PDA

View Full Version : σημερινο track day Μεγαρα



EVI
17/05/2009, 22:36
τοσο καιρο διαβαζω διαφορα παραπονα (σωστα η λαθος) απο τους αναβατες που συμμετεχουν στα διαφορα track days

παραπονα για την πιστα για την διοργανωση κλπ κλπ που και εγω τα εχω δει να συμβαινουν και καλα κανουν και τα λενε μπας και αλλαξει τιποτα προς το καλυτερο για τις συνθηκες που επικρατουν.

Σημερα σαν θεατης βρεθηκα στην πιστα των Μεγαρων. Ημουν στην κερκιδες σε καποια στιγμη και αραζα και εβλεπα οταν ενα παλληκαρι (που δεν γνωριζω) επεσε μπροστα μου πανω στην στροφη. Ευτυχως απο οτι φανηκε δεν ειχε τραυματισμο (μιας που σηκωθηκε και εβγαλε κρανος και πεπραταγε) και η μοτοσυκλετα του μαλλον εχει ψιλα τραυματα (μαλλον)

Γυρισα το κεφαλι προς τα πιτς και βλεπω να εχουν σηκωσει κιτρινη σημαια (τουτεστιν πρωχορατε με προσοχη) παρολλα αυτα τους εβλεπα (τους υπολοιπους που συμμεταχαν) να μην δινουν την διαιουσα προσοχη και μονο λιγο πριν την στροφη που βλεπαν την μοτοσυκλετα πεσμενη την μιση στη πιστα την αλλη μιση στα χωματα κωβαν λιγο...

Στο μεταξυ σηκωνετε καρο σημαια....παρατηρω το εξης : ΚΑΝΕΙΣ δεν βγηκε εξω....απορησα...δευτερη φορα καρο σημαια....τριτη και βγαινουν.....3 ΦΟΡΕΣ ΚΑΡΟ ΣΗΜΑΙΑ?????????????????????????????????


Λοιπον μαγκες και μαγκιτισες....

για να λεμε μερικες φορες και τα πραγματα διαφορετικα...ενας ανθρωπος ενας μοτοσυκλετιστης επεσε....δεν ξερετε αν εχει χτυπησει η οχι....δεν ξερετε αν πχ εχουν χυθει λαδια στην στροφη πανω δε ξερετε τιποτα....βλεπετε 3 φορες καρο σημαια.....ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΤΕ??????

ποιος φταιει για αυτο?????

ρωταω δεν απανταω ουτε κρινω ..... γιατι εγω πρωσοπικα αν ημουν στην πιστα και περναγα και εβλεπα ανθρωπο κατω και μηχανη πεσμενη δεν ΘΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΟΥΝ ΚΑΝ ΣΗΜΑΙΑ για να κανω το γυρολογιο μου να βρεθω στα πιτς να σηκωσω το χερακι μου να βγω εξω και να πω ΜΑΓΚΕΣ ΕΚΕΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΡΘΩΠΟΣ ΠΟΥ ΕΠΕΣΕ

για πειτε μου λοιπον τωρα...ποιος φταιει????

δεν κατηγορω κανεναν για κανεναν λογο ουτε τους συμμετεχοντες (που εχουν περασει τα πανδεινα τοσα χρονια για να βρεθουν σε σωστες συνθηκες ''προπονησης''-και το βαζω σε εισαγωγικα γιατι μερικοι την εχουν δει κοντρα ποιος θα περασει ποιον τες πα δικο τους θεμα)ουτε τους διοργανωτες

απλα κανω μια ερωτηση για το σκηνικο που εξελιχθηκε μπροστα μου

τι γνωμη εχετε?

lantz
17/05/2009, 22:44
http://www.youtube.com/watch?v=KQuVtirRChs

EVI
17/05/2009, 22:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από lantz
http://www.youtube.com/watch?v=KQuVtirRChs

ναι ημουν διπλα στην αδελφη σου οταν το τραβαγε το βιντεακι...βασικα εσενα καμαρωναμε :winka: :beer:

lantz
17/05/2009, 22:48
Και εγώ εσάς κοίταγα, γι'αυτό και δεν είδα καμία καρρώ σημαία.. :rotflmao:

Θα ακολουθήσει και 2ο video με την συνέχεια μετά την πτώση του παιδιού..

nightstalker
17/05/2009, 22:53
βασικά το συγκεκριμένο σκηνικό δεν το έχω υπ'οψιν αλλά έγινε κάτι πολύ χειρότερο από αυτό που ανέφερες.
έπεσε ένα gsxr στην Κ9 και εγώ ερχόμενος από την Κ6 είδα ΚΟΚΚΙΝΗ ΣΗΜΑΙΑ, οπότε κόβω βγαίνω έξω (η Κ9 είναι αυτή που ξεκινάει στην έξοδο της πίστας μπροστά στα πιτς-ο θεός να τα κάνει) και προς μεγάλη μου έκπληξη είδα ανθρώπους να συνεχίζουν...
όταν ήταν να ξαναμπούμε μας σταμάτησε ένας αλυτάρχης και το ανέφερε εξαιρερικά τσαντισμένος και με κάθε δίκιο λέγοντας κιόλας ότι αυτό καταρχήν δείχνει έλλειψη σεβασμού σε συνάδελφο μοτοσυκλετιστή
κλασική απόδειξη ότι όσες πίστες και να γίνουν στην Ελλάδα ο κλασικός ο μαλάκας ο Ελληνάρας θα παραμείνει έτσι
ότι να'ναι :sick: :sad:

EVI
17/05/2009, 22:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από nightstalker
βασικά το συγκεκριμένο σκηνικό δεν το έχω υπ'οψιν αλλά έγινε κάτι πολύ χειρότερο από αυτό που ανέφερες.
έπεσε ένα gsxr στην Κ9 και εγώ ερχόμενος από την Κ6 είδα ΚΟΚΚΙΝΗ ΣΗΜΑΙΑ, οπότε κόβω βγαίνω έξω (η Κ9 είναι αυτή που ξεκινάει στην έξοδο της πίστας μπροστά στα πιτς-ο θεός να τα κάνει) και προς μεγάλη μου έκπληξη είδα ανθρώπους να συνεχίζουν...
όταν ήταν να ξαναμπούμε μας σταμάτησε ένας αλυτάρχης και το ανέφερε εξαιρερικά τσαντισμένος και με κάθε δίκιο λέγοντας κιόλας ότι αυτό καταρχήν δείχνει έλλειψη σεβασμού σε συνάδελφο μοτοσυκλετιστή
κλασική απόδειξη ότι όσες πίστες και να γίνουν στην Ελλάδα ο κλασικός ο μαλάκας ο Ελληνάρας θα παραμείνει έτσι
ότι να'ναι :sick: :sad:

προφανως θα λες για το μελος του φορουμ μας που ειχε μια ατυχη πτωση σημερα (με τζιξερ)

το ιδιο εγινε ουσιαστικα δλδ...τι να πω ρε παιδια δεχωμαι οτι καποιοι δεν ειδαν την σημαια...ΑΛΛΑ ΟΛΟΙ?????

road spirit
17/05/2009, 23:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από nightstalker
βασικά το συγκεκριμένο σκηνικό δεν το έχω υπ'οψιν αλλά έγινε κάτι πολύ χειρότερο από αυτό που ανέφερες.
έπεσε ένα gsxr στην Κ9 και εγώ ερχόμενος από την Κ6 είδα ΚΟΚΚΙΝΗ ΣΗΜΑΙΑ, οπότε κόβω βγαίνω έξω (η Κ9 είναι αυτή που ξεκινάει στην έξοδο της πίστας μπροστά στα πιτς-ο θεός να τα κάνει) και προς μεγάλη μου έκπληξη είδα ανθρώπους να συνεχίζουν...
όταν ήταν να ξαναμπούμε μας σταμάτησε ένας αλυτάρχης και το ανέφερε εξαιρερικά τσαντισμένος και με κάθε δίκιο λέγοντας κιόλας ότι αυτό καταρχήν δείχνει έλλειψη σεβασμού σε συνάδελφο μοτοσυκλετιστή
κλασική απόδειξη ότι όσες πίστες και να γίνουν στην Ελλάδα ο κλασικός ο μαλάκας ο Ελληνάρας θα παραμείνει έτσι
ότι να'ναι :sick: :sad: εκεί φίλε μου, ο διοργανωτής τους εντοπίζει τους βγάζει μια μαύρη σημαία και στο σπίτι τους....

ο κόσμος πλέον που ασχολείται με τρακντεις είναι πολύς... και είναι αφελές να νομίζουμε ότι όλοι εχουν πλήρη επίγνωση των κανόνων και των σημαιών (σε παλιότερο τρακντει, σε ενημέρωση αναβατών έγινε ερώτηση "υπάρχει κανείς που δεν ξέρει τι σημαίνει κίτρινη σημαία"? έμεινα με τα μάτια γουρλωμένα όταν είδα πόσοι σήκωσαν χέρι...)

nightstalker
17/05/2009, 23:05
ένα μπλέ ήταν
τον είδα και μιλήσαμε λίγο στον τεχνικό έλεγχο στην αρχή (αν δεν κάνω λάθος αυτός πρέπει να ήταν)
ελπίζω να είναι καλά
πάντως η κόκκινη σημαία έβγαινε σε σημείο που προσωπικά το αποκλείω να μην την είδε κάποιος...
απλά στ αρχ... τους

EVI
17/05/2009, 23:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
εκεί φίλε μου, ο διοργανωτής τους εντοπίζει τους βγάζει μια μαύρη σημαία και στο σπίτι τους....

ο κόσμος πλέον που ασχολείται με τρακντεις είναι πολύς... και είναι αφελές να νομίζουμε ότι όλοι εχουν πλήρη επίγνωση των κανόνων και των σημαιών (σε παλιότερο τρακντει, σε ενημέρωση αναβατών έγινε ερώτηση "υπάρχει κανείς που δεν ξέρει τι σημαίνει κίτρινη σημαία"? έμεινα με τα μάτια γουρλωμένα όταν είδα πόσοι σήκωσαν χέρι...)


δικιο....σωστος...αλλα στο συγκεκριμενο που ειδα εγω...τους ειδα ολους να φρεναρουν στο ιδιο σημειο (εννοντας την πλειοψηφια αυτων με το ολους)και να πλαγιαζουν στο ιδιο σημειο (ακα ακολουθω τα μαθηματα που εκανα) δεν τους εκοψα να μπαινουν πρωτη φορα μεσα δεν δικαιολογιτε το σημερινο ηταν 30 ατομα πες τα 5 δεν ειδαν σημαια λογο προσηλωσης ισως οκ αλλα 10 δεν ειχαν ξαναμπει στην πιστα τα υπολοιπα???????και οταν βλεπω πολυεστερικα και τουμπανα και τελικα και και και αυτα τα ξερουν....και ειπα στο πρωτο μου ποστ οτι δε χρειαζετε να ξερω σημαιες χρωματα και μαγειρικη για να δω καποιον κατω και να συνεχιζω να περναω απο πανω του....

με καταλαβενεις γιατι εθεσε το ερωτιμα μου το αρχικο...οτι υπαρχουν ασχετοι η ανημερωτοι λογο πρωτης επαφης η λαθος (η καθολου) πληροφορισης ειναι λογικο με τοσο κοσμο οπως σωστα το θετεις

αλλα ας το δουμε λιγο....ανθρωπινα ΜΟΝΟ

φταινε οι διωργανοτες για πολλα αλλα φταιμε και εμεις

(υσ δεν ξερω κανεναν διοργανοτη δεν την λεω σε κανεναν απλα λιγο λογικη ρε παιδια αυτο)

nightstalker
17/05/2009, 23:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
εκεί φίλε μου, ο διοργανωτής τους εντοπίζει τους βγάζει μια μαύρη σημαία και στο σπίτι τους....

ο κόσμος πλέον που ασχολείται με τρακντεις είναι πολύς... και είναι αφελές να νομίζουμε ότι όλοι εχουν πλήρη επίγνωση των κανόνων και των σημαιών (σε παλιότερο τρακντει, σε ενημέρωση αναβατών έγινε ερώτηση "υπάρχει κανείς που δεν ξέρει τι σημαίνει κίτρινη σημαία"? έμεινα με τα μάτια γουρλωμένα όταν είδα πόσοι σήκωσαν χέρι...)


δεν το κάνανε
μάλιστα όταν μας σταμάτησε ο αλυτάρχης πριν ξαναμπούμε κάποιος μαλλον δεν κατάλαβε και έφυγε...
πάντως ο αλυτάρχης το είπε ότι αν ξαναγίνει θα βγει έξω όποιος το κάνει, αν και αυτό έπρεπε να γίνει με τη μία
ότι να'ναι λέμε

road spirit
17/05/2009, 23:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
δικιο....σωστος...αλλα στο συγκεκριμενο που ειδα εγω...τους ειδα ολους να φρεναρουν στο ιδιο σημειο (εννοντας την πλειοψηφια αυτων με το ολους)και να πλαγιαζουν στο ιδιο σημειο (ακα ακολουθω τα μαθηματα που εκανα) δεν τους εκοψα να μπαινουν πρωτη φορα μεσα δεν δικαιολογιτε το σημερινο ηταν 30 ατομα πες τα 5 δεν ειδαν σημαια λογο προσηλωσης ισως οκ αλλα 10 δεν ειχαν ξαναμπει στην πιστα τα υπολοιπα???????και οταν βλεπω πολυεστερικα και τουμπανα και τελικα και και και αυτα τα ξερουν....και ειπα στο πρωτο μου ποστ οτι δε χρειαζετε να ξερω σημαιες χρωματα και μαγειρικη για να δω καποιον κατω και να συνεχιζω να περναω απο πανω του....

με καταλαβενεις γιατι εθεσε το ερωτιμα μου το αρχικο...οτι υπαρχουν ασχετοι η ανημερωτοι λογο πρωτης επαφης η λαθος (η καθολου) πληροφορισης ειναι λογικο με τοσο κοσμο οπως σωστα το θετεις

αλλα ας το δουμε λιγο....ανθρωπινα ΜΟΝΟ

φταινε οι διωργανοτες για πολλα αλλα φταιμε και εμεις

(υσ δεν ξερω κανεναν διοργανοτη δεν την λεω σε κανεναν απλα λιγο λογικη ρε παιδια αυτο)

δεν διαφωνούμε κάπου

Απλά επιμένω, είμαστε πολλοί πλέον και χωρίς αυστηρό έλεγχο θα γίνουμε αγέλη.
Για αυτούς που είναι στα @@ τους, μαύρη σημαία.... Οι διοργανωτές θα πρέπει να αρχίσουν να δείχνουν αυστηρότητα... ακόμα και στο "σορρυ λάθος, δεν τη πρόσεξα τη σημαία". Next time ...

lantz
17/05/2009, 23:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από lantz
Και εγώ εσάς κοίταγα, γι'αυτό και δεν είδα καμία καρρώ σημαία.. :rotflmao:

Θα ακολουθήσει και 2ο video με την συνέχεια μετά την πτώση του παιδιού..

Και το 2ο...

http://www.youtube.com/watch?v=S-OMfLKwsXk

EVI
17/05/2009, 23:31
το βρηκα....ολα οκ τωρα...δεν φταιει κανεις....το ξωτικο των μεγαρων την εκανε την δουλεια (με προσοχη τα τελευταια δευτερα(08 και μετα) εκει...στο χωμα...οποιος δεν αντεχει να μην δει)

http://www.youtube.com/watch?v=EJHMCz8a0C4

:smokin:


:cry: :cry: :cry: :cry:

GIXXERAKIAS
17/05/2009, 23:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
το βρηκα....ολα οκ τωρα...δεν φταιει κανεις....το ξωτικο των μεγαρων την εκανε την δουλεια (με προσοχη τα τελευταια δευτερα(08 και μετα) εκει...στο χωμα...οποιος δεν αντεχει να μην δει)

http://www.youtube.com/watch?v=EJHMCz8a0C4

:smokin:


:cry: :cry: :cry: :cry:


:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

ps:Δεν αντεξα τελικα Ευη ...γελασα...:lol:

EVI
18/05/2009, 00:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

ps:Δεν αντεξα τελικα Ευη ...γελασα...:lol:

και για γελια και για κλαμματα ειναι



παντως κανεις δε ξερει τι ειναι αυτο που τρεχει :lol:

McTalas
18/05/2009, 02:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
...
Τωρα τι θες?
τι ψαχνεις να βρεις??

δεν ημαστε αρκετα ωρημοι να συζηταμε τατοια ακομα...

και εδω (http://www.apriliabikers.gr/portal/index.php?topic=8788.0) ειναι η καλυτερη ανακοινωση για track day που εχω δει με ΞΕΚΑΘΑΡΟΥΣ κανονισμους αυτο που μενει ειναι να δω να εφαρμοζονται.
γιατι καποιοι φωβουνται να τους εφαρμωσουν για να μην χασουν την "πελατεια"

EVI
18/05/2009, 03:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
Τωρα τι θες?
τι ψαχνεις να βρεις??

δεν ημαστε αρκετα ωρημοι να συζηταμε τατοια ακομα...

και εδω (http://www.apriliabikers.gr/portal/index.php?topic=8788.0) ειναι η καλυτερη ανακοινωση για track day που εχω δει με ΞΕΚΑΘΑΡΟΥΣ κανονισμους αυτο που μενει ειναι να δω να εφαρμοζονται.
γιατι καποιοι φωβουνται να τους εφαρμωσουν για να μην χασουν την "πελατεια"


μην το γυρνας!!!!ξερω τι λες φυσικα και δεν διαφωνω μαζι σου

σε αυτο το θρεντ εγω λεω κατι απλο

ενας απο εμας επεσε

δε χρειαζετε να τον γραφουμε στα παλια μας τα παπουτσια και μετα να εχουμε την καραμελιτσα ''οι αλλοι''

ξερω τι λαθη κανουν οι διοργανωτες αλλα για αυτα τα λαθη υπαρχουν αλλα θρεντ

σε αυτο μιλαω για τα δικα ΜΑΣ τα λαθη γιατι σημερα και να θελαν οι διοργανωτες να μπαιναν μεσα να τον μαζεψουν δεν μπορουσαν γιατι 30 ατομα γυρναγαν γυρω ακομα!!!!!!!!και αφου ειχαν προειδοποιθει να βγουν!

:beer:

TROOPER
18/05/2009, 10:47
μισο γιατι δεν καταλαβα.

βγαινει κιτρινη και οσοι ειναι μεσα κοζαρουν πεσμενη μοτο και κοβουνε.οκ.συνεχιζουνε χωρις προσπερασεις και ολα καλα.δε βλεπω κατι κακο εδω.

βγηκε καρο...3 φορες στον ιδιο οδηγο???????

γιατι αν εγω στριβω την 5 και εσυ δεις καρο θα κανεις τον γυρο σου και θα βγεις ενω εγω θα δω την καρο οταν περασω την 10 αρα για 1 θεατη η καρο βγηκε 2 φορες.εγινε κατι τετοιο???

ρωταω για να καταλαβω....:wave2:

EVI
18/05/2009, 10:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
μισο γιατι δεν καταλαβα.

βγαινει κιτρινη και οσοι ειναι μεσα κοζαρουν πεσμενη μοτο και κοβουνε.οκ.συνεχιζουνε χωρις προσπερασεις και ολα καλα.δε βλεπω κατι κακο εδω.

βγηκε καρο...3 φορες στον ιδιο οδηγο???????

γιατι αν εγω στριβω την 5 και εσυ δεις καρο θα κανεις τον γυρο σου και θα βγεις ενω εγω θα δω την καρο οταν περασω την 10 αρα για 1 θεατη η καρο βγηκε 2 φορες.εγινε κατι τετοιο???

ρωταω για να καταλαβω....:wave2:

μην μπερδευεσε!ηταν ολοι μπουλουκι ηταν δεν ηταν ενας και μετα ηρθε αλλος ενας και γινανε 2

δλδ καθε φορα που σηκωνοταν η σημαια το βλεπαν τουλαχιστον 5-6 που περναγαν απο κει και η σημαια δεν σηκωνετε για ενα νανοδευτερολεπτο στον αερα δεν δουλευει ο σημαιατζις με πνευματικες βαλβιδες, τσεκαρισμενο :uplate: εγω ειδα τυπους που ειδαν την σημαια και περασαν αλλεσ 2 φορες απο μπροστα μου εκει ημουν και ξαναλεω κατι

χρειαζεσε σημαια για να βγεις εξω?????ξερεις τι εχει γινει??????δλδ αν δεν σηκωνοταν σημαια πες οτι καναν μαλακια και δεν σηκωναν τιποτα

εσυ τον εχεις δει ....2-3 φορες εχεις περασει απο μπροστα του


συνεχιζεις επειδη δεν ειδες σημαια???????

!!!!!!!!!!!!

TROOPER
18/05/2009, 11:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI


χρειαζεσε σημαια για να βγεις εξω?????ξερεις τι εχει γινει??????δλδ αν δεν σηκωνοταν σημαια πες οτι καναν μαλακια και δεν σηκωναν τιποτα

εσυ τον εχεις δει ....2-3 φορες εχεις περασει απο μπροστα του


συνεχιζεις επειδη δεν ειδες σημαια???????

!!!!!!!!!!!!

απανταω στις ερωτησεις σου με τη σειρα:

ναι
οχι
αν καναν μλκια εγω δεν υποχρεωνομαι να βγω.αυτοι ειναι υποχρεωμενοι να μου δειξουνε με τις σημαιες τι πρεπει να κανω και εγω θα το κανω.
ναι συνεχιζω επειδη δεν ειδα σημαια.δεν εχω εγω ευθυνη.αυτοι εχουν.εγω με το που θα δω σημαια θα βγω.δεν μπορω να ξερω γιατι δεν την βγαζουν.υποθετω οτι αφου δεν μου δειχνουν εξοδο συνεχιζω κανονικα και το παλικαρι ειναι οκ.αν συμβαινει κατι αλλο ευθυνονται οι διοργανοτες και μονο.

αν παλι βγει σημαια που μου δειχνει εξοδο και εγω συνεχιζω πρεπει να μου απαγορεψει η διοργανωση να ξαναμπω !!!!!

McTalas
18/05/2009, 11:16
ειναι θεμα διοργανωτη,
γιατι εδω και οχι εκει?

γιατι εδω βρισκουν και τα κανουν, γιαυτο.
εχω δει αγωνιζομενο να μπαινει σε καθε 20λεπτο, μα καθε ομως, να καθεται στανταρ ενα γυρο μεσα μετα την καρο και ενω ηταν μεσα τρειλερ να παρει πεσμενη μοτο και ενω ειχε αδιάσει όλη η πιστα αυτος εκανε τα δικα του και μαλιστα μας εκανε την χαρη να κοψει απο τα δρομακια της πιστα οστε να μην κανει ολη την διαδρομη για δευτερη φορα αφου ειχε δει την καρο.

αμ ρε evi υπαρχει ελλειψη παιδειας τι μπορουμε να κανουμε? αμα του ιδίου δεν του σκαμπαζει η γκλαβα τι κανουνμε?
του βαζουμε εμεις μυαλο (σημ: εμεις=διοργανωτες).

Η χρηση της πιστας υπόκειται (δεν ξερω αν το γραφω καλα και δεν με νοιαζει) σε καποιους κανονισμους, αφου δεν εχει την παιδεια να το καταλαβει τοτε τον στελνουμε σπιτι του να παιξει με το xbox /ps3 και οτι αλλο θελει.

EVI
18/05/2009, 11:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
απανταω στις ερωτησεις σου με τη σειρα:

ναι
οχι
αν καναν μλκια εγω δεν υποχρεωνομαι να βγω.αυτοι ειναι υποχρεωμενοι να μου δειξουνε με τις σημαιες τι πρεπει να κανω και εγω θα το κανω.
ναι συνεχιζω επειδη δεν ειδα σημαια.δεν εχω εγω ευθυνη.αυτοι εχουν.εγω με το που θα δω σημαια θα βγω.δεν μπορω να ξερω γιατι δεν την βγαζουν.υποθετω οτι αφου δεν μου δειχνουν εξοδο συνεχιζω κανονικα και το παλικαρι ειναι οκ.αν συμβαινει κατι αλλο ευθυνονται οι διοργανοτες και μονο.

αν παλι βγει σημαια που μου δειχνει εξοδο και εγω συνεχιζω πρεπει να μου απαγορεψει η διοργανωση να ξαναμπω !!!!!


τελεια! καλα να περνατε

δλδ ΠΕΣ οτι ειχε χτυπησει και δεν σου σηκωναν εσενα σημαικι και τον εβλεπες εσυ

αλλα δεν εβλεπες σημαια

θα συνεχιζες???????????και μετα θα εμπαινες εδω μεσα και θα εβριζες την διοργανοση που ενας ανθρωπος χτυπησε και δεν καναν τιποτα και απο κατω θα γραφαν αλλοι 400 τα μπινελικια τους

αλλα το αποτελεσμα Γιωργο ξερεις ποιο ειναι?????οτι εσυ που δεν εισαι διοργανωση και ξερεις να κρινεις τα παντα ΔΕΝ ΕΚΑΝΕΣ ΤΙΠΟΤΑ περιμενες ενα σημαιακι....για να σου πει αν πρεπει να βοηθησεις καποιον??????


:sick:

McTalas
18/05/2009, 11:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
απανταω στις ερωτησεις σου με τη σειρα:

ναι
οχι
αν καναν μλκια εγω δεν υποχρεωνομαι να βγω.αυτοι ειναι υποχρεωμενοι να μου δειξουνε με τις σημαιες τι πρεπει να κανω και εγω θα το κανω.
ναι συνεχιζω επειδη δεν ειδα σημαια.δεν εχω εγω ευθυνη.αυτοι εχουν.εγω με το που θα δω σημαια θα βγω.δεν μπορω να ξερω γιατι δεν την βγαζουν.υποθετω οτι αφου δεν μου δειχνουν εξοδο συνεχιζω κανονικα και το παλικαρι ειναι οκ.αν συμβαινει κατι αλλο ευθυνονται οι διοργανοτες και μονο.

αν παλι βγει σημαια που μου δειχνει εξοδο και εγω συνεχιζω πρεπει να μου απαγορεψει η διοργανωση να ξαναμπω !!!!!
απλα και κατανοητα.
γιαυτο υπαρχουν οι σημαιες για να πληροφορουνται οι αναβατες το τι γινεται

McTalas
18/05/2009, 11:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
τελεια! καλα να περνατε

δλδ ΠΕΣ οτι ειχε χτυπησει και δεν σου σηκωναν εσενα σημαικι και τον εβλεπες εσυ

αλλα δεν εβλεπες σημαια

θα συνεχιζες???????????

:sick:
μισο λεπτο...

εχει χτιπισει και ειναι μονος?
εχει χτιπισει και ειναι οι πλοηγοι απο πανω?
εχει χτιπισει ειναι κατω και πουθενα σημαιες?
διευκρινισε γιατι ειναι ολες διαφορετικες περιπτωσεις.

EVI
18/05/2009, 11:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
ειναι θεμα διοργανωτη,
γιατι εδω και οχι εκει?

γιατι εδω βρισκουν και τα κανουν, γιαυτο.
εχω δει αγωνιζομενο να μπαινει σε καθε 20λεπτο, μα καθε ομως, να καθεται στανταρ ενα γυρο μεσα μετα την καρο και ενω ηταν μεσα τρειλερ να παρει πεσμενη μοτο και ενω ειχε αδιάσει όλη η πιστα αυτος εκανε τα δικα του και μαλιστα μας εκανε την χαρη να κοψει απο τα δρομακια της πιστα οστε να μην κανει ολη την διαδρομη για δευτερη φορα αφου ειχε δει την καρο.

αμ ρε evi υπαρχει ελλειψη παιδειας τι μπορουμε να κανουμε? αμα του ιδίου δεν του σκαμπαζει η γκλαβα τι κανουνμε?
του βαζουμε εμεις μυαλο (σημ: εμεις=διοργανωτες).

Η χρηση της πιστας υπόκειται (δεν ξερω αν το γραφω καλα και δεν με νοιαζει) σε καποιους κανονισμους, αφου δεν εχει την παιδεια να το καταλαβει τοτε τον στελνουμε σπιτι του να παιξει με το xbox /ps3 και οτι αλλο θελει.


τελεια!τοσο καιρο λοιπον λεγατε ποσο σκατα ειναι τα τρακ ντεις (αλλα πηγαινατε)
τωρα λετε οτι και εμεις κανουμε μαλακιες και οσοι δεν τις καταλαβενουν να παρουν τον μπουλο σπτι τους (σλλσ και για αυτο φταινε οι ''αλλοι'') φυσικα αν παω εγω σε τρακ ντει 0-300 και κανω μαλακια θα με στειλουν σπιτι μου

υποθετω οτι θα δωσουν τα στοιχεια μου σε ολους τους υπολοιπους διοργανωτες να μην με δεχτουνε γιατι υπαρχει και η αλληλεγυη αλλων αυτων μεταξυ τους

εξαλου για τον μοτοσυκλετισμο τα κανουν ολα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol:



τουτεστιν εγω τρυγιρναω στα τρακ ντεις και κανω μαλακιες αυτοι με αφηνουν για τα φραγκα

και μετα ολοι μαζι εν χωρο λεμε διαφορα για να περνα η ωρα....καλο


τι κανουμε λοιπον??????

TROOPER
18/05/2009, 11:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
τελεια! καλα να περνατε

δλδ ΠΕΣ οτι ειχε χτυπησει και δεν σου σηκωναν εσενα σημαικι και τον εβλεπες εσυ

αλλα δεν εβλεπες σημαια

θα συνεχιζες???????????

:sick:

ρε μλκ σε κολησε ποντιοσυνη ο αλλος η ακομα να αναρωσεις απο το σαββατοβραδο ???

1.που να ξερω αν χτυπησε η οχι?δεδομενου κιολας οτι δεν χαζευω οσους επεσαν γιατι ουτε περιεργος ειμαι και συν τοις αλλοις εκεινη την ωρα οδηγω και ειμαι προσηλωμενος στην πιστα και δε κανω βολτα χαζευοντας εξω απο αυτη
2.αν υπαρχει σηκωμενη κιτρινη σημαινει οτι εχουνε αντιληφθει την πτωση του οι διοργανωτες και εχουνε επιληφθει του θεματος.
3.οσο δεν σηκωνεται σημαια (ειναι ο μονος τροπος να ενημερωθουνε οι οδηγοι για οτιδηποτε) δεν βγαινω.δεν ειμαι υποχρεωμενος να βγω ουτε φακιρης να μαντεψω τι συναιβει !!!!!

EVI
18/05/2009, 11:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
μισο λεπτο...

εχει χτιπισει και ειναι μονος?
εχει χτιπισει και ειναι οι πλοηγοι απο πανω?
εχει χτιπισει ειναι κατω και πουθενα σημαιες?
διευκρινισε γιατι ειναι ολες διαφορετικες περιπτωσεις.


φιλε

εχει πεσει

ξερεις εσυ αν εχει χτυπησει η οχι?ξερεις εσυ αν εχει η πιστα λαδια η κομματια απο την μοτοσυκλετα ωστε αν περασεις απο κει δεν θα πεσεις και εσυ????

οχι

δεν ξερεις τιποτα απο ολα αυτα


ειναι κατω σηκωνοντε σημαιες και τον περνανε αλλες 2 φορες ολοι που ερχοντε γαμιοντας κια κοβουν λιγο πριν την στροφη που τον βλεπουν....δλδ

εχουν δει κιτρινη σημαια (δε ξερουν σε ποιο σημειο συμβαινει κατι μεχρι να το δουν σωστα?)παρο ολα αυτα συνεχιζουν να τρεχουν και κοβουν 3 μετρα πριν απο αυτον επειδη το ειδαν.....θα μπορουσαν να πεσουν σε λαδια πχ να πεσουν οοολοι μαζι


ποιος φταιει μεχρι εδω?η διοργανοση??????ρωταω και πειτε μου

μετα καρο

2-3 φορες και μετα αδειαζει η πιστα και μπαινει αυτοκινιτο με τρειλερ μεσα το καλο ειναι οτι ο τυπος δεν ειχε παθει τιποτα ΑΛΛΑ το ξεραν αυτο οι αλλοι?????δε νομιζω


για να μην μπλεκουμε τα πραγματα εγινε ενα γεγονος

συγκεκριμενο γεγονος

μην λες ΑΝ και ισως και μπορει και θα και ξερεις οι αλλοι σε αλλες μερες καναν αυτο


δε με νοιαζει


εγινε ενα ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΓΕΓΟΝΟΣ και αν διαβαζατε το θρεντ εγινε και αλλο ενα τετοιο ακριβως και μαλιστα

το 2ο παιδι που επεσε ειναι δικος μας!απο εδω μεσα.


τες πα


καλα ειναι να τα ριχνουμε στους αλλους καλο ειναι να υπαρχουν κανονες κλπ κλπ κλπ αλλα ανθρωποι ειμαστε πανω απο ολα και πρεπει να προσεχουμε ο ενας τον αλλον

αυτα ειχα να πω

:beer:

EVI
18/05/2009, 11:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ρε μλκ σε κολησε ποντιοσυνη ο αλλος η ακομα να αναρωσεις απο το σαββατοβραδο ???

1.που να ξερω αν χτυπησε η οχι?δεδομενου κιολας οτι δεν χαζευω οσους επεσαν γιατι ουτε περιεργος ειμαι και συν τοις αλλοις εκεινη την ωρα οδηγω και ειμαι προσηλωμενος στην πιστα και δε κανω βολτα χαζευοντας εξω απο αυτη
2.αν υπαρχει σηκωμενη κιτρινη σημαινει οτι εχουνε αντιληφθει την πτωση του οι διοργανωτες και εχουνε επιληφθει του θεματος.
3.οσο δεν σηκωνεται σημαια (ειναι ο μονος τροπος να ενημερωθουνε οι οδηγοι για οτιδηποτε) δεν βγαινω.δεν ειμαι υποχρεωμενος να βγω ουτε φακιρης να μαντεψω τι συναιβει !!!!!

ρε εισαι ηλιθιος????

βλεπεις μηχανη και ανθρωπο κατω και εσυ συνεχιζεις την οδηγηση σου??


ελπιζω μεσα απο την καρδια μου να μην σου συμβει αυτο εσενα Γιωργο

και να μην συμβει και σε μενα :sad: δλδ θα ημουν εγω στην πιστα θα σε εβλεπα κατω με την μηχανη πεσμενη πανω στην στροφη θα σε εβλεπε 2 φορες !!!! 2 φορες θα περναγα απο μπροστα σου


αλλα στα@@@ δεν ειμαι φακιρις να ξερω τι επαθες εσυ μπορει να σταματησες για κατουριμα και να σου επεσε απο το σταντ το μηχανακι θα χαλασω εγω το χρονο μου?:sick: :sick: :sick: :sick: :sick: :sick: :sick: :sick: :sick: :sick: :sick: :sick: :sick: :sick:


ΡΕ ΚΟΥΝΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ



υσ τι κανεις κει?παμε για καφε

McTalas
18/05/2009, 11:32
evi η πιστα εχει καποιους κανονισμους,
υπευθυνος για την τηρηση τους ειναι οι διοργανωτες και οταν αντιλαμβανωμαστε οτι δεν το κανουν τους το λεμε και αν δεν συμορφωθουν δεν εχουμε καμια θεση εμεις σε τετοιους ειδους διοργανωσεις.

στην πιστα δεν σταματαμε για ΚΑΝΕΝΑΝ λογο υπαρχουν (και πρεπει να υπαρχουν) ειδικευμενα ατομα που ξερουν πως θα επεμβουν που και ποτε!

εγ ω προσωπικα, οσο και αν το θελω, δεν προκειτε ποτε να σταματησω μεσα στην πιστα γιατι δεν πρεπει. Αν και ειμαι νοσηλευτης και ξερω απο πρωτες βοηθειες, θα βγω εξω και θα προσθερω τις υπηρεσιες μου εξω απο την πιστα, μεσα κανουν αλλοι κουμαντο.


και για επειδη μιλαω προσωπικα οταν δω καποιον να κανει μια μαλακια και για να το δω αυτο θα πρεπει να ειμαι μεσα και να ειναι διπλα μου, θα ειδοποιησω τους κριτες (και συγκεκριμενα την Κ9) οπως κανω παντα σε καθε track day,
και οταν ερχονται γυφτακια στην φυστικια βγαινω και ειδοποιηω,
και οταν εφυγε απο το μπροστινο μου μηχανακι και βιδες (αρχισε να σκορπαει το kawa)
και γενικα οτι γινεται εκτος κανονισμου βγαινω και ειδοποιω τους κριτες γιατι ετσι κρινω εγω, αλλα για να σταματησω μεσα στην πιστα οχι δεν το κανω γιατι δεν πρεπει!!!

EVI
18/05/2009, 11:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
evi η πιστα εχει καποιους κανονισμους,
υπευθυνος για την τηρηση τους ειναι οι διοργανωτες και οταν αντιλαμβανωμαστε οτι δεν το κανουν τους το λεμε και αν δεν συμορφωθουν δεν εχουμε καμια θεση εμεις σε τετοιους ειδους διοργανωσεις.

στην πιστα δεν σταματαμε για ΚΑΝΕΝΑΝ λογο υπαρχουν (και πρεπει να υπαρχουν) ειδικευμενα ατομα που ξερουν πως θα επεμβουν που και ποτε!

εγ ω προσωπικα, οσο και αν το θελω, δεν προκειτε ποτε να σταματησω μεσα στην πιστα γιατι δεν πρεπει. Αν και ειμαι νοσηλευτης και ξερω απο πρωτες βοηθειες, θα βγω εξω και θα προσθερω τις υπηρεσιες μου εξω απο την πιστα, μεσα κανουν αλλοι κουμαντο.


και για επειδη μιλαω προσωπικα οταν δω καποιον να κανει μια μαλακια και για να το δω αυτο θα πρεπει να ειμαι μεσα και να ειναι διπλα μου, θα ειδοποιησω τους κριτες (και συγκεκριμενα την Κ9) οπως κανω παντα σε καθε track day,
και οταν ερχονται γυφτακια στην φυστικια βγαινω και ειδοποιηω,
και οταν εφυγε απο το μπροστινο μου μηχανακι και βιδες (αρχισε να σκορπαει το kawa)
και γενικα οτι γινεται εκτος κανονισμου βγαινω και ειδοποιω τους κριτες γιατι ετσι κρινω εγω, αλλα για να σταματησω μεσα στην πιστα οχι δεν το κανω γιατι δεν πρεπει!!!




ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΠΟΥΘΕΝΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΤΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΙΣΤΑ!!!!!!


αν διαβασει το πρωτο μου ποστακι λεω

κανουμε το γυρο μας και βγαινουμε εξω καποιος ειναι κατω αυτο λεω!!!!!\


ξερω πολυ καλα τους κανονισμους της πιστας

και δεν ειμαι ηλιθια για να σταματησω μεσα στην πιστα ενω οι αλλοι ερχοντε κομματια απο πισω μου

εσυ ειχες ενα περιστατικο και το περνεις πρωσοπικα

θα στο θεσω λοιπον και εγω ετσι.....

επεσες???ναι

σου ειπαν μαλακιες?

ναι


ας το κανουμε λοιπον τωρα διαφορετικο


πεφτεις

οι διοργανοτες σε βλεπουν

βγαζουν σημαιες

και οι υπολοιποι συμμετεχοντες το γραφουν στα αρχιδια τους και περνανε απο μπροστα σου ακομα 2-3 φορες

εσυ εισαι κατω και πονας

δε μπορει να μπει κανεις να σε μαζεψει γιατι γυρνανε 30 ατομα γυρο ακομα παρο οτι εχουν ενημερωθει

τωρα πως το σκεφτεσε ?


ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΚΑΤΙ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΚΟΥΕΙ ΣΕ ΚΑΝΟΝΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ

ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΛΕΤΕ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ

ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙ ΛΕΩ



ΛΕΩ ΟΤΙ ΚΑΛΕΣ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΠΑΠΑΤΖΕΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΣΤΡΑΒΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΤΗΝ ΠΟΥΜΕ ΜΕΤΑ ΜΕ ΠΕΡΗΦΑΝΙΑ ΕΧΩΝΤΑς ΑΦΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΟΜΩΣ ΝΑ ΥΠΟΦΕΡΕΙ

ΒΟΗΘΑΜΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΡΑΖΟΥΜΕ

ΔΕ ΚΡΑΖΟΥΜΕ ΜΟΝΟ


αυτο λεω τι διαολο τοσο δυσκολο ειναι?

η με νοιαζει εμενα τι κανετε κει μεσα? στα @@ μου ουτε που θελω να μπω ποτε σε πιστα που μετρατε και ποσο γυρνατε!!!!!ελεος!!!!!και περασα αυτον και εκεινον και τον αλλον

αν ειστε γρηγοριαδιδες βγαλτε αγωνιστικη και τραβατε στους αγωνες ΕΛΕΟΣ

εμενα μου την σπαει να γραφουμε τον αλλον στα @@ μας γιατι στη θεση αυτουνου μπορει να ειμαι εγω εσυ ολοι μας

απλα πραγματα

ουφ

:blush:

:beer:

TROOPER
18/05/2009, 11:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
ρε εισαι ηλιθιος????

βλεπεις μηχανη και ανθρωπο κατω και εσυ συνεχιζεις την οδηγηση σου??


ελπιζω μεσα απο την καρδια μου να μην σου συμβει αυτο εσενα Γιωργο

και να μην συμβει και σε μενα :sad: δλδ θα ημουν εγω στην πιστα θα σε εβλεπα κατω με την μηχανη πεσμενη πανω στην στροφη θα σε εβλεπε 2 φορες !!!! 2 φορες θα περναγα απο μπροστα σου


αλλα στα@@@ δεν ειμαι φακιρις να ξερω τι επαθες εσυ μπορει να σταματησες για κατουριμα και να σου επεσε απο το σταντ το μηχανακι θα χαλασω εγω το χρονο μου?:sick: :sick: :sick: :sick: :sick: :sick: :sick: :sick: :sick: :sick: :sick: :sick: :sick: :sick:


ΡΕ ΚΟΥΝΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ



υσ τι κανεις κει?παμε για καφε

μλκ ξεκολλα !!!!!

βλεπω μηχανη και ανθρωπο κατω και συνεχιζω ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ την οδηγηση μου.δεν ειμαστε βολτα στον δρομο να σταματησω και να φροντισω τα παντα εγω.ειμαστε στην πιστα και ο μονος που φερει ευθυνη να ενημερωσει τους οδηγους ειναι οι κριτες και η διοργανωση γενικα.

πχ.ειμαστε σερρες ειμαι πισω απο τον σπιριτ παμε για κ13 και ο γιαννης φευγει στα χωραφια τον βλεπω να κουτρουβαλαει και συνεχιζω.βγαινει κιτρινη.σταματαμε τα προσπερασματα αλλα παραμενουμε στη πιστα.παυει η κιτρινη και συνεχιζουμε κανονικα.βγαινει καρο,ολοκληρωνουμε τον γυρο και βγαινουμε.παω να δω τον γιαννη.αυτη ειναι η σειρα.

αφου εχει κιτρινη ολα ειναι καλα και συνεχιζω.τελεια και παυλα.

αν τωρα πρεπει να βγει κοκκινη και εχουνε βγαλει κιτρινη ακουει μπινελικια ο διοργανωτης.αν δεν εχει βγει τπτ και αντιληυθω εγω την πτωση εννοειται οτι θα ενημερωσω τον διοργανωτη και φυσικα θα φαει και τα καντηλια του.

τα υπολοιπα ειναι μαλακιες.

McTalas
18/05/2009, 11:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
φιλε

εχει πεσει

ξερεις εσυ αν εχει χτυπησει η οχι?ξερεις εσυ αν εχει η πιστα λαδια η κομματια απο την μοτοσυκλετα ωστε αν περασεις απο κει δεν θα πεσεις και εσυ????

οχι

δεν ξερεις τιποτα απο ολα αυτα


ειναι κατω σηκωνοντε σημαιες και τον περνανε αλλες 2 φορες ολοι που ερχοντε γαμιοντας κια κοβουν λιγο πριν την στροφη που τον βλεπουν....δλδ

εχουν δει κιτρινη σημαια (δε ξερουν σε ποιο σημειο συμβαινει κατι μεχρι να το δουν σωστα?)
oxi akrivos mia simea mporei na dilosei thn thesi toy atiximatos
παρο ολα αυτα συνεχιζουν να τρεχουν και κοβουν 3 μετρα πριν απο αυτον επειδη το ειδαν.....θα μπορουσαν να πεσουν σε λαδια πχ να πεσουν οοολοι μαζι


ποιος φταιει μεχρι εδω?η διοργανοση??????ρωταω και πειτε μου

μετα καρο

2-3 φορες και μετα αδειαζει η πιστα και μπαινει αυτοκινιτο με τρειλερ μεσα το καλο ειναι οτι ο τυπος δεν ειχε παθει τιποτα ΑΛΛΑ το ξεραν αυτο οι αλλοι?????δε νομιζω


για να μην μπλεκουμε τα πραγματα εγινε ενα γεγονος

συγκεκριμενο γεγονος

μην λες ΑΝ και ισως και μπορει και θα και ξερεις οι αλλοι σε αλλες μερες καναν αυτο


δε με νοιαζει


εγινε ενα ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΓΕΓΟΝΟΣ και αν διαβαζατε το θρεντ εγινε και αλλο ενα τετοιο ακριβως και μαλιστα

το 2ο παιδι που επεσε ειναι δικος μας!απο εδω μεσα.


τες πα


καλα ειναι να τα ριχνουμε στους αλλους καλο ειναι να υπαρχουν κανονες κλπ κλπ κλπ αλλα ανθρωποι ειμαστε πανω απο ολα και πρεπει να προσεχουμε ο ενας τον αλλον

αυτα ειχα να πω

:beer:
ρε συ evi αφου δεν ξερεις την χρηση των σημαιων γιαυτο τα λες ετσι.
αμα οι διοργανωτες ειναι κουκουρουκου και βγαζουν οτι σημαιες θελουν ή δεν βγαζουν καθολου εγω τι θες να κανω?
αν δω καποιον κατω και δεν εχει τριγιρω σημαια ή δεν ειναι υπευθυνος διπλα, θα βγω και θα ειδοποιησω την Κ9,
τωρα αν εχει λαδια,, ειναι πολυ χτιπιμενος κτλ, θα μου το πουν οι κριτες, πως? με τις αναλογες σημαιες και το πως τις σηκωνουν, γιατι εχει σημασια και το τροπος που κουνας μια σημαια.
και για να καταλαβω (γιατι οπως με ξερεις δεν μου πολυ κοβει) θελεις να χολιασουμε ενα συγκεκριμενο γεγονος, σαν αυτο που περιγραφει, και τι θα καναμε εμεις ή θες να συζητησουμε γενια το τι πρεπει να κανουμε εντος πιστας οταν υπαρχει περιστατικο.??

McTalas
18/05/2009, 11:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI

κανουμε το γυρο μας και βγαινουμε εξω καποιος ειναι κατω αυτο λεω!!!!!
ναι εφοσον και μονο αν μας το πουν οι διοργανωτες. δλδ κοκκινη σημαια.
εκτος και αν βγουμε να ειδοποιησουμε εμεις.

road spirit
18/05/2009, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
ναι εφοσον και μονο αν μας το πουν οι διοργανωτες. δλδ κοκκινη σημαια.
εκτος και αν βγουμε να ειδοποιησουμε εμεις.

ρε σεις.... έγραψε η κοπέλα: μετά τη κίτρινη βγήκε καρό...δλδ βγήτε έξω, τέλος ...

(ναι, νταξ, κανονικά θέλει κόκκινη σαν έκτακτο συμβάν, τεσπά...)

TROOPER
18/05/2009, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
ρε σεις.... έγραψε η κοπέλα: μετά τη κίτρινη βγήκε καρό...δλδ βγήτε έξω, τέλος ...

(ναι, νταξ, κανονικά θέλει κόκκινη σαν έκτακτο συμβάν, τεσπά...)

ναι ρε και εγω ρωτησα βγηκε καρο και την ειδαν ολοι?

εφοσον την ειδαν ολοι και δεν βγηκαν επρεπε να φανε μαυρη και να πανε σπιτι.

EVI
18/05/2009, 11:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
ναι εφοσον και μονο αν μας το πουν οι διοργανωτες. δλδ κοκκινη σημαια.
εκτος και αν βγουμε να ειδοποιησουμε εμεις.


παραδινομε.....σου εδωσα την εντυπωση οτι δεν ξερω τις σημαιες?????μου αρεσει που της επεξηγω σε καθε μου ποστ :rolleyes: σου εδωσα την εντυπωση οτι δεν ξερω απο κανονες?σου εδωσα την εντυπωση οτι ειμαι υπερ καποιου?????????καντε οτι θελετε εγω εκει μεσα ΜΑΖΙ ΣΑΣ δεν μπαινω

EVI
18/05/2009, 11:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ναι ρε και εγω ρωτησα βγηκε καρο και την ειδαν ολοι?

εφοσον την ειδαν ολοι και δεν βγηκαν επρεπε να φανε μαυρη και να πανε σπιτι.


επρεπε!!!!!!!!!!!

αλλα αυτο δεν αφαιρει το γεγονος οτι ειναι μαλακια και ελειψη σεβασμου προς τον αλλον!!!!!!

EVI
18/05/2009, 11:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
μλκ ξεκολλα !!!!!

βλεπω μηχανη και ανθρωπο κατω και συνεχιζω ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ την οδηγηση μου.δεν ειμαστε βολτα στον δρομο να σταματησω και να φροντισω τα παντα εγω.ειμαστε στην πιστα και ο μονος που φερει ευθυνη να ενημερωσει τους οδηγους ειναι οι κριτες και η διοργανωση γενικα.

πχ.ειμαστε σερρες ειμαι πισω απο τον σπιριτ παμε για κ13 και ο γιαννης φευγει στα χωραφια τον βλεπω να κουτρουβαλαει και συνεχιζω.βγαινει κιτρινη.σταματαμε τα προσπερασματα αλλα παραμενουμε στη πιστα.παυει η κιτρινη και συνεχιζουμε κανονικα.βγαινει καρο,ολοκληρωνουμε τον γυρο και βγαινουμε.παω να δω τον γιαννη.αυτη ειναι η σειρα.

αφου εχει κιτρινη ολα ειναι καλα και συνεχιζω.τελεια και παυλα.

αν τωρα πρεπει να βγει κοκκινη και εχουνε βγαλει κιτρινη ακουει μπινελικια ο διοργανωτης.αν δεν εχει βγει τπτ και αντιληυθω εγω την πτωση εννοειται οτι θα ενημερωσω τον διοργανωτη και φυσικα θα φαει και τα καντηλια του.

τα υπολοιπα ειναι μαλακιες.


σωστα τα λες!!!!αλλα στα μεγαρα δεν εγινε ετσι!!!!!κανονικα επρεπε να περνατε απο τον Γιαννη που ειχε πεσει μεχρι να δειτε σημαια και αν ο παπαρας που την κραταγε δε τη σηκωνε εσυ μεχρι να δεις σημαια δεν θα εβγαινες ε?????θα τον αφηνες τον Γιαννη εκει δεν θα σηκωνες χερακι να βγεις εξω να τον πιασεις τον μαλακα να του εξηγησεις το ονειρο που καποιος ειναι κατω και καθετε και τον παιζει....οχι εσυ κανονικα στην οδηγηση σου


καταλαβενεις τι λεω????γιατι αλλα μου απαντας

TROOPER
18/05/2009, 11:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
επρεπε!!!!!!!!!!!

αλλα αυτο δεν αφαιρει το γεγονος οτι ειναι μαλακια και ελειψη σεβασμου προς τον αλλον!!!!!!

σαφως !!!

και γι αυτο επρεπε να φανε μαυρη και να πανε σπιτι !!!

McTalas
18/05/2009, 11:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
παραδινομε.....σου εδωσα την εντυπωση οτι δεν ξερω τις σημαιες?????μου αρεσει που της επεξηγω σε καθε μου ποστ :rolleyes: σου εδωσα την εντυπωση οτι δεν ξερω απο κανονες?σου εδωσα την εντυπωση οτι ειμαι υπερ καποιου?????????καντε οτι θελετε εγω εκει μεσα ΜΑΖΙ ΣΑΣ δεν μπαινω
ρε evi αφου ολοι λεμε το ιδιο πραγμα γιατι φαινεται σαν να διαφωνουμε??

κανενας μας δεν θα εμενε μεσα αν εβγαινε σημαια τερματισμου ή διακοπης και κανενας μας δεν θα συνεχιζε ακαθεκτος δλδ να πιεζει αν υπηρχε κιτρινη σημαια και θα ηταν προσεκτικος. καταλαβα καλα ή κανω λαθος??

τωρα τα υπολοιπα απασχολουν τους διοργανωτες, αυτοι πρεπει να ειδοποιουν εμας και οχι το αντιθετο.

McTalas
18/05/2009, 11:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
σωστα τα λες!!!!αλλα στα μεγαρα δεν εγινε ετσι!!!!!κανονικα επρεπε να περνατε απο τον Γιαννη που ειχε πεσει μεχρι να δειτε σημαια και αν ο παπαρας που την κραταγε δε τη σηκωνε εσυ μεχρι να δεις σημαια δεν θα εβγαινες ε?????θα τον αφηνες τον Γιαννη εκει δεν θα σηκωνες χερακι να βγεις εξω να τον πιασεις τον μαλακα να του εξηγησεις το ονειρο που καποιος ειναι κατω και καθετε και τον παιζει....οχι εσυ κανονικα στην οδηγηση σου


καταλαβενεις τι λεω????γιατι αλλα μου απαντας
οχι ρε evi αυτο ακριβως σου λεω εγω και θεωρω και ο trouper .
το ιδιο πραγμα.

EVI
18/05/2009, 11:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
ρε evi αφου ολοι λεμε το ιδιο πραγμα γιατι φαινεται σαν να διαφωνουμε??

κανενας μας δεν θα εμενε μεσα αν εβγαινε σημαια τερματισμου ή διακοπης και κανενας μας δεν θα συνεχιζε ακαθεκτος δλδ να πιεζει αν υπηρχε κιτρινη σημαια και θα ηταν προσεκτικος. καταλαβα καλα ή κανω λαθος??

τωρα τα υπολοιπα απασχολουν τους διοργανωτες, αυτοι πρεπει να ειδοποιουν εμας και οχι το αντιθετο.

ελα ντε!!!γιατι εσυ που εισαι νορμαλ θα εβγαινες εκεινοι δεν βγηκαν ομως και δε τους δικαιολογω

:beer: :beer: :beer: :beer:

McTalas
18/05/2009, 11:57
γιατι ρε παιδι μου ποιος τους δικαιολογισε?

ίσα ίσα που τους κατακρινουμε (ρε λες να ειμαι δυσγραφικος, εκ του δυσλεκτικος, και δεν εκφραζομαι καλα ?? :confused: )
αρα τι μπορουμε να κανουμε εμεις? να επιλεγουμε διοργανωτες που θα μπορουν να μας προσφερουν σωστα τις υπηρεσιες τους μακρια απο κατι τετοια μοσχαρια...

TROOPER
18/05/2009, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
σωστα τα λες!!!!αλλα στα μεγαρα δεν εγινε ετσι!!!!!κανονικα επρεπε να περνατε απο τον Γιαννη που ειχε πεσει μεχρι να δειτε σημαια και αν ο παπαρας που την κραταγε δε τη σηκωνε εσυ μεχρι να δεις σημαια δεν θα εβγαινες ε?????θα τον αφηνες τον Γιαννη εκει δεν θα σηκωνες χερακι να βγεις εξω να τον πιασεις τον μαλακα να του εξηγησεις το ονειρο που καποιος ειναι κατω και καθετε και τον παιζει....οχι εσυ κανονικα στην οδηγηση σου


καταλαβενεις τι λεω????γιατι αλλα μου απαντας

ρε μλκ τι λες....?

αφου σου απαντησα παραπανω.τα χεις παιξει εντελως?

ασε που στο δικο σου παραδειγμα λες οτι σηκωθηκε κιτρινη και το προβλημα σου ειναι οτι παρολο που σηκωθηκε κιτρινη δεν βγηκε ο κοσμος απο την πιστα.δεν οφειλε κανεις να βγει ρε κοπελια πως να γινει τωρα??

σε οσα ειπες στο μονο που εχεις δικιο αν συναιβει ειναι να βγαινει καρο(κοκκινη,κιτρινη)να τη βλεπεις και να τη γραφεις στα @@ σου.ναι τοτε πρεπει να πας σπιτι σου.

idi
18/05/2009, 12:02
ρε παγκοσμιε trooper το γυρολογιο σου και η αυτοσυγκεντρωση ΣΕ ΕΝΑ TRACK DAY ... ειναι πιο σοβαρο θεμα απο τον αναβατη που επεσε ?

για σοβαρεψου... κανονικα με το που πεφτει καποιος πρεπει ΟΛΟΙ να βγουν (φυσικα στην επομενη εξοδο στα πιτσ οχι οπου ναναι)... ωστε να υπαρχει δυνατοτητα να μπει μεσα το ασθενοφορο στη περιπτωση που υπαρχει σοβαρο προβλημα... εστω και τυπικα....

ξεκολα με τη παρτη σου και δες το πραγμα ΧΑΛΑΡΑ γιατι τρακ νταυ κανεις... οχι αγωνα οκ???????

TROOPER
18/05/2009, 12:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ρε παγκοσμιε trooper το γυρολογιο σου και η αυτοσυγκεντρωση ΣΕ ΕΝΑ TRACK DAY ... ειναι πιο σοβαρο θεμα απο τον αναβατη που επεσε ?

για σοβαρεψου... κανονικα με το που πεφτει καποιος πρεπει ΟΛΟΙ να βγουν (φυσικα στην επομενη εξοδο στα πιτσ οχι οπου ναναι)... ωστε να υπαρχει δυνατοτητα να μπει μεσα το ασθενοφορο στη περιπτωση που υπαρχει σοβαρο προβλημα... εστω και τυπικα....

ξεκολα με τη παρτη σου και δες το πραγμα ΧΑΛΑΡΑ γιατι τρακ νταυ κανεις... οχι αγωνα οκ???????

τι λε ρε ηλιθιε???

αμα ειναι ετσι να καταργησουμε τις σημαιες.να μεινει μια του ολυμπιακου και οποτε την ανεμιζουνε να βγαινεις απο την πιστα ασχετα του τι εχει γινει.

μλκ γι αυτο δε μπαινεις πιστα ?????:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

McTalas
18/05/2009, 12:07
οχι παιδια ειστε λαθος,
αν πεσει καποιος πρεπει να ειδοποιηθουν ολοι οι αναβατες που ειναι μεσα στο session,
αν υπαρχει εστω η υποψια πως ειναι σοβαρα καποιος τοτε πρεπει όλοι να ειδοποιηθουν να βγουν ΑΜΕΣΩΣ εξω.

idi
18/05/2009, 12:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
τι λε ρε ηλιθιε???

αμα ειναι ετσι να καταργησουμε τις σημαιες.να μεινει μια του ολυμπιακου και οποτε την ανεμιζουνε να βγαινεις απο την πιστα ασχετα του τι εχει γινει.

μλκ γι αυτο δε μπαινεις πιστα ?????:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ναι γιατο δε μπαινω γιατι καποιοι σαν εσενα βλεπουν το γεγονος σα κατι περισσοτερο απο μια απλη ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ....

γιατι το track day ειναι μια ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ και τιποτα περισσοτερο....

TROOPER
18/05/2009, 12:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ναι γιατο δε μπαινω γιατι καποιοι σαν εσενα βλεπουν το γεγονος σα κατι περισσοτερο απο μια απλη ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ....

γιατι το track day ειναι μια ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ και τιποτα περισσοτερο....

δλδ πως το βλεπω ???

και μετα πες μου και πως ξερεις το πως το βλεπω αφου ποτε δεν πηγαμε μαζι.

κατσε ρε μλκ και κοιτα τις σημαιες του ολυμπιακου να ανεμιζουνε και τολμα να μου πεις οτι οταν εμπαινες εσυ σε td επεφτε οδηγος και εβγαινες ανεξαρτητα του τι σημαια εβγαινε.:evil:

sniper
18/05/2009, 14:05
Μπορείτε να μην φωνάζετε και μας ζαλίζετε τα ούμπαλα;