PDA

View Full Version : Η Κόντρα...ή αλλιώς The Good the Bad and the Ugly



Arael
29/05/2009, 17:09
Έχουν περάσει αρκετά χρόνια από τότε...όμως κάθε φορά που το σκέφτομαι αυτό το σκηνικό πάντα χαμογελάω...Γιατί γελάς; Θα μου πείτε...διαβάστε παρακάτω και θα καταλάβετε...


Χρονολογία: Αύγουστος 2001
Τόποθεσία: Κάλυμνος
Δρόμος: Βαθύ-Πόθια, 17km επαρχιακής οδού με συνεχόμενες στροφές φίδια και θέα τη θάλασσα

Οι ανταγωνιστές: Η αφεντιά μου vs του 70χρονου ψάλτη του χωριού vs Αγνώστου X

Τα μηχανάκια:
a)The Good (του Ψάλτη)
Piaggio Vespa 200αρα τελείως μαμά από τις καλές, εκείνες που είχαν τις ταχύτητες στο χέρι...

b)The Bad (το δικό μου)
Διαλυμένο παπί 20ετίας Honda C50 στρογγυλοφάναρο υπερκυβισμένο σε 80cc, με κοντή ελεύθερη εξάτμιση sebring, καρμπυρατερούκλα ξέφυλτρη, χωρίς ποδιά(εννοείται), χωρίς φρένα (μόνο το πίσω έπιανε και πήγαινα με τις πάντες), άπαξ και το άναβες έβγαζες το κλειδί και δούλευε ακόμη(βόλευε για να μην το ξεχνάω πάνω,έσβηνε κλείνοντας το γκάζι), χωρίς όργανα και έχανε λάδια από την κυλινδροκεφαλή και μου κανε τα παπούτσια χάλια...

c)The ugly
Δεν αποκαλύπτω τον τελευταίο γιατί χαλάει την ιστορία...διαβάστε παρακάτω...



Ήταν απόγευμα και ήθελα να πάω για καφέ στην πόλη,την Πόθια δλδ από το χωριό μου,το Βαθύ. Όμορφο ζεστό αυγουστιάτικο απόγευμα, από αυτά που λατρεύουμε όλοι μας να κάνουμε βόλτα. Λέω και γω ωραία θα κάνω και όμορφη διαδρομή. Όμως ξαφνικά με το που βγαίνω από το χωριό μαρσάροντας σαν δαίμονας για να μην μου σβήσει το παπί, με προσπερνάει ωσάν ακίνητο ο μλκς ο ψάλτης με τη βέσπα δίπλα μου και μου γυρνάει το μάτι....:evil:

Έτσι είσαι ρε; λέω από μέσα μου...από τη μία Κύριε Ελέησον από την άλλη τσάντα ρόδα και κοπάνα; Θα σου πω εγώ!!!!

Ρε να τον κυνηγάω εγώ τίποτα αυτός...η βέσπα να πηγαίνει τρένο και εγώ δεν είχα και φρένα αέρα πατέρα πήγαινα...παρόλα αυτά δεν τον έχανα από τα μάτια μου...

Δώστου να βροντάει στα βουνά η Sebring, δώστου να τρέχει ο ψάλτης...από την άλλη με πήρε χαμπάρι βέβαια αυτός και πάνω που τον πλησίαζα με έκλεινε ο $%@%@ και εγώ να του ρίχνω από πίσω Εξάψαλμους διαφορετικού περιεχομένου από αυτούς που έλεγε αυτός στην εκκλησία...:a37: :a37:

Παρόλα αυτά πλησιάζαμε στην Πόθια...είπαμε 17kms δρόμος ήτανε όχι το Paris-Dakar και εγώ τρελενόμουνα!!!

Τα δίνω όλα για όλα! Γκαζώνω...μαρσάρω...παίρνω φόρα και δεν φρενάρω...του παίρνω το slip-stream(η βέσπα είχε μια ζελατίνα μπροστά που της έδινε αεροδυναμική φορτηγού) καιαιαιαι...

ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ :a17: :a25: :a08: :a36: :a44:

ΣΕ ΠΕΡΑΣΑ ΡΕ ΣΑΝ ΟΦ Α ΜΠΙΤΣ!!!! ΗΤ ΜΑΙ ΝΤΑΣΤ !!! ΧΟΥ ΙΣ ΓΙΟΡ ΝΤΑΝΤΥ????????

Και ενώ πεφτανε από τον ουρανό δάφνες...παιάνιζε η μπάντα του δήμου προς τιμήν μου και με περίμενε ο Δήμαρχος να μου παραδώσει το Χρυσό Μπουζί της Καλύμνου και να θυσιάσει και μερικές παρθένες στο όνομα μου....συμβαίνει κάτι αδύνατο να συλλάβει ανθρώπου νούς....

Ακούω στο βάθος να έρχεται κάτι με καταιγιστικό ρύθμό!! Λέω αμάν παναγία μου τι έρχεται από πίσω μου;;;

Ήταν ο....ΑΓΝΩΣΤΟΣ Χ!!!!!!:a53:

Κηνυγός...με φουλ παραλαγή, τα φισεκλίκια περασμένα σε δύο σειρές υπό μορφή Χ και πίσω το δίκανο καβάλα σε ένα κολασμένο Honda μπομπο αγνώστων λοιπών στοιχείων με δύο εξατμισόνια, με τις πέρδικες στο καλαθάκι μπροστά και με το σκυλί ξαπλωμένο πάνω στα πόδια του να με κοιτάει με τη γλώσσα έξω απολαμβάνοντας το δροσερό αεράκι.... :eyepop:

Με πέρασε ωσάν σταματημένο λίγο πριν την είσοδο της Πόθιας....:bigcry: :bigcry:
Τα όνειρα μου γκρεμίστηκαν...η καριέρα μου σαν οδηγός αγώνων τελείωσε....αλλάάάάά

ΤΟΥ ΠΗΡΑ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΡΦΩΣΑ ΣΤΗΝ ΑΓΡΟΝΟΜΙΑ ΠΟΥ ΚΗΝΥΓΟΥΣΕ ΑΥΓΟΥΣΤΟΟΟΟΟ... :smokin: :smokin:

Από βάθος καρδιάς και με βαθειά γνώση των Ολυμπιακών ιδεών του ευγενούς ανταγωνισμού εύχομαι να του καεί το βίντεο....

Και ζήσαμε καλά και εμείς καλύτερα :a15:

XJR_Billy
29/05/2009, 17:15
Κύριε καθηγητά.....



























































ΕΛΥΩΣΑ ΣΤΟ ΓΕΛΙΟ !!!!!!!!!!!!!!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

devil's animal
29/05/2009, 17:20
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

αθανατη ελληνικη κοντρα!
:beer: :beer: :beer: :beer:

Λεωνίδας
29/05/2009, 18:49
:rotflmao: :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

JAD
29/05/2009, 19:56
:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

motaba
29/05/2009, 20:10
Οο Μι Τζι κΑΙ 3 λΟΟλ!!!

Γ@μώ της περιγραφές!!!!!

:bigcry: :bigcry:

:rotflmao: :rotflmao:

:beer:

Arael
29/05/2009, 21:51
Ωραία αν σας αρέσουν οι ιστορίες μου έχω μπόλικες σιγά σιγά τώρα που τελειώνουν και τα μαθήματα να σας τις γράφω να γελάτε :smokin: :smokin:

manhunter
29/05/2009, 22:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Arael
Ωραία αν σας αρέσουν οι ιστορίες μου έχω μπόλικες σιγά σιγά τώρα που τελειώνουν και τα μαθήματα να σας τις γράφω να γελάτε :smokin: :smokin:


Τρομερή ιστορία
Χέστηκα στα γέλια

Να σαι καλά
Και εννοείται να συνεχίσεις τις ιστορίες

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

panagiotis dim
30/05/2009, 00:26
:wave2: :wave2: :wave2: :lol: :lol: :rotflmao:

dodos 900
30/05/2009, 01:06
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer:

TROOPER
30/05/2009, 04:25
και αμα ξεπεσει ο δρομος σου απο αθηνα μερια,ελα να μας τις πεις και απο κοντα :winka:

Arael
30/05/2009, 08:27
Κάνω οικονομία να πάρω μηχανή τώρα είναι και οι ζέστες που να ανεβαίνω πάνω Αθήνα;;;

Από Σεπτέμβρη καλά να μαστε θα τα πούμε :sun: :sun:

harvester
30/05/2009, 09:20
αχ καλυμνος οι πιο ωραιες διακοπες αλλα το εχετε παραδοση στην κοντρα.
ανεβηκαμε σε ενα ταξιτζη με ενα μερσεντες αυτοματο και μονο που δεν μας εκανε να ξερασουμε.:lol:

Arael
30/05/2009, 11:14
Ξέρω ποιον ταξιτζή λες....:a9:

Α! Και κάτι που ξέχασα να αναφέρω οι ταχύτητες που αναπτύχθηκαν σε αυτή τη λυσσαλέα επίδειξη μοτοσυκλετιστικής δεινότητας άντε να ήταν 60-70kms την ώρα...το ξέρω γιατί το δικό μου πάνω από τόσα δεν πήγαινε....:a5: :a11:

DimChios
07/06/2009, 20:38
ερχομαι αυριο Καλυμνο

Λες να παμε καμμια ψιλη κοντριτσα?

:wacko:


Θα ειμαι χωρις οχημα ομως, λες να πειραζει?

:beer: :beer: :beer:

Road67
07/06/2009, 20:49
:bawl: :lol: :lol: :lol: :D

CIRUS
07/06/2009, 20:51
απλά θεός:a19: :a19: , έλιωσα στο γέλιο , φοβερή περιγραφή:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: