PDA

View Full Version : Επεσε....



ciric7
21/05/2009, 19:16
Καλησπερα σε ολους.Σημερα τ απογευμα εφυγα απο το σπιτι για βολτιτσα σ ενα χωριο εδω απεναντι απ τα γιαννενα.Ανεβαινω πανω ο δικος σου αγναντευω την υπεροχη θεα και ξαφνικα.....GF^&G$&$%&G#TYY#$%.....μπουπ....

Γυρναω και μ επιασε η καρδια μου....Επεσε η μηχανουλα μου εξ αριστερων...Μεγαλο μεριδιο φερω κ γω καθως εφυσαγεν κ

δν εβαλα ταχυτητα με αποτελεσμα να μετακινηθει μπροστα,να κλεισει το stand..και...και...

Εχουμε και λεμε: Βαθουλωμα χωρις γρατζουνια στο ντεποζιτο και μια γρατζουνια πολυ βαθια χωρις βαθουλωμα
Σπασμενη μανετα συμπλεκτη.....
2 Καλες γρατζουνιες φερινγκ
και πολυ γερο χτυπημα στη μηχανη στ αριστερο καπακι( μπροστα ακριβως απ το ποδι)


Ακουω ανοιχτα συμβουλες,σχολια(με μετρο πλζ) και αν ξερουμε τιμες βαφεων κ μανετας


Α εσπασα κ το φλας αλλα με λιγη φαντασια φαινεται αθικτο......

george72
21/05/2009, 20:09
καντεμια φιλαρακι....:sad:

εχουμε και λεμε...

Βαθουλωμα χωρις γρατζουνια στο ντεποζιτο και μια γρατζουνια πολυ βαθια χωρις βαθουλωμα
η πρωτη σχετικα ανεξοδη λυση που μου ερχεται στο μυαλο δερματινο μπακστερακι

Σπασμενη μανετα συμπλεκτη...αλλαγη οπωσδηποτε της μανετας

Καλες γρατζουνιες φερινγκ...αν ειναι επιφανειακες και δεν εχει κανει βαθια ρωγμη δοκιμασε με τις
αλοιφες του εμποριου...η με αλοιφη φινιρισματος αυτην που χρησιμοποιουν οι φανοποιοι (τοποθετηση και τριψιματακι με μαλακο πανι) αν δεν γινει τιποτα πας για βαψιμο

χτυπημα στη μηχανη στ αριστερο καπακι...το ιδιο



:wave2:

Pit S3
21/05/2009, 21:34
παρολιγων παθων και εγω σημερα ακριβως με τον ιδιο τροπο.....ευτυχως τη προλαβα πριν κανει μπαμ


περαστικα... στο μωρο σου:wave2:

amyroukai
21/05/2009, 23:39
Το Bagster πάει καμμιά 120άρα ευρώ, οπότε ίσως βρεις μάστορα, έχει μερικούς που κάνουν "φούσκωμα" χωρίς ζημιά και ίσως τοπική επισκευή στο χρώμα όπως κάνουν στα αυτοκίνητα, έχει εξειδικευμένα μαγαζιά. Αν το κόστος είναι ίδιο ή σχεδόν, καλύτερα να τα φτιάξεις.
Για τα καπάκια, αν δεν κάνω λάθος είναι στο 50άρικο. Μπορείς πάντα να το βγάλεις με ένα αλλενάκι και να το πας να στο βάψουν και αυτό. Τα δικά μου καπάκια τα έχω αφήσει ρημάδια, το έχω ακουμπήσει και από τις δύο μεριές. Κάαααποια στιγμή ΘΑ τα βάψω όλα... Λέω τώρα και όλο βαριέμαι.
Παιδιά εμένα η σπασμένη μανέτα με βολεύει πιο πολύ στο χέρι, αυτήν που έσπασε ο ταρίφας δεν την έχω αλλάξει ακόμα και δε βιάζομαι.


περαστικά στο "μωρό" και να μη το ξαναπάθει εύχομαι.

ciric7
22/05/2009, 05:10
Παιδια ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις...Πριν λιγο ομως μεσα απο πολυ φαγητο και καποια ποσοτητα ποτου θυμηθηκα οτι εχω μικτη ασφαλεια.....Καλο??? Αλλαξε η διαθεση και το χαμογελο επεστρεψε στη θεση του...Μεχρι να βεβαιωθω οτι ολα θα φτιαχτουν εχω μια αγωνια αλλα προς το παρων ανακουφιστηκα!

spyrval
22/05/2009, 08:23
Μικτή ασφάλεια? Για πες τιμή (και εταιρεία αν μπορείς) γιατί ενδιαφέρομαι και έχω ακούσει τρελά ποσά και ότι δεν κάνουν όλες οι εταιρείες σε μηχανή.