PDA

View Full Version : Για κατοχους CB1000r.



F3ntagin
04/06/2009, 13:44
Αγορασα το CB1000r πριν 3 βδομαδες περιπου, πριν ειχα ενα SV650s.Η ερωτηση μου ειναι η εξης: Οσον αφορα το πιρουνι, νιωθω οτι στις στανταρ ρυθμισεις του εργοστασιου υπαρχουν πολλες ταλαντωσεις πανω κατω ακομα και σε ομαλο δρομο, ενα πραγμα σα να εχει σουστες.Εσφιξα το πιρουνι στο μεγιστο σκληρο για χρηση σε πιο ανωμαλο δρομο και η κατασταση βελτιωθηκε αισθητα.Μηπως ειναι στο μυαλο μου ή παιζει κατι με τις αναρτησεις?
:beer:

inpas
04/06/2009, 18:57
Καινούργιο μηχανάκι είναι, καλύτερα αντί να ρυθμίζεις μόνος σου πήγαινε πρώτα στον αντιπρόσωπό σου.

Εγω που το'χω περίπου 8 μήνες και το΄χω πάει σε όλα τα είδη δρόμων και με πολλά και με λίγα δεν μου'χει παρουσιάσει το παραμικρό από θέμα ταλαντώσεων κλπ....

Εξαρτάται βέβαια και από την "αίσθηση" που ζητάς να έχει το μηχανάκι σου.....

Buenaventura
04/06/2009, 20:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από F3ntagin
Μηπως ειναι στο μυαλο μου ή παιζει κατι με τις αναρτησεις?
:beer:


Ειναι Honda.Τις πετας και βαζεις Ohlins και ξενιαααααααζεις......:D :D :D


(Sorry για το spam,δεν κρατηθηκα..... :wacko: )

ledz
04/06/2009, 20:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Buenaventura
Ειναι Honda.Τις πετας και βαζεις Ohlins και ξενιαααααααζεις......:D :D :D


(Sorry για το spam,δεν κρατηθηκα..... :wacko: )

'Η WP :ninja:

nikonian
10/06/2009, 12:51
Είναι Honda .
Οφείλουν να είναι άριστες (και με μεγαλύτερη αντοχή από τις προαναφερθείσες) για μικτή χρήση και αναβάτη 75 κιλών.

Για ειδικές χρήσεις ή υπέρβαρους αναβάτες και μόνον, ίσως χρειαστεί αλλαγή .





ΥΓ: Μου κάνει εντύπωση, γιατί τα εξαιρετικά αντιχοντικά περιοδικά μας βρίσκουν τις αναρτήσεις άριστες. Πρέπει να πειραματιστείς με τις ρυθμίσεις (γι'αυτό σιχαίνομαι τις ρυθμίσεις, γιατί υπάρχουν μόλις 5-6 έλληνες που ξέρουν να ρυθμίζουν αναρτήσεις :yuck: )