PDA

View Full Version : Vstrom 650



ΛΑΜΟΓΙΟ
11/04/2005, 10:14
ΘΕΛΩ NA AGORASΩ ENA VSTROM650 ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΣΕ ΠΙΟ ΜΑΓΑΖΙ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΗΧΑΝΗ ΠΑΡΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ

TARAXIAS
11/04/2005, 15:19
mono antiprosopia file moy oloi oi alloi einai alites

makaronachis
13/04/2005, 18:38
Πήγαινε απο τον Βύνιο,Ελ. Βενιζέλου 170 Καλλιθέα.Από εκεί το πήρα εγώ.Δεν το είχε ετοιμοπαράδοτο μου είπε σε δύο μέρες ,σε δύο μέρες το είχε.Το πλήρωσα 7900,με συναγερμό κάγκελα givi,bagster,givi βαλίτσα 42 lt,συναγερμό της meta,κάτι αδιάβροχα,γάντια,κλειδαριά για δισκόφρενο και κράνος της airoh ανοιγόμενο.Μακράν ο καλύτερος από το λίγο που έψαξα.Τα παραεισαγωγής είναι ολίγον μούφα αφού τα δίνουν γύρω στα 7400.Αν υπολογίσεις την αξία των δώρων σου βγαίνει το ίδιο.Συν ότι σου λένε οτί έχουν δύο χρόνια εγγύηση αλλά πρόσεξε λεπτομέρεια:2 χρόνια από το εργοστάσιο.Όχι από την αντιπροσωπεία.Κοίταξε και στο Motown jack, Μαραθώνος 200 στην Παλλήνη νομίζω.Καλή αγορά.

d-s
15/04/2005, 09:57
Χαβέλλας στην Ηπείρου κ Λιοσίων, τα δίνει όλα + κεντρικό σταντ, και πιο φτηνά από το Βυνιό και ειναι επίσημος αντιπρόσωπος

Grammarios
27/05/2005, 19:11
ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΤΟ VSTROM 650 ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΣ ΜΕ 52ΑΡΑ ΜΠΑΓKΑΖΙΕΡΑ GIVI (Η 42ΑΡΑ ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΦΘΗΝΟΤΕΡΗ), ΚΑΛΥΜΑ ΡΕΖΕΡΒΟΥΑΡ BAGSTER,TANKBAG BAGSTER,ΚΑΓΚΕΛΑ GIVI,ΧΟΥΦΤΕΣ,ΔΙΠΛΟ ΣΤΑΝΤ,ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΜΟΝΟ 8050 ΕΥΡΩ...ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΕΥΓΕΝΙΚΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΝΑ ΣΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΣΟΥ ΑΔΕΙΑΣΟΥΝ ΤΟ ΠΟΡΤΟΦΟΛΙ.ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΗΡΑ;ΑΠΟ ΤΟ ΧΑΒΕΛΛΑ ΗΠΕΙΡΟΥ 68 ΚΑΙ ΛΙΟΣΙΩΝ 50 ΤΗΛ 8253865.ΟΧΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΡΥΨΩ.:wave2:

gollum
22/06/2005, 09:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από TARAXIAS
mono antiprosopia file moy oloi oi alloi einai alites

Το δικο μου παραεισαγωγης ειναι... και δεν συμφωνω, δεν ειναι ολοι αλητες!

Και εγγυηση, και καλο service και πολυ εξυπηρετικοι απο εκει που το πηρα. Μην τους βαζουμε ολους σε ενα καζανι, υπαρχουν και σοβαρα μαγαζια!

Grammarios
22/06/2005, 14:32
ΛΟΓΙΚΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΝΕ ΠΑΡΑΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΝ.ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ;

joteo
28/09/2005, 11:24
ρε παιδιά ξέρετε κανένα μαγαζί που να κάνει καλές ανταλλαγές ;
Έχω την Transalp 400 '96 και θέλω να πάρω την V-Strom 650 και πήγα για ανταλαγή στον Βύνιο και μου είπε ότι με 1000 € την παίρνει την transalp...

Εντάξει δεν νομίζω να πιάνει και 1000..... έλεος (εκτός αν ζω στον κόσμο μου) :uplate:

makaronachis
28/09/2005, 16:38
Πες του οτί με 1000 ευρώ παίρνει το transalp και παίρνει και τα αρχ@#$α σου.Αν και δεν ξέρω τι τιμές παίζουν τα 400αρια τρανσαλπ υποθέτω οτί σου δίνει τέτοια τιμή επειδή δεν θέλει να στο κρατήσει.

athandim
28/09/2005, 16:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από joteo
ρε παιδιά ξέρετε κανένα μαγαζί που να κάνει καλές ανταλλαγές ;
Έχω την Transalp 400 '96 και θέλω να πάρω την V-Strom 650 και πήγα για ανταλαγή στον Βύνιο και μου είπε ότι με 1000 € την παίρνει την transalp...
Εντάξει δεν νομίζω να πιάνει και 1000..... έλεος (εκτός αν ζω στον κόσμο μου) :uplate:

Κατ' αρχάς καλώς ήρθες.Πιάσε μια..:beer: και άραξε..

Επί της ουσίας τώρα, πιστεύω πως θέλει ψάξιμο.
Πάρε ένα περιοδικό (ΜΟΤΟ π.χ.) και ξεκίνα τηλέφωνα σε μαγαζιά που δέχονται ανταλλαγές.Μετά πήγαινε σε όποιο σου έκανε την πιο συμφέρουσα προσφορά (Μην ξεχνάς να συμψηφίζεις και την αξία του DL. Μπόρεί κάποιος να σου δώσει καλή τιμή, και να στα "πάρει", πουλώντας σου το DL 8.000 ευρώ, χωρίς κανένα extra) :wave2:

YΓ:Η ενότητά μας είναι "χαμηλής τηλεθέασης" :lol: :lol: Καλύτερα να ανοίξεις νέα συζήτηση στις "Γενικές"..

a123xxsp
28/09/2005, 18:50
Δεν θα πάρεις εύκολα δώρα και καλή τιμή από ανταλλαγή, δοκίμασε να την πουλήσεις μόνος σου και να χτυπήσεις το καινούργιο


Αρχικά δημιουργήθηκε από joteo
ρε παιδιά ξέρετε κανένα μαγαζί που να κάνει καλές ανταλλαγές ;
Έχω την Transalp 400 '96 και θέλω να πάρω την V-Strom 650 και πήγα για ανταλαγή στον Βύνιο και μου είπε ότι με 1000 € την παίρνει την transalp...

Εντάξει δεν νομίζω να πιάνει και 1000..... έλεος (εκτός αν ζω στον κόσμο μου) :uplate:

joteo
28/09/2005, 20:27
Ευχαριστώ πολύ για το "καλως όρισες" καλώς σας βρήκα και εγώ με την σειρά μου...

Έχω κάνει ήδη μια μικρή έρευνα από κάποια τηλέφωνα που βρήκα στο forum μας και διαπίστωσα ότι όντως δεν λέει τελικά να την δώσω με ανταλλαγή.
Από ότι κατάλαβα πρέπει να προσπαθήσω την δώσω σε κάποιον ιδιώτη και να έχω υπομονή. Όταν την πουλήσω μπορώ άνετα μετά να πάω να παραγγείλω το V-strom 650.
Εξ'άλλου πόσο θα αργήσει να μου παραδοθεί ; Μια ; Δυο ή τρείς μέρες.... ;;;
Μπορώ να το υποστώ κι αυτό....

Α! Ξέχασα να σας πω ότι το εν λόγω μαγαζί όταν τον ρώτησα για δώρα μου είπε ότι δεν μπορεί να μου κάνει κανένα δώρο εκτός από την μπαγκαζιέρα και μετά από δυσκολία μου είπε και τον συναγερμό.

Ευχαριστώ για τα reply...

DPF
30/09/2005, 23:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΛΑΜΟΓΙΟ
ΘΕΛΩ NA AGORASΩ ENA VSTROM650 ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΣΕ ΠΙΟ ΜΑΓΑΖΙ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΚΑΛΗ ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΗΧΑΝΗ ΠΑΡΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ

Χαβέλλας στην Ηπείρου κ Λιοσίων, τα δίνει όλα + κεντρικό σταντ, και πιο φτηνά από το :nono: Βυνιό και ειναι επίσημος αντιπρόσωπος

:beer:

joteo
16/10/2005, 22:45
Παιδιά τελικά δεν άντεξα να περιμένω (όπως λέει και ένα γνωστό σε όλους μας σύνθημα) και την Παρασκευή το πήρα το Vstrom 650 .

Μιλάμε έχω πάθει πλάκα με την μηχανή, δεν έχει καμία σχέση με την Transalp 400cc που είχα....
Τόσο καιρό που ζούσα :a54: ;;;;;;

Έψαξα σε αρκετούς αντιπροσώπους και ο μόνος που βρήκα που έκανε ανταλλαγές (εκτός του Βίνιου όπως είχα πει παλιότερα) ήταν ο Καρακώστας στην Κυψέλλη.
Μου πήρε την δικιά μου ανταλλαγή με 1200 € και πήρα την VStrom με 8.050 €.
Μην σας φανεί ότι τα 1200 είναι πάρα πολύ λίγα, όσοι έβλεπαν την μηχανή μου λέγανε ότι αν την δώσω σε ιδιώτη με 1400 € θα είμαι πάρα πολύ τυχερός. Είχε αρκετά προβλήματα στα πλαστικά, εξάτμηση κτλ. Επειδή λοιπόν ιδιώτη δεν μπορούσα να βρω είπα "... για 200 € θα περιμένω ολόκληρους μήνες ;;;"

Πήγα που λέτε εκεί και διαπίστωσα ότι ήταν ο μόνος που δεν προσπάθησε να υποβαθμίσει την παλιά μου μηχανή αλλά μου είπε τα μειονεκτήματα της μηχανής που όντως και εγώ τα συγκεκριμμένα τα ήξερα. Ασχολήθηκε μαζί μου, μιλήσαμε αρκετά μου είπε τις τιμές, περίπου τα χαρακτηριστικά της μηχανής και τα δώρα. Τα δώρα ήταν οι χούφτες, βαλίτσα 52lt και κάγκελλα. Γέλασα από μέσα μου γιατί στο Περιστέρι που είχα πάει δίπλα στο Μπουρνάζι μου είχε πει ακριβώς τα ίδια δώρα αλλά μετρητείς και χωρίς ανταλλαγή...

Τέλος πάντων η κουβέντα έγινε την προηγούμενη πέμπτη (6/9) και την Παρασκευή (14/9) την είχα στα χέρια μου.
Τώρα μένει να αρχίσω να βάζω αξεσουάρ και να αγοράσω και κανένα ρούχο για μηχανή, αν έχετε προτάσεις για μαγαζιά που δεν καίνε οι τιμές είναι καλοδεχούμενες.... ήδη πήρα πάντως συναγερμό και μια κουκούλα γιατί στο μαύρο χρώμα η σκόνη φαίνεται σαν....

Innersense
16/10/2005, 23:17
Φίλε καλορίζικη και καλοτάξιδη

Τώρα το μόνο που μένει είναι να την καβαλήσεις και να γυρίσεις την Ελλάδα...

Πίστεψε με όταν γυρίζεις σπίτι και πας να κατέβεις από πάνω της, θα δεις ότι ΧΑΛΙΕΣΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!

Στο λέω απλά να μην ανησυχείς, αυτό το φαινόμενο έχει παρατηρηθεί έντονα σε πολλούς ιδιοκτήτες ειδικά μετά από μεγάλα ταξίδια...

Καλό δρόμο να έχεις πάντα

athandim
17/10/2005, 10:19
...να την ευχαριστηθείς.Το μηχανάκι απλά δεν παιζεται.

Στα άλλα τώρα, διάβασε όσα περισσοτερα thread μπορείς στην ενότητά μας.Θα σου φανούν πολλά από αυτά πολύ χρήσιμα..

Για ρούχα και λοιπό εξοπλισμό κάνε χρήση του κουμπιού "Εύρεση" πάνω δεξιά...και θα βρεις ό,τι θέλεις. Εγώ τα μαγαζιά για μηχανή και εξοπλισμό τα βρήκα από δημοσιεύσεις φίλων του forum και έμεινα πολύ -πολύ ευχαριστημένος.. :beer: :wave2:

DPF
17/10/2005, 11:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Grammarios
ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΤΟ VSTROM 650 ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΣ ΜΕ 52ΑΡΑ ΜΠΑΓKΑΖΙΕΡΑ GIVI (Η 42ΑΡΑ ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΦΘΗΝΟΤΕΡΗ), ΚΑΛΥΜΑ ΡΕΖΕΡΒΟΥΑΡ BAGSTER,TANKBAG BAGSTER,ΚΑΓΚΕΛΑ GIVI,ΧΟΥΦΤΕΣ,ΔΙΠΛΟ ΣΤΑΝΤ,ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΜΟΝΟ 8050 ΕΥΡΩ...ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΕΥΓΕΝΙΚΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΝΑ ΣΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΣΟΥ ΑΔΕΙΑΣΟΥΝ ΤΟ ΠΟΡΤΟΦΟΛΙ.ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΗΡΑ;ΑΠΟ ΤΟ ΧΑΒΕΛΛΑ ΗΠΕΙΡΟΥ 68 ΚΑΙ ΛΙΟΣΙΩΝ 50 ΤΗΛ 8253865.ΟΧΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΡΥΨΩ.:wave2:

GRAMMARIE TI EKANES ME THN KARINA ??
:beer:

kakofonixx
17/05/2006, 19:53
καλησπερα στην παρεα!

Επειτα απο αρκετη παρακολουθηση του forum και διαβασματος αρκετων θεματων, θελω να θεσω μερικες ερωτησεις. (Ποσταρω στο συγκεκριμενο θεμα, μιας και ειναι λιγο γενικο και δε θελω να ανοιξω αλλο)

Σκεφτομαι σοβαρα την αγορα ενος DL-650 και διαβαζοντας μου δημιουργηθηκαν αρκετες αποριες:

1. Τελικα αντιπροσωπεια ή παραεισαγωγη? (idi χτυπα ενα μπυρονι και μη βαρας :D :beer: )
Και γινομαι πιο συγκεκριμενος: Μενω Θεσσαλονικη, απο οπου θα γινει και η αγορα, και πηρα μια ακρως δελεαστικη προσφορα απο το MotoHouse στην Τουμπα. Η βαση της ερωτησης ειναι οτι δεν εχω εγγυηση αντιπροσωπειας κλπ. Ομως απο το μαγαζι μου ειπαν οτι μου δινουν βιβλιο service κανονικα και τα service μπορω να τα κανω ειτε εκει, ειτε σε οποιοδηποτε εξουσιοδοτημενο συνεργειο. Καπου στο forum διαβασα οτι αν τα κανω σε εξουσιοδοτημενο εχω εγγυηση απο την αντιπροσωπεια, οποτε?? :confused:

2. Εχει αγορασει κανεις μηχανη απο το συγκεκριμενο μαγαζι? Εντυπωσεις?

3. Να το παρω τωρα ή να περιμενω το μοντελο με το ABS? (αξιζει το ABS στις μηχανες?)

4. Να το παρω τωρα ή να περιμενω τη δεδομενη πτωση τιμης οταν θα ερθει το νεο μοντελο μα το ABS?

5. Μενω περιοχη Καυταντζογλειου. Ξερει κανεις κανενα parking-garage στην περιοχη? (Δε θελω να το αφηνω και στο δρομο...
:winka: )

Αυτα προς το παρον, αλλα θα επανελθω :p :p

kakofonixx
29/05/2006, 15:57
Κανεις ρε παιδια μια απαντηση στις παραπανω ερωτησεις?? :confused:

Tsakalaki
29/05/2006, 16:46
Λοιπόν….κατά πρώτον, το θέμα είναι το πόσα χρήματα διαθέτεις και πότε το θέλεις το μηχανάκι…..τη μηχανή ήθελα να πω…. Κατά δεύτερο, καλύτερα να πάρεις από αντιπροσωπεία, όπως το πήρα εγώ και τόοοοοοσοι πολλοί άλλοι στη Θεσσαλονίκη. Το μαγαζί είναι δική σου επιλογή. Για το ABS δεν έχω άποψη αν αξίζει να περιμένεις…. Ο καιρός έξω «φωνάζει»: «Πάρτε τα μηχανάκια σας και με ασφάλεια ξαμοληθείτε….» στη θέση σου δεν θα μπορούσα να περιμένω.


Για την περιοχή που μένεις δεν γνωρίζω κανένα γκαράζ…αλλά έχω την εντύπωση πως με ένα κάλυμμα και μια καλή κλειδαριά δεν θα έχεις πρόβλημα.

kakofonixx
29/05/2006, 22:08
Ευχαριστω φιλε Tsakalaki για τις απαντησεις σου :beer:
Δεν ξερω.... Σκεφτομαι την παραεισαγωγη... Ηταν μεγαλη η διαφορα με της αντιπροσωπειας.
Οσο για γκαραζ, ειδα οτι ενοικιαζονται θεσεις σε υπογειο parking δυο στενα πιο κατω απ'το σπιτι μου :cool:

LordDorian
29/05/2006, 22:41
Skepsou kai polu ligotera aloga... Paraeisagogis exoun sunithos teliki 160KM anti 200

miraze
30/05/2006, 12:14
Φίλε Kakofonixx τα χρήματα της διαφοράς εισαγωγής με παραεισαγωγής είναι πάρα πολύ λίγα σε σχέση με τη σιγουριά που σου προσφέρει η εγγύηση.


Αν διάβασες για το πρόβλημα που είχα με την ηλεκτρονική θα καταλάβεις.
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=20113
Μεταχειρισμένο παραεισαγωγής ήταν το δικό μου και τόσα φράγκα που έριξα για να το φτιάξω αγόραζα καινούργιο:( :( :(
Το ότι τα παραεισαγωγής πάνε με 160 όπως λέει και ο LORDDORIAN είναι μ@λ@κίες, κανονικά σαν τα υπόλοιπα πάνε.
Απλά η εγγύηση της αντιπροσωπίας σου δίνει άλλη σιγουριά, ξέρεις στην τελική ότι για δύο χρόνια όπου και να είσαι στην Ελλάδα αν πάθει κάτι θα σου την φτιάξουν:wave2: :wave2: :wave2:

thrax
30/05/2006, 12:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από miraze
Φίλε Kakofonixx τα χρήματα της διαφοράς εισαγωγής με παραεισαγωγής είναι πάρα πολύ λίγα σε σχέση με τη σιγουριά που σου προσφέρει η εγγύηση.


Αν διάβασες για το πρόβλημα που είχα με την ηλεκτρονική θα καταλάβεις.
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=20113
Μεταχειρισμένο παραεισαγωγής ήταν το δικό μου και τόσα φράγκα που έριξα για να το φτιάξω αγόραζα καινούργιο:( :( :(
Το ότι τα παραεισαγωγής πάνε με 160 όπως λέει και ο LORDDORIAN είναι μ@λ@κίες, κανονικά σαν τα υπόλοιπα πάνε.
Απλά η εγγύηση της αντιπροσωπίας σου δίνει άλλη σιγουριά, ξέρεις στην τελική ότι για δύο χρόνια όπου και να είσαι στην Ελλάδα αν πάθει κάτι θα σου την φτιάξουν:wave2: :wave2: :wave2:

++1000000000000000
Καινουριο Καινουριο Καινουριο!
Και απο επίσημο για εγγύηση!
Ομοιοπαθων και μαθων (οταν - στο επόμενο - γεροί να μαστε)
:beer: :beer: :beer:

blueblack
31/05/2006, 07:22
Λεβέντες μου.....

Πάτε .....http://www.suzuki.nl/suzuki?nav=zzrnuCsHcPvMrJGNAOH
ΑΝΟΙΞΤΕ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΣΑΣ..................
Καί διαβάστε πώς ή μισή Εύρώπη προμηθεύεται άπό τήν Όλλανδική άγορά.....
καί ......DL650..... ΚΑΙ μέ...... 34 άλογα....!!!!!!!!!!!!
Έχει καί μέ 67 άλογα....
Δέν ξέρω άν πάνε μόνο μέ 160......ΑΛΛΑ....σίγουρα ψόφια είναι....
ΓΙΑΥΤΟ ΠΡΟΣΟΧΗ.......στά χαρτιά τής μηχανής.....
Τώρα τό ποιός είναι πιό ΑΞΙΟΠΙΣΤΟΣ....???
Ή έκλογή δική σας......
Αύτά πρός ένημέρωση...!!!!!!!!!!!!