PDA

View Full Version : Καρυδια - Καρυδες



el_hymador
02/06/2009, 18:37
Ενα ζευγαρι ηλικιωμενων, στη 50η επετειο του γαμου τους, αποφασιζουν να ξανακανουν το γαμηλιο ταξιδι τους τιμης ενεκεν...

Φτανουν λοιπον στο εξωτικο νησι που ειχαν βρεθει πριν απο 50 χρονια και αρχιζουν οι αναμνησεις...

Να το ξεδοχειο που μεναμε, να το εστιατοριο που τρωγαμε, να το μπαρ που πιναμε τα μοχιτο μας, να η παραλια που καναμε μπανιο..

φτανουν και στη κεντρικη πλατεια της πρωτευουσας του νησιου και βλεπουν τον ιδιο ιθαγενη που εκανε ενα νουμερο για τους τουριστες, σπαζοντας καρυδια με την πο*τσα του...

Πλησιαζουν πιο κοντα και εκπληκτοι διαπιστωνουν οτι ο ιθαγενης οχι μονο εξακολουθει να ειναι ντουρος, αλλα εχει αντικαταστησει τα καρυδια με καρυδες!

"Καλα..." του λεει ο παππους απο το ζευγαρι "σε θυμομαστε πριν απο 50 χρονια που εσπαγες καρυδια και τωρα σπαζεις καρυδες;...εμενα ουτε κουκου δεν μου μου κανει πια..γερασα!"

οποτε του λεει ο ιθαγενης:

"Τι τα θες ρε φιλε....και εγω γερασα...που να δω τα γαμημενα τα καρυδια με τον καταρακτη;..."

sergiosm
02/06/2009, 21:00
:bigcry: :bigcry: :bigcry:

cityfly
02/06/2009, 22:41
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

devil's animal
03/06/2009, 00:06
:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: