PDA

View Full Version : Ποιός θα πάρει μέρος στον 36ΩΡΟ 2005?



SF
13/04/2005, 14:36
Ποιόοοοοος? ε?
:beer:

crs-k
13/04/2005, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Ποιόοοοοος? ε?
:beer:

Δεν εχει ανακοινωθει ακομα νομιζω ... :dizzy:

thewhiteowl
13/04/2005, 14:50
Ti einai re paidia to 36wro tou 2005;;;

SF
13/04/2005, 14:54
Θα ανακοινωθεί ;)

Άλλωστε όλες οι λεπτομέριες είναι ήδη public domain...

Λοιπόν, ποιός σιδερόκωλος???

Nik0s
13/04/2005, 14:55
Για δείτε εδώ (http://clubs.pathfinder.gr/aprilianos/126363)

:wave2:

crs-k
13/04/2005, 14:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από thewhiteowl
Ti einai re paidia to 36wro tou 2005;;;

Το site (http://www.motoguzziclub.gr/36.php) δεν λεει ακομα λεπτομερειες.

Αλλα σε γενικες γραμμες ειναι ενας "αγωνας" αντοχης (δικης σου περισσοτερο), μιας και καλυπτεις πανω απο 1000 χλμ σε 36 ωρες. :cool:

SF
13/04/2005, 15:00
Πες 2000 εσύ :) --αν και φέτος θα είναι πολύ λιγότερα λέει.

crs-k
13/04/2005, 15:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Πες 2000 εσύ :) --αν και φέτος θα είναι πολύ λιγότερα λέει.

Κωστακηηηη ...

Εκεινο το ΟνΟφακι που λεγαμε το πηρες? :lol:

Μιας και ΠΑΝΤΑ εχει και χωματινα (βατα βεβαια) κομματια ... :rotflmao:

Nik0s
13/04/2005, 15:09
Αν κατεβάσετε το "προσχέδιο" της αφίσας στο site της Moto Guzzi, λέει εκκίνηση 28 Μαίου... έχει και τηλέφωνο.

Αλλά είναι προσχέδιο... :D

SF
13/04/2005, 22:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Κωστακηηηη ...
Εκεινο το ΟνΟφακι που λεγαμε το πηρες? :lol:
Μιας και ΠΑΝΤΑ εχει και χωματινα (βατα βεβαια) κομματια ... :rotflmao:

Καλά, μετά και το ΚΑΘΑΡΟ ENDURO που έριξα με το Busa έξω από το Λιδορίκι... είμαι έτοιμος για ΟΛΑ! :eyepop: :rotflmao:

...

Δε βλέπω όμως συμμετοχές και ανυσηχώ. Που πήγαν οι μοτοσυκλετιστές?

Μικρή Λουλού
14/04/2005, 08:01
ΜΗ ΒΙΑΖΕΣΑΙ....:D :D :D

nikoskkk
14/04/2005, 09:38
Εγώ με άλλους 10 φίλους!!!

zouR1
14/04/2005, 18:38
Ω ρε τι μου θυμίσατε...
Μέχρι το και το 2003 ήταν το μόνο γεγονός για το οποίο προετοιμαζόμουν 6 μήνες πριν. Τι διαδρομές, χάρτες, υπολογισμούς... ατελείωτες ώρες.
Και μετά "ο αγώνας". Κανένας δεν τον χαρακτηρίζει έτσι αλλά έτσι είναι. Γιατί πάνω από όλα είναι πρώτα αγώνας με τον εαυτό σου και μετά με τον χρόνο.

Θεωρούμαι κλασσικός συμμετέχων του 36ώρου μιας και έχω λάβει μέρος σε 5 από τα 7 οδοιπορικά που έχουν γίνει μέχρι τώρα, με καλύτερη διάκριση την κατάκτηση της 2ης θέσης της Β κατηγορίας το 2002. Τα μηχανάκια μου όσοι τα θυμούνται ήταν κάτι αρχαία ζητάδικα Gsx 750. Ενα παλιό του '80 και ένα νεότερο του '85 το οποίο στον τελευταίο αγώνα τσάκιζε με 220+ km τελική (κοντερίσια).

Εγώ προσωπικά δεν έχω συμμετάσχει σε άλλο μοτοσυκλετιστικό event τόσο πορωτικό όσο οι 36 ώρες! Πρέπει να πάρεις μέρος για να το καταλάβεις. Πρακτικά περνάς ένα Σαββατοκύριακο της ζωής σου οδηγώντας την μηχανή σου, μαζί με καμία 150αριά (2002) άλλους συναδέλφους τους οποίους κάθε άλλο παρά ανταγωνιστικά τους βλέπεις. Ολοι είναι μία παρέα. Εχω οδηγήσει υπό δύσκολες συνθήκες όπως βροχή, ζέστη, κρύο, χιόνια.... κάθε χρόνο έλεγα να τα παρατήσω και μετά ανυπομονούσα όλο και περισσότερο να πάρω μέρος στον επόμενο αγώνα.

Με το καινούργιο format του 2004 με τις φωτογραφίες δεν ήθελα να συμμετάσχω για να μην χαλάσω την γεύση όλων των προηγούμενων χρόνων. Μπορεί να είναι και καλύτερο φέτος γιατί έχουν γίνει βελτιώσεις. Παρόλα αυτά ούτε φέτος προβλέβεται να πάρω μέρος προς το παρόν γιατί δεν παίζει μοτόρι. :(

Η συμβουλή μου όμως σε όσουν δεν το έχουν ζήσει είναι να πάνε τον Μάιο και να ζήσουν μια φανταστική εμπειρία. Και αν εγώ δεν είμαι παρών εν σώματι, η σκέψη μου θα ακολουθεί σίγουρα τους φίλους μου στις όμορφες διαδρομές της Ελλάδας.

Καλό δρόμο παιδιά !! :wave2:


Στις φωτογραφίες είναι τα μοτόρια μου που με βγάλανε ασπροπρόσωπο σε όλα τα οδοιπορικά χωρίς να παρουσιάσουν το παραμικρό πρόβλημα. Στην υγειά τους όπου και αν είναι !:beer:


12563

Nik0s
14/04/2005, 18:40
Ωραίος! :D :wave2:

free rider
14/04/2005, 18:52
ερεεεε τα suzukia ...

ιστορικά μηχανήματα...


πως όμως εμπλεξεςμε τα πρώην μπατσικά???

έχεις καμιά σχέση με αστυνομία??

ή απο τον οδδυ?

zouR1
14/04/2005, 18:57
ΟΔΔΥ φίλε free rider. Ημουν πιτσιρικάς και είχα χρόνο να κάθομαι να τα φτιάχνω. Τα συγκεκριμένα μηχανάκια έχουν κολοσσιαίο δείκτη "αξία προς τιμή". Δεν σπάνε, δεν χαλάνε...δυστυχώς δεν στρίβουν κιόλας γιαυτό τα πούλησα. Το τελευταίο το πήρα το 2000. Δεν ξέρω αν έχει μείνει τίποτα στον ΟΔΔΥ τώρα. Στα μηχανάκια όμως σίγουρα αξίζει να κοιτάξει κανείς. Τα αυτοκίνητα είναι κυρίως μάπα.

free rider
14/04/2005, 19:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από zouR1
ΟΔΔΥ φίλε free rider. Ημουν πιτσιρικάς και είχα χρόνο να κάθομαι να τα φτιάχνω. Τα συγκεκριμένα μηχανάκια έχουν κολοσσιαίο δείκτη "αξία προς τιμή". Δεν σπάνε, δεν χαλάνε...δυστυχώς δεν στρίβουν κιόλας γιαυτό τα πούλησα. Το τελευταίο το πήρα το 2000. Δεν ξέρω αν έχει μείνει τίποτα στον ΟΔΔΥ τώρα. Στα μηχανάκια όμως σίγουρα αξίζει να κοιτάξει κανείς. Τα αυτοκίνητα είναι κυρίως μάπα.

'εχεις απόλυτο δίκιο ,

για την εποχή τους δε ήταν το κάτι άλλο ...

θυμάμαι που το απωθημένο μου ήταν το grx750e που το είχε ο ευθυμίου στην βιτρίνα του στα πατήσια ενα κόκκινο ..

και του το είχα ζητήσει ανταλαγή αλλά δεν προχώρησε η δουλειά τότε για 10 χιλιάδες δρχ...

έμπλεξα με τον αφερφό του..

ρε τι θυμόμαστε λέμε..


και τελείως διαφορετική οδήγηση απο τα σημερινά ..

το 900 το boldor είχε να καταπληκτικό μοτέρ αλλά δεν ήθελε να έχει καμιά σχέση με τα σημερινά..

όμως τότε οι μηχανες ήταν άλλο πράμα
και οι άνθρωποι ήταν διαφορετικοί ..

τώρα όμως πρέπει να προσαρμοστούμε στα καινούργια ..
στριψίματα γυροσκοπικά ..
αναρτήσεις φρένα ..

ωχ ζαλίστηκα..

φέρτε μου ενα xs650 να βρώ την ησυχία μου...

:beer: :beer: :beer:

SF
14/04/2005, 20:35
Μήπως -λέει- θα τα πείτε από κοντά, το βράδυ του σαββάτου 28/5 στα Μετέωρα? ;) :smokin:

free rider
14/04/2005, 23:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Μήπως -λέει- θα τα πείτε από κοντά, το βράδυ του σαββάτου 28/5 στα Μετέωρα? ;) :smokin:

καλά θα ήταν ρε Κώστα αλλά ...

τα κότσια μου δεν φτάνουν ως εκεί...

:sad: :sad: :sad:

crs-k
15/04/2005, 00:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
καλά θα ήταν ρε Κώστα αλλά ...

τα κότσια μου δεν φτάνουν ως εκεί...

:sad: :sad: :sad:


Ετσι, ετσι ...

Να διαχωριζονται οι αμνοι απο τα εριφια ! :evil:

:lol: :rotflmao: :lol:

nikoskkk
18/04/2005, 22:42
Πολύ εθνική μυρίζομαι και δεν μου πολύ αρέσει!!:yuck: :yuck:

Κανένας
19/04/2005, 11:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από zouR1
Ω ρε τι μου θυμίσατε...
Μέχρι το και το 2003 ήταν το μόνο γεγονός για το οποίο προετοιμαζόμουν 6 μήνες πριν. Τι διαδρομές, χάρτες, υπολογισμούς... ατελείωτες ώρες.
Και μετά "ο αγώνας". Κανένας δεν τον χαρακτηρίζει έτσι αλλά έτσι είναι. Γιατί πάνω από όλα είναι πρώτα αγώνας με τον εαυτό σου και μετά με τον χρόνο.


Εγώ προσωπικά δεν έχω συμμετάσχει σε άλλο μοτοσυκλετιστικό event τόσο πορωτικό όσο οι 36 ώρες! Πρέπει να πάρεις μέρος για να το καταλάβεις. Πρακτικά περνάς ένα Σαββατοκύριακο της ζωής σου οδηγώντας την μηχανή σου, μαζί με καμία 150αριά (2002) άλλους συναδέλφους τους οποίους κάθε άλλο παρά ανταγωνιστικά τους βλέπεις. Ολοι είναι μία παρέα. Εχω οδηγήσει υπό δύσκολες συνθήκες όπως βροχή, ζέστη, κρύο, χιόνια.... κάθε χρόνο έλεγα να τα παρατήσω και μετά ανυπομονούσα όλο και περισσότερο να πάρω μέρος στον επόμενο αγώνα.

Με το καινούργιο format του 2004 με τις φωτογραφίες δεν ήθελα να συμμετάσχω για να μην χαλάσω την γεύση όλων των προηγούμενων χρόνων. Μπορεί να είναι και καλύτερο φέτος γιατί έχουν γίνει βελτιώσεις. Παρόλα αυτά ούτε φέτος προβλέβεται να πάρω μέρος προς το παρόν γιατί δεν παίζει μοτόρι. :(

Η συμβουλή μου όμως σε όσουν δεν το έχουν ζήσει είναι να πάνε τον Μάιο και να ζήσουν μια φανταστική εμπειρία. Και αν εγώ δεν είμαι παρών εν σώματι, η σκέψη μου θα ακολουθεί σίγουρα τους φίλους μου στις όμορφες διαδρομές της Ελλάδας.

Καλό δρόμο παιδιά !! :wave2:


2002
Συμφωνώ στα πορωτικα και στο αισθήματα που σου άφηνε όταν τελείωσε

Έχω όμως Μερικές Σοβαρές Αντιρρήσεις
Πρώτα από όλα ήταν αγώνας και ας μην ήταν αγώνας- για λόγους νομικής φύσης
Και ήταν αγώνας χωρίς νόημα, πέρα του να δοκιμάσεις τις αντοχές του σώματος και την δοκιμασία, του να αποφύγεις κάποιο ατύχημα
Το δεύτερο το κατάλαβαν μάλλον τα παιδιά της λέσχης και για αυτό νομίζω άλλαξαν το όλο σχέδιο, διότι από θαύμα δεν υπήρξε μέχρι τώρα θανατηφόρο ατύχημα, παρά μόνο τραυματισμοί και πτώσεις
Εγώ έκανα 1800 χιλιόμετρα από το ξημέρωμα του Σαββάτου μέχρι το βράδυ Κυριακής
Μην σας πω τι είναι να κατεβαίνεις το Πισοδερι Φλώρινας στις 1 ώρα το βράδυ με βροχή
Αυτό που θυμάμαι εγώ είναι ότι, δεν θυμάμαι σχεδόν τίποτα

Περάσαμε όλα σχεδόν τα βουνά της κεντρικής Ελλάδος με απίστευτες διαδρομές και καταπληκτικά τοπία, από τα οποία δεν θυμάμαι σχεδόν τίποτα

Γιατί πώς να θυμάσαι τοπία, όταν όλη η προσοχή είναι στραμμένη στην ασφαλή οδήγηση
Δεν είχα χρόνο να βγάλω ούτε μια φωτογραφία
Για να βγάλεις φώτο, έπρεπε να έχεις μηχανή συνδεδεμένη στο κράνος

Η ερώτηση που έκανα σε φίλο συνοδοιπόρο, του τι νόημα έχει όλο αυτό απαντήθηκε με το ότι, σου δίνεται η ευκαιρία, να γνωρίσεις κάποια μέρη και μετά να τα ξανακάνεις με την ησυχία σου
Ε άμα είναι έτσι,

χίλιες φορές καλλίτερα ο καινούργιος του χαρακτήρας
:wave2: :) :beer:


12893

nikoskkk
26/04/2005, 19:47
Σήμερα έλαβα από τη MOTO GUZZI την επίσημη πρόσκληση για το 36 ωρο!!!!!


Μέχρι της 18/05/05 πρέπει να δηλώσουμε συμμετοχή. ΤΡΕΞΤΕ!!!!!!!!!!!

Έχω και κάποια τηλ. για πληροφορίες στείλτε ΠΜ


Επίσης μπορείτε να πάτε στη λέσχη κάθε Δευτέρα και Τετάρτη. τηλ. 210-3413369
:smokin:

crs-k
26/04/2005, 19:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikoskkk
Σήμερα έλαβα από τη MOTO GUZZI την επίσημη πρόσκληση για το 36 ωρο!!!!!


Μέχρι της 18/05/05 πρέπει να δηλώσουμε συμμετοχή. ΤΡΕΞΤΕ!!!!!!!!!!!

Έχω και κάποια τηλ. για πληροφορίες στείλτε ΠΜ


Επίσης μπορείτε να πάτε στη λέσχη κάθε Δευτέρα και Τετάρτη. τηλ. 210-3413369
:smokin:

Πως πηρες "επισημη προσκληση" ? :confused:

nikoskkk
26/04/2005, 20:27
Ένα λεπτό γράφω τη διαδρομή!!!

nikoskkk
26/04/2005, 20:33
Τρελή διαδρομή!!!!!!!!!

Στον Κηφισό, (28/05/05) πάμε για Τρίπολη, Βυτίνα, κάποια τοξωτή διαδρομή προς Πάτρα, Ρίο, Ναύπακτο, Μόρνο, Μακρακομη, Πλαστήρα (εκεί θα γίνει κάποιο ιβεντ, κάτι μέσα στη λίμνη υποθέτω) και διανυκτέρευση στη Καλαμπάκα. Αυτή η διαδρομή είναι περίπου 650χμ.

Ημέρα δεύτερη (πιο δύσκολη) Βασιλητσα, Διστρατο, προς Κόνιτσα, Τσεπελοβο, Ζαγόρια, Ζίτσα, ίσως Σηρακο, Πρέβεζα Αχέροντα, Άκτιο Αστακός, και επιστροφή στα Μέγαρα(goodys) για απονομή!!!!


Σύνολο περίπου 1280 χλ.

Μου τα είπε ο άνθρωπος της λέσχης αλλά είναι στο περίπου μιας και δεν έχουν κάνει ακόμη το πιλοτικό!!!

nikoskkk
26/04/2005, 20:33
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΕΣΧΗ MOTO GUZZI
ΠΡΑΒΙΟΥ 21 & ΜΕΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ , 118 55 ΡΟΥΦ
ΤΗΛ. –FAX 210-3413369
20.4.05
36 ΩΡΕΣ-ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΟ ΑΝΤΟΧΗΣ
Οι «36 Ωρες-Οδοιπορικό Αντοχής» ειναι μια ιδεα της Ελληνικης Λεσχης Moto Guzzi που ξεκινησε το 1998 και φετος διοργανωνεται απο αυτην για 8η χρονια.
Εχει χαρακτηριστει απο τον ειδικο τυπο σαν το πιο πετυχημενο μοτοσυκλετιστικο δρωμενο εκτος αγωνων.

Σκοπος της εκδηλωσης ειναι η καλυψη μεγαλων χιλιομετρικων αποστασεων (1600-2200 χλμ) σε περιορισμενο χρονο (2-3 μερες) οδηγωντας κυριως στο επαρχιακο οδικο δικτυο, ανεξαρτητως καιρικων συνθηκων, με ασφαλεια και φυσικα ακολουθωντας τον ΚΟΚ.

Η εκδηλωση προσελκυει καθε χρονο πανω απο 150 μοτοσυκλετιστες, αν και το 1998 μολις 29 ατομα το ειχαν τολμησει. Δικαιωμα συμμετοχης εχει καθε νομιμος οδηγος, ανεξαρτητως μαρκας μοτο, τυπου και κυβισμου. Η γκαμα περιλαμβανει απο τους πιο εμπειρους συνειδητοποιημενους ταξιδιαρηδες εως αρχαριους που θελουν να εξερευνησουν τις δικες τους δυνατοτητες η της πιθανον καινουργιας μοτο τους. Καποιοι παιρνουν συνεπιβατη φιλο η συντροφο, αποφαση γενναια με προσθετη δυσκολια και κουραση. Επισης συμμετεχουν και λιγες γυναικες οδηγοι, που αποδεικνυουν τις ικνοτητες τους καθε χρονο καλυπτοντας χωρις προβλημα τη μεγαλη διαδρομη.

Κατα την διαρκεια του οδοιπορικου, αναπτυσσεται η ομαδικοτητα και η συντροφικοτητα στους συμμετεχοντες, ενω στο τελος οι περισσοτεροι νοιωθουν σαν να γνωριζονται καιρο, εχοντας βοηθησει ο ενας τον αλλο σε απροοπτα, μικροβλαβες, αναγνωριση σωστης πορειας κλπ. Ακομα, οι διοργανωτες φροντιζουν να υπαρχουν καποιες εκπληξεις υπο μορφη δοκιμασιας (πχ αργοπορια, πεζοπορια ) η ψυχαγωγικης δραστηριοτητας (πχ αγωνας καρτ) κατα τη διαρκεια της εκδηλωσης, γεγονοτα που αυξανουν την αγωνια και το κεφι.
Επιπλεον της οδηγικης ικανοτητας και της αντοχης που εξασκει και αναπτυσσει το οδοιπορικο «36 ΩΡΕΣ», δινεται η ευκαιρια σε οσουν συμμετεχουν να ανακαλυψουν μοναδικες ομορφιες της χωρας μας που ειναι δυσκολο να εντοπισουν σε δικες τους προσωπικες εξορμησεις. Οι περισσοτεροι εντοπιζουν στο οδοιπορικο τα μερη που τους αρεσουν και τα επισκεπτονται αργοτερα με μεγαλυτερη ανεση χρονου.

Τελος με βαση το κυβισμο, τα αποτελεσματα στις «δοκιμασιες» αλλα και τη συντροφικοτητα στην διαδρομη, μοιραζονται κυπελλα σε εκδηλωση απονομης που γινεται λιγες μερες μετα την ληξη του 36ωρου, οπου προβαλλονται με εμφαση οι υποστηρικτες (Δημοι, Νομαρχιες, ΜΜΕ) καθως και οι χορηγοι.

crs-k
26/04/2005, 20:43
Δεν απαντησες επι της ταμπακιερας ομως ... :wacko:

ΠΩΣ πηρες "προσωπικη προσκληση" ? :confused: :)

nikoskkk
26/04/2005, 20:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Δεν απαντησες επι της ταμπακιερας ομως ... :wacko:

ΠΩΣ πηρες "προσωπικη προσκληση" ? :confused: :)

Τους πρώτους του καλούν


:winka: :lol: :lol: :winka:

















Απλά στο προηγουμενο 36ωρο είχα δώσει στοιχεία και έτσι μου την έστειλαν ταχυδρομικώς.
:smilea: :smilea:

ireneepi
27/04/2005, 01:57
πολυ καλη φαση!

crs-k
06/05/2005, 08:08
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΕΣΧΗ MOTO GUZZI
ΠΡΑΒΙΟΥ 21 & ΜΕΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ , 118 55 ΡΟΥΦ
ΤΗΛ. –FAX 210-3413369
20.4.05
36 ΩΡΕΣ-ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΟ ΑΝΤΟΧΗΣ
....................

Εκτος απο αυτο το τηλεφωνο, που ΔΕΝ απανταει, τα πρωινα τουλαχιστον, ξερει κανεις πως μπορουμε να δηλωσουμε συμμετοχη ? :confused:

Στο site τους ΔΕΝ εχουν καποια "φορμα" ... :sick:

zouR1
06/05/2005, 09:33
Το club είναι πάντα ανοιχτό την Δευτέρα το Βράδυ από τις 20:00 και μετά. Τις μέρες του 36ώρου ανοίγει και Τετάρτη βράδυ αλλά για αυτό δεν είμαι σίγουρος. Θα σου πρότεινα να πας από εκεί την Δευτέρα και να δεις από κοντά τι παίζει.

nikoskkk
06/05/2005, 10:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Εκτος απο αυτο το τηλεφωνο, που ΔΕΝ απανταει, τα πρωινα τουλαχιστον, ξερει κανεις πως μπορουμε να δηλωσουμε συμμετοχη ? :confused:

Στο site τους ΔΕΝ εχουν καποια "φορμα" ... :sick:

Την άλλη εβδομάδα θα πάω να δηλώσω συμμετοχή, οπότε αν θες πάμε παρέα (Δευτέρα 9-5-05) 20:30!!! Πέτρου Ράλλη απέναντι από το Ένα και Ένα:winka: :winka:

nikoskkk
06/05/2005, 10:52
Στην κόκκινη τελεία περίπου κάτω από τη γέφυρα

Tropeas
06/05/2005, 15:51
Α ωραία είμαι και προπονημένος απο τα 1400km σε συνεχόμενες 15μιση ώρες πέρσι τον Ιούλιο με μόνες στάσεις για βενζίνη...
Απο Ανκόνα Φρανκφούρτη...

Μικρή Λουλού
06/05/2005, 18:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Α ωραία είμαι και προπονημένος απο τα 1400km σε συνεχόμενες 15μιση ώρες πέρσι τον Ιούλιο με μόνες στάσεις για βενζίνη...
Απο Ανκόνα Φρανκφούρτη...


ΝΑΙ,ΑΛΛΑ ΞΕΧΑΣΕΣ ΚΑΤΙ...
ΑΛΛΟ ΑΝ ΟΔΗΓΑΣ 14ΟΟ ΚΜ ΣΕ ΟΤΟΣΤΡΑΝΤΑ ΚΑΙ ΑΟΥΤΟΜΠΑΝ,ΚΑΙ ΑΛΛΟ 1400 ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΕ ΓΙΑΓΑΝΤΙΑΙΟ ΣΛΑΛΟΜ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ ΜΟΙΑΖΕΙ...:smokin:

crs-k
06/05/2005, 18:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
ΝΑΙ,ΑΛΛΑ ΞΕΧΑΣΕΣ ΚΑΤΙ...
ΑΛΛΟ ΑΝ ΟΔΗΓΑΣ 14ΟΟ ΚΜ ΣΕ ΟΤΟΣΤΡΑΝΤΑ ΚΑΙ ΑΟΥΤΟΜΠΑΝ,ΚΑΙ ΑΛΛΟ 1400 ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΕ ΓΙΑΓΑΝΤΙΑΙΟ ΣΛΑΛΟΜ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ ΜΟΙΑΖΕΙ...:smokin:

Και λιγα λες ... :lol: :rotflmao: :lol:

crs-k
06/05/2005, 18:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikoskkk
Την άλλη εβδομάδα θα πάω να δηλώσω συμμετοχή, οπότε αν θες πάμε παρέα (Δευτέρα 9-5-05) 20:30!!! Πέτρου Ράλλη απέναντι από το Ένα και Ένα:winka: :winka:

ΔΕΝ μπορω τις Δευτερες! :rolleyes:

Ρε τι μου θυμιζει ? :lol: :rotflmao: :lol:


Να σου δωσω τα στοιχεια μου να "δηλωσεις" κι εμενα ...

Να 'μαι "δηλωμενη" !!!

:lol: :rotflmao: :lol:

Tropeas
06/05/2005, 18:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
ΝΑΙ,ΑΛΛΑ ΞΕΧΑΣΕΣ ΚΑΤΙ...
ΑΛΛΟ ΑΝ ΟΔΗΓΑΣ 14ΟΟ ΚΜ ΣΕ ΟΤΟΣΤΡΑΝΤΑ ΚΑΙ ΑΟΥΤΟΜΠΑΝ,ΚΑΙ ΑΛΛΟ 1400 ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΕ ΓΙΑΓΑΝΤΙΑΙΟ ΣΛΑΛΟΜ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ ΜΟΙΑΖΕΙ...:smokin:
Αλίμονο έχω κάνει και τα ελληνικά μου μαζοχιστικά... στους υπέροχους 3-4πλο στρωμένους δρόμους ! ;) :beer:

free rider
06/05/2005, 20:29
Ο Θανάσης είπε την μεγαλύτερη αλήθεια...

ελλάδα με τους εντουρόδρομους...


:smokin: :smokin: :smokin:

nikoskkk
26/05/2005, 11:04
Έτοιμοι και ετοιμοπόλεμοι όλοι????????:wacko:

Εχτές πήραμε τον φάκελο του 8ου 36ωρου!!!

Σουπερρρρρρρρρρ.
:beer: :beer:



Αύριο πάω για μπροστινά wp ,έχω βάλει και καινούρια ελαστικά και είμαι έτοιμος!!:smokin: :smokin:




Ο καιρός, 36ωρος!!!!!!:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bawl: :bigcry: :bigcry: :bigcry:




Με την επιστροφή θα μπουν και οι Φώτο:wave2: :wave2:

Nik0s
26/05/2005, 15:40
Πάλι καλά που το κάνανε Μάιο φέτος, για να
μη βρέξει !!! :lol: :bawl: :lol:

Νίκο, καλο κουράγιο, θα περάσεις σίγουρα
τέλεια κι ας λέμε εμείς.....

:beer: :beer: :wave2:

illuminatios
26/05/2005, 16:39
Ολα ΟΚ!

έχω φιάξει και τους χάρτες μου ... μόνο που....

μήπως έχει κανείς χάρτη που να καλύπτει τη διαδρομή μέχρι την έξοδο για βυτίνα?? :confused:









Γαμω το σκατόκαιρο γαμω τις κωλοβροχες μου γαμω....

ρε LET THE FUCKING SUNSHINE IN


κι οχι τίποτα δηλαδης, αλλα θα χουν και δικαιολογία όταν θα τους πίνω το αίμα....

gcrook
26/05/2005, 19:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikoskkk


Αύριο πάω για μπροστινά wp




Πουλακι μου ψηθηκες τελικα;:lol: ;) :beer:


15234

nikoskkk
27/05/2005, 10:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Πουλακι μου ψηθηκες τελικα;:lol: ;) :beer:

Με αλλά 200 ευρα μου έκανε σέρβις και το πίσω!!!!


Με καινούργιο ελατήριο:smilea: :smilea:

OldMan
27/05/2005, 10:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikoskkk
Με αλλά 200 ευρα μου έκανε σέρβις και το πίσω!!!!

Με καινούργιο ελατήριο:smilea: :smilea:

:confused: :confused: :confused:

ΠΟΥ τα έκανες αυτά ρε Νίκο ???

200€ έχει ΜΟΝΟ το ελατήριο, και (συνήθως) τα πίσω αμορτισέρ θέλουν γύρω στα 150€ εργατικά+λάδια+τσιμούχες+O-rings κ.λ.π.

:sad: :sad: :sad:

nikoskkk
27/05/2005, 10:23
ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΘΑ ΜΟΥ ΠΑΡΕΙ 150 ΓΙΑ WP.
ΓΙΑ ΤΟ ΠΙΣΩ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΠΑΩ (ΤΟ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ ΜΟΝΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΕΙ ΑΥΤΟΣ )



ΝΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑΞΕΙ ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΕΛΑΤΗΡΙΟ ΜΕ 200!!

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ????


ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΓΚΥΖΗ

OldMan
27/05/2005, 10:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikoskkk
ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΘΑ ΜΟΥ ΠΑΡΕΙ 150 ΓΙΑ WP.
ΓΙΑ ΤΟ ΠΙΣΩ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑΞΕΙ ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΕΛΑΤΗΡΙΟ ΜΕ 200!!

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ????


:confused: :confused: :confused:

Το αντίθετο !!!!

Μου φαίνονται ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ !!!

Είσαι σίγουρος ότι μιλάτε για White Power ??

(Δεν θέλω να σε "υποψιάσω" για κάτι, αλλά μήπως πρέπει ???)

:wave2: :beer: :wave2:

nikoskkk
27/05/2005, 10:31
ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΕΝΔΟΙΑΣΜΟΥΣ ΕΙΜΑΙ ΟΛΟ ΑΥΤΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΩ!!
ΤΩΡΑ ΤΟ ΕΧΩ ΑΦΗΣΕΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ, ΓΙΑ ΤΟ ΠΙΣΩ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ!!
ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΚΑΝΑ ΒΛΑΚΕΙΑ ΠΟΥ ΕΦΤΙΑΞΑ ΜΟΝΟ ΤΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΟ ΚΑΝΤΡΟ ΒΑΡΟΥΣ.
:mad: :mad:

OldMan
27/05/2005, 10:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikoskkk
ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΕΝΔΟΙΑΣΜΟΥΣ ΕΙΜΑΙ ΟΛΟ ΑΥΤΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΩ!!
ΤΩΡΑ ΤΟ ΕΧΩ ΑΦΗΣΕΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ, ΓΙΑ ΤΟ ΠΙΣΩ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ!!
ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΚΑΝΑ ΒΛΑΚΕΙΑ ΠΟΥ ΕΦΤΙΑΞΑ ΜΟΝΟ ΤΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΟ ΚΑΝΤΡΟ ΒΑΡΟΥΣ.
:mad: :mad:

:lol: :sad: :lol:

Cool baby....

Το κέντρο βάρους ΔΕΝ πρόκειται να αλλάξει, αν σου φέρει το μπροστινό στις ρυθμίσεις που το είχες (πρακτικά είναι συνδυασμός σκληρότητας ελατηρίου και προφόρτισης).

Αλλά και στην περίπτωση που μεταβληθεί κάτι, μπορείς να το φέρεις εκεί που θέλεις με προφόρτιση-αποφόρτιση του πίσω ελατηρίου.

Υ.Γ.

Δεν κάνεις ένα τηλέφωνο στον Τασούλη, για να συγκρίνεις τιμές ??



:wave2: :beer: :wave2:

nikoskkk
27/05/2005, 10:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:lol: :sad: :lol:
ελατηρίου.

Υ.Γ.

Δεν κάνεις ένα τηλέφωνο στον Τασούλη, για να συγκρίνεις τιμές ??



:wave2: :beer: :wave2:



Τασουλης?????? δώσε τηλ.:confused:

OldMan
27/05/2005, 11:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikoskkk
Τασουλης?????? δώσε τηλ.:confused:

Den echo tilefono kardia mou ...!!!

Είμαι σε ένα γραφείο τώρα που δεν έχει τίποτε άλλο εκτός από ένα PC και ΔΟΥΛΕΥΩ !!!!, οπότε δεν μπορώ να βρω τηλ. κ.λ.π.)

Αλλά ρε Νίκο, ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να εμπλακεί κάποιος (έστω και νοητικά) με WP χωρίς τον Τασούλη !!!!:lol: :lol: :lol:

nikoskkk
30/05/2005, 14:15
ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΕΠΙΣΤΡΕΨΑΜΕ ΣΟΙ :eek:


Και αυτό το λέω επειδή είχε γαμ…..καιρό ο δρόμος γλίστραγε, τα χιλιόμετρα πολλά επακόλουθο είναι να έχουμε και πτώσης (ΠΟΛΛΕΣ), από ότι ξέρω αναίμακτες.

Κατά τα αλλά η διαδρομή απίστευτοι. Τα χιλιόμετρα πολλά, μαζί με κάτι κύκλους χωματόδρομους κάπου στον Αστακό που χαθήκαμε περίπου 1800 για το διήμερο!!

:smokin:

illuminatios
30/05/2005, 14:21
δηλώνω ρετάλι
θέλω τρεις μέρες ύπνο !



Μοτοσυκλετιστική ζορικη εμπειρία....

crs-k
30/05/2005, 14:21
Για πες λεπτομερειες ... :cool:

illuminatios
30/05/2005, 14:34
επίσης θέλω πίσω λάστιχο


15562

illuminatios
30/05/2005, 14:35
και πλύσιμο


15564

Tigas
30/05/2005, 14:41
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΤΗΣ YAMAHA :confused:

FAZER 600 ON-OFF :D

div400
30/05/2005, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikoskkk
ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΕΠΙΣΤΡΕΨΑΜΕ ΣΟΙ :eek:


Και αυτό το λέω επειδή είχε γαμ…..καιρό ο δρόμος γλίστραγε, τα χιλιόμετρα πολλά επακόλουθο είναι να έχουμε και πτώσης (ΠΟΛΛΕΣ), από ότι ξέρω αναίμακτες.

Κατά τα αλλά η διαδρομή απίστευτοι. Τα χιλιόμετρα πολλά, μαζί με κάτι κύκλους χωματόδρομους κάπου στον Αστακό που χαθήκαμε περίπου 1800 για το διήμερο!!

:smokin:
χαίρομαι που γύρισες καλά. εμείς με τον Γιάννη εγκαταλείψαμε στα διόδια της Ελευσίνας (ξενερώσαμε αγρία με τον καιρό από μέρες πριν και το Σάββατο ήταν too much).παρόλο που φοράγαμε αδιάβροχα έως την Ελευσίνα είχαν αρχίσει να βάζουν νερά και δεν την παλέψαμε!
χαχαχα εμείς κάναμε 36λεπτω! όχι 36ωρο χαχαχαχ
ξεφτίλα είμαστε!!!!!

illuminatios
30/05/2005, 15:02
οδοιπορικό θα γραψω στην πορεία

Δυστυχώς δεν ήταν όλες οι πτώσεις 'εύκολες' (εγω πχ τσιμπισα μια ευκολη στο χώμα (λάσπη υπο καταρακτωδη βροχη και φυτευτη πέτρα) αλλα οκ...

Έχω να πω ότι έβγαλα την πρωτη μέρα με 20psi στο λάστιχο από καρφί (το οποίο έσπασε και δεν φαινόταν το μπουρδέλο) εξ ου και η καταστροφη του ελαστικου...

Πονάνε οι καρποί μου... και οι άθλιες καιρικές συνθηκες σε συνδυασμο με το οκ...αθλιο βρεγμένο επαρχιακο δυκτιο απαιτούσε κάτι παραπάνω απο το 100% της προσοχής .... πράγμα που μετα από ώρες καταντάει ΠΟΛΥ κουραστικό....

Ναι το ξανακάνω!

illuminatios
30/05/2005, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΤΗΣ YAMAHA :confused:

FAZER 600 ON-OFF :D

Αυτό είναι εικαστική παρέμβαση made by Κεφαλας ! Υποστηρίζει ότι το λεοπαρ του πάει πολύ!


Θανάση έχω και σκατα αγελάδας παντου εκτος απ τη σέλα! :D

Κανένας
30/05/2005, 15:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΚΑΝΕΝΑΣ
2002
Συμφωνώ στα πορωτικα και στο αισθήματα που σου άφηνε όταν τελείωσε

Έχω όμως Μερικές Σοβαρές Αντιρρήσεις
Πρώτα από όλα ήταν αγώνας και ας μην ήταν αγώνας- για λόγους νομικής φύσης
Και ήταν αγώνας χωρίς νόημα, πέρα του να δοκιμάσεις τις αντοχές του σώματος και την δοκιμασία, του να αποφύγεις κάποιο ατύχημα
Το δεύτερο το κατάλαβαν μάλλον τα παιδιά της λέσχης και για αυτό νομίζω άλλαξαν το όλο σχέδιο, διότι από θαύμα δεν υπήρξε μέχρι τώρα θανατηφόρο ατύχημα, παρά μόνο τραυματισμοί και πτώσεις
Εγώ έκανα 1800 χιλιόμετρα από το ξημέρωμα του Σαββάτου μέχρι το βράδυ Κυριακής
Μην σας πω τι είναι να κατεβαίνεις το Πισοδερι Φλώρινας στις 1 ώρα το βράδυ με βροχή
Αυτό που θυμάμαι εγώ είναι ότι, δεν θυμάμαι σχεδόν τίποτα



Η ερώτηση που έκανα σε φίλο συνοδοιπόρο, του τι νόημα έχει όλο αυτό απαντήθηκε με το ότι, σου δίνεται η ευκαιρία, να γνωρίσεις κάποια μέρη και μετά να τα ξανακάνεις με την ησυχία σου
Ε άμα είναι έτσι,

χίλιες φορές καλλίτερα ο καινούργιος του χαρακτήρας
και μολις εμαθα οτι ο παναγιωτης εσπασε το ποδι του :sad:

nikoskkk
31/05/2005, 17:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΚΑΝΕΝΑΣ
και μολις εμαθα οτι ο παναγιωτης εσπασε το ποδι του :sad:


Το προηγούμενο 36 ωρο το είχαμε κάνει παρέα!!!(είναι από Χαλκίδα):mad: :mad:

Και είναι πολύ προσεκτικός!!!!
Αλλά μια στροφή τον πέταξε σε ένα αυτοκίνητο από ότι έμαθα.

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ:sick:

nikoskkk
31/05/2005, 17:33
Μετά από λίγο πιάνει η βροχή!!!:bigcry: :bigcry:


15649

nikoskkk
31/05/2005, 17:37
Πρώτη στάση Πελοπόννησος, σε ένα φανταστικό χωριό!!


15650

nikoskkk
31/05/2005, 17:39
Συνέχεια στο φράγμα του Μόρνου


15651

nikoskkk
31/05/2005, 17:43
Καταρράκτης στο δρόμο για Οίτη


15652

nikoskkk
31/05/2005, 17:46
Στη λίμνη Πλαστήρα για ένα αγώνα με ποδήλατα λίμνης (η κούραση περιττή)


15653

nikoskkk
31/05/2005, 17:49
Κι άλλη μια!!
Ο αδερφός μου δροσίζετε


15654

nikoskkk
31/05/2005, 17:53
Τελικά μετά από 700 περίπου κουραστικά και βρεγμένα χιλιόμετρα φτάσαμε σώοι στο ξενοδοχείο! Super:beer: :beer:


15655

nikoskkk
31/05/2005, 17:55
Και είπαμε να πάμε για κάνα τσιπουρακι


15656

nikoskkk
31/05/2005, 18:00
Για αυτόν τον άνθρωπο τη να πούμε που έκανε όλη αυτή τη διαδρομή ?:confused: :confused:

ΜΠΡΑΒΟ :beer: :beer:


ΗΡΘΕ ΑΘΗΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΞΑΝΘΗ!!!!!!!!!


15657

nikoskkk
31/05/2005, 18:03
Επόμενη ημέρα εκκίνηση.

Σα να μαζευτήκαμε μπόλικοι


15658

nikoskkk
31/05/2005, 18:07
Στο δρόμο για Γρεβενά!!


15659

nikoskkk
31/05/2005, 18:12
Με θεά την Πίνδο!! Κάπου στο δρόμο για Κόνιτσα (απίστευτη άσφαλτος )


15660

nikoskkk
31/05/2005, 18:14
Φτάσαμε και στη Λευκάδα!


15662

nikoskkk
31/05/2005, 18:16
Και στον καταρράκτη

nikoskkk
31/05/2005, 18:21
:cool:


15666

nikoskkk
31/05/2005, 18:24
Το ποιο μεγάλο λάθος,,,, δεν έκανα μια βουτιά!!


15667

nikoskkk
31/05/2005, 18:26
Στον Αστακό για ένα τσιπ….από εκεί και ύστερα άρχισε το μαρτύριο, χαθήκαμε σε κάτι χωματόδρομους με αποτέλεσμα 2 περίπου ώρες καθυστέρηση


15668

nikoskkk
31/05/2005, 18:27
ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟΣ στα μέγαρα.


15669

nikoskkk
31/05/2005, 18:31
Τέλος θέλω να ευχαριστήσω τον αδερφό μου για την παρέα και υπομονή που είχε να μη με διαολοστείλει μιας και δεν τον άφηνα να καπνίσει κάνα τσιγάρο..


ΓΙΑΝΝΗ ΕΧΑΣΕΣ και σε οποίον άλλο φοβήθηκε την βροχή!

zouR1
01/06/2005, 12:15
Μπράβο σας παίδες !
Αντε και του χρόνου !
:beer:

crs-k
01/06/2005, 12:36
Παντα τετοια! :smokin: :beer: :wave2:

tai
01/06/2005, 17:29
Άξιοι !!!:wave2: :wave2: