PDA

View Full Version : to spitiko ine pio gliko



afrotwin
11/04/2005, 11:39
alagi ntizas ampragiaz sto spiti ke ka8arisma plisimo alisidas ke kenouria lipansi me spray lipantiko motorex,se liges meres 8a sas po apotelesmata gia afto to spay mias ke ksekinisa tin alisida apo pentaka8ari ke to xrisimopioisa 8a do mexri poso antexi epano tis ke tis ekane ousiastika.
epi tin efkeria geniko sxolastiko ka8arisma me odontovourtsa ke parafini ke telioma me ka8ari venzini:lol:

episis vapsimo eksatmisis me mpogia gia 800 va8mos 8ermokrasia vapsimo me sistoli ke diastoli gia megaliteri diarkia tou vapsimatos

milame gia poles ores doulias

dite gimno to africa gia osous den to exoun di:rotflmao:

ke opios endiaferete tou kano kenourio to africa me ena kalo antitimo

akous kapee pou 8es na to poulisis ferto na sto ftiakso na vgazi mati na tsakononte pios 8a to pari:lol:


12127

mixanobio$
11/04/2005, 15:58
kalispera afrotwin
Auth thn stigmh exw balei kai egw motorex....

Omws pisteuw oti to kalitero lipantiko gia thn alusida den einai ta spray alla valvolini 90ara pou leei kai to owners manual ths Honda.
Einai panta ka8arh kai swsth h lipansh.
Exei enas filarakos mou alusida apo trannsalp 600 modelo 96 10 xronia alusida 65.000km kai den exei allajh alusida oute kai granazia... Kai pragmatika einai maneken! (ok den to skizei to mixanaki oute souzes kai kontres...) alla kai 10 xronia 65.000 km kai na mhn 8elei kati leei e?

Alla perimenw na mas peis tis entuposeis sou apo to Motorex of Switzerland lub oil with teflon. :)

Na se kala africane! :)

afrotwin
11/04/2005, 16:23
file mixanovie se xereto

me afto to sistima lipansis megalosa
diladi den ipirxan tote spray alisidas kk anagkastika me valvolini epidi itan xontritero ladi ke emena perisotero stin alisida

ala ixame to eksis fenomeno mia roda mavri xalia ke oxi mono an ekanes to la8os ke pigenes kamia volta me filo tou ekanes to panteloni xalia ke ala tetia

xenika itan poli asximo san ikona
ke telika den kratage poli emena to film tou ladiou na gializi ke nomizes oti itan ladomeni

exoume tiganisi alida me graso gia kalitero apotelesma ke ontos itan

aftin tin logiki exi ke to spray simera na mpeni to graso se poli lepti morfi gia na isxori pantou ke me na lipeni apodotika

isos omos na xriazete lipansi se sixnoteri diarkia i me kapion ekseretiko tropo

exi ke mia kolitiki idiotita to spray graso pou den ksero an ine lipantiki paralila 8a to eksakrivosoume omos

me alo spray pou xrisimopiousa me xontrotero keri eno fenotan gia megalo diastima to iliko stin alisida apo mesa fenotan san skouria pou den itan fisika ala etsi fenotan


afto simene oti emene kapio iliko pali ke lipena afto to iliko isos anti gia tin alisida


gia afto tin ka8arisa poli kala san kenouria tin perasa ke me sesouar na katalavis gia na figi ka8e igro ipolima ke tora 8a exo pio kali ikona me afto to kenourio spray

:wave2:

afrotwin
13/04/2005, 10:38
ex8es perase ena giftos me ena datsun apo kato apo to spiti ke dialalouse tin pramatia tou ke eki pou fonaze ke elge kopria kokinoxoma ke fonazan ke ta skilia les ke ir8e o xaros na ta pari akouo ke ena anartisis WP gia africa ke sastisa!!!!:eyepop:

ipa ti?:look:

petagome ekso to stamatao
ke gia na min sas ta polileo...
agorazo ena oreo me ena aspro elatirio kamia 5-6 kila kalo pragma ke se kali timi

to forao epano stin mixani mou ke exo kani sinolo 60 xiliometra mexri tora

lipon mesa se toso liga xiliometra katalava tosa pola osa den fantazeste

mou to legane ke den to pisteva
ali mixani telios

apo pou na arxiso apo oti pernao aprovlimatistos apo opia dipote anomalia ston dromo ke exo ton elenxo tis mixanis
oti manouvrarete pio stivara stis alages katef8insis
na po oti genika isixazi i iparksi sou pano stin mixani
akoma ke ntrift kanis me xaraka ke imerognomonio
den pezete me tipota

opios exi erota me to africa tou ke den ine poulimenos africanos san kati kapeous:rotflmao:

prepi opos dipote na kani aftin tin alagi sto amortiser tou

to mono mionektima omos ine oti otan kavalas tin mixani den xamiloni opos me to mama ke an tin ftanis se oriako simio 8elis opos dipote tin sela tou batzio
alios ksilopodara....

en kero 8a mpoun ke mprosta elatiria ke olo to set igron ke lipa tis white power ke 8a exoume ke ales entiposis


o 8eos na exi kala ton gifto pou perase apo to spiti....
:rotflmao: :rotflmao:

matmat
13/04/2005, 11:30
Ειδες ο γυφτος? απο ολα εχει
τύφλα να εχει ο Σαρακάκης...


:lol: :rotflmao: :lol:


Παντος οι WP ολα τα λεφτα!!!
καμιά σχέση με τις αλλες
βάλε και τα ελατήρια μπροστά και θα
δεις αλλη μηχανή...

καλα χιλιόμετρα
:wave2:

crs-k
13/04/2005, 12:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
...................................
en kero 8a mpoun ke mprosta elatiria ke olo to set igron ke lipa tis white power ke 8a exoume ke ales entiposis
..................................


Κυνηγησε το ΑΜΕΣΑ το θεμα των μπροστινων, μιας κι αν του τελιωσουν του Τασσουλη θα κανει κανα τριμηνο + για να φερει αλλη παρτιδα ... :sick:
Εξ' αλλου το κοστος ΔΕΝ ειναι τεραστιο ...
Κατω απο 120 μαζι με 2 κιλα υγρα WP! :wacko:



Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
...................................
o 8eos na exi kala ton gifto pou perase apo to spiti....
:rotflmao: :rotflmao:


Ρε μηπως περασες εσυ απο το "σπιτι" του γυφτου και μας δουλευεις ???

:lol: :rotflmao: :lol:

crs-k
13/04/2005, 12:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
..................
lipon mesa se toso liga xiliometra katalava tosa pola osa den fantazeste

mou to legane ke den to pisteva
ali mixani telios
.................


Γι' αυτο ΔΕΝ εχω να προσθεσω τιποτα ... :D

Μιας κι εγω τα εχω εκθιασει παλιοτερα, απο τα πρωτα μετρα μαλιστα!

Το υψος συνηθιζεται πιστεψε με! :winka:

Και μην πιστεψεις τον "γυφτο" (GyPsy ΜΗΝ απαντας εσυ!) που σου το πουλησε, αν σου πει οτι "βαζοντας και τα μπροστινα, θα χρειαζεσαι σκαμνακι" !!!

:lol: :rotflmao: :lol:

afrotwin
13/04/2005, 12:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Γι' αυτο ΔΕΝ εχω να προσθεσω τιποτα ... :D

Μιας κι εγω τα εχω εκθιασει παλιοτερα, απο τα πρωτα μετρα μαλιστα!

Το υψος συνηθιζεται πιστεψε με! :winka:

Και μην πιστεψεις τον "γυφτο" (GyPsy ΜΗΝ απαντας εσυ!) που σου το πουλησε, αν σου πει οτι "βαζοντας και τα μπροστινα, θα χρειαζεσαι σκαμνακι" !!!

:lol: :rotflmao: :lol:

xristaki ti mas les oti 8a siko8i ki alo?

crs-k
13/04/2005, 12:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
xristaki ti mas les oti 8a siko8i ki alo?

Ελαχιστα ... :D

Αλλα θα εισαι συνηθισμενος πλεον!

:lol: :rotflmao: :lol:

Stergios69
13/04/2005, 12:47
Ο crs-k έχει δίκιο.
Έχω τα τελευταία 3 χρόνια μπρος πίσω ελατήρια WP και αν και ψήλωσε ελάχιστα η μηχανή, δεν υπάρχει πρόβλημα να φτάνω κάτω.
Άσε που από συμπεριφορά σκίζει και αξίζει σαν μετατροπή

afrotwin
13/04/2005, 12:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Ελαχιστα ... :D

Αλλα θα εισαι συνηθισμενος πλεον!

:lol: :rotflmao: :lol:

:look: :look: :look:

zitounte podia gia antalagi apo an8ropo sto 1,90 peripou ke elaxista xrisimopioimena
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

solman
13/04/2005, 21:36
Diladi anthropos tou 1.86 tha exei provlima????Gia peite perisotera gia amortiser tis africa,proteinete oloi oti an einai na kanoume alagi tous na baloume WP?Kai poso pane mpros piso???:wave2: :wave2:


:beer:

crs-k
13/04/2005, 21:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από solman
Diladi anthropos tou 1.86 tha exei provlima????Gia peite perisotera gia amortiser tis africa,proteinete oloi oti an einai na kanoume alagi tous na baloume WP?Kai poso pane mpros piso???:wave2: :wave2:

:beer:

Τα μπροστινα 116-118 με τα λαδια τους.

Το πισω κοντα στα 550 αλλα δεν ειμαι σιγουρος.
Φυσικα χωρις την μπουκαλα προφορτισης που εχει αλλα 250, και που (κατα την γνωμη ειδικοτερων) δεν χρειαζεται.

TWINGEORGE
08/05/2006, 17:56
geias sas africanoi.. thelw na balw ta elathria(mpros- pisw) tis wp alla to problima eine oti eimai 1.72 kai akoma kai me ti sela toy toni entaxei pataw katw alla oxi kai aneta.:bawl:
an balw alla elathria ti tha kanw?
gia na philoso xlomo..
na alaxw podia adynaton..

ti na kanw? :sad:

Nik0s
08/05/2006, 17:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από TWINGEORGE


ti na kanw? :sad:


Να τα βάλεις και μην σε ανησυχεί τίποτα.

Ε κι αν δεν σου κάνουν , δε χάλασε ο κόσμος,
εδώ είμαστε να τα πάρουμε σε μια φιλική τιμή μεταχειρισμένου :evil: :lol:

Α και για να μην το ξεχάσω, το πίσω WP καινούργιο είναι στα 625 ευρώ (πέρασα από Τασούλη τις προάλλες)

:wave2:

TWINGEORGE
08/05/2006, 19:14
thl. tasouli? na parw na synenoitho me ton anthropo.
giati eimai mytilini. na dw pws tha ta kanw?
edw den yparxoune idiki amortiserades.
oute kai mixaniki .oli koitane na sta paroune kai tipota allo.
eytixos pou mou anoixate ta matia edw ,se polla pragmata
kai ta ftiaxno monos mou kai me ti boithia filou mixanikou sto garazaki tou sto spiti. :wave2:

Nik0s
08/05/2006, 23:40
Τασούλης & ΣΙΑ ΟΕ Καλλιρόης 39, Ν. Κόσμος, τηλ.: 9243825, fax.: 9243160