PDA

View Full Version : Αστυνομία και δίπλωμα



pantelis16
02/06/2009, 23:52
giasas pedia thelo na rotiso kati an me stamatisei i astinomia eno den exo vgalei diploma akoma ti ginete ?

Corvo
02/06/2009, 23:54
απο οσο ξερω σου κρατανε τα στοιχεια και μετα απο ενα περιπου χρονο σου ερχεται ενα χαρτι για δικαστηριο!

το να σε πιασει η αστυνομια παντως ειναι το λιγοτερο!
να πας οσο πιο προσεκτικα να μην εμπλακεις με τιποτα σε ατυχημα γιατι θα μπλεξεις ασχημα!
και αν μπορεις πηγαινε βγαλτο μωρε 2 ωρες διαβασματος ειναι και ξενοιασες...

pantelis16
02/06/2009, 23:59
enoeite pos tha vgalo aplos ginome 18 se 20meres kai to perno apo tora to mixanaki gi auto leo.
Fisika kai exo etoima ola ta xartia gia to diploma kai mono na gino 19 perimeno autes tis 20 meres gamoto.Exo arxisei na diavazo simata kai tetia.

Alla to perno gia na matho ligo gi auto rotao.
Den exei xrimatiko prostimo kai tetia?

SVX
03/06/2009, 00:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από pantelis16
enoeite pos tha vgalo aplos ginome 18 se 20meres kai to perno apo tora to mixanaki gi auto leo.
Fisika kai exo etoima ola ta xartia gia to diploma kai mono na gino 19 perimeno autes tis 20 meres gamoto.Exo arxisei na diavazo simata kai tetia.

Alla to perno gia na matho ligo gi auto rotao.
Den exei xrimatiko prostimo kai tetia?


ξερεις πως "τσουζει" να σε σακατεψει καποιος....να σε βαλει στο γυψο χτυπα ξυλο (κανα κουσουρι χτυπα ξυλο) και να του πληρωσεις και τις ζημιες και να του κοψεις και καμια συνταξουλα.....και εννοειται πως εσενα μετα απο ολα αυτα ισως να μην σου φτανουν για τις δικες σου ζημιες....



ΔΙΠΛΩΜΑ+ΑΣΦΑΛΕΙΑ ........:wave2:

Corvo
03/06/2009, 00:03
οχι εμενα με σταματησανε πριν βγαλω για 50αρι και τους ειπα οτι δινω την αλλη εβδομαδα και το πηρα να προσαρμοστω λιγο και με αφησανε δεν με εγραψαν!

τωρα για προστιμο δεν εχω ακουσει τιποτα δεν νομιζω!
περιμενε παντως μηπως ξερεις καποιος με ακριβεια να μην σε παρω στο λαιμο μου!

pantelis16
03/06/2009, 00:12
To mono pou fovame einai na min ne stamatisoun
Ti tha po kai ti tha kano?

jfx
03/06/2009, 01:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από pantelis16
To mono pou fovame einai na min ne stamatisoun
Ti tha po kai ti tha kano?

φορα κρανος (προφανεις οι λογοι) αλλα εκτος της ασφαλειας, μειωνεις πολύ τις πιθανοτητες να σε σταματησουν σε ελεγχο.

αμα σε σταματησουν πες οτι δεν το εχεις μαζί σου. (οχι ετσι με τη μια, να εισαι πειστικος :P κανε οτι ψαχνεις τις τσεπες σου ξερω γω) να εχεις μαζί σου ομως την ταυτοτητα σου.αφου σε 20 μερες γινεσαι 16, το πιθανοτερο ειναι ο μπατσος δε θα καταλαβει οτι δε γινεται λογω ηλικιας να εχεις διπλωμα.
δλδ θα κοιταξει το ετος γεννησης ,αλλα μαλλον οχι μηνα και ημερα.


σε κανενα χρόνο θα σου ρθει το χαρτι για να πας στο δικαστηριο, μεχρι τοτε θα το εχεις, θα βρεις εκει καμια καλή δικαιολογια, λιγο και το νεαρο της ηλικιας... θα την κανεις..


τωρα αν εμπλακεις σε ατυχημα την πατησες. και να ξερεις οτι τις πρωτες μερες οπου δεν το ξερεις και καλα το μηχανακι εχεις αρκετα μεγαλυτερη πιθανοτητα να την παθεις τη στραβη.

Αυτα.

pantelis16
03/06/2009, 10:52
18 ginome se 20 meres file mou.
Ne alla me tin imerominia tis klisis me tin imeromimia tou diplomatos denn tha to katalavei?

Gandalf dr685sm
03/06/2009, 11:08
Χωρίς δίπλωμα συμμετοχή σε ατύχημα ισούται με απόλυτη καταστροφή οικονομική για σένα και για τους γονείς σου (καθώς μέσα σε αυτές τις 20 μέρες είσαι ακόμα ανήλικος).

Αλλά δεν καταλαβαίνω... μιλάμε για 20 μέρες + κάποιες ακόμα για να βγάλεις το δίπλωμα. Δεν υπάρχει λόγος ρίσκου. Υπομονή μόνο για να καβαλήσεις και νόμιμα χωρίς φόβο.

Καταλαβαίνω οτι υπάρχει "κάψα" για να οδηγήσεις (και εγώ ήμουν κάποτε όπως και όλοι στην ηλικία σου) αλλά απο την στιγμή που δείχνεις διάθεση να ακούσεις συμβουλές, προσωπικά θα έλεγα να περιμένεις λίγο. Ούτως ή άλλως μια ζωή μετά μπορείς να οδηγείς. Δεν υπάρχει λόγος τέτοιου αφελές ρίσκου τώρα.

Για τις νόμιμες συνέπειες τώρα, όπως προείπαν και οι άλλοι απο μένα, έχει δικαστήριο σε ενα χρόνο απο τώρα και συνήθως απαλάσσεται ο ένοχος "λόγω νεανικής βλακείας" ..:D... με κάποιο χρηματικό πρόστιμο που έχει να κάνει με δικαστικά έξοδα και το ποινικό μέρος του ΚΟΚ που δεν έφερες δίπλωμα μαζί. Κάπου στα 300-500? πάει αν θυμάμαι καλά το σύνολο.

Αν χτύπα ξύλο τώρα, μπλέξεις σε ατύχημα, τα ποσά μπορούν να φτάσουν σε εκατοντάδες χιλιάδες ευρώ (σε κυνηγάει η ασφαλιστική) όπως και απαγόρευση έκδοσης διπλώματος απο 1 εώς 3 έτη. Υπάρχει και προσωπική φυλάκιση αν κάτι πάει στραβά ακόμα περισσότερο (βλ. αναπηρία)

Πες μου τώρα... αξίζει να το ρισκάρεις για 30-40 μέρες στο σύνολο;... δεν νομίζω!


Gandalf

Sapadak
03/06/2009, 11:09
Κανε υπομονη λιγακι

Καταλαβαινουμε ΟΛΟΙ τι περνας αλλα κανε υπομονη

XJR_Billy
03/06/2009, 11:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από pantelis16
18 ginome se 20 meres file mou.
Ne alla me tin imerominia tis klisis me tin imeromimia tou diplomatos denn tha to katalavei?

Αδερφέ, πολύ το ψάχνεις το θέμα...

Κάνε 3 βδομάδες υπομονή, όπως σου είπαν και τα παιδιά και μην κάνεις πράγματα που θα σε κάνουν να σκυλομετανοιώνεις μιά ζωή.

Το ατύχημα μπορεί να γίνει έξω από την πόρτα σου...
Φταις δε φταις, την πάτησες για τα καλά.

Περίμενε να πάρεις το δίπλωμα να ευχαριστηθείς τη μηχανή σου χωρίς άγχος...

pantelis16
03/06/2009, 13:46
pedes prosexo genika kai kilkliforo mono se perioxes pou den iparxei astinomia

CIRUS
03/06/2009, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από pantelis16
pedes prosexo genika kai kilkliforo mono se perioxes pou den iparxei astinomia

ξέρεις πόσους από αυτούς που προσέχουν μπορείς να βρείς με μια επίσκεψη στο ΚΑΤ????

όλοι σου λένε το ίδιο φιλικά, αν θες τους ακούς αν δεν θες δεν τους ακούς δικό σου το μηχανάκι εσύ θα αποφασίσεις τι θα κάνεις.

εγώ θα σε συμβούλευα να κάνεις υπομονή για 2 βδομάδες ακόμη:wave2:

BlackAdder
03/06/2009, 14:30
Φιλαράκο, δεν κάθονται τόσα άτομα να ασχολούνται μαζί σου για πλάκα.

Τι σχέση έχει η αστυνομία με το ότι κυκλοφορείς χωρίς δίπλωμα;
Το θέμα είναι να μη σε πιάσουν και σε κάνουν ντά;

Το ότι αυτό που κάνεις είναι επικίνδυνο για τον εαυτό σου και για τους άλλους δε σου λέει τίποτα;

Αν δεν αντέχεις να κάνεις υπομονή 2-3 βδομάδες καλύτερα μη πάρεις μηχανή ποτέ.

Αν και θα σου πρότεινα να μάθεις να περιμένεις γιατί θα σου χρειαστεί πολλές φορές στη ζωή σου.

TOLISTOLAROS
03/06/2009, 14:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από pantelis16
pedes prosexo genika kai kilkliforo mono se perioxes pou den iparxei astinomia
Όσο και να προσέχεις εσύ δε σε προσέχουν οι άλλοι,ειδικά τ'αυτοκίνητα.
Περίμενε να'σαι νόμιμος

chr1s_86
03/06/2009, 23:24
άλλη μια επανάληψη thread...

όλοι λένε για την ασφάλεια που δεν καλύπτει λόγω έλλειψης διπλώματος και το τι μπορεί να συμβεί και ο άλλος σου λέει κυκλοφορώ εκεί που δεν έχει αστυνομία και προσέχω...

go figure...

epp1640
03/06/2009, 23:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από chr1s_86
άλλη μια επανάληψη thread...

όλοι λένε για την ασφάλεια που δεν καλύπτει λόγω έλλειψης διπλώματος και το τι μπορεί να συμβεί και ο άλλος σου λέει κυκλοφορώ εκεί που δεν έχει αστυνομία και προσέχω...

go figure...

:lol: ινδεεδ.. απορώ πως δεν συμμετήχα.. :lol:

pantelis16
04/06/2009, 00:39
Thanks pedia !!!
na rotiso kati asxeto ta topic pou kanoume den mporoume na ta svisoume meta?

Corvo
04/06/2009, 00:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από pantelis16
Thanks pedia !!!
na rotiso kati asxeto ta topic pou kanoume den mporoume na ta svisoume meta?

:nono: :nono: :nono:

pantelis16
04/06/2009, 23:12
Pedia kati teleuteo an ginei i stravi kai me stamatisoun oi mpatsoi na po oti den exo diploma i oti to ksexasa??????

Λεωνίδας
04/06/2009, 23:16
ΝΑ ΜΗΝ ΟΔΗΓΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΔΙΠΛΩΜΑ ΛΕΜΕ :wave2:

TOLISTOLAROS
04/06/2009, 23:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από pantelis16
Pedia kati teleuteo an ginei i stravi kai me stamatisoun oi mpatsoi na po oti den exo diploma i oti to ksexasa??????
Ελληνικά καταλαβαίνεις φιλαράκο;
Σου λέμε ότι αν αμπλακείς σε ατύχημα χωρίς δίπλωμα και τραυματιστει κάποιος(ακόμα και αν ΔΕΝ φταις εσύ ) τη γάμησες και συνεχίζεις να ρωτάς!
Εσύ και η οικογένειά σου θα τρέχετε μια ζωή στα δικαστήρια και στις αποζημιώσεις.

Για φαντάσου τον εαυτό σου να σε τράκαρε ένας χωρίς δίπλωμα και να τραυματιζόσουν...δε θα τον πήγαινες γαμιώντας;

Ξεκόλλα και βγάλε δίπλωμα...άιντε

jfx
05/06/2009, 02:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από pantelis16
Pedia kati teleuteo an ginei i stravi kai me stamatisoun oi mpatsoi na po oti den exo diploma i oti to ksexasa??????


ξερω πως ειναι αυτόφορο αδίκημα, δηλαδη σε πανε μεσα επι τοπου.

παρακτικα ομως ο μπατσος φερεται σαν να του ειπες οτι απλως δεν εχεις μαζι σου το δίλωμα, δηλαδη σου παιρνει τα στοιχεια και σε παραπεμπει σε δικαστηριο. (σου ρχεται χαρτι κτλ...)


φιλε απ'οτι καταλαβαινω εχεις αγχος πανω σε αυτο το θεμα. αμα βγαλεις το διπλωμα τσακα τσάκα και μετα πιασεις να οδηγήσεις, θα δεις οτι ξενοιαστος πια, θα το ευχαριστηθεις πολύ περισσοτερο το μηχανακι σου.

chr1s_86
05/06/2009, 14:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από pantelis16
Pedia kati teleuteo an ginei i stravi kai me stamatisoun oi mpatsoi na po oti den exo diploma i oti to ksexasa??????

ρε φίλε σόρυ κιόλας αλλά αυτά που έχουν γράφτει πιο πάνω τα διάβασες ή έτσι ποστάρεις;;

Xrider
10/06/2009, 11:33
Απλα για να εχουμε να λεμε....

Οταν ημουν μικρος ο πατερας μου μου ειχε παρει ενα παπι..ημουν μικροτερος απο 16 χρονων...οπως ειναι λογικο δεν οδηγουσα να κανω τις βολτες μου στην Αθηνα κλπ...οδηγουσα ας πουμε σε "ιδιωτικο" χωρο.
Στα 16 μου (δεν ξερω αν υπαρχει ακομα) μετα απο πολυ πρη¨ξ@ρχιδισμα εψησα τους δικους μου και υπεγραψαν για να βγαλω αυτο το διπλωμα που ειναι για 15/16χρονους και ειναι μονο για 50κκ...ενα σαν το παλιο εκλογικο βιβλιαριο,πρασινο βιβλιαρακι.
Οπως συμβαινει με ολους αφου εβγαλα αυτο το διπλομα μετα απο λιγο τα 50κκ της παπιας μου επεφταν λιγα,μηχανες ειχα οδηγησει πολλες μεχρι τοτε και ηταν πολλα κκ παραπανω απο το παπι..το πρωτο μου 1000αρι το ειχα οδηγησει 1-2 χρονια πριν παρω αυτο το διπλομα.

Αφου λοιπον πηρα το διπλομα γθα τα 50κκ μετα απο λιγο καιρο αλλαξα και το παπι κ πηρα κατι μεγαλυτερο...το Astrea Grand και αυτο παλι μετα απο πρηξ@ρχιδισμα στους δικους μου...φανταζομαι οταν κοιμοτουσταν ακουγαν μια φωνη στον υπνο τους να λεει¨"θελλω μηχανη"
Στο εντο μεταξι δεν με ειχε σταματησει ποτε αστυνομια.
Λιγο πριν τα 18 (1-2 μηνες)αλλαζω παλι μηχανη..μεγαλυτερη..και πεφτω και στο πρωτο μπλοκο,συγκεκρημενα στην Κρητη.
Οποτε και μου ζητανε στοιχεια και τους δινω το διπλομα για τα 50κκ..ειχαμε μια διαφορα 700κκ :D
Ο αστυνομικος μου ειπε οτι δεν με καλυπτει το διπλομα μου και εγω του εξηγησα οτι σε λιγο θα δωσω για το πολυποθητο κανονικο διπλομα.
Οκ,μου λεει και απλα γραφει τις πινακιδες σε ενα μπλοκακι,το ονομα μου και τα στοιχεια της ταυτοτητας μου.
Οποτε εκανα την λογικη ερωτηση αν μου κοβει κληση.
-Οχι,δεν σου κοβω κληση απλα κραταμε στοιχεια απο οποιον σταματαμε....μετα απο 3 χρονια μου ηρθε δικαστηριο για διπλομα...που παρουσιαστηκα και απλα εδειξα οτι εχω διπλομα και τελος.

Η τοτε συζητηση που ειχα με φιλους και με διοικητη της τροχαιας ηταν οτι τι αλλαζει εκτος απο τα κκ,μια μερα πριν τα 18 εισαι βλακας και μια μερα μετα εισαι εξυπνος και οδηγαρα για να οδηγησεις απο 50αρακι 1000αρι??
Εξετασεις ειναι οι ιδιες και το κουλο ειναι οτι οταν πας για το κανονικο διπλομα τα ξαναδινεις ολα,ενω θα μπορουσε να ειναι μονο οδηγηση..(αν θυμαμαι καλα το μονο που αλλαζε ηταν τα μηχανολογικα).
Εν πασει περιπτωση ειναι ρισκο να οδηγεις χωρις διπλομα για περιπτωση ατυχηματος οπως ειπαν καποια αλλα μελοι,αν πεσεις στο στραβωμενο οργανο μπορει (και κανονικα πρεπει )να σε παει αυτοφορο και εννοειται να γινει κατασχεση οχηματος.
Κοινως μπλεκεις....
Εγω μιλαω για κατι δεκαετιες πριν..οποτε φανταζομαι εχουν αλλαξει και τα πραγματα.
Το καλο κατα την γνωμη μου (για εμενα) ηταν οτι,οτι ηταν να κανω το εκανα και στα 22-23 μου δεν εμειναν αποθημενα με μηχανες,ειχα περασει το σταδιο που 25/30 χρονοι οδηγουν σαν 16χρονοι...

pantelis16
26/08/2009, 01:26
pedia xthes me stamatise i troxaia kai den eixa diploma kai mou eipan oti tha ginei dikastirio .
mipos kserei kaneis se poso kairo tha mou erthei to xarti kai ti tha prepei na kano ?
please help me !

GiannisBlessed
26/08/2009, 01:30
εγω ειχα την ατυχια να με σταματησουν με 125 οταν ειχα μονο το 50ρι και να πεις οτι το οδηγουσα....απλα το μετακινησα ηταν και η μανα μ εκει αλλα...δεν...
εχω κλεισει 1μισο και βαλε χρονο και ακομα τπτ.
ενα παιδι μου ειπε οτι τον ειδοποιησαν 3.5 χρονια μετα:eyepop:
και μου εχουν πει οτι πολλες φορες παραγραφονται αν μαζευτουν πολλα...

pantelis16
26/08/2009, 01:32
filaraki o astinomikos mou eipe oti tha mou erthei xarti se ena me enamisi xrono.
aplos den ksero ti tha ginei tote tha prepei na paro dikigoro kai etsi?

epp1640
26/08/2009, 01:46
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=81537&perpage=15&pagenumber=1

:rolleyes:

περαστικά σου..

εμείς είμασταν μαλάκες και στα λέγαμε άδικα.. :wave2:

ΥΓ (ότι σου πε ο Γιάννης λογικά ισχύει, θα πας έχοντας βγάλει δίπλωμα, με δικηγόρο, λογικά δεν θα έχεις άλλες συνέπειες όσον αφορά το δικαστήριο..)

argy_kap
26/08/2009, 07:57
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Το ματιάσατε το παιδί.....!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

argy_kap
26/08/2009, 08:00
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Banana hammock
26/08/2009, 10:02
Ελπιζω πιο κατω να μη γραψει "παιδια μηπως ξερει κανενας, κανεναν καλο νευροχειρουργο;":(

project.breeze
26/08/2009, 10:24
Αφού δεν μπορούσες να περιμένεις,τί να κάνουμε,οι μαλακίες πληρώνονται...

pantelis16
26/08/2009, 11:01
ok ekana vlakia pedia.
mipos tha mporousate na me enimerosete gia to thema?

KostasA
26/08/2009, 11:03
ο τύπος ή μας δουλεύει ή πήρε φως το φίλμ.

byron
26/08/2009, 11:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από pantelis16
ok ekana vlakia pedia.
mipos tha mporousate na me enimerosete gia to thema?

Σε 1-1,5-2-3 χρόνια θα σου ΄ρθει ειδοποίηση να παρουσιαστείς στο δικαστήριο. Δείχνεις το δίπλωμα που έχεις ήδη βγάλει, ο πρόεδρος σου λέει "Αθώος" λες ευχαριστώ και έφυγες.

pantelis16
26/08/2009, 11:36
euxaristo poli file mou.
na se rotiso kai kati akoma i imerominia tis klisis me tou diplomatos den pezei rolo diliadi oti to diploma tha exei ekdothei meta apo tin klisi?

byron
26/08/2009, 11:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από pantelis16
euxaristo poli file mou.
na se rotiso kai kati akoma i imerominia tis klisis me tou diplomatos den pezei rolo diliadi oti to diploma tha exei ekdothei meta apo tin klisi?

κανένα ρόλο. Σου δίνουν άφεση αμαρτιών εφόσον έχεις βγάλει ήδη το δίπλωμα. :wave2:

pantelis16
26/08/2009, 11:56
euxaristo poli den kserete poso anakoufistika
opote den anisixo?

byron
26/08/2009, 12:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από pantelis16
euxaristo poli den kserete poso anakoufistika
opote den anisixo?

Αν κάνεις υπομονή και δεν ξανακαβαλήσεις χωρίς δίπλωμα, μην ανησυχείς.
Ο φόβος δεν είναι το δικαστήριο αλλά μην τυχόν εμπλακείς χωρίς δίπλωμα σε κάποιο ατύχημα. Τότε έχεις πολλούς και σοβαρούς λόγους να ανησυχείς.

Υπομονή και no worries για τη δικη.

kalogeros
26/08/2009, 12:04
Κάτσε λίγο ρε συ φιλαράκι γιατί θα μας τρελάνεις.
Στις 3/6/2009 έλεγες ότι θέλεις 20 μέρες για να κλείσεις τα 18 και να βγάλεις δίπλωμα. Άρα έχουμε και λέμε:
3/6/2009 + 20 μέρες = 23/6/2009.
Σήμερα είναι 26/8/2009. Άρα έχουν περάσει 2 μήνες από τότε που υποτείθεται ότι θα έβγαζες δίπλωμα και μας λες ότι σε έγραψαν γιατί τέλικα δεν έβγαλες.
Όχι ότι μου πέφτει λόγος, αλλά μήπως μας δουλεύεις;

byron
26/08/2009, 12:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalogeros
Κάτσε λίγο ρε συ φιλαράκι γιατί θα μας τρελάνεις.
Στις 3/6/2009 έλεγες ότι θέλεις 20 μέρες για να κλείσεις τα 18 και να βγάλεις δίπλωμα. Άρα έχουμε και λέμε:
3/6/2009 + 20 μέρες = 23/6/2009.
Σήμερα είναι 26/8/2009. Άρα έχουν περάσει 2 μήνες από τότε που υποτείθεται ότι θα έβγαζες δίπλωμα και μας λες ότι σε έγραψαν γιατί τέλικα δεν έβγαλες.
Όχι ότι μου πέφτει λόγος, αλλά μήπως μας δουλεύεις;

Ρε φίλε ληξίαρχος είσαι? Ασε τον άνθρωπο να λέει όσο θέλει. :lol:

pantelis16
26/08/2009, 12:09
file mou 1 iouliou egina 18 alla etixe ena provlima igeias me kapion apo tin oikogenia mou kai den mporesa na pao se sxoli etsi piga stis 20 iouliou omos meta stis 1 me 15 avgoustou eklinan ta kentra eksetasis gia diakopes kai telika mexri na kanei i kartela mou kai ta allla dino se liges meres

kalogeros
26/08/2009, 12:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από pantelis16
file mou 1 iouliou egina 18 alla etixe ena provlima igeias me kapion apo tin oikogenia mou kai den mporesa na pao se sxoli etsi piga stis 20 iouliou omos meta stis 1 me 15 avgoustou eklinan ta kentra eksetasis gia diakopes kai telika mexri na kanei i kartela mou kai ta allla dino se liges meres

Εάν είναι όντως έτσι τα πράγματα και υπάρχει πρόβλημα υγείας στη μέση, τότε πάω πάσο.
Τελοσπάντων, καλά ξεμπερδέματα με τα δικαστήρια και ελπίζω το πάθημα να σου έγινε μάθημα.
Φιλικά πάντα.

Banana hammock
26/08/2009, 16:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από pantelis16
euxaristo poli den kserete poso anakoufistika
opote den anisixo?

Καλου κακου παντως, τι μαρκα καπνιζεις για να σου φερνουμε στην ψειρου;

Banana hammock
26/08/2009, 16:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalogeros
Εάν είναι όντως έτσι τα πράγματα και υπάρχει πρόβλημα υγείας στη μέση, τότε πάω πάσο.
Τελοσπάντων, καλά ξεμπερδέματα με τα δικαστήρια και ελπίζω το πάθημα να σου έγινε μάθημα.
Φιλικά πάντα.

Ψψψτ.. :a13: Δε νομιζω πως λεει αληθεια! Πιεσε τον κι αλλο! Μην εισαι τοσο ευκολοπιστος και τον αφησεις να νομιζει πως μας δουλεψε!

SVX
26/08/2009, 16:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από pantelis16
ok ekana vlakia pedia.
mipos tha mporousate na me enimerosete gia to thema?


μι μασας ρε! αν ρωτησεις εδω μεσα ποσοι εβγαλαν διπλωμα επειδη και μονο ( και μονο οταν ) οι κλησεις για δικαστηρια αυξανονταν επικινδυνα θα καταλαβεις....
και μη πω για τους "μοτοσυκλετιστες " που λενε "-ασε ρε που θα διαβαζω για διπλωμα στα γεραματα"...... :wacko:

απλα να ξερεις οτι τα πραγματα ειναι πολυ σοβαρα και δεν ειναι χαλαρα οπως παλια ....


ασφαλιστικες....δικαστηρια....μπατσοι....ΟΛΟΙ θα θελουν να σε φανε....



πως ενιωσες οταν σε σταματησε η τροχαια? να ανοιξει η γη να σε καταπιει Ε? η να παρεις το αορατο χαπι να εξαφανιστεις μηπως...? Λοιπον κανε τον κοπο για το διπλωμα για να μην σου την λεει κανενας και σε μειωνει με το παραμικρο .....


& μην ξεχνας το χειροτερο ......αν γινει κατι κακο θα αντιμετωπιστεις σαν ενας κατοχος φονικου οπλου 200κιλων

Εχετλαίος
26/08/2009, 17:37
Περαστικά Παντελή!
Ενηλικίωση σημαίνει μαθαίνω να ζω με τις συνέπειες των πράξεών μου.
Εβίβες!
:wave2:

menelaos46
26/08/2009, 20:26
πως ενιωσες οταν σε σταματησε η τροχαια? να ανοιξει η γη να σε καταπιει Ε? η να παρεις το αορατο χαπι να εξαφανιστεις μηπως...? Λοιπον κανε τον κοπο για το διπλωμα για να μην σου την λεει κανενας και σε μειωνει με το παραμικρο .....

+1

dimitriss
26/08/2009, 23:39
file mou kai ego etsi tin epatha prin 10 meres odigousa xoris diploma kai mou vgikan apo ena steno kai me stamatisane.
Ksero oti to xarti gia to dikastirio tha mas erthei se 1 me 1misi xrono opos mou eipe o astinomikos pou me stamatise omos exo mia aporia poso tha pliroso gia ta eksoda tou dikastiriou peripou mipos kseri kanenas ?
euxaristo ek ton proteron

menelaos46
26/08/2009, 23:53
Ακουσε να δεις εξοδα δικαστηριου πληρωνεις αν κριθεις ενοχος και μονο τοτε και διαφερουν απο δικαστηριο σε δικαστηριο.Αν εχεις βγαλει διπλωμα δε δινεις τιποτα. βγαλε διπλωμα λοιπον.

dimitriss
27/08/2009, 00:03
euxaristo poli file mou diladi prepei na vgalo diploma kai ola ok?
otan les na kritho enoxos diladi?

epp1640
27/08/2009, 00:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Ακουσε να δεις εξοδα δικαστηριου πληρωνεις αν κριθεις ενοχος και μονο τοτε και διαφερουν απο δικαστηριο σε δικαστηριο.Αν εχεις βγαλει διπλωμα δε δινεις τιποτα. βγαλε διπλωμα λοιπον.

και παράσταση δικηγόρου..?

dimitriss
27/08/2009, 00:13
apo oti mou eipan den thelei dikigoro

Banana hammock
27/08/2009, 08:23
Δε χρειαζεται δικηγορος! :nono:
Τωρα θα μου πειτε τη μαρκα σας, για να κανουμε κι εμεις τον προγραμματισμο μας; :a30:

Kenai
27/08/2009, 15:42
Aderfe xalarose!!! Apla vgalto pigaine deiksto kai efiges!

AFTA!

oute dikigoroi oute tipota.Exo paei se 2 kai etsi ginetai,pantos o epomenos apo emena apo oti thimamai eipe mia psilo xazi dikaiologia kai zitise anavoli i kati antistixo giati to evgaze ekeines tis meres kai tou ti dosane.
Ta dikastiria min ta favasai apla sou trone xrono an omos trakareis tin g@mises :beer: :beer:

dimitriss
27/08/2009, 16:32
euxaristo poli pedia

pantelis16
30/09/2011, 20:35
παιδια εχουν περασει πανω απο 2,5 χρονια απο τοτε που με γραψανε και ακομα δεν μου εχει ερθει κανενα χαρτι για δικαστηριο! ξερει κανεις τι πεζει να εχει γινει γιατι μερικοι μου λενε οτι εχει παραγραφει βαση νομου κτλπ!

brainstorm73
30/09/2011, 20:57
Ο Παντελης μεγαλωσε....εκοψε και τα greeklish...:D

Bowleno
01/10/2011, 15:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από brainstorm73
Ο Παντελης μεγαλωσε....εκοψε και τα greeklish...:D

μεγάλωσε, έκοψε τα greeklish, δίπλωματάκι έβγαλε; μυαλό έβαλε;

pantelis16
01/10/2011, 15:58
εβγαλε διπλωματακι! απλα δεν του εχει ερθει το χαρτι για το δικαστηριο και εχουν περασει 2,5 χρονια

Bowleno
01/10/2011, 18:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από pantelis16
εβγαλε διπλωματακι! απλα δεν του εχει ερθει το χαρτι για το δικαστηριο και εχουν περασει 2,5 χρονια

εφόσον φάνηκες σοφός και το έβγαλες, απλά το παίζεις αραχτός και light, περιμένεις και άλλα 2,5 χρόνια, παραγράφεται και πας για άλλα :winka: