PDA

View Full Version : MotoGP Mugello



pan_ski
29/05/2009, 15:26
3 yamaha στην πεντάδα αλλά είναι νωρίς για συμπεράσματα. Τα ducati, εκτός φυσικά του stoner, πάλι στο τέλος, αν δεν μπορούν και εδώ να διακριθούν που κάνουν όλα τα τεστ τους τότε έχουν σοβαρό πρόβλημα. Φαντάσου να μην είχαν τον stoner, θα θεωρείτο επιτυχία αν περνούσαν τον toseland ή τον takahashi...


1. Jorge Lorenzo SPA Fiat Yamaha Team 1min 49.870 sec
2. Valentino Rossi ITA Fiat Yamaha Team 1min 50.065 sec
3. Casey Stoner AUS Ducati Marlboro Team 1min 50.144 sec
4. Dani Pedrosa SPA Repsol Honda Team 1min 50.808 sec
5. Colin Edwards USA Monster Yamaha Tech 3 1min 50.891 sec
6. Alex de Angelis RSM San Carlo Honda Gresini 1min 50.898 sec
7. Loris Capirossi ITA Rizla Suzuki MotoGP 1min 51.007 sec
8. Randy de Puniet FRA LCR Honda MotoGP 1min 51.030 sec
9. Andrea Dovizioso ITA Repsol Honda Team 1min 51.206 sec
10. Marco Melandri ITA Hayate Racing Team 1min 51.359 sec
11. James Toseland GBR Monster Yamaha Tech 3 1min 51.401 sec
12. Toni Elias SPA San Carlo Honda Gresini 1min 51.823 sec
13. Chris Vermeulen AUS Rizla Suzuki MotoGP 1min 51.994 sec
14. Niccolo Canepa ITA Pramac Racing 1min 52.319 sec
15. Nicky Hayden USA Ducati Marlboro Team 1min 52.403 sec
16. Yuki Takahashi JPN Scot Racing Team MotoGP 1min 52.607 sec
17. Mika Kallio FIN Pramac Racing 1min 52.619 sec

giberrluck
29/05/2009, 17:48
DANI PEDROSA 349.288 KMH!!
:a015: :a015: :a015:

harvester
29/05/2009, 19:24
προβλεπεται μεγαλη μαχη με νικητη τον ροσσι:lol:

pan_ski
29/05/2009, 20:20
οι τελικές που πέτυχαν είναι απίστευτες!!! ο rossi ως ο απόλυτος mugello king θα είναι κατά πάσα πιθανότητα ο νικητής και δύσκολα νομίζω θα τον χτυπήσουν οι άλλοι, με τον lorenzo και μετά τον stoner να ακολουθούν. ποτέ δεν ξέρεις όμως...

gixxerpap
29/05/2009, 23:34
1. rossi
2. pedrosa
3. stoner
4. capirossi
5. de puniet
6. melandri

κι αμα πετυχω πανω απο έναν, φτύστε με ...:lol:

giberrluck
30/05/2009, 17:28
COULD IT BE??


164878

giberrluck
30/05/2009, 17:28
.


164879

devil's animal
30/05/2009, 18:22
1. rossi
2. lorenzo
3. stoner
4. pedrosa
5. melandri

η δικια μου προβλεψη

VALES
30/05/2009, 19:53
1. LORENZO
2. Δεν με νοιάζει
3. Δεν με νοιάζει

p@nos
30/05/2009, 20:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από giberrluck
DANI PEDROSA 349.288 KMH!!
:a015: :a015: :a015:




:a53: :a53: :a53: :a53: :a53: :a53: :a53: :a53: :a53:

pan_ski
30/05/2009, 20:45
lorenzo-rossi θα κοντραριστούν για την πρώτη θέση, αν δεν ήταν το mugello που ο rossi έχει αυτό το κάτι παραπάνω θα έδινα τον lorenzo ως φαβορί. Αν o lorenzo νικήσει, τότε ίσως πρέπει να ετοιμαζόμαστε για νέο πρωταθλητή...ο stoner μέσα έξω μέσα έξω μέχρι να βρει τι φταίει...η δεύτερη θέση είναι εικονική γιατί με τα σκληρά λάστιχα είναι πιο αργός από τα yamaha, και αυτό θα φανεί αύριο εκτός αν οι μηχανικοί του βρούνε το μυστικό, αν και δε νομίζω αφού έχουν φάει την πίστα με το κουτάλι και ακόμα τίποτα.

byron
30/05/2009, 21:25
Rossi
Pedrosa
Capirex

Ο Lorenzo θα βροντήξει :smokin:

+Arxiereas+
31/05/2009, 00:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από giberrluck
DANI PEDROSA 349.288 KMH!!
:a015: :a015: :a015:

349.288.... :uplate:
Θα ανέβουν κι άλλο στον αγώνα.
Ωραία πίστα το Muggelo, χαρά των Ιταλών

AKIS BUSA
31/05/2009, 06:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
1. rossi
2. pedrosa
3. stoner
4. capirossi
5. de puniet
6. melandri

κι αμα πετυχω πανω απο έναν, φτύστε με ...:lol:
γιωργο για να δουμε ποιος θα πεσει πιο κοντα!!
εγω λεω
rossi
lorenzo
stoner
:beer: :beer: :beer:

fzr1000exup
31/05/2009, 11:37
ΖΩΝΤΑΝΑ 125-250.... (http://motograndprix.gr/content.aspx?id=1668)

Corvo
31/05/2009, 11:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από fzr1000exup
ΖΩΝΤΑΝΑ 125-250.... (http://motograndprix.gr/content.aspx?id=1668)


τι συνδεση πρεπει να εχεις για να το δεις χωρις να κολλαει ρε γμτ????

alexxxcbr
31/05/2009, 12:19
STONER
ROSSI
DOVI

και τα μυαλα στα καγκελα


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

fzr1000exup
31/05/2009, 12:32
ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΣ ΒΡΟΧΙΝΟΣ ΑΓΩΝΑΣ.......

el_hymador
31/05/2009, 12:55
1. Rossi
2. Lorenzo
3. Pedrosa
4. Stoner
5. Capirossi
6. Dovizioso
7. Edwards
8. De Puniet
9. Melandri
10.Hayden

Αν και πιστευω οτι ο Lorenzo σε οποιαδηποτε αλλη πιστα θα ηταν #1 χαλαρα...στο Mugello ομως, Rossi...:D

alexxxcbr
31/05/2009, 15:05
Eπιτέλους νίκησε η Ducati στο Μugello.



:a08: :a08: :a08: :a08: :a08: :a08:

el_hymador
31/05/2009, 15:25
Αυτη η γαμωβροχη καταστρεφει τους αγωνες ρ.π.μ.!

Αλλαγες ελλαστικων και κινησεις στρατηγικης και σχεδιασμος απο τις ομαδες και :a16:

Αυτα ειναι για την F1!

idi
31/05/2009, 15:52
ΛΑΘΟΣ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΜΑ ΤΗς ΒΡΟΧΗΣ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙ ΤΟΥς ΑΓΩΝΕΣ....

στο βρεγμενο τους ειχε για πλακα ο τρελο marco ...

σνομπ κουλαδια του motogp σας περασε σουβλακι μολις μερικους γυρους μετα την εκκινηση ξεκινοντας απο 14τοσος δεν ξερω ουτε εγω με μηχανανκι no name! :D

respect melandri TEΛΟΣ :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

el_hymador
31/05/2009, 15:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ΛΑΘΟΣ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΜΑ ΤΗς ΒΡΟΧΗΣ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙ ΤΟΥς ΑΓΩΝΕΣ....

στο βρεγμενο τους ειχε για πλακα ο τρελο marco ...

σνομπ κουλαδια του motogp σας περασε σουβλακι μολις μερικους γυρους μετα την εκκινηση ξεκινοντας απο 14τοσος δεν ξερω ουτε εγω με μηχανανκι no name! :D

respect melandri TEΛΟΣ :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

μπραβο του αλλα αν δεν γινοντουσαν ολες αυτες οι μαλακιες με τις αλλαγες ελαστικων, ουτε ο Melandri θα ηταν 11ος ουτε το κουνελακι πρωτος...

σκατα κανονισμοι!

:mad:

pan_ski
31/05/2009, 17:07
ο stoner έτρεξε έναν πολύ έξυπνο αγώνα με πολύ τόλμη γιατί οι συνθήκες δεν ήταν οι καλύτερες, δείχνει ότι ωριμάζει, τον βοήθησε και η τύχη γιατί αν ο αγώνας γινόταν σε (full) στεγνό πιστεύω πως θα ήταν πίσω από rossi-lorenzo. Περίμενα από rossi να τον πάρει τον αγώνα όταν μπήκαν με τα slick, μου έκανε εντύπωση που δεν μπορούσε να πιάσει stoner/lorenzo, ίσως να είχε κάποιο πρόβλημα γιατί στο τέλος έδειχνε ενοχλημένος με τη μηχανή του. Ο Lorenzo τερματίζει πάλι μπροστά από τον rossi, δείχνει πολύ ανταγωνιστικός και σοβαρός στην οδήγησή του, νομίζω ότι σύντομα θα αρχίσουν να κοντράρονται οι δύο μεταξύ τους και τότε η σχέση τους δε θα είναι τόσο ρόδινη. Κρίμα μεγάλο για τον melandri (θα γούσταρα να είχε νικήσει) αλλά αυτά έχουν οι αγώνες, όσο του κάθισε με τη demi κατάσταση άλλο τόσο δε του κάθισε με τα slick.

o αγώνας ήταν σίγουρα συναρπαστικός με πολλές αλλαγές στην πρωτιά (δεν έχω ξαναδεί αγώνα να παρελαύνουν τόσοι από πρώτη θέση) και προσπεράσεις αλλά αυτό το πράγμα με τις demi συνθήκες είναι κουραστικό. Αν είχε βροχή θα είχαμε τους γνωστούς μπροστά (stoner, rossi, vermeulen, κλπ.) που πάνε καλά στο βρεγμένο αλλά αυτή η κατάσταση είναι εντελώς απρόβλεπτη αφού δεν είναι ούτε το ένα ούτε το άλλο.

στο υπόλοιπο της σεζόν βλέπω rossi - lorenzo να κονταροχτυπιούνται για το πρωτάθλημα με τα σημερινά δεδομένα πάντα, το γεγονός ότι ο stoner είναι πρώτος είναι θέμα συγκυριών (πτώσεις των άλλων, κλπ.) νομίζω αφού θεωρώ ότι ο stoner είναι λίγο πιο αργός και η ducati έχει θέματα να λύσει με την οδηγησιμότητα της μηχανής. Αν τα λύσουν σίγουρα θα βοηθηθεί και ο stoner και θα μπορέσει να χτυπήσει τους rossi-lorenzo που σύντομα πιστεύω θα πάρουν κεφάλι, εικασίες βέβαια είναι αυτά, μπορεί να κάνω και λάθος... Τα 4 άλλα ducati είναι από 14η θέση και κάτω στο πρωτάθλημα περνώντας μόνο τον takahashi που είχε DNF...Ο Hayden είναι για λύπηση, όπως ήταν πέρσι και ο melandri. O hayden δεν ξέχασε να οδηγάει όπως δεν ξέχασε και ο melandri και το αποδυκνείει με το...hayate. Αυτό με τα yamaha καταντάει λίγο εκνευριστικό (4 στην επτάδα), πάει να γίνει όπως ήταν τα honda πριν μερικά χρόνια. Στην καταλωνία ελπίζω να είναι υγιής και ο pedrosa γιατί πέρσι ήταν αχτύπητος

AKIS BUSA
31/05/2009, 17:49
καλα τα λετε, για τον dovi δεν ειδα να γραφετε!!!
τι εγινε..!! δεν τον ειδε κανενας!!
ουτε με τα βροχηνα!! που πηγαινε μια χαρα!! ουτε οτι εκανε την πιο σωστη στιγμη την αλλαγη?
για πειτε ρε αδελφια για πειτε!!!

giberrluck
31/05/2009, 20:47
http://www.youtube.com/watch?v=_5V1vSnumQw

AKIS BUSA
01/06/2009, 05:37
1 25 27 Casey STONER AUS Ducati Marlboro Team DUCATI 45'41.894 158.389
2 20 99 Jorge LORENZO SPA Fiat Yamaha Team YAMAHA 45'42.895 158.331 1.001
3 16 46 Valentino ROSSI ITA Fiat Yamaha Team YAMAHA 45'43.970 158.269 2.076
4 13 4 Andrea DOVIZIOSO ITA Repsol Honda Team HONDA 45'44.023 158.266 2.129

μια φορα δεν πηγαινε για "κουρσα" ο Νο 1 της HRC (λογο τραυματισμου)
και "αμολισανε" τον dovi και εχασε το βαθρο στο τσακ!!! απο τον "καλυτερο"
ο νοων νοητο!!!

fzr1000exup
01/06/2009, 06:47
Αν ο αγώνας συνεχιζόταν βρόχινος ο Melandri θα ταν αν Οχι πρώτος μέσα στην πατρίδα του τουλάχιστον βάθρο.

Ο DOVI τα πήγε υπέροχα, αξιος...

Καλά ο Lorenzo απίστευτος στον αναγνωριστικό γύρο έπεσε επαγγελματίας οδηγός...Ουααααοοο..
ίδιο σκηνικό το έχω δει στις Σέρρες ,βγαίνουμε από πιτσ για να πάμε να στηθούμε για σχάρα εκκίνησης και είναι τύπος με ένα gsxr k5 και με το που βγαίνει από τα πιτσ τσακίζεται ,και άσχημα, με κρύα λάστιχα(στην ευθεία ούτε 50 μ από την γραμμή των πιτς).

Αλλά ο Ελληνάρας δικαιολογείται ο Jorze ΟΧΙ.

ernti
01/06/2009, 07:29
Και ο ρόσι πήρε τον (π)Ουτσιο...:rotflmao: :rotflmao:

makis206
01/06/2009, 07:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από ernti
Και ο ρόσι πήρε τον (π)Ουτσιο...:rotflmao: :rotflmao:

Στον επόμενο καφέ να μου θυμήσεις να σου ρίξω αλάτι παλιοντουκατάκια..:evil: :lol:

spyro
01/06/2009, 09:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από AKIS BUSA
μια φορα δεν πηγαινε για "κουρσα" ο Νο 1 της HRC (λογο τραυματισμου)
και "αμολισανε" τον dovi και εχασε το βαθρο στο τσακ!!! απο τον "καλυτερο"
ο νοων νοητο!!! [/B]

:a10:

red_monster
01/06/2009, 23:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από pan_ski
ο stoner έτρεξε έναν πολύ έξυπνο αγώνα με πολύ τόλμη γιατί οι συνθήκες δεν ήταν οι καλύτερες, δείχνει ότι ωριμάζει, τον βοήθησε και η τύχη γιατί αν ο αγώνας γινόταν σε (full) στεγνό πιστεύω πως θα ήταν πίσω από rossi-lorenzo.

\

Στις στεγνές ελεύθερες ο στονερ είχε σταθερά πιο γρήγορο γυρολόγιο από τον rossi...

dimval
02/06/2009, 08:27
Ενα μεγάλο μπράβο και στον Lorris, που με το θράσσος που προσπερνούσε, μου θύμισε τον παλιό καλό capirex.
Αν είχε και λίγη περίσσότερη δύναμη το suzuki, θα βλέπαμε πιο δυνατές μάχες:winka:

pan_ski
02/06/2009, 20:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από red_monster
Στις στεγνές ελεύθερες ο στονερ είχε σταθερά πιο γρήγορο γυρολόγιο από τον rossi...
στα ελεύθερα δοκιμαστικά (σάββατο πρωί) ο stoner ήταν πιο γρήγορος φορώντας τα μαλακά λάστιχα και οι άλλοι τα σκληρά. Το απόγευμα που όλοι φορούσαν σκληρά στην αρχή (πριν βάλουν τα μαλακά για να ρίξουν τους χρόνους) ο stoner δε μπορούσε να πέσει κάτω από 1'50" όταν ο lorenzo γύρισε 12 γύρους στο 1'49" και ο rossi 6. Την ημέρα αγώνα βέβαια ποτέ δεν ξέρεις αν θα είχε βρει κάτι καινούριο για τη μηχανή και να ήταν εξίσου γρήγορος...

gavos
03/06/2009, 10:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από pan_ski
ο stoner έτρεξε έναν πολύ έξυπνο αγώνα με πολύ τόλμη γιατί οι συνθήκες δεν ήταν οι καλύτερες, δείχνει ότι ωριμάζει, τον βοήθησε και η τύχη γιατί αν ο αγώνας γινόταν σε (full) στεγνό πιστεύω πως θα ήταν πίσω από rossi-lorenzo. Περίμενα από rossi να τον πάρει τον αγώνα όταν μπήκαν με τα slick, μου έκανε εντύπωση που δεν μπορούσε να πιάσει stoner/lorenzo, ίσως να είχε κάποιο πρόβλημα γιατί στο τέλος έδειχνε ενοχλημένος με τη μηχανή του. Ο Lorenzo τερματίζει πάλι μπροστά από τον rossi, δείχνει πολύ ανταγωνιστικός και σοβαρός στην οδήγησή του, νομίζω ότι σύντομα θα αρχίσουν να κοντράρονται οι δύο μεταξύ τους και τότε η σχέση τους δε θα είναι τόσο ρόδινη. Κρίμα μεγάλο για τον melandri (θα γούσταρα να είχε νικήσει) αλλά αυτά έχουν οι αγώνες, όσο του κάθισε με τη demi κατάσταση άλλο τόσο δε του κάθισε με τα slick.


O Rossi φόρεσε σκληρό-σκληρό λάστιχο σε αντίθεση με τον Stoner μαλακό-μαλακό (μαλακό-σκληρό ο Lorenzo). Η διαφορά τους όταν τερματίσανε ήταν 1 δευτερόλεπτο μεταξύ τους Stoner - Lorenzo - Rossi, δηλαδή Stoner - Rossi 2 sec. Όταν βγήκανε μαζί από τα pits στον πρώτο γύρο που ζέσταιναν λάστιχα ο Stoner έκανε 6 sec πιό γρήγορο γύρο από το Rossi. Και μόνο δηλαδή από το γύρο "ζεστάματος" πήρε τον αγώνα από το Rossi αφού δεν πρόλαβε ο ίδιος να εκμεταλευτεί τα μαλακά λάστιχα του stoner στο τέλος του αγώνα. Τα ίδια ισχύουν και για το Lorenzo σε μικρότερο βαθμό λόγω μαλακού μπροστινού.

Γι΄αυτό δε μου αρέσουν οι demi συνθήκες, γιατί σχεδόν πάντα κερδίζουν από αυτές περισσότερο αδύναμοι (ο Stoner θα ήταν αδύναμος -για νίκη- σε ένα στεγνό mugello).

pan_ski
03/06/2009, 16:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από gavos
O Rossi φόρεσε σκληρό-σκληρό λάστιχο σε αντίθεση με τον Stoner μαλακό-μαλακό (μαλακό-σκληρό ο Lorenzo). Η διαφορά τους όταν τερματίσανε ήταν 1 δευτερόλεπτο μεταξύ τους Stoner - Lorenzo - Rossi, δηλαδή Stoner - Rossi 2 sec. Όταν βγήκανε μαζί από τα pits στον πρώτο γύρο που ζέσταιναν λάστιχα ο Stoner έκανε 6 sec πιό γρήγορο γύρο από το Rossi. Και μόνο δηλαδή από το γύρο "ζεστάματος" πήρε τον αγώνα από το Rossi αφού δεν πρόλαβε ο ίδιος να εκμεταλευτεί τα μαλακά λάστιχα του stoner στο τέλος του αγώνα. Τα ίδια ισχύουν και για το Lorenzo σε μικρότερο βαθμό λόγω μαλακού μπροστινού.

Γι΄αυτό δε μου αρέσουν οι demi συνθήκες, γιατί σχεδόν πάντα κερδίζουν από αυτές περισσότερο αδύναμοι (ο Stoner θα ήταν αδύναμος -για νίκη- σε ένα στεγνό mugello).

σίγουρα τα λάστιχα έπαιξαν τον πρωταρχικό ρόλο, ο burgess ρίσκαρε και δεν του βγήκε, άλλες φορές του βγαίνει όμως και βγαίνει νικητής ο rossi, αυτά είναι μέσα στο παιχνίδι. Ο αγώνας ήταν πολύ συναρπαστικός με συνεχείς αλλαγές στην πρωτιά και πολλές πολλές προσπεράσεις. Ο rossi νομίζω ήταν φοβισμένος, και δικαιολογημένα, από την πρόσφατη τούμπα που είχε λόγω κρύων ελαστικών και ήθελε να είναι ιδιαίτερα προσεχτικός και ίσως γι αυτό πήγαινε τόσο αργά στην αρχή. Ο stoner από την άλλη ρίσκαρε με τα μαλακά λάστιχα, πίεζε με συνθήκες που δεν ήταν τόσο καλές, γλιστρούσε συνεχώς (στην τελευταία δεξιά στον τελευταίο γύρο γλιστράνε μπροστινό-πισινό μαζί) και μόνο γι αυτό αξίζε αναμφισβήτητα τη νίκη όπως την άξιζε ο lorenzo στο leman. Και στις demi συνθήκες πάντως, δεν αλλάζει κάτι, πάλι οι συνήθεις ύποπτοι στο βάθρο ήταν...

gavos
03/06/2009, 17:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από pan_ski
σίγουρα τα λάστιχα έπαιξαν τον πρωταρχικό ρόλο, ο burgess ρίσκαρε και δεν του βγήκε, άλλες φορές του βγαίνει όμως και βγαίνει νικητής ο rossi, αυτά είναι μέσα στο παιχνίδι. Ο αγώνας ήταν πολύ συναρπαστικός με συνεχείς αλλαγές στην πρωτιά και πολλές πολλές προσπεράσεις. Ο rossi νομίζω ήταν φοβισμένος, και δικαιολογημένα, από την πρόσφατη τούμπα που είχε λόγω κρύων ελαστικών και ήθελε να είναι ιδιαίτερα προσεχτικός και ίσως γι αυτό πήγαινε τόσο αργά στην αρχή. Ο stoner από την άλλη ρίσκαρε με τα μαλακά λάστιχα, πίεζε με συνθήκες που δεν ήταν τόσο καλές, γλιστρούσε συνεχώς (στην τελευταία δεξιά στον τελευταίο γύρο γλιστράνε μπροστινό-πισινό μαζί) και μόνο γι αυτό αξίζε αναμφισβήτητα τη νίκη όπως την άξιζε ο lorenzo στο leman. Και στις demi συνθήκες πάντως, δεν αλλάζει κάτι, πάλι οι συνήθεις ύποπτοι στο βάθρο ήταν...

Στο γύρο ζεστάματος δεν ήταν από φόβο γιατί εκτός του +6 στο rossi, ο stoner πήρε και +4 από lorenzo που φορούσε μαλακό μπροστά. Στην τελευταία δεξιά γλυστρούσαν όλοι ανεξαιρέτως μέχρι και τον τελευταίο γύρο γιατί είχε ακόμα πολύ υγρασία. Οι συνήθεις ύποπτοι συμφωνώ στο βάθρο, αλλά σε στεγνό mugello ο stoner δύσκολα θα το έβλεπε εφέτο. Τέλος πάντων ωραίος ο αγώνας να μή λέμε χαζά γαμώ ήταν.

θανος honda xx
03/06/2009, 18:57
Παιδια να εκφρασω και γω την γνωμη μου.
ΟΛΟΙ ειναι καλη οδηγοι αλα αυτοι που κανουν την διαφορα ειναι οι μηχανικοι,το λεω αυτο για παραδειγμα συμβενη στον pedrosa αλα θελει και αλα του κανουν ελεος πια........
Ο DOVI τα πηγε καλα απ'οτι καταλαβα δεν τον αμωλανε τον συγκρατουν για ποιο λογο???:smokin:

:a31: :a018: :a37:

pan_ski
03/06/2009, 21:58
εγώ δεν πιστεύω σε συνομοσιολογίες, κανένας δεν κρατάει κανέναν, ο dovi είναι πολύ καλός οδηγός και λογικά θα πάρει κάποια βάθρα φέτος, παραλίγο να πάρει το πρώτο του στο mugello, πήγαινε γρήγορα από την αρχή του αγώνα και δεν "περίμενε" ή "έκανε πλάτες" για τον pedrosa όπως υποστηρίζουν μερικοί, είναι μικρός ακόμα και σίγουρα θα βελτιωθεί και άλλο, κατά πόσο θα μπορεί να ανταγωνιστεί τους stoner/rossi/lorenzo/pedrosa και να πάρει νίκη θα το δείξει η πορεία. Αν υπήρχαν στρατηγικές στις ομάδες από την αρχή της σεζόν τότε ούτε ο ukawa θα νικούσε τον rossi, ούτε ο pedrosa Θα έριχνε τον hayden, και σίγουρα ούτε ο lorenzo θα έκοβε τόσους πόντους από τον rossi ιδίως με το πρωτάθλημα στην κόψη του ξυραφιού όπως είναι τώρα.

AKIS BUSA
04/06/2009, 05:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από pan_ski
εγώ δεν πιστεύω σε συνομοσιολογίες, κανένας δεν κρατάει κανέναν, ο dovi είναι πολύ καλός οδηγός και λογικά θα πάρει κάποια βάθρα φέτος, παραλίγο να πάρει το πρώτο του στο mugello, πήγαινε γρήγορα από την αρχή του αγώνα και δεν "περίμενε" ή "έκανε πλάτες" για τον pedrosa όπως υποστηρίζουν μερικοί, είναι μικρός ακόμα και σίγουρα θα βελτιωθεί και άλλο, κατά πόσο θα μπορεί να ανταγωνιστεί τους stoner/rossi/lorenzo/pedrosa και να πάρει νίκη θα το δείξει η πορεία. Αν υπήρχαν στρατηγικές στις ομάδες από την αρχή της σεζόν τότε ούτε ο ukawa θα νικούσε τον rossi, ούτε ο pedrosa Θα έριχνε τον hayden, και σίγουρα ούτε ο lorenzo θα έκοβε τόσους πόντους από τον rossi ιδίως με το πρωτάθλημα στην κόψη του ξυραφιού όπως είναι τώρα.
γεια σας αδελφια κατ'αρχας νομιζω δεν ειναι "μερικοι" ειναι ενας και αυτος ειμαι εγω
που "επιμενει" στις συνομοσολογιες!!! καλα τα λες φιλε pan ski μονο που ξεχνας καποιες λεπτομερειες τι εγινε οταν ο dani εριξε τον hayden? οταν μετα τον αγωνα εκλεισαν οι πορτες
στα box!! θυμασαι? τωρα οσο για το team τις yamaha απο την αρχη διαχωρισανε την θεση τους οι οδηγοι!! και εχεται υπ'οψιν σας οτι αλλο οι αλλοι και αλλο η honda!!!
ειχα πει απο τους προηγουμενους αγωνες πως θελω να δω οταν ο dovi δεν θα εχει πισω του τον dani τι θα γινει? οπως το καταλαβατε πηγαινε για "κουρσα" με "χιλια" εγω δεν μιλησα για αλλους οδηγους και αλλες εταιρειες, μιλησα για την honda!!
αν δειτε στο παρελθον και την ιστορια θα δειτε οτι απο καταβολης τις honda και απο τον ιδιο
τον honda ζουσε και ζουσαν μονο για τους αγωνες!!
και βεβαια μην ξεχνατε πως ειναι η μονη εταιρεια που πολλα χρονια τωρα τρεχει με τα πιο πολλα
μηχανακια στα moto gp οταν δηλαδη εχει μια εταιρεια 6!! μηχανες "δικες" τις στον ιδιο αγωνα
τα δυο hrc που πρεπει να ειναι? και που πρεπει να ειναι ο 1ος οδηγος ολων αυτων?
ξερω οτι δεν θα συμφωνησεται!!! δεν πειραζει μπορειτε να σκεφτητε ομως!!
και εγω "ρομαντικος" ειμαι διοτι αγαπαω την μοτοσυκλετα και οτι εχει σχεση μα αυτην!!
δυστηχως ομως αυτοι δεν ειναι και τοσο!!

αυτη ειναι η αποψη μου και δεν ζητω να συμφωνησεται απλα ο καθε ενας μας καταθετει!!
αυτο που εκεινος νομιζει
μεσα απο τις γνωμες ομως πολλες φορες βλεπουμε πραγματα που δεν θα μπορουσαμε
να τα δουμε για ενα εκατομυριο δικους μας λογους

pan_ski
04/06/2009, 12:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από AKIS BUSA
γεια σας αδελφια κατ'αρχας νομιζω δεν ειναι "μερικοι" ειναι ενας και αυτος ειμαι εγω
που "επιμενει" στις συνομοσολογιες!!! καλα τα λες φιλε pan ski μονο που ξεχνας καποιες λεπτομερειες τι εγινε οταν ο dani εριξε τον hayden? οταν μετα τον αγωνα εκλεισαν οι πορτες
στα box!! θυμασαι? τωρα οσο για το team τις yamaha απο την αρχη διαχωρισανε την θεση τους οι οδηγοι!! και εχεται υπ'οψιν σας οτι αλλο οι αλλοι και αλλο η honda!!!
ειχα πει απο τους προηγουμενους αγωνες πως θελω να δω οταν ο dovi δεν θα εχει πισω του τον dani τι θα γινει? οπως το καταλαβατε πηγαινε για "κουρσα" με "χιλια" εγω δεν μιλησα για αλλους οδηγους και αλλες εταιρειες, μιλησα για την honda!!
αν δειτε στο παρελθον και την ιστορια θα δειτε οτι απο καταβολης τις honda και απο τον ιδιο
τον honda ζουσε και ζουσαν μονο για τους αγωνες!!
και βεβαια μην ξεχνατε πως ειναι η μονη εταιρεια που πολλα χρονια τωρα τρεχει με τα πιο πολλα
μηχανακια στα moto gp οταν δηλαδη εχει μια εταιρεια 6!! μηχανες "δικες" τις στον ιδιο αγωνα
τα δυο hrc που πρεπει να ειναι? και που πρεπει να ειναι ο 1ος οδηγος ολων αυτων?
ξερω οτι δεν θα συμφωνησεται!!! δεν πειραζει μπορειτε να σκεφτητε ομως!!
και εγω "ρομαντικος" ειμαι διοτι αγαπαω την μοτοσυκλετα και οτι εχει σχεση μα αυτην!!
δυστηχως ομως αυτοι δεν ειναι και τοσο!!

αυτη ειναι η αποψη μου και δεν ζητω να συμφωνησεται απλα ο καθε ενας μας καταθετει!!
αυτο που εκεινος νομιζει
μεσα απο τις γνωμες ομως πολλες φορες βλεπουμε πραγματα που δεν θα μπορουσαμε
να τα δουμε για ενα εκατομυριο δικους μας λογους
υποθέτω πως έκλεισαν τις πόρτες για μην δουν οι κάμερες τον hayden να αρπάζει τον pedrosa από τον λαιμό. ο 1ος οδηγός 'προστατεύεται' με άλλους τρόπους, πχ. πέρσι υποτίθεται ότι ο pedrosa μπορούσε να δει τα data όλων των οδηγών της honda αλλά τα δικά του κανένας. Πολλές φορές στο παρελθόν τα δορυφορικά της honda (gibernau, melandri, tamada, Κλπ.) νικούσαν τα hrc. Και φέτος αργά ή γρήγορα ο dovi θα εμπλακεί σε μάχη με τον pedrosa και θα νικήσει. Εντάξει, υποθέτω πως όλα είναι δυνατά, αλλά προς το παρόν δε φαίνεται να υπάρχει κάτι τέτοιο, ίσως προς το τέλος της σεζόν αν παίζεται το πρωτάθλημα τότε ναι, πιστεύω πως ενδέχεται να δοθούν οδηγίες πχ. στον lorenzo να φρενάρει τον stoner ή τον hayden (αν ποτέ ξεκολλήσει από την πέμπτη σειρά εκκίνησης) να φρενάρει τον rossi...:beer:

AKIS BUSA
04/06/2009, 14:41
υποθέτω πως έκλεισαν τις πόρτες για μην δουν οι κάμερες τον hayden να αρπάζει τον pedrosa από τον λαιμό. ο 1ος οδηγός 'προστατεύεται' με άλλους τρόπους, πχ. πέρσι υποτίθεται ότι ο pedrosa μπορούσε να δει τα data όλων των οδηγών της honda αλλά τα δικά του κανένας.

:beer: :beer: :beer: :beer:

φιλε pan ski νομιζω οτι τελικα συμφωνουμε!! τα ιδια λεμε με λιγο διαφορετικο τροπο!!
να σου συμπληρωσω οτι επισης τοτε με τα camel του πονς τα movistar του γκρεσινι
και τα hrc οι δορυφορικες δεν περνανε και "τεχνολογικα" οτι ειχε η hrc!!
και οχι μονο εκεινη την εποχη βεβαια
εσυ θα τα θυμασαι διοτι βλεπω το εχεις!! το εργο!
τι να κανουμε η honda τελικα φαινεται οτι παιρνει η οχι πρωταθληματα ειναι στους αγωνες
το μεγαλο "αφεντικο" διοτι ετσι κι'αλλιος ξερουμε ολοι οτι απο μηχανες ειναι πολυ μπροστα
απλα μετα τον duhan-rossi δεν εχει βρει ακομα τον οδηγο που θα τη εχει 1η!!
ο hayden μονο πηρε πρωταθλημα αλλα οχι γιατι ηταν καλυτερος!! τοτε νομιζω ηταν και
λιγο η αμερικη απο πισω (σε καποιους αγωνες) για βοηθεια!! και η δυναμη των ΗΠΑ φαινεται
οπως μαλλον ξερεται ολοι στην συμφωνια με την ducati για τον hayden
τελος παντων λογο του οτι η κουβεντα ειναι πολυ μεγαλη ας το αφησουμε εδω και ας δουμε
το θεαμα να γουσταρουμε!!!

και παλι ευγε!! pan ski εισαι καλος!!!:wave2: :wave2:

θανος honda xx
04/06/2009, 19:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από AKIS BUSA
υποθέτω πως έκλεισαν τις πόρτες για μην δουν οι κάμερες τον hayden να αρπάζει τον pedrosa από τον λαιμό. ο 1ος οδηγός 'προστατεύεται' με άλλους τρόπους, πχ. πέρσι υποτίθεται ότι ο pedrosa μπορούσε να δει τα data όλων των οδηγών της honda αλλά τα δικά του κανένας.

:beer: :beer: :beer: :beer:

φιλε pan ski νομιζω οτι τελικα συμφωνουμε!! τα ιδια λεμε με λιγο διαφορετικο τροπο!!
να σου συμπληρωσω οτι επισης τοτε με τα camel του πονς τα movistar του γκρεσινι
και τα hrc οι δορυφορικες δεν περνανε και "τεχνολογικα" οτι ειχε η hrc!!
και οχι μονο εκεινη την εποχη βεβαια
εσυ θα τα θυμασαι διοτι βλεπω το εχεις!! το εργο!
τι να κανουμε η honda τελικα φαινεται οτι παιρνει η οχι πρωταθληματα ειναι στους αγωνες
το μεγαλο "αφεντικο" διοτι ετσι κι'αλλιος ξερουμε ολοι οτι απο μηχανες ειναι πολυ μπροστα
απλα μετα τον duhan-rossi δεν εχει βρει ακομα τον οδηγο που θα τη εχει 1η!!
ο hayden μονο πηρε πρωταθλημα αλλα οχι γιατι ηταν καλυτερος!! τοτε νομιζω ηταν και
λιγο η αμερικη απο πισω (σε καποιους αγωνες) για βοηθεια!! και η δυναμη των ΗΠΑ φαινεται
οπως μαλλον ξερεται ολοι στην συμφωνια με την ducati για τον hayden
τελος παντων λογο του οτι η κουβεντα ειναι πολυ μεγαλη ας το αφησουμε εδω και ας δουμε
το θεαμα να γουσταρουμε!!!

και παλι ευγε!! pan ski εισαι καλος!!!:wave2: :wave2:

Χαιρωμε AKIS BUSA που συμφωνεις μαζι μου γι'αυτο πιο κατω αναφερωμαι στο εξης οτι η χοντα τωρα προωθη τον πεντροσα αλα οταν καταλαβουν οτι ο pedrosa δεν εχει τολμη θανε αργα,παει ενα ακομα πρωταθλημα πεταξε?!!!!!..:cry: :bawl: