PDA

View Full Version : ΞΕΝΕΡΩΣΑ...



ronin1
28/05/2009, 18:38
παιδες το ειδα χτες..κ ξενερωσα..

ξεφλουδισε στο ασχετο..το αυτο κολλητο απο το τεποζιτο...μαζι με μπογια..σαν φλουδα..:cry: :confused:

δε μπορω να καταλαβω γιατι ..

υποψιαζομαι..υγρασια???

καθοτι ειχα δερμα στο τεποζιτο..εμενε βρεγμενο το χειμωνα..τι να πω κ γω...

το θεμα ειναι..

τι κανω τωρα..??

το παω ολο για βαψιμο το τεποζιτο???

υπαρχει καμια πατεντα αλλη??

για μιλατε οι γνωστες..


164750

Sapadak
28/05/2009, 19:19
Αν θυμαμε καλα αυτο ειναι βερνικομενο απο πανω.

Να του ξαναριξεις απο πανω ΜΟΝο βερνικι παιζει?

dankannn
28/05/2009, 20:13
Παράξενο ρε ronin , από to bagster το αποκλείω να είναι.
Εμένα μου κάνει σαν να είχε γίνει κάποια επισκευή στο ντεπόζιτο και απλά έσκασε τώρα.
Μπορεί ας πούμε να είχε ένα βούλιαγμα εκεί και να φούσκωσαν το ντεπόζιτο και απλά στο πέταξε τώρα.
:confused:

LOUKILOUK
29/05/2009, 13:46
Μηπως ειναι ξαναβαμενο...? το πηρες μεταχειρο? λυσεις υπαρχουν αναλογα με τα οικονομικα σου...:wave2:

makis206
29/05/2009, 14:03
Aν το βλέπω καλά μου μοιάζει σαν να έχει σηκωθεί το αυτοκόλλητο κόβοντας το βερνίκι πάνω του ομοιόμορφα χωρίς "σπασίματα".. παίζει να του βάλεις κάποια κόλλα από κάτω και πιέζοντάς το να το εφαρμόσεις πάλι στη θέση του ;

Αν το βερνίκι έχει κοπεί τόσο όμορφα όσο τουλάχιστον η εικόνα επιτρέπει να δούμε, ίσως να μη φαίνεται και πολύ μετά..

Όντως είναι σπάσιμο πάντως..:(

ronin1
29/05/2009, 16:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Aν το βλέπω καλά μου μοιάζει σαν να έχει σηκωθεί το αυτοκόλλητο κόβοντας το βερνίκι πάνω του ομοιόμορφα χωρίς "σπασίματα".. παίζει να του βάλεις κάποια κόλλα από κάτω και πιέζοντάς το να το εφαρμόσεις πάλι στη θέση του ;

Αν το βερνίκι έχει κοπεί τόσο όμορφα όσο τουλάχιστον η εικόνα επιτρέπει να δούμε, ίσως να μη φαίνεται και πολύ μετά..

Όντως είναι σπάσιμο πάντως..:(

μακη..οχι απλα σπασιμο ..ξενερωμα..το μοτο το εχω στην καλυτερη δυνατη κατασταση...πενα σε ολα του..δεν εχει κανει κιχ μηχανικα..κ τωρα ασχολουμαι με το αυτοκολλητο??ελεος..

θα κοιταξω να κανω καμια πατεντα..να το βαψω δεν εχω..κ ειναι μαλακια να σκασω κανα 100ρικο ευρω..για τετοια μαλακο δουλεια..

Λουκυ Λουκ..για πες τις λυσεις που υπαρχουν..

makis206
01/06/2009, 13:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από ronin1
μακη..οχι απλα σπασιμο ..ξενερωμα..το μοτο το εχω στην καλυτερη δυνατη κατασταση...πενα σε ολα του..δεν εχει κανει κιχ μηχανικα..κ τωρα ασχολουμαι με το αυτοκολλητο??ελεος..

Γιαννιό το πόσο την φροντίζεις φαίνεται ολοκάθαρα σε όλες τις φωτό που της έχεις βάλει εδώ μέσα, εύχομαι να βρεις εύκολα την πιο οικονομική λύση και να γίνει καλύτερη από πριν :)

:beer: :beer:

SeNNinhA
01/06/2009, 14:06
Η πρόχειρη λύση είναι να περάσεις ενα στρώμα βερνίκι μόνο από πάνω.

Η σωστή λύση είναι να το ξαναβάψεις.

Μην ξεχνάς πάντως ότι ούτως ή άλλως πρέπει να βγει το τεπόζιτο, η αντλία, η τάπα και τα σωληνάκια της κλπ. είτε για το βερνίκωμα, είτε για το πλήρες βάψιμο. Εγώ θα το ξαναέβαφα πάντως ολόκληρο.

Είναι που πιστεύετε ότι η Honda εξακολουθεί να έχει πια ποιότητα κατασκευής στην βαφή των μοτο της.... :a26: :a26: :a26:

dankannn
01/06/2009, 15:10
[i]

Είναι που πιστεύετε ότι η Honda εξακολουθεί να έχει πια ποιότητα κατασκευής στην βαφή των μοτο της.... :a26: :a26: :a26: [/B]

Προφανώς ρε SeNNinhA αυτό που είπες είναι αστείο.
ΟΚ σύμφωνο μαζί σου για τα νέα μηχανάκια τις HONDA και γενικός των άλλων εταιριών.
Το CBR600F του ronin είναι mont 2001 και γενικός περα από ανορθωτή και τεντοτηρα δεν είχαν ποτέ προβλήματα με βαφή και συναρμογή πλαστικών κλπ.
Εγώ πιστεύω ότι λογο ότι το έχει πάρει μετ/σμενο μπορεί να έχει γίνει καπια επισκευή στο ντεπόζιτο.
Δεν έχει ακουστεί ποτε για cbr600f πρόβλημα με την βαφη οποτε το θεωρώ άτοπο αυτό που είπες.
Και μην το θεώρησης προσωπικό αυτό που σου λέω

:wave2: