PDA

View Full Version : δικαστηρια- παιδεραστια



x-rider
19/05/2009, 11:44
Ενα νέο δικονομικό εμπόδιο «έφραξε» χθες και πάλι το δρόμο για την εκδίκαση της πολύκροτης υπόθεσης της «παιδεραστίας στο Ιλιον» ανοίγοντας παράλληλα τις πόρτες των φυλακών για τους τέσσερις κατηγορουμένους. Με μια ένσταση-κίνηση ματ, που κάλλιστα μπορεί να χαρακτηριστεί ως ένδικο μέσο...

καθυστέρησης, οι συνήγοροι των φερόμενων ως δραστών της «δολοφονημένης» αθωότητας τεσσάρων παιδιών κατάφεραν κατά πλειοψηφία να κερδίσουν την πολυπόθητη γι’ αυτούς επ' αόριστο αναβολή της δίκης εν όψει της λήξης του δεκαοκτάμηνου της προφυλάκισης.

Η «βιασύνη» του Εφετείου να προσδιορίσει την εκδίκαση της υπόθεσης για ευνόητους λόγους, χωρίς προηγουμένως να έχει κριθεί αμετάκλητα η απόφαση του Μικτού Ορκωτού Δικαστηρίου (η οποία παρέπεμψε λόγω αναρμοδιότητας την υπόθεση στο Τριμελές Εφετείο Κακουργημάτων), στάθηκε ένα σπουδαίο δικονομικό τερτίπι για την υπεράσπιση των κατηγορουμένων που το χρησιμοποίησε δεόντως!

απο το τροκτικο

Fournaris
19/05/2009, 19:38
Δε χαθηκε δα και ο κοσμος που αποφυλακιζονται. Το θεμα ειναι στη δικη που θα ακολουθησει αν αποδειχτει η ενοχη τους να αλλαξει η νομοθεσια και να εκτελεστουν δια λιθοβολισμου στο Συνταγμα τα καθικια

Don John
19/05/2009, 21:41
Το χειροτερο βρε παιδια ειναι πως τετοιοι τυποι οχι μονο δεν εκτελουνται αλλα οταν φυλακιζονται παιρνουν και καμια δεκαρια μερες αδεια στην διαρκεια της οποιας κανουν και κανενα ακομα βιασμο:mad:

Και αν τολμησει κανεις να μιλησει για εκτελεση τοτε οι διαφοροι "προοδευτικοι" πεταγονται να μιλησουν για ανθρωπινα δικαιωματα και μαλακιες ενω κατηγορουν αυτον που το προτεινει ως αναχρονιστικο.........συντηρητικο.........ακομα και φασιστα:mad: .

Για να δω κυριε προοδευτικε και δημοκρατικε μ@λ@κ@ μου, αν σου βιασουν το παιδι (που δεν θελω φυσικα ουτε στον χειροτερο εχθρο μου) τοτε να δουμε ποσο μεγαλοψυχος και "δημοκρατης" εισαι:mad:

Mafiozos
19/05/2009, 22:07
Σε μια κοινωνια προβληματικη,αυτου του ιδους οι ενεργειες ειναι φυσιολογηκες.Βεβαιως και τις κατακρηνω και μακαρι να επαναφεραν και την θανατικη ποινη,αλλα οταν δεν εχεις υποδομες για μια σωστη παιδεια οχι μονο παιδεραστες θα παραγεις αλλα και καθε ιδους ανωμαλια..Για πολλες σφαλιαρες λεμε. :mad:

DrBig
19/05/2009, 22:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Mafiozos
και μακαρι να επαναφεραν και την θανατικη ποινη

μηπως εχεις καμια προτιμηση στον τροπο εκτελεσης?

Don John
20/05/2009, 00:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
μηπως εχεις καμια προτιμηση στον τροπο εκτελεσης?

Φιλε μου αν και δεν ρωτησες εμενα θα παρω την πρωτοβουλια να σου απαντησω.
Αλλωστε νομιζω θα μου επιτρεψεις να το κανω μια και η κουβεντουλα σε ενα forum αυτον τον σκοπο εχει (η εστω και αυτον)
Αρχικα να πω οτι ΔΕΝ ειμαι σε καμια περιπτωση υπερ της θανατικης ποινης ετσι στο γενικο και το ξεκαρφωτο.
Ομως θα κανω μια αναφορα που οι παλαιοτεροι θα θυμουνται:

Πριν μερικα χρονια εξαθρωθηκε (υποτιθεται) μια ομορφη παρεα καπου στο Βελγιο.
Στα στοιχεια που ειχαν προκυψει υπηρχε και μια τηλεφωνικη συνομιλια μεταξυ "πελατη" και "προμηθευτη".
-Αποψε θελω κατι καλο.
-Μα τι λετε? Παντα σας προσφερουμε καλο πραγμα.
-Δεν εχω παραπονο......απλα αποψε το θελω κατω των 6.
-Βεβαιως! θα το εχετε.
-Ναι αλλα ξερετε αυτη την φορα θα ηθελα να μην εχω να σκεφτω καποια ορια και να το φτασω οπου θελησω.
-Μην ανησυχειτε.......το πρωι θα αναλαβουμε εμεις να εξαφανισουμε το πτωμα.......

Το θυμαστε η οχι??:mad: :mad: :mad:

Φιλε μου για την περιπτωση αυτη θα μπορουσα να σου ανεφερω ΠΟΛΛΟΥΣ τροπους που θα προτιμουσα να γινει η εκτελεση!

mats8282
20/05/2009, 00:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Don John
Το χειροτερο βρε παιδια ειναι πως τετοιοι τυποι οχι μονο δεν εκτελουνται αλλα οταν φυλακιζονται παιρνουν και καμια δεκαρια μερες αδεια στην διαρκεια της οποιας κανουν και κανενα ακομα βιασμο:mad:

Και αν τολμησει κανεις να μιλησει για εκτελεση τοτε οι διαφοροι "προοδευτικοι" πεταγονται να μιλησουν για ανθρωπινα δικαιωματα και μαλακιες ενω κατηγορουν αυτον που το προτεινει ως αναχρονιστικο.........συντηρητικο.........ακομα και φασιστα:mad: .

Για να δω κυριε προοδευτικε και δημοκρατικε μ@λ@κ@ μου, αν σου βιασουν το παιδι (που δεν θελω φυσικα ουτε στον χειροτερο εχθρο μου) τοτε να δουμε ποσο μεγαλοψυχος και "δημοκρατης" εισαι:mad:

Μηπως εισαι ειδικος σε θεματα παιδεραστιας,ψυχολογος-ψυχιατρος και παραλληλα αποφοιτος της νομικης;Μηπως εχεις να προτεινεις κατι το οποιο θα μας επετρεπε να ειμαστε 100% σιγουροι για την ενοχη του κατηγορουμενου και να μην εκτελεστει/καταστραφει κανενας αθωος;Μηπως θες να ψαξεις λιγο τα στοιχεια και σε κοινωνιες που επιτρεπεται η εκτελεση αν βοηθησε καθολου στην εξαλειψη τετοιων φαινομενων;Ποσοι ειναι αυτοι που αποδειχτηκε μετα θανατον η αθωοτητα τους;

Προσωπικα δεν εχω αποψη πανω στο θεμα της παιδεραστιας,υποτιθεται οτι το ψαχνουν ειδικοι επιστημονες σε ολες τις χωρες που διαθετουν πανεπιστημια.Ειναι αρρωστος ο παιδεραστης;Mπορουμε να γιατρεψουμε/προλαβουμε ανθρωπους με τετοια προδιαθεση;Kαι το κυριοτερο πως μπορουμε να βοηθησουμε τα θυματα;Αυτες ειναι ερωτησεις,το να σκοτωσεις καποιον ή να τον κλεισεις φυλακη ή να τον βασανισεις δεν διορθωνει την κατασταση,δεν γυριζει τον χρονο πισω,ουτε λυνει το θεμα ωστε να αποτρεπει μελλοντικους παιδεραστες.

Ο καθε γονιος,για να απαντησω στην ερωτηση σου,φυσικο ειναι να θελει εκδικηση.Μονο που το σκεφτομαι μου στριβει......Αλλο ομως ο γονιος και αλλο ο επιστημονας,ο νομικος και ο ειδικος που μελεταει το θεμα και πρεπει να σκεφτει 1000 παραμετρους πριν αποφασισει/βγαλει συμπερασμα.....Το να μην δινουν αδεια σε καταδικασμενους βιαστες μεχρι την εκτελεση των παιδεραστων ειναι πολυ μεγαλη αποσταση.Και παλι δηλωνω ασχετος για τις αδειες και την <<στατιστικη>> σου αναλυση....


Αρχικά δημιουργήθηκε από Mafiozos
Σε μια κοινωνια προβληματικη,αυτου του ιδους οι ενεργειες ειναι φυσιολογηκες.Βεβαιως και τις κατακρηνω και μακαρι να επαναφεραν και την θανατικη ποινη,αλλα οταν δεν εχεις υποδομες για μια σωστη παιδεια οχι μονο παιδεραστες θα παραγεις αλλα και καθε ιδους ανωμαλια..Για πολλες σφαλιαρες λεμε. :mad:

Σε ολες τις κοινωνιες παγκοσμιως υπαρχουν αρρωστοι ανθρωποι/μυαλα.Δεν ειναι μοναδικη περιπτωση η δικη μας ουτε η παιδεραστια ειναι νεο φαινομενο.Ουτε φυσικα ειναι θεμα παιδειας,δεν ειναι απαραιτητα αμορφωτοι οι παιδεραστες.Εδω σε κατι Ελβετιες και Αυστριες γινονται πολυ χειροτερα,ο αλλος ειχε την κορη του στο υπογειο κατι 10ετιες,κανενα σχολειο και κανενα πανεπιστημιο δεν μπορει να προλαβει τετοιες καταστασεις.Αμα ειναι στραβη η βιδα και αρρωστο το μυαλο αστα να πανε......

ΥΓ Τις πρωτες 2 γραμμες τις εσβησα,αποφασισα οτι πρεπει να ειμαι λιγο πιο χαλαρος :wave2:

Don John
20/05/2009, 00:29
Φιλε μου σε ΚΑΜΙΑ περιπτωση δεν θα ελεγα πως ειμαι υπερ της θανατικης ποινης σε περιπτωσεις που υπαρχει εστω και 0.5 % πιθανοτητα ο οποιοσδηποτε κατηγορουμενος να μην ειναι ενοχος........

και φυσικα ΔΕΝ ειμαι ουτε νομικος, ουτε ψυχολογος ουτε τιποτα απο ολα αυτα.\
Αλλωστε δεν εγραψα ουτε δηλωνοντας ειδικος ουτε θελοντας να πεισω κανεναν για τις αποψεις μου.
Νομιζω πως σε ενα forum ο καθενας εχει δικαιωμα να εκφρασει μια αποψη, ειδικα οταν την εκφραζει χωρις επιθετικοτητα και απαξιωση στους "συνομιλιτες" του.

Χαλαρωσε λοιπον!!!! Χαλαρωσε γιατι σε βρισκω πολυ "σφιγμενο":) :cool:

Για ενα (ακραιο μεν αλλα πραγματικο) περιστατικο οπως το παραπανω που γραφω αναφερθηκα και εκει δεν τιθεται νομιζω θεμα αμφιβολιων ενοχης :sick:

mats8282
20/05/2009, 00:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Don John
Και αν τολμησει κανεις να μιλησει για εκτελεση τοτε οι διαφοροι "προοδευτικοι" πεταγονται να μιλησουν για ανθρωπινα δικαιωματα και μαλακιες ενω κατηγορουν αυτον που το προτεινει ως αναχρονιστικο.........συντηρητικο.........ακομα και φασιστα:mad: .

Για να δω κυριε προοδευτικε και δημοκρατικε μ@λ@κ@ μου, αν σου βιασουν το παιδι (που δεν θελω φυσικα ουτε στον χειροτερο εχθρο μου) τοτε να δουμε ποσο μεγαλοψυχος και "δημοκρατης" εισαι:mad:


Αν αυτο ειναι φιλικο και οχι απαξιωτικο τοτε παω πασο.Τυχαινει βλεπεις να θεωρω τον εαυτο μου προοδευτικο.

Αντε καληνυχτα :wave2:

Don John
20/05/2009, 00:38
Φιλε μου (και το φιλε ΔΕΝ το λεω ΚΑΘΟΛΟΥ απαξιωτικα) αν προσεξεις εγραψα το "δημοκρατης" με εισαγωγικα.

Επειδη λοιπον θεωρω οτι σαν προοδευτικος (και ΔΕΝ ειμαι ΦΥΣΙΚΑ κατα των προοδευτικων) εσυ δεν θεωρεις τον εαυτο σου δημοκρατη με εισαγωγικα αλλα χωρις αυτα, σαφως δεν αναφερομουν σε εσενα;)

Καληνυχτα λοιπον και απο εμενα:wave2:

Tpap
20/05/2009, 13:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Fournaris
Δε χαθηκε δα και ο κοσμος που αποφυλακιζονται. Το θεμα ειναι στη δικη που θα ακολουθησει αν αποδειχτει η ενοχη τους να αλλαξει η νομοθεσια και να εκτελεστουν δια λιθοβολισμου στο Συνταγμα τα καθικια


Σσσσ...θα μπεί κανάς Λεωνίδας και θα σ'αρπάξει από το αυτί...:sick:

Λεωνίδας
20/05/2009, 14:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Σσσσ...θα μπεί κανάς Λεωνίδας και θα σ'αρπάξει από το αυτί...:sick: ποιος εγώ :confused:

BELZEBOYLIS
20/05/2009, 14:29
και αν είναι αθώοι οι εκτελεσμένοι τι κάνεις ???? Τουφεκάς και τα παιδάκια που είπαν ψέματα ?

Boxer
20/05/2009, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282


Ο καθε γονιος,για να απαντησω στην ερωτηση σου,φυσικο ειναι να θελει εκδικηση.Μονο που το σκεφτομαι μου στριβει......Αλλο ομως ο γονιος και αλλο ο επιστημονας,ο νομικος και ο ειδικος που μελεταει το θεμα και πρεπει να σκεφτει 1000 παραμετρους πριν αποφασισει/βγαλει συμπερασμα.....

Το αυτο......

Μη ρωτατε τι θα εκανε καποιος εαν του βιαζανε το παιδι......ειναι αυτονοητο........θα τον ξεκοιλιαζε.

Η δικαιοσυνη ομως πρεπει να κρινει με αλλα κριτηρια εκτος της οργης και της εκδικησης.


Τωρα θυμηθηκα μια παλια ιστορια σε ενα δικαστηριο οπου ο πατερας του θυματος παρακολουθουσε τη δικη ανεκφραστος και μολις καταδικαστηκε πηγε κοντα του , του ειπε "ο θεος να σε συγχωρεσει , εγω δεν μπορω" και βγαζει την κουμπουρα και ........

Λεωνίδας
20/05/2009, 14:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
και αν είναι αθώοι οι εκτελεσμένοι τι κάνεις ???? Τουφεκάς και τα παιδάκια που είπαν ψέματα ? σώπα ρε αυτό δεν έχει συμβεί ποτέ :rolleyes:

BELZEBOYLIS
20/05/2009, 14:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
σώπα ρε αυτό δεν έχει συμβεί ποτέ :rolleyes:


....ναι γιατί ως γνωστό τα παιδάκια είναι ανίκανα να πουν ψέματα και με χαλιναγωγημένη φαντασία ;)

CIRUS
20/05/2009, 15:06
θανατική καταδίκη δεν πρέπει να υπάρχει για κανέναν ό,τι και να έχει κάνει, το να το ζητάει κάποιος που είναι το παιδί του βιασμένο το καταλαβαίνω γιατί δεν μπορεί να σκευτεί λογικά και γω στη θέση του να σκοτώσω με τα ίδια μου τα χέρια θα θελα αλλά από εκεί και πέρα δεν μπορεί να μιλάμε για πολιτισμένη κοινωνία παράλληλα με την έκφραση θανατική καταδίκη.

εξάλου αυτά τα αποβράσματα περνάνε καλά :a021: :a021: :a021: από τους συγκρατουμενούς τους κάθε μέρα πιάνοντας σαπούνια και αυτό τους αξίζει περισσότερο από θάνατο.

DrBig
20/05/2009, 15:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από CIRUS
θανατική καταδίκη δεν πρέπει να υπάρχει για κανέναν ό,τι και να έχει κάνει, το να το ζητάει κάποιος που είναι το παιδί του βιασμένο το καταλαβαίνω γιατί δεν μπορεί να σκευτεί λογικά και γω στη θέση του να σκοτώσω με τα ίδια μου τα χέρια θα θελα αλλά από εκεί και πέρα δεν μπορεί να μιλάμε για πολιτισμένη κοινωνία παράλληλα με την έκφραση θανατική καταδίκη.


μαζι σου.

Mafiozos
20/05/2009, 17:18
Κατα την αποψη μου,οταν εγω πληρωνω σαν φορολογουμενος για να εχουν παιδεραστες,δολοφονοι εμποροι ναρκωτικων και καθε λογης κατακαθι ενα κελι για να περασουν το υπολοιπο της ζωης τους που ζωη σε κελι δεν νωηται να το σκανε και να κανουν τα ιδια αλλα και καθε δεσμοφυλακα η αστυνομικο να τους προσεχει ναι προτημω να επαναφερουν την θανατικη ποινη.ΔΕν λεω οτι ειναι σωστο μετρο και δεν λεω πως με το παραμικρο καποιος πρεπει να εκτελειτε και ουτε και προτιμο κατι το ιδιαιτερο Drbig.Αλλα οταν πουλας και σερβιρεις τον θανατο,οταν ασελγεις σε αθωα παιδια κατα την αποψη μου ναι εισαι για σκοτωμα.Αποψη μου ξαναλεω χωρης να κατακρινω οποιον εχει αντιθετη αποψη....:wave2:

Mafiozos
20/05/2009, 17:30
Mats 8282 σιγουρα δεν ειναι ΜΟΝΟ θεμα παιδειας αλλα πιστευω πως ενα κρατος οταν εχει σαν θεμελια σωστη παιδεια,μπορει να αργανωθει καλητερα οσον αφορα την αντιμετωπηση τετειων φενομενων.Κρατος ειμαστε ολοι μας αρα ολοι μας εχουμε και σε καποιο βαθμο ευθηνη.Γι`αυτο ειπα κατα την αποψη μου οτι αν δεν εχεις παιδεια αυτα τα πηραγμενα μυαλα ειναι φυσιολογηκο να δρουν ανεξελεγκτα.Αρα παραγεις βια,θανατο,και καθε λογης απανθρωπες πραξεις :wave2:

Fournaris
20/05/2009, 20:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Σσσσ...θα μπεί κανάς Λεωνίδας και θα σ'αρπάξει από το αυτί...:sick:


Ποιος ειναι ο Λεωνιδας;:confused: :confused: :confused:

mats8282
20/05/2009, 21:28
Ενω Mafioze,η εκτελεση δεν ειναι βια και θανατος;Ειναι ενας ειρηνικος τροπος να λυσουμε το οποιο προβλημα;Οσο για την παιδεια το ξαναλεω.....100 πτυχια και απειρες γνωσεις ειναι ασχετα με την πειραγμενη βιδα ενος παιδεραστη..Ολοι αυτοι οι Ευρωπαιοι/Αμερικανοι που κανουν διακοπες στις χωρες της Ασιας με σκοπο την παιδεραστια νομιζεις ειναι ατομα χαμηλου μορφωτικου και κοινωνικου επιπεδου;Ναι,αυτοι που με 5 δολλαρια αγοραζουν παιδακια και τα κανουν ο,τι θελει το αρρωστο μυαλο τους....

Μετα απο μια προχειρη αναζητηση στο Google....

Αντιγραφω απο την Ελευθεροτυπια αρθρο για τυπους μπλεγμενους σε ηλεκτρονικη <<παιδεραστια>>....

<<Και ιδού ένα προφίλ, όπως το 'χουν φτιάξει στην Αστυνομία· μη επιστημονικό αλλά ενδεικτικό. Εχει μέση - ανώτερη μόρφωση. Εχει δική του οικογένεια αλλά στις περισσότερες φορές μένει με τη μαμά του και ας είναι συν πλην πέντε από τα σαράντα. Εχει τουλάχιστον δύο τραπεζικούς λογαριασμούς και εισόδημα γύρω στα 1.500 ευρώ το μήνα. Συνήθως απολαμβάνει μια κάποια κοινωνική αναγνώριση ή τουλάχιστον θεωρείται καταξιωμένος στη δουλειά του από τους συναδέλφους του.>>

http://archive.enet.gr/online/online_text/c=112,dt=28.01.2009,id=92525260,6150796,28084620

Απο το Βημα για τους παιδοφιλους(παιδοφιλικους;;; )

http://www.tovima.gr/default.asp?pid=2&artid=95091&ct=75&dt=18/01/1998

<<Ποιο είναι το προφίλ του παιδοφιλικού, εκείνου που σεξουαλικά παρενοχλεί και κακοποιεί ανηλίκους; Ανήκει σε συγκεκριμένα κοινωνικά στρώματα; Είναι αμόρφωτος; Η απάντηση των ειδικών, που επιβεβαιώνεται από όλες τις έρευνες (και στη χώρα μας), είναι αρνητική. Ο παιδεραστής ανήκει σε όλα τα κοινωνικά στρώματα! Το φαινόμενο της σεξουαλικής παρενόχλησης και κακοποίησης των παιδιών είναι διαταξικό! Ούτε η κοινωνική θέση ούτε η μόρφωση ούτε τα χρήματα και ο πλούτος, η καλλιέργεια ή η μιζέρια και η φτώχεια παίζουν ρόλο σ' αυτή την απεχθή εγκληματική δράση>>

ΥΓ Εσυ που εισαι τσακωμενος με την ορθογραφια θεωρεις οτι εισαι υποψηφιος; :rolleyes: :wave2:

ΥΓ2 Απο το 2ο λινκ στο Βημα

<<ΤΙ ΕΙΝΑΙ εκείνο που σπάει τις ενοχές, τις αναστολές και τον έλεγχο της συνείδησης για να φθάσει ένας ενήλικος να περάσει το όριο του «νορμάλ» και να μπει στο «κλαμπ» των παιδεραστών, των παιδόφιλων ή των αιμομεικτών; Η κυρία Βάσω Αρτινοπούλου, καθηγήτρια Ψυχολογίας στο Πάντειο Πανεπιστήμιο, προσπαθεί να αιτιολογήσει και να δώσει μια εξήγηση: «Η μη ομαλή ψυχολογική ανάπτυξη της προσωπικότητάς τους, η εικόνα που έχουν για τον εαυτό τους, οι παιδικές συναισθηματικές ανάγκες τους, ο χαμηλός βαθμός αυτεκτίμησης, η αδεξιότητα στις κοινωνικές σχέσεις με τους ενηλίκους, οι ορμονικές διαταραχές που επηρεάζουν τη σεξουαλικότητά τους, οι εσωτερικές συγκρούσεις για το πρόσωπο της μητέρας τους και οι φόβοι του ευνουχισμού, ο μη αποτελεσματικός έλεγχος των ενστίκτων τους σε συνδυασμό με διάφορες ψυχώσεις και τη χρήση οινοπνεύματος αποτελούν τους κυριότερους αιτιολογικούς παράγοντες της παιδοφιλικής _ και κατ' επέκταση αιμομεικτικής _ συμπεριφοράς».

Mafiozos
20/05/2009, 22:18
Mats 8282 Δεν ειπα ποτε οτι ο μορφωμενος δεν ειναι παιδεραστης η δολοφονος μαλλον με παρεξηγησες οπως και συμφωνω οτι γι`αυτο που γινετε σημερα δεν φτεει αν καποιος ξερει 5 η 10 πραγματα παραπανω.Φτεει ομως το γεγονος οτι δεν εχεις Παιδεια και Παιδεια Mats 8282 δεν ειναι μονο η μορφωση!!!Δεν ειναι η ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑ!!!Δεν ειπα ΠΟΤΕ οτι οποιος ξερει δεκα πραγματα παραπανω ειναι και τελειος.Φυσικα και υπαρχουν ολων των ταξεων πηραγμενα μυαλα μορφωμενα και μη αλλα αν ΜΕΓΑΛΩΝΕΙΣ ΣΩΣΤΑ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΣΗΜΠΕΡΙΦΕΡΕΤΑΙ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ.ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΔΕΙΑ.Να βρασω και την ορθογραφια και τους διανοουμενους.Οσο υπαρχει η αναγκη να αναδηξεις τον εσωτερικο σου εγωισμο για να ασθανεσε ανωτερος τοσο θα περιφρονεις τα παντα γυρω σου.Αν νωμιζεις οτι με το να κρατας σε ενα κελι εναν ανθρωπο επειδη ειναι ανωμαλος ειναι ποιο εξευγενισμενο,κατα την αποψη μου εισαι ακομα ποιο βαρβαρος.(οχι εσυ προσωπικα)Η ζωη δεν ειναι κλουβι.Ειρηνικος τροπος σιγουρα δεν ειναι η θανατικη ποινη και ουτε προσπαθω να το παιξω υπερανο.Αλλα αν το παιδι μου εμενα αυριο μεθαυριο κυνδινευει απο ενα αρχ@δ@ επειδη ετσι το εκανε η κοινωνια η ετσι γενηθηκε προτημω να μην ζει παρα να ζει σε κελι.Αλλα για πες μου πιστευεις πραγματικα οτι οι φυλακες ειναι ειρηνικος τροπος λυσης??Ορθογραφια δεν ξερω αλλα ξερω τι γινετε γυρω μου.Βλεπω μια κοινωνια να καταρεει και πιανομαστε με το παραμικρο.Βλεπω τον κοσμο μονιμος να ειναι στην τσιτα και ετειμοι για πολεμο.Αν αυτο δεν ειναι κατρακυλα και ελειψει παιδειας τοτε τι ειναι?Στο ξαναλεω για να μην παρεξηγηθω δεν επικροτω την βια αλλα δεν γουσταρω τις μ@λ@κιες του στηλ βαρβαρη και απανθρωπη η θανατικη ποινη αλλα το κλουβι οκ!!!Γιατι αν θεωρουμε πια οτι οι φυλακες ειναι η μονη λυση τοτε καλα θα κανουμε να βρουμε και χορο για να τις χτυζουμε γιατι γεμησαμε και τις πληρωνουμε.Παιδεια ειναι η αρχη μετα θα βρεθουνε κι`αλλες λυσης..ΔΕν δεχομαι με τιποτα την φυλακη σαν σωστο μετρο.Ειναι απανθρωπο και βαρβαρο οσο το να σκοτωνεις αυτον που σκοτωσε το παιδι σου.Αν θελουμε καθαρη κοινωνια ξεκιναμε με τις βασεις τις..Αυτα mats8282. :wave2:

mats8282
21/05/2009, 00:06
Εγω ειπα οτι ειναι πνευματικα αρρωστοι και δεν ειπα οτι η φυλακη ειναι η λυση...Ειπα οτι η εκτελεση δεν ειναι λυση,ουτε ειναι γενικα αποδεκτη για πολλους λογους..Επισης δεν ειπα οτι η μορφωση ειναι η παιδεια,αλλο αν ειναι ενα απο τα μεγαλυτερα κομματια αυτης....Παρεθεσα λοιπον γνωμες ειδικων επι του θεματος της διαφωνιας μας,οτι δηλαδη στην ουσια ο οποιοσδηποτε ανθρωπος υπερανω πασης υποψιας μπορει να ειναι υποψηφιος για τετοια πραγματα και δεν εχει να κανει με το μορφωτικο ή κοινωνικο του επιπεδο ή την ανατροφη που ειχε απο την οικογενεια..Δεν μιλησα ουτε για την λυση γιατι πολυ απλα την αγνοω οπως το 99.9999999% των ανθρωπων..

Επισης δεν βλεπω πουθενα να αναφερεις κατι περα της προσωπικης σου αποψης και μιας πολυ γενικολογης <<λυσης>> για την βαση της κοινωνιας οπως και μια,επισης,προσωπικη αποψη για το τι ειναι παιδεια που σαν εννοια εχει πολυ ευρεια χρηση και μπορει να χειραγωγηθει πανευκολα την στιγμη που ιδανικη <<παιδεια>> δεν υπαρχει.Αλλιως θα βγαιναμε ολοι τελειοι χωρις κανενα ελλατωμα.


ΥΓ Επειδη μαλλον σε πειραξε το σχολιο περι της ορθογραφιας σου,να διευκρινησω οτι το εβαλα για αστειακι το οποιο προφανως δεν εγινε δεκτο....

ΥΓ2 Ξαναδιαβασε μια τους λογους που εχω παραθεσει απο το αρθρο της καθηγητριας παραπανω και δες αν ολοι μπορουν να ενταχθουν σε μια θεωρια περι παιδειας....

ΥΓ3 Σιχαθηκα το θεμα και ο,τι ειχα να πω το ειπα,σταματαω εδω..

:wave2:

TROOPER
21/05/2009, 00:31
:evil: :evil: :evil: :evil:


164136

Morton
21/05/2009, 01:14
:wave2:


164137

Λεωνίδας
22/05/2009, 23:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Fournaris
Ποιος ειναι ο Λεωνιδας;:confused: :confused: :confused: εγώ
εσύ ποιος είσαι :lol:

Tpap
23/05/2009, 00:17
Ωραία...
πόσταρε κι ο καραγκιόζης και τα έκανε όλα ένα...

Pit S3
23/05/2009, 08:08
δεν χρειαζετεται υοτε βια ουτε φυλακιση ουτε να τους περιορισεις- περιθωριοποιησεις ασ μην ξεχναμε οτι ειναι και αυτοι αρωστοι ανθρωποι..........................




























απλρως τους τα κοβεις απο τη ριζα και τελειωνεις τιποτα αλλο
αντε γιατι ως εδω με τα δικαωματα μη τον βιαστη ειναι αρωστος μη τον βαρβαρο που κοπαναει τα παιδια του ειναι αρρωστος ρε αι σιΧτιρ τα δικαωματα απο τα παιδακια την ωρα που τα πηδουσανε τα ρωτατε κ.δημοκρατες??



αυτοι οι "ανθρωποι" δεν ειναι φοροφυγαδες δεν ειναικλεφτρονια να κλεβουν μπακαλικα μηχανακια η υλικα κλεβουν τις ζωες παιδιων που οσο μικροτερα τοσο καλητερα ...


ΟΧΙ ΤΗΝ ΔΗΜΟΚΡΑΤΊΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑΙΏΜΑΤΑ ΑΛΛΟΥ ΟΧΙ ΣΤΟΥ ΠΑΙΔΕΡΑΣΤΕΣ




φιλλικα παντα αλλα δεν την παλευω με καποια πραγματα

CIRUS
23/05/2009, 09:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pit S3
δεν χρειαζετεται υοτε βια ουτε φυλακιση ουτε να τους περιορισεις- περιθωριοποιησεις ασ μην ξεχναμε οτι ειναι και αυτοι αρωστοι ανθρωποι..........................


απλρως τους τα κοβεις απο τη ριζα και τελειωνεις τιποτα αλλο
αντε γιατι ως εδω με τα δικαωματα μη τον βιαστη ειναι αρωστος μη τον βαρβαρο που κοπαναει τα παιδια του ειναι αρρωστος ρε αι σιΧτιρ τα δικαωματα απο τα παιδακια την ωρα που τα πηδουσανε τα ρωτατε κ.δημοκρατες??



αυτοι οι "ανθρωποι" δεν ειναι φοροφυγαδες δεν ειναικλεφτρονια να κλεβουν μπακαλικα μηχανακια η υλικα κλεβουν τις ζωες παιδιων που οσο μικροτερα τοσο καλητερα ...


ΟΧΙ ΤΗΝ ΔΗΜΟΚΡΑΤΊΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑΙΏΜΑΤΑ ΑΛΛΟΥ ΟΧΙ ΣΤΟΥ ΠΑΙΔΕΡΑΣΤΕΣ


φιλλικα παντα αλλα δεν την παλευω με καποια πραγματα

φιλλικά και μόνο σου απαντάω σκέψου λίγο την κατάχρηση της θανατική ποινής και ακόμα χειρότερα την πιθανότητα να καταδικαστεί ένας αθώος άνθρωπος σε αυτή.........

υσχυρίσου ακόμα και ότι η πιθανότητα αυτή να καταδικαστεί αθώος είναι 0,001% που δεν είναι βέβαια.

σκέψου επίσης ότι το πόσο άνθρωπος είσαι εσύ, εγώ κτλ το καταδικνειουν οι πράξεις μας και όταν είμαστε υπέρ του θανάτου έστω και στο μεγαλύτερο κατακάθι της κοινωνίας πλησιάζουμε επικίνδυνα κοντά στο να χαρακτηριστούμε δολοφόνοι.

και ποιοι είμαστε εσύ και εγώ που θα αποφασίσουμε ποιος αξίζει να ζήσει και ποιος όχι, μήπως γίναμε θεοί? Όταν δημιουργήσουμε εμείς στο κάτω κάτω ζωή μπορούμε να ισχυριστούμε ότι είμαστε και άξιοι στο να κρίνουμε σωστά αν πρέπει να την αφαιρέσουμε ή όχι, αλλά μέχρι τότες..........

υγ. δεν πάνε σε σένα προσωπικά τα σχόλια μου, γενικά μιλάω πάντα και για άλλους που εξέφρασαν παρόμοιες απόψεις με σένα

Don John
23/05/2009, 10:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pit S3
δεν χρειαζετεται υοτε βια ουτε φυλακιση ουτε να τους περιορισεις- περιθωριοποιησεις ασ μην ξεχναμε οτι ειναι και αυτοι αρωστοι ανθρωποι..........................




























απλρως τους τα κοβεις απο τη ριζα και τελειωνεις τιποτα αλλο
αντε γιατι ως εδω με τα δικαωματα μη τον βιαστη ειναι αρωστος μη τον βαρβαρο που κοπαναει τα παιδια του ειναι αρρωστος ρε αι σιΧτιρ τα δικαωματα απο τα παιδακια την ωρα που τα πηδουσανε τα ρωτατε κ.δημοκρατες??



αυτοι οι "ανθρωποι" δεν ειναι φοροφυγαδες δεν ειναικλεφτρονια να κλεβουν μπακαλικα μηχανακια η υλικα κλεβουν τις ζωες παιδιων που οσο μικροτερα τοσο καλητερα ...


ΟΧΙ ΤΗΝ ΔΗΜΟΚΡΑΤΊΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑΙΏΜΑΤΑ ΑΛΛΟΥ ΟΧΙ ΣΤΟΥ ΠΑΙΔΕΡΑΣΤΕΣ




φιλλικα παντα αλλα δεν την παλευω με καποια πραγματα

Εγω παντως συμφωνω μαζι σου.....Αλλωστε ειμαι ενας απο αυτους που ηδη εξεφρασαν παρομοιες αποψεις με σενα.....

konsttanttinos
23/05/2009, 10:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pit S3

.....απλρως τους τα κοβεις απο τη ριζα και τελειωνεις τιποτα αλλο....




+600

CIRUS
23/05/2009, 12:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Don John
Εγω παντως συμφωνω μαζι σου.....Αλλωστε ειμαι ενας απο αυτους που ηδη εξεφρασαν παρομοιες αποψεις με σενα.....

και βέβαια με τα τόσα που αναφέρεις στα επιχειρήματα σου σίγουρα τα στηρίζεις και επαρκώς εκτος του να ειρωνεύεσαι:rolleyes:

μην επηχειρηματολογείς τοσο πολύ ρε παιδί μου.........

konsttanttinos
23/05/2009, 13:22
Ρε παιδια ο καθενας εχει δικαιωμα να αναφερει τις αποψεις του, εστω και χωρις επιχειρηματα.
Το ζητημα ειναι ο,τι πανω στο θεμα της επιχειρηματολογιας στο εν λογω thread, η ιδια η λεξη ''παιδεραστης'' υψωνεται σαν τοιχος μπροστα σε καθε ηθικη ή λογικη σκεψη.
Σιγουρα η ποινη του θανατου ειναι πολυ λιγη για εναν παιδεραστη.
Οι λιγο μεγαλυτεροι θυμηθειτε την δικη του δουρη, την διαδικασια του εγλεισμου του και την καταληξη του.
Ακομη και οι βαρυποινιτες (στην πλειοψηφια τους), μπροστα στο ακουσμα της λεξης ''παιδεραστης'' ανατριχιαζουν, και ειναι ετοιμοι να περασουν απο Σ.Φ.Α. καθε δουρη.
Η ποινη του θανατου ειναι δικοπο μαχαιρι και για μενα δεν θα επρεπε να υπαρχει.
Ενας ισοβιος εγλεισμος σε φυλακες υψιστης ασφαλειας και με ισοβιτες ''ετοιμους για ολα'' ειναι ο,τι καλυτερο για τον σωφρονισμο ενος παιδεραστη.Εκει θα καταλαβει το λαθος του, και θα μετανιωσει για ολα, αλλα θα ειναι αργα οταν θα κανει το πουτανακι υπηρεσιας.
Εχω δει μια φωτογραφια ενος 60αρη που εχει ανεβασμενο στον παγκο ενος μπαρ ενα μωρο, με πανες ακομη, και το ''χαιδευει''.Αφου ξεπερασα το πρωτο εμμετικο σοκ και συνηλθα, πιστευω οτι το καλυτερο γι'αυτους τους ''ανθρωπους'' ειναι η θανατικη ποινη, και δεν τους αξιζει.
Το τι αξιζουν το ανεφερα πιο πανω.:mad: :mad:

VANDA
23/05/2009, 14:53
Από ό,τι έχω διαβάσει, η πλειοψηφία των παιδεραστών είναι άτομα που έχουν υποστεί τα ίδια σεξουαλική βία και μάλιστα συχνά ενδοοικογενειακή. Από τη στιγμή που έγινε αυτό, καταδικάστηκαν να μεγαλώσουν προβληματικά και να καταλήξουν να κάνουν τα ίδια ως ενήλικες. Δεν είναι απαραίτητα "κακοί" άνθρωποι, αλλά άτομα με πρόβλημα που -από ότι έχω καταλάβει εγώ- μάλλον δε λύνεται, αφού κάτι πολύ βαθύ πήγε πολύ στραβά στην παιδική τους ηλικία και ρίζωσε. Να τους σκοτώσουμε όμως; Νομίζω ότι έχουν "πεθάνει" ήδη από πολύ νωρίς. Και το πώς θα τιμωρηθεί κάποιος είναι το λιγότερο.

Η πρόληψη είναι πολύ πιο σημαντική και οι παιδόφιλοι στο διαδίκτυο είναι κάτι εκατομμύρια και περιμένουν το επόμενο sign in στο chat-facebook-whatever...
Όσοι έχετε παιδάκια -μια και πρόφανώς έχετε και ίντερνετ για να είστε εδώ μέσα- προσέχετε. Η προσέγγιση από τον άγνωστο στην παιδική χαρά έγινε τόσο εύκολη όσο το πάτημα μερικών πλήκτρων και να σου τον να μιλάει στο παιδί ενώ εσύ κάθεσαι αμέριμνος στο διπλανό δωμάτιο.

Και δεν είναι μόνο το ίντερνετ που πρέπει να προσέχουν οι γονείς. Να είστε εκεί για το παιδί, να μιλάτε, να ρωτάτε τι σκέφτεται, μάθετέ το να μην ντρέπεται να σας μιλήσει για το ο,τιδήποτε. Και κανα βιβλιαράκι δώρο πού και πού δεν κάνει κακό..

Και λίγα ενημερωτικά Links...
παιδοφιλία και παιδεραστία (http://psychologein.sciblogs.net/2007/12/08/pedophilia/)
παιδοφιλία και διαδίκτυο - έρευνα (http://www.dart.gov.gr/files/papanis.pdf)

Don John
23/05/2009, 15:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από CIRUS
και βέβαια με τα τόσα που αναφέρεις στα επιχειρήματα σου σίγουρα τα στηρίζεις και επαρκώς εκτος του να ειρωνεύεσαι:rolleyes:

μην επηχειρηματολογείς τοσο πολύ ρε παιδί μου.........


Ποιος σε ειρωνευτηκε ρε φιλε????

Πας καλα?

Χαλαρωσε λιγο γιατι εγω δεν ειρωνευτηκα ΚΑΝΕΝΑΝ και το μονο που εκανα ηταν να εκφρασω την αποψη μου........η μαλλον να την επαναλαβω αφου εχω γραψει πιο πανω ηδη το πως σκεφτομαι για το θεμα.
Και ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ προσπαθησα ουτε να σε πεισω ΟΥΤΕ και θα ειχα λογο να το κανω........

Χαλαρωσε λοιπον!!

OzZzZzY
23/05/2009, 15:20
oκ ολοι εναντια στην θανατικη ποινη.
Αλλα ποιος πιστευει οτι οι φυλακες ειναι σωφρονιστικα ιδρυματα? Δηλαδη εχουν την εννοια του σωφρονισμου με σκοπο την ενταξη του εγκληματια στην κοινωνια, ως μεταννοημενου και "θεραπευμενου"? Περισσοτερο εχουν την εννοια της απομακρυνσης του για το γενικο καλο και ασφαλεια.
Οποτε οι πιθανοτητες ομαλης επανενταξης μαλλον απορριπτοναι, μιας και δεν γινονται προσπαθειες θεραπειας (αν και κατα τη γνωμη μου σε περιπτωσεις παιδοφιλιας, η ανωμαλια δεν θεραπευεται)

Απ την αλλη (στην Ελλαδα τουλαχιστον) το συστημα και η νομοθεσια ειναι τοσο τρυπια και σαπια που ενας φυλακισμενος, λογω καλης συμπεριφορας και δουλευοντας μεσα στη φυλακη μειωνει κατα πολυ τα χρονια φυλακισης ενω σχετικα συντομα ξεκιναν και οι αδειες. Δηλαδη υπαρχει περιβαλλον σχετικης ατιμωρησιας.

Οποτε πριν προλαβετε να μου πειτε να αλλαξει το σωφρονιστικο συστημα και η νομοθεσια, προσαρμοστε τις σκεψεις και τις αποψεις στα τωρινα δεδομενα και προτεινετε λυσεις και οχι αερολογιες για ιδανικες κοινωνιες κλπ.

gcrook
23/05/2009, 15:26
edit...


Σορι λαθος νομιζα οτι μιλουσατε για το Δελεαρ....:lol: :bigcry:

Και επειδη θελω να κανω και λιγη πλακα...

Guy comes home from a bad day at the office and finds his girlfriend standing at the door of their apartment, bags packed and sitting at her feet.

He says, "And where the fuck do you think you're going?"
She says, "I heard today that you're a pedophile, so I'm going back to mother!"
He says, "Pedophile! That's an awfully big word for a twelve year old."
:lol: :bigcry:

BELZEBOYLIS
23/05/2009, 19:50
Εγώ δεν είμαι σίγουρος για το τι είναι πιο επικίνδυνο , μια άρρωστη κοινωνία που ζητάει αίμα , ή ένας παιδεραστής ...

DrBig
23/05/2009, 20:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
Εγώ δεν είμαι σίγουρος για το τι είναι πιο επικίνδυνο , μια άρρωστη κοινωνία που ζητάει αίμα , ή ένας παιδεραστής ...

;)

konsttanttinos
23/05/2009, 20:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
Εγώ δεν είμαι σίγουρος για το τι είναι πιο επικίνδυνο , μια άρρωστη κοινωνία που ζητάει αίμα , ή ένας παιδεραστής ...

Μεσα στην αρρωστη κοινωνια βαζεις και την μανα και τον πατερα του παιδιου που επεσε θυμα παιδοφιλου?Μηπως βαζεις και το ιδιο το παιδι?Μηπως να ζητησουνε και συγγνωμη που ζητουν το κεφαλι του παιδεραστη στο πιατο?
Για να συμαζευτουμε στις εκφρασεις μας, και ας βαλουμε στην θεση των θυματων τους εαυτους μας.Χεστηκα αν ο παιδεραστης ειναι θυμα στην παιδικη του ηλικια ή απλα ενας sick bastard.Δεν παυει να ειναι ενας δολοφονος παιδικης αθωοτητας.
Μου φαινεται οτι καποιοι ειναι πολυ φιλελευθεροι και προοδευτικοι οταν τα κανονια βαρανε αλλου, αλλα οταν η βομβα σκασει διπλα τους τοτε ξυπνανε απο τον λυθαργο.
Το εγκλημα της παιδεραστιας ειναι εμμετικο και εννοειτε οτι καθε υγιης και σωστη κοινωνια ζηταει αιμα.

nobody
23/05/2009, 20:17
ζηταει δικαιοσυνη θελω να πιστευω εγω και οχι αιμα

μην επαναλαμβανουμε τα ιδια και τα ιδια.οτι και να γραφουμε εδω,δεν μπορουμε να ξερουμε πως θα αντιδρουσε ο καθενας μας σε αντιστοιχη περιπτωση

οπως και ναχει δεν μιλαμε για τον γονεα.αυτος ειναι λογικο και επομενο να απαιτει το κεφαλι του παιδεραστη.μιλαμε για το νομικο συστημα απονομης διακαιοσυνης μιας χωρας.μιλαμε για μια κοινωνια στο συνολο της οπως εκφραζεται μεσα απο τους γραπτους της κανονες.πιστευω αντιλαμβανεσαι την διαφορα

εσενα μπορει να μην σε νοιαζει αν ειχε η δεν ειχε ψυχολογικα προβληματα,ψυχιατρικα ζητηματα η οχι.νοιαζει ομως την κοινωνια.και θα επρεπε να σε νοιαζει και σενα.διοτι αν λεω αν αυτος ο παιδεραστης τυχαινε να ηταν συγγενης σου η φιλος σου,θα ηθελες να ειχε ελαφρυντικα,θα ηθελες να μπορουσες καπως στο μυαλο σου να το διακαιολογουσες

τονιζω ξανα για να μην παρεξηγηθω πως σε μια αντιστοιχη περιπτωση δεν ξερω πως θα αντιδρουσα.πιθανον να τον σκοτωνα ο ιδιος.μιλαμε ομως για το πως θα πρεπει να του συμπεριφερθει το οργανωμενο κρατος.

φιλικα
γιαννης

gcrook
23/05/2009, 20:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από konsttanttinos

και εννοειτε οτι καθε υγιης και σωστη κοινωνια ζηταει αιμα.




:eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

BELZEBOYLIS
23/05/2009, 20:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από konsttanttinos
Μεσα στην αρρωστη κοινωνια βαζεις και την μανα και τον πατερα του παιδιου που επεσε θυμα παιδοφιλου?Μηπως βαζεις και το ιδιο το παιδι?Μηπως να ζητησουνε και συγγνωμη που ζητουν το κεφαλι του παιδεραστη στο πιατο?
Για να συμαζευτουμε στις εκφρασεις μας, και ας βαλουμε στην θεση των θυματων τους εαυτους μας.Χεστηκα αν ο παιδεραστης ειναι θυμα στην παιδικη του ηλικια ή απλα ενας sick bastard.Δεν παυει να ειναι ενας δολοφονος παιδικης αθωοτητας.
Μου φαινεται οτι καποιοι ειναι πολυ φιλελευθεροι και προοδευτικοι οταν τα κανονια βαρανε αλλου, αλλα οταν η βομβα σκασει διπλα τους τοτε ξυπνανε απο τον λυθαργο.
Το εγκλημα της παιδεραστιας ειναι εμμετικο και εννοειτε οτι καθε υγιης και σωστη κοινωνια ζηταει αιμα.


...να συμμαζέψουμε τις εκφράσεις μας εεε? Για να δούμε... Με το πρόσχημα ενος ειδεχθούς εγκλήματος ,που θες να μπούμε και στην θέση του θύματος , ζητάς να παρακάμψουμε μια νομοθεσία και ενα σύνταγμα ! Ονομάζεις φιλελευθερισμό την πίστη στους νόμους και στο σύνταγμα της χώρας ! Ζητάς αίμα και το θεωρείς υγιές για μια κοινωνία ! Τι προτείνεις , λιθοβολισμό στην ομόνοια ? Και μόνο για αυτό το έγκλημα ή να προσθέσουμε μερικά ακόμα .....Για να καταλήξουμε πού? ...

Σκέψου λίγο ,τι γίνεται αν εκτελεστεί ενας αθώος ? Φαντάζομαι ξέρεις οτι έχει γίνει....Και αφου σου αρέσει το παιχνίδι των ταυτίσεων ,μπες στην θέση κάποιου που περιμένει την εκτέλεση του και είναι αθώος !

BELZEBOYLIS
23/05/2009, 20:49
...και για να μην τρελαίνεστε άλλο με τα ψυχολογικά του κάθε μλκα ! Τα δικαστήρια αναγνωρίζουν μόνο την σχιζοφρένεια - το ακαταλόγιστο που λέμε ....

the who
23/05/2009, 20:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
εγώ
εσύ ποιος είσαι :lol:

-Ο power ranger
-Ποιος power ranger ρε?
-Ο κοκκινος.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

spam off και συγγνωμη αλλα δεν κρατιεμαι ωρες ωρες.

konsttanttinos
23/05/2009, 20:52
Γιαννη, οταν πρωτο εφυγα απο το σπιτι μου στα 18 σαν φοιτητης, οπου και δεν ξαναεπεστρεψα, ο πατερας μου και η μητερα μου μου ειπαν οτι θα βρισκονται διπλα μου παντα, θα με στηριξουν ακομη κι αν σκοτωσω, αν κλεψω, αν χειροδικησω, πραγματα που φυσικα ουδεποτε εγιναν.Μου ειπαν ομως οτι αν ''πειραξω'' ενα παιδακι, να τους ξεχασω και να εξαφανιστω απο προσωπου γης.Με αυτες τις αρχες μεγαλωσα, κ ετσι θα αντιμετωπισω -ισως και χειροτερα- καποιον πιθανο παιδοφιλο συγγενη μου, που θα εχει χαιρετησει και τα παιδια μου σε καποια οικογενειακη συγκεντρωση.
Φιλε Γιαννη, μαζι με τον δουρη, σκεψου και τον αυστριακο (νομιζω) που πριν δυο μηνες δικαστηκε γιατι ειχε κλεισει τα παιδακια του απο πολυ νεαρη ηλικια σε ενα υπογειο, τα βιαζε, και μαλιστα με την κορη του εκανε και αλλα παιδια.
Επισης περσυ, βγηκαν στην δημοσιοτητα ονοματα γιατρων, δικηγορων, δημοσιων υπαλληλων κτλ, που αποδειχθησαν παιδοφιλοι.
Αν εσυ ησουν ο εισαγγελεας εος οργανωμενου κρατους, με τα παιδακια σου στο δημοτικο, και πιθανους ''ανωμαλους'' να στεκονται και να περιμενουν στην εξωπορτα του προαυλιου, τι ποινη θα εδινες?Οταν θα τους εβλεπες, και θα ηξερες οτι επιδιδονται στο σπορ της παιδεραστιας τι θα εκανες?Απο την μια οι παιδεραστες και απο την αλλη οι γονεις του ατυχου παιδιου.
Θα βασιζοσουν σιγουρα στο ''νομικο συστημα απονομης διακαιοσυνης της χωρας'' οπως ειπες.
Θα εξαντλουσες τα ορια ή θα του εδινες μια δευτερη ευκαιρια επανενταξης στην κοινωνια?

konsttanttinos
23/05/2009, 21:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
...να συμμαζέψουμε τις εκφράσεις μας εεε? Για να δούμε... Με το πρόσχημα ενος ειδεχθούς εγκλήματος ,που θες να μπούμε και στην θέση του θύματος , ζητάς να παρακάμψουμε μια νομοθεσία και ενα σύνταγμα ! Ονομάζεις φιλελευθερισμό την πίστη στους νόμους και στο σύνταγμα της χώρας ! Ζητάς αίμα και το θεωρείς υγιές για μια κοινωνία ! Τι προτείνεις , λιθοβολισμό στην ομόνοια ? Και μόνο για αυτό το έγκλημα ή να προσθέσουμε μερικά ακόμα .....Για να καταλήξουμε πού? ...

Σκέψου λίγο ,τι γίνεται αν εκτελεστεί ενας αθώος ? Φαντάζομαι ξέρεις οτι έχει γίνει....Και αφου σου αρέσει το παιχνίδι των ταυτίσεων ,μπες στην θέση κάποιου που περιμένει την εκτέλεση του και είναι αθώος !

Εγω ζητησα να παρακαμψουμε το συνταγμα και η νομοθεσια του κρατους?
Μην δημιουργεις εντυπωσεις με λεξεις που δεν χρησιμοποιησα.

Για τα υπολοιπα που γραφεις, ξαναθυμησου την αντιμετωπιση του δουρη απο τα καναλια, απο τους ανθρωπους, απο την κοινωνια, εκτος κι αν δεν μενεις στην ελλαδα, και δεν ξερεις απο αυτα.
Οσο για ''την πίστη στους νόμους και στο σύνταγμα της χώρας '' που προβαλλεις, γιατι αντιφασκεις βαζοντας στο παιχνιδι καποιον αθωο που πιθανον να τιμωρηθει αδικα?
Αφου πιστευεις οτι η δικαιοσυνη ειναι ακραδαντη για'σενα, αρα ειναι και απολυτα δικαιη, για'σενα, αρα δεν δεν θα υπαρξει ποτε αθωος στο κατηγορητηριο της δικιας σου φανταστικης δικαιοσυνης.
Αλλωστε εγω ειμαι κατα της θανατικης ποινης, ακομη και για τον χειροτερο.Εσυ αναφερεις λιθοβολισμους και εκτελεσεις.


Τι απο αυτα που ειπες εγραψα εγω?Διαβασε καλυτερα το post μου και κανε αντιλογο σε αυτα ακριβως που γραφω, και οχι σε αυτα που φανταζεσαι.

gcrook
23/05/2009, 21:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από konsttanttinos
Γιαννη, οταν πρωτο εφυγα απο το σπιτι μου στα 18 σαν φοιτητης, οπου και δεν ξαναεπεστρεψα, ο πατερας μου και η μητερα μου μου ειπαν οτι θα βρισκονται διπλα μου παντα, θα με στηριξουν ακομη κι αν σκοτωσω, αν κλεψω, αν χειροδικησω, πραγματα που φυσικα ουδεποτε εγιναν.Μου ειπαν ομως οτι αν ''πειραξω'' ενα παιδακι, να τους ξεχασω και να εξαφανιστω απο προσωπου γης.Με αυτες τις αρχες μεγαλωσα, κ ετσι θα αντιμετωπισω -ισως και χειροτερα- καποιον πιθανο παιδοφιλο συγγενη μου, που θα εχει χαιρετησει και τα παιδια μου σε καποια οικογενειακη συγκεντρωση.
Φιλε Γιαννη, μαζι με τον δουρη, σκεψου και τον αυστριακο (νομιζω) που πριν δυο μηνες δικαστηκε γιατι ειχε κλεισει τα παιδακια του απο πολυ νεαρη ηλικια σε ενα υπογειο, τα βιαζε, και μαλιστα με την κορη του εκανε και αλλα παιδια.
Επισης περσυ, βγηκαν στην δημοσιοτητα ονοματα γιατρων, δικηγορων, δημοσιων υπαλληλων κτλ, που αποδειχθησαν παιδοφιλοι.
Αν εσυ ησουν ο εισαγγελεας εος οργανωμενου κρατους, με τα παιδακια σου στο δημοτικο, και πιθανους ''ανωμαλους'' να στεκονται και να περιμενουν στην εξωπορτα του προαυλιου, τι ποινη θα εδινες?Οταν θα τους εβλεπες, και θα ηξερες οτι επιδιδονται στο σπορ της παιδεραστιας τι θα εκανες?Απο την μια οι παιδεραστες και απο την αλλη οι γονεις του ατυχου παιδιου.
Θα βασιζοσουν σιγουρα στο ''νομικο συστημα απονομης διακαιοσυνης της χωρας'' οπως ειπες.
Θα εξαντλουσες τα ορια ή θα του εδινες μια δευτερη ευκαιρια επανενταξης στην κοινωνια?

Μαλιστα.

Ενας κακος γιατρος που λογω αδιαφοριας θα καταστρεψει την υγεια ενος παιδιου και την οικογενεια του τι ειναι;
Ενας κακος γονιος που με την φριχτη συμπεριφορα του θα σημαδεψει ενα παιδι και θα βγαλει στην κοινωνια ενα ατομο δυσλειτουργικο τι ειναι;
Ενας πιωμενος οδηγος που θα διαμελισει εξω απο ενα δημοτικο ενα παιδακι τι ειναι;
Ενας εμπορος που θα ριξει ενα παιδακι στην ηρωινη τι ειναι;

Προφανως ολοι αυτοι ΔΕΝ ειναι υποψηφιοι μελλοθανατοι συμφωνα με τα κριτηρια σου.Οι πραξεις ολων αυτων εχουν το ιδιο αντικτυπο με τον βιασμο και την κακοποιηση ενος ανηλικου παιδιου.Παρ'ολα αυτα στεκεσαι στους παιδεραστες απο ολους αυτους τους εγκληματιες.
Παραδειγμα εγκληματων με αποδεκτες τα παιδια υπαρχουν απειρα και γινονται κατω απο πολλες συνθηκες.

Τα κριτηρια σου ειναι εντελως υποκειμενικα,αλλα θες να μας πεισεις οτι εκφραζεις με αυτα μια υγιη κοινωνια.Ναι οντως μια υγιεστατη κοινωνια,οπου το δικαιο του καθ'ενος ειναι νομος.Κατσε να θυμηθω τι μου θυμιζει αυτο...




Υ.Γ Καλα τοσες επιλογες σου δωσανε οι γονεις σου και συ τιποτα;Απαραδεκτος. :lol:

nobody
23/05/2009, 21:09
συμφωνουμε πως η παιδεραστια ειναι απο τα πλεον ειδεχθη εγκληματα.ομως που τραβαμε το οριο?δηλαδη για αυτην επιτρεπεται ο λιθοβολισμος στην πλατεια του χωριου οκ.για τον αλλον που σκοτωσε και αποκεφαλισε την γυναικα του?για τον αλλον που επεσε στο κενο με τα παιδακια του αφου πρωτα σκοτωσε επισης την γυναικα του?αν ζουσε τι θα επρεπε να του κανουμε?να τον συρουμε με αμαξα απο τα τεμπη μεχρι το γυθειο?

καταλαβαινεις λοιπον πως αν επιτρεψεις μια φορα την αυτοδικια,τον νομο "οφθαλμον αντι οφθαλμου",τοτε εχεις ηδη χασει το παιχνιδι για μενα.θα ακολουθησουν κι αλλα κι αλλα κι αλλα.

ο καθε εισαγγελεας για μενα,οφειλει να διατηρει την ψυχραιμια του και να κανει το καθηκον του.ειτε εχει παιδια ειτε δεν εχει.ειτε τα παιδια του μοιαζουν εξωτερικα με τα θυματα ειτε οχι.διοτι τοτε,αν ενας ειδαγγελεας ειναι ανυπαντρος και ατεκνος και τυχαινει να εχει και ψιλοαρνητικη αποψη για τις γυναικες για παραδειγμα επειδη ειναι αγαμητος,θα συγχωρει ολους τους βιαστες η θα προτεινει την μικροτερη δυνατη ποινη.οσο λοιπον ειναι ανθρωπινως δυνατον,ο εισαγγελεας και ο δικαστης πρεπει να ειναι αμεροληπτος.δεν μπορει να τα βλεπει αλλιως τα πραγματα αμα ειναι οικογενειαρχης και αλλιως αμα δεν ειναι.τουλαχιστον δεν θα επρεπε,διοτι αναγνωριζω πως κι αυτοι ανθρωποι ειναι

η καθε αποψη ειναι σεβαστη και χαιρομαι οταν γινεται διαλογος με ανταλλαγη ιδεων

φιλικα
γιαννης

konsttanttinos
23/05/2009, 21:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Μαλιστα.

Ενας κακος γιατρος που λογω αδιαφοριας θα καταστρεψει την υγεια ενος παιδι και την οικογενεια του τι ειναι;
Ενας κακος γονιος που με την φριχτη συμπεριφορα του θα σημαδεψει ενα παιδι και θα βγαλει στην κοινωνια ενα ατομο δυσλειτουργικο τι ειναι;
Ενας πιωμενος οδηγος που θα διαμελισει εξω απο ενα δημοτικο ενα παιδακι τι ειναι;
Ενας εμπορος που θα ριξει ενα παιδακι στην ηρωινη τι ειναι;

Προφανως ολοι αυτοι ΔΕΝ ειναι υποψηφιοι μελλοθανατοι συμφωνα με τα κριτηρια σου.Οι πραξεις ολων αυτων εχουν το ιδιο αντικτυπο με τον βιασμο και την κακοποιηση ενος ανηλικου παιδιου.Παρ'ολα αυτα στεκεσαι στους παιδεραστες απο ολους αυτους τους εγκληματιες.
Παραδειγμα εγκληματων με αποδεκτες τα παιδια υπαρχουν απειρα και γινονται κατω απο πολλες συνθηκες.

Τα κριτηρια σου ειναι εντελως υποκειμενικα,αλλα θες να μας πεισεις οτι εκφραζεις με αυτα μια υγιη κοινωνια.Ναι οντως μια υγιεστατη κοινωνια,οπου το δικαιο του καθ'ενος ειναι νομος.Κατσε να θυμηθω τι μου θυμιζει αυτο...





Υ.Γ Καλα τοσες επιλογες σου δωσανε οι γονεις σου και συ τιποτα;Απαραδεκτος. :lol:

:confused: :confused: :confused:
Για ακομη μια φορα προσπαθεις να δημιουργησεις εντυπωσεις βγαινοντας τελειως απο το θεμα και εν κατακλειδι πετας και ''το δικαιο του καθ'ενος ειναι νομος.Κατσε να θυμηθω τι μου θυμιζει αυτο...'' , πραγμα που δεν με εκφραζει καθολου.
Εχεις δικιο για τις επιλογες που μου εδωσαν οι γονεις μου, με αυτα που γραφεις μου τα ξαναθυμιζεις.
:smokin:

gcrook
23/05/2009, 21:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από konsttanttinos
:confused: :confused: :confused:
Για ακομη μια φορα προσπαθεις να δημιουργησεις εντυπωσεις βγαινοντας τελειως απο το θεμα και εν κατακλειδι πετας και ''το δικαιο του καθ'ενος ειναι νομος.Κατσε να θυμηθω τι μου θυμιζει αυτο...'' , πραγμα που δεν με εκφραζει καθολου.
Εχεις δικιο για τις επιλογες που μου εδωσαν οι γονεις μου, με αυτα που γραφεις μου τα ξαναθυμιζεις.
:smokin:

Ουτε θελω να δημιουργησω εντυπωσεις, ουτε τιποτα.
Ημουν εντος θεματος,αλλα εσυ μαλλον δεν καταλαβαινεις το θεμα.
Επισης προσπαθω να καταλαβω πως "μια υγιης κοινωνια ειναι δικαιο και σωστο να ζηταει αιμα" αλλα τελικα δεν τα καταφερνω καλα.
Μαλλον εγω θα φταιω οποτε το αφηνω.....:wave2:

konsttanttinos
23/05/2009, 21:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από nobody
συμφωνουμε πως η παιδεραστια ειναι απο τα πλεον ειδεχθη εγκληματα.ομως που τραβαμε το οριο?δηλαδη για αυτην επιτρεπεται ο λιθοβολισμος στην πλατεια του χωριου οκ.για τον αλλον που σκοτωσε και αποκεφαλισε την γυναικα του?για τον αλλον που επεσε στο κενο με τα παιδακια του αφου πρωτα σκοτωσε επισης την γυναικα του?αν ζουσε τι θα επρεπε να του κανουμε?να τον συρουμε με αμαξα απο τα τεμπη μεχρι το γυθειο?

καταλαβαινεις λοιπον πως αν επιτρεψεις μια φορα την αυτοδικια,τον νομο "οφθαλμον αντι οφθαλμου",τοτε εχεις ηδη χασει το παιχνιδι για μενα.θα ακολουθησουν κι αλλα κι αλλα κι αλλα.

ο καθε εισαγγελεας για μενα,οφειλει να διατηρει την ψυχραιμια του και να κανει το καθηκον του.ειτε εχει παιδια ειτε δεν εχει.ειτε τα παιδια του μοιαζουν εξωτερικα με τα θυματα ειτε οχι.διοτι τοτε,αν ενας ειδαγγελεας ειναι ανυπαντρος και ατεκνος και τυχαινει να εχει και ψιλοαρνητικη αποψη για τις γυναικες για παραδειγμα επειδη ειναι αγαμητος,θα συγχωρει ολους τους βιαστες η θα προτεινει την μικροτερη δυνατη ποινη.οσο λοιπον ειναι ανθρωπινως δυνατον,ο εισαγγελεας και ο δικαστης πρεπει να ειναι αμεροληπτος.δεν μπορει να τα βλεπει αλλιως τα πραγματα αμα ειναι οικογενειαρχης και αλλιως αμα δεν ειναι.τουλαχιστον δεν θα επρεπε,διοτι αναγνωριζω πως κι αυτοι ανθρωποι ειναι

η καθε αποψη ειναι σεβαστη και χαιρομαι οταν γινεται διαλογος με ανταλλαγη ιδεων

φιλικα
γιαννης

Βρε γιαννη δεν μιλαω ουτε για αυτοδικια, ουτε για λιθοβολισμους και λοιπες αηδιες.
Υποστηριζω απλα οτι η παιδοφιλια ειναι ο,τι χειροτερο για τις παιδικες ψυχες.
Τελοσπαντων, ελπιζω καποια μερα να πηγαινω τα παιδια μου σχολειο, και να μην μου βγαινει η ψυχη καθε φορα που τρεχω να τα παρω στο σχολασμα και μεχρι να τα δω να ερχονται να μου βγαινει η ψυχη.
Φιλικα σε ολους, και καλο βραδυ.
:beer: :beer: σε ολο τον κοσμο.

+Arxiereas+
24/05/2009, 01:33
Αν έκλεβε τη μηχανάρα μας θα ήταν άρρωστος ή πρεζόνι ή οτιδήποτε άλλο που το ΚΡΑΤΟΣ πρέπει να τον κάνει καλά όσο εμείς ευχόμαστε να τον βρούνε ΤΕΖΑ!

Και φυσικά το ΚΡΑΤΟΣ πρέπει να μας επιστρέψει τη μηχανή μας άθικτη....
Όπως και το παιδί μας!

CIRUS
24/05/2009, 06:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Don John
Ποιος σε ειρωνευτηκε ρε φιλε????

Πας καλα?

Χαλαρωσε λιγο γιατι εγω δεν ειρωνευτηκα ΚΑΝΕΝΑΝ και το μονο που εκανα ηταν να εκφρασω την αποψη μου........η μαλλον να την επαναλαβω αφου εχω γραψει πιο πανω ηδη το πως σκεφτομαι για το θεμα.
Και ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ προσπαθησα ουτε να σε πεισω ΟΥΤΕ και θα ειχα λογο να το κανω........

Χαλαρωσε λοιπον!!

οκ το δέχομαι μάλλον καταλαβα λάθος εγώ, γράψε λάθος αδερφέ

BELZEBOYLIS
24/05/2009, 10:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από konsttanttinos

Το εγκλημα της παιδεραστιας ειναι εμμετικο και εννοειτε οτι καθε υγιης και σωστη κοινωνια ζηταει αιμα.


Προφανώς δεν μιλάς για αιμοδοσία .....:wave2: