PDA

View Full Version : Honda VTR SP2 2006 κουβεντουλα



Σελίδες : 1 [2]

boussias
18/05/2009, 21:38
:beer: :beer:


163914

boussias
18/05/2009, 21:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
φιλε μου δε το ποσταρα για να δειξω οτι το εδινες ακριβα, ουτε καν μου περασε απο το μυαλο...



απλα γενικα, οι τιμες σε μεταχειρισμενα στο εξωτερικο ειναι εντελως αλλου σε σχεση με ελλαδα...

ειναι τετοιες που σε κανουν να θες να βαλεις τα κλαματα:lol: :bawl:
Το κατάλαβα, και δεν είπα τίποτα. :beer:

Εγω τις προάλες πόσταρα MV F4 Senna απο Γερμανία μόνο 11.000 ευρώ.

devil's animal
18/05/2009, 21:52
ρε π0υστη μου κλειδωστε το, το γ@μιδι!!!!:mad:

θα πουλησουμε κανα νεφρο λεμε για τα μπ0υρδελα!!:bawl: :bawl:

byron
18/05/2009, 21:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
:eyepop: :eyepop: :a8: :a8:
Μακράν ο ωραιότερος χρωματισμός!

Συμφωνώ με τον rein ότι το μαύρο είναι πανέμορφο.
Για όσους προτιμούν κάτι φανταζί, υπάρχει και η έκδοση "Texas Circus" :a14:


163917

boussias
18/05/2009, 22:08
Ξέρει κανείς τον Κύριο;


163919

byron
18/05/2009, 22:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από boussias
Ξέρει κανείς τον Κύριο;

Suzuka 2001 το πήρε και έφυγε :wave2:

reinmeister
18/05/2009, 22:15
ελα...ξεκολατε πια...σιγα το μηχανακι...ενα βαρυ v2 που σερνεται ειναι...:rotflmao: :rotflmao:

boussias
18/05/2009, 22:16
Σωσ-τόστ!!!


163920

boussias
18/05/2009, 22:18
:beer:


163921

Corvo
18/05/2009, 22:30
ποιος θελει να μου πει ποιος ειναι αυτος???:D :D

devil's animal
18/05/2009, 22:34
αυτοι εχουν πεσει και δεν το ξερουν ρε!!!!!!!!!!!!!!!!:eek: :eek: :eek:

byron
18/05/2009, 22:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Corvo
ποιος θελει να μου πει ποιος ειναι αυτος???:D :D

:D :D


163922

p@nos
18/05/2009, 22:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
:D :D


46 kai ηλιος στο κρανος


ο μπουστας θα ναι...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

devil's animal
18/05/2009, 22:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
46 kai ηλιος στο κρανος


ο μπουστας θα ναι...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

Aggelos_SV
18/05/2009, 23:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Corvo
ποιος θελει να μου πει ποιος ειναι αυτος???:D :D

To 8 μάλλον ο Okada ή ο Ukawa και το 155 ο Ben Bostrom:wave2:

TOLISTOLAROS
19/05/2009, 00:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Για όσους προτιμούν κάτι φανταζί, υπάρχει και η έκδοση "Texas Circus" :a14:
:) Ωραία τα χάι μάουντ γιοσομούργια αλλά πάρε εδώ μια Λαγκουνασεκαλιμιτεντεντισιον...
με σέλασυνεπιβατηπαρακαλώ...


163925

TOLISTOLAROS
19/05/2009, 00:01
ΙΙΙΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!


163926

TOLISTOLAROS
19/05/2009, 00:02
:cool:


163927

TOLISTOLAROS
19/05/2009, 00:03
Αμάν πια αυτοί οι Αμερικλάνοι...


163928

TOLISTOLAROS
19/05/2009, 00:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από boussias
Σωσ-τόστ!!!
Αν ο τύπος δεν πέσει το μόνο που μένει να ξύσει είναι τα φρύδια του...

makis206
19/05/2009, 00:46
Ξενέρωσα, δεν ήξερα ότι κυκλοφορούσαν τόσα πολλά...:lol:

byron
03/06/2009, 00:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Ξενέρωσα, δεν ήξερα ότι κυκλοφορούσαν τόσα πολλά...:lol:

Όντως βρωμάει ο τόπος....


165260

byron
03/06/2009, 00:06
:smokin: :D :smokin:


165261

makis206
03/06/2009, 07:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
:smokin: :D :smokin:

Tο βόλταρε ο κ@ργιόλης !! Είδες ρε Βύρωνα τι βγάζει η εταιριάρα άμα θέλει ;:rotflmao:

Καλό καλό ;;;

:beer: :sun:

catmaster
03/06/2009, 07:57
Άντε πάλι ξανακαβλώσαμε πρωινιάτικα .... :hypnotize

reinmeister
03/06/2009, 09:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Tο βόλταρε ο κ@ργιόλης !! Είδες ρε Βύρωνα τι βγάζει η εταιριάρα άμα θέλει ;:rotflmao:

Καλό καλό ;;;

:beer: :sun:

ναι ναι...το βολταρε...@#$$%%$#

makis206
03/06/2009, 09:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
ναι ναι...το βολταρε...@#$$%%$#

Εμείς φίλε έχουμε θέμα, ή που θα πρέπει να κρατήσουμε απόσταση ασφαλείας ή που θα συνεχίσουμε εκείνο το φλερτ με την ψειρού που τίνει να μας κλείσει όλο και πιο σφιχτά στην αγκαλιά της μέσα...

:lol: :beer: :sad: (ανάμεικτα συναισθήματα):lol:

byron
03/06/2009, 09:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
ναι ναι...το βολταρε...@#$$%%$#

:a36: :a36: :a36: :a36: :a36:

Φιλαράκι, πως το είχε πει ο Ζορμπάς;

"Αμα σου κάτσει γυναίκα και δεν ........, δε στο συγχωρεί ούτε ο Θεός ούτε ο διάολος" :lol:


165299

byron
03/06/2009, 09:57
Αντε κι αλλη μια σε ώρα χαλάρωσης, μετά την ανταλλαγή ιδρώτα, εξαερωμένης βενζίνης, αναθυμιάσεων λαδιού και ήχων από το καυτό κορμί της σφριγηλής σκουρόχρωμης γιαπωνέζας :blush:

:rotflmao: :lol: :bawl: :bigcry: :rotflmao:


165301

DimST
03/06/2009, 10:11
Καλές οι φώτο.... το ξέρουμε ωραίο κλπ.

αλλά...







ΠΩΣ ΣΟΥ ΦΑΝΗΚΕ;;; :lol: :lol:

:wave2:

sapila racing
03/06/2009, 10:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimST
Καλές οι φώτο.... το ξέρουμε ωραίο κλπ.

αλλά...







ΠΩΣ ΣΟΥ ΦΑΝΗΚΕ;;; :lol: :lol:

:wave2:

Ε δεν καταλαβαίνεις οτι είναι σε δύσκολη θέση τώρα?
Γνωστός Apriliakιας υπέκυψε στα θέλγητρα της δικύλινδρης Honda.
Eχει βάλει και το Tuono αγγελία στην υπογραφή του, τι αλλο θέλεις δηλαδή?

:rotflmao: :lol:

makis206
03/06/2009, 10:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Ε δεν καταλαβαίνεις οτι είναι σε δύσκολη θέση τώρα?

Άντε μετά τις πιτσομακαρονάδες να μάθεις στα σούσια εδώ που τα λέμε..:lol: :rotflmao:

byron
03/06/2009, 10:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimST
Καλές οι φώτο.... το ξέρουμε ωραίο κλπ.

αλλά...

ΠΩΣ ΣΟΥ ΦΑΝΗΚΕ;;; :lol: :lol:

:wave2:

Πολύ ξεχωριστό..
Συγκρίνοντας το με το Mille Factory που έχω οδηγήσει, είναι πιο μαζεμένο στις διαστάσεις του. Στις ψηλές του δεν πάρατήρησα κάποια διαφορά από ένα Mille. Ίσως το aprilia να κάνει ένα μικρό τιναγματάκι παραπάνω στα ψιλά.
Το sp2 είναι σίγουρα πιο δυνατό στις μεσαίες του πάντως. Απ΄τις 2.000 τραβάει δυνατά και συνέχεια μέχρι πάνω, ενω το aprilia έχει λιγότερη δύναμη απ΄τις 5.000-7.000 και κλωτσάει μετά.
Τα φρένα ήταν άψογα όπως και οι αναρτήσεις που είχε βάλει ο Κωστής. Σαν αίσθηση ήταν ουδέτερο και με εντυπωσίασε το ότι μόλις στρίψει δείχνει ακλόνητο. Μια όμορφη "μολυβένια" συμπεριφορά.

Το μόνο που με ξένισε ήταν το ανάποδο αγωνιστικό κιβώτιο (δεν είχα οδηγήσει ξανά), γιατί με έβαλε στην μπρίζα να έχω συνέχεια το μυαλό μου στις αλλαγές για να μην καρφώσω το μοτέρ με κανένα κατέβασμα. Λίγο απότομη απόκριση είχε και το γκάζι στο άνοιγμα κλείσιμο που πιθανότατα διορθώνεται με χαρτογράφηση.
Ποιότητα κατασκευής κλπ δεν τα αναφέρω κάν, αλλα δεν ξέρω πως θα συμπεριφέρεται το sp με τις μαμά αναρτήσεις.

Αυτό που μου έμεινε απ΄τη βολτίτσα είναι η εμπιστοσύνη που σου βγάζει στη στροφή και το μοτέρ του. Δεν είχε καθόλου κραδασμούς (κάτι ψιλά μετα τις 8.000-8.500) ενώ ο ήχος του θυμίζει ducati χωρίς την @ρχιδοζαλίστρα του ξηροκάμπανου.

Δεν κάνει για γκόμενα βέβαια. Μόνο για μόνιμη σχέση είναι η άτιμη :sun:

Πολλά ευχαριστώ στον Κωστή για την χαρά που μου έδωσε :beer: :beer: :beer:

reinmeister
03/06/2009, 10:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Πολύ ξεχωριστό..
Συγκρίνοντας το με το Mille Factory που έχω οδηγήσει, είναι πιο μαζεμένο στις διαστάσεις του. Στις ψηλές του δεν πάρατήρησα κάποια διαφορά από ένα Mille. Ίσως το aprilia να κάνει ένα μικρό τιναγματάκι παραπάνω στα ψιλά.
Το sp2 είναι σίγουρα πιο δυνατό στις μεσαίες του πάντως. Απ΄τις 2.000 τραβάει δυνατά και συνέχεια μέχρι πάνω, ενω το aprilia έχει λιγότερη δύναμη απ΄τις 5.000-7.000 και κλωτσάει μετά.
Τα φρένα ήταν άψογα όπως και οι αναρτήσεις που είχε βάλει ο Κωστής. Σαν αίσθηση ήταν ουδέτερο και με εντυπωσίασε το ότι μόλις στρίψει δείχνει ακλόνητο. Μια όμορφη "μολυβένια" συμπεριφορά.

Το μόνο που με ξένισε ήταν το ανάποδο αγωνιστικό κιβώτιο (δεν είχα οδηγήσει ξανά), γιατί με έβαλε στην μπρίζα να έχω συνέχεια το μυαλό μου στις αλλαγές για να μην καρφώσω το μοτέρ με κανένα κατέβασμα. Λίγο απότομη απόκριση είχε και το γκάζι στο άνοιγμα κλείσιμο που πιθανότατα διορθώνεται με χαρτογράφηση.
Ποιότητα κατασκευής κλπ δεν τα αναφέρω κάν, αλλα δεν ξέρω πως θα συμπεριφέρεται το sp με τις μαμά αναρτήσεις.

Αυτό που μου έμεινε απ΄τη βολτίτσα είναι η εμπιστοσύνη που σου βγάζει στη στροφή και το μοτέρ του. Δεν είχε καθόλου κραδασμούς (κάτι ψιλά μετα τις 8.000-8.500) ενώ ο ήχος του θυμίζει ducati χωρίς την @ρχιδοζαλίστρα του ξηροκάμπανου.

Δεν κάνει για γκόμενα βέβαια. Μόνο για μόνιμη σχέση είναι η άτιμη :sun:

Πολλά ευχαριστώ στον Κωστή για την χαρά που μου έδωσε :beer: :beer: :beer:

ΝΑ ΠΑΤΕ ΝΑ Γ@ΜΗΘΕΙΤΕ ΚΙ ΕΣΥ ΚΑΙ Ο ΚΩΣΤΗΣ ΜΑΖΙ...:evil:

reinmeister
03/06/2009, 10:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Εμείς φίλε έχουμε θέμα, ή που θα πρέπει να κρατήσουμε απόσταση ασφαλείας ή που θα συνεχίσουμε εκείνο το φλερτ με την ψειρού που τίνει να μας κλείσει όλο και πιο σφιχτά στην αγκαλιά της μέσα...

:lol: :beer: :sad: (ανάμεικτα συναισθήματα):lol:

πανω που παω να το ξεχασω ρε φιλε να σου ο βυρωνας στο βιντεο κλαμπ..."που σαι φιλε?ολα καλα?αααα....οδηγησα το vtr του κωστα...:eyepop:

αμα ο ανθρωπος ειναι λουγκρα τελειωμενη...:lol: :lol:

makis206
03/06/2009, 11:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
ΝΑ ΠΑΤΕ ΝΑ Γ@ΜΗΘΕΙΤΕ ΚΙ ΕΣΥ ΚΑΙ Ο ΚΩΣΤΗΣ ΜΑΖΙ...:evil:

Ε μα! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

byron
03/06/2009, 11:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
ΝΑ ΠΑΤΕ ΝΑ Γ@ΜΗΘΕΙΤΕ ΚΙ ΕΣΥ ΚΑΙ Ο ΚΩΣΤΗΣ ΜΑΖΙ...:evil:

Τι κακία βγάζει η μακρόχρονη συμβίωση με ποταμόπλοια....:mad:

Εκεί που έχεις ψηθεί ότι η χοντροκώλα γεμάτη κυτταρίτιδα και οξυζεναρισένο μαλλί (με μαύρη ρίζα) είναι ότι περίμενες στη ζωή σου και έχεις αράξειιιι πλέον, σού ΄ρχεται ένας μαλάκας και σε βάζει σε τροχιά με το μωρό που έκανε βόλτα.
Τι πουτάνα που είναι η ζωή ώρες ώρες ρπμ....:p

devil's animal
03/06/2009, 12:06
ωραια πραγματα...
:sun: :sun: :sun:

nktR
03/06/2009, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Πολύ ξεχωριστό..
Συγκρίνοντας το με το Mille Factory που έχω οδηγήσει, είναι πιο μαζεμένο στις διαστάσεις του. Στις ψηλές του δεν πάρατήρησα κάποια διαφορά από ένα Mille. Ίσως το aprilia να κάνει ένα μικρό τιναγματάκι παραπάνω στα ψιλά.
Το sp2 είναι σίγουρα πιο δυνατό στις μεσαίες του πάντως. Απ΄τις 2.000 τραβάει δυνατά και συνέχεια μέχρι πάνω, ενω το aprilia έχει λιγότερη δύναμη απ΄τις 5.000-7.000 και κλωτσάει μετά.
Τα φρένα ήταν άψογα όπως και οι αναρτήσεις που είχε βάλει ο Κωστής. Σαν αίσθηση ήταν ουδέτερο και με εντυπωσίασε το ότι μόλις στρίψει δείχνει ακλόνητο. Μια όμορφη "μολυβένια" συμπεριφορά.

Το μόνο που με ξένισε ήταν το ανάποδο αγωνιστικό κιβώτιο (δεν είχα οδηγήσει ξανά), γιατί με έβαλε στην μπρίζα να έχω συνέχεια το μυαλό μου στις αλλαγές για να μην καρφώσω το μοτέρ με κανένα κατέβασμα. Λίγο απότομη απόκριση είχε και το γκάζι στο άνοιγμα κλείσιμο που πιθανότατα διορθώνεται με χαρτογράφηση.
Ποιότητα κατασκευής κλπ δεν τα αναφέρω κάν, αλλα δεν ξέρω πως θα συμπεριφέρεται το sp με τις μαμά αναρτήσεις.

Αυτό που μου έμεινε απ΄τη βολτίτσα είναι η εμπιστοσύνη που σου βγάζει στη στροφή και το μοτέρ του. Δεν είχε καθόλου κραδασμούς (κάτι ψιλά μετα τις 8.000-8.500) ενώ ο ήχος του θυμίζει ducati χωρίς την @ρχιδοζαλίστρα του ξηροκάμπανου.

Δεν κάνει για γκόμενα βέβαια. Μόνο για μόνιμη σχέση είναι η άτιμη :sun:

Πολλά ευχαριστώ στον Κωστή για την χαρά που μου έδωσε :beer: :beer: :beer:



Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
ΝΑ ΠΑΤΕ ΝΑ Γ@ΜΗΘΕΙΤΕ ΚΙ ΕΣΥ ΚΑΙ Ο ΚΩΣΤΗΣ ΜΑΖΙ...:evil:

:beer: :beer: :beer:

άντε πιά .....μας έχετε τρελάνει
Νααααααααα φύγετε..................http://www.youtube.com/watch?v=bOa2khm_DnM (http://www.youtube.com/watch?v=bOa2khm_DnM) :a8: :a8: :a8: :a33: :a33: :a33:

catmaster
03/06/2009, 17:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
ΝΑ ΠΑΤΕ ΝΑ Γ@ΜΗΘΕΙΤΕ ΚΙ ΕΣΥ ΚΑΙ Ο ΚΩΣΤΗΣ ΜΑΖΙ...:evil:


+ άπειρο λέμε ... :cry: :cry: :cry:

boussias
03/06/2009, 18:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
+ άπειρο λέμε ... :cry: :cry: :cry:

Βύρωνα, έφτιαξα λίγο την φωτογραφία γιατι το Exposure ήθελε ρύθμιση.......

:D :D


165419

catmaster
04/06/2009, 01:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από boussias
Βύρωνα, έφτιαξα λίγο την φωτογραφία γιατι το Exposure ήθελε ρύθμιση.......

:D :D


:cry: :cry:

αυτό το τομάρι με την καρώ φουστίτσα στο άβαταρ λέμε ...

:a02: :a02: :a02:

sapila racing
04/06/2009, 09:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από boussias
Βύρωνα, έφτιαξα λίγο την φωτογραφία γιατι το Exposure ήθελε ρύθμιση.......

:D :D

Κωστή εχεις και γαμ@ τα μηχανάκια :wave2:

boussias
04/06/2009, 09:57
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Πολύ ξεχωριστό..
Συγκρίνοντας το με το Mille Factory που έχω οδηγήσει, είναι πιο μαζεμένο στις διαστάσεις του. Στις ψηλές του δεν πάρατήρησα κάποια διαφορά από ένα Mille. Ίσως το aprilia να κάνει ένα μικρό τιναγματάκι παραπάνω στα ψιλά.
Μιλάς για γραναζωμένο Mille. Όταν ρυθμίσω τα μείγματα τα πράγματα θα είναι πολύ καλύτερα.

Το sp2 είναι σίγουρα πιο δυνατό στις μεσαίες του πάντως. Απ΄τις 2.000 τραβάει δυνατά και συνέχεια μέχρι πάνω, ενω το aprilia έχει λιγότερη δύναμη απ΄τις 5.000-7.000 και κλωτσάει μετά.
Τα φρένα ήταν άψογα όπως και οι αναρτήσεις που είχε βάλει ο Κωστής. Σαν αίσθηση ήταν ουδέτερο και με εντυπωσίασε το ότι μόλις στρίψει δείχνει ακλόνητο. Μια όμορφη "μολυβένια" συμπεριφορά.
Tα λάστιχα έχουν κάνει 5 track day x 4 sessions, άρα είναι άχρηστα

Το μόνο που με ξένισε ήταν το ανάποδο αγωνιστικό κιβώτιο (δεν είχα οδηγήσει ξανά), γιατί με έβαλε στην μπρίζα να έχω συνέχεια το μυαλό μου στις αλλαγές για να μην καρφώσω το μοτέρ με κανένα κατέβασμα.
Κουλάντζα

Λίγο απότομη απόκριση είχε και το γκάζι στο άνοιγμα κλείσιμο που πιθανότατα διορθώνεται με χαρτογράφηση.
Slipper Clutch

Ποιότητα κατασκευής κλπ δεν τα αναφέρω κάν, αλλα δεν ξέρω πως θα συμπεριφέρεται το sp με τις μαμά αναρτήσεις.
Καμία σχέση δεν έχει με τις νορμάλ. Αυτό μπορεί να το επιβεβαιώσει ο Αντώνης στην επόμενη Σουνιάδα, αφού πετάξω πάνω τα Slick που έχω και κάθονται

Αυτό που μου έμεινε απ΄τη βολτίτσα είναι η εμπιστοσύνη που σου βγάζει στη στροφή και το μοτέρ του. Δεν είχε καθόλου κραδασμούς (κάτι ψιλά μετα τις 8.000-8.500) ενώ ο ήχος του θυμίζει ducati χωρίς την @ρχιδοζαλίστρα του ξηροκάμπανου.

Δεν κάνει για γκόμενα βέβαια. Μόνο για μόνιμη σχέση είναι η άτιμη

Πολλά ευχαριστώ στον Κωστή για την χαρά που μου έδωσε
Slow the egg-lemon

--------------------------------------------------------------------------------



:beer:

boussias
04/06/2009, 10:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Κωστή εχεις και γαμ@ τα μηχανάκια :wave2:
Τhanks man, αν και δεν το είχες παρατηρήσει στα Μέγαρα (Πριν 3 εβδομάδες, Τετάρτη), φορούσε άσπρα πολυεστερικά....

:beer: :beer: :beer:

byron
04/06/2009, 10:02
Ευχαριστούμε για τις ευχές και ανταποδίδουμε :D

Εχει κανείς καμμιά ιδέα, γιατί η τρισμέγιστη εταιρία διατηρεί επί 25 χρόνια σε πλήθος μοντέλων και κυβικών τον βάστα τούρκο να γεμίσω V2 που ξεκίνησε απ΄το VT400F, και δεν αξιοποίησε σε κανένα άλλο μοντέλο αυτόν τον υπέροχο κινητήρα (έστω και αποδυναμωμένο);; :confused:


@ catmaster: ξενέρωσες ρε μαν ή ακόμα ντίρλα είσαι; :rotflmao: :rotflmao:

nightstalker
04/06/2009, 10:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
[B]Ευχαριστούμε για τις ευχές και ανταποδίδουμε :D

Εχει κανείς καμμιά ιδέα, γιατί η τρισμέγιστη εταιρία διατηρεί επί 25 χρόνια σε πλήθος μοντέλων και κυβικών τον βάστα τούρκο να γεμίσω V2 που ξεκίνησε απ΄το VT400F, και δεν αξιοποίησε σε κανένα άλλο μοντέλο αυτόν τον υπέροχο κινητήρα (έστω και αποδυναμωμένο);; :confused:


είχα την εντύπωση ότι τον φοράνε τα VTR 1000F και VARADERO (αποδυναμωμένο)
λάθος κάνω???

boussias
04/06/2009, 10:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Ευχαριστούμε για τις ευχές και ανταποδίδουμε :D

Εχει κανείς καμμιά ιδέα, γιατί η τρισμέγιστη εταιρία διατηρεί επί 25 χρόνια σε πλήθος μοντέλων και κυβικών τον βάστα τούρκο να γεμίσω V2 που ξεκίνησε απ΄το VT400F, και δεν αξιοποίησε σε κανένα άλλο μοντέλο αυτόν τον υπέροχο κινητήρα (έστω και αποδυναμωμένο);; :confused:

Αφου οι πωλήσεις πάνε καλά, γιατί να παιδεύεται; Εξάλλου αυτά τα μηχανάκια δεν πουλάνε, ούτε βγάζουν κέρδος στην εταιρία. Απλά για το Prestige είναι.
Σκέψου κόστος εξέλιξης, παραγωγής & Promotion για καθαρά λόγους Prestige. Αξίζει;
Απο την άλλη έχουν το CBR που καίει 1 λίτρο λάδι στα 1000 χιλιόμετρα. Ούτε Wankel μοτέρ να είχε. :D :D

boussias
04/06/2009, 10:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από nightstalker
είχα την εντύπωση ότι τον φοράνε τα VTR 1000F και VARADERO (αποδυναμωμένο)
λάθος κάνω???
Δίκιο έχεις, μάλλον ο ποιητής εννοεί σε SS μηχανάκι (Χιτλερικό ακούγετε αυτό ) :)

byron
04/06/2009, 10:31
Για το Varkadero δεν το ήξερα. Για το VTR το φανταζόμουν αλλά έτσι κι αλλιώς είχε τόσο άθλιες αναρτήσεις που ότι μοτέρ και αν είχε θα πήγαινε στράφι. :lol:

Μιλάω για κανένα ελαφρύτερο SS σε 750 ή ακόμα και σε all round μηχανάκια. Το μοτέρ του transalp πχ είναι σχεδίασης του 1980.
Θα χάλαγε κανέναν ένα SP 650 (στα πρότυπα του SV) πχ ?

byron
04/06/2009, 10:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από boussias
Μιλάς για γραναζωμένο Mille. Όταν ρυθμίσω τα μείγματα τα πράγματα θα είναι πολύ καλύτερα.
Tα λάστιχα έχουν κάνει 5 track day x 4 sessions, άρα είναι άχρηστα
Κουλάντζα :beer:
Slipper Clutch :beer:
Καμία σχέση δεν έχει με τις νορμάλ. Αυτό μπορεί να το επιβεβαιώσει ο Αντώνης στην επόμενη Σουνιάδα, αφού πετάξω πάνω τα Slick που έχω και κάθονται
Slow the egg-lemon :beer:


* Μιλάω για Mille με 15άρι γρανάζι που έτσι κι αλλιώς το έδινε μαζί η aprilia. Το 16άρι θάβει τον κινητήρα και η μόνη λογική εξήγηση για την τοποθέτηση του είναι oi προδιαγραφές θορύβου-κατανάλωσης ή κάτι παρόμοιο. Πιθανόν για τον ίδιο λόγο να έχει και την τάπα που κλείνει την εισαγωγή στο φιλτροκούτι.

*Πιθανόν, αλλά με τον απλά σβέλτο ρυθμό που το πήγα + το ότι μου τα έιχες ζεστάνει από πριν :p δεν με προβλημάτισαν. Δεν συνηθίζω να σκίζω ξένα μηχανάκια.

*Δεν εννοώ σε κατεβάσματα, αλλά στο άνοιγμα κλείσιμο του γκαζιού. Εχω συνηθίσει απ΄το aprilia βέβαια που είναι βελούδο :smokin:

*Σιγά μην φωνάξουμε το λοστρόμο στη βόλτα. Τι να πει ο Αντώνης; Να αλλάξουμε προπέλα; :evil:

*Δεν μου κόβει ποτέ :wave2:

sapila racing
04/06/2009, 10:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από boussias
Τhanks man, αν και δεν το είχες παρατηρήσει στα Μέγαρα (Πριν 3 εβδομάδες, Τετάρτη), φορούσε άσπρα πολυεστερικά....

:beer: :beer: :beer:

Ε μα αμα ηταν καμουφλαρισμένο που να παρω χαμπάρι!
Δεν σε ξέρω και φατσικά ρε συ, αλλη φορά έλα να τα πούμε! :wave2:

catmaster
04/06/2009, 11:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Εχει κανείς καμμιά ιδέα, γιατί η τρισμέγιστη εταιρία .....

@ catmaster: ξενέρωσες ρε μαν ή ακόμα ντίρλα είσαι; :rotflmao: :rotflmao:



τώρα που οδήγησες τζαπιόνι με afterburner απάνω κατάλαβες ε ;;

μόνο να φόρας καλά τη μασέλα ...που μου έχεις τον ιταλικό γκαζοντενεκέ και νομίζεις ότι είναι μηχανάκι ...

έτσι γουστάρει ρε η Χόντα για αυτό ... σιγά μην κάτσει να βγάλει μηχανάκια για τα μούτρα των ιταλόφιλων ...

:smokin:

(σαν να έρχομαι στα ίσα μου σιγά σιγά ... ):D

byron
04/06/2009, 12:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
τώρα που οδήγησες τζαπιόνι με afterburner απάνω κατάλαβες ε ;;

μόνο να φόρας καλά τη μασέλα ...που μου έχεις τον ιταλικό γκαζοντενεκέ και νομίζεις ότι είναι μηχανάκι ...

έτσι γουστάρει ρε η Χόντα για αυτό ... σιγά μην κάτσει να βγάλει μηχανάκια για τα μούτρα των ιταλόφιλων ...

:smokin:

(σαν να έρχομαι στα ίσα μου σιγά σιγά ... ):D

Πόσες ξυλιές έφαγε το ντεμέκ V2 σου από το ιταλικό 200άρι scooter μου, μπορείς να μας πεις;
:smokin: :smokin:

TOLISTOLAROS
04/06/2009, 12:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Θα χάλαγε κανέναν ένα SP 650 (στα πρότυπα του SV) πχ ?
Tελικά όλοι γουστάρουν τα SV... :cool:

reinmeister
04/06/2009, 12:38
κοιτα ρε που το τραβανε το θρεντ απ οπου εχει τριχα...

φτανει ρε λεμε...λυσσαξατε...

απο την αλλη την καραφλη τυροπιττα το περιμενα...αλλα κι εσυ κωστακη? μια χαρα παιδι φαινοσουν...τις πταιει και κατεληξες ετσι?:lol:

φιρι φιρι το πατε ρε κεραταδες να χρεωθω...(κι αλλο:lol: )...

p@nos
04/06/2009, 12:46
ρε παιδια που να οδηγησεται και κανα 1198 δηλαδη

:lol: :lol: :lol:

alexxxcbr
04/06/2009, 13:56
Προσπαθω τόσο καιρό να το ξεχάσω και εσεις το ξαναεπαναφέρετε??????


ΚΑΙ ΓΑΜΩ ΤΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ!!!!!!!!!




Μπράβο φίλε :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

boussias
04/06/2009, 19:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
ρε παιδια που να οδηγησεται και κανα 1198 δηλαδη

:lol: :lol: :lol:

Δίκιο έχεις...μπορεί όμως να υπάρχει και κάτι καλύτερο...
:smokin: :smokin:

catmaster
05/06/2009, 07:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Πόσες ξυλιές έφαγε το ντεμέκ V2 σου από το ιταλικό 200άρι scooter μου, μπορείς να μας πεις;
:smokin: :smokin:


Θα σου πω ... μόλις βάλεις λίγο ιώδιο και μια γάζα στο κεφάλι γιατί χτύπησες στο κομοδίνο και την άκουσες ....



Πες πού και πότε και θα κάνω τα όνειρά σου πραγματικότητα ... :smokin: :sun:

byron
05/06/2009, 08:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Θα σου πω ... μόλις βάλεις λίγο ιώδιο και μια γάζα στο κεφάλι γιατί χτύπησες στο κομοδίνο και την άκουσες ....



Μόλις ξεσουρώσεις και έρθεις στα ίσια σου, πάρε τηλ. τους 2 (δύο) μάρτυρες να σου φρεσκάρουν τη μνήμη.
Aprilia sportcity 200 vs SV 1000 στην πίστα Περιστερίου - Τερψιθέας -> :a021: :a22: :a36:


:a55:

nikos force
05/06/2009, 08:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Μόλις ξεσουρώσεις και έρθεις στα ίσια σου, πάρε τηλ. τους 2 (δύο) μάρτυρες να σου φρεσκάρουν τη μνήμη.
Aprilia sportcity 200 vs SV 1000 στην πίστα Περιστερίου - Τερψιθέας -> :a021: :a22: :a36:


:a55: γκουχου γκουχου-καγκουρες-γκουχου γκουχου :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

filipp0s
05/06/2009, 08:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Μόλις ξεσουρώσεις και έρθεις στα ίσια σου, πάρε τηλ. τους 2 (δύο) μάρτυρες να σου φρεσκάρουν τη μνήμη.
Aprilia sportcity 200 vs SV 1000 στην πίστα Περιστερίου - Τερψιθέας -> :a021: :a22: :a36:


:a55:

του ριξες τσαγακι? Τούρκικο σκετο έπρεπε να τους ξηγηθείς μπας και ξενερώσει εντέλει :sick:


:rotflmao: :rotflmao:

byron
05/06/2009, 08:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos650
του ριξες τσαγακι? Τούρκικο σκετο έπρεπε να τους ξηγηθείς μπας και ξενερώσει εντέλει :sick:


:rotflmao: :rotflmao:

Kai αν εξακολουθήσει να μην "θυμάται", θα έρθει και το τελειωτικό χτύπημα που θα είναι πέλεκυς....το sportcity του χάρισε και 5χλμ γιατί ξεκίνησε από Ν.Φιλαδέλφεια.... :rotflmao: :bawl: :lol: :rotflmao: :bigcry: :bawl: :lol:

boussias
24/06/2010, 01:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
κοιτα ρε που το τραβανε το θρεντ απ οπου εχει τριχα...

φτανει ρε λεμε...λυσσαξατε...



Τι σου κάνει όμως λίγο Μαγνήσιο και λίγο τιτάνιο είναι απίστευτο.

Επόμενο στάδιο Durbahn.. εν αναμονή απο Σεπτέμβριο.... :beer:

5.5 Κιλά απο PVM....:beer:
1 απο τιτάνιο βίδες
3.5 κιλά απο πολυεστερικά...

Και υπολοίπονται άλλα 10 κιλά :wave2:


202231

boussias
24/06/2010, 01:55
:wave2: :wave2:


202232

byron
24/06/2010, 02:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από boussias
Τι σου κάνει όμως λίγο Μαγνήσιο και λίγο τιτάνιο είναι απίστευτο.

Επόμενο στάδιο Durbahn.. εν αναμονή απο Σεπτέμβριο.... :beer:

5.5 Κιλά απο PVM....:beer:
1 απο τιτάνιο βίδες
3.5 κιλά απο πολυεστερικά...

Και υπολοίπονται άλλα 10 κιλά :wave2:

Αυτό ήταν χτύπημα κάτω απ΄τη ζώνη και βαρύτατο ατόπημα. :mad: :mad:

Μια δυο παρατηρήσεις.....:D

Το OXlins μας ξ έ φ υ γ ε να το αναφέρουμε ????? :look:

Οι PVM πανέμορφες. Τα κιλά που έφυγαν, σαν πολλά δεν είναι? Τι υλικό είναι? Forged alu ή μαγνήσιο?

Το πολυεστερικό μου θυμίζει ολίγον Texas tornado αλλά θα το καταπιούμε....:beer: :beer:

boussias
24/06/2010, 04:55
Ohlins FG832 (Superbike model όχι το R/T).

Ζάντες μαγνήσιο. Ζυγίστηκαν οι στοκ ζάντες, στόκ γραναζιέρα, στόκ δίσκοι φρένων κ.α. και βρέθηκαν οι διαφορές. Επιπλέον όλες οι βίδες της ανάρτησης, φρένων, κινητήρα (εκτός απο τα καπάκια), μέχρι και οι βίδες στις δισκόπλακες αλλάχτηκαν με τιτάνιο.

Επιπλέον μπήκε και Slipper clutch.

sapila racing
24/06/2010, 05:00
Το τουμπάνιασες! :eek:

:beer: :beer:

reinmeister
24/06/2010, 05:01
...μαλιστα...

byron
24/06/2010, 05:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
...μαλιστα...

+1

byron
24/06/2010, 05:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από boussias
Ohlins FG832 (Superbike model όχι το R/T).



Αν και περιττό να στο γράψω, προσοχή μεγάλη στα βιδάκια σύσφιξης του άξονα (τουλάχιστον στα ohlins των aprilia).
Θέλουν πολύ λιγότερη δύναμη (1,2 kg vs 2,5 του showa) στο σφίξιμο και δυστυχώς δεν κλωτσάει το σπείρωμα, αλλα σπάει η μπότα !!!

Ξέρω 5-6 ohlins σπασμένα μετά απο επίσκεψη σε λαστιχά ή συνεργείο....:cry:

reinmeister
24/06/2010, 06:20
ωρα λοιπον για το moteur...:D

boussias
24/06/2010, 06:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Αν και περιττό να στο γράψω, προσοχή μεγάλη στα βιδάκια σύσφιξης του άξονα (τουλάχιστον στα ohlins των aprilia).
Θέλουν πολύ λιγότερη δύναμη (1,2 kg vs 2,5 του showa) στο σφίξιμο και δυστυχώς δεν κλωτσάει το σπείρωμα, αλλα σπάει η μπότα !!!

Ξέρω 5-6 ohlins σπασμένα μετά απο επίσκεψη σε λαστιχά ή συνεργείο....:cry:
Αυτά αλλάχτηκαν με τιτάνιο...και στο Manual όντως λέει προσοχή στο σφύξιμο.
edit: Τις ζάντες τις αφαιρώ μόνος μου, οπότε ο λαστιχάς έχει μόνο να βάλει τα λάστιχα. Να είναι καλά το μπροστινό Stand που πιάνει απο τον Λαιμό

boussias
24/06/2010, 06:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
ωρα λοιπον για το moteur...:D
Επόμενο στάδιο Mοnocoque Ουρά (-6.8Kgr), αλλαγή τοποθεσίας μπαταρίας (-1,2Kgr) (δίπλα στο ψυγείο λαδιού), αλλαγή πίσω φρένου (800gr), Αεραγωγοί ψυγείου ή ολόκληρο αγωνιστικό κιτ ψυγείων (-2Kgr) (www.febur.it), φιλτροκούτι 24 λίτρα (-800gr) και κάτι ψιλά σε τιτάνιο σε βίδες που έχουν μείνει.

Αντώνη απο φθινόπωρο θα σε χρειαστώ....αν έχεις όρεξη να το ρυθμίσεις..:beer: :beer:

reinmeister
24/06/2010, 06:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από boussias
Επόμενο στάδιο Mοnocoque Ουρά (-6.8Kgr), αλλαγή τοποθεσίας μπαταρίας (-1,2Kgr) (δίπλα στο ψυγείο λαδιού), αλλαγή πίσω φρένου (800gr), Αεραγωγοί ψυγείου ή ολόκληρο αγωνιστικό κιτ ψυγείων (-2Kgr) (www.febur.it), φιλτροκούτι 24 λίτρα (-800gr) και κάτι ψιλά σε τιτάνιο σε βίδες που έχουν μείνει.

Αντώνη απο φθινόπωρο θα σε χρειαστώ....αν έχεις όρεξη να το ρυθμίσεις..:beer: :beer:

α οχι αγαπητο μου παιδι...μετα απ ολα αυτα που εχεις κανει και θα κανεις,αν περιμενεις να ασχοληθω με μια ψωρορυθμιση εισαι πολυ γελασμενος...:lol: :lol: :lol:

αυτα ειναι για παιδακια...αποφασισε να κατεβασεις μοτερ και τοτε μιλαμε...:D