PDA

View Full Version : Η Kawasaki… αντεπιτίθεται!



adam_tsouk
13/04/2005, 17:30
Τρέλα λέμε....



Την αντεπίθεσή της ενάντια στο νέο Suzuki GSX-R1000 φημολογείται ότι ετοιμάζει η Kawasaki, με την παραγωγή ενός ολοκαίνουριου ZX-10R, το οποίο θα αποτελεί στην ουσία «κλώνο» του αγωνιστικού ZX-RR, το οποίο συμμετέχει στα MotoGP με την ομάδα της Kawasaki Racing.


Βέβαια, μιλάμε για ένα project που δεν πρόκειται να ολοκληρωθεί στο άμεσο μέλλον αλλά τα όσα ακούγονται για τη νέα μοτοσικλέτα, είναι άκρως ενδιαφέροντα, καθώς γίνεται λόγος για ένα πανίσχυρο μοντέλο, το οποίο θα αποδίδει σχεδόν 170 ίππους. Η βασική ομοιότητα του με το ZX-RR είναι στην εμφάνιση αλλά και οι αποδόσεις του δεν θα έχουν να ζηλέψουν τίποτα από το αγωνιστικό του «αδελφάκι»… Όπως, φαίνεται, η Kawasaki, η οποία δεν έχει επιβεβαιώσει τίποτα από τα παραπάνω, σκοπεύει να δημιουργήσει ένα νέο εντυπωσιακό μοντέλο, ακατάλληλο για «ευσυγκίνητους» αναβάτες…






http://www.mototriti.gr/_NEA/preview_news.asp?category_id=41&NEWS_DATA_ID=33135

adam_tsouk
13/04/2005, 17:31
....


12439

idi
13/04/2005, 17:33
εγω το εχω πει εδω και καιρο

το GSXR k5 ειναι πολυ τουμπανο για να το ανεχτει η Kawasaki...

αφου πρεπει να ειναι παντα τα τουμπανεστερα τα kawa...

(βλεπω κλοπη παλι... τιποτα 1036 και ετσι... ) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Tigas
14/04/2005, 14:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
εγω το εχω πει εδω και καιρο

το GSXR k5 ειναι πολυ τουμπανο για να το ανεχτει η Kawasaki...

αφου πρεπει να ειναι παντα τα τουμπανεστερα τα kawa...

(βλεπω κλοπη παλι... τιποτα 1036 και ετσι... ) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΛΕΤΕ ΠΑΛΙ ΕΙΜΑΣΤΑΙ ΟΙ ΠΙΟ ΤΟΥΜΠΑΝΟΙ 1000:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ΠΑΝΤΑ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ 5 ΑΛΟΓΑ + ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΝ ΝΑ ΑΓΟΡΑΖΟΥΝ ΤΑ ΠΡΟΒΑΤΑ ,ΔΗΛΑΔΗ ΕΜΕΙΣ:wave2: