PDA

View Full Version : ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΕΜΠΕΙΡΟΥΣ Africanous



Βέλιος
24/05/2009, 18:05
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ!!!!
ΕΧΩ ΕΝΑ AFRICA TWIN TOU 95 KAI ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΜΟΤΕΡ (FULL POWER VERSION & RESTRICTED POWER OUTPUT):smokin: ?????

Βέλιος
24/05/2009, 18:58
ΠΑΛΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΕΥΚΡΗΝΗΣΩ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.ΤΑ ΜΟΤΕΡ ΚΑΤΑ ΚΥΡΙΟ ΛΟΓΟ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΑΠΛΑ ΤΟ ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ FULL POWER ΔΗΛΑΔΙ ΑΠΟΔΕΙΔΕΙ ΤΟ ΜΕΓΙΣΤΟ ΠΟΥ ΜΠΩΡΕΙ ΝΑ ΑΠΟΔΩΣΕΙ ΕΝΑ ΜΟΤΕΡ AFRICA ΤΟ ΑΛΛΟ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΙΣΧΥΟΣ.Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΔΥΟ Η' ΚΑΙ ΤΡΙΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΑ.ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΟΜΩΣ??? :cry: :cry: ΚΑΛΟΙ ΜΟΘ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΒΟΗΘΗΣΤΕ.

giorgos_t
26/05/2009, 10:45
Δες αυτό


164557

Stergios69
26/05/2009, 11:04
Ο περιορισμός είναι κατα 99% στις εισαγωγες των καρμπυρατερ, δίνεις 100 ευρώ στον Σαρακάκη, τις αλλάζεις και full power...
Αλλα μη φανταστεις...
Σιγα τα πολλά άλογα που βγάζει το άφρικα... :evil: :D :wave2:

Aikidimi
03/08/2009, 11:40
.... i moni diafora einai sta lastixa anamesa sta karmpirater kai tous kilindrous.
Sta "kleista" montela einai poio ... mikro to anoigma.
Oi liseis einai 3:

I Ftini: Ta bgazeis (ta lastixa) kai me ena ksirafi ta anoigeis apo mesa oste na megalosei to anoigma.

I mesea: Ta briskeis sto Ebay metaxirismena.

I akribi: Ta paragelneis apo antiprosopeia...

Nase kala
Aikidimi

Παναγιώτης
05/09/2009, 10:25
Λοιπον παιδια μπήκα κ εγώ στο club των αφρικανών :D κ ενώ στην αρχή είχα κάποιες αναστολές οτι θα μου είναι αδύνατον να την κουμαντάρω μόλις την καβάλησα τις πήρε όλες ο.......κατήφορος:p

Η κούκλα μου έιναι μοντέλο '91 RD04 full (χωρίς trip master) κ θέλω να ρωτήσω τα εξής αν νομίζεται ότι χρειάζεται άμεση φροντίδα..(κ να μου φύγουν κ οι αμφιβολίες)

1) 'Εχει παρατηρηθεί το φαινόμενο σβησίματος εν κινήσει, στην αλλαγή ταχύτητας (μήπως αντλία τροφοδοσίας ?) ή μήπως είναι κρύα διότι μόλις δουλέψει λίγο δεν το εμφανίζει..

2) Από πρώτη σε δευτέρα έχω την αίσθηση ότι παρακούγεται η αλλαγή αλλά είναι φορές που δεν ακούγεται γκιχ (τώρα ντίζα συμπλέκτη είναι ή δεν έχω συνηθίσει ακόμα το συμπλέκτη, δε ξέρω)

3) Ο δείκτης θερμοκρασίας τα έφτυσε κ το στροφόμετρο κολλάει (μάλλον από την τελευταία βροχή που με πέτυχε στο δρόμο) Να υποθέσω πως το βεντιλαντέρ πως έχει δικό του θερμοστάτη κοντά στους 80 οC, σωστά??

Κατά τ'άλλα παιδιά τι να πω...Απίστευτη αίσθηση...Κ να φανταστείτε ότι πήγαινα για CBF 600...Όχι ότι είναι άσχημο...Αλλα δεν είναι κ αφρικανα...


Ευχαριστώ για τη φιλοξενία

Aikidimi
05/09/2009, 15:18
Geiasou file.

1: Elekse tis strofes stin nekra, otan einai kryo to moter, ligo pano apo tis xilis. Elekse episeis na min kolaei to tsok tou aera... Otan zestatxei to moter txa prepei logika na einai oi strofes peripou 1200 - 1250.
Des an to filtro aera einai leromeno poi kai den anapneei.
2: elekse to tzogo tou symplekt, geia to klak, kai tin rytxmisi tis alysidas, isos nane paleia.
3 Elekse tis asfaleies geia ton dikti, kai bale WD 40 se oles tis epafes ton ilektrikon piso apo tin zelatina.

Ta africa einai atxanata.
A kai kati allo, geia na sou kaei ena L benzini ligotero sta 100 xlm, alla kai na pigainei kalytera, Bale filtro K&N , i kati paromoio.

Nase kala
Aikidimi