PDA

View Full Version : ναυλον στη εξατμιση



dim40
26/05/2009, 11:38
ημουν στη αττικη οδο και εφυγε ενα ναυλον απο ενα φορτηγο . προσπαθησα να το αποφυγω αλλα οχι τελειως. το αποτελεσμα ηταν να κολησει στη αριστερη εξατμιση-λαιμο (οταν εισαι πανω ) ενα μερος του.

πως βγαινει χωρις προβλημα; πρεπει να ειναι ζεστη η κρυα;

και με τι καθαριστικο;

cptm
26/05/2009, 12:41
Με ζεστή εξάτμιση, αφαιρείς τα χοντρά κομμάτια με ένα ξύλο προσεκτικά για μην γρατσουνίσεις τους λαιμούς. Μετά βάζεις καθαριστικό φούρνου (fornet) σύμφωνα με τις οδηγίες που αναγράφει. Προσοχή με το fornet να μην πέσει σε άλλα μέρη της μηχανής. Good luck.

binzis
26/05/2009, 12:54
Δημήτρη,
Διάβασε και εδώ.
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=78064
:wave2:

akisjg
29/05/2009, 11:45
Καλημέρα παιδιά,

Θέλω να προσθέσω ότι αφού αφαιρέσεις τα χοντρά μ ' ένα ξύλο (όπως είπε κι ο φίλος) μπορείς να χρησιμοποιήσεις και αλοιφή επαναφοράς χρώματος.

dim40
31/05/2009, 12:07
αν και καθυστερημένα ευχαριστω για τις απαντησεις σας. θα το επειχηρησω τη αλλη βδομαδα που εχω αδεια. και θα δουμε τα αποτελεσματα :smilea: :smilea:

parianmx5
01/06/2009, 05:11
Το επαθα και εγω και στους δυο λαιμους πριν απο 3 μερες.Δοκιμασα τα παντα και κανενα αποτελεσμα!Τελικα πηρα μια πλαστικη βουρτσα και με το πισω μερος της πλαστικο και αυτο και με ζεστους λαιμους εβγαλα τα πολλα!Τα υπολοιπα τα εβγαλα με συρμα που ειναι σαν τριχια και δεν γδερνει τους λαιμους ουτε το νικελ και αυτο το αγοραζεις απο χρωματοπωλεια.Παντος το καθαριστικο φουρνου δεν εκανε δουλεια και πηγα συμφωνα με τις οδηγειες!!!Καλη επιτυχια!:beer: