PDA

View Full Version : Ηχεια σε παπι



xristjim
16/05/2009, 09:53
Παιδια εχω μια ερωτηση να σας κανω.Το ξερω πως θα φανει χαζη και τετοια αλλα θελω να σας την κανω.Θελω να βαλω στο παπι μου (50cc) 2 ηχεια.Θελω να μου πει οποιος ξερει τη χρειαζεται.Mπορω να συνδεσω τα ηχεια με mp3 για να γλιτοσο χρονο και χρημα.Θελει δευτερη μπαταρια......Οποιος ξερει ας με βοηθισει.....Ευχαριστω προκαταβολικα.....:a16: :a42: :a52:

the who
16/05/2009, 10:25
:a55: :smokin:

jimmis5
16/05/2009, 10:29
:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:
Πες μου οτι κανεις πλακα :rotflmao: :rotflmao:

nic mor
16/05/2009, 10:58
απο το να βαλει διαφορα λαμπακια
η νεον-ξενον και αλλες καγκουριες
καλυτερα ειναι τα ηχεια να κανει και
την καυλα του :lol: :lol:
γνωμη μου παντα!:wave2: :wave2:

jimmis5
16/05/2009, 11:06
Εδω εισαι μια μικρη μετατροπη στην καλωδιωση και θα ειναι κομπλε τσοπερ ειπες οτι εχεις??:winka:


163750

xristjim
16/05/2009, 11:13
Παιδια το μονο που θελω ειναι να βαλω δυο ηχεια να κανω την κ@υλ@ μου.Αν θαλεται να με βοηθισεται?Στο κατω κατω γιατι καποιες BMW να εχουν?:lol: :rotflmao: :alien: :eek: :cry: :D

castor
16/05/2009, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από xristjim
Παιδια το μονο που θελω ειναι να βαλω δυο ηχεια να κανω την κ@υλ@ μου.Αν θαλεται να με βοηθισεται?Στο κατω κατω γιατι καποιες BMW να εχουν?:lol: :rotflmao: :alien: :eek: :cry: :D




EEE!!!!!!!!!!! OXI KAI OI ΒΜW:eyepop: :eyepop:

ΓΙΑ ΔΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ http://www.youtube.com/watch?v=BXRCPUSkHh8



:cool: :cool: :cool:

castor
16/05/2009, 13:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από xristjim
Παιδια εχω μια ερωτηση να σας κανω.Το ξερω πως θα φανει χαζη και τετοια αλλα θελω να σας την κανω.Θελω να βαλω στο παπι μου (50cc) 2 ηχεια.Θελω να μου πει οποιος ξερει τη χρειαζεται.Mπορω να συνδεσω τα ηχεια με mp3 για να γλιτοσο χρονο και χρημα.Θελει δευτερη μπαταρια......Οποιος ξερει ας με βοηθισει.....Ευχαριστω προκαταβολικα.....:a16: :a42: :a52:


ΜΟΝΟ mp3 και ηχεια δεν θα εχεις ενταση,πρεπει να κανεις πατεντα με ενισχυτη,αν βαλεις ραδιοφωνο αυτο/του θελεις πιο μεγαλη μπαταρια και να δεις τι ρευμα δινει ο φορτηστεις,γενικος θελει ψαξιμο:wave2: :wave2:

xristjim
16/05/2009, 13:59
η ενταση απο 2 ηχεια μου φτανει.Το θεμα ειναι αν γινεται να συνδεσω τα ηχεια αυτοκινητου με mp3.Αν ξερεται παρακαλω βοηθηστε με....:rotflmao: :lol: :eyepop: :bawl:

ntemian
16/05/2009, 14:15
http://cgi.ebay.co.uk/Stereo-SuperBass-Amplifier-Amp-For-Car-MP3-ipod-Boat_W0QQitemZ120420904216QQcmdZViewItemQQptZCar_Amplifiers?hash=item120420904216&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1689[/url]|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318|301%3A0|293%3A1|294%3A50



Πάρε έναν ενισχυτή σαν αυτόν,σύνδεσε τον με τα ηχεία και το mp3,ρεύμα θα πάρεις από την μπαταρία και είσαι έτοιμος

xristjim
16/05/2009, 15:00
Το θεμα ειναι πως να συνδεσω το mp3 με τα ηχεια.Μια εικονα θα με βοηθουσε πολλυ.THANKS!!!

ntemian
16/05/2009, 15:11
Το mp3 πάνω στον ενισχυτή με rca και τα ηχεία με απλό καλώδιο πάνω σε αυτόν.

xristjim
16/05/2009, 15:16
Rca τι ακριβως ειναι?Ειναι το καλωδιο με το "καρφακι" ειναι?Τετοιον ενισχητη που θα βρω.Χωρις ενισχιτη γινεται.

ntemian
16/05/2009, 15:38
Χωρίς ενισχυτή δεν ξέρω αν γίνεται.Αυτόν τον ενισχυτή από ebay,δεν ξέρω αν τον πουλάνε στην Ελλάδα.

DimChios
16/05/2009, 16:01
δε μπορω!!!!!!!!!!

:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

xristjim
16/05/2009, 19:31
Η ιδεα τον ηχειων υπολογιστη ειναι καλη?

el_hymador
16/05/2009, 19:40
Γιατι δεν βαζεις κλασσικο πικαπ να εχεις πιο γλυκο ηχο;

Αυτη η digitilα απο τα mp3 και τα CD's δεν παλευεται ρε συ...

με το βινυλλιο θα εχεις αλλη ποιοτητα και πιο ζεστο ηχο.

Αν το αποφασισεις, εχω ενα Dual πικαπ, το δινω κανα 50αρι...


:wave2:

DimChios
16/05/2009, 19:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Γιατι δεν βαζεις κλασσικο πικαπ να εχεις πιο γλυκο ηχο;

Αυτη η digitilα απο τα mp3 και τα CD's δεν παλευεται ρε συ...

με το βινυλλιο θα εχεις αλλη ποιοτητα και πιο ζεστο ηχο.

Αν το αποφασισεις, εχω ενα Dual πικαπ, το δινω κανα 50αρι...


:wave2:


Δωσε και το ενυδριο μαζι ρε!

:wave2:

el_hymador
16/05/2009, 19:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Δωσε και το ενυδριο μαζι ρε!

:wave2:

οχι, γιατι θα παθουν ικ (http://en.wikipedia.org/wiki/Ichthyophthirius_multifiliis) τα ψαρια...

the who
16/05/2009, 19:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Γιατι δεν βαζεις κλασσικο πικαπ να εχεις πιο γλυκο ηχο;

Αυτη η digitilα απο τα mp3 και τα CD's δεν παλευεται ρε συ...

με το βινυλλιο θα εχεις αλλη ποιοτητα και πιο ζεστο ηχο.

Αν το αποφασισεις, εχω ενα Dual πικαπ, το δινω κανα 50αρι...


:wave2:

Dual θα βαλει ο ανθρωπος ρε φτηνιαρη?Εχω ενα Thorens TD166 με βραχιονα sme και ενα kenwood ενισχυτη 2Χ65 watt rms.Ενυδρειο δεν εχω ργτ.

el_hymador
16/05/2009, 19:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
Dual θα βαλει ο ανθρωπος ρε φτηνιαρη?Εχω ενα Thorens TD166 με βραχιονα sme και ενα kenwood ενισχυτη 2Χ65 watt rms.Ενυδρειο δεν εχω ργτ.

ok, ας αποφασισει ο φιλος τι θελει, αλλα σε παρακαλω ας μην τον προκαταβαλουμε θετικα η αρνητικα!

Παντως εχω επισης ενα φωνογραφο και κατι πλακες του Αττικ, για πιο "μεσοπολεμικες" εμφανισεις...

:wave2:

the who
16/05/2009, 19:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
ok, ας αποφασισει ο φιλος τι θελει, αλλα σε παρακαλω ας μην τον προκαταβαλουμε θετικα η αρνητικα!

Παντως εχω επισης ενα φωνογραφο και κατι πλακες του Αττικ, για πιο "μεσοπολεμικες" εμφανισεις...

:wave2:

Κανω ρελανς με τετρακαναλο μπομπινοφωνο uher με δυο εσνωματωμενα ηχεια και δυο περιφερειακα.:rotflmao: :wave2:

slacker
16/05/2009, 19:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
Κανω ρελανς με τετρακαναλο μπομπινοφωνο uher με δυο εσνωματωμενα ηχεια και δυο περιφερειακα.:rotflmao: :wave2:

Σας έχω! Διαθέτω τον εαυτό μου ως συνοδηγό, για να του τραγουδάω στην διαδρομή! :lol:

the who
16/05/2009, 19:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από slacker
Σας έχω! Διαθέτω τον εαυτό μου ως συνοδηγό, για να του τραγουδάω στην διαδρομή! :lol:


Μην ακουω μλκιες.Και πως θα συνδεσει τα ηχεια πανω σου μου λες?

DimChios
16/05/2009, 19:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
Dual θα βαλει ο ανθρωπος ρε φτηνιαρη?Εχω ενα Thorens TD166 με βραχιονα sme και ενα kenwood ενισχυτη 2Χ65 watt rms.Ενυδρειο δεν εχω ργτ.


:eyepop: :eyepop: :eyepop:

ΕΧΕΙΣ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΡΕ ΘΗΡΙΟ?????

ΤΟ ΘΕΛΩ!!!!!

ΤΟ ΘΕΛΩΩΩΩΩΩΩ.......























να το βαλω στο κοτετσι! :bigcry: :bigcry: :bigcry:

el_hymador
16/05/2009, 20:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
Κανω ρελανς με τετρακαναλο μπομπινοφωνο uher με δυο εσνωματωμενα ηχεια και δυο περιφερειακα.:rotflmao: :wave2:

Εισαι ζορικος, αλλα αντιπροτινω κατι που εκτος των αλλων εξυπηρετει στη δημιουργικοτητα και στη δεξιοτεχνια...

εκκλησιαστικο οργανο φιλαρακι, με εκταση 8+ οκταβες και 45 πεταλια μπασσα...

δωρο αναλογιο με γερες δεστρες για να μην παιρνει ο αερας τις παρτιτουρες


163782

slacker
16/05/2009, 20:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
Μην ακουω μλκιες.Και πως θα συνδεσει τα ηχεια πανω σου μου λες?

Θα κρατάω 2 τέτοια:


163783

el_hymador
16/05/2009, 20:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από slacker
Σας έχω! Διαθέτω τον εαυτό μου ως συνοδηγό, για να του τραγουδάω στην διαδρομή! :lol:


:lol: :bawl: :lol: :bigcry:

DimChios
16/05/2009, 20:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από slacker
Σας έχω! Διαθέτω τον εαυτό μου ως συνοδηγό, για να του τραγουδάω στην διαδρομή! :lol:


αν κανεις το juke box θα κονομισεις κιολας!

Σκεψου το!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

the who
16/05/2009, 20:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Εισαι ζορικος, αλλα αντιπροτινω κατι που εκτος των αλλων εξυπηρετει στη δημιουργικοτητα και στη δεξιοτεχνια...

εκκλησιαστικο οργανο φιλαρακι, με εκταση 8+ οκταβες και 45 πεταλια μπασσα...

δωρο αναλογιο με γερες δεστρες για να μην παιρνει ο αερας τις παρτιτουρες

:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

xristjim
16/05/2009, 20:53
Παιδια ενταξει ακουγεται παραλογο αλλα κοιταξτε και λιγο youtube.Για τα ηχεια υπολογιστη κανενας ας μου απαντηση(σοβαρα οχι Μ@λ@κι3$)

DimChios
16/05/2009, 21:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από xristjim
Παιδια ενταξει ακουγεται παραλογο αλλα κοιταξτε και λιγο youtube.Για τα ηχεια υπολογιστη κανενας ας μου απαντηση(σοβαρα οχι Μ@λ@κι3$)


:rolleyes:

the who
16/05/2009, 21:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
:rolleyes:

Τι κοιτας πανω ρε Μητσο?Στο youtube ειπε να κοιταξεις και να δωσεις σοβαρη απαντηση.Επρεπε να το βαλει στις αγγελιες.

SVX
16/05/2009, 21:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από xristjim
Παιδια ενταξει ακουγεται παραλογο αλλα κοιταξτε και λιγο youtube.Για τα ηχεια υπολογιστη κανενας ας μου απαντηση(σοβαρα οχι Μ@λ@κι3$)

το να ακους μουσικη "εντος" κρανους ΔΕΝ το σκεφτηκες ? εκτος κι αν... θες να κανεις τις "περασιες" σου.... μετα μουσικης...

DimChios
16/05/2009, 21:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
το να ακους μουσικη "εντος" κρανους ΔΕΝ το σκεφτηκες ? εκτος κι αν... θες να κανεις τις "περασιες" σου.... μετα μουσικης...


ΩΡΑΙΑ!

ΩΡΑΙΑ ΕΠΑΦΗ ΘΑ ΕΧΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΕΤΣΙ!

:rolleyes:

SVX
16/05/2009, 21:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
ΩΡΑΙΑ!

ΩΡΑΙΑ ΕΠΑΦΗ ΘΑ ΕΧΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΕΤΣΙ!
:rolleyes:


οποτε διαφωνουμε και με την μουσικη μεσα στην καμπινα των αυτοκινητων στην διαπασων, με κλειστα τα καραφουμε τζαμια , και Aircondition στο φουλ....

DimChios
16/05/2009, 21:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
οποτε διαφωνουμε και με την μουσικη μεσα στην καμπινα των αυτοκινητων στην διαπασων, με κλειστα τα καραφουμε τζαμια , και Aircondition στο φουλ....

Εγω προσωπικα, ναι! διαφωνω!

Α και που σαι! Φιλικα σου μιλαω ε! ΚΑΙ στο προηγουμενο ποστ!

:beer: :beer: :beer:

the who
16/05/2009, 21:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
οποτε διαφωνουμε και με την μουσικη μεσα στην καμπινα των αυτοκινητων στην διαπασων, με κλειστα τα καραφουμε τζαμια , και Aircondition στο φουλ....

Με εξαιρεση το Aircondition στα αλλα λεμε οχι φιλαρακι μου.

xristjim
16/05/2009, 21:25
Kαποιος να μου απαντηση...
:bawl: :hypnotize :eyepop:

SVX
16/05/2009, 21:25
εγω οταν ακουω για ηχειακια σε μηχανη μονο η Goldwing Μουρχεται στο μυαλο....(αυτη ΕΧΕΙ ΚΑΙ aircondition....) :wacko:



Αρχικά δημιουργήθηκε από xristjim
Kαποιος να μου απαντηση...
:bawl: :hypnotize :eyepop:

kane Google search "motorcycle speakers" ή " handlebar mounted speaker"

the who
16/05/2009, 21:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
εγω οταν ακουω για ηχειακια σε μηχανη μονο η Goldwing Μουρχεται στο μυαλο....(αυτη ΕΧΕΙ ΚΑΙ aircondition....) :wacko:

Αυτο δεν ειναι μηχανη.Ειναι λεωφορειο με δυο ροδες.

filipp0s
17/05/2009, 01:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από xristjim
.....Οποιος ξερει ας με βοηθισει...


εδώ είσαι φίλος http://www.apiastos.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=18


:beer: :beer:

the who
17/05/2009, 08:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos650
εδώ είσαι φίλος http://www.apiastos.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=18


:beer: :beer:

:rotflmao: :rotflmao: :bawl: :bawl: :bawl: :rotflmao: :rotflmao:

DimChios
17/05/2009, 11:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos650
εδώ είσαι φίλος http://www.apiastos.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=18


:beer: :beer:



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

xristjim
17/05/2009, 12:15
Τα ηχεια απο υπολογιστη εχουν μεγαλη διαφορα με του αυτοκινητου(2 υπολογιστη 2.0 με 2 αυτοκινητου απο τα ποιο φθηνα).:hypnotize :uplate:

xristjim
17/05/2009, 17:32
Δεν γνωριζει κανενας.Παντως μαλλον απο υπολογιστη θα βαλω...Ποιο οικονομικα και πιο ευκολα στην τοποθετηση.Ουτε βασεις ουτε τιποτα.Τη λετε?

kostakisK
17/05/2009, 21:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από xristjim
Δεν γνωριζει κανενας.Παντως μαλλον απο υπολογιστη θα βαλω...Ποιο οικονομικα και πιο ευκολα στην τοποθετηση.Ουτε βασεις ουτε τιποτα.Τη λετε?


Ρε καρντάσι , αφού επιμένεις για τα ηχεία , θα σου πρότεινα να ψάξεις στα μαγαζιά με ναυτιλιακά - είδη σκαφών .Τα ηχεία αυτά , αντέχουν κραδασμούς , και είναι αδιάβροχα.

:beer: :beer:

ΥΓ : Θα μας κάψει ο θεός ρεεεεεεεεεε !!!!!!

NikolasTSR
01/06/2009, 01:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από xristjim
Δεν γνωριζει κανενας.Παντως μαλλον απο υπολογιστη θα βαλω...Ποιο οικονομικα και πιο ευκολα στην τοποθετηση.Ουτε βασεις ουτε τιποτα.Τη λετε?

:rotflmao:
Εχω γελάσει τόσο (με τα σχόλια, όχι με το αρχικό post) που ενώ γενικά απλά τα διαβάζω τα forums για να παίρνω καμιά ιδέα αυτή τη φορά αποφάσισα να γραφτώ για να απαντήσω.

Να πώ με τη σειρά μου ότι θα προτιμήσω την υλοποίηση με τον συνοδηγό-τραγουδιστή και τις "ντουντούκες" είναι πιο "ευέλικτη" μουσικά, είναι ανθεκτική στις καιρικές συνθήκες, μπορείς να την αφαιρέσεις και να την ξανατοποθετήσεις έυκολα και δεν χρειάζεται και ρέυμα ή μπαταρίες.
:rotflmao:

Κάποιος άνοιξε και το θέμα για να βάλει ήχο εντός του κράνους χωρίς να έχουμε διευκρινήσει αν υπάρχει κράνος!!!.

>> ΦΟΡΑΜΕ ΠΑΝΤΑ ΚΡΑΝΟΣ, ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΟΔΗΓΟΥΜΕ ΠΑΠΙ <<



Για να μιλήσουμε και λίγο σοβαρά όμως (γιατί ο φίλος θα αυτοκτονήσει σε λίγο). Απο ότι κατάλαβα δεν ξέρει και πάρα πολλά και ζητάει βοήθεια απο λάθος forum.

Αυτό που θέλεις να κάνεις δεν είναι τόσο απλό όσο να συνδέσεις τα ακουστικά στο MP3 σου.
Κανονικά θα έπρεπε να ρωτήσει πρώτα σε ένα forum για εφαρμογές με συστήματα ήχου. Να δείς πώς μπορείς να συνδέσεις ηχεία στο MP3 σου, τι ηχεία να πάρεις (τι απόδοση να έχουν) και τι ενυσχιτή μπορείς να χρησιμοποιήσεις.
Μετά να ρωτήσει σε ένα ηλεκτρολόγο πώς μπορείς να τροφοδοτήσεις τον ενησχητή από το μηχανάκι σου. Αυτός θα σου έλεγε αν χρειαζόταν 2η μπαταρία ή άλλη μετατροπή για να "παίξει". Μετά θα τα σύνδεες όλα μαζί(ο ηλεκτρολόγος προφανώς γιατί δεν σε κόβω να ξέρεις και πολλά) και θα ερχόσουν σ' αυτό το forum να ανεβάσεις τις φωτογραφίες.

Να ξέρεις πάντως ότι:
1. τα ηχεία υπολογιστή απο τη στιγμή που τροφοδοτούνται απο ρεύμα έχουν εσωτερικά ενυσχιτές.
2. η κάρτες ήχου του υπολογιστή έχουν πιο δυνατό σήμα εξόδου από το MP3 player.

Που σημαίνει ότι ο ενυσχιτής είναι ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ.

Αν το ψάξεις λίγο, νομίζω ότι με καμια 35? μπορείς να το φτιάξεις μόνος σου. (αναλόγως τι ηχεία θα πάρεις και αν πάρεις κάποιο έτοιμο ενυσχιτή ή τον φτιάξεις εσύ).
Θα παίζει αλλά "δεν θα το δείχνεις και στους φίλου σου"
:D

Αν το φτιάξεις σε κάποιος επαγγελματία θα κοστίσει αρκετά παραπάνω, προφανώς θα καλύπτει και κάποιες προδιαγραφές (βροχή, σκόνη, τούμπες κλπ) και θα βγάλεις και γκόμενα.:lol:

Αν το παπί σου έχει δερμάτινο κάθισμα GUCCI και χρυσούς μαρσπιέδες, κάντο. Αν πάλι είναι κανονικό παπί, μάλλον δεν αξίζει τα λεφτά και τον κόπο.

Η πάρε το παπάκι-ραδιόφωτο (17?) που έχει και εφέ φωτισμού ή δέσε στο τιμόνι κανένα ρεδιοκασετόφωνο με cd και πάρε και πολλλλλές μπαταρίες.


ΥΓ.
Τώρα μου πέσασε από το μυαλό, μια άλλη ιδέα είναι να βρείς ένα φτηνό και "μικρό" (το τονίζω το μικρό) έτοιμο ραδιάκι με εξωτερικά ηχεία και υποδοχή για MP3. Να το ξεβιδώσεις να πάρεις απο μέσα τα κομμάτια και να τα πάς στον ηλεκτρολόγο (που είπαμε παραπάνω) να του ζητήσεις να σου τα μοντάρει πάνω στο παπί και να συνδέσει την τροφοδοσία με τη μπαταρία σου.


Με υπομονή, προσοχή στο ρεύμα (αν το κάνεις μόνος σου) και λίγο ψάξιμο (αν το κάνει κάποιος επαγγελματίας)
μπορεί και να τα καταφέρεις.

NikolasTSR
01/06/2009, 02:05
Υπάρχει ένα site (www.instructables.com) με πατέντες αυτοσχέδιες.

το παρακάτω link είναι για "speakers on bike" και έβγαλε αποτελέσματα για ποδήλατα αλλά αν αντί για απλές μπαταρίες συνδέσεις τη μπαταρία σου (με την κατάληλη μετατροπή βεβαια στην τάση) θα παίξουν.

http://www.instructables.com/tag/?sort=none&limit%3Atype%3Aid=on&q=speakers+on+bike


Αλλά και εκεί θα δείς ότι οι "καλές" πατέντες χρησιμοποιούν έτοιμους ενυσχιτές (kits) του εμπορίου. Απλώς επειδή τον παίρνεις σε κομμάτια και τον φτιάξνεις μόνος σου είναι πιο φτηνός. Μερικές εταιρίες μάλιστα με κάποια επιβάρινση τον στέλνουν και συναρμολογημένο, έτοιμο να τον μοντάρεις στην κατασκευή σου.

Φτοιάξ' το και μετά πούλα το και στους φίλου σου να μαζέψεις κανενα γιούρο να βάλεις και home cinema.
:rotflmao:

NikolasTSR
01/06/2009, 02:08
http://www.instructables.com/id/DIY_quotStreet_Party_Bicycle_Stereoquot_anyone/


Όπου "ποδήλατο", εσύ σκέψου "παπί"

:wave2:

NikolasTSR
01/06/2009, 02:15
ΥΓ.
Τώρα μου πέσασε από το μυαλό, μια άλλη ιδέα είναι να βρείς ένα φτηνό και "μικρό" (το τονίζω το μικρό) έτοιμο ραδιάκι με εξωτερικά ηχεία και υποδοχή για MP3. Να το ξεβιδώσεις να πάρεις απο μέσα τα κομμάτια και να τα πάς στον ηλεκτρολόγο (που είπαμε παραπάνω) να του ζητήσεις να σου τα μοντάρει πάνω στο παπί και να συνδέσει την τροφοδοσία με τη μπαταρία σου.


Κάτι τέτοιο έλεγα
http://www.instructables.com/id/Old_Radio_Amplifier_for_iPod/

αλλά με πιο μικρό radio


ΥΓ.
μια καλή αναζήτηση στο www.instructables.com
είναι "ipod amplifier" προφανώς θα βγάλει διάφορες υλοποιήσεις και μπορεί κάποια να σε βολεύει.