PDA

View Full Version : Ούτε Μητσοτάκης



adbasil
28/05/2009, 09:55
(Θα το 'βαζα στο στραβά κι ανάποδα αλλά ποιος ακούει πάλι το κράξιμο για τις... ιταλίδες.)

Πέρασε ο χειμώνας. Ας κάνουμε ένα ταξιδάκι Σ/Κ μέχρι την Άμφισσα. Και εθνική για γκάζι και στροφές για χάζι. Και για επιδόρπιο ο καλύτερος ελληνικός στο Γυαλί καφενέ και μετά κοντοσούβλι προβατίνα βέβαια. Σούπερ.

Μετά τη Μαλακάσα έχω ζεσταθεί κι εγώ και το multi. 180 - 190 και βλέπουμε. Ξαφνικά νιώθω κάτι να μου χαϊδεύει το αριστερό μπούτι. Τι μεταφυσικές εμπειρίες είναι αυτές; Κοιτάω. Ωχ έβγαλε φτερά να πετάξει. Όχι. Το πίσω μέρος από το αριστερό καπάκι έχει φύγει και κρατιέται μόνο από μπροστά. Θα χει σπάσει η βάση. Σταματάω το ξανακουμπώνω πρόχειρα. Σε 2 λεπτά με το που πιάνω 160 πάλι τα ίδια. Ξανασταματάω. Συνεχίζω κι είναι σα να χω βάλει κόφτη στα 155. Το να μάτι στο δρόμο το άλλο στο καπάκι. Αλληθώρισα Με το που έφτανα 155, το να χέρι στο τιμόνι με το άλλο σιγά σιγά να κουμπώνω το καπάκι που είναι έτοιμο να φύγει. Σταμάτησα συνολικά 4 - 5 φορές. Σπάσιμο στην εθνική. Αλλά τουλάχιστον ευχαριστήθηκα τις στροφές. Δεν πειράζει. Στο γυρισμό σταματάω στο Θωμά και βάζω ένα τάιρ απ. Που φράγκα για καινούρια πλαστικά.

Κυριακή πρωί περνάω από ένα ψιλικατζίδικο να πάρω ταινία να πιάσω προσωρινά το καπάκι να μη μου σπάσει τα νεύρα και στο γυρισμό. Χαζεύω τα περιοδικά. Στο bike του Μαΐου υπάρχει ένας σουγιάς με άλεν δώρο. Να το πάρω; Μπα έχω άλεν στο σπίτι. Γυρνώντας στο ξενοδοχείο πάω να ρίξω μια ματιά στο μοτόρι. Όχι ρε γ@@το. Κάποιος βούτηξε το αριστερό αντίβαρο του τιμονιού! Πίσω στο ψιλικατζίδικο να πάρω το bike να ξεβιδώσω και το δεξί.

Δευτέρα πρωί γυρνώντας περνάω από Θωμά. Βάζει το τάιρ άπ. Ούτε που φαίνεται. Μια χαρά. Μια χαρά;;;;;Ρίχνω μια ματιά στο πίσω φτερό.
- Τι λάδια είναι αυτά ρε Θωμά;
- Βαλβίδα αναθυμιάσεων.
Βόλτα στο Hellinstore. Αντίβαρο και πλαστική βαλβίδα. Πίσω στο Θωμά.
- Αύριο. Αύριο. Δεν προλαβαίνω τώρα.

Τρίτη πρωί (ευτυχώς είμαι άνεργος) πάω να βιδώσω το αντίβαρο. Δεν κάθεται καλά. Σφήνωσε κιόλας. Γ@@το. Δεν είναι γι αυτό το τιμόνι. Και τώρα;
- Θωμάααα.
- Καλά δεν το δες;
- Μικρή η διαφορά δεν το πρόσεξα.
Το ξεσφηνώνει. Το βιδώνει πάλι. Μια χαρά είναι κι από βάρος το ίδιο. Πάει να βάλει το μοτόρι μέσα να αλλάξει τη βαλβίδα. Κάτι τρίζει στον μπροστινό τροχό.
- Τι είναι; Δισκόφρενο;
- Κάτσε να δω. Ρουλεμάν τροχού.
Ρουλεμάν; στα 48.000 χμ; Το αλλάζουμε κι αυτό.

Επίλογος: Παρασκευή βράδυ επιστρέφω Λούτσα. Στα Σπάτα κάτι γκρακανάει στον πίσω τροχό. Ωχ κλοτσάει κιόλας. Ρουλεμάν και στον πίσω τροχό. Με δευτέρα και 30χμ/ω επιστροφή Λούτσα.
Τετάρτη πρωί (δουλειές βλέπετε) Express service και πάλι Θωμάς. Ντεν έχει ρουλεμάν. Αύριο πάλι (σήμερα δηλαδή). Και μη βρούμε και τίποτα άλλο. Με τόση γκαντεμιά.

Παλι καλά δηλαδή που στην προηγούμενη βόλτα πριν από έξι μήνες (πάλι στην Άμφισσα) το μόνο που μου έβγαλε το μοτόρι ήταν δίσκοι συμπλέκτη!!!!

Gandalf dr685sm
28/05/2009, 10:05
Θα το 'βαζα στο στραβά κι ανάποδα αλλά ποιος ακούει πάλι το κράξιμο για τις... ιταλίδες.

Γιατί εδώ που το έβαλες θα γλύτωνες;....χαχαχαχαχα

Εντάξει μωρέ .. μην παραπονιέσαι. Ιταλικός χαρακτήρας γαρ και μια καθημερινή μέρα με DUCATI.
Καλά ρε παιδιά όσοι τα αγοράζετε δεν έχετε δεί οτι μένουν στο ράφι μετά σαν μτχ;;;; Δεν σας κάνει κάπως περιέργο οτι δεν τα παίρνει κανείς;

Y.G. Καλά ξεμπερδέματα και ελπίζω να σου πάει και μικρό το καπέλο το οικονομικό.


Gandalf

DUKASII
28/05/2009, 10:05
ela re file programmatismenes blabes einai aytes ti mitsotakis ktl les?ducati pires..

the who
28/05/2009, 13:24
Δεν φταιει η Ιταλια,η Αμφισσα φταιει.Την αλλη φορα πηγαινε στο Βολο.:rotflmao: :rotflmao: :beer:

alximistis
28/05/2009, 13:30
συγνώμη... άνευ παρεξηγήσεως... κι εξακολουθείς και πας στο Θωμά;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

κι εγώ moulti έχω για να μην νομίζεις αλλά στη θέση σου θα το σκεφτόμουν πολύ να ξαναπάω στο Θωμά... :(

byron
28/05/2009, 13:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
συγνώμη... άνευ παρεξηγήσεως... κι εξακολουθείς και πας στο Θωμά;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

κι εγώ moulti έχω για να μην νομίζεις αλλά στη θέση σου θα το σκεφτόμουν πολύ να ξαναπάω στο Θωμά... :(

Τι κάνει ρε παίδες ο Θωμάς; Αμμοβολή στα ρουλεμάν; :look:

Αν και 50.000χλμ δεν είναι και λίγα....

alximistis
28/05/2009, 13:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Τι κάνει ρε παίδες ο Θωμάς; Αμμοβολή στα ρουλεμάν; :look:

Αν και 50.000χλμ δεν είναι και λίγα....


δεν είναι λίγα Βύρωνα δεν είναι και πολλά όμως. Και για το Θωμά το είπα αυτό για τούτα εδώ:

"Βάζει το τάιρ άπ. Ούτε που φαίνεται. Μια χαρά. Μια χαρά;;;;;Ρίχνω μια ματιά στο πίσω φτερό.
- Τι λάδια είναι αυτά ρε Θωμά;
- Βαλβίδα αναθυμιάσεων.
Βόλτα στο Hellinstore. Αντίβαρο και πλαστική βαλβίδα. Πίσω στο Θωμά.
- Αύριο. Αύριο. Δεν προλαβαίνω τώρα".

και γι αυτό:

"- Θωμάααα.
- Καλά δεν το δες;
- Μικρή η διαφορά δεν το πρόσεξα.
Το ξεσφηνώνει. Το βιδώνει πάλι. Μια χαρά είναι κι από βάρος το ίδιο. Πάει να βάλει το μοτόρι μέσα να αλλάξει τη βαλβίδα. Κάτι τρίζει στον μπροστινό τροχό.
- Τι είναι; Δισκόφρενο;
- Κάτσε να δω. Ρουλεμάν τροχού.
Ρουλεμάν; στα 48.000 χμ; Το αλλάζουμε κι αυτό".

Μήπως θέλει οφθαλμίατρο;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

filipp0s
28/05/2009, 13:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
...Μήπως θέλει οφθαλμίατρο;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;


Τι να πρωτοδει ο ανθρωπος ρε? Στα 48 κι έχει αρχίσει να διαλύεται...:wacko:

ggs
28/05/2009, 13:51
Εχμμμ…..

Τα ιταλικά έχουν μία (μόνο??) ευαισθησία στα ρουλεμάν τροχών ….στο caponord είχα αλλάξει το μπροστινό στα 16.000 χλμ …. Μετά άλλαξα το caponord….
:wave2:

byron
28/05/2009, 14:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
Εχμμμ…..

Τα ιταλικά έχουν μία (μόνο??) ευαισθησία στα ρουλεμάν τροχών ….στο caponord είχα αλλάξει το μπροστινό στα 16.000 χλμ …. Μετά άλλαξα το caponord….
:wave2:

Πως να χαλάσει στο Τenere που πήρες ρε φίλε; Ζυγίζει το ίδιο με το Capo και έχει 50 άλογα λιγότερα. Τι ζόρι να φάνε τα ρουλεμάν; :look:

Operater
28/05/2009, 14:03
Εμένα δεν θέλει πάντως μέχρι τώρα αλλαγή ο ρουλε-Μάνος... 54000 χλμ


(Αλλά θέλω δίσκο :bigcry: )

ggs
28/05/2009, 14:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Πως να χαλάσει στο Τenere που πήρες ρε φίλε; Ζυγίζει το ίδιο με το Capo και έχει 50 άλογα λιγότερα. Τι ζόρι να φάνε τα ρουλεμάν; :look:

Είναι αυτό που στην μηχανολογία λέγεται Σ.Ι.Ρ.Ε.Τ.???
(Σχέση Ίππων – Ρουλεμάν Εμπρός Τροχού???)


:lol:

byron
28/05/2009, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
Είναι αυτό που στην μηχανική λέγεται Σ.Ι.Ρ.Ε.Τ.???
(Σχέση Ίππων – Ρουλεμάν Εμπρός Τροχού???)


:lol:

Exει σχέση με αυτό που λέγεται Ο.Σ.Δ.Χ.

(Ότι Σέρνεται Δεν Χαλάει) :lol:




Εξαιρούνται οι Βαυαρικές μαούνες που και σέρνονται και σπάνε :look:

:beer:

filipp0s
28/05/2009, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Εξαιρούνται οι Βαυαρικές μαούνες που και σέρνονται και σπάνε :look:

:beer:

+1100

ggs
28/05/2009, 14:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Exει σχέση με αυτό που λέγεται Ο.Σ.Δ.Χ.

(Ότι Σέρνεται Δεν Χαλάει) :lol:



:beer:

:lol: :lol:

Όντως ,το Caponord είχε καλό γκάζι …








Ανάμεσα στις βλάβες ….

:lol: :lol:

byron
28/05/2009, 14:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
:lol: :lol:

Όντως ,το Caponord είχε καλό γκάζι …








Ανάμεσα στις βλάβες ….

:lol: :lol:

Σε βρίσκω προκατελημένο, εμπαθή και κακών αρχών. Το capo το έχουν αρκετοί γνωστοί μου με 10άδες χιλιάδες χλμ χωρίς προβλήματα, εκτός του Made in Japan :lol: ανορθωτή-πολλαπλασιαστή.
Τέσπα σπαμμάρουμε σε ξένο thread. Fuck taly :beer:

cartman
28/05/2009, 14:22
@ adbasil & ggs respect...γελάω ακόμα... :bawl:


:beer:

devil's animal
28/05/2009, 14:29
γιατι δεν συνεχισες και στο μετα??

που πηρε το οικοπεδακι ο Θωμας στο πανοραμα Βουλας και εχει αρχισει το χτισιμο...

δεν μπορει βεβαια να το τελειωσει αν δεν πας αλλη μια βολτουλα...


για πηγαινε μια μεχρι Αλεξανδρουπολη και μετα θα δεις και πισινουλα ο Θωμας και τζακουζι...αμ πως??


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ggs
28/05/2009, 14:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Σε βρίσκω προκατελημένο, εμπαθή και κακών αρχών. Το capo το έχουν αρκετοί γνωστοί μου με 10άδες χιλιάδες χλμ χωρίς προβλήματα, εκτός του Made in Japan :lol: ανορθωτή-πολλαπλασιαστή.
Τέσπα σπαμμάρουμε σε ξένο thread. Fuck taly :beer:


:beer: :beer:
:beer:


SPAM OFF NOW

adbasil
28/05/2009, 16:02
Κρατάω τα εξής:

Την άλλη φορά να πάω Βόλο (το σκέφτομαι λόγω τσίπουρου) ή Αλεξούπολη (προτιμώ Κωνσταντινούπολη για τα γλυκά ταψιού)

Ο Θωμάς χτίζει σπίτι στο Πανόραμα (μπα με αυτά που του δίνω δε νομίζω. Να μου πεις για την αντιπροσωπεία μάλιστα). Εγώ πάντως σκέφτομαι να νοικιάσω ένα διαμερισματάκι στη Νέα Ιωνία γιατί η μετακίνηση Νέα Ιωνία - Λούτσα (που μένω) με λεωφορείο δε λέει. 2 ώρες και βάλε.

Να αλλάξω μηχανικό ή μηχανή. Είμαι βιτσιόζος και δεν το κάνω. Πιο έντιμο από το Θωμά δε θα βρω. Όσο για το μοτόρι όταν δε με πληγώνει με πωρώνει. Κι έπειτα με άλλη μηχανή τι ιστορίες θα χω να λέω και να με δουλεύουν οι φίλοι γιαπωνέζοι;

Πάντως λέω να κάνω και κανά ευχέλαιο.

alximistis
28/05/2009, 17:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από adbasil
Κρατάω τα εξής:

Την άλλη φορά να πάω Βόλο (το σκέφτομαι λόγω τσίπουρου) ή Αλεξούπολη (προτιμώ Κωνσταντινούπολη για τα γλυκά ταψιού)

Ο Θωμάς χτίζει σπίτι στο Πανόραμα (μπα με αυτά που του δίνω δε νομίζω. Να μου πεις για την αντιπροσωπεία μάλιστα). Εγώ πάντως σκέφτομαι να νοικιάσω ένα διαμερισματάκι στη Νέα Ιωνία γιατί η μετακίνηση Νέα Ιωνία - Λούτσα (που μένω) με λεωφορείο δε λέει. 2 ώρες και βάλε.

Να αλλάξω μηχανικό ή μηχανή. Είμαι βιτσιόζος και δεν το κάνω. Πιο έντιμο από το Θωμά δε θα βρω. Όσο για το μοτόρι όταν δε με πληγώνει με πωρώνει. Κι έπειτα με άλλη μηχανή τι ιστορίες θα χω να λέω και να με δουλεύουν οι φίλοι γιαπωνέζοι;

Πάντως λέω να κάνω και κανά ευχέλαιο.



να μην κάνεις τίποτα!!!! Είμαι στα περίπου 30.000 χλμ χωρίς ίχνος προβλήματος. Μόλις φτάσω στα 50.000 θα σου πω :)