PDA

View Full Version : παιδια χρειαζομαι την γνωμη σας



n@xOs_gEo_4
07/06/2009, 12:42
Είμαι έτοιμος να αγοράσω μηχανή της κατηγορίας fz6,hornet 600, gsr-600.......να πω την αλήθεια κ τα 3 είναι κουκλιά απλά σαν φοιτητής ψάχνω να βρω ποιο από αυτά ειναι το πιο οικονομικό από άποψη συντήρησης ανταλλακτικών και service!Περιμένω απο εσάς που ασχολείστε πιο πολύ κ έχετε χρόνια πείρα περί μηχανων να μου προτείνετε το πιο συμφέρον......Ευχαριστώ

menos
07/06/2009, 12:58
Οσο αφορα οικονομια και αντοχη κινητηρα θα σου προτεινα ανεπιφυλαχτα να κοιταξεις και το Honda CBF 600

Πολυ ευκολο για τη πολη και πολυ καλο στα ταξιδια!

CIRUS
07/06/2009, 15:07
Εγώ σαν νέος αναβάτης (παπια και scooter μονο πριν) πήρα το Yamaha XJ6 Diversion και στον ένα μήνα που το καβαλάω μου φαίνεται τέλειο, έχει πολύ μαλακό συμπλέκτη είναι λεπτό για μέσα στην κίνηση και βάζεις ταχύτητα και την ξεχνάς γιατί τραβάει από χαμηλά, θα σου πρότεινα να του ρίξεις μια ματιά, αλλά ότι και να πάρεις ευχομαι να το ευχαριστηθείς, άλλα που κοίταξα είναι το honda cbf 600 και το er6-f. Ολά τα προαναφερθέντα είναι εκδόσεις με fairing ώστε να μπορείς να κάνεις και ταξίδια χωρίς να σε πονάει ο λαιμός όπως στα αντίστοιχα γυμνά! :wave2: :beer: :beer:

Lazio
07/06/2009, 22:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από n@xOs_gEo_4
Είμαι έτοιμος να αγοράσω μηχανή της κατηγορίας fz6,hornet 600, gsr-600.......να πω την αλήθεια κ τα 3 είναι κουκλιά απλά σαν φοιτητής ψάχνω να βρω ποιο από αυτά ειναι το πιο οικονομικό από άποψη συντήρησης ανταλλακτικών και service!Περιμένω απο εσάς που ασχολείστε πιο πολύ κ έχετε χρόνια πείρα περί μηχανων να μου προτείνετε το πιο συμφέρον......Ευχαριστώ


Εγω θα σου πρωτεινα gsr ειναι το πιο φρεσκο απο αυτα που γραφεις εχει πλαισιαρα με χαμηλο βαρος με οτι αυτο συνεπαγεται και πολυ καλη συμπεριφορα το σερβις του θα κειμενεται πανω κατω στα ιδια .... το μονο αρνητικο ειναι η καταναλωση :beer: