PDA

View Full Version : Ισως αλλη μια ενδιαφερουσα ιστορια. Ισως ομως και κατι παραπανω...



Σελίδες : [1] 2

MILT1964
20/05/2009, 10:57
Παρασκευη πρωι 15 του μηνα γυρω στις 9:00 και ειμαι στο δρομο για τη δουλεια. Τεσσερα χιλιομετρα ολα κι ολα. Η μερα υπεροχη. Τοσο καλη που δεν μπαινω καν στον κοπο να ανοιξω τη βαλιτσα και να φορεσω γαντι.

Αποφασιζω να αλλαξω διαδρομη. Τι διαολο... χρειαζεται και λιγη ποικιλια.
Φτανω στο δρομο που δουλευω αλλα στρωνουν ασφαλτο. Αποφασιζω να παρω τον πρωτο παραλληλο.

Μουρη με μουρη με συναδελφο. "Περνα μπροστα" μου λεει.
Λιγο πιο πανω φορτηγο, ισα που χωραει στο δρομο. Μου κανει νοημα να περασω.
"Να 'ναι καλα ο ανθρωπος" σκεφτομαι και περναω.

Στενο τυφλο λιγο πιο πανω. Κοβω, ελεγχω, συνεχιζω.
Και ξαφνικα, απο το πουθενα, στην ακρη του ματιου κιτρινο 106 GT ντε και καλα να μου τη βαλει.
Λεω δεν μπορει θα κοψει. Ο μουλος ομως ειναι μαλλον απασχολημενος στελνοντας μηνυμα απο το κινητο του.

Εγκαταλειψη σκαφους.
Ισα που προλαβαινω να πηδηξω να σωσω το δεξι μου ποδι καθως αισθανομαι την μηχανη να φευγει απο κατω μου με την προσκρουση.

Θυμαμαι να προσγειωνομαι στην ασφαλτο με το προσωπο. Θυμαμαι το κρανος να μου τραυματιζει το κατω χειλος. Χαλαλι λεω το συγχωρω. Χαλαλι το μπουφαν, χαλαλι ολα.
Ρολαρω μια και αραζω με την πλατη.
Κανω να σηκωθω αλλα δεν νοιωθω χερια. Εγκαταλειπω. Διπλα μου ξαπλωμενο το V-strom, βλεπω για πρωτη φορα πως ειναι απο κατω.

Μαζευεται κοσμος.
"Εισαι καλα ρε φιλαρακι; μην ανησυχεις και θα τα φτιαξουμε ολα".
Με παιρνει το ΕΚΑΒ. Με βαζουν να σηκωθω μονος, με ριχνουν πισω στο φορειο χωρις καν να με δεσουν, καθονται και οι δυο μπροστα και συνεχιζουν την κουβεντα τους στο δρομο για το ΚΑΤ.

Βγαζω ακτινογραφιες στα χερια. Αν εξαιρεσουμε λιγες αστειες εκδορες στα δακτυλα, ευτυχως πουθενα καταγμα.
"Και ο πονος στα χερια ρε παιδια;"
"Δεν ειναι τιποτα, βαλε μια αλοιφη και θα περασει".

Το βραδυ πλεον σπιτι, ο πονος ειναι αφορητος. Αποφασιζω να κανω χρηση της ιδιωτικης ασφαλισης. Ερχεται ασθενοφορο της INTERAMERICAN και με μεταφερει (σαν ανθρωπο πια και οχι σαν εμπορευμα) στην ΕΥΡΩΚΛΙΝΙΚΗ.

Οι γιατροι τα παιζουν. Οποιοδηποτε ελαφρυ αγγιμα κατω απο τους αγκωνες με στελνει ουρλιαζοντας ως το ταβανι.

Αξονικος τομογραφος.
Βγαινουν τα αποτελεσματα, υπαρχουν ανησυχητικα ευρηματα.

Μαγνητικος τομογραφος.
Προγραμματιζεται εσπευσμενα χειρουργειο το πρωι κι ας ειναι Κυριακη.

Μικροχειρουργικη.
Αφαιρειται θρυμματισμενος ο δισκος μεταξυ 5ου και 6ου σποδυλου, μπαινει πλαστικος και λαμες τιτανιου.

Μιλαω με τους χειρουργους μετεγχειρητικα.
"Μεγαλε, αλλες 24 ωρες και θα ειχες χασει χερια, ποδια και τα γεννητικα σου οργανα".
Να εισαι υποψηφιος παραλυτος και να μην το ξερεις!...

Ειναι πλεον τεταρτη και γραφω αυτες τις γραμμες περιμενοντας το εξιτηριο.
Τι θελω να πω:

Ουτε για δεκα μετρα πανω στη μηχανη χωρις μπουφαν και full-face κρανος.

Καντε μια ιδιωτικη ασφαλιση με καποιο προγραμμα νοσηλειας. Κοστιζει ελαχιστα αλλα πιστεψτε με αξιζει.

Σε καποιο επομενο post που πλεον θα ξερω, θα αναφερω τι κοστισε αυτη η ιστορια, αλλα ενα ειναι σιγουρο: δεν κοστισε ολικη παραλυση.

Η περιποιηση απιστετη, κολλαρο, μαξιλαρι ανατομικο των 80 ευρω, καλτσουλα αντιθρομβωτικη και τα τοιαυτα.
Φευγω διχως να πληρωσω ενα ευρω. Ακομη και στο ΙΚΑ θα πανε εκεινοι για μενα.

Απο την αλλη, απο το ΚΑΤ με εστειλαν στο σπιτι με σπασμενο αυχενα να περιμενω απλα τη μοιρα μου.

THEOD
20/05/2009, 11:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από MILT®


Απο την αλλη, απο το ΚΑΤ με εστειλαν στο σπιτι με σπασμενο αυχενα να περιμενω απλα τη μοιρα μου.

Φίλε σε αυτήν την περίπτωση παίρνεις ότι ακτινογραφίες, διάγνωση εξόδου, κλπ επίσημα στοιχεία έχεις από το ΚΑΤ και τα δίνεις σε δικηγόρο...Πάρτυ θα κάνει...

sergiosm
20/05/2009, 11:01
:eyepop: :eyepop:

Περαστικά και Αγύριστα φίλε

:beer: :beer: :beer: :beer:

THEOD
20/05/2009, 11:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
:eyepop: :eyepop:

Περαστικά και Αγύριστα φίλε

:beer: :beer: :beer: :beer:

Εννοείται και αυτό...το ξέχασα πριν... :beer:

MILT1964
20/05/2009, 11:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Φίλε σε αυτήν την περίπτωση παίρνεις ότι ακτινογραφίες, διάγνωση εξόδου, κλπ επίσημα στοιχεία έχεις από το ΚΑΤ και τα δίνεις σε δικηγόρο...Πάρτυ θα κάνει...

Προς το παρον ο δικηγορος κανει παρτυ με το μουλο που αργοτερα εκεινη τη μερα μου τα γυρισε επικαλλουμενος την εκ δεξιων προτεραιοτητα.

TOLISTOLAROS
20/05/2009, 11:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Φίλε σε αυτήν την περίπτωση παίρνεις ότι ακτινογραφίες, διάγνωση εξόδου, κλπ επίσημα στοιχεία έχεις από το ΚΑΤ και τα δίνεις σε δικηγόρο...Πάρτυ θα κάνει...
Τί νόημα έχει αν μείνεις φυτό;
Αφού πρόλαβε το παληκάρι πάλι καλά...
Περαστικά φίλε

Maira
20/05/2009, 11:27
Περαστικά σου και ποτέ ξανά!!!!



προσοχή παιδιά και στους δρόμους και στους γιατρούς! Για την οποιαδήποτε ενόχληση μην δεχτείτε το εξιτήριο!!!!!


Καλό κουράγιο!!!!

harris_x
20/05/2009, 11:38
Περαστικά και αγύριστα φιλαράκι!

jimmis5
20/05/2009, 11:46
:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eek: :eek: :eek:

Φιλε εμεινε πραγματικα κοκκαλο απο την περιγραφη σου τοσο αληθινη λες και το εβλεπα..
Ελπιζω πλεον να ειναι ολα καλα αν εχεις την οικονομικη ανεση κυνηγησε τους γιατρους που θα σου κατεστρεφαν την ζωη.
Καλη αναρωση:wave2:

MILT1964
20/05/2009, 11:47
Θελω να ευχαριστησω τους παντες για τις ευχες, αυτες που ακουστηκαν κι αυτες που θα ακουστουν.

Ευχομαι πραγματικα απο καρδιας ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ!

AVATOS
20/05/2009, 11:49
περαστικα φιλε!

...μην τους αφισεις ομως ετσι!
...θα ειναι πιο προσεκτικοι...για οσο αυτο κρατησει,αλλα ισως καποιοι γλιτωσουν
μεχρι τοτε!

TOLISTOLAROS
20/05/2009, 11:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από MILT®
Προς το παρον ο δικηγορος κανει παρτυ με το μουλο που αργοτερα εκεινη τη μερα μου τα γυρισε επικαλλουμενος την εκ δεξιων προτεραιοτητα.
Το 106 είχε STOP;Αν είχε φταίει.Αν δεν είχε όμως ο εκ δεξιών προηγείται ας είναι και από σοκάκι.
Τί σήμανση υπήρχε;

devil's animal
20/05/2009, 12:19
ολα περαστικα σου να ειναι και ποτε ξανα για ΚΑΝΕΝΑΝ!!
:beer: :beer: :beer:


ευχομαι γρηγορη αναρρωση και να διεκδικησεις αυτα που πρεπει, απο τους υπευθυνους (ειτε λεγεται κουτι ειτε γιατρος).

παλι καλα που σου εκοψε και το κοιταξες το θεμα λιγο παραπανω και δεν επαναπαυθηκες σ'αυτα που σου ειπαν οι κομπογιαννιτες.
:rolleyes:

el_hymador
20/05/2009, 12:24
Πρωτα απο ολα ευχομαι ολα να πανε καλα και να ξεπερασεις τα παντα γρηγορα...

Οταν ισιωσεις ψυχολογικα και σωματικα κανε αυτο ακριβως που προτεινει ο THEOD...

γ@μησε τους οτι εχουν και δεν εχουν!!!!

dodos 900
20/05/2009, 14:07
Γρήγορα περαστικά!Για τους γιατρούς και τον οδηγό του αυτοκινήτου εύχομαι...:a52:

VGER
20/05/2009, 14:18
Περαστικά φίλε μου, έχω ανατριχιάσει με αυτά που διάβασα.....:(

FZMAN
20/05/2009, 14:52
Περαστικά φίλε μου και ποτέ ξανά κάτι τέτοιο.
Μου φαίνεται ότι οι συγκεκριμένοι γιατροί είναι πιο δολοφόνοι απ΄τον οδηγό του 106.
Κυνήγησε τους αν και στο Ελλαδιστάν δεν βγάζεις άκρη.

nobody
20/05/2009, 15:48
περαστικα και ταχεια αναρρωση

εσυ να εισαι καλα και ολα ταλλα γινονται

αληθεια,ειχε σημανση ο αλλος οδηγος του αυτοκινητου?

οσο για τους γιατρους(αν και συναδελφος),θα ελεγα κι εγω μαζι με τα υπολοιπα παιδια,κυνηγησε τους και διεκδικησε οτι μπορεις(για εγκληματικη αμελεια η οτι αλλο σου προτεινει ο δικηγορος)

η προταση για ιδιωτικη ασφαλισηδεν μου ακουγεται τελικα σχημη...

MILT1964
20/05/2009, 16:02
Μολις επεστρεψα σπιτι και με τα τιμολογια στα χερια.

Γενικο συνολο ευρω: 29.204,00!

Μηπως να ξαναθιξω το θεμα της ασφαλειας;

Το τυπακι κατα πως προεκυψε δεν ειχε STOP και περναγε τη διασταυρωση στεγνα και αφρεναριστος.
Εγω εκανα το δικο μου κομματι να ελεγξω μεχρι εκει που εβλεπα, εκεινος;

Καποιος πρεπει επιτελους να αναθεωρησει τον ΚΟΚ σε αρκετα του σημεια.
Στην τελικη το στενο που εκινειτο ειναι δυο τετραγωνα ολο κι ολο και 50μ. απο ακρη σε ακρη.

Δεν πρεπει να λαμβανονται και ιδιαιτεροι παραγοντες υπ' οψιν σε ενα τροχαιο εκτος απο την ηλιθια εκ δεξιων προτεραιοτητα;

Δεν πρεπει καποιος να κοψει τον κωλο σε οσους περνουν τις διασταυρωσεις στεγνα με την προτεραιοτητα σημαια;

Σε αυτον τον μουλο που δεν ειχε διπλωμα και δηλωσε οδηγο την γυναικα του οσο εμενα με πηγαιναν στο ΚΑΤ τι πρεπει να κανουν;

Tpap
20/05/2009, 16:10
:eyepop: :eyepop: :eyepop: :mad:

σε στείλαν σπίτι με κάταγμα...:mad:

θέλει κλείσιμο το δικό τους σπίτι, φίλε...

καλή επάνοδο και πάντα όρθιος.

:beer: :beer: :beer:

sapila racing
20/05/2009, 16:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από MILT®
Μολις επεστρεψα σπιτι και με τα τιμολογια στα χερια.

Γενικο συνολο ευρω: 29.204,00!

Μηπως να ξαναθιξω το θεμα της ασφαλειας;

Το τυπακι κατα πως προεκυψε δεν ειχε STOP και περναγε τη διασταυρωση στεγνα και αφρεναριστος.
Εγω εκανα το δικο μου κομματι να ελεγξω μεχρι εκει που εβλεπα, εκεινος;

Καποιος πρεπει επιτελους να αναθεωρησει τον ΚΟΚ σε αρκετα του σημεια.
Στην τελικη το στενο που εκινειτο ειναι δυο τετραγωνα ολο κι ολο και 50μ. απο ακρη σε ακρη.

Δεν πρεπει να λαμβανονται και ιδιαιτεροι παραγοντες υπ' οψιν σε ενα τροχαιο εκτος απο την ηλιθια εκ δεξιων προτεραιοτητα;

Δεν πρεπει καποιος να κοψει τον κωλο σε οσους περνουν τις διασταυρωσεις στεγνα με την προτεραιοτητα σημαια;

Σε αυτον τον μουλο που δεν ειχε διπλωμα και δηλωσε οδηγο την γυναικα του οσο εμενα με πηγαιναν στο ΚΑΤ τι πρεπει να κανουν;

Κατ αρχήν περαστικά εύχομαι κι ευτυχως που την γλύτωσες!!

Τωρα για το δεύτερο σκέλος, πρέπει να καταλάβεις οτι σύμφωνα με τον ΚΟΚ η υπαιτιότητα είναι δική σου.
Δυστυχώς υπάρχουν αρκετές τέτοιες παγίδες στους Ελληνικούς δρόμους, όπου δεν υπάρχει stop και ισχύει η εκ δεξιών προτεραιότητα αν και είναι στενάκια που βγαίνουν σε κεντρικούς δρόμους.
Στην Αγ.Μελετίου πχ υπάρχουν αρκετά τέτοια.
Οπως καταλαβαίνεις η προτεραιότητα δίνει το δικαίωμα σε κάποιον να περνάει χωρίς να κόψει η ακόμα και να ελέγξει, κι ετσι συμβαίνει σε πολιτισμένα κράτη.

Οσο για το οτι δεν είχε δίπλωμα κλπ, θα πρέπει οπωσδήποτε αν αναφερθεί αν θέλεις να τον τρέξεις, αλλά εφ οσον δεν εχει δίπλωμα η ασφάλεια δεν θα τον καλύψει στο ατύχημα, ισως πρέπει να το σκεφτείς και να το συζητήσεις με δικηγόρο.

rantanplan
20/05/2009, 16:15
φιλε δεν εχω λογια μπορω να πω οτι εχω σαστιση απο τις περιγραφες σου...........
με εχουν βρει και με εχουν βρει και εμενα και δεν περιμενα να εχω τωρα τετια συνεστιματα.......
τι να σου πω????????

μονο περαστικα κιαι να εισαι καλα μπορω να πω........

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ.........και μετα παμε για :beer: :beer: :beer:

TOLISTOLAROS
20/05/2009, 16:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από MILT®
Μολις επεστρεψα σπιτι και με τα τιμολογια στα χερια.

Γενικο συνολο ευρω: 29.204,00!

Μηπως να ξαναθιξω το θεμα της ασφαλειας;

Το τυπακι κατα πως προεκυψε δεν ειχε STOP και περναγε τη διασταυρωση στεγνα και αφρεναριστος.
Εγω εκανα το δικο μου κομματι να ελεγξω μεχρι εκει που εβλεπα, εκεινος;

Καποιος πρεπει επιτελους να αναθεωρησει τον ΚΟΚ σε αρκετα του σημεια.
Στην τελικη το στενο που εκινειτο ειναι δυο τετραγωνα ολο κι ολο και 50μ. απο ακρη σε ακρη.

Δεν πρεπει να λαμβανονται και ιδιαιτεροι παραγοντες υπ' οψιν σε ενα τροχαιο εκτος απο την ηλιθια εκ δεξιων προτεραιοτητα;

Δεν πρεπει καποιος να κοψει τον κωλο σε οσους περνουν τις διασταυρωσεις στεγνα με την προτεραιοτητα σημαια;

Σε αυτον τον μουλο που δεν ειχε διπλωμα και δηλωσε οδηγο την γυναικα του οσο εμενα με πηγαιναν στο ΚΑΤ τι πρεπει να κανουν;
Φίλε να κυνηγήσεις τους γιατρούς ΜΟΝΟ,όχι τον οδηγό του 106 διότι είχε προτεραιότητα.
Απ'τη στιγμή που ισχύει ο κανόνας του από δεξιά τέλος,φταίς καλώς ή κακώς,δε θα το εξετάσουμε.
Μη τον κυνηγήσεις γιατί θα χάσεις.Ούτε να κάτσεις ν'αναρωτιέσαι για τα στραβά και ανάποδα του ΚΟΚ στο δικαστήριο.
Αν δεν υπάρχει σήμανση έχει έχει προτεραιότητα ο εκ δεξιών εκτός και αν:
*Κινείσαι σε αυτοκινητόδρομο/εθνικό δίκτυο
*Ο άλλος έρχεται από χωματόδρομο
Επικέντρωσε τις ενέργειές σου στο να ξεσκίσεις τους γιατρούς.
Καλή δύναμη! :wave2:

ΥΓ:Τα πράγματα αλλάζουν αν μπορείς ν' ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ότι οδηγούσε αυτός(χωρίς δίπλωμα) και όχι η γυναίκα του.Αν όμως δε μπορείς να το αποδείξεις τότε άστο

powerman95
20/05/2009, 16:21
Περαστικα φιλος:beer: :beer:


Kαι εγω θυμαμαι μια τετοια ιστορια.Φιλος επεσε απο μηχανακι και τον στελνουν Ηρακλειο για ραματα κτλ ολα καλα μεχρι εδω.Του δινουν εξιτιτριο αλλα μου λεει εχω ενα πονο στη λεκανη,παμε στο Κεντρο Υγειας για μια ακτινογραφια στη λεκανη και ειχε σκασμενο κοκκαλο δηλαδη ελεος πια:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

Tsakalaki
20/05/2009, 16:28
άγνωστε....με σόκαρες και παράλληλα με έκανες να ανατριχιάσω και να κουνηθώ από τη θέση μου. Σ' ευχαριστώ που το έκανες, το έχω ανάγκη που και που, καθώς κάθε μέρα που περνάω και μένω όρθιος, ολοένα και επαναπαύομαι. Και πρέπει κάποιος να με φέρνει στη θέση μου. Καλό κουράγιο μάγκα.

ggs
20/05/2009, 16:32
Περαστικά σου ρε φίλε και ποτέ ξανά …εσύ ξέρεις καλύτερα (και ο δικηγόρος σου) τι πρέπει να κάνετε…

Εμένα με στεναχώρησαν δυο πράγματα σε ότι έγραψες ….

ΠΡΩΤΑ απ όλα με στεναχώρησε που ταλαιπωρήθηκες και κινδύνεψες τόσο πολύ…
Μετά με στεναχώρησε η κατάντια των δημόσιων νοσοκομείων αλλά και των γιατρών (που τους είχα σε μεγάλη εκτίμηση ) να αφήσουν έναν νέο άνθρωπο με σοβαρό τραυματισμό να φύγει από το νοσοκομείο σε άσχημη κατάσταση και με τεράστιο κίνδυνο χωρίς να διαγνώσουν το (προφανές) πρόβλημα του… κρίμα …κρίμα…κρίμα

Όμως ,αφού είσαι εσύ καλά όλα τα άλλα είναι λεπτομέρειες…. Πάντα γερός
:beer: :beer:

CIRUS
20/05/2009, 16:44
να ευχηθώ με τη σειρά μου περαστικά και ποτέ ξανά, και εύχομαι το συντομότερο να είσαι τελειώς καλά, πάντα σιδερένιος να είσαι.:wave2:

με τον rallakia δεν τα βάζω γιατί δεν ξέρω πως ακριβώς έγινε και δεν ξέρω όλη την ιστορία τις συμάνσεις κτλ οπότε δεν λέω τίποτα για αυτό.

εκεί που είμαι έξαλος όμως είναι με τους π@π@ρες στο ΚΑΤ που σε αφήσανε να πας σαν το σκυλί στο αμπέλι, ΕΛΕΟΣ ρε πουστη μου πια ΕΛΕΟΣ είναι δυνατόν να μείνεις παράλυτος επειδή δεν ξέρουν να κάνουν κάποιοι σωστά τη δουλεια τους σε αυτό το μπουρδελοκρ@τος που στο κάτω κάτω το χρυσοπληρώνουμε το ρημάδι το ΙΚΑ. Τι να πω είναι για πολλές σφαλιάρες κάποιοι............


περαστικά και ποτέ ξανα:beer: :beer:

MILT1964
20/05/2009, 17:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Οπως καταλαβαίνεις η προτεραιότητα δίνει το δικαίωμα σε κάποιον να περνάει χωρίς να κόψει η ακόμα και να ελέγξει, κι ετσι συμβαίνει σε πολιτισμένα κράτη.

Οσο για το οτι δεν είχε δίπλωμα κλπ, θα πρέπει οπωσδήποτε αν αναφερθεί αν θέλεις να τον τρέξεις, αλλά εφ οσον δεν εχει δίπλωμα η ασφάλεια δεν θα τον καλύψει στο ατύχημα, ισως πρέπει να το σκεφτείς και να το συζητήσεις με δικηγόρο.

Πρωτα πρωτα στα πολιτισμενα κρατη ειναι ξεκαθαρα τα πραγματα και κανεις δεν βρισκεται στο δρομο προσπαθωντας να αποδειξει κατι.

Δευτερον η Ελλαδιτσα μας παρα τα χιλια μυρια της καλα δεν μπορει να χαρακτηριστει απολυτα ως τετοιο.

Τριτον, μια καλη ασφαλεια σε προστατευει και απο ανασφαλιστους οδηγους.
Ευτυχως προνοησα κι εχω μικτη ασφαλεια που καλυπτει την περιπτωση αυτη, τις υλικες ζημιες και τον τραυματισμο μου.

Δυστυχως πεφτουμε συχνα στην παγιδα να ασφαλιζουμε μονο αυτα που μας υποχρεωνει η πολιτεια, ενω για να γλιτωσουμε ελαχιστα παραπανησια χρηματα αφηνουμε τον εαυτο μας στην απ' εξω.

Για παραδειγμα διαλεξα να πληρωνω κοντα 500 ευρω ασφαλεια στη μηχανη το χρονο που μου καλυπτει τα παντα μεχρι και κλοπη. Με βγαζουν απ' τη δυσκολη; Δεν τα λυπαμαι ουτε στιγμη.
Το μηχανακι θελει 3000 ευρω επισκευη αμεσως αμεσως.

Για το νοσηλευτικο μου δινω κατι λιγοτερο απο 40 ευρω το μηνα με παγια εντολη απο τον λογαριασμο μου. Ξαφνικα χρειαστηκα 30 χιλιαρικα για να μπορεσω να συνεχισω να ζω φυσιολογικα. Να λυπηθω τα 40;

Κλειστη κοινωνια ειμαστε οι μηχανοβιοι, αγνωστοι φιλοι.
Πιστευω να καταλαβαινετε γιατι post-αρω ολα αυτα.

THEOD
20/05/2009, 17:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από MILT®

Καποιος πρεπει επιτελους να αναθεωρησει τον ΚΟΚ σε αρκετα του σημεια.
Στην τελικη το στενο που εκινειτο ειναι δυο τετραγωνα ολο κι ολο και 50μ. απο ακρη σε ακρη.

Δεν πρεπει να λαμβανονται και ιδιαιτεροι παραγοντες υπ' οψιν σε ενα τροχαιο εκτος απο την ηλιθια εκ δεξιων προτεραιοτητα;

Δεν πρεπει καποιος να κοψει τον κωλο σε οσους περνουν τις διασταυρωσεις στεγνα με την προτεραιοτητα σημαια;



Φίλε μου εδώ θα τα χαλάσουμε...

Αν τυχόν είχες εσύ προτεραιότητα και σε έπαιρνε αμπάριζα κανένας, τώρα θα φώναζες για "τον φούστη που δεν σεβάστηκε την προτεραιότητά σου"... Θέλεις δεν θέλεις η κίνηση στον δρόμο έχει κάποιους κανόνες που όλοι είμαστε υποχρεωμένοι να τηρούμε... Ένας από αυτούς είναι και η εκ δεξιών προτεραιότητα... Μην το συνεχίζεις άλλο λοιπόν σε αυτήν την λογική γιατί απλά χάνεις το δίκιο σου και στα υπόλοιπα...

VANDA
20/05/2009, 17:52
Περαστικά.. ευτυχώς γλίτωσες τα χειρότερα. Σιδερένιος και γρήγορα. :wave2:

DimChios
20/05/2009, 17:58
Βασικα και πανω απ ολα ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ σου!
Στο θεμα ΚΟΚ οσο εξοργισμενος και να εισαι, ασ το γιατι ειναι οπως σου τα ειπαν παραπανω!
Στο θεμα ΚΑΤ Γ@ΜΗΣΕ ΤΟΥΣ ΤΟ ΣΠΙΤΙ!!!
Το ιδιο σκεφτομαι να κανω κι εγω που με αφησαν απο το Αργος να φυγω λεγοντας μου οτι δεν εχω ΤΙΠΟΤΑ και ΕΥΤΥΧΩΣ το εψαξα και πηγα με την ιδιωτικη μου και εγω στη ΒΙΟΚΛΙΝΙΚΗ οπου πραγματικα δεν ηθελα να φυγω!!!
Θα ειχα παθει καμμια συψεμια και θα χτυπαγα το κεφαλι μου!

Από το ΙΚΑ πηρα τ @@δια μου! 450 ευρω ολα κι ολα σε νοσηλεια της ταξης των 15,000 χωρις καν να κανω χειρουργειο!

Ρε να πανε να ψοφησουν τα μουνια που τα πληρωνουμε κιολας!!!

Την ιδιωτικη ηθελα να την κοψω να πω την αμαρτια μου...τι την εχω, ελεγα?
ΕΥΤΥΧΩΣ δεν το εκανα!
Στην επομενη ανανεωση του συμβολαιου θα αυξησω και τις παροχες και...ας κοψω και το τσιγαρο για να την πληρωνω!!!

Τεσπα...

Κανε την υπομονη σου τωρα να αναρωσεις, κουραγιο αρκετο γιατι εχεις λιγο δρομο μπροστα σου και ολα θα φτιαξουν!

Πολλα πολλα περαστικα και παλι και παντα ορθιος στο εξης!!!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :wave2:

filipp0s
20/05/2009, 18:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Περαστικά.. ευτυχώς γλίτωσες τα χειρότερα. Σιδερένιος και γρήγορα. :wave2:


+1 περαστικα κι απο μενα...

MILT1964
20/05/2009, 18:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Φίλε μου εδώ θα τα χαλάσουμε...

Αν τυχόν είχες εσύ προτεραιότητα και σε έπαιρνε αμπάριζα κανένας τώρα θα φώναζες για "τον φούστη που δεν σεβάστηκε την προτεραιότητά σου"... Θέλεις δεν θέλεις η κίνηση στον δρόμο έχει κάποιους κανόνες που όλοι είμαστε υποχρεωμένοι να τηρούμε... Ένας από αυτούς είναι και η εκ δεξιών προτεραιότητα... Μην το συνεχίζεις άλλο λοιπόν σε αυτήν την λογική γιατί απλά χάνεις το δίκιο σου και στα υπόλοιπα...

Εδω οντως θα τα χαλασουμε. Μιλας με τον μοναδικο μαλακα που παραδεχεται το λαθος του και σπευδει να ζητησει συγνωμη. Καταλαβαινω ομως απολυτα αυτο που λες και συμφωνω.

Να σου αναφερω απλα πως στο μακρυνο παρελθον ενα παληκαρι ηρθε κι επεσε επανω στο αυτοκινητο μου (με RD200 τοτε), φταιχτης συμφωνα με τον ΚΟΚ κλπ.
Ηταν ομως ναυτης ο φουκαρας και την εποχη εκεινη απαγορευοταν το δικυκλο στο στρατευμενο νιατο.
Κατι ενα μικρο κοψιματακι απο το γυαλι μεσα στο κρανος, κατι το ναυτοδικειο, δηλωσα πως εφταιγα εγω μολις γυρισαμε απο τις πρωτες βοηθειες κι ας μου ειχε κανει το αυτοκινητο μπουρδελο.

Δεν θελει πολυ να παραδεχτεις οτι εσυ φταις σε ενα συμβαν που πηγαινες σαν τον μαλακα κι ας σου δινει τυπικατο δικιο ο ΚΟΚ.

Παρ' ο,τι ο ραλλακιας περασε στεγνα, παρ' ο,τι δεν εκανε το παραμικρο για να αποφυγει το ατυχημα δεν στεκομαι στο ποιος ειχε αντικειμενκα η τυπικα το δικιο. Για να ειμαι ειλικρινης καταλογιζω τις ευθυνες σε εμενα.
Αυτο που με ενοχλησε κι αν θελετε με πικρανε ειναι πως το πρωι που εγινε το συμβαν παραδεχτηκε το λαθος του, ειπαμε δυο αντρικες κουβεντες και συμφωνησαμε δυο παγματα, αλλα το βραδυ που ξαναμιλησαμε μου το επαιξε Κινεζος. Μεχρι που με απειλησε το αρχιδακι.

Δεν ξερω αν λεω μαλακιες ρε παιδια αλλα Ελληνες ειμαστε. Αυτο που ξερω ειναι οτι εχουμε μπεσα, εγω με τις παρεες μου ετσι μεγαλωσα. Με λυπη διαπιστωνω ομως πως πολυς κοσμος πλεον σημερα δεν το εχει σε τιποτα να ξεπουλησει τα ελαχιστα ψηγματα αξιοπρεπειας που του απομενουν.

Θα επρεπε να ντρεπεται ο ηλιθιος για το θρασος του στη θεα ενος πεσμενου ανθρωπου στην ασφαλτο.
Νομιζω πως πανω απο ολα ειμαστε ανθρωποι και οχι καινιβαλοι.
Περιμενει και παιδακι.
Τι να πω, κριμα.

TOLISTOLAROS
20/05/2009, 18:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από MILT®
Εδω οντως θα τα χαλασουμε. Μιλας με τον μοναδικο μαλακα που παραδεχεται το λαθος του και σπευδει να ζητησει συγνωμη. Καταλαβαινω ομως απολυτα αυτο που λες και συμφωνω.

Να σου αναφερω απλα πως στο μακρυνο παρελθον ενα παληκαρι ηρθε κι επεσε επανω στο αυτοκινητο μου (με RD200 τοτε), φταιχτης συμφωνα με τον ΚΟΚ κλπ.
Ηταν ομως ναυτης ο φουκαρας και την εποχη εκεινη απαγορευοταν το δικυκλο στο στρατευμενο νιατο.
Κατι ενα μικρο κοψιματακι απο το γυαλι μεσα στο κρανος, κατι το ναυτοδικειο, δηλωσα πως εφταιγα εγω μολις γυρισαμε απο τις πρωτες βοηθειες κι ας μου ειχε κανει το αυτοκινητο μπουρδελο.

Δεν θελει πολυ να παραδεχτεις οτι εσυ φταις σε ενα συμβαν που πηγαινες σαν τον μαλακα κι ας σου δινει τυπικατο δικιο ο ΚΟΚ.

Παρ' ο,τι ο ραλλακιας περασε στεγνα, παρ' ο,τι δεν εκανε το παραμικρο για να αποφυγει το ατυχημα δεν στεκομαι στο ποιος ειχε αντικειμενκα η τυπικα το δικιο. Για να ειμαι ειλικρινης καταλογιζω τις ευθυνες σε εμενα.
Αυτο που με ενοχλησε κι αν θελετε με πικρανε ειναι πως το πρωι που εγινε το συμβαν παραδεχτηκε το λαθος του, ειπαμε δυο αντρικες κουβεντες και συμφωνησαμε δυο παγματα, αλλα το βραδυ που ξαναμιλησαμε μου το επαιξε Κινεζος. Μεχρι που με απειλησε το αρχιδακι.

Δεν ξερω αν λεω μαλακιες ρε παιδια αλλα Ελληνες ειμαστε. Αυτο που ξερω ειναι οτι εχουμε μπεσα, εγω με τις παρεες μου ετσι μεγαλωσα. Με λυπη διαπιστωνω ομως πως πολυς κοσμος πλεον σημερα δεν το εχει σε τιποτα να ξεπουλησει τα ελαχιστα ψηγματα αξιοπρεπειας που του απομενουν.

Θα επρεπε να ντρεπεται ο ηλιθιος για το θρασος του στη θεα ενος πεσμενου ανθρωπου στην ασφαλτο.
Νομιζω πως πανω απο ολα ειμαστε ανθρωποι και οχι καινιβαλοι.
Περιμενει και παιδακι.
Τι να πω, κριμα.
Φίλε μη το σκέφτεσαι.Το ότι έκανες το καλό με το ναύτη και το έριξες στο γιαλό(μπράβο σου) δεν έχει καμμία μα καμμία σχέση με το 106...Τώρα το ότι δεν έχει πια μπέσα ο κόσμος...welcome to Greece...
Αν θες εξήγησε στον τύπο ότι θα του φτιάξεις εσύ το αμάξι αρκεί να πει ότι φταίει αυτός(αν και τοβλέπω απίθανο...)
Όταν λες σε απείλησε τί ακριβώς σου είπε;

DimChios
20/05/2009, 18:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από MILT®
Εδω οντως θα τα χαλασουμε. Μιλας με τον μοναδικο μαλακα που παραδεχεται το λαθος του και σπευδει να ζητησει συγνωμη. Καταλαβαινω ομως απολυτα αυτο που λες και συμφωνω.

Να σου αναφερω απλα πως στο μακρυνο παρελθον ενα παληκαρι ηρθε κι επεσε επανω στο αυτοκινητο μου (με RD200 τοτε), φταιχτης συμφωνα με τον ΚΟΚ κλπ.
Ηταν ομως ναυτης ο φουκαρας και την εποχη εκεινη απαγορευοταν το δικυκλο στο στρατευμενο νιατο.
Κατι ενα μικρο κοψιματακι απο το γυαλι μεσα στο κρανος, κατι το ναυτοδικειο, δηλωσα πως εφταιγα εγω μολις γυρισαμε απο τις πρωτες βοηθειες κι ας μου ειχε κανει το αυτοκινητο μπουρδελο.

Δεν θελει πολυ να παραδεχτεις οτι εσυ φταις σε ενα συμβαν που πηγαινες σαν τον μαλακα κι ας σου δινει τυπικατο δικιο ο ΚΟΚ.

Παρ' ο,τι ο ραλλακιας περασε στεγνα, παρ' ο,τι δεν εκανε το παραμικρο για να αποφυγει το ατυχημα δεν στεκομαι στο ποιος ειχε αντικειμενκα η τυπικα το δικιο. Για να ειμαι ειλικρινης καταλογιζω τις ευθυνες σε εμενα.
Αυτο που με ενοχλησε κι αν θελετε με πικρανε ειναι πως το πρωι που εγινε το συμβαν παραδεχτηκε το λαθος του, ειπαμε δυο αντρικες κουβεντες και συμφωνησαμε δυο παγματα, αλλα το βραδυ που ξαναμιλησαμε μου το επαιξε Κινεζος. Μεχρι που με απειλησε το αρχιδακι.

Δεν ξερω αν λεω μαλακιες ρε παιδια αλλα Ελληνες ειμαστε. Αυτο που ξερω ειναι οτι εχουμε μπεσα, εγω με τις παρεες μου ετσι μεγαλωσα. Με λυπη διαπιστωνω ομως πως πολυς κοσμος πλεον σημερα δεν το εχει σε τιποτα να ξεπουλησει τα ελαχιστα ψηγματα αξιοπρεπειας που του απομενουν.

Θα επρεπε να ντρεπεται ο ηλιθιος για το θρασος του στη θεα ενος πεσμενου ανθρωπου στην ασφαλτο.
Νομιζω πως πανω απο ολα ειμαστε ανθρωποι και οχι καινιβαλοι.
Περιμενει και παιδακι.
Τι να πω, κριμα.


ετσι οπως το θετεις δεν εχεις αδικο ρε φιλε, τουλαχιστον προσωπικα ναι, συμφωνω με την αποψη σου!

ΝΟΜΙΚΑ ομως, που θα ειναι και η αποφαση (λεμε τωρα) του δικαστηριου, εισαι λαθος!

Αφου το καταλαβαινεις και μονος σου!

:wave2:

MILT1964
20/05/2009, 19:13
Βασικα το τυπικο λεει συνυπαιτιοτητα μιας και ειχα σχεδον βγει απο την διασταυρωση και ειμαι χτυπημενος πισω δεξια.

Μπουνιες μου εταξε ο βλακας αλλα δεν θα μπω καν στον κοπο να εξηγησω ποιος εχει τον αλλον.

Αυτο που ακομη δεν γνωριζει ειναι το πως εχει διαμορφωθει η κατασταση της υγειας μου και πως το θεμα ειναι πλεον ποινικο μιας και προκαλεσε σωματικες βλαβες οδηγωντας χωρις διπλωμα.

Ειλικρινα κραταω τη δικηγορο με τα δοντια, οπως και καποιες υψηλες της διασυνδεσεις στην αρμοδια τροχαια και στη ΓΑΔΑ μιας και το εχει παρει προσωπικα.
Τον λυπαμαι τον μαλακα γιατι φτωχαδακι ειναι αγραματο, παιδι του μεροκαματου.

Απο την αλλη ομως φερθηκε απολυτως πουστικα, τωρα που μιλαμε θα ηταν ηδη αργα για μενα, ενω αυτος δεν πηρε καν τηλεφωνο να δει τι κανω. Με το ζορι τον βρηκα. Καποιος που εχει δικιο δεν κρυβεται.

Διλλημα.

DimChios
20/05/2009, 19:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από MILT®
Βασικα το τυπικο λεει συνυπαιτιοτητα μιας και ειχα σχεδον βγει απο την διασταυρωση και ειμαι χτυπημενος πισω δεξια.

Μπουνιες μου εταξε ο βλακας αλλα δεν θα μπω καν στον κοπο να εξηγησω ποιος εχει τον αλλον.

Αυτο που ακομη δεν γνωριζει ειναι το πως εχει διαμορφωθει η κατασταση της υγειας μου και πως το θεμα ειναι πλεον ποινικο μιας και προκαλεσε σωματικες βλαβες οδηγωντας χωρις διπλωμα.

Ειλικρινα κραταω τη δικηγορο με τα δοντια, οπως και καποιες υψηλες της διασυνδεσεις στην αρμοδια τροχαια και στη ΓΑΔΑ μιας και το εχει παρει προσωπικα.
Τον λυπαμαι τον μαλακα γιατι φτωχαδακι ειναι αγραματο, παιδι του μεροκαματου.

Απο την αλλη ομως φερθηκε απολυτως πουστικα, τωρα που μιλαμε θα ηταν ηδη αργα για μενα, ενω αυτος δεν πηρε καν τηλεφωνο να δει τι κανω. Με το ζορι τον βρηκα. Καποιος που εχει δικιο δεν κρυβεται.

Διλλημα.


ΝΑ ΜΗ ΤΟΝ ΛΥΠΑΣΑΙ ετσι οπως φερθηκε!!!

Εγω μια φορα λυπηθηκα ενα τσογλανο που ετυχε ενα σκηνικο (ασχετο με τρακαρισμα) γιατι μου ηρθε κλαμενος στο δικαστηριο, και μετανοιωσα την ωρα και τη στιγμη που τον αφησα και απεσυρα τη μυνηση!

Μπουνιες ε? Μαλιστα!

Ρε πες του με το νομο να παει να γαμηθει! Σκιστον με το κωλοδιπλωμα!!!

Αι σιχτιρ, φουντωσα!

devil's animal
20/05/2009, 19:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από MILT®
Βασικα το τυπικο λεει συνυπαιτιοτητα μιας και ειχα σχεδον βγει απο την διασταυρωση και ειμαι χτυπημενος πισω δεξια.

Μπουνιες μου εταξε ο βλακας αλλα δεν θα μπω καν στον κοπο να εξηγησω ποιος εχει τον αλλον.

Αυτο που ακομη δεν γνωριζει ειναι το πως εχει διαμορφωθει η κατασταση της υγειας μου και πως το θεμα ειναι πλεον ποινικο μιας και προκαλεσε σωματικες βλαβες οδηγωντας χωρις διπλωμα.

Ειλικρινα κραταω τη δικηγορο με τα δοντια, οπως και καποιες υψηλες της διασυνδεσεις στην αρμοδια τροχαια και στη ΓΑΔΑ μιας και το εχει παρει προσωπικα.
Τον λυπαμαι τον μαλακα γιατι φτωχαδακι ειναι αγραματο, παιδι του μεροκαματου.

Απο την αλλη ομως φερθηκε απολυτως πουστικα, τωρα που μιλαμε θα ηταν ηδη αργα για μενα, ενω αυτος δεν πηρε καν τηλεφωνο να δει τι κανω. Με το ζορι τον βρηκα. Καποιος που εχει δικιο δεν κρυβεται.

Διλλημα.



και μονο το γεγονος οτι δεν ενδιαφερθηκε για σενα (ασχετα για το ποιος εφταιγε), τον κατατασει στους υπανθρωπους

και εγω θα σου ελεγα να ΜΗΝ του χαριστεις.
στην τελικη λεφτα θα πληρωσει δεν θα χασει και την ζωη του ή τα ποδια του οπως πηγες να παθεις εσυ.:rolleyes:


ας του γινει ενα καλο μαθημα για να μην ξανακανει κατι παρομοιο και να το πει και σε 5-10 δικους του ανθρωπους για να παραδειγματιστουν και αλλοι...
:yuck:

XJR_Billy
20/05/2009, 19:47
Ρε αδερφέ, τι λες τώρα? :eek: :eek:

Πω πω ρε πστμ...

Κι εγώ τράβηξα τα ίδια, σε πιο ήπια μορφή.

Ένας επαγγελματίας δολοφόνος ετών 59 έστριψε ξαφνικά μπροστά μου χωρίς να με δει, με χτύπησε αριστερά και με έριξε πάνω σε παρκαρισμένο δεξιά μου.

Φορούσα πλήρη εξοπλισμό και μπότες, αλλά δεν γλύτωσα το σπάσιμο του δεξιού αστραγάλου.

Με φόρτωσε το ασθενοφόρο, ευγενικά και όμορφα, και με πήγαν στον Ευαγγελισμό, όπου οι γιατροί διαπίστωσαν απλό διάστρεμα, με έδιωξαν με μιά εβδομάδα άδεια. Εγώ έλυωνα στον πόνο...

Παρασκευή βράδυ έγινε το ατύχημα, πάω τη Δευτέρα στο ΙΚΑ να θεωρήσω την άδεια, με βλέπει ο γιατρός, ακτινογραφία καπάκι, σπάσιμο δεξιού σφυρού... ενάμιση μήνα γύψο... ακόμα δεν μπορώ να περπατήσω καλά... να οδηγήσω... μου λέει ο γιατρός... αν δεν ερχόσουν τώρα, θα κόλλαγε στραβά το κόκκαλο και θα έπρεπε να το ξανασπάσουμε για να κολλήσει καλά...

Αν δεν είχα τα τραβήγματα με τον τρίσπουστα που με τσάκισε, θα τράβαγα και μιά μύνηση στο κWλο-νοσοκομείο που με ξεφορτώθηκε με "απλό διάστρεμμα"...

Ευτυχώς όλα πήγαν καλά φίλε μου !!! Αυτό μετράει !!! :beer: :beer: :beer:

Μην λυπηθείς κανέναν. Κυνήγησέ τους μπας και τη γλυτώσει κανάς άλλος συνάδελφος...

Περαστικά και η τελευταία φορά να είναι αυτή.:wave2:

XJR_Billy
20/05/2009, 19:48
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
[B]

billismatador
20/05/2009, 22:50
περαστικα και παντα ορθιος....

LsKostas
20/05/2009, 23:06
Περαστικα σου ευχομαι ...και εχεις πολυ μεγαλο δικιο για τις ασφαλειες.

Ταχεια αναρρωση :wave2:

tai
20/05/2009, 23:10
περαστικά και ήρεμα
το να κυνηγάς, όταν τυπικά φταις, είναι δίκοπο μαχαίρι.

Αν θέλεις να πάρεις εκδίκηση απο τον τύπο για την μαλακία την πουστιά του και τον τρόπο του ΟΚ!

Αν η δικηγόρος δεν σου ζητάει λεφτά, ας την να κάνει οτι θέλει και πες της να μοιραστείτε το όποιο ποσό κερδίσεις.

Αν θελει σταμάτα, γιατί εσύ θα τραβιέσαι και αυτή θα κερδίζει.

Μην Αποφασίζεις για το συμφέρoν σου εν βρασμό!!
παλιά κινέζικη παροιμία του taisan:a024:

TROOPER
21/05/2009, 01:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
και μονο το γεγονος οτι δεν ενδιαφερθηκε για σενα (ασχετα για το ποιος εφταιγε), τον κατατασει στους υπανθρωπους

και εγω θα σου ελεγα να ΜΗΝ του χαριστεις.
στην τελικη λεφτα θα πληρωσει δεν θα χασει και την ζωη του ή τα ποδια του οπως πηγες να παθεις εσυ.:rolleyes:


ας του γινει ενα καλο μαθημα για να μην ξανακανει κατι παρομοιο και να το πει και σε 5-10 δικους του ανθρωπους για να παραδειγματιστουν και αλλοι...
:yuck:

+1000

περαστικα ρε φιλε !

alexxxcbr
21/05/2009, 09:10
Περαστικά φίλε και ταχεία ανάρρωση.:wave2: :wave2:

MILT1964
21/05/2009, 09:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
περαστικά και ήρεμα
το να κυνηγάς, όταν τυπικά φταις, είναι δίκοπο μαχαίρι.

Αν θέλεις να πάρεις εκδίκηση απο τον τύπο για την μαλακία την πουστιά του και τον τρόπο του ΟΚ!

Αν η δικηγόρος δεν σου ζητάει λεφτά, ας την να κάνει οτι θέλει και πες της να μοιραστείτε το όποιο ποσό κερδίσεις.

Αν θελει σταμάτα, γιατί εσύ θα τραβιέσαι και αυτή θα κερδίζει.

Μην Αποφασίζεις για το συμφέρoν σου εν βρασμό!!
παλιά κινέζικη παροιμία του taisan:a024:



Εχεις απολυτο δικιο.

Δεν ειμαι της εκδικησης αν και κανεις δεν μπορει να φανταστει το ποσο εχει αλλαξει η καθημερινοτητα μου και το μεγεθος της ταλαιπωριας (ατομικη υγειινη, υπνος κλπ).

Η δικηγορος δεν ζηταει δραχμη. Το εχει παρει λογω τιμης.

Οι κινεζοι ειναι σοφοι. Δεν προκειται για αποφασεις εν βρασμω ομως. Εγω καλα καλα δεν εχω συνειδητοποιησει το τι μου εχει συμβει, η το τι θα μου ειχε συμβει. Απο εκει που ετοιμαζομουν για την ετησια εκδρομη, ξαφνικα δεν εχω μηχανακι στην αυλη, το ξυπνητηρι του τηλεφωνου μου χτυπαει καθε λιγο για τα φαρμακα, με παιρνουν διαφοροι και με ρωτανε τι και πως.
Αν εξαιρεσουμε τον πονο, νομιζω πως σε ολα ειμαι απλα θεατης.

tsak8
23/05/2009, 02:31
Ολα να περασουν και να εισαι ορθιος ξανα, να βολταρεις οπου τραβαει η ψυχη σου!
Ασε την δικηγορο να κανει τα δικα της, πρεπει ολοι να πληρωνουν τα λάθη τους.
Εσυ ειδες τις συνεπειες,να τις νιωσει και αυτος.
Και γιατι καποιος πρεπει να του θυμισει να ειναι αντρας!

mikios400
23/05/2009, 20:16
φίλε με έχεις στείλει! Λυπάμαι πολύ για αυτό που έπαθες, μου σηκώθηκε η τρίχα κάγκελο όσο το δοάβαζα...

Για αυτούς που δεν έχουν δίπλωμα και αυτούς που ασχολούνται με οτιδήποτε εκτός την οδήγηση όταν οδηγάνε, ΕΙΔΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ, δεν πρέπει να υπάρχει οίκτος!!!! Βρες μάρτυρες και σκίστον!

Πάνω από όλα περαστικά κ αγύριστα! Πάντα ορθός στο εξής!

mikros boudas
24/05/2009, 03:22
φιλε περαστικα και αγυριστα.εφοσον γλιτωσες τα χειροτερα παλι καλα...

εχω ομως μια ερωτηση : σημανση εκει δεν υπηρχε οκ...μηπως ομως υπαρχει σημανση στους δρομους που εχει ο δημος καταχωρημενους?γιατι φιλος μου καπως ετσι τρακαρε(βγηκε σε δρομο σιγα σιγα και τρακαρε με καποιον που ουτε καν κοιταξε),δεν υπηρχε στοπ και πηγε αρχικα με προταιρεοτητα(ο φιλος ηταν απο δεξια) ομως μετα τσεκαρανε τα χαρτια του δημου και ειδανε πως εχει μπει στοπ αλλα ξυλωθηκε αυθαιρετα...ετσι τελικα βγηκε φταιχτης...ψαξτο κι ετσι να δεις τι παιζει αν παιζει κατι...τωρα για τον "αγραμματο,μεροκαμματιαρη" κλπ,καλα εκανες και δεν τον κυνηγησες εφοσον εδειχνε να ειναι οκ...μετα ομως που το αλλαξε,αλλαξε κι εσυ...:beer:

+Arxiereas+
24/05/2009, 05:14
Σου εύχομαι ολόψυχα ταχεία ανάρρωση, περαστικά και αγύριστα.
Ευχαριστώ και για το κουράγιο να μοιραστείς λεπτομέριες μαζί μας..

sergiosm
24/05/2009, 08:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
...ομως μετα τσεκαρανε τα χαρτια του δημου και ειδανε πως εχει μπει στοπ αλλα ξυλωθηκε αυθαιρετα...ετσι τελικα βγηκε φταιχτης...

:eyepop: :eyepop: :eyepop:

Δηλαδή θεωρήθηκε ότι παραβίασε stop το οποίο υπήρχε ΜΟΝΟ στα χαρτιά και ΔΕΝ ήταν στο δρόμο;;

Δεν είναι δυνατό αυτό.
Κάτι δεν σου έχει πει καλά.

mikros boudas
24/05/2009, 11:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
:eyepop: :eyepop: :eyepop:

Δηλαδή θεωρήθηκε ότι παραβίασε stop το οποίο υπήρχε ΜΟΝΟ στα χαρτιά και ΔΕΝ ήταν στο δρόμο;;

Δεν είναι δυνατό αυτό.
Κάτι δεν σου έχει πει καλά. ακριβως ετσι.και μαλιστα ο ασφαλιστης του ειπε πως εχει ξαναγινει.μετραει οπως του ειπαν τι υπαρχει στην σηματοδοτηση την συγκοινωνιολογικης εφαρμογης:yuck:

liakaros
24/05/2009, 12:29
Καλα βασικα διαβαζω και ξαναδιαβαζω οτι το παλικαρι με το strom δεν ειχε προτεραιοτητα...ο αλλος ηταν απο τα δεξια κλπ κλπ..

ρε μαγκες απο οπου και να ερχοταν το strom και με οσα και να ερχοταν
ο ραλακιας δεν ειχε διπλωμα, δεν ειχε καν δικαιωμα να οδηγει και να βρισκεται στο συγκεκριμενο σημειο,τελος...δεν χωραει να πουμε κατι παραπανω για προτεραιοτητες και συναφη...

Ρε αδερφε βρες κανενα μαρτυρα του συμβαντος και σκισε του τον κωλο του μπασταρδου,ετσι να εχει να θυματε και να λεει την ιστορια στο παιδι του αυριο μεθαυριο για να μην κανει τα ιδια και αυτο...

Ακους εκει απειλες για μπουνιες...εχουμε γεμισει νταηδες και καπετανεους απο γυρω γυρω...σε κανεναν αλλο επρεπε να ειχε πεσει της κυριας ο γιος να πουμε...

Στα διαλα κυριακατικο:yuck: :yuck: :yuck: :yuck:

sergiosm
24/05/2009, 20:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
ακριβως ετσι.και μαλιστα ο ασφαλιστης του ειπε πως εχει ξαναγινει.μετραει οπως του ειπαν τι υπαρχει στην σηματοδοτηση την συγκοινωνιολογικης εφαρμογης:yuck:

Αυτό δηλαδή "πέρασε" και σε δικαστήριο;

ή ο φίλος σου δεν το συνέχισε;

mikros boudas
24/05/2009, 20:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
Αυτό δηλαδή "πέρασε" και σε δικαστήριο;

ή ο φίλος σου δεν το συνέχισε; δε το συνεχισε γιατι ηταν και μικρη η ζημια και ευτυχως χωρις τραυματισμο.παντως του ειπαν πως εχει περασει..τι να πω,ισως λεγανε και φιδια οι ασφαλιστες για να μην τρεχουν....

MILT1964
24/05/2009, 22:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
Αυτό δηλαδή "πέρασε" και σε δικαστήριο;

ή ο φίλος σου δεν το συνέχισε;

Ειναι πραματι ετσι, ισχυει και ειναι στις προθεσεις μου μολις μπορεσω να κυκλοφορησω να δω και το θεμα του STOP στην δημοτικη αρχη.

Να ξεκαθαρισω και κατι:
Ο πιτσιρικας εχει μονο το τυπικο της προτεραιοτητας με το μερος του.
Περα απο αυτο φταιει 100%.
Ειναι απο αυτους τους ανεγκεφαλους που τρεχουν διχως αυριο στα στενα με τη Βανδη τσιτα και απο καθαρη τυχη δεν μαζευουν 6-7 θανατηφορα την ημερα.
Αν δεν εφταιγε δεν θα μου κλαιγοταν ολη μερα μεχρι να διασφαλισει την ψευδη καταθεση και το οτι δεν ειχα προβλημα. Υστερα, δεν θα κρυβοταν στα τηλεφωνα.

Ολοι ξερουμε τη διαφορα της θεωριας πο την πραξη, οπως βιωνουμε καθημερινα αμετρητες περιπτωσεις οπου ο ΚΟΚ δεν πλησιαζει καν τις πραγματικες συνθηκες κατω απο τις οποιες τυχαινει ενα συμβαν.
Φανταστητε την περιπτωση οπου καποιος, ενω σας βλεπει, ερχεται στην ψυχρα σαν ηλιθιος και πεφτει πανω σας και βασει διαγραμματος εχει προτεραιοτητα.
Φανταστητε και την περιπτωση να μην κοιταει καν μπροστα του...

Καποια στιγμη μετα απο μερες που πετυχα την γυναικα του στο τηλεφωνο και της γνωστοποιησα οτι χρειαστηκε να χειρουργηθω, οτι απο τυχη γλυτωσα ολικη παραλυση και οτι εχω λαμες στον αυχενα, ξερετετι μου απαντησε;

"Θα τα πουμε στο δικαστηριο" και μου το εκλεισε στη μουρη!

DimChios
24/05/2009, 22:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από MILT®

Καποια στιγμη μετα απο μερες που πετυχα την γυναικα του στο τηλεφωνο και της γνωστοποιησα οτι χρειαστηκε να χειρουργηθω, οτι απο τυχη γλυτωσα ολικη παραλυση και οτι εχω λαμες στον αυχενα, ξερετετι μου απαντησε;

"Θα τα πουμε στο δικαστηριο" και μου το εκλεισε στη μουρη!


ΓΑΜΗΣΕ ΤΟΥ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΝΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΚΡΑΝΙΟ ΑΣΧΗΜΑ!!!

ΣΚΙΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΟΞΩΔΙΑΟΛΟ ΓΑΜΩ!!!!!!!!!!!!!!!

MILT1964
24/05/2009, 22:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
ΓΑΜΗΣΕ ΤΟΥ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΝΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΚΡΑΝΙΟ ΑΣΧΗΜΑ!!!

ΣΚΙΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΟΞΩΔΙΑΟΛΟ ΓΑΜΩ!!!!!!!!!!!!!!!


Εννοια σου και θα τον κανω αλογο.
Τα 'χω παρει και εγω πλεον ασχημα.

LsKostas
25/05/2009, 02:27
Μετα απο αυτο... ειναι μαθηματικως σιγουρο οτι ειναι μελλοντικος δολοφονος.


Σκιστον και αυτον και το πο%^&$%&$τανακι.

GiannisBlessed
25/05/2009, 03:41
μαρτυρες εχεις δεν εχεις?
τον ειδαν να οδηγαει?
αν ναι ειναι απλα τελειο για εσενα.θα φαει πτσο!!

περαστικα και ευχαριστω ηδη σκευτομαι να αλλαξω και γω την ασφαλεια μου.

mikros boudas
25/05/2009, 10:22
και που σαι,αυτο με το διπλωμα μη το αφησεις ετσι...ρωτα τον δικηγορο,κατι θα μπορει να γινει σιγουρα

hercul
26/05/2009, 01:36
Περαστικά, γρήγορα σιδερένιος!! :beer: :beer:

johnpan
27/05/2009, 13:25
ο συναδερφος που σε αφησε να περασεις μπροστα δεν ειδε οτι οδηγουσε το κωλοπαιδο και οχι η γυναικα του?
Α, και αν μπορείς στείλε μου με π.μ. σε ποια ιδιωτική είσαι μιας και το ψάχνω... Περαστικά και σύντομα φίλε μου

MILT1964
27/05/2009, 14:40
Ακομη ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολους τους αγνωστους φιλους που εκφραζουν λογια συμπαραστασης.
Εχουν πραγματικα τεραστια σημασια.

Arael
29/05/2009, 17:09
Φίλε περαστικά και απο μένα...

Έχω χάσει φίλους και γνωστούς για διάφορους λόγους...και γω 2 φορές έχω πέσει ήταν από κλείσιμο και από απότομο φρενάρισμα μπροστινού Ι.Χ και η μοναδική φορά που χτύπησα ήμουν πεζός στο πεζοδρόμιο και μου ήρθε μια BMW καπέλο όταν ήμουν 16...


Περαστικά και σιδερένιος και κάντου ό,τι θες γιατί δυστυχώς στην Ελλάδα τα τροχαία είναι ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ ενώ πολλά από αυτά είναι ουσιαστικά ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ λόγω της βλακείας των οδηγών τετράτροχων ΚΑΙ δίτροχων...


Μόνο όταν καταλάβουμε όλοι μας ότι από την στιγμή που οδηγούμε αποτελούμε ένα εν δυνάμει κίνδυνο για εμάς και του συνανθρώπους μας...μόνο τότε ίσως αλλάξει κάτι...


Και πάλι σιδερένιος και πάντα όρθιος :sun: :sun:

MILT1964
29/05/2009, 18:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Arael

Μόνο όταν καταλάβουμε όλοι μας ότι από την στιγμή που οδηγούμε αποτελούμε ένα εν δυνάμει κίνδυνο για εμάς και του συνανθρώπους μας...μόνο τότε ίσως αλλάξει κάτι...




Σωστος!
Ολοσωστος!

stratosZX10
29/05/2009, 21:12
στην ζωη ο καθενας μας παιρνει αυτο που δινει....... αργα ή γρηγορα.......

και τιποτα να μην γινει με δικαστηρια κτλπ θα παρει αυτο που εδωσε.....





υ.γ οντως η μπεσα ειναι το σημαντικοτερο προτερημα του αντρα, για οσους το εχουν πλεον.

kouremenos
26/06/2009, 18:59
περαστικα και απο εμενα φιλε... να πανε ολα καλα ...

promitheas_27
04/10/2009, 14:29
Ελπιζω μεχρι σημερα να εισαι εντελως καλα φιλε.Τι να πουμε για την περιπτωση...Καθε μερα συμβαινουν τετοια περιστατικα και αλλοι καταληγουν πολυ χειροτερα.Ησουνα πολυ τυχερος.Παντως αυτο που πρεπει να κανουμε ειδικα εμεις οι μοτοσυκλετιστες που ειμαστε και πολυ πιο ευαλωτοι ειναι ΝΑ ΜΗΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΣΤΕ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ...εσυ εν προκειμενο περιμενες οτι θα σε εχει δει και δεν αντεδρασες ωστε να αποφυγεις τη συγκρουση.Παλι καλα που πηδηξες...

MILT1964
05/10/2009, 01:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από promitheas_27
Ελπιζω μεχρι σημερα να εισαι εντελως καλα φιλε....εσυ εν προκειμενο περιμενες οτι θα σε εχει δει και δεν αντεδρασες ωστε να αποφυγεις τη συγκρουση.Παλι καλα που πηδηξες...

Φιλε μου σε ευχαριστω για τις ευχες, ειμαι πλεον πολυ καλυτερα και χαιρομαι το μηχανακι μου κανοντας απειρα χιλιομετρα και ταξιδια. Επισης κανω πραγματα που παλια βαριομουν. Στην κυριολεξια του δινω και καταλαβαινει.

Γεγονος ειναι οτι τσαντιστηκα τοσο πολυ με το συμβαν συνειδητοποιωντας πως ο,τι και να κανεις δεν μπορεις να φυλαχτεις με τιποτα σε καποιες περιπτωσεις. Για την ιστορια θα πω οτι δεν μου εδωσε καν το περιθωριο να ανοιξω το γκαζι οποτε εκανα το επομενο καλυτερο πραγμα που μπορουσα.

Η πολη αυτη ειναι ανθρωποφαγα και η μαλακια παραμονευει να συμβει σε καθε γωνια. Οφειλουμε απλα να εχουμε φροντισει για καποια πραγματα εκ των προτερων και να προσεγγιζουμε τις επικινδυνες κατατασεις συντηρητικα. Απο εκει και μετα τον λογο εχει η τυχη.

Ζεύκας
05/10/2009, 06:26
Μίλτο τι έγινε τελικά με τον τυπά?

MILT1964
05/10/2009, 09:25
Αλλαξα δικηγορο γιατι προφανως ειχα πεσει σε μιαν ηλιθια που την κυνηγουσα να κανει δουλεια.
Ειμαστε ετοιμοι τωρα να καταθεσουμε την αγωγη.

Ζεύκας
05/10/2009, 14:08
Κάτσε ρε συ,αυτή δν σε είχε πρήξει να το πάει δικαστικά κ αφιλοκερδώς μάλιστα?:confused:

MILT1964
05/10/2009, 17:25
Ακριβως ετσι.
Την εβαλα να κυνηγησει την ασφαλιστικη μου για ενα ποσο που δικαιουμαι και με πεθανε στην αναβολη και τη δικαιολογια.
Ε, δεν μπορω να εμπιστευτω τετοιον ανθρωπο.

Φιλε οι δικηγοροι ειναι ψευτες εξ επαγγελματος, τι περιμενεις;

Ζεύκας
05/10/2009, 18:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από MILT®
τι περιμενεις;


λεφτά!:lol:

Gi_4ce
05/10/2009, 18:53
Περαστικά ρε μεγάλε!

Υ.Γ.

Μαλλον η κοπελα μου ηταν μεσα στο χειρουργειο (βοηθος αναισθησιολογου):D

NikosKK
05/10/2009, 19:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από MILT®
Προς το παρον ο δικηγορος κανει παρτυ με το μουλο που αργοτερα εκεινη τη μερα μου τα γυρισε επικαλλουμενος την εκ δεξιων προτεραιοτητα.


Περαστικά και αγύριστα να'ναι φίλε!Πάλι καλά που δεν έμεινες σπίτι ελπίζοντας να σταματήσει ο πόνος...

Όσο για το μαλάκα που λέει για προτεραιότητα από δεξιά και μαλακίες...σκίστον τον ΜΠΟΥΣΤΗΗΗ

MILT1964
05/10/2009, 23:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gi_4ce


Μαλλον η κοπελα μου ηταν μεσα στο χειρουργειο (βοηθος αναισθησιολογου):D

Πλακα κανεις. Με εστειλες τωρα!

Corvo
06/10/2009, 00:18
σορρυ που βλεπω τωρα το θεμα σου!

περαστικα εστω και τωρα ρε εσυ!ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ σε κανεναν

7Tolis
24/09/2014, 17:46
Έγινε το δικαστήριο;Ποιος κέρδισε; :smokin:

billy of the R6
27/09/2014, 11:43
Έγινε το δικαστήριο;Ποιος κέρδισε; :smokin:
7Tolis the best :a014: 5χρόνια μετα

Επι την ευκαιρία να δηλώσω ενα περιστατικό, κοπέλα με τραυματισμένο χέρι (είχε πριστει παρα πολύ άσχημα) πάει εδώ στην Κως στο Δημόσιο νοσοκομείο και την ρωτάνε αν εχει κλείσει ραντεβού:confused:

Μάλλον τους έχει πειράξει όλους η πολύ ηρωίνη.....

Bowleno
27/09/2014, 13:50
5 χρόνια έχουν περάσει "μόνο" ρε Τόλη, και λες τι έγινε με το δικαστήριο; δεν πρέπει να έχει γίνει ακόμα....:a55:

7Tolis
27/09/2014, 15:52
5 χρόνια έχουν περάσει "μόνο" ρε Τόλη, και λες τι έγινε με το δικαστήριο; δεν πρέπει να έχει γίνει ακόμα....:a55:

Παίζει αλλά είπα να δοκιμάσω μπας και. Σκοτάδια....

MG-KTiNoS
27/09/2014, 16:06
323582

spyrakos35
27/09/2014, 16:29
323582

:bawl:

teogtp
27/09/2014, 16:49
:bawl:

tai
27/09/2014, 17:16
να μαζευτουμε να τον παμε πουθενά?
323585

:)

Bob_o_mastoras
27/09/2014, 17:39
Τολη!

323587

Cpt. Haddock
27/09/2014, 19:01
Παίζει αλλά είπα να δοκιμάσω μπας και. Σκοτάδια....

Τολη αγορι μου, ξερω οτι ο καιρος δε βοηθαει, αλλα πηγαινε καμια βολτα να ξεσκασεις. Εστω μεχρι το βασιλικο κηπο εκει που ειχαν παλια τις παπιες. Κατι θα βρεις κι εκει αμα σκαψεις.

Μικe777
27/09/2014, 19:57
Τολη αγορι μου, ξερω οτι ο καιρος δε βοηθαει, αλλα πηγαινε καμια βολτα να ξεσκασεις. Εστω μεχρι το βασιλικο κηπο εκει που ειχαν παλια τις παπιες. Κατι θα βρεις κι εκει αμα σκαψεις.

:lol::lol:
:nono:

7Tolis
27/09/2014, 20:25
χχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχ αχ και έκλαψα και γκρεμίστηκα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα :bawl::bawl::bawl:

MILT1964
29/09/2014, 10:56
Φιλε Τολη, και λοιποι, το δικαστηριο εγινε και αποφασιστηκε συνυπαιτιοτητα 50-50 οπερ σημαινει οτι οι δυο πλευρες αποζημιωθηκαν με το ημισυ των ποσων που διεκδικουσαν.
Κοντολογης εγω εφυγα με εννιαμιση χιλιαρικα και αυτος με κατι λιγοτερο απο τριακοσια ευρω.

Το ενδιαφερον της υποθεσης, συμφωνα με τους δικηγορους, ειναι οτι για πρωτη φορα αμφισβητηθηκε η εκ δεξιων προτεραιοτητα και 'κερδηθηκε' κατα συνεπεια η συγκεκριμενη υποθεση αποτελει πλεον δεδικασμενο για μελλοντικες υποθεσεις.

Η ακροαματικη διαδικασια ειχε επισης ενδιαφερον καθως οι ερωτησεις απο την εδρα εγιναν μονο στη συζυγο του εναγομενου η οποια φεροταν ως οδηγος μονο που δεν ηταν καν παρουσα στο συμβαν. Ο προεδρος καταλαβε αμεσως περι τινος επροκειτο και την εφτασε σε σημειο εξεφτελισμου.
Ασκηθηκε αυτεπαγγελτα διωξη εναντιον τους στην οποια κληθηκα μαρτυρας,ομως δεν μπηκα καν στη διαδικασια. Το οτι η ασφαλιστικη του διεκδικει απο εκεινον πλεον τα εννιαμιση χιλιαρικα νομιζω του ειναι αρκετο μαθημα.

Αυτη υπηρξε η καταληξη της υποθεσης.

Να σημειωσω οτι αξιζουν συγχαρητηρια στους δυο δικηγορους (οι οποιοι ειναι πλεον φιλοι) που ειχαν το θαρρος να αναλαβουν μια υποθεση που αλλοι θεωρουσαν χαμενη.
Επισης μπηκαν στη διαδικασια να 'ξεστραβωσουν' εμενα και αρκετους αλλους σχετικα με το τι ισχυει νομικα σε σεμιναριο που διοργανωσαμε. Τα στοιχεια τους στη διαθεση οποιου φιλου τους χρειαστει.

Τελος καλο ολα καλα λοιπον, μικρη δικαιωση για μας τους αναβαται.

7Tolis
29/09/2014, 11:10
Ολα καλα και κάθε κατεργάρης στο πάγκο του.Χάρηκα το κομμάτι που λες οτι ο δικαστής κατάλαβε τι παίχτηκε ως προς τη μαρτυρία της συζύγου.

amyroukai
29/09/2014, 11:24
Ωραία... Χαίρομαι που αποζημιωθηκες.

Δεν χαίρομαι καθόλου για το οτι η εκ δεξιών προτεραιότητα αμφισβητείται πλέον. Την τελευταία φορά που είχα ατύχημα, ο υπερήλικας οδηγός δεν μου παραχώρησε αυτήν την προτεραιότητα ως όφειλε. Αν συνέβαινε σημερα ας πούμε αυτό, θα πήγαινε η υπόθεση στο φιφτυ φιφτυ "και άλλη φορά όταν βλέπεις αμάξι να κοβεις, άντε πια με τις μηχανές σας που τρεχετε;" η δικαίωση για εμάς τους αναβάτες είναι ποιά;

lykourgi
29/09/2014, 11:33
Αν κατάλαβα καλά από δεξιά ήταν το αυτοκίνητο και αυτό είχε την προτεραιότητα. Αυτό όμως, δεν δικαίωσε τον οδηγό του διότι δεν είχε δίπλωμα και παρουσίασε άλλον (τη σύζυγο) ως οδηγό, στη θέση του.
Αν είναι έτσι δεν το βλέπω και τραγικό που καταστρατηγήθηκε το κριτήριο της εκ δεξιών προτεραιότητας.
Εκτός και κάτι κατάλαβα λάθος.

DAYMAN
29/09/2014, 14:04
ποτε ξανα και παντα υγιης και ορθιος.Το επιμενων και εχων υπομονη νικα.Τα εζησα και αυτα.

teogtp
29/09/2014, 14:05
Αισιο τελος λοιπον.
:beer:

Sele
29/09/2014, 14:38
Για την κλήση σου ως μάρτυρας στο ποινικό να ξέρεις ότι δεν έχει σημασία αν θες να το κυνηγήσεις ή όχι, καθώς αντιθέτως με την αγωγή, η οποία αποτελεί διαδικασία ενώπιον των πολιτικών δικαστηρίων και κινείται από εσένα, στο ποινικό η διαδικασία κινείται από την πολιτεία και συνεπώς θα πρέπει να παρασταθείς κανονικά εφόσον έχεις κλητευτεί, σε διαφορετική περίπτωση ενδέχεται να φας και πρόστιμο.
Από επαγγελματικό ενδιαφέρον θα μπορούσες να μου στείλεις σε pm τον αριθμό της απόφασης;

ΥΓ: Μπράβο για την εξέλιξη αναφορικά με το ατύχημα και την αποζημίωση αλλά σε ό,τι αφορά τους γιατρούς του ΚΑΤ που κατ' εμέ είναι 100 φορές πιο επικίνδυνοι και υπόλογοι, έκανες τίποτα;

amyroukai
29/09/2014, 15:01
Αν κατάλαβα καλά από δεξιά ήταν το αυτοκίνητο και αυτό είχε την προτεραιότητα. Αυτό όμως, δεν δικαίωσε τον οδηγό του διότι δεν είχε δίπλωμα και παρουσίασε άλλον (τη σύζυγο) ως οδηγό, στη θέση του.
Αν είναι έτσι δεν το βλέπω και τραγικό που καταστρατηγήθηκε το κριτήριο της εκ δεξιών προτεραιότητας.
Εκτός και κάτι κατάλαβα λάθος.

Αν ηταν αυτό το σκεπτικό του δικαστηρίου, άντε ίσως.

Pan (dvs)
29/09/2014, 15:13
Ολα καλα και κάθε κατεργάρης στο πάγκο του.Χάρηκα το κομμάτι που λες οτι ο δικαστής κατάλαβε τι παίχτηκε ως προς τη μαρτυρία της συζύγου.

Ψωφας ρε @ουστη μου,για ελληνικη ταινια.



MILT1964 :beer: