PDA

View Full Version : help....



MX RIDER
06/06/2009, 15:56
Καλησπέρα παιδιά , θέλω την βοήθεια σας σε ένα θέμα ... Εδώ και αρκετά χρόνια βλέπω παρατημένο ένα Yamaha xt serrow σε μια αποθήκη απ'ότι φαίνεται δεν έχει ιδιοκτήτη καθώς έχει καμία εκατοστάριά χιλιόμετρα ...
Θέλω λοιπόν να το πάρω κ να το παω στο χωριό ... Πως γίνεται να αποσυνδέσω την κλειδαριά ; Πως θα βγάλω την τάπα από το ντεπόζιτο ; Ευχαριστώ προκαταβολικά ...

div400
06/06/2009, 16:05
ε καταρχήν να ρωτήσεις ποιος είναι ο ιδιοκτήτης και πως μπορεί το μηχανάκι να έρθει στην κατοχή σου...με καθαρές και νόμιμες διαδικασίες.
το να πάρεις ένα μηχανάκι, έστω και παρατημένο για πολλά χρόνια, χωρίς την συγκατάθεση του νόμιμου κατόχου του είναι κλοπή!
και μπορεί εσύ να έχεις αγαθό σκοπό αλλά καλό να έχεις και τα νώτα σου καλυμμένα...
:rolleyes:

MX RIDER
06/06/2009, 16:17
φίλε σε ευχαριστώ για την συμβουλή... Το μηχανάκι αυτό το είχαν φέρει δύο αδέρφια από έξω .(δεν ξέρω από που,) μαζί με κάτι αλλά ... Τον έναν τον είχαν σκοτώσει άλλος έχει χρόνια pou έφυγε ... Η μάνα του pou μένει πάνω από την αποθήκη μου είπε να πάρω ότι θέλω... Έχει και αλλά μηχανάκια αλλά κανένα δεν έχει πινακίδα ... Exw βάλει στο μάτι το Serrow... Γιαυτό σας ζητάω να με βοηθήσετε ...

@ggelos
06/06/2009, 16:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από MX RIDER
Πως γίνεται να αποσυνδέσω την κλειδαριά ; Πως θα βγάλω την τάπα από το ντεπόζιτο ;

Για ψαξε στο www.kleftronia.org.gr :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Πλάκα κάνω...
Λοιπον, για την κλειδαρια θα χρειαστείς ενα μεγάλο κόφτη σαν αυτούς που εχουν οι κλειδαράδες.
Τωρα για την τάπα πάλι ένας κλειδαράς θα μπορούσε να σε βοηθήσει.

Φωναξέ τον στην αποθηκη και ζητα του να σε βοηθησει :winka:

MX RIDER
06/06/2009, 23:10
fille aggele se euxaristw gia tis simvoules sou... ennoousa diakopti... oxi louketo!!! mipws exei pleksouda na tn aposundesw???

lanzaman
07/06/2009, 08:08
αν βγαλεις το ντεποζιτο και δεις η κλειδαρια εχει δυο καλωδια... τα κοβεις τα βραχυκυκλωνεις μεταξυ τους και εισαι ετοιμος... τωρα για το ντεποζιτο δυσκολο.. εγω οταν ειχα χασει τα κλειδια απο το dt απλα βρηκα μερικα κλειδια τα δοκιμαζα και καπια στιγμη βρηκα ενα που εκανε και ανοιξε..εδω (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=74006) ενα παλικαρι ειχε το ιδιο προβλημα.. για τσεκαρε το.. λεει οτι φωναξε κλειδαρα..

slowman
07/06/2009, 10:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από MX RIDER
Καλησπέρα παιδιά , θέλω την βοήθεια σας σε ένα θέμα ... Εδώ και αρκετά χρόνια βλέπω παρατημένο ένα Yamaha xt serrow σε μια αποθήκη απ'ότι φαίνεται δεν έχει ιδιοκτήτη καθώς έχει καμία εκατοστάριά χιλιόμετρα ...
Θέλω λοιπόν να το πάρω κ να το παω στο χωριό ... Πως γίνεται να αποσυνδέσω την κλειδαριά ; Πως θα βγάλω την τάπα από το ντεπόζιτο ; Ευχαριστώ προκαταβολικά ...

φίλε δε θέλω να σε πρσβάλω αλλά δε νομίζω πως είναι και πολύ συνετό σε φόρουμ που έχουμε όλοι μηχανές να σου λέμε πως να τις παραβιάζεις. άσε που δε τα διαβάζεις μόνο εσύ.



Αρχικά δημιουργήθηκε από @ggelos
Για ψαξε στο www.kleftronia.org.gr

πιο σωστό :lol:

liakaros
07/06/2009, 10:46
Καλα και πες οτι ουτε το αναζηταει κανεις ουτε τιποτα...(που δεν το ξερεις αυτο αλλα τεσπα)

Με τι χαρτια θα κυκλοφορει ηθελα και να ξερα...συνελθετε ρε γαμωτο...στην τελικη με τα χρηματα

που θα θελει να φτιαχτει τοσο καιρο παρατημενο,δωσε κατι λιγα παραπανω να παρεις ενα

μεταχειρησμενο να εχεις και το κεφαλι σου ησυχο...

MX RIDER
07/06/2009, 18:18
file slowman exeis apoluto dikio... Apla vlepontas to mhxanaki na sapizei mera m tn mera... to lupame!An evriska tetoio mixanaki se tetoia katastash 8a edina oso oso h kanena dt... kai ksana sorry...