PDA

View Full Version : ρασοφόροι...



gdevelek
12/04/2005, 10:19
Το πρωί επί της Αλεξάνδρας πήγαινα στην δεξιά λωρίδα (λεωφορειολωρίδα) με καμιά 60αριά, και παραλίγο να με στείλει στο νοσοκομείο ένας παπάς που, βγάζοντας φλας για να στρίψει αριστερά από τη μεσαία λωρίδα, θεώρησε ότι είχε πλέον το δικαίωμα από το Θεό να στρίψει κατευθείαν χωρίς καμιά προφύλαξη.

Ευτυχώς έβαλα πόδι κάτω (ας είναι καλά ο Γιατρός που μας το δίδαξε σε μας τους μη-Γιατρούς την Κυριακή) και μόνο στράβωσε λίγο το αριστερό φλας μου που βρήκε στη δεξιά πλευρά του κουτιού του παπά. Και όταν του την είπα - ευγενικώτατα - μου είπε "πώς πάτε έτσι βρε παιδιά" και μου έκανε και παρατήρηση επειδή λέει δεν επιτρέπεται να κινούνται τα δίκυκλα στις λεωφορειολωρίδες!!!

x-rider
12/04/2005, 10:25
ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ,


ποδι κατω?

melsaltas
12/04/2005, 10:31
δεν επιτρέπεται να κινούνται τα δίκυκλα στις λεωφορειολωρίδες!!! [/B][/QUOTE]

AYTO ΠΟΥ ΤΟ ΑΚΟΥΣΕ??????

gdevelek
12/04/2005, 10:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από x-rider
ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ,


ποδι κατω?


Το κλασσικό που κάνουμε όλοι όταν γέρνει πολύ το μηχανάκι λόγω επαφής, για να μην πέσουμε...

x-rider
12/04/2005, 10:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
Το κλασσικό που κάνουμε όλοι όταν γέρνει πολύ το μηχανάκι λόγω επαφής, για να μην πέσουμε...


αααααααααααααα,


τελικα να σου πω το καταλαβε ο παπας οτι κινουμαστε στους


ΛΕΩΦΟΡΕΙΟΔΡΟΜΟΥΣ?

gdevelek
12/04/2005, 10:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από melsaltas
δεν επιτρέπεται να κινούνται τα δίκυκλα στις λεωφορειολωρίδες!!!

AYTO ΠΟΥ ΤΟ ΑΚΟΥΣΕ?????? [/B][/QUOTE]

Αν άνοιγε και καμιά άλλη εφημερίδα πέρα από τις εκδόσεις της Ζωής και του Σωτήρα, θα το ήξερε ο καραγκιόζης...

Αλλά στην τύφλα του θα μείνει για πάντα καταδικασμένος.

gdevelek
12/04/2005, 10:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από x-rider
αααααααααααααα,


τελικα να σου πω το καταλαβε ο παπας οτι κινουμαστε στους


ΛΕΩΦΟΡΕΙΟΔΡΟΜΟΥΣ?

Μάλλον το κατάλαβε, εκτός αν θεωρεί πως ό,τι του λέει οσοδήποτε ευγενικά ένας αλήτης/ρεμάλι/τσαντάκιας μηχανόβιος είναι κακό-κακό-κακό-666-φτου-φτου-φτου.

cityfly
12/04/2005, 10:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
δεν επιτρέπεται να κινούνται τα δίκυκλα στις λεωφορειολωρίδες!!!


από τέτοια

εμένα μια φορά ένας που του είπα "δεν το βλέπεις το στοπ" (χωρίς προβλήματα για μένα γιατί ευτυχώς τον είχα δει απο πολύ νωρίς) γυρνάει και μου λέει

"αυτό δεν είναι στοπ"

RapidShade
12/04/2005, 11:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
Το πρωί επί της Αλεξάνδρας πήγαινα στην δεξιά λωρίδα (λεωφορειολωρίδα) με καμιά 60αριά, και παραλίγο να με στείλει στο νοσοκομείο ένας παπάς που, βγάζοντας φλας για να στρίψει αριστερά από τη μεσαία λωρίδα, θεώρησε ότι είχε πλέον το δικαίωμα από το Θεό να στρίψει κατευθείαν χωρίς καμιά προφύλαξη.

Ευτυχώς έβαλα πόδι κάτω (ας είναι καλά ο Γιατρός που μας το δίδαξε σε μας τους μη-Γιατρούς την Κυριακή) και μόνο στράβωσε λίγο το αριστερό φλας μου που βρήκε στη δεξιά πλευρά του κουτιού του παπά. Και όταν του την είπα - ευγενικώτατα - μου είπε "πώς πάτε έτσι βρε παιδιά" και μου έκανε και παρατήρηση επειδή λέει δεν επιτρέπεται να κινούνται τα δίκυκλα στις λεωφορειολωρίδες!!!


Καλά...τα στοιχεία του τα πήρες για να
σου πληρώσει το φλας; Ή απλά την είδες
κι εσύ χαλαρός και δεν βαριέσαι μωρέ;

Δεν είναι και πολύ για λύπηση...

τεσπα...

αφού δεν έγινε κάτι, ολα καλα....

gdevelek
12/04/2005, 11:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από RapidShade
Καλά...τα στοιχεία του τα πήρες για να
σου πληρώσει το φλας; Ή απλά την είδες
κι εσύ χαλαρός και δεν βαριέσαι μωρέ;
....

Φίλε ήμουν τόσο ανακουφισμένος που δεν χτύπησα καθόλου και που το μηχανάκι απλώς είχε ένα ελαφρώς στραβό φλάς που ούτε διανοήθηκα να μπλέξω, και μάλιστα με ένα εκπρόσωπο του Θεού στη γή. Ελπίζω μόνο να τον γρατζούνισα λίγο στην πίσω πόρτα, γιατί μόνο έτσι θα ξανασκεφτεί να κάνει τη μαφακία.

Ας προσέχουμε όλοι πάντως τέτοια περιστατικά, όπου κινούμαστε στην λεω..ρίδα και κάποιος στρίβει χωρίς να κοιτάξει.

Alexander
12/04/2005, 13:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
μου έκανε και παρατήρηση επειδή λέει δεν επιτρέπεται να κινούνται τα δίκυκλα στις λεωφορειολωρίδες!!!
Πριν από μερικές εβδομάδες και πάλι επί της Αλεξάνδρας, ένας τύπος ο οποίος δουλεύει και σε εξουσιοδοτημένο της Ford πήγε να στρίψει από τη μεσαία λωρίδα σε στενό διασχίζοντας βέβαια τη λεωφορειολωρίδα, χωρίς να κοιτάξει τον καθρέπτη. Χτύπησε μια κοπέλα με μηχανάκι και της έσπασε το μικρό δάχτυλο στο αριστερό χέρι.
"Δεν ήξερα ότι επιτρέπεται να κυκλοφορούν οι μηχανές στη λεωφορειολωρίδα", ήταν το σχόλιό του...
Αν ένας νέος δεν το ξέρει, φανταστείτε πόσα γερόντια, άσχετοι κλπ υπάρχουν εκεί έξω που καραδοκούν να σκοτώσουν κόσμο...
Αλλά σε ένα δελτίο ειδήσεων ή σε κανένα διαφημιστικό διάλειμμα σε ώρα αιχμής δεν θα βάλουν κανένα ενημερωτικό σποτάκι μπας και ξεστραβωθεί ο μαλάκας έλληνας οδηγός...

idi
12/04/2005, 14:07
πριν λιγες μερες ειχα μια “εποικοδομητική” συζητηση με εξυπνακια 40ρη που παραλιγο να πατησω γιατι περναγε σε διαβαση πεζων με κοκκινο ανθρωπακι (Σταμάτης you know...) με τη δικαιολογία οτι τα αυτοκινητα ηταν μποτιλιαρισμένα
ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΙΠΕ ΚΙ ΟΛΑΣ!!! ΓΙΑΤΙ ΛΕΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΗ ΠΕΡΝΑΩ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ.... ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΜΕ ΚΟΚΚΙΝΟ (ΣΤΑΜΑΤΗ)!!!!!!!
Φυσικα εφαγε τα μπινελικια του (αυτα που εχω έτοιμα για καθε τετοια περιπτωση) και έφυγα

gdevelek
12/04/2005, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alexander
Πριν από μερικές εβδομάδες και πάλι επί της Αλεξάνδρας, ένας τύπος ο οποίος δουλεύει και σε εξουσιοδοτημένο της Ford πήγε να στρίψει από τη μεσαία λωρίδα σε στενό διασχίζοντας βέβαια τη λεωφορειολωρίδα, χωρίς να κοιτάξει τον καθρέπτη. Χτύπησε μια κοπέλα με μηχανάκι και της έσπασε το μικρό δάχτυλο στο αριστερό χέρι.
"Δεν ήξερα ότι επιτρέπεται να κυκλοφορούν οι μηχανές στη λεωφορειολωρίδα", ήταν το σχόλιό του...


Στη συγκεκριμένη περίπτωση πιστεύω πως ο τυπάκος είπε ψέματα για να έχει μια δικαιολογία να πει. Τι πάει να πει δεν ήξερες, καθρέφτη κοίταξες;;;; Μάλλον όχι!!

melsaltas
12/04/2005, 14:44
"Δεν ήξερα ότι επιτρέπεται να κυκλοφορούν οι μηχανές στη λεωφορειολωρίδα", ήταν το σχόλιό του...



ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΕΡΧΟΤΑΝ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΓΕ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΤΟΥ?
ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΝΑ ΚΟΙΤΑΖΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ Γ@ΜΗΜΕΝΟΥΣ ΚΑΘΡΕΠΤΕΣ.
ΣΟΡΥ Ε!

idi
12/04/2005, 14:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από melsaltas
"Δεν ήξερα ότι επιτρέπεται να κυκλοφορούν οι μηχανές στη λεωφορειολωρίδα", ήταν το σχόλιό του...



ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΕΡΧΟΤΑΝ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΓΕ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΤΟΥ?
ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΝΑ ΚΟΙΤΑΖΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ Γ@ΜΗΜΕΝΟΥΣ ΚΑΘΡΕΠΤΕΣ.
ΣΟΡΥ Ε!

ή ασθενοφορο ή περιπολικο ή ζητας ή ή ή

adam_tsouk
12/04/2005, 14:56
Ρε θα ήταν σουρωμένος ο παπάς από την θεία κοινωνία!!!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

RapidShade
12/04/2005, 14:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από melsaltas
"Δεν ήξερα ότι επιτρέπεται να κυκλοφορούν οι μηχανές στη λεωφορειολωρίδα", ήταν το σχόλιό του...



ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΕΡΧΟΤΑΝ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΓΕ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΤΟΥ?
ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΝΑ ΚΟΙΤΑΖΕ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ Γ@ΜΗΜΕΝΟΥΣ ΚΑΘΡΕΠΤΕΣ.
ΣΟΡΥ Ε!


Και κάτι άλλο που μου τη σπάει...

ΤΙ ΤΟΝ ΕΧΕΙΣ ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟΝ ΔΕΞΙ ΚΑΘΡΕΦΤΗ
ΡΕ ΜΠΕΤΟΒΛΑΚΑ;;;;

Θα μου πεις αν τον είχες ανοιχτό θα κοίταγες;
ΟΧΙ...

Ε, ΣΠΑΣΙΜΟ την άλλη φορά...
όπως και κάπου/κάπως/κάποτε
κάποιες άλλες εποχες...

και αντε και @@@ήσου...

ΤΣΙΜΕΝΤΟΣΤΟΚΕ....

.

melsaltas
12/04/2005, 15:17
Ε, ΣΠΑΣΙΜΟ την άλλη φορά...
όπως και κάπου/κάπως/κάποτε
κάποιες άλλες εποχες...

και αντε και @@@ήσου...

ΤΣΙΜΕΝΤΟΣΤΟΚΕ....

. [/B][/QUOTE]


ΕΤΣΙ.....
ΕΤΣΙ.....

gdevelek
12/04/2005, 15:28
Εδώ που τα λέμε, και οι καθρέφτες δεν φτάνουν, πολύ συχνά πέφτει ο άλλος στο τυφλό σημείο σου και η ζημιά γίνεται στο τσακ-μπαμ (με την έμφαση στο μπαμ).

Αν δεν γυρίσεις κεφαλάκι, αλλαγή λωρίδας δεν κάνεις με ασφάλεια. Εν κακό, διώχνει και τα άλατα από το σβέρκο.