PDA

View Full Version : Adnenture Tour ΛΑΔΩΝΑΣ 20-21/6/2009



taxydromos
04/06/2009, 14:37
"Το HELIOTIS ENDURO SCHOOL διοργανώνει για τρίτη συνεχή φορά το γνωστό πλέον διήμερο ταξιδιωτικό,με ονομασία ADVENTURE TOUR ΛΑΔΩΝΑΣ 2009.
Για την φετινή χρονιά θα υπάρχει ανανεωμένο ROAD BOOK με την προσθήκη 40 ακόμη χιλιομέτρων OFF ROAD διαδρομής και επίσης η θέσπιση παράλληλης ασφάλτινης διαδρομής από επαρχιακό κυρίως οδικό δίκτυο με τρία κοινά σημεία ανασυγρότησης.
Συγκεκριμένα η εκκίνηση θα δοθεί από το τουριστικό περίπερο Χαιδαρίου και η χωμάτινη διαδρομή θα ακολουθήσει την πορεία Μάνδρα,Μαγούλα,Μέγαρα,Άγιοι Θεόδωροι,Λουτράκι (ΣΕΧ 1).Η ασφάλτινη παράλληλη διαδρομή θα ακολουθήσει την πορεία Ελευσίνα,Μεγάλο Πεύκο,Μέγαρα.Αλεποχώρι,Σχίνο,Πίσσια,Λουτράκι (ΣΕΧ 1).
Για την συνέχεια οι χωμάτινοι θα κινηθούν προς ορεινή Κορινθία διαμέσου Βραχατίου,Πουλίτσας,Βασιλικού,Λέχοβας, με τερματισμό το Καίσαρι όπου είναι και το ΣΕΧ 2 ενώ οι ασφάλτινοι θα κινηθούν με προορισμό την παλαιά εθνική οδό Κορίνθου - Πατρών και στο ύψος του Κιάτου θα ανηφορίσουν προς ορεινή κορινθία με τερματισμό επίσης στο Καίσαρι.
Η συνέχεια αποκτά ιδιαίτερο ενδιαφέρον με τους χωμάτινους να ακολουθούν την διαδρομή Καίσαρι,Βελίνα,Μάνα,Άνω Τρίκαλα,Ζήρεια,Γκούρα,Μεσσινό,Πανόραμα,Φράγμα Δόξης όπως είναι και το ΣΕΧ 3,και οι ασφάλτινοι τη διαδρομή Καίσαρι,Καλιάνοι,Στυμφαλία,Καρτέρι,Καστανιά,Μεσσινό,Π ανόραμα,Φράγμα Δόξης (ΣΕΧ 3).
Το τελευταίο κομμάτι της πρώτης μέρας για τους χωμάτινους συνεχίζει από Πανόραμα,Ανάβαση Χελμού,Πλανητέρο,Κλειτορία, με τερματισμό το CAMPING ECO ACTION στη λίμνη Λάδωνα,ενώ οι ασφάλτινοι ακολουθούν την πορεία Πανόραμα ,Λυκούργια,Σπηλιά και τερματισμό επίσης στο CAMPING ECO ACTION.Το σύνολο των χιλιομέτρων της πρώτης ημέρας είναι περί τα 250 χιλιόμετρα.Θα υπάρχει και φορτηγό υποστήριξης.
Το βράδυ θα ακολουθήσει RIVER PARTY με πολλές εκπλήξεις ενώ υπάρχει και η δυνατότητα παράπλευρων δραστηριοτήτων όπως τοξοβολία,διάσχυση ποταμού,rafting,κτλ που παρέχει ο οργανωμένος χώρος του CAMPING.
Την Κυριακή λίγο πριν το μεσημέρι,αφού έχουμε απολαύσει το πλούσιο πρωινό δίπλα ακριβώς από τος όχθες του ποταμού Λάδωνα,θα ξεκινήσουμε για το δεύτερο σκέλος όπου γίνεται γύρος της λίμνης από OFF ROAD διαδρομή για τους χωμάτινους και ασφάλτινο επαρχιακό δίκτυο για τους λοιπούς με ανασυγκρότηση έπειτα σπό 50 περίπου χιλιόμετρα στο όμορφο Λεβίδι όπου θα μας υποδεχτεί για μεσημεριανό με τις γνωστές σε όλους λιχουδιές του.
Η συνέχεια για τους χωμάτινους περιλαμβάνει για την χώνεψη την διαδρομή Λεβίδι,Κανδήλα,Λαύκα,Στυμφαλία,Καίσαρι και το υπόλοιπο της διαδρομής με ανάποδη φορά,εως την Αθήνα,ενώ για τους ασφάλτινους την διαδρομή Λεβίδι,Τρίπολη,Αχλαδόκαμπος,Ναύπλιο (καφέ),Άργος,Κόρινθος,Αθήνα.Θα υπάρχουν προπομποί,ενδιάμεσοι και σκούπες και για τις δυο διαδρομές(χωμάτινη,ασφάλτινη).
Η δήλωση συμμετοχής κρίνεται απαραίτητη για εύλογους λόγους (κράτηση θέσεων κλπ) ενώ το κόστος δεν θα ξεπεράσει τα 40 ευρώ όπου μέσα σε αυτό περιλαμβάνεται το φαγητό (βραδυνό) στο CAMPING,ο ύπνος,καθώς επίσης και το πρωινό της επόμενης μέρας.
Κλείνοντας θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τους ανθρώπους που μας βοηθούν ξεκινώντας από τον μεγάλο χορηγό το κατάστημα HELLINSTORE 018 Πειραιάς και προσωπικά τον Γιάννη Αθανασόπουλο,τα έπιπλα Κουκουτσάκη και τα ξαδέλφια Βαγγέλη και Γιώργο,την Μαρία Βασσιλάκη και την metamorfosis,την εταιρεία Ina TV και τον Γιάννη Κολιγλιάτη,καθώς και την ομάδα ΧΤΧ,τον Κώστα Αργυρίου και το KTM HELLAS CLUB.
Για δήλωση συμμετοχής,κρατήσεις θέσεων,πληροφορίες,επικοινωνήστε με το 210-9954737 (απογευματινές ώρες) και στο 6972-325244 (Χελιώτης Δημήτριος).
Λήξη συμμετοχών Πέμπτη 18/6/2009."

iatrodikastis
04/06/2009, 18:35
με το wr θα με φτάνετε να έρθω ή δεν θα με παίζετε?:rotflmao: :rotflmao:

Zid
04/06/2009, 18:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από iatrodikastis
με το wr θα με φτάνετε να έρθω ή δεν θα με παίζετε?:rotflmao: :rotflmao: θα μείνεις σε σκηνή?? ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΔΕ ΘΕΛΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!!!! :bigcry:

iatrodikastis
04/06/2009, 18:38
γιατίιιιιιι????????????????????????

σκηνούλα και βολτούλα....και παιχνίδια....θάρθεις?

τόξο έχεις?

εγώ θα πάρω και σφενδόνα.

taxydromos
04/06/2009, 19:46
ελατε και θα παιξουμε κυνηγητο....χεχεχεε
..εχει μερικα ωραια περασματα το ποταμι!:beer:

virus
04/06/2009, 22:33
για μενα που ειμαι ασχετος και εχω αφρικα με παιρνει η χωματινη διαδρομη;

virus
04/06/2009, 22:43
δηλαδη μιλαμε για καπως βατο χωματοδρομο;

$py
04/06/2009, 22:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από virus72
για μενα που ειμαι ασχετος και εχω αφρικα με παιρνει η χωματινη διαδρομη;


Σε παίρνει, το πολύ πολύ άμα δεις ότι δεν την παλεύεις πας από άσφαλτο.

Καλό (αν όχι απαραίτητο) είναι να έχεις χωμάτινα λαστιχάκια.




Για μένα το ερώτημα είναι θα έχω την Άφρικα ως τότε? Γιατί όσο ναναι το wrf το λυπάμαι τόσα χιλιόμετρα.




Χμ...







Με βλέπω να κλέβω το 990 του Μήτσου. :lol:

iatrodikastis
04/06/2009, 22:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Σε παίρνει, το πολύ πολύ άμα δεις ότι δεν την παλεύεις πας από άσφαλτο.

Καλό (αν όχι απαραίτητο) είναι να έχεις χωμάτινα λαστιχάκια.




Για μένα το ερώτημα είναι θα έχω την Άφρικα ως τότε? Γιατί όσο ναναι το wrf το λυπάμαι τόσα χιλιόμετρα.




Χμ...







Με βλέπω να κλέβω το 990 του Μήτσου. :lol:


φιλαράκι θάρθεις να μείνουμε σε δωμάτιο?

ή θα μείνεις σε σκηνή?

$py
04/06/2009, 23:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από iatrodikastis
φιλαράκι θάρθεις να μείνουμε σε δωμάτιο?

ή θα μείνεις σε σκηνή?


Θα προσπαθήσω να έρθω.

Λέω να μείνουμε σε σκηνή που θα τη στήσουμε μέσα σε δωμάτιο (για να μην μας πούνε φλώρους κάτι zidides)

iatrodikastis
04/06/2009, 23:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Θα προσπαθήσω να έρθω.

Λέω να μείνουμε σε σκηνή που θα τη στήσουμε μέσα σε δωμάτιο (για να μην μας πούνε φλώρους κάτι zidides)

ωραία συμφωνώ. :beer:

iatrodikastis
04/06/2009, 23:04
θέλει σχάρα το yamaha....?

$py
04/06/2009, 23:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από iatrodikastis
θέλει σχάρα το yamaha....?


Τι σχάρα? Το δικό σου?


Τα πράγματα τα κουβαλάει ο Χελιώτης στο βαν.

Α και δεν θυμάμαι να έχει δωμάτια το καμπινγκ, έχει όμως καλό τσίπουρο και κοιμάσαι σα πουλάκι. ;)

iatrodikastis
04/06/2009, 23:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Τι σχάρα? Το δικό σου?


Τα πράγματα τα κουβαλάει ο Χελιώτης στο βαν.

Α και δεν θυμάμαι να έχει δωμάτια το καμπινγκ, έχει όμως καλό τσίπουρο και κοιμάσαι σα πουλάκι. ;)

α ωραία,

δεν πίνω τσίπουρο και μάλλον θα έχω πρόβλημα.

την τελευταία φορά που έμεινα σε σκηνή πολύ ροχαλητό και κλανιά από τους διπλανούς.....:bigcry: :bigcry:

kordix
05/06/2009, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από iatrodikastis
α ωραία,


την τελευταία φορά που έμεινα σε σκηνή πολύ ροχαλητό και κλανιά από τους διπλανούς.....:bigcry: :bigcry:




Πότε, όταν κάνατε σκηνάκια στο στρατό; :lol:



Καλό μου ακούγεται το όλο σκηνικό πάντως. Και θα χει και τσίπουρο εεε;

Στο ποτάμι μπορούμε να κάνουμε μπανάκι χωρίς να μας πέσει η μασέλα από το κρύο; αμα είναι να φέρω το αντβέτσουρ μπανιερό, για τα δύσκολα.

Zid
05/06/2009, 15:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Θα προσπαθήσω να έρθω.

Λέω να μείνουμε σε σκηνή που θα τη στήσουμε μέσα σε δωμάτιο (για να μην μας πούνε φλώρους κάτι zidides) Ρε δε παίρνεις το 990 εσύ να μου δώσεις την africa εμένα... :bigcry: :p



Ρε γαμώτο δουλεύω εκείνο το ΣΚ.....
:(

iatrodikastis
05/06/2009, 23:21
όλα καλά θα έχει δωμάτια στο κάμπινκ.

$py
05/06/2009, 23:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasYZ

Στο ποτάμι μπορούμε να κάνουμε μπανάκι χωρίς να μας πέσει η μασέλα από το κρύο;


Με τη μασέλα δε θα έχεις πρόβλημα, κάτι άλλο θα ψάχνεις και δε θα βρίσκεις...




:D

$py
05/06/2009, 23:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από iatrodikastis
όλα καλά θα έχει δωμάτια στο κάμπινκ.


Μασερ βρήκες τελικά?

marios8
06/06/2009, 17:42
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:


Εδώ μαζευτήκατε πουλάκια μου ????

MikeG
06/06/2009, 20:01
Βρε βρε....

Καλώς τα παιδιά.....
















:rolleyes: :rolleyes:

KaTaNaS
06/06/2009, 21:39
εχω παει μια φορα, και περασα υπεροχα!


για να δουμε! :wacko:

naked
07/06/2009, 10:15
ωραια πραγματα
και με πολλες ευκαιριες για ξεμοναχιασμα και οχι μονο :a38:
θα πεσει πολυ............ γελιο:dizzy:

Zid
07/06/2009, 10:29
:look: Τελικα θα πάτε?

$py
07/06/2009, 18:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
:look: Τελικα θα πάτε?


Παλιογκαντέμη zid :mad:


Μια που διαβάζω το μήνυμα σου μία που μου λένε για μια βάπτιση στις 21 του μηνός.









Θα γίνει μάχη πάλι :lol:

Zid
07/06/2009, 19:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Παλιογκαντέμη zid :mad:


Μια που διαβάζω το μήνυμα σου μία που μου λένε για μια βάπτιση στις 21 του μηνός.









Θα γίνει μάχη πάλι :lol: Αντε και στα δικά σου :p

kordix
08/06/2009, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
Παλιογκαντέμη zid :mad:


Μια που διαβάζω το μήνυμα σου μία που μου λένε για μια βάπτιση στις 21 του μηνός.









Θα γίνει μάχη πάλι :lol:



Πες τους να κάνουν τη βάπτιση στο ποτάμι.

Zid
08/06/2009, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasYZ
Πες τους να κάνουν τη βάπτιση στο ποτάμι.


+125 :lol:

marios8
09/06/2009, 22:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasYZ
Πες τους να κάνουν τη βάπτιση στο ποτάμι.



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

KaTaNaS
18/06/2009, 09:31
το λοιπόν;

ποιοι ειναι στη λίστα; :wacko:

KaTaNaS
18/06/2009, 09:40
περασαν κιόλας 3 χρονια :eyepop:

STOYBI
18/06/2009, 09:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
περασαν κιόλας 3 χρονια :eyepop:

:confused: :confused:

KaTaNaS
18/06/2009, 10:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
:confused: :confused:

ξεχασα το λινκ :lol:


http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=26318&highlight=%EB%2A%E4%F9%ED%E1%F2

dimzab
18/06/2009, 11:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
το λοιπόν;

ποιοι ειναι στη λίστα; :wacko:


Μέσα! :sun:

Εσυ Σταυρο, θα'ρθεις?

KaTaNaS
18/06/2009, 14:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzab
Μέσα! :sun:

Εσυ Σταυρο, θα'ρθεις?

θα ξερω αποψε βραδυ!

kordix
18/06/2009, 17:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
το λοιπόν;

ποιοι ειναι στη λίστα; :wacko:




Θα ρθω με την εξαρούμπα :wave2:

THANOS_KTM
22/06/2009, 12:37
Η εκδρομή όπως την έζησα εγώ...

Ξεκινήσαμε σχετικά αργά σε σχέση με αυτό που είχαμε συμφωνήσει,με πάρα πολύ ζέστη,μιας και είχε πάει 10:00 η ώρα όταν φύγαμε εγώ με τον φίλο μου τον Γιάννη.
Είχαμε πεί ότι θα την κάνουμε την βόλτα σχετικά γρήγορα,σαν προπόνηση ,μιας και το Roadbook ήταν ότι έπρεπε για να μάθεις να διαβάζεις την διαδρομή χωρίς να δίνεις σημασία στα χιλιόμετρα,μιας και είχε απόκλιση τουλάχιστον 500 μέτρα από τουλίπα σε τουλίπα. Αυτό το ξέραμε βέβαια μιας κ μας το είχε πεί ο Δημήτρης ο Χελιώτης.
Μέχρι το πρώτο Σεχ τα πράγματα κυλίσαν όπως τα περιμέναμε...πολύ πέτρα κ σκόνη,ευτηχώς μετά τα Μέγαρα τους περάσαμε όλους κ μέχρι το Λουτράκι πήγαμε "ξεσκόνιστοι".
Ο Χελιώτης με την γυναίκα του ήταν εκεί κ μας περιμέναν...εμείς βλέπαμε την θάλασσα από κάτω κ λέγαμε να πέσουμε με τα ρούχα μέσα να δροσιστούμε...που να ξέραμε τι μας περίμενε αργότερα.
Μετά από 15-20 λεπτά αρχίσανε να ερχονται και οι υπόλοιποι.."αλευρωμένοι".
Πέσανε οι σχετικές πλάκες σχετικά με την ακρίβεια του Roadbook κτλ...

Ξεκινάμε από το Λουτράκι πρώτοι,μιας και ο Χελιώτης μας είπε ότι δεν χρειάζεται να περιμένουμε να μαζευτούν όλοι,και όποιος ήθελε εφευγε.
Μέχρι την Πίστα Μοτοcross(μάλλον του Κιάτου..δεν είμαι κ σίγουρος) όλα πηγαίναν καλά...όταν ξαφνικά το 450 του Γιάννη αρχίζει τα περίεργα κ ξαφνικά σβύνει. Ρε τι έχει...το ριμάδι?Με τα πολλά..ξαναπαίρνει μπροστά...και συνεχίζουμε.Μερικά χιλιόμετρα παρακάτω...και ενώ έχει αρχίσει να ρίχνει μερικές στάλες βροχής το 450 ξανασβύνει...αυτή την φορά για τα καλά.Αρνείται να πάρει μπροστά....έχουμε κάτσει και το κοιτάμε...και τώρα τι κάνουμε?
Βενζίνη έχει του λέω?Εχει μέχρι την μέση μου λέει....δεν το γυρνάς στην ρεζέρβα του λέω....και ώ το θαύμα...παίρνει μπροστά.Το μεγάλο ρεζερβουαρ που έχει βάλει..μάλλον όταν πέσει η στάθμη της ζενζίνης κάτω από ένα σημείο θέλει ρεζέρβα και άς φαίνεται ότι έχει μέσα 5-6 λίτρα ακόμα.
Ξεκινάμε ξανά κ στο μεταξύ μιας φτάνει μια παρέα από 4 ατομα(ο Χάλαρης η Κυριακοπούλου κ αλλα δυο παλικάρια που δεν θυμάμαι τα ονόματα τους ) και πάμε τώρα όλοι μαζί παρέα μέσα στην βροχή που έχει δυναμώσει και το έχει γυρίσει σε χαλάζι.
Γύρω μας να πέφτουν κεραυνοί..τα γυαλιά να έχουν θολώσει και το χαλάζι να πέφτει για τα καλά.
Σταματάμε κάποια στιγμή κάτω από ένα δέντρο μικρό και σκεφτόμαστε τι να κάνουμε?
Οπως είμαστε μούσκεμα αποφασίζουμε να συνεχίσουμε γιατί....δεν θα την γλυτώσουμε την πνευμονία.
Χωρίς γυαλιά το χαλάζι δεν είναι κ ότι το καλύτερο για να οδηγείς κ πραγματικά κάποιες στιγμές δεν εβλεπα που πήγαινα...
Το 620 με τη πίεση των ελαστικών στα 20psi(για τον φόβο κλαταρίσματος) κάποιες στιγμές έριχνε τα ζεμπέκικα του αλλά ευτηχώς επαφή με το έδαφος δεν είχαμε..αν και έκανα κάποια στιγμή ενα γλύστριμα αρκετών μέτρων...αυτό που λένε στα αυτοκίνητα...με τις πόρτες.

Λίγο πρίν την Λίμνη Δασίου σε μια διχάλα είχαμε διαφωνία όπως το που πρέπει να πάμε,και εγώ με τον Γιάννη φύγαμε αριστερά(λανθασμένα) και τα υπόλοιπα παιδιά δεξιά.Ευτυχώς καταλάβαμε το λάθος μας γρήγορα και γυρίσαμε πίσω.

Ξαναπρολαβαίνουμε τα υπόλοιπα παιδιά και προσπερνάμε..σιγά σιγά εναν έναν....ώσπου βρίσκουμε το ένα παλικάρι(που στο μεταξύ είχε αλλάξει μηχανή κ είχε πάρει το ΗΡ2)ξάπλα στις λάσπες να προσπαθεί να σηκώσει το θηρίο.Είσαι εντάξει...ναι οκ φύγε μου λέει.

Λίγο παρακάτω συναντάμε τον Χάλαρη και τώρα πηγαίνουμε οι τρείς παρέα...πάντα μέσα στην βροχή.
Κάποια στιγμή μου λέει ο Γιαννης να σταματήσουμε να βγάλουμε καμμιά φωτό..ο Χάλαρης δεν το καταλαβαίνει και συνεχίζει και ξαναχανόμαστε.Αφού βγάλαμε μερικές "μουσκεμένες" φωτό,ξεκινάμε για να προλάβουμε τον Χάλαρη αλλά είχε εξαφανιστεί.

Φτάσαμε κάποια στιγμή στο 2ο ΣΕΧ στην Λίμνη Δόξας αλλά δεν βρήκαμε κανέναν...μπήκαμε μέσα στο εκκλησάκι να γλυτώσουμε την βροχή κ μετά από λίγο ήρθε κ ο Χάλαρης που κάπου είχε χαθεί στο μεταξύ.

Μην εχοντας κ αλλη επιλογή φεύγουμε από την Λίμνη Δόξας ελπίζοντας ότι στο Κάμπινγκ θα έχει φτάσει το φορτηγό με τα πράγματα μας έτσι ωστε να αλλάξουμε τα βρεγμένα από ώρες ρούχα.

Ευτηχώς στο Κάμπινγκ όταν φτάσαμε γύρω στις 18.00 ήταν το φορτηγό και τουλάχιστον βγάλαμε τα βρεγμένα από πάνω μας.
Καναδύο ώρες αργότερα εφτασε και ο Χελιώτης με την γυναίκα του και μας είπε ότι έχουν "μείνει" πολλοί στο βουνό και ότι γενικά έχει γίνει χαμός.
Αρκετά αργότερα άρχισαν να φτάνουν και οι υπόλοιποι, με τους τελευταίους να έρχονται μετά τις 23.00 μέσα σε χειροκροτήματα από τους υπόλοιπους που το είχαμε ρίξει στο φαί στο μεταξύ.

Δυστηχώς την Κυριακή δεν έτρεξα λόγω ότι ένας θάνατος συγγενή του φίλου του Γιάννη(και για να μην τον αφήσω να κάνει μόνος του τόσα χιλιόμετρα ασφαλτο με το 450)μας ανάγκασε να φύγουμε,οπότε δεν έχω "εικόνα" για το τί έγινε την δεύτερη μέρα του Tour de ladona.

Eν κατακλείδι...αν και ζορίστηκα από την βροχή κ το χαλάζι...μου άρεσε...... κ του χρόνου δεν θα αφήσω το αδιάβροχο σπίτι την τελευταία στιγμή.:rolleyes:

KaTaNaS
22/06/2009, 12:54
:beer: :beer: :beer:


ωραια εκπληξη η βροχη...


το πρωι οταν σας εβλεπα παρατηρησα πολλους με μπουφαν και τους "λυπομουν" μεσα στον ηλιο, μεχρι που το απογευματακι φαινονταν σκοτεινα τα πραγματα προς πελοπονησσο μερια και έιπα "λες;" !

THANOS_KTM
22/06/2009, 12:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
:beer: :beer: :beer:


ωραια εκπληξη η βροχη...


το πρωι οταν σας εβλεπα παρατηρησα πολλους με μπουφαν και τους "λυπομουν" μεσα στον ηλιο, μεχρι που το απογευματακι φαινονταν σκοτεινα τα πραγματα προς πελοπονησσο μερια και έιπα "λες;" !

Δυστηχώς αυτή η βροχή ήταν περισσότερο χαλάζι και ειδικά εκεί στα ψηλά μόνο ευχάριστη δεν ήταν.Τουρτουρίζαμε.:bigcry:
Ειδικά εγώ ο έξυπνος που έβγαλα το μπουφάν λίγο πρίν ξεκινήσουμε....λόγω της ζέστης.:rolleyes: