PDA

View Full Version : hayabusa και προγραμματα (A,B,C)



panjimnakos
25/05/2009, 20:43
Λοιπον παιδες μετα απο πολλα τεστακια και πολλες δοκιμες μπορω να σας πω σε τι μηχανακια αντιστοιχουν τα προγραμματα του busa k8!:lol:

Εχουμε και λεμε....

C: απο τα 100 μεχρι τα 190 πανε μαζι με cbr 600rr! Μετα τα 200 το busa φευγει μεχρι και τα 240!

B: απο τα 150 μεχρι και τα 250 πανε μαζι με GSX-R 750 K7! Aπο τα 250 και μετα το busa αρχιζει να φευγει μεχρι και τα 280!

A: απο τα 100 μεχρι και τα 220 πανε μαζι με GSX-R 1000 K6! Απο τα 240 και μετα το busa απλα εξαφανιζεται!

Ολες οι δοκιμες εχουν γινει με μηχανακια φιλων μετα απο πολλες δοκιμες!;)

Ξεχασα να πω οτι το BUSA φοραει μερικα πραγματακια ενω τα υπολοιπα ειναι μαμα εκτως το 750 που εχει εξατμιση-φιλτρο!

Οποτε ...
A: CBR 600
B: GSXR 750
C: BUSA KAI MONO BUSA!!!!!!:beer: :beer: :beer:



:wave2:

jap106
18/07/2009, 20:31
μεταξυ των προγραμματων a και c διαφορα στην καταναλωση υπαρχει?

madox
19/07/2009, 09:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από jap106
μεταξυ των προγραμματων a και c διαφορα στην καταναλωση υπαρχει?


στο c η διαφορα ειναι τεραστια-350-400χλμ με ενα ρεζερβουαρ- απο οτι μου εχουν πει φιλοι που το εχουν.

kokos08
29/07/2009, 10:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από panjimnakos


A: απο τα 100 μεχρι και τα 220 πανε μαζι με GSX-R 1000 K6! Απο τα 240 και μετα το busa απλα εξαφανιζεται!


:wave2:

Επειδη εχω Κ8 gsxr1000 μαμα,και ανοιξα με φιλο μου με busa 08 μαμα,εκτος απο τα τελικα που ειναι της yoshimura,απο τα 60 μεχρι τα 260 ημουν μισο μηχανακι μπροστα,αυτο για την εκφραση οτι το busa "απλα εξαφανιζεται",δεν νομιζω.... :smokin:

Να σημειωσω οτι εχουμε τα ιδια χιλιομετρα γιατι τα πηραμε σχεδον μαζι,και μαλιστα εχουμε τα ιδια κιλα με τον φιλο μου.

stakis
29/07/2009, 14:36
e nai esy ta dwses ap ta 60...dwsta ap ta 120 pou leei o filos.I diafora sta kila tis mixanis paizei spoudaio rolo stin ekinisi

kokos08
29/07/2009, 16:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από stakis
e nai esy ta dwses ap ta 60...dwsta ap ta 120 pou leei o filos.I diafora sta kila tis mixanis paizei spoudaio rolo stin ekinisi

Μα δεν εφυγα απο την αρχη μπροστα,μου βγηκε μπροστα με διαφορα ενα μηχανακι και τον μαζεψα μετα. Ισα ισα που δεν με συμφερε να ανοιξουμε απο χαμηλα.
Γι αυτο μαζεψτε τα γκαζια σας και αφηστε τις δικαιολογιες. Ετσι ελεγε και ο φιλος μου και οταν την εφαγε μου λεει παω να βαλω ολοσωμη και παπαριες....Στα λογια ολα εξαφανιζονται!:beer:

stakis
29/07/2009, 16:57
xalarwse agori m den sou 8iksame to mixanaki,einai 2 diaforetika mixanakia tis idias eterias....alla xarismata exei to ena alla to allo.An den gnwrizeis barieme na ta lew,sta psila pados protimw busa!!

kokos08
29/07/2009, 17:08
Τα γνωριζω γιατιτα οδηγω και τα 2,και τα 2 ειναι πολυ δυνατα μηχανακια και πραγματι,το καθενα εχει τη γλυκα του αλλα μην τα ισοπεδωνουμε ολα,κανενα απο τα 2 δεν "εξαφανιζεται".
Εγω δεν εχω τετοια κολληματα ουτε κοντρες βαζω,για πλακα ανοιξα γιατι με επριξε ο φιλος μου.
Κι αυτος κατι τετοιεσ ιστοριες μου ελεγε,Θα φας 3 κολονες στα πολλα,θα..θα...θα...
Ευχαριστιθητε τις μηχανες σας και αφηστε τα εξαφανισματα για αλλους.
Η μηχανη ειναι κατι προσωπικο και για να το ευχαριστιεσαι με αλλο τροπο,σιγουρα οχι με κοντρες.

akis_1
29/07/2009, 23:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από kokos08
Μα δεν εφυγα απο την αρχη μπροστα,μου βγηκε μπροστα με διαφορα ενα μηχανακι και τον μαζεψα μετα. Ισα ισα που δεν με συμφερε να ανοιξουμε απο χαμηλα.
Γι αυτο μαζεψτε τα γκαζια σας και αφηστε τις δικαιολογιες. Ετσι ελεγε και ο φιλος μου και οταν την εφαγε μου λεει παω να βαλω ολοσωμη και παπαριες....Στα λογια ολα εξαφανιζονται!:beer:

Ισα ισα φιλος σε συμφερει να ανοιξεις με το μπουσα απο χαμηλα που εχει τεραστια ροπη και δεν χρειαζεται να στροφαρει οπως ενα gsxr....:wave2:

kokos08
30/07/2009, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από akis_1
Ισα ισα φιλος σε συμφερει να ανοιξεις με το μπουσα απο χαμηλα που εχει τεραστια ροπη και δεν χρειαζεται να στροφαρει οπως ενα gsxr....:wave2:

Αφου με συμφαιρει γιατι φευγει μπροστα στα χαμηλα η busa? :confused:

riderspowerk8
30/07/2009, 15:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από stakis
e nai esy ta dwses ap ta 60...dwsta ap ta 120 pou leei o filos.I diafora sta kila tis mixanis paizei spoudaio rolo stin ekinisi
ti les re file parapanw kibika einai to busa ara exei poli kaliteres ropes.....
kai egw exw anoiksei m busa attiki odo kai hmoun miso mixanaki mprosta mexri pou baresa kofti telikhs...:wave2: :wave2:

kokos08
30/07/2009, 18:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από riderspowerk8
ti les re file parapanw kibika einai to busa ara exei poli kaliteres ropes.....
kai egw exw anoiksei m busa attiki odo kai hmoun miso mixanaki mprosta mexri pou baresa kofti telikhs...:wave2: :wave2:


Οχι ρε,μην τα λες αυτα και τους ξυπνας απο το ονειρο,η busa παει γυρω στα 350 τελικη και δεν εχει ροπες καθολου,απο τα 120 και μετα σκιζει και μετα τα 240 στα 1000αρια ριχνει 3-4 κολωνες....

Θα ανοιξες με χαλασμενη busa εσυ οπως κι εγω ή μπορει να ξεχαστηκαν και να το ειχαν στο C mode.:rotflmao:

madox
30/07/2009, 21:09
Περιμενα να εχει φτασει τις 30 σελιδες....κριμα:D

objecto
31/07/2009, 09:02
Αστείρευτη ροπή, αστείρετη ταχύτητα. Τι καθεστε τωρα και συζητατε. Μιλείστε για καμία άλλη. Το Busa είναι ενας δικος του κοσμος.

Τωρα σκετικα με την καταλωση: Στο mode C καπου ακουσα οτι καει λιγοτερο. Εκανα το εξης.
Ανω πατησια, Λιανοκλαδι (πρεπει να με φωτογραφισαν αρκετες φορες κατι σκατοκαμερες εκει γυρω) με mode C και πειθαρχημενος γυρω στα 150 +- 30 , εκτος βεβαια απο σημεια κινησης κτλ που δεν με επαιρνε για πολλα (δεν ειμαι χερας και καλυτερα δηλαδη).

Καταναλωση τρίχες, δεν μειωθηκε καθολου. Την μπουσα την πληρωνεις ακριβά σε ολες τι εκφανσεις εξοδων της. Το πηγαινε έλα μου πηγε κοντα 40 €.

Στις συγκεκριμενες ταχύτητες Α - C δεν παιζει διαφορα. Μονο χειροτερο μπορεις να το κανεις αμα αρχισεις απο 180 + οπου καταπίνει την βενζίνη σαν μαραθωνοδρόμος που είχε φάει λακέρδα πριν τον αγωνα το νερό.

akis_1
31/07/2009, 12:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από kokos08
Αφου με συμφαιρει γιατι φευγει μπροστα στα χαμηλα η busa? :confused:

Ω ναι κανενα 1000αρι δεν εχει πλεον χαμηλες....:wave2:

kokos08
31/07/2009, 15:26
Εγω δεν λεω,και τα δυο μηχανακια ειναι πολυ δυνατα αλλα προς τι τα παχια λογια απο τους hayabusaκιδες δεν καταλαβαινω...η λεξη "εξαφανιζεται" ισχυει δηλαδη? Τι ειναι και εξαφανιζεται? Star trek? ή το αλλο το καλο,πηγαιναν με 300 τα χιλιαρια κι εγω με την busa τα περνουσα για πλακα...τσσσ....
Ε περνα μας ρε φιλε,και ειχαμε μια φαγουρα! Μιλατε λες και ειστε παιδακια.

Αυτες τις βλακειες τις ακουγα πριν καμια 10αρια χρονια που ασχολιομουν και με αυτοκινητα και ερχονταν και μου ελεγαν να ανοιξουμε γιατι εγω μεγαλε εχω προγραμμα,εξατμιση,τουρμπινα μεγαλυτερη,σασμαν απο φεραρι,και χιλια 2 αλλα...ρε φιλε εγω ειμαι μαμα ελεγα αλλα παμε να δουμε απο περιεργεια ποσο θα φαω. Τωρα μετα πως γινοταν και την ετρωγε ο φτιαγμενος απο το μαμα ακομα δεν εχω καταλαβει! Αρχιζαν οι δικαιολογιες μετα,πρεπει να ρυθμισω το ενα το αλλο και και και...
Με μεγαλη μου λυπη εχω καταλαβει οτι και η πλειοψηφια των μηχανοβιων ετσι ειναι....εχω βαρεθει να ακουω παραμυθια! Εχω πολλα παραδειγματα να αναφερω αλλα θα γραφω 2 ωρες οποτε αστο...

Απλα καταλαβετε οτι ολα τα μηχανακια ειναι πολυ δυνατα πλεον και δεν χρειαζεται να ασχολουμαστε με τα δεκατα του δευτερολεπτου...ειναι απλα....γελοιο!

Με συγχυσατε τωρα και εχω και δουλεια...:lol:

p.s. Α! και κατι τελευταιο,αν σας περασει μια μηχανη σε μια κοντρα,η μηχανη εχασε,οχι εσεις..ισως να εχασε και ο κοντος Ιαπωνας που την εφτιαξε,οχι εσεις παντος...ουτε μικραινει το πουλι σας,ειναι μυθος αυτος,το εχω δοκιμασει ;)

panjimnakos
31/07/2009, 20:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από kokos08
Επειδη εχω Κ8 gsxr1000 μαμα,και ανοιξα με φιλο μου με busa 08 μαμα,εκτος απο τα τελικα που ειναι της yoshimura,απο τα 60 μεχρι τα 260 ημουν μισο μηχανακι μπροστα,αυτο για την εκφραση οτι το busa "απλα εξαφανιζεται",δεν νομιζω.... :smokin:

Να σημειωσω οτι εχουμε τα ιδια χιλιομετρα γιατι τα πηραμε σχεδον μαζι,και μαλιστα εχουμε τα ιδια κιλα με τον φιλο μου.

Tα εχεις μπερδεψει λιγο φιλαρακι!!!;)
Εγω μιλησα για Κ6 και οχι για Κ8!
Και ποιος ειναι μονο λογια αστο για τους 20χρονους και οχι σε μενα που εχω αλλαξει 10 μηχανακια

kokos08
31/07/2009, 21:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από panjimnakos
Tα εχεις μπερδεψει λιγο φιλαρακι!!!;)
Εγω μιλησα για Κ6 και οχι για Κ8!
Και ποιος ειναι μονο λογια αστο για τους 20χρονους και οχι σε μενα που εχω αλλαξει 10 μηχανακια


Το Κ6 ειναι πιο γρηγορο υποτιθεται...παραιτουμαι....χεχεχε...

akis_1
05/08/2009, 17:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από kokos08
Το Κ6 ειναι πιο γρηγορο υποτιθεται...παραιτουμαι....χεχεχε...

Kαλο....:rotflmao:

constantine25
12/08/2009, 15:15
po pooo simera ekana prwti fora bolta me k9...exw na pw oti katoxos busa den allazei me k9 se kamia periptwsi...Panemorfo kai to k alla ta busa pisteuw einai kalitera....GNWMH MOY FYSIKA :)

888hayabusa
13/08/2009, 22:52
σουζουκι να'νε κι'οτι να'νε....

1000αρια και μπουσα πλεον πανε μαζι απο χαμηλα και μονο πολυ ψηλα ισως να ξεκολλησει το μπουσα καθαρα απο θεμα αεροδυναμικης και τιποτα αλλο...

Μονο κορυφαιοι οδηγοι μπορουν να κανουν σχολια για τις διαφορες τους οταν τα φτασουν στα ορια τους και τις δουνε..

Τωρα το να λεει ο καθε ενας οτι θελει χασημο χρονου το θεωρω και να'χαμε να λεγαμε..

akis_1
13/08/2009, 23:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από 888hayabusa
σουζουκι να'νε κι'οτι να'νε....

1000αρια και μπουσα πλεον πανε μαζι απο χαμηλα και μονο πολυ ψηλα ισως να ξεκολλησει το μπουσα καθαρα απο θεμα αεροδυναμικης και τιποτα αλλο...

Μονο κορυφαιοι οδηγοι μπορουν να κανουν σχολια για τις διαφορες τους οταν τα φτασουν στα ορια τους και τις δουνε..

Τωρα το να λεει ο καθε ενας οτι θελει χασημο χρονου το θεωρω και να'χαμε να λεγαμε..

Γνωμη μας,γνωμη σου αυτος ειναι ο σκοπος του φορουμ η ανταλαγη αποψεων...τωρα το οτι ολα πανε μαζι ειναι σχετικο...εξαρταται τι ενωεις "μαζι"...μια κολωνα πισω σε ευθεια...η 10" το γυρο κατω στην πιστα...Και εδω μεσα υπαρχουν παρα πολυ καλοι οδηγοι και αγωνων...περιμενε να τα οδηγησει o capirosi και να πει τις διαφορες...οποτε μην χανεις χρονο εδω μεσα που λεει ο καθενας τα δικα του...Φιλικα.

kokos08
14/08/2009, 12:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από akis_1
ο...εξαρταται τι ενωεις "μαζι"...μια κολωνα πισω σε ευθεια...


:lol: :lol: :lol: Τι κολωνα εννοεις? Μηπως ηθελες να πεις κολώνια και μπερδευτηκες??? :rotflmao:

GSXR K6
14/08/2009, 14:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από kokos08
:lol: :lol: :lol: Τι κολωνα εννοεις? Μηπως ηθελες να πεις κολώνια και μπερδευτηκες??? :rotflmao:

:confused: :confused:

....κολωνιες...πολυ καλο αυτο!:lol: :rotflmao:

888hayabusa
14/08/2009, 16:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από akis_1
Γνωμη μας,γνωμη σου αυτος ειναι ο σκοπος του φορουμ η ανταλαγη αποψεων...τωρα το οτι ολα πανε μαζι ειναι σχετικο...εξαρταται τι ενωεις "μαζι"...μια κολωνα πισω σε ευθεια...η 10" το γυρο κατω στην πιστα...Και εδω μεσα υπαρχουν παρα πολυ καλοι οδηγοι και αγωνων...περιμενε να τα οδηγησει o capirosi και να πει τις διαφορες...οποτε μην χανεις χρονο εδω μεσα που λεει ο καθενας τα δικα του...Φιλικα.

TΟ ΙΔΙΟ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΓΡΑΨΑ ΠΩς ΜΟΝΟ ΚΟΡΥΦΑΙΟΙ ΟΔΗΓΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΧΟΛΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΝΟΗΜΑ,ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΦΡΑΠΕ ΣΤΟ χερι και να περναει η ωρα..

:beer: :beer:

reinmeister
15/08/2009, 01:34
δεν χρειαζεται καποιος να ειναι κορυφαιος οδηγος για να ανοιξει τερμα γκαζι ενα νορμαλ μηχανακι στην ευθεια...συνελθετε...απλως να εχει πειρα απο σχετικα δυνατα μηχανακια και να ξερει να αλλαζει ανθρωπινα ταχυτητες...και φυσικα να μην φοβαται τα χιλιομετρα...

στο πρακτικο μερος...

νορμαλ μπουσα 08 ειναι γυρω στα 170 ροδα με 13 κατι κιλα ροπης,επισης ροδα...

νορμαλ 1000 κ7-8 ειναι κατι λιγοτερο απο 160 κατω και 10 κιλα ροπης...

το μπουσα ειναι ενα σακι τσιμεντο και κατι βαρυτερο (55 κιλα)...

οσο πιο χαμηλα ανοιξουν ,τοσο καλυτερα ειναι τα πραγματα για το 1000 λογω αναλογιας ροπης-βαρους...πρακτικα απο ρολαριστες δευτερες με 5000 περιπου φευγουν μαζι...

μενουν σχεδον μαζι μεχρι τα 3/4 της 4ης του μπουσα (περιπου 250 χλμ κοντερ) και μετα το μπουσα φευγει και φευγει ανοιγοντας συνεχως μεχρι την τελικη του...

η πρακτικη διαφορα με ιδιων ικανοτηταν και ιδιου βαρους οδηγους ειναι της ταξης των 3-4 μηκων μεχρι την τελικη την εργοστασιακη με τον κοφτη (περιπου 285-290 πραγματικα)...χωρις κοφτη,δηλαδη μεχρι τα περιπου 310 που παει το μπουσα η διαφορα γινεται αλλα 2-3 περιπου...

ο λογος που γινεται αυτο ειναι οτι στα πολλα χλμ. που δεν τιθεται πλεον ζητημα αδρανειας λογω βαρους, μετραει πλεον καθαρα η απολυτη ροπη Χ στροφες και η αεροδυναμικη στα οποια υπερτερει ξεκαθαρα το μπουσα...

απλα πραγματα...

constantine25
15/08/2009, 17:16
ta pragmata einai toso apla alla an den 8eleis na paradexteis kati,ka8ese k les diafora..ti na peis!!
parepiptodos efaga ena xalazi simera me tn mixani,ta eida ola....skata :(
( aaaaaaasxetoo ):confused: :confused:

irinia
17/08/2009, 14:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
δεν χρειαζεται καποιος να ειναι κορυφαιος οδηγος για να ανοιξει τερμα γκαζι ενα νορμαλ μηχανακι στην ευθεια...συνελθετε...απλως να εχει πειρα απο σχετικα δυνατα μηχανακια και να ξερει να αλλαζει ανθρωπινα ταχυτητες...και φυσικα να μην φοβαται τα χιλιομετρα...

στο πρακτικο μερος...

νορμαλ μπουσα 08 ειναι γυρω στα 170 ροδα με 13 κατι κιλα ροπης,επισης ροδα...

νορμαλ 1000 κ7-8 ειναι κατι λιγοτερο απο 160 κατω και 10 κιλα ροπης...

το μπουσα ειναι ενα σακι τσιμεντο και κατι βαρυτερο (55 κιλα)...

οσο πιο χαμηλα ανοιξουν ,τοσο καλυτερα ειναι τα πραγματα για το 1000 λογω αναλογιας ροπης-βαρους...πρακτικα απο ρολαριστες δευτερες με 5000 περιπου φευγουν μαζι...

μενουν σχεδον μαζι μεχρι τα 3/4 της 4ης του μπουσα (περιπου 250 χλμ κοντερ) και μετα το μπουσα φευγει και φευγει ανοιγοντας συνεχως μεχρι την τελικη του...

η πρακτικη διαφορα με ιδιων ικανοτηταν και ιδιου βαρους οδηγους ειναι της ταξης των 3-4 μηκων μεχρι την τελικη την εργοστασιακη με τον κοφτη (περιπου 285-290 πραγματικα)...χωρις κοφτη,δηλαδη μεχρι τα περιπου 310 που παει το μπουσα η διαφορα γινεται αλλα 2-3 περιπου...

ο λογος που γινεται αυτο ειναι οτι στα πολλα χλμ. που δεν τιθεται πλεον ζητημα αδρανειας λογω βαρους, μετραει πλεον καθαρα η απολυτη ροπη Χ στροφες και η αεροδυναμικη στα οποια υπερτερει ξεκαθαρα το μπουσα...

απλα πραγματα...




NOTHING...........BEETS........C.C.......!!!!


Κί άσε τά παιδάκια νά λένε...Βάλε καί κανά site μέ τά 0-100 καί 0-400 νά δεί ό κόσμος....


υγ. Καμμιά 25-30 κιλά τά πετάξαμε...:lol: :rotflmao:



:wave2:

Opisthogonia
19/08/2009, 05:18
ego na sxoliaso to thema aftonomias ekana areta xiliometra idika se taxidi gia na to do me statheres taxitites (meso oro 140) dokimazonas to A k to C to depozito k tis dio fores evgale 250 xiliometra.
ade na po 10 xiliometra parapanome to c alla einai amelitea i diafora opos katalavenete...

mia theoria pou dimiourgisa gia na to exigiso einai oti i simadiki diafora tou A k tou C fenete
meta tis 9-10rpm (opios theli na to di as vali 2a na perasi tis 11 k na alaxi en kinisi se A kai tha katalavi....me prosoxi plz )
ego se ola ta taxidia kinomouname 6h k peripou 8-9rpm opote isos k giafto den eida megali diafora
opios exei pio logki exigisi as mou pi
filika
stefanos

stakis
19/08/2009, 11:47
egw pados se taksidaki,sto A kai me 140xlm,parea me vstrom pigaina, sta 270xlm mou anapse i rezerva...ti na pw!!

akis_1
19/08/2009, 13:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από 888hayabusa
TΟ ΙΔΙΟ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΓΡΑΨΑ ΠΩς ΜΟΝΟ ΚΟΡΥΦΑΙΟΙ ΟΔΗΓΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΧΟΛΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΝΟΗΜΑ,ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΦΡΑΠΕ ΣΤΟ χερι και να περναει η ωρα..

:beer: :beer:

Ok...:wave2:

kokos08
19/08/2009, 15:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από stakis
egw pados se taksidaki,sto A kai me 140xlm,parea me vstrom pigaina, sta 270xlm mou anapse i rezerva...ti na pw!!


Ποσο ειχες βαλει?

stakis
19/08/2009, 16:10
φουλ ημουν ρε ,θαλασσα πηγαίναμε, ε έμπλεξα εκει με τον φιλο μου που δεν τρεχει καθολου και πηγαμε με 130-40...χωρις σπασίματα τπτ...αααχχ θυμήθηκα τις καταναλώσεις από το δικο μ vstrom ..τι συγκίνηση κατά τα αλλα συνηθως στα 200χλμ αναβει η ρεζερβα !

Opisthogonia
23/08/2009, 09:10
ego eimouna dikavalos fortomenos omos...isos gia afto :P