PDA

View Full Version : Cbfocafes



Alchimistis
13/04/2005, 16:38
Λοιπον σημερα λεω να μαζευτουμε τα cbf και να παμε για καφε στο μικρολιμανο...wild thing τι λετε?

Alexander
13/04/2005, 19:05
Ρε φίλε δε νομίζω να τα καταφέρω σήμερα...

Γιατί δεν κανονίζουμε σαν αρχή να συναντηθούμε στο Δέλεαρ μια Δευτέρα (ξέρω, μαζεύονται και κάτι Kawasaki εκεί αλλά τι να κάνουμε) και μετά βλέπουμε;

ΥΓ. Μου χρωστάς ένα link... Το είδες το ΡΜ;

Alchimistis
13/04/2005, 19:16
Mαλλον θα το κανονισουμε αλλη μερα γιατι δε βλεπω και πολυ κινηση σημερα...οκ στο στελνω το λινκ

Alchimistis
03/06/2005, 15:29
Τι θα γινει ρε σεις!!!!Το εχουμε αφήσει φλου!!!ΑΝΤΕ!!!!!!!

Rezeguet
03/06/2005, 15:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alchimistis
Τι θα γινει ρε σεις!!!!Το εχουμε αφήσει φλου!!!ΑΝΤΕ!!!!!!!

και ΝΑΙ ο αλχιμιστης ξαναχτυπαει! :lol: :lol: :lol:

Λοιπον εγω εδω ειμαι αμα θες κατεβα να σε κερασω ενα καφεδακι (για κρητη μιλαμε, ε)!:lol: :lol:



:ninja:

oulas
03/06/2005, 16:05
Περιμενετε και εμενα ρε σεις! Την Τριτη - Τεταρτη θα εχω το εργαλειο στα χερια μου! :wave2: :wave2:

Rezeguet
03/06/2005, 16:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
Περιμενετε και εμενα ρε σεις! Την Τριτη - Τεταρτη θα εχω το εργαλειο στα χερια μου! :wave2: :wave2:

ναι, καλα... :lol: :lol:

Alchimistis
04/06/2005, 01:24
Θα βαλω προπέλα στη πισω ροδα και θα σου ερθω....αλλα και συ παλιο παρτακια....ας μοιρασουμε την απόσταση σε 1 ωρα στη σαντορίνη.Θα με αναγνωρισεις απο τα μπρατσάκια που θα γράφουν Moto.gr:cool:

Rezeguet
04/06/2005, 09:56
σατορινι... κατσε να δω το χαρτη... τι λες ρεεεε! Τοσο μακρια? Ελα στην καρπαθο εσυ ξερω γω 1-2 καφενεια καλα εκει (απο κυριακατικες βολτες με το σκουτερακι :winka:

SnakeMJK
05/06/2005, 16:25
Παίδες, μέχρι το τέλος του μήνα θα εχω κ εγώ το CBFάκι.. Περιμέντε!!!

Rezeguet
06/06/2005, 11:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από SnakeMJK
Παίδες, μέχρι το τέλος του μήνα θα εχω κ εγώ το CBFάκι.. Περιμέντε!!!

κιαλλος cbfας? Ωραια, αντε να μαζευομαστε πολλοι πολλοι! Καλως ηρθες και συ κροταλια! :wave2: Πιασε :beer:

Alchimistis
07/06/2005, 00:34
Ρε οργανωθειτε γίναμε πολλοι!!!!!!!!Αντε....
Εγω λεω να κανουμε και συνδικάτο!!!:D
Ρε φανταστείτε να σκασουμε ολοι μαζι στο δρόμο τι εχει να γίνει!!!!!!!!!!:smokin: :smokin: :beer:

ThM
07/06/2005, 08:10
Καλά πόσοι γίναμε τώρα με Cbf250;

oulas
07/06/2005, 08:46
Ενας εγω!

ThM
07/06/2005, 09:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
Ενας εγω!

Άντε ρε το μοτόρι το πήρες επιτέλους; Καλοτάξιδο! Αν θες στείλε μου PM για να μου πεις από που το πήρες και που θα το κάνεις service...με ενδιαφέρει.

Rezeguet
07/06/2005, 09:16
εφτα-οκχτω πρεπει να μαστε οι ''δηλμενοι'' :cool: :cool:

Θα κανουμε γιαπωνεζικο συνδικατο σαν τους γιακουζα :lol: :lol:

Ρε Oυλα το πηρες ρε το μοτερ? :ninja:

sniper
07/06/2005, 10:00
Δεν βάζετε μυαλό εσείς.....

Είτε βόλτα είτε καφές δεν παίζει ο αποκλεισμός κανένα που διαβάζει εδώ μέσα.... ούτε υπάρχουν "κλειστά" cllub:( :nono:

oulas
07/06/2005, 10:07
Με πηραν τηλεφωνο απο το μαγαζο να παω να το παρω σημερα, αλλα δεν μου δεινουν αδεια σημερα απο την δουλεια να παω να τον παρω. Ειμαι stand by στην εταιρεια, εχουν καποιους επισκεπτες σημερα, και αν τυχει κατι πρεπει να επεμβω! Με support pc / δυκτια ασχολουμε.

Σχολαω στις 5, και στις 5 30 εχω σεμηναρια τα οποια τα παρεχει η εταιρεια και δεν μπορω να κοπανησω! Αρα δεν προλαβαινω!

Το μοτορι μου με περιμενει και εγω δεν μπορω να παω να το παρω!

Εχω παθει εγκεφαλικο!:cry: :cry:

Τα χαπια μου!:look:

Rezeguet
07/06/2005, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Δεν βάζετε μυαλό εσείς.....

Είτε βόλτα είτε καφές δεν παίζει ο αποκλεισμός κανένα που διαβάζει εδώ μέσα.... ούτε υπάρχουν "κλειστά" cllub:( :nono:

ρε συ ειπαμε κοιτα λιγο παραπερα πριν μας την πεις :mad: :mad:

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=136358#post136358 και συγκεκριμενα

quote by johnpan:
Δεν κάνει ρε, δε μας τα είπε και ο Στάθης? Μπορούμε να οργανώσουμε κάτι μεταξύ μας για μικρές ταχύτητες => μικρες μηχανές => 250 και όποιος θέλει έρχεται. Απλά να μην πούμε όμως ότι είναι εκδρομή για cbf250 μόνο.

quote from rezeguet:
εκδρομη γενικη ολα τα μικια μοτορια θα ειναι τζαμι! Ετσι να μαζευονται ολα της Α1 να κανουμε καμια εκδρομιτσα. Ετσι στολος απο cbrακια cbfακια και οτι ακια βγαζει ο νους σας


οποτε :nono: :nono: :nono: φιλε sniper
ειπαμε εκδρομιτσα με μικρες ταχυτητες (80-120) αν εσυ η ο οποισδηποτε αντεξει να κανει εκδρομη με αυτα τα ορια ταχυτητας ας ερθει, απλα δεν νομιζω να θελει κανεις ανω των 250 κυβικων :dizzy: :dizzy:

sniper
07/06/2005, 13:45
Σιγά να μην καθόμαστε να διαβάζουμε όλο το φόρουμ μήπως πριν 2 χρόνια είχες πει κάτι που αναιρεί αυτό που γράφεται σε αυτό το thread...

Rezeguet
07/06/2005, 14:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Σιγά να μην καθόμαστε να διαβάζουμε όλο το φόρουμ μήπως πριν 2 χρόνια είχες πει κάτι που αναιρεί αυτό που γράφεται σε αυτό το thread...

πληροφοριακα αυτο το ειπα στην τελευταια σελιδα στο αμεσως προηγουμενο και 2ο μεγαλυτερο τοπικ του φορουμ αυτου, και το ειπα πριν απο 24ωρες ακριβως. Οποτε αν ειχες καιρο να διαβασεις τι λεμε εδω εχεις και καιρο να διαβασεις και τι λεγαμε στο προηγουμενο τοπικ ετσι δεν ειναι?

απλα διακρινω σε σενα μια ταση να την λες στους μικροτερους...Μπορει να ειμαι και λαθος βεβαια αλλα αυτην την εντυπωση εχω. Δεν πειραζει ομως ολοι εχουμε τις παραξενιες μας και αλλωστε ουδεν κακο αμιγες καλου :cool: :cool: :wave2:

sniper
07/06/2005, 14:12
Δεν σας την είπα.... μία υπόδειξη έκανα.....

και δεν διαβάζω μόνο εγώ εδώ μεσα αλλά και πάρα πολλοί άλλοι....

και ΕΙΔΙΚΑ ΕΣΥ θα έπρεπε να ξέρεις ότι δεν είμαι όπως λες ότι είμαι..... :nono:

Rezeguet
07/06/2005, 14:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper

και ΕΙΔΙΚΑ ΕΣΥ θα έπρεπε να ξέρεις ότι δεν είμαι όπως λες ότι είμαι..... :nono:

γιατι? :dizzy: :dizzy:
αποσο θυμαμαι εσυ μου την χεις πει τουλαχιστον 15 φορες σε διαφορες (και ασχετες μερικες φορες) φασεις... :D :D
Αλλα αν παρουμε την διαγραφη απο τα ποστ σου για χαρη μου, παραδεχομαι οτι δεν ειναι ακριβως οπως τα λεω, αλλα παλι εχεις την ταση να κανεις υποδειξεις στους μικροτερους (δηλαδη ολους :lol: :lol: ) (οχι πλακα κανω:wave2: ).

Πιασε και χαλαρωσε φιλε μου :beer: :beer:.... Μην το ψαχνεις το θεμα :winka: :beer: :smokin:

ΥΓ) σσσ το γραφω με μικρα γραμματα γιατι δεν μπορει να τα διαβασει ο σναιπερ χεχεχε... λοιπον αυριο 8η ωρα μυστικη συναντηση ολα τα cbf250 για καφε χεχεχε :lol: :lol:

johnpan
07/06/2005, 16:49
Ο sniper έτσι είναι φίλε μου. Εχει άποψη και μάλιστα σεβαστή, αλλά πολύ συχνά είναι ανεπίκαιρος, απρόσεχτος, και επιπόλαιος στις απαντήσεις του.

Και εγώ στα έχω πει φίλε sniper, απαντάς πολύ βιαστικά. Και με εμένα έχει τύχει να κάνεις λάθη.

Alchimistis
08/06/2005, 00:43
Χαλαρωστε ρε...ποιος μιλησε για κλειστο club αν ειναι δυνατόν.
Αν κανονίσουμε φίλε sniper μια εκδρομη εμεις τα μικρα νομίζεις οτι θα μπορεις να αντέξεις το ρυθμό μας???Νομίζω οτι εχεις cbr
Πλακα πλακα πολυ γουσταρω εκδρομουλα οπως αυτη την οργανωμενη που ειχαν κανει στη Β.Ευβεια...να το βαλουμε σαν αιτημα??

sniper
08/06/2005, 10:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
Ο sniper έτσι είναι φίλε μου. Εχει άποψη και μάλιστα σεβαστή, αλλά πολύ συχνά είναι ανεπίκαιρος, απρόσεχτος, και επιπόλαιος στις απαντήσεις του.

Και εγώ στα έχω πει φίλε sniper, απαντάς πολύ βιαστικά. Και με εμένα έχει τύχει να κάνεις λάθη.

Πολύ συχνά; Μία φορά με σένα φίλε johnpan και αυτό λόγω κεκτημένης ταχύτητας από αυτά που έγραφαν άλλοι (μπορεί να μεγαλώνω αλλά δεν τα έχω χάσει ακόμα).

Τέλος πάντων.. απλά είπα ότι δεν είναι καλό να μπαίνει κάποιος και να κανονίζει κάτι και να δίνει και όνομα σε αυτό όπως "cbfοκαφές". Σε αντίστροιχη περίπτωση βόλτας μεγάλων On-Off έγινε τις κακομοίρας....

Όσο για την βόλτα που είπατε είχατε την ευκαιρία να έρθετε.... Όσοι δεν ήρθατε... την επόμενη φορά.

oulas
08/06/2005, 11:08
Παιδια, σε μια ωρα παιρνω το CBF. Δεν εχω καθολου ορεξη ομως, και ετσι οπως μου εχει παει καλυτερα να μην το επαιρνα! Γκαντεμικο ειναι σιγουρα το μηχανακη, και ξερω εγω αμα απο την αρχη στραβωσει, μετα σε παει ετσι συνεχεια.

Για την ακριβεια θα παει σε 1 ωρα ενας κολλητος μου να το παραλαβει, και να το παει σπιτι μου, αφου εγω ουτε και σημερα με αφηνουν να φυγω απο την δουλεια, λογω τον επισκεπτων που εχουν ερθει. Βλεπετε πλακωσανε τα μεγαλα, αφεντικα ! Το απογευμα αφου σχολασω στις 5, στις 5 30 εχω σεμηναρια, που παρεχει η δουλεια, και δεν μπορω να κοπανησω! Και θα με παει γαμιοντας μεχρι τις 17 του μηνα ετσι! Χανω και την εθνικη σημερα!

Ειναι μαλακια παντος, στην δουλεια σου, να μην υπαρχει συναδελφος με ανιστοιχη θεση! Βλεπετε, δεν μπορω να το κουνησω ρουπι.

Και η μαλακια ειναι οτι μου ειπαν τελευταια στιγμη για τις επισκεψεις, που υπαρχουν, και οτι θα ειμαι stand by!

Και να δουλευα...καλα θα ηταν... ειμαι stand by....και χυνω τα @ρχιδια μου, και το μαναρι μου, θα ξεπαρθενιαστει αναγκαστικα απο τον κολλητο μου!:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

ea6gka
08/06/2005, 11:15
lol , καλα γιατι δε πας αυριο να τη παρεις εσυ ? το σουκου δε δουλευεις ετσι δεν ειναι
?οποτε :)


α και να μην ξεχασουμε , ΜΕΓΕΙΑΑΑΑ

oulas
08/06/2005, 11:48
Thanx,

Δεν ξερω τι θα γινει παλι αυριο στην δουλεια! Ασε που σημερα το βραδι, θελω να κοιμηθουμε αγκαλιτσα! Δεν μπορω να την αφησω για Δευτερη μερα μεσα στον εμπορο!

Θα με μησησει:lol: :lol:

Alchimistis
08/06/2005, 14:31
Καλο ριζικο και μη μασας!!!!Παντα όρθιος

oulas
08/06/2005, 21:46
Λοιπον μαγκες τωρα μπορειτε να ριξετε τα ευχητηρια, μιας και το εχω στα χερια μου. Μολις πριν 5 μπξηα σπιτι, και το ειδα στην πιλοτη μου! Ο κολλητος μου με εξηπηρετησε μια χαρα!

Ακουστε ομως: Εδωσαν στον κολλητο μου ολα τα δωρα κανονικα, αλλα τον συναγερμο δεν τον ειχαν τοποθετηση, γιατι ηθελα 25 euro, για τοποθετηση. Αυτο το πανε τελευταια στιγμη, που ηταν να τον παραλαβω. Ετσι πηρα τον συναγερμο (ΜΕΤΑ) στο χερι, μεσα στο κουτακι του. Τους ειπα οτι αν το ειχαν πει απο την αρχη δεν θα ειχα προβλημα να τα δωσω. Ολοκληρη μηχανη παιρνω, στα αρχιδια μου για 25 εuro! Ετσι πειτε μου αν ξερετε τιμες ποσο κοστιζει η τοποθετηση, να παω να τον βαλω καπου αλλου.

Αλλο θεμα, οπου θελω οπωςδηποτε απαντηση: Στο φιλο μου δωσανε μονο ενα βιβλιαρακι μαυρο - κοκκινο. που λεει:
Εγχειριδιο Εγγυησης και Βιβλιο συντηρισης. Αυτο μεσα δεν λεει τιποτα το σπουδαιο, παρα γενικουρες, και εχει τις σφραγιδες για την εγγυηση.

Αρα δεν μου δωσανε το manual; Σωστα;
Και αντε τωρα που το παρελαβε αλλος, να δω πως θα παρω!
Ποσες σελιδες ειναι;

Εμενα μου ειπαν για το στρωσιμο 4000 στροφες. Αν οντως εχετε manual, πειτε μου τι λεει το βιβλιαρακι για το στρωσιμο, γιατι δεν εμπειστευομε τιποτα, οσο το manual.

Α Επισης πινακιδες απο Δευτερα ,μιας και το υπουργειο δεν εχει Τσιγκο! Επισης ενας φιλος μου που πηρε καινουργιο αμαξι, πριν λιγες μερες, παλι τα ιδια, χωρις πινακιδες! Να μαμησω το κρατος που ζουμε!

Οσο για το μηχανακη, ειναι αψογο, ο φιλος μου το κοιταξε ενξωνιχιστικα για γρατζουνιες και τετοια πριν το παραλαβει, αφου του το χα επισημανει.

Αυτο γιατι οταν πειρα το πρωτο μου μηχανακι, gilera runner, ειχα γρατζουνια στο ενα πλαστικο του, με αποτελεσμα να αργησω να το παραλαβω.



Please απαντηστε μου, στις ερωτησεις, κυριος, για το manual.


Μετα το τελος με την εθνικη θα κανω την πρωτη μου βολτα!

Επιτελους!

ea6gka
08/06/2005, 21:52
4000 στροφες μονο? πολυ λιγες μου φαινονται , δεν μπορει.

johnpan
08/06/2005, 22:06
Ρε ούλα κάτω από τη σέλα είναι τα μάνουαλ! Σε ειδικό θηκάκι δίπλα στις εισαγωγές αέρος. Πρόσεχε τι βάζεις εκεί (καλύτερα τίποτα) γιατί μπορεί να σου το ρουφήξει. Μόνο τα μάνουαλ μπαίνουν άνετα. Επίσης πιο πίσω έχει και εργαλεία, κατω από την ουρά.

Για να ανοίξεις τη σέλα, ανοίγεις το γαντζάκι του κράνους και τραβάς κάτω τον πίσω λεβιέ.

Για να την κλείσεις πρόσεξε να μπουν πρώτα τα μπροστινα αυτάκια στα πλαινά....

Για το στρώσιμο δε λέει τίποτα σαφές, κοίτα σελ 46.

Επίσης ενδιαφέρουσες σελίδες:

17, 23, 25, 29, 30, 44-46, 52, 64

ΚΑΛΕΣ ΒΟΛΤΕΣ ΛΕΜΕ!!!

johnpan
08/06/2005, 22:08
στις 4.000 μπορείς άφοβα να αλλάζεις, δε θα διαμαρτυρηθεί καθόλου.

Να αποφεύγεις τις ανηφόρες στο στρώσιμο.

oulas
08/06/2005, 22:36
Ti παπαρας που ειμαι! βγαζω εκτυπωση τις οδηγιες σου και κατεβαινω να ανοιζω την σελα! Πηγε 12 το βραδυ και ακομα να δω την καινουργια μου μηχανη! Γαμω την ζωη που ζω, με την κολοδουλεια! Γι αυτο φιλε jonpan, να χαρεις την φοιτιτικη σου ζωη, οσο σου απομενει, γιατι απο Σεπτεβρη θα αρχισουν τα αγγουρια! Σε λιγες μερες θα σου πω και γι ατο θεμα το δικο σου.

thanx:wave2: :wave2:

johnpan
09/06/2005, 00:51
Άντε πάντα τέτοια ρε φίλε!

oulas
30/08/2005, 23:35
Θα παμε καμια μικρη βολτουλα την Κυριακη το πρωι που ερχετε, και μετα για κανα καφεδακι;

Ακουω προτασεις για μερος, και συμετοχη.

oulas
01/09/2005, 09:57
Αντε βρε ξυπνηστε... Θα παμε καμια βολτουλα την κυριακη το πρωι; Αυτη τη φορα να βγαζουμε φωτο, και απο τα μαυρα τα σημενια και τα κκοκινα μαζι. Αντε εχουν ερθει και νεοι CBFαδες, να τους δουμε και αυτους!

Εχει κανεις ορεξη για βολτουλα;

johnpan
01/09/2005, 15:24
ρε τον ούλα που άλλαξε αβαταρ!! απίστευτο!

Δεν ξέρω για τη βόλτα, δυστυχώς θα έχω διάβασμα για 2 εβδομάδες.. Αλλά αν κανονίσετε παίζει... Την Κυριακή θα είμαι Αθήνα (ήδη από Παρασκευή)

oulas
01/09/2005, 15:27
ρε τον ούλα που άλλαξε αβαταρ!! απίστευτο!

Χεχεχε, με την αλλαγη του μηνα ειπα να αλλαξω και avatar. Αν και το παλαιο μου λειπει τρομερα...

Οσο για την βολτα να βλεπω και αλλη συμετοχη. Διαβασε ξονπαν και την κυριακη το πρωι θα κανεις διαλημα.

Rezeguet
01/09/2005, 17:26
σορυ που πεταγομαι τωρα, αλλα απο τοτ που δημιουργηθηκε το ποστ (πεντε μηνες τωρα) εχει παει κανεις για cbocafe? :confused: :ZZZ:

oulas
01/09/2005, 23:48
Τοσο καιρο μονο μεγαρα εχουμε καταφερει να παμε και αυτο 3 μηχανακια. Επισης ο Alhimistis και ο Alexander, Πηγαν μια φορα Β Ευβοια μαζι με ολο το μοτο.γρ.

Thats it. Εσυ αμα υσουν κοντα θα ερχοσουν πουθενα ρε;

Οι CBFαδες βαριουντε απο οτι εχω καταλαβει. Προσπαθω να τους ψησω για καμια εκδρομουλα - καφε αλα τπτ!

oulas
03/09/2005, 17:46
Στου κουφου την πορτα, οσο θελεις βροντα!:a31: :a11:

javaneze
03/09/2005, 18:03
τελικα κανονισατε τπτ για σουνιο που μου ειπε κατι και ο μακγκαηβερ?

Αν ναι κατα τι ωρα θα ξεκινατε και απο που?

:sun: :wave2:

oulas
03/09/2005, 18:17
Μπα... τπτ δεν κανονισαμε. Αφου βαριουντε ολοι. Ποιος ειναι ρε συ ο Μαγκαιβερ; Εννοιεις τον McGyver; Αν ναι ειναι ταξιδι, και δεν θα ερχοταν και ναπηγαιναμε.

javaneze
03/09/2005, 18:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
Μπα... τπτ δεν κανονισαμε. Αφου βαριουντε ολοι. Ποιος ειναι ρε συ ο Μαγκαιβερ; Εννοιεις τον McGyver; Αν ναι ειναι ταξιδι, και δεν θα ερχοταν και ναπηγαιναμε.
Ναι για τον ιδιο λεμε .. προχτες μου ειπε οτι κανονιζε κατι μαζι σου για κυριακη...
oh well, whatever, never mind
hello - hello -hello
:D
:wave2: