PDA

View Full Version : NitroXfuelCommander



DeadEye
22/05/2009, 09:42
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/NITRO-X-FUEL-COMMANDER-GET-POWER-FOR-FZ6-FAZER-600_W0QQitemZ220414096767QQcmdZViewItemQQptZMotorcycles_Parts_Accessories?hash=item3351b4357f&_trksid=p4506.c0.m245&_trkparms=72%3A1205|65%3A12|39%3A1|240%3A1318

Ξερει κανεις αυτο το ομορφο πραγματακι ?

Εχει 15 προκαθορισμενα προγραμματα.

Κανει οτι κ το PCIII, αλλα χωρις το fine tuning. (Ειναι προκαθορισμενα)

Ειναι πολυ φθηνο, και πιστευω οτι ετσι μπορω να ρυθμισω το μιγμα αερα βενζινης στο fz6 που θα βαλλω τις leovince κ το φιλτρο αερα για να δουλευει σωστα!!

Οποιος ξερει τπτ ας πει

:beer:

kyko
22/05/2009, 09:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από DeadEye
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/NITRO-X-FUEL-COMMANDER-GET-POWER-FOR-FZ6-FAZER-600_W0QQitemZ220414096767QQcmdZViewItemQQptZMotorcycles_Parts_Accessories?hash=item3351b4357f&_trksid=p4506.c0.m245&_trkparms=72%3A1205|65%3A12|39%3A1|240%3A1318

Ξερει κανεις αυτο το ομορφο πραγματακι ?

Εχει 15 προκαθορισμενα προγραμματα.

Κανει οτι κ το PCIII, αλλα χωρις το fine tuning. (Ειναι προκαθορισμενα)

Ειναι πολυ φθηνο, και πιστευω οτι ετσι μπορω να ρυθμισω το μιγμα αερα βενζινης στο fz6 που θα βαλλω τις leovince κ το φιλτρο αερα για να δουλευει σωστα!!

Οποιος ξερει τπτ ας πει

:beer:

επειδη το εχω πετυχει κ γω μπες στα detail feedback απο κει που το εχεις βρει κ θα δεις οτι αρκετοι λενε οτι τσαμπα τα λεφτα που εδωσαν....μακρια:winka: :winka:
1000φορες να μαζεψεις 5 φραγκα παραπανω κ να παρεις commander να κανεις σωστη δουλεια παρα αυτο:winka: :winka:

DeadEye
22/05/2009, 10:53
μπηκα στο detail και οι περισσοτεροι φαινονται ικανοποιημενοι,

αυτο ειναι που με προβληματισε. Μερικοι γραφουν κιολας forget the pc !?

ενα αρνητικο σχολιο πετυχα κ αυτος γκρινιαζε για το shipping

:eyepop:

kyko
22/05/2009, 11:02
βρε συ αυτο κοστιζει 50$ κ πιστευεις οτι θα κανει την δουλεια που κανει το commander των 300??
η commander αν το ειχε παρει χαμπαρι θα ειχε αγορασει ολο το εργοστασιο για να του βαλει το ονομα της:winka: ακουσε με:winka: ασε που αντε κ το αγορασες,ποιος θα το ρυθμισει?εσυ?θα υπαρχει καποιος που να ξερει?μακριααααα:winka:

DrBig
22/05/2009, 11:11
χωρις να γνωριζω τι ακριβως κανει, υποθετω οτι απλα παρεμβαλεται μεταξυ εγκεφαλου και καποιου αισθητηρα οπως πχ ατμοσφαιρικης πιεσης και αλλαζει καποια χαρακτηριστικη τιμη οπως η αντισταση. Δηλαδη ειναι πιθανον να ειναι απλα ενα κουτακι με αντιστασεις.
Μπορει και να κανω λαθος. Στειλε μαιλ και ρωτα τους πως δουλευει και απο εκει κρινεις αν αξιζει τον κοπο.

DeadEye
22/05/2009, 11:14
σιγουρα δεν θα κανει την ιδια δουλεια οπως το pc το οποιο ειναι πιο επαγγελματικο.

εγω δεν θελω ομως να το φτασω 100 αλογα τροχο (600αρι ειναι το fazeraki μου) απλα θελω εναν τροπο να ρυθμισω το μιγμα για να πηγαινει καλα κ σωστα με τις εξατμισεις+φιλτρο.

την ρυθμιση την κανεις μονος σου γιατι ειναι προκαθορισμενα τα 15 προγραμματα. Απλα επιλεγεις κ αποφασιζεις αν σου κανει η οχι. (αν καταλαβα απο την περιγραφη)-δεν εχει fine tuning

Ψαχνω ολα τα feedback αλλα δεν εχω βρει κατι αρνητικο...

και η διαφορα με το Pc στην τιμη ειναι δελεαστικη

kyko
22/05/2009, 11:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από DeadEye
σιγουρα δεν θα κανει την ιδια δουλεια οπως το pc το οποιο ειναι πιο επαγγελματικο.

εγω δεν θελω ομως να το φτασω 100 αλογα τροχο (600αρι ειναι το fazeraki μου) απλα θελω εναν τροπο να ρυθμισω το μιγμα για να πηγαινει καλα κ σωστα με τις εξατμισεις+φιλτρο.

την ρυθμιση την κανεις μονος σου γιατι ειναι προκαθορισμενα τα 15 προγραμματα. Απλα επιλεγεις κ αποφασιζεις αν σου κανει η οχι. (αν καταλαβα απο την περιγραφη)-δεν εχει fine tuning

Ψαχνω ολα τα feedback αλλα δεν εχω βρει κατι αρνητικο...

και η διαφορα με το Pc στην τιμη ειναι δελεαστικη

ε τοτε βρε συ αφου θες απλα να ρυθμισεις το μειγμα χωρις να μπεις σε λεπτομερειες οπως με εμα commander τραβα σε ενα μαγαζι με καυσαναλυτη που να ξερουν να ρυθμιζουν κ εισαι κομπλε
μια καυσαναλυση-ρυθμιση μειγματος αν δεν κανω λαθος κοστιζει 30-40? δλδ οσο κ αυτο το μπλιμπλικακι κ θα στην κανει κ καποιος που ξερει:winka:

DeadEye
22/05/2009, 11:59
Αν καταλαβα καλα, κανει τον εγκεφαλο να πιστεψει οτι ειναι κρυος ο κινητηρας .

κρυος κινητηρας = περισσοτερη βενζινη.

περισσοτερος αερας στο μιγμα(απ τις εξατμισεις+το φιλτρο) μαζι με αυτο το πραγματακι που θα κανει τον κινητηρα να πιστευει οτι ειναι κρυος (αρα θα δινει περισσοτερη βενζινη) και θα δουλευει μια χαρα!!

Αρα θα την κανει την δουλεια του

Το σκεφτομαι να το δοκιμασω

Lio
22/05/2009, 17:27
20 άλογα παραπάνω με 44$?? Τσάμπα πράμα!!


ΥΓ. Αυτό εδώ το είδατε?

Item location: ARGYROUPOLI, ATTIKI, Greece

devil's animal
22/05/2009, 18:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lio5
20 άλογα παραπάνω με 44$?? Τσάμπα πράμα!!


ΥΓ. Αυτό εδώ το είδατε?

Item location: ARGYROUPOLI, ATTIKI, Greece

μου μυριζει φτηνη ελληνικη πατεντα.:yuck: :yuck:

kyko
22/05/2009, 18:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
μου μυριζει φτηνη ελληνικη πατεντα.:yuck: :yuck:

μαλλον ακριβη θες να πεις!!!!!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DeadEye
24/05/2009, 02:16
Ας μην τους κρινουμε βιαστηκα βρε παιδια.

Εξαλλου αυτος απλα τα πουλαει. Εχω δει κιαλλα stores απο αυστραλια πχ που τα πουλανε.

Δεν τα φτιαχνει μονος του...

Λιγη βενζινη παραπανω θελω , πιστευω οτι θα την κανει δουλεια του ..

;)

mikros boudas
24/05/2009, 02:31
πολλα αλογα με λιγα λεφτα.δε παιζει αυτο το σεναριο:beer:

+Arxiereas+
24/05/2009, 02:43
Μπορεί και να κάνει δουλειά. Ουκ ολίγα τα παραδείγματα υπερτιμημένων ή/και επώνυμων ανταλλακτικών-εξοπλισμού σε μοτο...

mikros boudas
24/05/2009, 10:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Arximandritis
Μπορεί και να κάνει δουλειά. Ουκ ολίγα τα παραδείγματα υπερτιμημένων ή/και επώνυμων ανταλλακτικών-εξοπλισμού σε μοτο... δλδ?επειδη δεν εχω καποιο υποψιν μου!!!δε το παω προσωπικα αλλα μεχρι τωρα οσα προιοντα λενε για πανω απο 5 αλογα και κανουν κατω απο 50 ευρω δε δουλευουν....

DeadEye
24/05/2009, 18:58
Τα 5 αλογα δεν θα στα δωσει ετσι απλα.

Εξαρταται κ απο τι μηχανη εχεις , και τι αλλαγες της εχεις κανει

πχ αν βαλλεις φιλτρο κ εξατμιση κ βαλλεις κ αυτο το πραγματακι μπορει κ να στα δωσει !

+Arxiereas+
24/05/2009, 22:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
δλδ?επειδη δεν εχω καποιο υποψιν μου!!!δε το παω προσωπικα αλλα μεχρι τωρα οσα προιοντα λενε για πανω απο 5 αλογα και κανουν κατω απο 50 ευρω δε δουλευουν....

Γενικά το ανέφερα από λάδια, αξεσουάρ μέχρι ρουχισμό και ειδικά φίρμες που σπονσοράρουν σε αγώνες.
Μπορεί να είναι απομίμηση του pc, αν κάνει δουλειά (όπως λένε πολλοί αγοραστές) γιατί να μην το προτιμήσουμε? Τα 20 άλογα μου ακούγονται εξωφρενικά πολλά, αλλά έστω το διάγραμμα ροπής να στρώνει κέρδος είναι.
Ας περιμένουμε να μάθουμε, όλο και κάποιος συμφορουμίστας θα το δοκιμάσει

DeadEye
25/05/2009, 11:38
το ψηνω ...

stratosZX10
25/05/2009, 13:33
το εχω αγορασει για να το δοκιμασω, σκεφτηκα οτι το πολυ να χασω 30 ευρω......
ε λοιπον τα εχασα, δεν καταλαβα καμια διαφορα,
αγορασα ενα κομαντερ και ειδα τεραστια διαφορα....



υ.γ το πουλαω 20 ευρω...

DeadEye
25/05/2009, 14:51
Σε τι μηχανη το ειχες βαλλει ? μοντελο κ χρονολογια ?

:confused:

stratosZX10
25/05/2009, 15:31
σε kawasaki zx10r 04-05

DeadEye
25/05/2009, 19:04
δεν κανει στο δικο μου..

αποτι ειδα καθε μοντελο εχει κ δικο του τσιπακι.

αλλιως θα το επερνα.

Για πες λιγο ομως την εμπειρια σου. Ειχες κανει αλλες αλλαγες στην μηχανη σου , φιλτρο εξατμιση ?

Το συνδεσες κ δεν εκανε τπτ.?

AVATOS
26/05/2009, 09:08
κατι αναλογο εχει βγαλει και η remus.
ενα κουτακι με καποιο κυκλωμα εσωτερικα (χωρις να προγραμματιζεται - διαφορετικο για καθε μοντελο) που διωρθωνει το μιγμα για χρηση ελευθερης εξατμισης.
...λεει οτι ταιριαζει για ολες τις ελευθερες εξατμισεις !

δεν ξερω περισσοτερα δυστυχως...

AVATOS
26/05/2009, 09:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από AVATOS
κατι αναλογο εχει βγαλει και η remus.
ενα κουτακι με καποιο κυκλωμα εσωτερικα (χωρις να προγραμματιζεται - διαφορετικο για καθε μοντελο) που διωρθωνει το μιγμα για χρηση ελευθερης εξατμισης.
...λεει οτι ταιριαζει για ολες τις ελευθερες εξατμισεις !

δεν ξερω περισσοτερα δυστυχως...

http://www.remusexhaust.com/cms/cms.php?pageName=91

edit : ειχα λαθος εντυπωση περι προγραμματισμου

stratosZX10
26/05/2009, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από DeadEye
δεν κανει στο δικο μου..

αποτι ειδα καθε μοντελο εχει κ δικο του τσιπακι.

αλλιως θα το επερνα.

Για πες λιγο ομως την εμπειρια σου. Ειχες κανει αλλες αλλαγες στην μηχανη σου , φιλτρο εξατμιση ?

Το συνδεσες κ δεν εκανε τπτ.?



φοραω τελικο termignioni, φιλτρο ΚΝ αλλα πραγματικα προσπαθησα να καταλαβω καποια διαφορα
αλλα τιποτα... ισως λιγο στα χαμηλα, αλλα κα παλι πρεπει να ξερεις καλα την μηχανη σου για να το καταλαβεις.

kaliba
27/05/2009, 03:03
αν εχεις γνωσεις πανω στον τομεα αυτον μπορεις ανετα να φτιαξεις εναν παραλληλο που να μετατρεπει τους παλμους απο τα μπεκ. δουλεια ειναι ομως να φτιαξεις ενα που να μπορεις να ελενχεις και τα 8 αν οντος εχει 8 μπεκ γιατι τα ποερ κομαντερ και τα λοιπα αναλαμβανουν μονο τα 4 μπεκακια.


αυτο το συστηματακι το πουλαει ο ενας ελληνας και μπορεις να παρεις τηλεφωνο στον Μπουρνα στην αργυρουπολη για να σου πει αν κανει δουλεια η οχι...

DeusEx
27/05/2009, 09:05
για δωσε στοιχεια κτλ κανενα τηλ διευθυνση

:wave2: