PDA

View Full Version : Αέρααααα!!



+Arxiereas+
23/05/2009, 06:10
Αγόρασα το vfr για ταξίδια(*) με το έταιρο ήμισι αλλά αντιμετωπίζω ένα απρόσμενο πρόβλημα.
Η γυναίκα μου είναι ψηλή (1,76) και τρώει ΤΟΝ αέρα μετά τα 140. Σε διαδρομή 60km με 140-150 σερί χωρίς να φυσάνε άνεμοι κατέβηκε και για ένα τέταρτο έτριβε τον σβέρκο της. Αφήστε που τελικά πιάστηκε, και το WAF(**) της μηχανής έπεσε κατακόρυφα...
Θα γίνει τίποτα με ζελατίνα? Double bubble που είχα σε παλιότερο μηχανάκι έκανε πολύ δουλειά μπροστά αλλά πίσω τζίφος!

(*) και φυσικά γιατί είναι πανέμορφο, σκυλί, μελωδικότατο και (τελικά) στρίβει τέλεια! :D
(**) Wife Acceptance Factor

posnightmist
23/05/2009, 08:22
και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα! μπορείς να δοκιμάσεις της MRA την vario tuning :http://www.mrashop.de/mrashop/mra/ebdetails/ebdetailsREADAction.do?kshowdetails=1&kparttype=(755%2C19%2C0)&infoSystemStartButton=1&kpartform=(176%2C20%2C0)

λένε ότι είναι πολύ καλή ειδικά για ταξίδια!!!

+Arxiereas+
23/05/2009, 09:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από posnightmist
και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα! μπορείς να δοκιμάσεις της MRA την vario tuning :http://www.mrashop.de/mrashop/mra/ebdetails/ebdetailsREADAction.do?kshowdetails=1&kparttype=(755%2C19%2C0)&infoSystemStartButton=1&kpartform=(176%2C20%2C0)

λένε ότι είναι πολύ καλή ειδικά για ταξίδια!!!

Πωωω ρε γ@μώτο, παίζει και να είναι η μόνη ζελατίνα που δεν μ' αρέσει αλλά στα διαγράμματα που δίνει η MRA δείχνει να σηκώνει ψηλά τον αέρα.

SOL-VFR-VTEC
23/05/2009, 09:03
για μενα ειναι σουπερ η μρα που εχω...αλλα για μην σε παρω στο λεμο μου...γιατι καποια ρεμαλια εδω μεσα...δεν τουσ αρεσει..λογο προσθετης τζαμαριας....ασε να που και αλλοι την γνωμη τους...
γιατι δεν θελω να φαω το ξυλο μονος μου....ασε που δεν τα βαζω και με παπαδες.... :lol:


164366

+Arxiereas+
23/05/2009, 09:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από SOL-VFR-VTEC
καποια ρεμαλια εδω μεσα...δεν τουσ αρεσει..

:a13:

posnightmist
23/05/2009, 09:23
τώρα έχω μια της ermax πιο ψηλή από τη μαμά αλλά σε μεγάλα ταξίδια θα προτιμούσα την MRA!!!
ειδικά όταν έχω το bagster επάνω και δικάβαλο είναι κουραστικό ειδικά αν ο πίσω είναι ψηλός! Σε απλές κοντινές βόλτες κρύβομαι μια χαρά πίσω της!!! :beer:

+Arxiereas+
24/05/2009, 02:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από posnightmist
τώρα έχω μια της ermax πιο ψηλή από τη μαμά αλλά σε μεγάλα ταξίδια θα προτιμούσα την MRA!!!
ειδικά όταν έχω το bagster επάνω και δικάβαλο είναι κουραστικό ειδικά αν ο πίσω είναι ψηλός! Σε απλές κοντινές βόλτες κρύβομαι μια χαρά πίσω της!!! :beer:

Εντάξη, με tankbag-μπαγκάζια και δικάβαλοι δεν πάμε ινδιάνικη πορεία αλλά άνετα. Το θέμα είναι ότι έχουμε να κάνουμε Εγνατία, όπου κι αν πούμε να πάμε και συνήθως πάμε αυθημερών άδειοι. Εκεί που μας παίρνει να πάμε 200-220 πορεία κολάμε στον αέρα πίσω..
Αν είμαι μόνος το μηχανάκι είναι η χαρά του Κουτρούλη, δεν το συζητώ.

Vvag
25/05/2009, 18:33
Τι κράνος έχει η συνεπιβάτιδά σου; Ίσως να φταίει αυτό... :rolleyes:
Για παράδειγμα, είχα ένα Αiroh Mathisse που το έδινα σε συνεπιβάτες/ιδες και μετά τα 140-150 προσπαθούσαν να κρατήσουν το κεφάλι τους να μην ξεκολλήσει από τη μηχανή. Τώρα που έχω το Shoei Raid II δεν υπάρχει ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα, ακόμα και με συνεπιβάτιδα 1,80 που έχει ανέβει, και με ταχύτητες 180-200...

+Arxiereas+
26/05/2009, 22:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vvag
Τι κράνος έχει η συνεπιβάτιδά σου; Ίσως να φταίει αυτό... :rolleyes:
Για παράδειγμα, είχα ένα Αiroh Mathisse που το έδινα σε συνεπιβάτες/ιδες και μετά τα 140-150 προσπαθούσαν να κρατήσουν το κεφάλι τους να μην ξεκολλήσει από τη μηχανή. Τώρα που έχω το Shoei Raid II δεν υπάρχει ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα, ακόμα και με συνεπιβάτιδα 1,80 που έχει ανέβει, και με ταχύτητες 180-200...

Το κράνος είναι Shark RSF2 με αρκετά καλή αεροδυναμική που όσο το φορούσα με την προηγούμενη μηχανή ακόμα και σε και πολύ μεγάλες ταχύτητες (>250) δεν με κούραζε ποτέ, ούτε σαν συνεπιβάτης που έτυχε να κάτσω σε φίλους. Δεν ήταν φθηνό όταν το 'χα πάρει και της κάθεται καλό-σφιχτό όπως πρέπει. Μιας που σήμερα όμως μου ήρθε το καινούριο μου shoei xr1000 θα της δώσω να δοκιμάσει και με αυτό. Να σαι καλά! :a013:

Κάναμε βόλτα το vfr ενός παιδιού που είχε ψηλή ζελατίνα (secdem) και δεν είχε καθόλου διαφορά πίσω. Κρίμα και μ' άρεσε...

macrozan
26/05/2009, 22:41
εγω προτιμαω τελικα την μρα μου, αν θελησεις Βαρυτης Μηδεν Διπλοφούσκαλη (Zero Gravity Double Bubble) :rotflmao: την εχω ψιλοκαινουρια και την πουλαω φτηνουτσικα ...:beer:

+Arxiereas+
31/05/2009, 02:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από macrozan
εγω προτιμαω τελικα την μρα μου, αν θελησεις Βαρυτης Μηδεν Διπλοφούσκαλη (Zero Gravity Double Bubble) :rotflmao: την εχω ψιλοκαινουρια και την πουλαω φτηνουτσικα ...:beer:
Δοκιμάστηκε διπλοφούσκαλη εθελοντού και πέραν της προσθετης ανεσης του κατά τα άλλα αδιάφορου ημίσκυφτου οδηγού δεν είχε κάτι να προσφέρει στην ατυχήσα συνεπιβαίνοντα.. :sad:

+Arxiereas+
07/06/2009, 14:13
MACROZAN προσπάθησα να σου στείλω pm αλλά είσαι γεμάτος.

macrozan
07/06/2009, 22:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Arximandritis
MACROZAN προσπάθησα να σου στείλω pm αλλά είσαι γεμάτος.

μισό, ν'αδειάσω :rotflmao: :rotflmao:

+Arxiereas+
09/06/2009, 21:23
Παιδιά όποιος πουλάει MRA vario touring ή έχει link από site με καλή τιμή, ας κάνει έναν κόπο να με στείλει pm.
Ασχημη ξε-άσχημη αφού είστε ευχαριστημένοι όσοι την έχετε και όσοι την έχετε συγκρίνει, λέω να την δοκιμάσω.

SOL-VFR-VTEC
10/06/2009, 13:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Arximandritis
Παιδιά όποιος πουλάει MRA vario touring ή έχει link από site με καλή τιμή, ας κάνει έναν κόπο να με στείλει pm.
Ασχημη ξε-άσχημη αφού είστε ευχαριστημένοι όσοι την έχετε και όσοι την έχετε συγκρίνει, λέω να την δοκιμάσω.

αν δεν κανω λαθοσ πουλουσε μια μρα ο λαζαρος?

παντος αν φας κομπλα με την μρα....την εχω κατσει...

δεν το γλυτώνω :a26: :a38:

macrozan
10/06/2009, 15:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Arximandritis
Παιδιά όποιος πουλάει MRA vario touring ή έχει link από site με καλή τιμή, ας κάνει έναν κόπο να με στείλει pm.
Ασχημη ξε-άσχημη αφού είστε ευχαριστημένοι όσοι την έχετε και όσοι την έχετε συγκρίνει, λέω να την δοκιμάσω.

πάντως εγώ την κράτησα και πούλησα την Zero Gravity DB η ΜΡΑ με βολεψε περισσοτερο ...

super_toto
10/06/2009, 15:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Arximandritis
Αγόρασα το vfr για ταξίδια με το έταιρο ήμισι(*) αλλά αντιμετωπίζω ένα απρόσμενο πρόβλημα.
Η γυναίκα μου είναι ψηλή (1,76) και τρώει ΤΟΝ αέρα μετά τα 140. Σε διαδρομή 60km με 140-150 σερί χωρίς να φυσάνε άνεμοι κατέβηκε και για ένα τέταρτο έτριβε τον σβέρκο της. Αφήστε που τελικά πιάστηκε, και το WAF(**) της μηχανής έπεσε κατακόρυφα...
Θα γίνει τίποτα με ζελατίνα? Double bubble που είχα σε παλιότερο μηχανάκι έκανε πολύ δουλειά μπροστά αλλά πίσω τζίφος!

(*) και φυσικά γιατί είναι πανέμορφο, σκυλί, μελωδικότατο και (τελικά) στρίβει τέλεια! :D
(**) Wife Acceptance Factor

Δεν βάζεις τον (*) δίπλα στη λέξη "ταξίδια" γιατί τώρα που τον έχεις στο "ήμισι" βγαίνει άλλο νόημα

+Arxiereas+
10/06/2009, 20:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από SOL-VFR-VTEC
αν δεν κανω λαθοσ πουλουσε μια μρα ο λαζαρος?

παντος αν φας κομπλα με την μρα....την εχω κατσει...

δεν το γλυτώνω :a26: :a38:

Μπα μη φοβάσαι. Το πολύ πολύ να γίνεις ο πρώτος με MRA double vario. :p
Ο Λάζαρος δυστυχώς την έχει πουλήσει.

edit: Αφού δε βρέθηκε μετάχειρη την παρήγγειλα καινούρια.
2 βδομάδες αναμονή μέχρι να σε κρεμάσ... εεεεεεε να πω εντυπώσεις ήτελα να σε λέω κυρ-SOL.... :D

+Arxiereas+
29/06/2009, 16:27
H MRA vario touring μπήκε και ενώ κάνει ΦΟΒΕΡΗ δουλειά μπροστά (όρθιος και άνετος στα 200km/h) πίσω λέει δεν βλέπει φως... :sick:
Σε μια κουβέντα που είχα με τον "Giannιs VFR" μου δημιουργήθηκε η εντύπωση ότι αν στείλω τη σέλα στον γνωστό Tony Baggio ίσως μπορέσει μαζί με το την κάνει πιο άνετη να χαμηλώσει λίγο τη θέση του συνεπιβάτη. Εξακολουθώ να κάνω τα πάντα για να το κρατήσω... :rolleyes:

Τελικά η ζελατίνα δεν είναι όσο άσχημη φαίνεται στις φωτογραφίες αλλά θα την προτιμούσα διάφανη σαν τη μανίσια.
(τη γλίτωσες SOL...) :wave2:



Παρ' όλο που το πουλάω πάντως, όποτε μαλώνω με τη γυναίκα μου αγοράζω κι από ένα καινούριο καλούδι για το μωρό... :lol:

+Arxiereas+
08/08/2009, 16:21
Καμια πατέντα για να μην τρίζει η after market ζελατίνα ξέρουμε?

George_M.
09/08/2009, 08:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από +Arxiereas+
Καμια πατέντα για να μην τρίζει η after market ζελατίνα ξέρουμε?

την βγαζεις κ την περνας με σπρευ σιλικονης στο σημειο που μπανει μεσα στο φερινγκ.για αρκετο καιρο θα εισαι οκ,μετα παλι τα ιδια...:beer:

chris_honda
09/08/2009, 10:05
Καλλα όσοι έχουν βεφες...

έχουν ψηλές γυναίκες???? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Εμένα γιατί να είναι 1-60 γαμώτο!!!!!!

Πέρα απ την πλάκα μια πιο ψιλή ζελατίνα για τα ταξίδια θα είναι μια χαρά αφου όντως ( και γω SHARK έχω) το θέμα κράνους δεν αποτελεί πρόβλημα.

Νομίζω βγάζει και η μαμά honda για το vfr μια πιό ψιλή.

SOL-VFR-VTEC
06/09/2009, 17:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από +Arxiereas+
[B]H

Τελικά η ζελατίνα δεν είναι όσο άσχημη φαίνεται στις φωτογραφίες αλλά θα την προτιμούσα διάφανη σαν τη μανίσια.
(τη γλίτωσες SOL...) :wave2:



ase pater..kai to 2009 me pige mamiodas......

kala re sy mou lene..den pas na se diavasi kanenas papas??

kai leo...exo enan vfrakia...pou perimeno na do an me aforisi...:rotflmao: :rotflmao:

ok..tora ola...kala

SOL-VFR-VTEC
06/09/2009, 17:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από +Arxiereas+


Παρ' όλο που το πουλάω πάντως, όποτε μαλώνω με τη γυναίκα μου αγοράζω κι από ένα καινούριο καλούδι για το μωρό... :lol:

τη εγινε???:confused: για πεσ για πεσ.....

SOL-VFR-VTEC
06/09/2009, 17:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από +Arxiereas+
Καμια πατέντα για να μην τρίζει η after market ζελατίνα ξέρουμε?

εγω παντωσ επιδη εντοπισα καποιον τριγμό...εβαλα ενα μαυρο...κοματακι που ειναι σαν τσιχλα..

δεν ξερω αν το εχεις δει...αλλα το βαζουνε καπου τα μαστορια τησ δεη(οπου ειναι και η δουλεια μου)...

+Arxiereas+
10/09/2009, 07:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από SOL-VFR-VTEC
εγω παντωσ επιδη εντοπισα καποιον τριγμό...εβαλα ενα μαυρο...κοματακι που ειναι σαν τσιχλα..

δεν ξερω αν το εχεις δει...αλλα το βαζουνε καπου τα μαστορια τησ δεη(οπου ειναι και η δουλεια μου)...
Δεν το χω δει αλλά θα πάρω στο κατόπι κανέναν μάστορα αν τύχει
:lol:
Είναι σαν σιλικόνη δηλαδή?


Αρχικά δημιουργήθηκε από SOL-VFR-VTEC
τη εγινε???:confused: για πεσ για πεσ.....
Α είχαμε show. Φαγώθηκε ότι δεν τη βολεύει καθόλου και το βάλαμε για πούλημα μέχρι που δοκιμάστηκαν διάφορα μηχανάκια και τελικά αποφάσισε ότι το vfr είναι καλύτερο γιατί το κοιτάνε όλοι!!

She koofed me!
:dizzy:

double_p
17/09/2009, 16:54
Να επανέλθω στο θεμα της προστασίας απ τον αέρα σε ταξιδι με την μηχανή μας.
Με την ΄μαμά΄ ζελατίνα τρώω πολυυυ αέρα εκτος κι αν ξαπλώσω στο tank εντελώς!
Διάβασα με προσοχή τις εμπειρίες σας και ειδα οτι το προβλημα ειναι στον συνεπιβάτη. Δηλαδή εγω που ταξιδευω μονός (καθότι η συμβία ουτε απο κοντα απ την μηχανή περνάει..) το λυνω το θέμα με οποια aftermarket ζελατίνα?

Η ψηλη της Honda μου άρεσε οπτικά. Εχει κανείς αποψη για την αποτελεσματικότητά της?

Φιλοι (κατα προτιμηση ύψους 1,84) την συμβουλή σας!

harisvfr
18/09/2009, 13:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από double_p
Να επανέλθω στο θεμα της προστασίας απ τον αέρα σε ταξιδι με την μηχανή μας.
Με την ΄μαμά΄ ζελατίνα τρώω πολυυυ αέρα εκτος κι αν ξαπλώσω στο tank εντελώς!
Διάβασα με προσοχή τις εμπειρίες σας και ειδα οτι το προβλημα ειναι στον συνεπιβάτη. Δηλαδή εγω που ταξιδευω μονός (καθότι η συμβία ουτε απο κοντα απ την μηχανή περνάει..) το λυνω το θέμα με οποια aftermarket ζελατίνα?

Η ψηλη της Honda μου άρεσε οπτικά. Εχει κανείς αποψη για την αποτελεσματικότητά της?

Φιλοι (κατα προτιμηση ύψους 1,84) την συμβουλή σας!

Μιά από τα ίδια.
Από ψηλή μαμά δεν ξέρω.
Αν θές γνώμη από 1,76 , εγώ έβαλα ζελατίνα της Kappa, DS217 νομίιζω είναι ο κωδικός, η οποία είναι σχεδόν ίδια με της Givi, και κάνω ταξίδια με ταχύτητες 180-200 χλμ χωρίς κανένα πρόβλημα και με βαλίτσα πίσω :)

Τώρα να σου πω, μπορεί να παίζει ρόλο και το κράνος. εγώ έχω το XR-1000.
Ελπίζω να βοήθησα :beer:

ermisVFR
18/09/2009, 16:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από double_p
Να επανέλθω στο θεμα της προστασίας απ τον αέρα σε ταξιδι με την μηχανή μας.
Με την ΄μαμά΄ ζελατίνα τρώω πολυυυ αέρα εκτος κι αν ξαπλώσω στο tank εντελώς!
Διάβασα με προσοχή τις εμπειρίες σας και ειδα οτι το προβλημα ειναι στον συνεπιβάτη. Δηλαδή εγω που ταξιδευω μονός (καθότι η συμβία ουτε απο κοντα απ την μηχανή περνάει..) το λυνω το θέμα με οποια aftermarket ζελατίνα?

Η ψηλη της Honda μου άρεσε οπτικά. Εχει κανείς αποψη για την αποτελεσματικότητά της?

Φιλοι (κατα προτιμηση ύψους 1,84) την συμβουλή σας!

Την αγόρασα από Αγγλία γύρω στα 100 ευρώ. Είναι ελάχιστα ψηλότερη (ίσως 3 εκ.), κάνει, καλύτερη δουλειά (όχι άριστη) αλλά είναι πολύ πιο όμορφη - για την αισθητική μου :yuck:- από όσες έχω δει.


174411

double_p
19/09/2009, 06:53
Παιδιά ευχαριστώ για τις γνωμες σας. :beer:

Τασο την αγορασες μέσω internet? Αν ναι, σου ειναι ευκολο να μου πεις το site?

ermisVFR
19/09/2009, 19:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από double_p
Παιδιά ευχαριστώ για τις γνωμες σας. :beer:

Τασο την αγορασες μέσω internet? Αν ναι, σου ειναι ευκολο να μου πεις το site?


http://www.davidsilverspares.co.uk/parts/by-part-number/part_08R80MCW801/

+Arxiereas+
21/09/2009, 11:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από ermisVFR
Την αγόρασα από Αγγλία γύρω στα 100 ευρώ. Είναι ελάχιστα ψηλότερη (ίσως 3 εκ.), κάνει, καλύτερη δουλειά (όχι άριστη) αλλά είναι πολύ πιο όμορφη - για την αισθητική μου :yuck:- από όσες έχω δει.
Η πιο όμορφη ζελατίνα (μετά τη μανίσια). Αν ταξίδευα μόνος αυτή θα έπαιρνα.


Αν το ζητούμενο όμως είναι να ταξιδεύεις σε όλες τις ταχύτητες όρθιος, νομίζω η MRA vario touring είναι μονόδρομος.

SOL-VFR-VTEC
21/09/2009, 13:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από +Arxiereas+
Η πιο όμορφη ζελατίνα (μετά τη μανίσια). Αν ταξίδευα μόνος αυτή θα έπαιρνα.


Αν το ζητούμενο όμως είναι να ταξιδεύεις σε όλες τις ταχύτητες όρθιος, νομίζω η MRA vario touring είναι μονόδρομος.


:a10: :a10: :a10:

double_p
21/09/2009, 14:03
Μαλιστα..
Δηλαδη, η θα βαλω την μαμα, που μου αρέσει κι εμένα, αλλα θα το τρώω το αεράκι μου, ή την mra vario που ειναι:yuck: αλλα θα γλυτώσω τον αέρα ?????

Ρε τι παθαμε!!

:lol:

Αισθητικά η μόνη άλλη που μου άρεσε ειναι η zero gravity double bouble.
Και ο φιλος trifonas εγραψε καλές εντυπώσεις..

και επειδή "μπρος στα κάλλη τι ειναι ο πόνος" θα παρουμε μία απ τις όμορφες!
zerogravity ή μαμά λοιπόν?

booktsio
21/09/2009, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από +Arxiereas+

(**) Wife Acceptance Factor




:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ermisVFR
21/09/2009, 17:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από double_p
.......

Αισθητικά η μόνη άλλη που μου άρεσε ειναι η zero gravity double bouble.
Και ο φιλος trifonas εγραψε καλές εντυπώσεις..

και επειδή "μπρος στα κάλλη τι ειναι ο πόνος" θα παρουμε μία απ τις όμορφες!
zerogravity ή μαμά λοιπόν?

Την έχει ο sotokan. Λίγο λεπτή αλλά δουλειά κάνει. Δεν την έχω δοκιμάσει.


174833

SOL-VFR-VTEC
21/09/2009, 19:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από ermisVFR
Την έχει ο sotokan. Λίγο λεπτή αλλά δουλειά κάνει. Δεν την έχω δοκιμάσει.


δεν μας λες και απο που πηρε τις μποτες...:rotflmao:

και αν κρατανε στο νερο

:rotflmao:

ermisVFR
21/09/2009, 20:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από SOL-VFR-VTEC
δεν μας λες και απο που πηρε τις μποτες...:rotflmao:

και αν κρατανε στο νερο

:rotflmao:


Σωστή η παρατήρηση Τάκη. Έχεις μάτι γερακίσιο...

Παρότι το κρατάει μυστικό, αποκλειστικές πληροφορίες αναφέρουν ότι είναι mitsuko με ειδικό "εντατήρα" ευθυγράμμισης του μεγάλου δακτύλου

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


174843

+Arxiereas+
22/09/2009, 11:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από SOL-VFR-VTEC
δεν μας λες και απο που πηρε τις μποτες...:rotflmao:

και αν κρατανε στο νερο

:rotflmao:

Αρχικά δημιουργήθηκε από ermisVFR
Σωστή η παρατήρηση Τάκη. Έχεις μάτι γερακίσιο...

Παρότι το κρατάει μυστικό, αποκλειστικές πληροφορίες αναφέρουν ότι είναι mitsuko με ειδικό "εντατήρα" ευθυγράμμισης του μεγάλου δακτύλου

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



:bawl: :lol: :lol: :lol: :bawl:

double_p
22/09/2009, 11:43
Μετά την εκτενή παρουσίαση του εξοπλισμού του sotokan με πείσατε να προβώ σε παραγγελία της ζελατίνας zerogravity. Μολις παραλάβω (ελπιζω) απ το ebay, θα γραψω εντυπώσεις.

Τωρα σκεφτομαι μηπως προβώ και στην παραγγελία του υπολοιπου "εξοπλισμου" (ξέρετε, μποτες, κλπ κλπ:lol: :lol: )

:beer:

double_p
15/10/2009, 20:41
Κατέφθασε επιτέλους η ζελατίνα και τοποθετήθηκε. Ειναι οντως πιο λεπτή και αφήνει κάποιο κενό στην προσαρμογή της ζελατινας με το πλαστικό στο οποιο βιδώνεται, αλλα δεν ειναι σημαντικό θεμα.
Επι της ουσίας η προστασία απο τον αέρα ειναι σαφώς καλύτερη απο την ¨μαμα¨. Εως τα 190-200 χλμ πρακτικά δεν χρειάζεται να σκυψει κανείς (πολύ) για να μην τον δερνει ο αέρας! Ε απο κει και πανω ετσι κι αλλιώς πρεπει να υιοθετήσει κανείς πιο ¨πολεμική¨ στάση!!

Να βαλω και μιά φωτο..


177410

SOL-VFR-VTEC
17/10/2009, 00:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από double_p
Κατέφθασε επιτέλους η ζελατίνα και τοποθετήθηκε. Ειναι οντως πιο λεπτή και αφήνει κάποιο κενό στην προσαρμογή της ζελατινας με το πλαστικό στο οποιο βιδώνεται, αλλα δεν ειναι σημαντικό θεμα.
Επι της ουσίας η προστασία απο τον αέρα ειναι σαφώς καλύτερη απο την ¨μαμα¨. Εως τα 190-200 χλμ πρακτικά δεν χρειάζεται να σκυψει κανείς (πολύ) για να μην τον δερνει ο αέρας! Ε απο κει και πανω ετσι κι αλλιώς πρεπει να υιοθετήσει κανείς πιο ¨πολεμική¨ στάση!!

Να βαλω και μιά φωτο..


:a46: :a46: ...apla...mamaei