PDA

View Full Version : Μούγγα το Sv



dimval
21/05/2009, 10:38
Καλημέρες παιδιά!

Τα φώτα σας. Το μηχανάκι κάθε άνοιξη το ...πιάνουν ντροπές. Μόλις η ένδειξη ξεπεράσει τους 90-95C, με κάποιο μαγικό τρόπο σταματάει να δουλέυει η κόρνα. Παρέλαβα χ8ες το μηχανάκι από σερβις και ο μάστορας μου είπε ότι ειναι γνωστό το θέμα στα sv και δεν έχω επιλογές εκτός αν της αλλάξω θέση.
Θα μου πείτε σιγά το σοβαρό θέμα, αλλά έλα που όταν τη χρειάζομαι, (δλδ στο κέντρο που ψήνεται) δε την έχω και τότε...:eyepop:

Το έχετε συναντήσει στα δικά σας?

avlihos
21/05/2009, 10:53
spamm off/

έχεις σκεφτεί να βάλεις κάτι τέτοιο;:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

spamm filter on/


164169

Multijohn
21/05/2009, 11:52
Kαι το δικό μου το παθαίνει(το 1000ρι έχω)

Locksmith
21/05/2009, 12:50
Κι αυτός το 1000 έχει... Εμένα μόνο μια φορά μου έτυχε αυτό με την κόρνα και επειδή σταματούσα έτσι κι αλλίως, το έσβησα και το ξαναέβαλα μπρος και διορθώθηκε κατευθείαν. Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο με σένα ή αν έχεις δοκιμάσει να το σβησεις και συ, αλλά απ'οτι λες, μάλλον τα παίζει από τις θερμοκρασίες που αναπτύσσονται. Ευκαιρία να βάλεις μια Nautilus :winka: η οποία ακούγεται πιο δυνατά κι απο yoshimura! :lol: :cry:

OldMan
21/05/2009, 13:32
Αν ανοίξεις το κάλυμμα της κόρνας, θα δεις 2 βιδάκια (ή 1 βίδα και και μία "άρθρωση")...

Από αυτά ρυθμίζεται ο τόνος (χροιά) του ήχου και παίζοντας λίγο με τις ρυθμίσεις μπορείς να την κάνεις να δουλεύει σε ψηλές θερμοκρασίες (ουσιαστικά μεταβάλλεις το εύρος που πάλεται η μεμβράνη...).


Υ.Γ.
Μπορεί βέβαια να ακούγεται σαν τον Donald Duck... :p

dimval
21/05/2009, 13:46
Με ...reboot δε διορθώνεται, άρα δεν είναι ηλεκτρικό το πρόβλημα. Ισως να φταίνε η θερμοκρασίες, αλλά είναι σχεδόν μόνιμο το πρόβλημα. Η λύση μίας after market κόρνας δεν είναι κακή...
Μου κάνει εντύπωση πάντως που δεν το έχετε μόνιμο πρόβλημα

Locksmith
21/05/2009, 13:50
Mη σου κάνει εντύπωση φιλαράκι... Έχουμε Κ5+.. :rotflmao:

Multijohn
21/05/2009, 14:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimval
Με ...reboot δε διορθώνεται, άρα δεν είναι ηλεκτρικό το πρόβλημα. Ισως να φταίνε η θερμοκρασίες, αλλά είναι σχεδόν μόνιμο το πρόβλημα. Η λύση μίας after market κόρνας δεν είναι κακή...
Μου κάνει εντύπωση πάντως που δεν το έχετε μόνιμο πρόβλημα
Aφου το είπε ο oldman,κατά 80% θα διορθωθεί. Δοκίμασέ το πρώτα αυτό, και μετά τα υπόλοιπα(εγώ τουλάχιστον, αυτό θα κάνω)

Locksmith
21/05/2009, 15:11
Εγώ απ την άλλη, θα βάλω μια δυνατότερη στη SVoυρα και θα πετάξω τη μανίσια στο innova μπας και με δουν οι ηλίθιοι (με την επιστημονκή έννοια).:lol:

SALTAPIDAS
21/05/2009, 15:14
Δεν ξέρω αν η κόρνα του παλιού 650 είναι η ίδια με τη δικιά σου αλλά κι εμένα με εγκατέλειψε 1-2 φορές.Μέχρι που ο μηχανικός μου,μου είπε"θα σου βάλω μια από HONDA(ντροπή!!!!) και έκτοτε είμαι εντάξει :sick:

Locksmith
21/05/2009, 15:18
Honda... ολο προσonda! :lol: :rotflmao: Λες τελικά να βάλω την κόρνα του innova στο SV? :bigcry:

alexioannides
22/05/2009, 00:42
katsabidi exeis???? ftiaxto mono sou... mia bida exei olokiolo.... ts ts ts....:D

ΚΑΣΤΟΡΙΑ
22/05/2009, 00:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Locksmith
Honda... ολο προσonda! :lol: :rotflmao: Λες τελικά να βάλω την κόρνα του innova στο SV? :bigcry:

Δημο γι'αυτο το πουλησα εγω!
Με το'χει κανει παντος. Πανω στην κορνα εχει μια μικρη βιδα (στυροκατσαβιδο) παιξ'την αριστερα-δεξια και θα στρωσει λογικα:wave2:

alexioannides
22/05/2009, 00:48
(στυροκατσαβιδο)....

sourwmenos pali eisai?????????:beer: :rotflmao:

ΚΑΣΤΟΡΙΑ
22/05/2009, 00:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Locksmith
Honda... ολο προσonda! :lol: :rotflmao: Λες τελικά να βάλω την κόρνα του innova στο SV? :bigcry:

Δημητρη... σοβαρεψου ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

ΚΑΣΤΟΡΙΑ
22/05/2009, 00:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΚΑΣΤΟΡΙΑ
Δημο γι'αυτο το πουλησα εγω!
Με το'χει κανει παντος. Πανω στην κορνα εχει μια μικρη βιδα (στυροκατσαβιδο) παιξ'την αριστερα-δεξια και θα στρωσει λογικα:wave2:

alexioannides
22/05/2009, 00:54
eee paidiaaaaa?????? MAZEPSTE TOOON

AYRIO PARALAMBANEI TO GSXR KAI EXEI SOURWSEI KAI GRAFEI OTI NANAIII

XAXAAXXAXAAXAXXA RE PIES KANAN KAFE NA STRWSEIS....!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ANTE KAI KOIMHSOU GIATI AYRIO SOU BAZW STOXO 400 XILIOMETRA GIA STRWSIMO PRWTHS MERAS!!!!!!

Locksmith
22/05/2009, 11:10
χαχαχαχα! Ε αφου ήρθε το μωρό του δικαιολογημένος είναι!

Πρόεδρε δεν κανονίζουμε και κανα 2ο στρώσιμο για εμάς; Πολύ σπίτι-δουλειά, δουλειά-σπίτι έκανα και βαρέθηκα! Που είναι τα υπόλοιπα μέλη του πληρώματος;;;:mad:

alexioannides
22/05/2009, 11:55
DHMHTRH MPOROUME NA EPISKEUTOUME TO XRHSTO STHN KASTORIA NA DOUME TO MOTORI TOY NA TO ASHMWSEIS KAI ESY... (EGW TOY EDWSA...) KAI NA MAS PAEI STHN PERIBOHTH SUPER DIADROMH POU OPWS LEEI (O PSEFTAROS) KATEXEI TON KALLITERO XRONO STHN DYTIKH MAKEDONIA....!:rotflmao:

alexioannides
22/05/2009, 11:56
AYTH TH STIGMH O XRHSTOS EBALE BENZINH KAI PAEI NA BALEI KRANOS OPLA KAI EKSARTHSH GIA NA PAEI STHN ANABASH TOY 8ANATOY!!!!!!!!! MEEE....
MEEEEEEEEEEEEE MEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE


TO NEOOOOO GSXR 750RRRRRRRRRRRRRRRRRR!!!!!!!!!!!!!!:evil: