PDA

View Full Version : Κηφησίας 22/5 η ελληνική βλακεία είναι ανεπανάληπτη!!!



alximistis
22/05/2009, 10:04
Απίστευτα πράγματα παιδιά!!! ΑΠό κάποιες μικρολεπτομέρειες και μικροπεριστατικά αντιλαμβάνεσαι ότι η οργάνωση και μερικές φορές η κοινή λογική σε αυτήν την πόλη απλώς δεν υφίσταται!
Πηγαίνω στη δουλειά μου όπως κάθε μέρα. Τροχονόμοι διώχνουν το ρεύμα προς Κηφισιά γιατί γίνεται χαμός. Ξαφνικά μόλις μερικά μέτρα από το φανάρι στο ύψος του Φάρου του Ψυχικού περίπου αντιλαμβάνομαι ότι υπάρχουν 2 τροχονόμοι. Ο ένας διώχνει τα οχήματα ακαι ο άλλος όμως κάπου κοιτάει δεξιά και ουρλιάζει!!!!!!!!
Ενστικτωδώς κόβω ταχύτητα γιατί αυτή η εικόνα δεν μου αρέσει κάπου δεν μου κάθεται σωστά. Στα δεξιά μου προπορεύεται άσπρη "κλούβα" και ξαφνικά... πεζή!!!!!! Μία κυράτσα η οποία σαν να μην τρέχει το παραμικρό και παρά τα οχήματα αλλά και τους τροχονόμους έχει κάτσει λίγο πριν τη μέση του δρόμου νταβατζιλίδικα να περάσει. Μόνο που αν συνεχίσει θα πέσει καρφί πάνω μου κι αν κάτσει εκεί θα μου βρει το τιμόνι στην άκρη ή τον καθρέφτη!!!!
Κόβω κι άλλο κι ακούω τον τροχονόμο να ουρλιάζει: "Κυρία μου πηγαίνετε πίσω. Πηγαίνετε πίσω"!!!! Πίσω μου ΙΧ κάργα. Ελαφρύ σπρώξιμο προς τα αριστερά η μηχανή παίρνει ελαφρά ευτυχώς κλίση και την αποφεύγω. Ο πίσω μου επίσης ευτυχώς έχει διαπιστώσει τι γίνεται κι έχει κόψει ο άνθρωπος επομένως όλα καλά.

Τι συμπεράσματα βγάζουμε;;;;

1). Η γαιδουριά ορισμένων δεν έχει όρια!!!!
2). Λειτουργούν όπως γουστάρουν γιατί γνωρίζουν ότι τους παίρνει. Αλλά όχι μόνο. Διότι επειδή σχεδόν κανείς σε αυτόν τον τόπο δεν έχει κοινωνική ευθύνη!!!! Ουδείς νιάζεται για τους άλλους!!!
3). Αυτή η αστυνομία... ώρες ώρες είναι απερίγραπτη!!! Δεν ξέρεουν οι άνθρωποι δεν τους έμαθαν πως να λειτουργούν και πότε!!!! Ρε άνθρωπε! Βλέπεις ότι σε γράφει! Βλέπεις ότι έρχονται ένα κάρο οχήματα και καταλαβαίνεις βλάκας δεν είσαι πως ή κάποιος θα τη χτυπήσει ή για να την αποφύγει κάποιος θα τρακάρει με άλλον. Γιατί ρε γαμώτο δεν κάνεις το αυτονόητο;;;;;;;
Σταμάτα αμέσως την κυκλοφορία! Αμέσως!! Να συλλάβεις την εν λόγω κυρία υπάρχουν ευτυχώς οι σχετικοί νόμοι μάζεψε την χωρίς φωνές και κραυγές και ξανάνοιξε το δρόμο. Τόσο απλό μαθηματικά είναι ρε γαμώτο;;;;;
Όπως έλεγε και η Καρέζη... ε άει στο διάολο πρωί πρωί!!!!

sergiosm
22/05/2009, 10:48
Πεζοί ...


Αλήθεια της έκοψαν κλήση για μη συμμόρφωση στα σήματα του τροχονόμου;;;



.
.
.
.
.
.
.
.



Τί ρωτάω τώρα ε;;

makis206
22/05/2009, 10:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
Πεζοί ...
Αλήθεια της έκοψαν κλήση για μη συμμόρφωση στα σήματα του τροχονόμου;;;
Τί ρωτάω τώρα ε;;

Τι είπες τώρα ρε Σέργιο ; Ήταν απινακίδωτη...:a24:

:lol:

alximistis
22/05/2009, 10:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
Πεζοί ...


Αλήθεια της έκοψαν κλήση για μη συμμόρφωση στα σήματα του τροχονόμου;;;



.
.
.
.
.
.
.
.



Τί ρωτάω τώρα ε;;


άστα... :(

sergiosm
22/05/2009, 10:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Τι είπες τώρα ρε Σέργιο ; Ήταν απινακίδωτη...:a24:

:lol:


ε τότε να της έκοβαν μία επειδή .... δεν είχε πινακίδα...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sergiosm
22/05/2009, 11:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Τι είπες τώρα ρε Σέργιο ; Ήταν απινακίδωτη...:a24:
:lol:


Πλάκα, πλάκα ο ΚΟΚ (άρθρο 38) προβλέπει 40 ευρώ πρόστιμο στο πεζό στην περίπτωση αυτή.

alexxxcbr
22/05/2009, 11:11
:evil: :evil: :confused: :confused: :lol: :lol:

makis206
22/05/2009, 11:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
Πλάκα, πλάκα ο ΚΟΚ (άρθρο 38) προβλέπει 40 ευρώ πρόστιμο στο πεζό στην περίπτωση αυτή.

Το ξέρω ότι έχουν κυρώσεις και οι πεζοί όταν παραβαίνουν τον νόμο αλλά στην Ελλάδα... μόνο αν συμβεί το μοιραίο και αν.. δυστυχώς..

Τουλάχιστον μας έμεινε το χιούμορ αν και η περιπέτεια του Στέλιου θα μπορούσε να μην το χωρέσει.. ποτέ ξανά :beer:

sergiosm
22/05/2009, 11:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Το ξέρω ότι έχουν κυρώσεις και οι πεζοί όταν παραβαίνουν τον νόμο αλλά στην Ελλάδα... μόνο αν συμβεί το μοιραίο και αν.. δυστυχώς..

Τουλάχιστον μας έμεινε το χιούμορ :p :beer:

και οι ... μπύρες

:beer: :beer: :beer: :beer:


Υ.Γ. το μαμήσαμε το thread

spyro
22/05/2009, 11:24
ρε κάγκουρες πεζοί λεμε ..... έγω τα λεγα αλλα δεν με ακουτε :D

jorgevaldano
22/05/2009, 11:31
τωρα αν πω πως τέτοιες βλακείες τις κάνουν κατά 80% (τουλάχιστον!) γυναίκες, θα είμαι σεξιστής;

όσες φορές έχω βγάλει άσπρες τρίχες από πεζό, ήταν ΟΛΕΣ γυναίκες

το αποκορύφωμα ήταν μια που έτρεχε διασχίζοντας την Αλεξάνδρας με το κεφάλι σκυμμένο κάτω να κοιτάζει τα πόδια της

σου λέει "δεν τους βλέπω που έρχονται να με πατήσουν, άρα δεν υπάρχουν!!" :yuck:

Dimos35
22/05/2009, 11:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
...Ενστικτωδώς κόβω ταχύτητα γιατί αυτή η εικόνα δεν μου αρέσει κάπου δεν μου κάθεται σωστά. ...
.
.

.Τι συμπεράσματα βγάζουμε;;;;


Κρατάω αυτό και το συμπέρασμα που βγάζω είναι ότι στη ζούγκλα μας σαφώς και πρέπει να είμαστε υποψιασμένοι πάντα.

Δυστυχώς όμως ένας λιγότερο έμπειρος δεν μπορεί εύκολα να "διαβάσει" τέτοιου είδους πληροφορίες, με τραγικά αποτελέσματα από μια μ@λακία καποιου π@πάρα. :sad:

devil's animal
22/05/2009, 11:39
:sick: :sick: :sick: :sick:

alximistis
22/05/2009, 11:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dimos35
Κρατάω αυτό και το συμπέρασμα που βγάζω είναι ότι στη ζούγκλα μας σαφώς και πρέπει να είμαστε υποψιασμένοι πάντα.

Δυστυχώς όμως ένας λιγότερο έμπειρος δεν μπορεί εύκολα να "διαβάσει" τέτοιου είδους πληροφορίες, με τραγικά αποτελέσματα από μια μ@λακία καποιου π@πάρα. :sad:



όχι απαραίτητα φίλε :)
λίγο τα μάτια μας να έχουμε ανοιχτά όλοι μας και όταν λέω ανοιχτά δεν εννοώ μόνο στο πράσινο το κόκκινο κλπ αλλά γενικότερα. Είναι απλές πληροφορίες οι οποίες μας δίνονται. Αλλά ξέρεις τι συμβαίνει φίλε;
κινούμαστε χαζά πολλές φορές. Δεν αντιλαμβανόμαστε δεν σκεφτόμαστε απλώς κινούμαστε. :)

harvester
22/05/2009, 12:11
μαλλον θελουν εκπαιδευση στο να καταφερνουν να αντιμετωπιζουν τα ζωα σαν ανθρωπους και ταυτοχρονα να καλμαρουν τα δικα τους τα να νευρα οταν απο την μια τα ζωα που νομιζουν οτι ειναι ανθρωποι συμπεριφερονται απολυτως σαν ζωα ενω απο την αλλη σε καμια περιπτωση δεν ανεχονται να τους μιλησουν καν σαν ζωα

με αυτη την εξισωση απλα και ο μπατσος ζωωποιηται μπας και καταφερει να εχει την καλυτερη δυνατη συμπεριφορα σαυτη την πολυπλοκοτητα χαρακτηρα που λεγεται Ελληνας.


το θεμα δεν ειναι οτι υπαρχει λεπτη κλωστη αναμεσα στο ζωο και στον Ελληνα το θεμα ειναι οτι ειμαι καμαρωνουμε που ενωσαμε αυτες τις δυο λεξεις με αλυσιδα

lilipoua
22/05/2009, 12:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από jorgevaldano
τωρα αν πω πως τέτοιες βλακείες τις κάνουν κατά 80% (τουλάχιστον!) γυναίκες, θα είμαι σεξιστής;

όσες φορές έχω βγάλει άσπρες τρίχες από πεζό, ήταν ΟΛΕΣ γυναίκες
:yuck:



Πάντως , εγω ένα Μ@λ@κ@ (pardon my french) παραλιγο να πατησω ενα βραδυ που διεσχιζε ΠΕΖΟΣ την εθνικη μετα τον Αγ.στεφανο!!!!!! :rolleyes:

alximistis
22/05/2009, 12:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από harvester
μαλλον θελουν εκπαιδευση στο να καταφερνουν να αντιμετωπιζουν τα ζωα σαν ανθρωπους και ταυτοχρονα να καλμαρουν τα δικα τους τα να νευρα οταν απο την μια τα ζωα που νομιζουν οτι ειναι ανθρωποι συμπεριφερονται απολυτως σαν ζωα ενω απο την αλλη σε καμια περιπτωση δεν ανεχονται να τους μιλησουν καν σαν ζωα

με αυτη την εξισωση απλα και ο μπατσος ζωωποιηται μπας και καταφερει να εχει την καλυτερη δυνατη συμπεριφορα σαυτη την πολυπλοκοτητα χαρακτηρα που λεγεται Ελληνας.


το θεμα δεν ειναι οτι υπαρχει λεπτη κλωστη αναμεσα στο ζωο και στον Ελληνα το θεμα ειναι οτι ειμαι καμαρωνουμε που ενωσαμε αυτες τις δυο λεξεις με αλυσιδα


e?????????

σόρι αλλά δεν κατάλαβα χριστό :)

alximistis
22/05/2009, 12:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από lilipoua
Πάντως , εγω ένα Μ@λ@κ@ (pardon my french) παραλιγο να πατησω ενα βραδυ που διεσχιζε βραδυάτικο ΠΕΖΟΣ την εθνικη μετα τον Αγ.στεφανο!!!!!! :rolleyes:



αποκλείεται!!!! το εργαλείο δεν έχει την κατάλληλη ιπποδύναμη!!!! Μάλλον θα έσπαγε στη μέση :lol: :lol: :lol:

makis206
22/05/2009, 12:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από lilipoua
Πάντως , εγω ένα Μ@λ@κ@ (pardon my french) παραλιγο να πατησω ενα βραδυ που διεσχιζε ΠΕΖΟΣ την εθνικη μετα τον Αγ.στεφανο!!!!!! :rolleyes:

Ωχ προσοχή μάγκες, αυτή οδηγάει κιόλας !:eek: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


πλάκα ! πλάκα !:p

sergiosm
22/05/2009, 12:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Ωχ προσοχή μάγκες, αυτή οδηγάει κιόλας !:eek: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Και συ τί αγχώνεσαι;;;

ολόκληρο Αιγαίο Πέλαγος σας χωρίζει ....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

lilipoua
22/05/2009, 12:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Ωχ προσοχή μάγκες, αυτή οδηγάει κιόλας !:eek: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


πλάκα ! πλάκα !:p




εγω φταιω ρε, που ήθελα να σου φερω και τσουρεκι οταν κατεβω!!! :evil: :lol: :lol:




(δεν εχω παρει εγκριση ακομα για το project, θα κατεβω ομως και τότε θα δεις!!!! ) :lol: :lol:

sniper
22/05/2009, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
αποκλείεται!!!! το εργαλείο δεν έχει την κατάλληλη ιπποδύναμη!!!! Μάλλον θα έσπαγε στη μέση :lol: :lol: :lol:

Ενώ το δικό σου εργαλείο είναι τίγκα στο άλογο..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

lilipoua
22/05/2009, 12:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
αποκλείεται!!!! το εργαλείο δεν έχει την κατάλληλη ιπποδύναμη!!!! Μάλλον θα έσπαγε στη μέση




Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ενώ το δικό σου εργαλείο είναι τίγκα στο άλογο..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:





ημουν με το αυτοκινητο!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

makis206
22/05/2009, 13:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
Και συ τί αγχώνεσαι;;;
ολόκληρο Αιγαίο Πέλαγος σας χωρίζει ....
:rotflmao: :rotflmao:

Αρχικά δημιουργήθηκε από lilipoua
(.....θα κατεβω ομως και τότε θα δεις!!!! ) :lol: :lol:

Mε πρόλαβε !:lol: :rotflmao:

mivvo
23/05/2009, 11:48
:beer: :rotflmao:

alximistis
23/05/2009, 12:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ενώ το δικό σου εργαλείο είναι τίγκα στο άλογο..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:




τίγκα ξετίγκα... άμα χτυπήσει άνθρωπο δεν θα σπάσει :lol: :lol: :lol:

SVX
23/05/2009, 13:04
ΕΓΩ λεω πως καποιες πινακιδες ΠΡΕΠΕΙ να ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΘΟΥΝ απο αλλες.... :rolleyes:


164374

Σήφης
05/06/2009, 10:30
Η Κηφισίας, ιδιαίτερα στην αρχή της στους Αμπελοκήπους, θέλει απίστευτη προσοχή στους πεζούς γιατί πετάγονται από παντού!

hidefnick
05/06/2009, 10:53
ΟΠΟΥ ΕΧΕΙ ΔΥΟ+ ΤΡΟΧΟΝΟΜΟΥΣ ΠΑΜΕ ΚΟΤΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΕΡΘΕΙ...

alexxxcbr
05/06/2009, 13:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
ΟΠΟΥ ΕΧΕΙ ΔΥΟ+ ΤΡΟΧΟΝΟΜΟΥΣ ΠΑΜΕ ΚΟΤΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΕΡΘΕΙ...




+1000000


Πολύ προσοχή παιδιά

kokos08
09/06/2009, 16:33
Οπου ακους πολλους τροχονομους κρατα και μικρο καλαθι! Η αληθεια ειναι οτι οι πεζοι βγαινουν στον δρομο χωρις καν να κοιταξουν αν ερχεται κανεις,στον κοσμο τους εντελως!

clone
12/06/2009, 03:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
ΟΠΟΥ ΕΧΕΙ ΔΥΟ+ ΤΡΟΧΟΝΟΜΟΥΣ ΠΑΜΕ ΚΟΤΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΕΡΘΕΙ...


+100000000000000000000000000000000000


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: