PDA

View Full Version : Multistrada turbo με 140hp τροχό



argg
23/05/2009, 19:57
... ή τα πρόβατα και ο κακός λύκος :D

http://www.jedispark.com/images/multi1.jpg

την έχει φτιάξει ένας άγγλος στο multistrada.net (http://www.multistrada.net/forum/viewtopic.php?t=17811) αλλά μέχρι στιγμής δεν έχει δώσει λεπτομέρειες

argg
23/05/2009, 20:26
.


164415

Arael
24/05/2009, 02:52
Ναι το θέλει το turbo λες και δεν παει κομμάτια ετσι και αλλιώς :rotflmao: :rotflmao:

Είμαι πολύ περίεργος πάντως πώς οδηγιέται αυτό το μηχανάκι...
Ένας φίλος μου είχε ένα τέτοιο με termignioni ανθρακόνημα, ducati corse perfomance full kit και ανοιχτό καπάκι συμπλέκτη και εκτός το ότι πήγαινε το κώλο του πέρναγες από Άρτα και ξυπνούσες Αγρίνιο από το θόρυβο...τέλειο μηχανάκι :cool: :cool:

argg
24/05/2009, 06:59
τα 140 και με turbo είναι σίγουρα υπερβολή για τον χαρακτήρα της μηχανής.

Καμιά 10ριά παραπάνω βέβαια δεν θα μας χαλούσαν :rolleyes:

nassosxlvbros
24/05/2009, 10:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Arael
Ναι το θέλει το turbo λες και δεν παει κομμάτια ετσι και αλλιώς :rotflmao: :rotflmao:

Είμαι πολύ περίεργος πάντως πώς οδηγιέται αυτό το μηχανάκι...
Ένας φίλος μου είχε ένα τέτοιο με termignioni ανθρακόνημα, ducati corse perfomance full kit και ανοιχτό καπάκι συμπλέκτη και εκτός το ότι πήγαινε το κώλο του πέρναγες από Άρτα και ξυπνούσες Αγρίνιο από το θόρυβο...τέλειο μηχανάκι :cool: :cool:

...το ότι ακούγεται στην Άρτα δε σημαίνει ότι πάει κιόλας...1000άρι με 80 άλογα είναι... άντε να έχει πάρει και κάνα 5άρι ακόμα...:)

Arael
24/05/2009, 10:17
Θες να μου πεις ότι όσοι οδηγούνε supersport και μηχανάκια με 150+ άλογα ξέρουν τι να τα κάνουνε, πού να τα πάνε και πώς να τα οδηγήσουνε;;

Αυτό που εννοούσα ήταν ότι το συγκεκριμένο μηχανάκι σε πορωνε και είχε την αίσθηση των Ducati στο ακέραιο...τώρα το πόσα άλογα ήταν αν ήταν 80 ή 85 ή 815 μου είναι τραγικά αδιάφορο...
Έχουμε χάσει το μέτρο μου φαίνεται...

nickmonstro
24/05/2009, 10:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από nassosxlvbros
...το ότι ακούγεται στην Άρτα δε σημαίνει ότι πάει κιόλας...

+1


Αρχικά δημιουργήθηκε από nassosxlvbros
1000άρι με 80 άλογα είναι... άντε να έχει πάρει και κάνα 5άρι ακόμα...:)

Οχι 80 αλλα και 70 αλογα να ειναι μια μοτοσυκλετα ετσι και πεσει στα καταλληλα χερια παει και παρα παει!
:wave2: