PDA

View Full Version : Η εκδρομή....



zeli
11/04/2005, 00:23
Η εκδρομή κατά την δική μου άποψη….
Κόσμος πολύς μαζεμένοι πρωι πρωι, μηχανές όλων σχεδόν των κατηγοριών (μέχρι και streetfighter goldwind turbo είδαμε).
Όλα καλά, οι ρυθμοί τουριστικότατοι ,οι στάσεις συχνές, ο καιρός σούπερ , η διάθεση ακόμη ποιο σούπερ.
Συγχαρητήρια στους διοργανωτές και ιδιαίτερα στο τσοπανόσκυλο (KatanaS) που έκοβε βόλτες γύρω γύρω ως γερμανικός ποιμενικός κοιτάζοντας μήπως έμεινε κανείς πίσω…Όλα τέλεια μέχρι…«Παιδιά δεν έχει μείνει πολύς δρόμος για την ταβέρνα προσοχή όμως γιατί ο δρόμος δεν είναι και τόσο καλός » άκουσα το Στάθη να λέει ξεκινώντας από τους καταρράχτες….
Η συνέχεια σε όλους λίγο πολύ γνωστή…(παρασιτικά στο παλικάρι και ένα μπράβο σε αυτούς που έμειναν πίσω για υποστήριξη.) Κάπου εδώ βέβαια ξεκινάει και το δικό μου δράμα…
Χαμός , κόσμος γύρω μαζεμένος , μηχανάκια στην άκρη του κατηφορικού δρόμου και ένα παλικάρι να κείτεται δίπλα στα κομμάτια του πρώην fazer του. Όλοι στην άκρη να βοηθήσουν και προς τα εκεί κατευθύνομαι κι εγώ… Αμ δε!!! Το VFR του Νάσου είχε διαφορετική άποψη, ήθελε να «ρίξει» την ψηλή Ιταλίδα ντε και καλά! Της την «έπεσε» και την έριξε μαζί με τον συνοδό της. Αποτέλεσματα του σφοδρού αυτού έρωτος τα κάτωθι:
Για το VFR
1. Σπασμένος αριστερός καθρέφτης
2. Γδαρμένο αριστερό φαίριν
3. Σπασμένη βάση ζελατίνας
4. Μετατοπισμένη ζελατίνα
5. Στραβωμένη μανέτα συμπλέκτη
6. Νάσο συμπλήρωσε…..

Για το Capo

1. Γδαρμένος αριστερός καθρέφτης
2. Γδαρμένα και ελαφρώς μετατοπισμένα κάγκελα (Ευτυχώς που υπήρχαν)
3. Γδαρμένο και μετατοπισμένο αριστερό φλας
4. Γδαρμένη και μετατοπισμένη αριστερή χούφτα
5. Γδαρμένη μπίλια κεντρικού stand
6. Γδαρμένο εμρός δεξιά φτερό (από την μανέτα που στράβωσε πάνω του)
7. Αριστερό καπάκι ποτισμένο βενζίνη (από υπερχείλιση)
8. ….και φαρμακερό,στραβωμένο τιμόνι (Ναι ναι οδηγούσα από την Λίμνη έως την Αθήνα και το μηχανάκι πήγαινε σαν μεθυσμένο)

Για μένα ταρακουνημένη λεκάνη απ την πτώση και πόνοι μέση απ τη προσπάθεια να κρατήσω 450 και πλέον κιλά στο ένα πόδι για να μην αναφερθώ στην διάθεση ,ψυχολογία ,οικονομική κατάσταση διότι διανύουμε καιρούς χαλεπούς.

Δυο δευτερόλεπτα ποιο νωρίς η ποιο αργά να περνούσα τα περσότερα απ τα ανωτέρω δεν θα είχαν συμβεί αφήστε αν είχε κουμπώσει ο Νάσος την πρώτη στο κιβώτιο…
Άντε με γειά μας , περαστικά μας και καλή τυχη μάγκες….
Τέλος ένα συγνώμη σε αυτούς που δεν χαιρέτησα φεύγοντας αλλά όπως προανέφερα η ψυχολογία μου ήταν……

Nik0s
11/04/2005, 09:11
Αυτό τώρα το ακούω (διαβάζω)....:sad:

Πώς έγινε ρε παιδιά, δεν κατάλαβα - η κακιά στιγμή μάλλον...

Κρίμα για τα μηχανάκια, αλλά όλα φτιάχνονται.:winka:

:wave2:

gcrook
11/04/2005, 09:39
Αρε Γιαννη εμαθα οτι εφυγες φουριοζος μολις εγινε το σκηνικο, και ξενερωσα.
Και ησουνα και μερακλης ρε και την προσεχες.
Και ο Νασος μια απο τα ιδια.
Μη μασατε ρε, τι να πουμε και μεις που εχουμε μπει μεσα και το δωρο του Πασχα, για να μη σου πω και το επιδομα αδειας.

Αντε και να προσεχετε
:wave2:

hornet
11/04/2005, 09:49
Δυστυχως ρε γαμωτο το vfr εχει ενα θεμα με το σταντ του ειναι πολυ ορθιο και δεν εχει καλο στοπ με αποτελεσμα ξεκαβαλει για τη πλακα !!

Περαστικα στη κουκλα ρε ζελι!

melsaltas
11/04/2005, 09:53
ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΣΑΣ!

ΚΑΙ ΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ, ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΝΟΩ!

idi
11/04/2005, 09:58
ρε δεν ειναι τιποτα χαλαρωστε

ενα τιμονι (zeli) ενας καθρέφτης (ruygin) και λιγο αλοιφή ειναι ολο το θεμα






εγω που θελω ΠΑΛΙ λαστιχο.... πιο πολλα θα πληρώσω και απο τους δυο μαζι!!!!!!!!! :cry: :cry: :cry: :cry:

Ελατε να καλύψουμε τις γρατζουνίτσες σπιτι μου και οι δυο σας, εχω γυαλιστικο:wave2: :wave2: :wave2:

ruyjin
11/04/2005, 11:02
θα τα μονταρουμε ολα Γιαννη, μην ανησυχεις!!!

Γιωργο θα σου τηλ για να ερθω να μου φτιαξεις και τη ψυχολογια

:D :wave2:

cityfly
11/04/2005, 11:07
από τα παλαβά που δεν ξέρεις από που σου ρθε


εμένα μου ρθε σήμερα το πρωί

το cityfly έγγραψε 360 χιλιόμετρα από πόρτα σε πόρτα μέσα σε μια μέρα (για πρώτη φορά στη ζωή του) κυριλέ ολα μια χαρά

πάω το πρωί να το πάρω και βλέπω ότι το μπροστά φτερό έχει βγει από τη μπροστινή βίδα στη δεξιά μπουκάλα (μάλλον από παλιότερα και δεν το χα πάρει χαμπάρι) είναι σπασμένο το μέρος του πλαστικού κάτω από τη βίδα.


Ε οκ λέω δεν τρέχει τίποτα και το βάζω με το χέρι πάνω από τη βίδα και, σκέφτομαι, θα το χτυπήσω λίγο με το χέρι και θα μπει, και όπως το χτυπάω ξαφνικά σπάει και μένω μαλάκας.

και να πεις ότι έβαλα και καμιά ιδιαίτερη δύναμη, τίποτα:uplate: :uplate:

SF
11/04/2005, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
Δυστυχως ρε γαμωτο το vfr εχει ενα θεμα με το σταντ του ειναι πολυ ορθιο και δεν εχει καλο στοπ με αποτελεσμα ξεκαβαλει για τη πλακα !!

Περαστικα στη κουκλα ρε ζελι!


Συμπάσχω παίδες γιατί κι εμένα το Σάββατο μου έπεσε με τον ίδιο τρόπο το Busa :( Τυχερός στην ατυχία μου εγώ, γιατί 2 (δυο) εκατοστά δίπλα ήταν 2-3 μέτρα χάος! Άντε, θα τα φτιάξουμε μωρέ τα ρημάδια...
:wave2:

nimbus
11/04/2005, 11:42
να σας πώ την αλήθεια μου, πέρασα πολύ όμορφα χθες:p
Είμασταν 4 μηχανές όταν ήρθαμε και σας βρήκαμε στον αλεξίου για καφέ.:D μα ήταν αδύνατων να σας ακολουθήσουμε:nono:
Πήγαμε σε μια ταβέρνα για φαγητό, είδαμε και τα GP κι ήταν καλά...αργότερα για καφέ στην χαλκίδα. Κατά τι 7 και, ξεκινήσαμε για την επιστροφή...

να μαστε πάντα όλοι καλά, να βολτάρουμε:wave2:

Υ.Γ. Και το απόγευμα, έχει δέλεαρ:sun:

zeli
11/04/2005, 12:08
εχει και συνέχεια το πραμα.... Τρομοκρατία απο το συνεργειο που πήγα το πρωί.(μιας και το μηχανάκι αλλου κοιτάει και αλλου βλεπει )Ο Τυπος αρχίζει, τιμόνι ,καθρεφης ,φλας ,χούφτα αλλαγη κάνει μια παύση και λέει «μα καλά τι έγινε αυτο το ΣΚ? Το BMW που βλέπεις (μου εδειχνε ενα 1200GS) μου ήρθε για τα ιδια»:eyepop:
Η συνέχεια έχει METROPOLITAN HOSPITAL Φάληρο.(Εχω λίγες ενοχλήσεις στη μέση απο το ζόρι να κρατήσω δυο μηχανές). Με βλεπει ο ορθοπεδικός,του εξηγώ την όλη ιστορία και μέτα απο ένα τυπικό ελεγχο μήπως εχει μετατοπιστει τίποτα φωνάζει την νοσοκόμα και λέει «ετοιμασε μια Voltaren 750mg» η νοσοκόμα την ετοιμάζει και του τη δίνει.....:cry: :cry: :hypnotize :hypnotize

Με γ.. ο πούστης λες και μου εκανε ομοιοπαθητική εκει που πόναγε η μέση τώρα...κάθομαι λοξά...;) :dizzy:

petridist
11/04/2005, 14:12
περαστικά στις καλές σας!!!!

γρήγορα πάλι γυαλισμένα!

:beer:

soter3gm
11/04/2005, 14:23
Περαστικά στους λαβωμένους και ‘πετσικαρισμένους’ καβαλάρηδες
Όσο για της μηχανές «αγάλι αγάλι» και θα γίνουν καινούργιες

idi
11/04/2005, 14:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin

Γιωργο θα σου τηλ για να ερθω να μου φτιαξεις και τη ψυχολογια



ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΙ 1000 ΦΟΡΕΣ ΜΟΝΟ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΝΟΝΙΖΩ... OXOYYYY ΟΛΕΣ ΟΙ ΛΟΥΓΚΡΕΣ ΣΕ ΜΕNΑ ΤΥΧΑΝΕ? PERIKLOGAY PEOPLE! :lol: :lol: :lol: :lol: :bawl: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :smokin:

thewhiteowl
11/04/2005, 14:38
Περαστικά σε οδηγούς και ειδικά στις μηχανές, γιατί όσο να' ναι στις μικρές ζημιές το ανθρώπινο σώμα ξέρει να τα μπαλώνει από μόνο του. Αλλά μηχανή που να επισκευάζεται από μόνη της, ακόμα δεν έχω δει. :(

Περαστικά και πάλι!

Tigas
11/04/2005, 14:53
ΟΛΑ ΤΑ ΦΤΙΑΧΝΩ ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΙΣΚΕΥΑΖΩ

ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΕ ΠΛΑΙΝΑ ΣΠΑΣΜΕΝΑ ΦΕΡΙΝΓΚ ,ΚΟΛΗΜΑΤΑ,
ΒΑΦΕΣ ΣΕ ΠΟΛΥ ΛΟΓΙΚΕΣ ΤΙΜΕΣ
ΓΙΑ ΠΕΡΑΣΤΕ ΓΙΑ ΠΕΡΑΣΤΕ.

Η ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΒΟΛΤΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑ ΜΟΥ ΣΤΟΙΧΙΣΕ ΕΝΑ ΣΕΤ ΛΑΣΤΙΧΑ ΕΝΑ LH ΦΕΡΙΝΓΚ ΚΑΙ ΕΝΑ ΕΜΠΡΟΣ ΦΤΕΡΟ .
ΤΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΤΑ ΕΦΤΙΑΞΑ ΣΤΟ

SCBR1000RR SUPERTIΓΚΑ ENGINEERING MOTOTUNING DEVELOPMENT MOTORSPORT
ΚΑΙ ΛΑΣΤΙΧΑΚΙΑ ΜΟΤΟ RACER

tzanismille
11/04/2005, 15:03
πολυ ωραια ακουγεται η εκδρομη σας.Εχθες πηγα Μπραλο-Χανι-αμφισα-ιτεα-γαλαξιδι-δελφους
-αραχωβα και πισω.Ολα τελεια αλλα γαμω τους δρομους μας.Μετα την αραχωβα και σε μια ελαφρια στροφουλα των 150χλμ να σου ο λακος.Tank slapping με τοσα το zxrali και ο ηχος απο το λαστιχο που σκουζει στην ασφαλτο στο full lock ηταν ανατριχιαστικος.Τελος καλο ολα καλα αλλα μεχρι ποτε?
Περαστικα στα παλικαρια και ελπιζω το αλλο σκ να ειμαι μαζι σας!!!!!!!!!!!

periklisk
14/04/2005, 00:30
Γιώργο τονε παίρνεις με φόρα!:smilea:

Περαστικά ρε στα εργαλεία ευτυχώς ήτανε ψιλά!

DoctorS
14/04/2005, 00:37
περαστικά στα μωρά σας ρε και από μένα!!!

Γιάννη chill out ρε, όλα τα ρημάδια φτιάχνονται!!

:D :D :D :D

όσο για τη μέση.....άουτς!!!!πρέπει να πόνεσε!!!!!

ελπίζω τελικά να μην δημιουργήθηκε κανένα πρόβλημα!!

:wave2: :wave2: