PDA

View Full Version : Πόρος Ξενοδοχείο;



Dimos35
18/05/2009, 10:03
Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους.
Συγγνώμη για το άσχετο του topic αλλά σίγουρα μπορείτε να βοηθήσετε μια και ο Πόρος "παίζει" αρκετά στο forum.

Το τριήμερο του Αγ. Πνεύματος θέλω να πάω οικογενειακώς σε ένα νησάκι, αλλά δυστυχώς δεν υπάρχουν εισιτήρια επιστροφής για την Δευτέρα από πουθενά. Έτσι αποφάσισα να πάω οδικώς στον Πόρο.

Από το internet οφείλω να πω ότι δεν βοηθήθηκα και πολύ μια και τα περισσότερα site δεν μου έδιναν να καταλάβω τι θα βρω.

Στο θέμα μας. Ψάχνω ξενοδοχείο, δίπλα στη θάλασσα, για τετραμελή οικογένεια, ποιοτικό, με ωραίο περιβάλλον αλλά να είναι κοντά και στην πόλη για την βραδινή μας βόλτα. Επίσης σημαντικό, να είναι ευχάριστο για πιτσιρίκια.

Μια κοι οι διανυκτερεύσεις θα είναι μόνο 2 δεν τίθεται οικονομικό θέμα στην τιμή του δωματίου, αλλά όχι πχ να πληρώσω και κανά διακοσάρι την βραδυά. :cool:

Ξέρει κάποιος κάτι που θα μπορούσε να βοηθήσει; :beer: :beer:

Βοηθάτε χριστιανοί :cry:

Ευχαριστώ έτσι κι αλλοιώς.

TROOPER
18/05/2009, 10:06
μιλα με τον βαγγελη 64

:wave2:

mikros boudas
18/05/2009, 10:07
με το καραβι δε βρηκες λογω κρατησεων η δεν εχει δρομολογια??

εγω προτεινω να κοιταξεις για το Ασκελι επειδη ειναι πιο ησυχο μερος και ειναι 5 λεπτα απο τον Πορο...
νομιζω ενα μελος ομως μενει εκει,περιμενε μηπως το δει και βοηθησει...

Dimos35
18/05/2009, 10:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
με το καραβι δε βρηκες λογω κρατησεων η δεν εχει δρομολογια??

εγω προτεινω να κοιταξεις για το Ασκελι επειδη ειναι πιο ησυχο μερος και ειναι 5 λεπτα απο τον Πορο...
νομιζω ενα μελος ομως μενει εκει,περιμενε μηπως το δει και βοηθησει...

Τα περισσότερα εισιτήρια για την Δευτέρα της επιστροφής έχουν αγοραστεί από τα κόματα για τους ετεροδημότες. Εκτός αν θέλω να γυρίσω ας πούμε από Πάρο σε εξωτερική LUX καμπίνα. :bawl: :bawl:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

vangelis 64
18/05/2009, 10:59
Γεια σου Δήμο.

Ξενοδοχείο που να βολέψει εσένα και την οικογένειά σου στο κέντρο τού Πόρου και έτσι όπως το θες,δεν υπάρχει.

Τα ξενοδοχεία τού κέντρου είναι σχετικά μικρά,όχι τόσο κατάλληλα για παιδιά και γενικά η παραμονή σ' ένα τέτοι δεν θα σού αφήσει και τίς καλύτερες εντυπώσεις.

Μια πολύ καλή λύση είναι το Poros Image,που βρίσκεται στον δρόμο για το Νεώρειο,έχει καταπληκτική θέα προς το νησί και είναι εδώ και δύο χρόνια ανακαινισμένο.
Απέχει από το κέντρο 2 χλμ περίπου και υπάρχει λεωφορείο,αν δεν θέλεις να χρησιμοποιήσεις αυτοκίνητο, που κάνει τακτικά δρομολόγια.(Μέχρι κάποια ώρα βέβαια)
Η θάλασσα στην περιοχή τού Νεωρείου προσωπικά δεν μού αρέσει,αλλά περί ορέξεως....

Ένα άλλο επίσης όμορφο,πιο κυριλέ και πιο απομακρυσμένο είναι το Sirene που βρίσκεται στο δρόμο για το Μοναστήρι.Είναι χτισμένο πάνω στο γκρεμό και βλέπει τη θάλασσα φυσικά.
Πνιγμένο κι αυτό στο πεύκο(όπως και το πρώτο)απέχει γύρω στα 3 χλμ από το κέντρο και υπάρχει και εκεί λεωφορείο.
Η θάλασσα στην περιοχή είναι πεντακάθαρη αλλά μην περιμένεις αμμουδιές και τέτοια κόλπα.Αμμουδιά θα βρεις στο Ασκέλι,επίσης με καταπληκτική θάλασσα,όπου υπάρχει και η πιο οργανωμένη πλαζ τού νησιού.

Νομίζω πως,όποιο κι απ' τα δύο αν διαλέξεις,θα περάσετε πολύ όμορφα.Α!Από τιμές δεν έχω ιδέα.:wave2:

Dimos35
18/05/2009, 11:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Γεια σου Δήμο.

Ξενοδοχείο που να βολέψει εσένα και την οικογένειά σου στο κέντρο τού Πόρου και έτσι όπως το θες,δεν υπάρχει.

Τα ξενοδοχεία τού κέντρου είναι σχετικά μικρά,όχι τόσο κατάλληλα για παιδιά και γενικά η παραμονή σ' ένα τέτοι δεν θα σού αφήσει και τίς καλύτερες εντυπώσεις.

Μια πολύ καλή λύση είναι το Poros Image,που βρίσκεται στον δρόμο για το Νεώρειο,έχει καταπληκτική θέα προς το νησί και είναι εδώ και δύο χρόνια ανακαινισμένο.
Απέχει από το κέντρο 2 χλμ περίπου και υπάρχει λεωφορείο,αν δεν θέλεις να χρησιμοποιήσεις αυτοκίνητο, που κάνει τακτικά δρομολόγια.(Μέχρι κάποια ώρα βέβαια)
Η θάλασσα στην περιοχή τού Νεωρείου προσωπικά δεν μού αρέσει,αλλά περί ορέξεως....

Ένα άλλο επίσης όμορφο,πιο κυριλέ και πιο απομακρυσμένο είναι το Sirene που βρίσκεται στο δρόμο για το Μοναστήρι.Είναι χτισμένο πάνω στο γκρεμό και βλέπει τη θάλασσα φυσικά.
Πνιγμένο κι αυτό στο πεύκο(όπως και το πρώτο)απέχει γύρω στα 3 χλμ από το κέντρο και υπάρχει και εκεί λεωφορείο.
Η θάλασσα στην περιοχή είναι πεντακάθαρη αλλά μην περιμένεις αμμουδιές και τέτοια κόλπα.Αμμουδιά θα βρεις στο Ασκέλι,επίσης με καταπληκτική θάλασσα,όπου υπάρχει και η πιο οργανωμένη πλαζ τού νησιού.

Νομίζω πως,όποιο κι απ' τα δύο αν διαλέξεις,θα περάσετε πολύ όμορφα.Α!Από τιμές δεν έχω ιδέα.:wave2:

:a20: :a20:

Βαγγέλη σε ευχαριστώ πολύ για την πλήρη απάντηση.
Θα τα κοιτάξω το απόγευμα και αν χρειαστεί θα επανέλθω.


:beer: :beer: :beer: