PDA

View Full Version : Φρικτός θάνατος το πρωί 83χρονου στο Ηράκλειο



SVX
29/05/2009, 15:50
Τραγικό θάνατο βρήκε ενας ηλικιωμένος σήμερα το πρωί στη λεωφόρο Κνωσού στο Ηράκλειο ,όταν οδηγώντας το μοτοποδήλατό του και για άγνωστο λόγο ,έχασε την ισορροπία και βρέθηκε το κεφάλι του στις ρόδες ενός λεωφορείου του υπεραστικού ΚΤΕΛ... Το όχημα κινούταν παράλληλα με το μηχανάκι όταν έγινε το κακό και ο οδηγός του το σταμάτησε για να παραλάβει επιβάτες . Ο 83χρονος προσπάθησε να το προσπεράσει απο δεξιά ,ακούμπησε πιθανότατα το λεωφορείο ,το οποίο κατευθυνόταν προς το Καστέλι και καταπλακώθηκε απο τις ρόδες ,χωρίς ο σοκαρισμένος οδηγός να αντιδράσει.



σαν τα σκυλια μας εχουν.... :sad: εχουν γινει οι μοτοσυκλετιστες η ενοχλητικη παραμετρος στην κυκλοφορια των κουτακηδων....

p@nos
29/05/2009, 16:05
συμφωνα με την περιγραφη δε φαινεται να εφταιγε το λεωφοριο...


κριμα ρε γμτ ομως, αλλα ευτυχως που δεν ηταν νεος ο ανθρωπος

:sad:

Akatanomastos
29/05/2009, 16:09
περασα απο κνωσσου σημερα και σε ενα σημειο ειδα κοσμο μαζεμενο αλλα τιποτα που να δειχνε ατυχημα..

ισως ειχει γινει αρκετα ποιο πριν

τι να πεις, εδω στο ηρακλειο τον τελευταιο καιρο ειδικα(μαλλον λογω πολυ καλου καιρου)
βλεπω ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ χωρις υπερβολη 1 - 2 τρακαρισματα απο μικρα εως πολυ σοβαρα..

blueangel
29/05/2009, 16:13
83χρονος και οδηγούσε ακόμη μοτό????:confused: :a53: :a53: :a53: :a53: :a018: Εχουμε χάσει το μέτρο εντελώς!!!Πάλι καλα που δεν πήρε και στο λαιμό του μαζί και κανά πεζό παραμάζωμα:sick:

akaposto
29/05/2009, 16:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
σαν τα σκυλια μας εχουν.... :sad: εχουν γινει οι μοτοσυκλετιστες η ενοχλητικη παραμετρος στην κυκλοφορια των κουτακηδων....

επειδή μάλλον δεν το κατάλαβες (απο που άλλωστε),μιλάμε για μία λωρίδα κυκλοφορίας.

83 χρονών...."το καλό" είναι που δεν οδηγούσε αμάξι

SVX
29/05/2009, 16:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από akaposto
επειδή μάλλον δεν το κατάλαβες (απο που άλλωστε),μιλάμε για μία λωρίδα κυκλοφορίας.

83 χρονών...."το καλό" είναι που δεν οδηγούσε αμάξι

εγω αναφερομαι στον οδηγο του λεωφορειου , που ΔΕΝ καταλαβε κατι παραξενο...απλα τον ελυωσε τον ανθρωπο....

p@nos
29/05/2009, 17:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
εγω αναφερομαι στον οδηγο του λεωφορειου , που ΔΕΝ καταλαβε κατι παραξενο...απλα τον ελυωσε τον ανθρωπο....


αμα οδηγας λεωφοριο τι να καταλαβεις?

οτι και να περασει κατω απο τις ροδες δε το περνεις χαμπαρι...

George_M.
29/05/2009, 17:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από blueangel
83χρονος και οδηγούσε ακόμη μοτό????:confused: :a53: :a53: :a53: :a53: :a018: Εχουμε χάσει το μέτρο εντελώς!!!Πάλι καλα που δεν πήρε και στο λαιμό του μαζί και κανά πεζό παραμάζωμα:sick:

τα εχουμε ξαναπει πολλες φορες..
ΣΤΑ 65 ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΦΕΡΕΙΤΑΙ ΤΟ ΔΙΠΛΩΜΑ!!ΤΕΛΟΣ
ΟΥΤΕ ΑΝΑΕΝΩΣΗ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΤΕΡΜΑ!

devil's animal
29/05/2009, 17:28
και πιτσιρικας να εισαι, ειναι ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ να εισαι δεξια απο λεωφοριο και να σε παρει απο κατω.

δεν κοιτανε που δεν κοιτανε αριστερα οι λεωφοριατζηδες (ποσο μαλλον δεξια), κλεινουν και στις στασεις για να παραλαβουν κοσμο αλλα και στα φαναρια για να ανοιξουν την αριστερη ή να δημιουργηθει κενο για μοτοσυκλετιστες...

φυσικα και εφταιγε ο γερακος. το πληρωσε με την ζωη του δυστυχως.:sad:

mikros boudas
29/05/2009, 18:58
ενταξει ο δρομος εκει ειναι περιεργος αλλα και 83 χρονων και απο δεξια σε λεωφορειο....καλο ταξιδι στον ανθρωπο οπως και να χει,το λεωφορειο δεν εφταιγε απο τα γραφομενα....

golis
29/05/2009, 20:47
Αν ο 83 χρονός προκαλούσε ατύχημα σε άλλον μοτοσυκλετιστή,τότε τι θα λέγαμε ;
Λυπάμαι που το γράφω,αλλά πήγαινε γυρεύοντας ο παππούς Θεος' χορεστον...

div400
30/05/2009, 08:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από manianisg
τα εχουμε ξαναπει πολλες φορες..
ΣΤΑ 65 ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΦΕΡΕΙΤΑΙ ΤΟ ΔΙΠΛΩΜΑ!!ΤΕΛΟΣ
ΟΥΤΕ ΑΝΑΕΝΩΣΗ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΤΕΡΜΑ!

φίλε manianisg όταν φτάσεις εσύ 65 θα το πετάξεις το δίπλωμα σου...; :rolleyes:

SVX
30/05/2009, 08:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
φίλε manianisg όταν φτάσεις εσύ 65 θα το πετάξεις το δίπλωμα σου...; :rolleyes:

...το σκεφτηκα κι εγω να το ρωτησω.... κι αντε να πεις εσυ του 65χρονου χερα να παρει μια Virago η ενα DT125 η ενα scooter....


θα θελει το FJZZCGBR 1650cc .....και θα σου λεει ιστοριες απο Σερρες κι απο Μπραλο.... :sick:

George_M.
30/05/2009, 08:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
φίλε manianisg όταν φτάσεις εσύ 65 θα το πετάξεις το δίπλωμα σου...; :rolleyes:

ναι φιλε μου.οσο περιεργο κ αν ακουγεται το εχω απο καιρο αποφασισει.δεν ξερω τι θα κανουν οι αλλοι,εγω ομως θα τηρησω την υποσχεση αυτη για δυο λογους..
πρωτον για την δικη μου ασφαλεια κ
δευτερον για την ασφαλεια των αλλων.
πιστεψε με μετα απο 25 χρονια στα δικυκλα τιμονια ευτηχως εμαθα πως πρεπει να συμπεριφερομαι οδηγικα κ ποιες ευθηνες εχω απενταντι στους αλλους.

αρκει βεβαια να εχω υγεια ωστε να φτασω τα 65:beer:

div400
30/05/2009, 09:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από manianisg
ναι φιλε μου.οσο περιεργο κ αν ακουγεται το εχω απο καιρο αποφασισει.δεν ξερω τι θα κανουν οι αλλοι,εγω ομως θα τηρησω την υποσχεση αυτη για δυο λογους..
πρωτον για την δικη μου ασφαλεια κ
δευτερον για την ασφαλεια των αλλων.
πιστεψε με μετα απο 25 χρονια στα δικυκλα τιμονια ευτηχως εμαθα πως πρεπει να συμπεριφερομαι οδηγικα κ ποιες ευθηνες εχω απενταντι στους αλλους.

αρκει βεβαια να εχω υγεια ωστε να φτασω τα 65:beer:

καλά να είσαι και να χαίρεις άκρα υγείας όταν με το καλό φτάσεις τα 65 (και τα 100 δηλ.) και θα δούμε κατά πόσο θα ΘΕΛΕΙΣ να αφήσεις την οδήγηση....
είναι πολλοί οι παράγοντες που θα εμπλακούν τότε, από το οτι θα έχεις χρόνο να κάνεις αυτά που θες, το ότι βαστάνε τα πόδια σου ακόμα...μα πολύ περισσότερο το γεγονός οτι ΔΕΝ θέλεις να παραδεχτείς οτι γερνάς και είσαι πλέον ''απόμαχος'' της ζωής (πόσο μισώ αυτή την φράση).
Τα είδα και με τον πατέρα μου αυτά...:sad:


Τεσπα, καλά να είμαστε και να φτάσουμε την σύνταξη...και που ξέρεις ίσως να κάνουμε (τότε) μια vintage ετήσια εκδρομή του ΜΟΤΟ.gr ως γερόλυκοι μοτοσυκλετιστές με τα απαρχαιωμένα μας βενζινοκίνητα μηχανάκια :lol:

George_M.
30/05/2009, 09:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
καλά να είσαι και να χαίρεις άκρα υγείας όταν με το καλό φτάσεις τα 65 (και τα 100 δηλ.) και θα δούμε κατά πόσο θα ΘΕΛΕΙΣ να αφήσεις την οδήγηση....
είναι πολλοί οι παράγοντες που θα εμπλακούν τότε, από το οτι θα έχεις χρόνο να κάνεις αυτά που θες, το ότι βαστάνε τα πόδια σου ακόμα...μα πολύ περισσότερο το γεγονός οτι ΔΕΝ θέλεις να παραδεχτείς οτι γερνάς και είσαι πλέον ''απόμαχος'' της ζωής (πόσο μισώ αυτή την φράση).
Τα είδα και με τον πατέρα μου αυτά...:sad:


Τεσπα, καλά να είμαστε και να φτάσουμε την σύνταξη...και που ξέρεις ίσως να κάνουμε (τότε) μια vintage ετήσια εκδρομή του ΜΟΤΟ.gr ως γερόλυκοι μοτοσυκλετιστές με τα απαρχαιωμένα μας βενζινοκίνητα μηχανάκια :lol:

δεν εχεις αδικο σε οσα λες κ πραγματι θελει κοτσια η πραξη αυτη.ποσο μαλλον οταν εισαι 65 που πεισμωνεις σαν μικρο παιδι...
με τον πατερα κ εγω μια απο τα ιδια...:mad:
οτι αφορα την συγκεντρωση μακαρι να ειμαιστε καλα κ γεροι/γέροι μεχρι τοτε κ θα καινοτομησουμε πηγαινωντας με ποδηλατα:rotflmao:

gcrook
30/05/2009, 14:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
Τραγικό θάνατο βρήκε ενας ηλικιωμένος σήμερα το πρωί στη λεωφόρο Κνωσού στο Ηράκλειο ,όταν οδηγώντας το μοτοποδήλατό του και για άγνωστο λόγο ,έχασε την ισορροπία και βρέθηκε το κεφάλι του στις ρόδες ενός λεωφορείου του υπεραστικού ΚΤΕΛ... Το όχημα κινούταν παράλληλα με το μηχανάκι όταν έγινε το κακό και ο οδηγός του το σταμάτησε για να παραλάβει επιβάτες . Ο 83χρονος προσπάθησε να το προσπεράσει απο δεξιά ,ακούμπησε πιθανότατα το λεωφορείο ,το οποίο κατευθυνόταν προς το Καστέλι και καταπλακώθηκε απο τις ρόδες ,χωρίς ο σοκαρισμένος οδηγός να αντιδράσει.



σαν τα σκυλια μας εχουν.... :sad: εχουν γινει οι μοτοσυκλετιστες η ενοχλητικη παραμετρος στην κυκλοφορια των κουτακηδων....

Αυτο το συμπερασμα εχει καποια σχεση με την ειδηση που παρεθεσες;

sergiosm
30/05/2009, 15:07
το λεωφορείο σε τί ακριβώς έφταιγε;;

xesemas
30/05/2009, 16:49
εγω οταν γινω γερος δεν θα τα παρατησω θα πηγαινω με την μηχανη στο καφενειο να την σπαω στους αλλους γερους και θα καμακωνω και μικρες.:cool:

Albatros
31/05/2009, 09:32
Γιατί μια κακιά στιγμή πρέπει να την αναλύσουμε στο ποιός φταίει με τέτοιον τρόπο όπως ανωτέρω.Στο Ηράκλειο την τελευταία εβδομάδα σκοτώθηκαν 4 μοτοσικλετιστές. Ένας 83χρονος(πρόεδρος των συνταξιούχων Ηρακλείου,μιά ζωή αγωνιστής εργάτης), ένας 17χρονος με τον συνεπιβάτη του σε κρίσιμη κατάσταση, ένας 26χρονος που οδηγούσε 1 η ώρα το βράδυ χωρίς κράνος και με ταχύτητα και 'ενας 20χρονος στο κέντρο της πόλης όταν τον χτύπησαν 2 αυτοκίνητα.
Τώρα τι θα λέμε,να πάρουμε το δίπλωμα από ποιόν, να μη δώσουμε δίπλωμα σε ποιόν, και να εξαφανίσουμε από τους δρόμους ποιόν...
Απλά προσοχή σε όλους μας , να τηρούμε τα μέτρα ασφαλείας και τους κανονισμούς κυκλοφορίας και να κάνουμε το σταυρό μας μακρυά από τη κακιά στιγμή.
Καλό ταξίδι σε όσους έφυγαν και δύναμη στους συγγενείς να αντέξουν τον χαμό τους.
:( :( :(