PDA

View Full Version : ξαπλώθηκα....



panagiotis dim
27/05/2009, 09:44
τιμωρήθηκα που εξομολογήθηκα για τα πεπόνια .. και χτές γυρνώντας σπίτι μου πρίν βγώ στην διασταύρωση σχεδόν με 5 χιλιόμετρα πατώντας μπροστινό φρένο ήρθα ανάποδα και ξάπλωσα στην ασφαλτο.
Πάτησα φύλλα και κλαδιά ( ο Δήμος προφανώς κλαδεύοντας τα δέντρα δεν αξιώθηκε να τα μαζέψει και αυτά σάπησαν και γίνανε γλίτσα σκέτη) και η μηχανή ( gaciva elefant 750) γλυστρησε και αστραπιαία βρέθηκα ανάποδα.
Η τύχη μου ήταν οτι καταρχας δεν χτύπησα εκτός απο κάτι ψιλοεκδορές χερι και πόδι.
Επίσης δεν χτύπησα το προπορευόμενο όχημα

Το κεφάλι μου χτύπησε το πεζοδρόμιο ελαφρά ( φορούσα κράνος) .
Δεν εσπασα τίποτα ευτυχώς ( φαντάζομαι τώρα που γράφω να ημουν σε τίποτα χειρουργεία .....)

Η ατυχία μου .
φλας δεξιο σπασμένο ,καθρέφτης δεξιος σπασμένος , δεξιά περιφερειακά γδαρμενα, τιμονι στραβωμένο, ποδιά ελαφρά πληγωμένη.

μιλάμε για μηχανή του 1995 ( LUCKY STRIKE ELEFANT 750 cc)και οποιος ξέρει τα περιφερειακά της είναι δύσκολα έως ανύπαρκτα λόγω του κλεισίματος της cagiva.

Ευτυχώς υπάρχει ο φίλος ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ που δούλευε στα ανταλακτικά της HELLINMOTO KAI KTM στο Πειραιά ( παρεπιπτόντως εχει ο ίδιος CAGIVA elefant 900cc) και κάνει φιλότιμες προσπάθειες για να κυκλοφορούν οι μοτό μας μιάς καί πλέον εργάζεται σε συνεργείο του Πειραιά του Νίκου Παπαντωνίου και τους ευχαριστώ μέσα απο την καρδιά μου .

devil's animal
27/05/2009, 09:46
αφου δεν χτυπησες σοβαρα ολα τ'αλλα ειναι πταισματα!!
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:


φτιαξε το μοτορι οσο πιο γρηγορα και βουρ για τους δρομους παλι!
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

VANDA
27/05/2009, 09:49
Περαστικά Παναγιώτη, πάντα όρθιος από εδώ και πέρα.. ευτυχώς δεν ήταν σοβαρό.

Το ελεφαντάκι θα το φτιάξεις αργά ή γρήγορα.
:D :wave2:

manhunter
27/05/2009, 09:59
Περαστικά ρε Παναγιώτη
:(

όλα θα φτιάξουν, και προπάντων η μηχανή σου.
Αφού κυκλοφορέι κανονικά, τα άλλα είναι πταίσματα.
Και ευτυχώς δεν χτύπησες...


Πάντα όρθιος , όπως το κατάφερνες μέχρι τώρα

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

XJR_Billy
27/05/2009, 10:00
Τυχερός ήσουν φίλε μου. Αφού δεν χτύπησες, όλα καλά !! :beer: :beer:

Με το καλό να την φτιάξεις, και καλούς δρόμους. :beer: :wave2:

Operater
27/05/2009, 10:08
τι χειρουργεία ρε συ...μακρυά απο όλους μας!

περαστικά παναγιώτη! η μηχανάρα θα φτιαχτεί και πάλι και θα στέκει αγέρωχη να την καμαρώνεις..!

:winka:

TROOPER
27/05/2009, 12:53
περαστικα

greekgenius
10/06/2009, 10:18
Αφου δεν χτυπησες μια χαρα.Δεν φταις εσυ ρε φιλε οι σκατοδρομοι που ειναι σαν πιστα πατιναζ.Για αυτο προσοχη στο μπροστινο--η πισω και να γλιστρισει τη μαζευεις αλλα η μπροστα...

TOLISTOLAROS
10/06/2009, 10:53
Περαστικά και προσοχή όλοι μας...στραβά μπήκε το καλοκαίρι :(

makis206
10/06/2009, 11:03
Περαστικά και ποτέ ξανά Παναγιώτη !

:beer: :beer: :beer:

kokos08
10/06/2009, 11:29
Εχθες το βραδυ στην Ιερα Οδο στις στροφες του Χαιδαριου προς Δαφνι με 40-50 χιλιομετρα και την κρατησα με το ζορι,γλυστρουσαν και οι 2 τροχοι για εναν λογο που ακομα τον ψαχνω ασχετα αν εχει αναποδη κλιση ο δρομος τα χιλιομετρα ηταν πολυ λιγα. Τι να πεις! Περαστικα φιλε!

PortisHead
10/06/2009, 11:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από kokos08
Εχθες το βραδυ στην Ιερα Οδο στις στροφες του Χαιδαριου προς Δαφνι με 40-50 χιλιομετρα και την κρατησα με το ζορι,γλυστρουσαν και οι 2 τροχοι για εναν λογο που ακομα τον ψαχνω ασχετα αν εχει αναποδη κλιση ο δρομος τα χιλιομετρα ηταν πολυ λιγα. Τι να πεις! Περαστικα φιλε!

Α λες εκει με τον εκτυφλωτικο φωτισμο του δρομου ε? :lol:
Εκει γλυστραει παντα λόγο του αλσους.

ktmakis
10/06/2009, 11:32
Περαστικά και πάντα όρθιος !! Το έχω πάθει και με σαπουνάδα !!


Από τις αγαπημένες μου μηχανές.... τέλη Λυκείου τη ζαχάρωνα και πήγα τότε στην έκθεση μόνο και μόνο να δώ αυτή τη μηχανή.
Κάπου έχω και φωτογραφία μαζί της !!

EVI
10/06/2009, 11:32
περαστικα

kokos08
10/06/2009, 11:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Α λες εκει με τον εκτυφλωτικο φωτισμο του δρομου ε? :lol:
Εκει γλυστραει παντα λόγο του αλσους.


Ακριβως αυτο το φανταστικο κομματι λεω,ρε τι μαλακια ειναι αυτη! Το νου σας!!! Θα ξεφτιλιζομουν με 40 χιλιομετρα! Φερτε αυτον τον Φουστη τον Στονερ να στριψει εκει ή να σταματησει με μπροστινο πανω σε κλαδια και αλλα διαφορα αν ειναι μαγκας! Ρε ειμαστε πρωταθλητες! Δεν το εχετε καταλαβει???? :beer: :beer: :beer: :beer:

joe_black
16/06/2009, 09:51
Περαστικά και πάντα όρθιος.

megatim
16/06/2009, 21:11
Πόσο ζηλεύω τους SMάδες που δεν έχουν τίποτα (σχεδόν) να σπάσει κατά την πτώση ...

SVX
16/06/2009, 21:21
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ... ορθιος και δυνατος!

Derti
16/06/2009, 21:43
Περαστικα φιλε!

και να σου πω και ενα πραγμα να το ξερεις....Να ειμαστε καλα!!!:beer: :beer: