PDA

View Full Version : ΛαστιχοΠισωΠοιο!?



DeadEye
18/05/2009, 17:23
Στο fz6 μου,

φοραω τα pirelli diablo corsa.

Το πισω ειναι 190αρι (κανονικα μαμα ειναι 180) κ ειναι κοντα στο τελος του , οποτε θα το αλλαξω ...

Εξης επιλογες.

Βαζω ξανα το ιδιο corsa 190αρι (δεν εχει 180αρι) γυρω στα 200ε

Βαζω το καινουργιο τα rosso 180αρι γυρω στα 200ε

Βαζω το corsa 3 (τριγομο) γυρω στα 240 ε

Βαζω κατι αλλο ασχετης μαρκας κ φθηνοτερο για να φαγωθει γρηγορα, ωστε να τα αλλαξω μετα κ τα 2 μαζι μπρος- πισω (ακουω προτασεις)

Τα φωτα σας, καλοι μου γνωστες .

:D

AKIS BUSA
19/05/2009, 03:19
η γνωμη μου φιλε deadeye ειναι να βαλεις το ιδιο που εχεις, διοτι εχεις ακομη το ιδιο μπροστινο
καλο θα ειναι να βρεις 180 για λογους ευκινησιας με το 190 δεν ειναι το ιδιο ευελικτο το
μηχανακι σου
το corsa ειναι μια πολυ καλη επιλογη γενικα, δεν μπορω να σου προτεινω καποια αλλη
μαρκα διοτι δεν ξερω τι κανεις και τι ζητας εσυ προσωπικα απο την μηχανη σου
ευχομαι να σε βοηθεισα

DeadEye
19/05/2009, 07:25
180αρι corsa μου ειπαν οι λαστιχαδες οτι δεν φερνουν :mad:

Η χρηση ειναι καθημερινη , παντως καιρου, χειμωνα καλοκαιρι , εντος και εκτος πολης , ταξιδια γενικοτερα τα παντα .

190αρι ηθελα να αποφυγω να ξαναβαλλω για τον λογο που ανεφερες γιαυτο ελεγα για το rosso.

AKIS BUSA
19/05/2009, 16:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από DeadEye
180αρι corsa μου ειπαν οι λαστιχαδες οτι δεν φερνουν :mad:

Η χρηση ειναι καθημερινη , παντως καιρου, χειμωνα καλοκαιρι , εντος και εκτος πολης , ταξιδια γενικοτερα τα παντα .

190αρι ηθελα να αποφυγω να ξαναβαλλω για τον λογο που ανεφερες γιαυτο ελεγα για το rosso. ναι ετσι ξερω και εγω μπορεις ομως να βαλεις το corsa 3
oxi to rosso ειναι διαφορετικο απο το μπροστινο σου πιο πολυ
ενω το corsa 3 ειναι πιο ιδιο με το παλιο corsa, και κατ'επεκταση ταιριαζει πιο πολυ με το
ηδη υπαρχων μπροστινο σου
τωρα για την επομενη αλλαγη στα λαστιχα σου δες λιγο πριν αποφασησεις τι θα βαλεις
και τα brigestone 002 η 003 νομιζω για την μηχανη που εχεις ειναι πιο καλα
απο τα pirelli kai υπαρχουν 180αρια!!

DrIoannis
19/05/2009, 17:02
Στη μηχανή που μου λες πως έχεις θα έβαζα κάποια από τα εξής:
Diablo Corsa III
Pirelli Pilot Power 2CT
Dunlop Qualifier RR
Metzeler M3
Αυτά είναι υπεραρκετά για τις περισσότερες μηχανές που κινούνται σε δρόμο ή ακόμη και πίστα.