ ΕΙΔΕΣ? ΜΟΛΙΣ ΕΝΑ ΤΣΑΚ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟΝ "ΕΡΓΟΣΤΑΣΤΙΑΚΟ HRC MY ASS" ΠΕΝΤΡΟΖΑ...??????????????????

Λεωνίδας
18/05/2009, 10:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
TH 5H ΘΕΣΗ ΣΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΩΝ ΤΗΝ ΕΙΔΕΣ? ΜΟΛΙΣ ΕΝΑ ΤΣΑΚ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟΝ "ΕΡΓΟΣΤΑΣΤΙΑΚΟ HRC MY ASS" ΠΕΝΤΡΟΖΑ...?????????????????? εσένα τι σου λέει που ΧΩΡΙΣ εργοαστασιακή υποστήριξη πάει πολύ καλύτερα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

byron
18/05/2009, 10:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
TH 5H ΘΕΣΗ ΣΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΩΝ ΑΝΑΒΑΤΩΝ ΤΗΝ ΕΙΔΕΣ? ΜΟΛΙΣ ΕΝΑ ΤΣΑΚ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟΝ "ΕΡΓΟΣΤΑΣΤΙΑΚΟ HRC MY ASS" ΠΕΝΤΡΟΖΑ...??????????????????

Ο Marco είναι ΟΔΗΓΑΡΑ και ΨΥΧΑΡΑ. Μπράβο του και μακάρι να ξυπνήσουν τα αφεντικά της kawa ακόμα και τώρα. Πόσο παραπάνω θα τους στοιχίσει μια καλύτερη υποστήριξη σε σχέση με την προβολή που τους προσφέρει ο Μarco;

Το timing που βρήκαν για να αποχωρήσουν απ΄τους αγώνες είναι απίστευτο πάντως. Ο καλύτερος αναβάτης που είχαν ποτέ, ανεβάζει στο βάθρο μια μαύρη μηχανή με το όνομα hayate (!!).
Μπείτε ως σπόνσορες και βάψτε το μηχανάκι πράσινο ρε όρνια !!!

TROOPER
18/05/2009, 11:04
ρε για δες...μπηκε καβασακι στο βαθρο και ξυπνησε ο ντιντις :lol: :lol: :lol:

sapila racing
18/05/2009, 11:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Ο Marco είναι ΟΔΗΓΑΡΑ και ΨΥΧΑΡΑ. Μπράβο του και μακάρι να ξυπνήσουν τα αφεντικά της kawa ακόμα και τώρα. Πόσο παραπάνω θα τους στοιχίσει μια καλύτερη υποστήριξη σε σχέση με την προβολή που τους προσφέρει ο Μarco;

Το timing που βρήκαν για να αποχωρήσουν απ΄τους αγώνες είναι απίστευτο πάντως. Ο καλύτερος αναβάτης που είχαν ποτέ, ανεβάζει στο βάθρο μια μαύρη μηχανή με το όνομα hayate (!!).
Μπείτε ως σπόνσορες και βάψτε το μηχανάκι πράσινο ρε όρνια !!!

+ Απειρο!!!!
































Αν και παίζει αν το βάψουν πράσινο να αρχίσει να διαλάει :lol:

Λεωνίδας
18/05/2009, 11:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Αν και παίζει αν το βάψουν πράσινο να αρχίσει να διαλάει :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :rotflmao:

idi
18/05/2009, 11:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ρε για δες...μπηκε καβασακι στο βαθρο και ξυπνησε ο ντιντις :lol: :lol: :lol:

κανεις λαθος γαυρακο... περισσοτερο χαιρομαι για το πουλεν μου τον Melandri παρα για το οτι καβαλαει ...ανεπισημα... kawasaki....

αμα θες ψαξε τα παλια μου ποστ για να καταλαβεις ποιος ειναι ο αγαπημενος μου αναβατης στα motoGP....


btw η kawa εχει παρει βαθρο και παλιοτερα, μια 2η θεση με τον Ολιβιε Ζακ και 2 3τες με τον Νακανο

harvester
18/05/2009, 11:39
κριμα στον ροσσι αλλα δεν εχει αλλη επιλογη απο το να ρισκαρει και εχασε.
αφου ειδε οτι με τα βροχινα δεν επιανε τον λορενθο θελησε να το ρισκαρει με τα σλικ. οπως ειπε και ο ιδιος δεν ειδε το βρεγμενο και επεσε.
μπραβο στον ταχυτατο λορενθο που καθε αλλο παρα χαζος ειναι γιατι ειχε την καλυτερη στρατιγικη απο ολους αφου αλλαξε μονο οταν τα γυρολογια το επεβαλαν και φυσικα στον πεντροζα που το πιστεψε.

@ Akis busa μηπως και τωρα ο dovi πηρε εντολη να περασει ο pedrosa ή μηπως ο pedrosa δεν επρεπε να παει πανω απο το οριο και επρεπε να μεινει στην 4 θεση με 10 δευτερολεπτα διαφαρα σε 8 μολις γυρους.

οσο για τον μελαντρι μπραβο του που το παλευει και μαλλον εχει το μεγαλυτερο κινητρο απο ολους τους υπολοιπους που ξερουν οτι δεν μπορουν για την κουπα.

για τον στονερ τι να πω απλα λιγος εκτος αν λιγοστεψε τοσο το μηχανακι του.

TROOPER
18/05/2009, 12:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
κανεις λαθος γαυρακο... περισσοτερο χαιρομαι για το πουλεν μου τον Melandri παρα για το οτι καβαλαει ...ανεπισημα... kawasaki....

αμα θες ψαξε τα παλια μου ποστ για να καταλαβεις ποιος ειναι ο αγαπημενος μου αναβατης στα motoGP....


btw η kawa εχει παρει βαθρο και παλιοτερα, μια 2η θεση με τον Ολιβιε Ζακ και 2 3τες με τον Νακανο

ουαουυυυυυ

καβα ρουλς !!!!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

McTalas
18/05/2009, 12:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Φοβου το Rossi και χυμες τρωγοντας...:a024:

Τα ιδια λεγατε και περισυ, οτι θα ειναι δυσκολα για τον Rossi και εχει πεσει η αποδοση του και μαλλον γερασε και εχασε το ενδιαφερον του κτλ-κτλ...τελικα ειδατε ποιος το πηρε...

Ο μονος που πραγματικα μπορει να κοντραρει -κυριολεκτικα και μεταφορικα- τον γιατρο ειναι ο Lorenzo!

...μου εκανε μεγαλη εντυπωση το πως διαχειριστηκε σημερα τον αγωνα, δειχνει να οριμαζει...

ο Pedrosa εχει συνδρομο Gibernau και το κουνελακι εχει συνδρομο Biaggi χωρις τη γκρινια βεβαια...

Για τον Melandri πραγματικα μπραβο, αλλα μην τρελαθουμε κιολας....επρεπε να γινει τσι πουτανας για να παρει μια δευτερη θεση με το ΚawaΣακη - this is our night.

Και η μισοριξια ας μην χερεται πολυ γιατι ετσι και παρει ο Dovizioso το ιδιο μηχανακι με αυτον θα τον βλεπει με τα κυαλια...

Γεωργιου speaking...





:beer: το ιδιο μιχανακι εχουνε, μα το ιδιο ομως.

vassilis88
18/05/2009, 19:20
στο λε μαν οκ λογω σκατοκαιρου μπηκαν στη μεση στρατηγικες κλπ.. αλλα η πιστα ηταν του ντανι χθες, απλα απιστευτος.. ο ντοβι ναι κ γω πιστευα οτι ειναι στο επιπεδο τους αλλα δεν.. κ γω απογοητευομαι απ την αποδοση του.. τον περιμενα πολυ πιο δυνατο με φακτορυ μηχανακι..


Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
1) Ο Μarcoς ΔΕΝ ξέχασε να καβαλάει.

ουτε κ ο χευντεν.. αντε με χαγιατε του χρονου..:look:


Αρχικά δημιουργήθηκε από idi

btw η kawa εχει παρει βαθρο και παλιοτερα, μια 2η θεση με τον Ολιβιε Ζακ και 2 3τες με τον Νακανο

εχει κ 2η ο νακανο.. ασσεν 06:winka: αν θυμαμαι καλα..

..κ ο ντε πουνιε στο μοτεγκι το 07..

el_hymador
18/05/2009, 19:35
Το οτι το μπασμενο και καλα καταφερε να καλυψει μια τεραστια διαφορα χρονου σε λιγους μολις γυρους ειναι σιγουρα τακτικη της Honda που δεν ηθελε τον Pedrosa να απομακρυνθει πολυ απο τη κορυφη...

μην τρελαθουμε κιολας!

οκ, καλος οδηγος, αλλα μονο στα δοκιμαστικα η αν φυγει πολυ μπροστα απο κολοφαρδια...αν πιεζετε χανει τα αυγα και τα πασχαλια.

Εμενα μου φανηκε οτι ο Dovizioso δεν το παλεψε καθολου παντως, ειδικα οταν η μισοριξια τον πλησισε πολυ, ηταν σαν να τον περιμενε να περασει...

ασε που αν δεν ηταν ετσι τα πραγματα και ο Dani μου το μαντηλι σου χρειαζοταν οντως να προσπαθησει, απλως θα ειχει πεσει...

spyro
18/05/2009, 19:57
δώστε του λιγο χρόνο ρε παιδια του Dovi ...... οχι πολύ ... κανα 2 αγώνες ακόμα

:winka:

Aggelos_SV
18/05/2009, 21:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador

Εμενα μου φανηκε οτι ο Dovizioso δεν το παλεψε καθολου παντως, ειδικα οταν η μισοριξια τον πλησισε πολυ, ηταν σαν να τον περιμενε να περασει...

ασε που αν δεν ηταν ετσι τα πραγματα και ο Dani μου το μαντηλι σου χρειαζοταν οντως να προσπαθησει, απλως θα ειχει πεσει...

Ρε παιδιά μην γινόμαστε τηλεκριτικοί τύπου γιουροβύζιον... :p
Πού ξέρουμε αν ο Αντρέας ο Βιτσιόζος (και οποιοσδήποτε άλλος αναβάτης) ένιωθε άνετα να πιέσει την δεδομένη στιγμή την μοτοσυκλέτα του,αν είχε λάστιχο,αν δεν είχε πτώση απόδοσης στο μοτέρ/σασμάν/οτιδήποτέ ,αν δεν είχε κουραστεί (άνθρωποι είναι εξάλλου,όχι μηχανές),αν του χε σκαλώσει η π__τσότριχα στην φόρμα και τον φαγούριζε....κλπ κλπ...

Στο τέλος του αγώνα πάντως όταν έκαναν ένα πλάνο του στα πit,χωρίς κράνος,έμοιαζε να είναι εξαντλημένος...χού νόουζ...ίσως να ήταν κακορυθμισμένο για το στεγνό το Honda και να "πάλευε" για να το πάει...

Ούτε γω τον πάω τον Pedrosa,αλλά στο τέλος του αγώνα πήγαινε γαμιώντας (έκανε σειρά από ταχύτερους γύρους)

AKIS BUSA
18/05/2009, 21:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από harvester
κριμα στον ροσσι αλλα δεν εχει αλλη επιλογη απο το να ρισκαρει και εχασε.
αφου ειδε οτι με τα βροχινα δεν επιανε τον λορενθο θελησε να το ρισκαρει με τα σλικ. οπως ειπε και ο ιδιος δεν ειδε το βρεγμενο και επεσε.
μπραβο στον ταχυτατο λορενθο που καθε αλλο παρα χαζος ειναι γιατι ειχε την καλυτερη στρατιγικη απο ολους αφου αλλαξε μονο οταν τα γυρολογια το επεβαλαν και φυσικα στον πεντροζα που το πιστεψε.

@ Akis busa μηπως και τωρα ο dovi πηρε εντολη να περασει ο pedrosa ή μηπως ο pedrosa δεν επρεπε να παει πανω απο το οριο και επρεπε να μεινει στην 4 θεση με 10 δευτερολεπτα διαφαρα σε 8 μολις γυρους.

οσο για τον μελαντρι μπραβο του που το παλευει και μαλλον εχει το μεγαλυτερο κινητρο απο ολους τους υπολοιπους που ξερουν οτι δεν μπορουν για την κουπα.

για τον στονερ τι να πω απλα λιγος εκτος αν λιγοστεψε τοσο το μηχανακι του.
αδελφε harvester μ'αρεσει που δεν ξεχνας!!!
νομιζω πως οι εντολες ειναι ξεκαθαρες πρεπει το νουμερο ενα της honda να εχει τον πρωτο λογο!!
εσενα αν και δεν θα συμφωνησεις το ξερω σου φανηκε ευκολο να καλυψει τοση διαφορα
τοσο σχεδον ευκολα? και ο dovi να "παλευει" να κρατηθει τοσο "δυσκολα'?
θελω να δω οταν δεν θα ειναι απο πισω του ο dani και ειναι αλλος, θα τον προλαβει και θα τον περασει τοσο ευκολα?
μεχρι τοτε απλα ας απολαμβανουμε το moto gp!!!

harvester
19/05/2009, 07:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από AKIS BUSA
αδελφε harvester μ'αρεσει που δεν ξεχνας!!!
νομιζω πως οι εντολες ειναι ξεκαθαρες πρεπει το νουμερο ενα της honda να εχει τον πρωτο λογο!!
εσενα αν και δεν θα συμφωνησεις το ξερω σου φανηκε ευκολο να καλυψει τοση διαφορα
τοσο σχεδον ευκολα? και ο dovi να "παλευει" να κρατηθει τοσο "δυσκολα'?
θελω να δω οταν δεν θα ειναι απο πισω του ο dani και ειναι αλλος, θα τον προλαβει και θα τον περασει τοσο ευκολα?
μεχρι τοτε απλα ας απολαμβανουμε το moto gp!!!
μα την διαφορα την καλυψε με ταχυτερους γυρους αν ειδες και οχι επειδη κοτεψε και εκοψε ρυθμο ο dovi. συγουρα στο τελος δεν του εκλεισε την πορτα αλλα με τον ρυθμο που εφτανε ο dani ηταν λογικο να τον καταπιει και να ανοιξει.

AKIS BUSA
19/05/2009, 13:55
νομιζω οτι λεμε τα ιδια περιπου με αλλα λογια!!!!:beer: :beer:

marmel.gr
25/05/2009, 14:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Δεν πας να κάνεις κανα παντιλίκι με την ψόφια την πισωκούνα σε καμμια πλατεία?
Αιντε μπρος!


μπράβο στο Melandri τους εχει κανει ρόμπα!
μπροστοκουνα ειναι ρε συ....
αλλα πλατεια δεν βρισκω...

και για το Μ1 εξακολουθω να το πιστευω...:D