PDA

View Full Version : Αντέχετε...



Cpt. Haddock
03/06/2009, 07:20
... μια Πελοπόννησο το Σάββατο; :D

Να διευκρινίσω οτι δεν ξέρω ακόμα εαν εγω μπορώ (μηχανη vs σερφ ειναι παντα δυσκολο ματς), απλά επεσε η ιδέα σε αλλο φόρουμ και τη μεταφέρω.

Για Λεβίδι, Ζατουνα, καπου εκει τέλος πάντως :wave2:


Εγώ θα ξέρω σίγουρα το βράδυ εαν θα έρθω αύριο.

Απο εκεί και περα.

Περίπτερο, μαζωξη γυρω στις 9 (χαλλλλαρα) και προορισμός η ορεινή Αρκαδία.

- Cpt Haddock
- npat
- Alximistis
- Catmaster
- manhunter
- Χωματινος
- amyroukai
- panosko

κλπ κλπ



:beer: :beer: :beer:

catmaster
03/06/2009, 07:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
... μια Πελοπόννησο το Σάββατο; :D

Να διευκρινίσω οτι δεν ξέρω ακόμα εαν εγω μπορώ (μηχανη vs σερφ ειναι παντα δυσκολο ματς), απλά επεσε η ιδέα σε αλλο φόρουμ και τη μεταφέρω.

Για Λεβίδι, Ζατουνα, καπου εκει τέλος πάντως :wave2:


:rolleyes:

Εγώ ειλικρινά ψήνομαι αλλά θα ξέρω μάλλον μέχρι αύριο ...

(κανονικά είχα μετακόμιση το ΣΚ αλλά ήρθαν λίγο ανάποδα κάποια πράγματα και είμαι τελείως φλού ...κλασικά πράγματα δηλαδή ... :bigcry: :bigcry: )


:beer: :beer:

Maira
03/06/2009, 09:53
Θα έπαιζε αλλά υπάρχουν δύο προβλήματα!


Το Σάββατο δουλεύω και δεν παίζει και χρήμα!!!!!

Όσοι πάτε καλά να περάσετε!!!

Καλό δρόμο!!!1


:wave2: :beer: :wave2:

matsamitsou
03/06/2009, 13:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
... μια Πελοπόννησο το Σάββατο; :D

Να διευκρινίσω οτι δεν ξέρω ακόμα εαν εγω μπορώ (μηχανη vs σερφ ειναι παντα δυσκολο ματς), απλά επεσε η ιδέα σε αλλο φόρουμ και τη μεταφέρω.

Για Λεβίδι, Ζατουνα, καπου εκει τέλος πάντως :wave2:

Θα έρθεις και εσύ ? .. γιατί δεν μου κάθονται καλά τα αδιάβροχα :cool:

Υ.Γ: Πού πονάς γλυκό αγόρι ?

Cpt. Haddock
03/06/2009, 21:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από matsamitsou
Υ.Γ: Πού πονάς γλυκό αγόρι ?

άει ρε .... :smokin:

(ξέχασα να το αλλάξω :lol: )

alximistis
04/06/2009, 10:12
Ψήνομαι... ψήνομαι άκου λέει... :D αλλά τι ποστάρεις ρε παπαρίδη αν είναι να μην έρθεις;;; :evil:
βάλε και λεπτομέρειε ςόμως να ξέρουμε... :)

npat
04/06/2009, 10:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock

Για Λεβίδι, Ζατουνα, καπου εκει τέλος πάντως :wave2:

Μια και τη Ζάτουνα την έχουμε κάνει τόσες φορές, να προτείνω μια εναλλακτική?

Κόρινθος, Νεμέα, Σκοτεινή, Τρίπολη, παίρνουμε τον δρόμο για Σπάρτη και λίγο μετά βγαίνουμε αριστερά ανεβαίνοντας στον Πάρνωνα προς Πολύδροσο (Τζίτζινα).

Τα χιλιόμετρα δεν είναι και πολύ διαφορετικά, και η διαδρομή μέσα στον Πάρνωνα μέχρι το Πολύδροσο είναι πραγματικά ΑΠΑΙΧΤΗ.

manhunter
04/06/2009, 10:38
Μέσα με 1000


:beer: :beer: :beer:

cheos13
04/06/2009, 10:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Μια και τη Ζάτουνα την έχουμε κάνει τόσες φορές, να προτείνω μια εναλλακτική?

Κόρινθος, Νεμέα, Σκοτεινή, Τρίπολη, παίρνουμε τον δρόμο για Σπάρτη και λίγο μετά βγαίνουμε αριστερά ανεβαίνοντας στον Πάρνωνα προς Πολύδροσο (Τζίτζινα).

Τα χιλιόμετρα δεν είναι και πολύ διαφορετικά, και η διαδρομή μέσα στον Πάρνωνα μέχρι το Πολύδροσο είναι πραγματικά ΑΠΑΙΧΤΗ.


χμμμμμμμμμμμμμ........... :a018:

npat
04/06/2009, 10:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από cheos13
χμμμμμμμμμμμμμ........... :a018:

Γιατί χτυπιέται αυτός?

:confused:

alximistis
04/06/2009, 10:55
ρε παίδες καλοκαιράκι είναι... και κάπου για μπανάκι;;; :blush:

cheos13
04/06/2009, 11:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Γιατί χτυπιέται αυτός?

:confused:


γιατι τελει αλλα ντεν μπορει......

panagiotispapa
04/06/2009, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Μια και τη Ζάτουνα την έχουμε κάνει τόσες φορές, να προτείνω μια εναλλακτική?

Κόρινθος, Νεμέα, Σκοτεινή, Τρίπολη, παίρνουμε τον δρόμο για Σπάρτη και λίγο μετά βγαίνουμε αριστερά ανεβαίνοντας στον Πάρνωνα προς Πολύδροσο (Τζίτζινα).

Τα χιλιόμετρα δεν είναι και πολύ διαφορετικά, και η διαδρομή μέσα στον Πάρνωνα μέχρι το Πολύδροσο είναι πραγματικά ΑΠΑΙΧΤΗ.


even better

Τρίπολη - Στάδιο - (παράλληλα με το E4 , παιρνάς και 3 πολύ μικρούς "καταράκτες") Άνω Δολιανά - Καστρί - Άγιος Πέτρος - δεξιά προς καταφύγιο Πάρνωνα και στην διασταύρωση για Καστάνιτσα πας δεξιά για να βγεις Τζίτζινα (μπορείς και από χώμα εύκολο). Έτσι παίρνεις μια πραγματικά γερή δόση από Πάρνωνα! και μετά Βαμβακού - Βρέσθενα (και αφού έχεις φτάσει ως εδώ μπορείς να περάσεις και απέναντι προς Καστόριο - Γεωργίτσι κτλ.....)

npat
04/06/2009, 12:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από panagiotispapa
even better

Τρίπολη - Στάδιο - (παράλληλα με το E4 , παιρνάς και 3 πολύ μικρούς "καταράκτες") Άνω Δολιανά - Καστρί - Άγιος Πέτρος - δεξιά προς καταφύγιο Πάρνωνα και στην διασταύρωση για Καστάνιτσα πας δεξιά για να βγεις Τζίτζινα (μπορείς και από χώμα εύκολο). Έτσι παίρνεις μια πραγματικά γερή δόση από Πάρνωνα! και μετά Βαμβακού - Βρέσθενα (και αφού έχεις φτάσει ως εδώ μπορείς να περάσεις και απέναντι προς Καστόριο - Γεωργίτσι κτλ.....)

Καλό κι αυτό, αλλά θα προτιμούσα να φτάσουμε μέχρι Πολύδροσο (Τζίτζινα) από τον πιο σύντομο δρόμο που είπα (από Καρυές, που είναι επίσης πανέμορφος). Μετά, αν γουστάρουμε, συνεχίζουμε κάτω μέχρι το Γεράκι. Από εκεί ανεβαίνουμε πάλι πάνω μέχρι Κοσμά και από Κοσμά γυρίζουμε πίσω από Λεωνίδιο. Αυτό βγάζει έναν ωραίο κύκλο και δεν μπλέκουμε σε πολλούς δαιδάλους με διασταυρώσεις. Αν θέλουμε καθόμαστε στο Πολύδροσο για καφέ και στον Κοσμά για φαγητό (όπως γουστάρουμε). Αν πάλι δε γουστάρουμε τον κύκλο, και τη θέλουμε πιο χαλαρή τη βόλτα, από Πολύδροσο πιάνουμε εθνική (όπως ήρθαμε) και μετά γυρίζουμε από Αρτεμίσιο.

Αλλά το ποστ είναι του Ηλία. Μην του το γαμήσουμε τελείως.

Αν θέλει να πάμε Ζάτουνα, πάμε Ζάτουνα!

alximistis
04/06/2009, 13:17
Ρε Νίκο αυτός δεν ξέρει αν θα ρθει καλά καλά :D

πάντως... όχι άγιο πέτρο παιδιά... έχω πολύ άσχημες αναμνήσεις και δεν ξέρω πως θα αντιδράσω όταν βρεθώ πάλι εκεί :(

αν πάμε βέβαια γιατί πολύ χύμα είναι τα πράγματα :)

npat
04/06/2009, 13:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Ρε Νίκο αυτός δεν ξέρει αν θα ρθει καλά καλά :D

πάντως... όχι άγιο πέτρο παιδιά... έχω πολύ άσχημες αναμνήσεις και δεν ξέρω πως θα αντιδράσω όταν βρεθώ πάλι εκεί :(

αν πάμε βέβαια γιατί πολύ χύμα είναι τα πράγματα :)

Είπαμε... ΔΕΝ πάμε από Αγ. Πέτρο.

:wave2:

alximistis
04/06/2009, 14:00
οοκ συγκεκριμενοποιήστε το και πείτε για συμμετοχές :)

npat
04/06/2009, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
οοκ συγκεκριμενοποιήστε το και πείτε για συμμετοχές :)

Το ποστ εξακολουθεί να είναι του Ηλία!

filipp0s
04/06/2009, 14:21
Θα ερχόμουν -ειδικα αν είναι κι ο «μεθυσος»- στη βόλτα, αλλά δεν παίζει μία...


:wave2: :wave2:

zvailakis
04/06/2009, 15:43
1 βδομάδα πριν την Πανελλήνια ήμουν εκεί. Προσοχή κάπου στα Τσίτζινα μετά από μια φουρκέτα το ρεύμα του δρόμου δεν υπάρχει.....καθίζηση, γκρεμός! Ρωτήστε κάνα Ντόπιο μόλις περάσετε από Καλλιθέα και μετά.

Α, και να πάτε για αγριογούρουνο (αν έχει) στην Ταβέρνα της Μάντω στα Τσίτζινα.

Επίσης μετά το αγριογούρουνο στο καταφύγιο απ'έξω έχει πηγή και κάτι τραπέζια, ότι πρέπει για ύπνο!

Αυτά....εγώ θα οδηγήσω σε καμία βδομάδα πάλι, αυτά τα θαλασσινά με έχουν τσακίσει σε όλους τους τομείς, και μόνο από το ίντερνετ ταξιδεύω!

alximistis
04/06/2009, 15:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Το ποστ εξακολουθεί να είναι του Ηλία!


ναι ρε Νίκο μου το ξέρω... τεσπα Ηλία αποφάσισε αν ισχύει αυτό ή όχι για να ξέρουμε και οι υπόλοιποι :)

amyroukai
04/06/2009, 16:40
Μέσα αν γίνει... να ευχαριστηθώ λίγο στροφές!!!!

Cpt. Haddock
04/06/2009, 20:19
Το ποστ ειναι του Ηλία (καποιο σύνθημα μΕ θυμίζει αυτό) αλλα μη δινετε σημασία.

Οντως δεν ξέρω ακόμα αν θα έρθω, θα εξαρτηθεί απο το αν θα βρω τρόπο να μεταφέρω το σερφ το Σαββατο... :look:



Νικο, θα προτιμούσα όχι Τζιτζινα, ο δρόμος για εκεί ειναι ΠΟΛΥ κλειστος και δεν το φχαριστιέσαι...

Βάλτε και λιγο μετρο στα χιλιόμετρα ρε σεις :wave2:


(μιλάει ο ανθρωπας που εκανε 800 σε μια μέρα :lol: )





Τεσπα, αποφασιστε και βλέπουμε :beer:

panosko
04/06/2009, 21:08
Ερχομαι κι εγώ αλλα σιγουρέψτε το να ξέρουμε τι κάνουμε.

npat
04/06/2009, 21:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock

Νικο, θα προτιμούσα όχι Τζιτζινα, ο δρόμος για εκεί ειναι ΠΟΛΥ κλειστος και δεν το φχαριστιέσαι...


Για μένα ήταν απ' τα πιο όμορφα κομμάτια του φετινού 36ωρου, και απ' ότι θυμάμαι... μια χαρά το φχαριστηθήκαμε (αν και στενός και ψιλο-ανώμαλος ο δρόμος για έναν περίεργο λόγο κρατούσε καλά και είχε καλό ρυθμό---ειδικά με το Σοφιανό μπροστά)!

:evil: :lol:

Τεσπα... Ζάτουνα it is. Φαντάζομαι δρομολόγιο από Νεμέα, Σκοτεινή, Λεβίδι, Βλαχέρνα, Βυτίνα και επιστροφή από Τρίπολη?

Ηλία, συγκεκριμενοποίησέ τα, βάλε ώρα ραντεβού, γράψε και συμμετοχές (ανεξαρτήτως αν έρθεις ή όχι) γιατί αλλιώς θα γίνει μπάχαλο...

:wave2:

Χωμάτινος
05/06/2009, 07:07
. . αν ο Καπετάνιος αποφασίσει να αναλάβει τα ηνία της βόλτας που ξεκίνησε και ο npat σταματήσει να σπαμάρει, σφυρίχτε μου (δεν έχω internet στο σπίτι) μήπως έρθω κι εγώ :smilea:

Cpt. Haddock
05/06/2009, 07:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Ηλία, συγκεκριμενοποίησέ τα, βάλε ώρα ραντεβού, γράψε και συμμετοχές (ανεξαρτήτως αν έρθεις ή όχι) γιατί αλλιώς θα γίνει μπάχαλο...

:wave2:

το πρώτο ποστ ενημερώθηκε :lol: :lol: :lol:


(ετοιμαζόμαστε για σερβις πάλι :bigcry: )

alximistis
05/06/2009, 10:12
:( :( :(

Η τρέλα δεν πάει στα βουνά... στους ανθρώπους πάει!!!! :( :(
Δυστυχώς... η... υπεύθυνη για μας ονόματα δεν λέμε οικογένειες δεν θίγουμε αποφάσισε να μας κάνει σύσκεψη Σαββατιάτικα!!!! Μία βδομάδα έχει μείνει όλη κι όλη κι αυτηνής της ήρθε η όρεξη για σύσκεψη. :(
Άκυρος λοιπόν εγώ :(

john_str_3ple
05/06/2009, 10:26
Κι εγώ είμαι σίγουρος παιδιά.

Να δούμε πόσοι θα μαζευτούν κι από το άλλο φόρουμ που έχω ποστάρει για τη βόλτα.

Νομίζω ότι 9.00 καλό θα ήταν να έχουμε ξεκινήσει.

Τί λέτε κι εσείς?

spyro
05/06/2009, 10:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
... απλά επεσε η ιδέα σε αλλο φόρουμ και τη μεταφέρω.

Για Λεβίδι, Ζατουνα, καπου εκει τέλος πάντως :wave2:




εισαι ενας μεγας προβοκάτωρας :cool:

Η ιδεα στο αλλο το φορουμ δεν ειχε καμια σχέση με την Ζάτουνα ..... μα καμία...

2 ιδεες ειχαν πέσει και αυτές ηταν:

1. Κιατο - Λεβιδι - Δημητσανα - Στεμνίτσα - και επιστρόφη απο οπου....

2. Κιατο - Λεβιδι - 111- - Τριποταμα - Φολοϊ - Βασιλάκι - Λαγκάδια - Λεβίδι - και επιστροφή απο όπου..

την Ζάτουνα που την ειδες και που την εμπνεύστηκες ρε κουλάδι?

manhunter
05/06/2009, 10:57
Και εγώ μάλλον άκυρος,.
Θα ξέρω το βράδυ σίγουρα

Άτιμο πράγμα ο οικονομικός παράγοντας...

:( :( :(

amyroukai
05/06/2009, 19:28
το μαμήσαμε και ψόφησε... από τη μία περικοπές διαδρομής, από την άλλη περικοπές συμμετοχών.... Λοιπόν δεν μπορώ να κατέβω ΔΣ απόψε, θα μπω αργά το βράδι στο thread να δω τι παίζει... ΜΕ φαίνεται θα μας κερδίσει η ξαπλώστρα, το σανδαλάκι φλιπ φλοπ και ο φραπές όλους!

john_str_3ple
05/06/2009, 20:01
παιδια το πρωι στις 8:30 θα ειμαστε στο περιπτερο στο Χαιδαρι (Σκαραμαγκα).
Πειτε ποιοι θα ερθουν να περιμενουμε.
9:00 εχουμε πει αναχωρηση.

npat
06/06/2009, 05:57
Άκυρος κι εγώ. Μόλις επέστρεψα από νυχτερινή βολτούλα που προέκυψε στα ξαφνικά. Την πέφτω για ύπνο. Καλά να περάσετε!

:wave2:

amyroukai
06/06/2009, 07:45
Αυτά είναι... Κ εγώ μόλις μπήκα δεν προλαβαίνω να κάνω ντους και να φύγω πάλι... Άσε που δεν ξέρω μήπως τσακιστώ και πουθενά από τη νύστα... Καλά χιλιόμετρα και προσοχή στους ψηφοφόρους!