PDA

View Full Version : Earthlings



Mafiozos
19/05/2009, 21:53
Ειπα να δω ενα ντοκυμαντερ και ετυχε να ειναι το earthlings.Τι να πω ρε παιδια?Τωρα μωλης τελειωσε.Εχω μηνει αφωνος και απλα πιστευω πως ειμαστε μακραν το ποιο απολιτιστο και βαρβαρο ον πανω στον πλανητη.ΜΑΚΡΑΝ!!!Οποιος αντεξει ας το δει...Ωρες ωρες σκεφτομαι και λεω πως ειναι αδικο να λεμε πως η μονη λυση ειναι να καταστραφει αυτος ο κοσμος,γιατι τοση βρωμα δεν ξεπλενετε,αλλα το ελεος πια δεν ειναι αρκετο οθτε σαν ακουσμα.Δεν ειμαι ουτε πεσημιστης ουτε καταθληπτικος για να μην παρεξηγηθω.Πιστευω ομως πως εχει χαθει καθε αξια της ζωης και του σεβασμου στον περιβαλον γυρο μας. :sad: :sad:

Σορυ απλα μετα απο αυτο που ειδα μαυρισε η ψυχη μου. :wave2:

Voliminal
21/05/2009, 11:31
Φίλε το 'χω δεί όοολο! Το είδες όλο και 'συ? Πραγματικά είμαι και φιλόζωος και είναι απο τα μοναδικά πράγματα που με έχουν κάνει να φρικάρω στη ζωή μου.

sergiosm
22/05/2009, 08:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Mafiozos
η μονη λυση ειναι να καταστραφει αυτος ο κοσμος,

Μην ανησυχείς, έτσι όπως το πάει το "ανώτερο" ον (εμείς δηλαδή) θα τον καταστρέψουμε σίγουρα

Θέμα χρόνου είναι

:sad:

Mafiozos
23/05/2009, 09:08
Voliminal δεν αντεξα να το δω ολο.Ειναι απιστευτο,πραγματικα δεν εχω λογια να εκφρασω το συναισθημα που μου προκαλεσε αυτο το ντοκυμαντερ!Η φυση ειπαμε ειναι σκληρη και ο κοσμος τις αγριας ζωης κυριως,αλλα ο ανθρωπος με αυτα που κανει ξεφευγει μακραν..Τουλαχιστον υπαρχουν ακομα πολλα ομορφα ζωα ελευθερα που δεν πανε σε πιατο και εχω δει κατι μεροι και φωτογραφιες απιστευτα...Πρεπει να ειμαστε δικαιοι απεναντι σε οτι μας κραταει ζωντανους και δεν ειναι μονο τα ζωα αλλα ολοι η φυση ακομα και ο ανθρωπος που ειναι διπλα μας ειναι κοματι της.Δυσκολα πραγματα.. :wave2: :wave2:

sergiosm + 1100 Αφου τα κεφαλια αντι να σκεφτονται μονο βλεπουν...:a21:

clyde2
23/05/2009, 18:55
To εχω δει κι εγω αυτο το ντοκυμαντερ και ειναι σοκαριστικο!
Ειναι φοβερο το ποσο πονο προκαλουν οι ανθρωποι στα ζωα και μαλιστα χωρις λογο.

Για οσους δεν το εχουν δει

http://video.google.com/videoplay?docid=-5165231031895551470

SVX
23/05/2009, 19:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από clyde2
To εχω δει κι εγω αυτο το ντοκυμαντερ και ειναι σοκαριστικο!
Ειναι φοβερο το ποσο πονο προκαλουν οι ανθρωποι στα ζωα και μαλιστα χωρις λογο.

Για οσους δεν το εχουν δει

http://video.google.com/videoplay?docid=-5165231031895551470


διαδωστε το μαγκες..... η ζωη δεν ειναι λουλουδακια και πεταλουδιτσες...


ποση συμπυκνωμενη κακια κρυβει ο ανθρωπινος ψυχισμος....

Allst@rf
23/05/2009, 21:59
ολα αυτα ειναι αποτελεσματα της υπερκαταναλωσης και του υπερπλυθησμου.
ο ανθρωπος ετρωγε κρεας απο τοτε που εξελιχθηκε και γενικα στη φυση υπαρχουν σαρκωφαγα ζωντανα.εχω δει ντοκυμαντερ που μιλαει για την βαρβαροτητα αλλων ντοκυμαντερ,στο οτι δειχνουν σαρκωφαγα ζωα να κατασπαραζουν φυτοφαγα.και ενα λιονταρι να δεις να πιανει απο το λαιμο μια γαζελα να την πνιγει και να την τρωει ζωντανη στα ματια ενος παιδιου σοκαριστικο ειναι

βεβαια ολα τα παραπανω δεν παυουν να ειναι μπουρδες μπροστα στην βαρβαροτητα του ανθρωπου...

clyde2
23/05/2009, 22:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
...σαρκωφαγα ζωα να κατασπαραζουν φυτοφαγα.και ενα λιονταρι να δεις να πιανει απο το λαιμο μια γαζελα να την πνιγει και να την τρωει ζωντανη στα ματια ενος παιδιου σοκαριστικο ειναι...

Το λιονταρι το κανει αυτο για να ζησει και δεν βασανιζει το ζωο για μερες.

Οπως λεει και στην αρχη του ντοκυμαντερ "αν ο καθενας χρειαζοταν να κυνηγησει το κρεας που τρωει, οι περισσοτεροι απο μας θα ηταν χορτοφαγοι".

Allst@rf
23/05/2009, 22:49
γιατι ο ανθρωπος γιατι τα κανει αυτα(οσων αφορα το πρωτο σκελος της ταινιας)?
βασικα σαν παμφαγα οντα που ειμαστε χρειαζομαστε και κρεας.τεσπα σε ενα σημειο συμφωνω μαζι σου.
ειπαμε, ομως οτι ο ανθρωπος εσφαζε τα ζωα για να τρεφεται απο τοτε που εξελιχθηκε.αυτα που βλεπουμε στην ταινια απο τα σφαγεια,συμβαινουν απο τον υπερπλυθησμο και την υπερκαταναλωση.
που σημαινει οτι τα ζωα βασανιζονται και θανατοωνται μαζικα για χαρην τις εκτροφεις του πλυθησμου,και πανω απο ολα γινονται ετσι για να γλυτωσουν χρονο.
δεν τους δικαιολογω προς θεου.εξαλου στο πρωτο μερος της ταινιας αναφερομαι.
φιλικα παντα ετσι:wave2:

mikros boudas
24/05/2009, 02:12
παντως δερμα εχω κοψει να φοραω...τωρα παλευω να κοψω οσο μπορω και το κρεας σαν τροφη...σκατα τα χουμε κανει...ολοι μας...:rolleyes:

700_Thespieis
24/05/2009, 02:26
σκεφτομαι να το κανω up κα8ε μερα..τι λετε?:rolleyes:

700_Thespieis
24/05/2009, 02:27
Μπραβο σου Μαφιοζε για το ποστ:wave2:

menos
24/05/2009, 02:59
30 λεπτα αντεξα... δεν αντεχω να δω τοση ασκοπη βια..

SVX
24/05/2009, 07:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
γιατι ο ανθρωπος γιατι τα κανει αυτα(οσων αφορα το πρωτο σκελος της ταινιας)?
βασικα σαν παμφαγα οντα που ειμαστε χρειαζομαστε και κρεας.τεσπα σε ενα σημειο συμφωνω μαζι σου.
ειπαμε, ομως οτι ο ανθρωπος εσφαζε τα ζωα για να τρεφεται απο τοτε που εξελιχθηκε.αυτα που βλεπουμε στην ταινια απο τα σφαγεια,συμβαινουν απο τον υπερπλυθησμο και την υπερκαταναλωση.
που σημαινει οτι τα ζωα βασανιζονται και θανατοωνται μαζικα για χαρην τις εκτροφεις του πλυθησμου,και πανω απο ολα γινονται ετσι για να γλυτωσουν χρονο.
δεν τους δικαιολογω προς θεου.εξαλου στο πρωτο μερος της ταινιας αναφερομαι.
φιλικα παντα ετσι:wave2:


παλιοτερα ο ανθρωπος ΚΟΠΙΑΖΕ για να φαει κρεας...(επρεπε να το κυνηγησει , να στησει παγιδες κλπ) και παλι ετρωγε ΕΝΑ ζωο την φορα.....

ετσι υπηρχε ισορροπια.... ΤΩΡΑ ΠΛΕΟΝ τα ζωα γιναν ΠΡΟ'Ι'ΟΝΤΑ και Μπηκαν στην μαζικη παραγωγη και ηρθε το Marketing και οι στατιστικες να "βελτιωσουν " την παραγωγη ....εκει γ@μηθηκε το θεμα.....


αν ο ανθρωπος ηξερε ΠΟΣΕΣ ασθενειες οφειλονται στην καταναλωση κρεατος.... και ΠΟΣΟ απο το "νοστιμο" κρεας ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ αχωνευττο στα εντερα του για ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ.....θα εκοβε αποτομα.... :sick:

nobody
24/05/2009, 10:10
να το κανεις up Καθε μερα,συμφωνουμε απολυτα...

οι βασανισμοι που υφιστανται τα ζωα για χαρη της επιστημης ειναι ορισμενες φορες αδιανοητοι.δεν τα ηξερα ολα αυτα που κανουνε,ειχα ομως μια αρκετα καλη εικονα για το τι πειραματα γινονται λογω του αντικειμενου σπουδων μου.

metalheart
24/05/2009, 11:58
Κάποτε υπήρχε ισσοροπία τωρα υπάρχει το Meatrix

http://www.themeatrix.com/intl/greek/

Λεωνίδας
24/05/2009, 12:02
δε βλέπω κανένα να το περιορίζει όμως το κρεατάκι :rolleyes:

SVX
24/05/2009, 15:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
δε βλέπω κανένα να το περιορίζει όμως το κρεατάκι :rolleyes:

το εκανα εγω το πειραμα αδερφε ....και πιστεψε με .... δεν χανεις και τιποτα....(εχω βεβαια τους τσιπουρομεζεδες να με παρηγορουνε...) :lol:

clyde2
24/05/2009, 16:08
Eαν ασκισουν πιεση οι καταναλωτες, σιγουρα καποια πραγματα μπορουν να αλλαξουν.

Mafiozos
24/05/2009, 18:27
Και βεβαια να γινεται up καθε μερα.Ωρες ωρες μου ερχετε να παω να βαλω εναν προτζεκτορα εξω απο την βουλη και να παιζουν τα ποιο σωστα ντοκυματνερ!!Απο καπου πρεπει να ξεκινας... Το ποιο πιθανο βεβαια ειναι να με μπαγλαροσουν..700_Thespieis σε ευχαρηστω. :wave2: :wave2:

Λεωνίδας
24/05/2009, 21:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
το εκανα εγω το πειραμα αδερφε ....και πιστεψε με .... δεν χανεις και τιποτα....(εχω βεβαια τους τσιπουρομεζεδες να με παρηγορουνε...) :lol: εγώ το έχω κάνει το πείραμα πάνω από 10 χρόνια αδερφέ :wave2:

Voliminal
25/05/2009, 09:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
βασικα σαν παμφαγα οντα που ειμαστε χρειαζομαστε και κρεας.

Λάθος, δεν το χρειαζόμαστε το κρέας.. Και κυρίως δεν το χρειαζόμαστε επειδή είμαστε παμφάγα! Τι ήταν αυτό τώρα? ....

mikros boudas
25/05/2009, 09:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Voliminal
Λάθος, δεν το χρειαζόμαστε το κρέας.. Και κυρίως δεν το χρειαζόμαστε επειδή είμαστε παμφάγα! Τι ήταν αυτό τώρα? .... το χρειαζομαστε αλλα σε μικρες ποσοτητες,οχι αυτο που γινεται σημερα.εξαιτιας του κρεατος γιναμε απο ερεκτους σαπιενς.οι πρωτεινες του κρεατος δεν υπαρχουν σε αλλα προιοντα διατροφης και για να σε προλαβω,αν καποιο προιον ειναι παρομοιο σε αξια πρωτεινων δε μπορουν να απορροφηθουν τοσο καλα απο τον οργανισμο.δεν ειμαστε κατασκευασμενοι για να τρωμε συχνα κρεας επειδη δεν εχουνε δυνατα στομαχικα υγρα(και γι αυτο πρεπει να το μαγειρευουμε),δεν εχουμε την σωστη οδοντοστοιχια(και γι αυτο δε τρωμε τα κοκκαλα) και επισης το εντερικο συστημα ειναι μεγαλο σχετικα με το σωμα μας.στα καθαυτου σαρκοβορα ειναι μολις 3 φορες το σωμα τους για να φευγουν ευκολα τα αχωνευτα.
βασικα το σωμα μας θελει συγκεκριμενα πραγματα.αν εσυ τα παιρνεις απο φυτα,λαχανικα,λουλουδια η κρεας δε το νοιαζει και πολυ.τον νοιαζει να εχει χ ποσοτητες στοιχειων καθημερινα.τωρα αν καποιος παιρνει βιταμινες μονο απο μοσχαρι,θα εχει μετα ενα μεγαλο κομματι "σκ@τ@" να χωνεψει και να βγαλει ξοδευοντας πορους και χρονο στην τουαλετα!!ετσι το να τρωμε 4-5 φορες την εβδομαδα κρεας ειναι λαθος.1-2 φορες τον μηνα ομως με ταση μειωσης ειναι πιο καλα...ομως πρεπει η υπολοιπη διατροφη να μην ειναι λαχανικα με χημικα μεσα τους...ειναι περιεργη φαση...

NikosKK
19/07/2009, 16:08
Μόλις το είδα όλο και το μόνο που νιώθω είναι αηδία αντιπάθεια και μισανθρωπία...Γιατί όλος αυτός ο βασανισμός στα άλλα είδη...Είμαστε τα χειρότερα ζώα και ότι και να μας συμβεί σαν είδος θα το αξίζουμε...

Αν υπήρχε Θεός θα μας είχε ήδη τιμωρήσει...

Morton
19/07/2009, 16:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θεός

αὐξάνεσθε καὶ πληθύνεσθε καὶ πληρώσατε τὴν γῆν καὶ κατακυριεύσατε αὐτῆς καὶ ἄρχετε τῶν ἰχθύων τῆς θαλάσσης καὶ τῶν πετεινῶν τοῦ οὐρανοῦ καὶ πάντων τῶν κτηνῶν καὶ πάσης τῆς γῆς καὶ πάντων τῶν ἑρπετῶν τῶν ἑρπόντων ἐπὶ τῆς γῆς

NikosKK
19/07/2009, 16:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Morton




Αντικατέστησε το "Θεός" στο quote με "Άνθρωπος" και είσαι κοντά.

Morton
19/07/2009, 16:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από NikosKK
Αντικατέστησε το "Θεός" στο quote με "Άνθρωπος" και είσαι κοντά.

Όντως έτσι είναι, έχεις δίκιο